Fékek

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Meiki
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007.07.21. 22:44
MZ-d típusa: MZ ETZ 251 De Luxe
Tartózkodási hely: Sióagárd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meiki »

Hú ez jóhír. :D Azt hittem eltörött. Akkor szóval csak meg kell húznom a menetet. Mekkora szívek potyogtak le a kövemrõl! akarom mondani mekkora kövek potyogtak le a szívemrõl. :D Azt hittem vehetek komplett újat. Köszi az infót.
Avatar
Gyurm@
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2007.07.12. 23:32
MZ-d típusa: ETZ 300
Tartózkodási hely: Budakalász

Hozzászólás Szerző: Gyurm@ »

Van 1 eladó fõhengerem tökéletes. Keress privibe ha érdekel.
Powered by Bambi -- ETZ 300
Avatar
Gyurm@
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2007.07.12. 23:32
MZ-d típusa: ETZ 300
Tartózkodási hely: Budakalász

Hozzászólás Szerző: Gyurm@ »

Hi a mûanyag tégely mozog vagy az egész fémtartály?
Mert a fémbe menettel megy bele a mûanyagtartály nemtudom jobban leírni lehet h csak meg kell húznod a mûanyagot.
amúgy a mûanyag az csak 1 menetes hüvely és cserélhetõ. ha jobbra tekerve megindul akkor még húzhatsz rajta de csak kézzel!!

Üdv
Powered by Bambi -- ETZ 300
Avatar
Meiki
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007.07.21. 22:44
MZ-d típusa: MZ ETZ 251 De Luxe
Tartózkodási hely: Sióagárd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meiki »

De együtt kell vennem az egész burkolattal? remélem nem túl drága. Megnézem milyen az utángártott mivel sajnos errefelé nincs másra lehetõség hacsak nem egyik havertól tudok szerezni. De ez még kiderül.
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

Meiki írta:A fék teljesen tökéletessen fog. Nagyon nem is motorozok csak a határban de ott sem sokat mivel még nincs rendszám a motoron de remélem hamarossan lesz. Szóval akkor nem lehet javítani hanem vennem kell egy másikat. Remélem lehet kapni. Azért köszönöm. :)
Ha veszel, akkor ne a boltból vegyél!Keress akinek van fékmunkahengere, vagy olajtartája, mert állítólag az utángyártott fék olajtartály se olyan, mint kéne lennie.
Avatar
Meiki
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007.07.21. 22:44
MZ-d típusa: MZ ETZ 251 De Luxe
Tartózkodási hely: Sióagárd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meiki »

A fék teljesen tökéletessen fog. Nagyon nem is motorozok csak a határban de ott sem sokat mivel még nincs rendszám a motoron de remélem hamarossan lesz. Szóval akkor nem lehet javítani hanem vennem kell egy másikat. Remélem lehet kapni. Azért köszönöm. :)
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

Meiki írta:Oks elnézést. De viszont az szeretném megkérdezni hogy lehet e javítani a fékolajtartájt mivel eléggé lötyög a helyén és el is tudom forgatni. Gondolom ez nem normális jelenség. Kell vennem újat vagy esetleg lehet javítani? Hogy van odafogatva? Mert ha esetleg menetes és ott van egy gumitömítés akkor zat meg tudomoldani. Elõre is kösz a segítságet.
Hát, ha lötyög, akkor elég valószínû, hogy levegõ is került a rendszerbe.A te helyedben én nem motoroznék ilyen problémával Szerintem inkább vedd le az egész elsõ féket, és várd a szakiktól a megoldást.
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

Bocs,aszittem a blokkban vagyunk... :oops:
A fékolajtartály lötyögése viszont igencsak abnormális :shock:
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
Avatar
Meiki
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007.07.21. 22:44
MZ-d típusa: MZ ETZ 251 De Luxe
Tartózkodási hely: Sióagárd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meiki »

Oks elnézést. De viszont az szeretném megkérdezni hogy lehet e javítani a fékolajtartájt mivel eléggé lötyög a helyén és el is tudom forgatni. Gondolom ez nem normális jelenség. Kell vennem újat vagy esetleg lehet javítani? Hogy van odafogatva? Mert ha esetleg menetes és ott van egy gumitömítés akkor zat meg tudomoldani. Elõre is kösz a segítságet.
TRibor
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:55
Tartózkodási hely: Karcag-Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRibor »

A támaogatók közt bent van a címe. De tényleg a Csodatevõ, mágus besorolás jobb lenne mint támogató! :D:D:D
Nem szenvedek az elmebajtól! Minden percét élvezem!
Avatar
Meiki
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007.07.21. 22:44
MZ-d típusa: MZ ETZ 251 De Luxe
Tartózkodási hely: Sióagárd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meiki »

Amúgy hol található Bambimester szentélye? :D
Avatar
Meiki
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007.07.21. 22:44
MZ-d típusa: MZ ETZ 251 De Luxe
Tartózkodási hely: Sióagárd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meiki »

Nem áll számdékomban szétszedni de ha esetleg valami gond lenne vele akkor van egy másik még nem hasznûlt de gyári komplett elsõfékem. egyik munkatársam mondta hogy vette valahol de pár héttel késõbb eladta az etz-t és megmaradt. Még kb 92 ben vette és odaadta ingyen + pár alkatrésszel. Most van egy Kavasaki gpz 550-ese de irányárban 250-ért hírdeti friss mûszakival. szerintem megérné csak most nagyon beindultam az etz-re. Szerintem akár milyen öreg konstrukció akkor is nagyon jó és szép ráadásul megbízható.
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

Addig örülj és szét ne szedd,csak ha nagyon muszály :D
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
Avatar
Meiki
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007.07.21. 22:44
MZ-d típusa: MZ ETZ 251 De Luxe
Tartózkodási hely: Sióagárd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meiki »

Helló! Nem gondoltam volna hogy ilyen durván fog a féktárcsa az etz-n. Simson után tudtam hogy sokkal jobb lesz de volt egy robogóm is ami elõl szintén tárcsa volt. De ez még azt is oda veri. Eszméletlen jól fog félig be húzom és már satu. :D
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

mzgergõ írta:Akkor körül nézek a bontóba.Vagy lelopok valamilyen rotyogóról:)

Jó, ez rendbe van, de mien méretû O gyûrû kell belé?Csapágy, vagy szimering boltba gondonolom lehet kapni!?
Nekem az isemrõsöm adott O gyûrût asszem a Ladában teljesíthetett szolgálatot,kicsit körbe kellett csiszolóvásznazni,de a méretet be tudod lõni,ha belepróbálgatod a helyére,mi is így csináltuk.
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

Akkor körül nézek a bontóba.Vagy lelopok valamilyen rotyogóról:)

Jó, ez rendbe van, de mien méretû O gyûrû kell belé?Csapágy, vagy szimering boltba gondonolom lehet kapni!?
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

Ha nem akarsz ekkorát alakítani/költeni,próbáld ki a karmantyút kicserélni olajálló O gyûrûre,nekem 2 éve ez van benne és teljesen rendbenvan a fékem,1ébként én is akkor raktam be,amikor ugyanezt csinálta a fék,mint Neked.

üdv
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

jut eszembe anno volt itt egy forumozo a gixxxer o mondta hogy a gilera KK, KZ, EX ha jol emlekszem ezeke a motoroke teljesen kompatibilis, de ezek regi ketyerek valszeg csak bontoban talalsz ilyet. Az enyemnek grimeca a markaja sok robogo szaladgal ilyennel a lenyeg hogy egydugattyus es 2 munkahengeres feknyeregez legyen
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Asszem az enyémet sem kellett.... volna, ha nem szakadt volna meg a menet a nyeregben...
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

sajnos nem tudok pontos tipust mondani, annyit tudok hogy yamaha robogon volt hajdanan....
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

Na az jó!
És ha szabad tudnom akkor mien van neked?
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

sztem egy 10 esert mar kapsz es ha jo tipusrol ulteted at akkor egy az egyben kompatibilis semmit nem kell esztergalni se, legalabbis az enyemen nem kellett
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

Azigen! :)
Mennyiért lehet hozzájutni ilyenhez?Ésha nekem is fém fékcsöveslenne, akkor gondolom kell esztergálni a féknyereg, és a fékcsõközé egy toldatot igaz?
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

mzgergõ írta:Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy nem fog annyira jól a fékem.Új fékpofákvannak benne, új kis, és nagy karmantyú, új fékcsõ, és olaj.A tárcsa szép sima, nincs benne mélyedés, de lyukasztott.Jól lelett légtelenítve is.Kb olyan fele behúzásnál kezd fogni a fék.Igazából nekem elég ez a fék erõsség, de mûszaki vizsga elött állok, és ott lehet nem elég.És olyat csinál még, hogyha széplassan húzom be a kart, akkor egy nagyon picivel tovább betudom húzni, mint ha hírtelen húznám be.Jólenne, ha tudna nekem segíteni valaki!Köszönöm
Üdv!
Sajnos ez tipikus mz betegség... ha tudsz szerezni egy robogóról vagy kisebb motorról való felsõ fékhengert, akkor meg is oldódik a bajod...
Nekem (asszem) egy Gilera-ról való brembo cucc van fenn fém fékcsõvel... Kicsit agresszív azóta a fék :D
http://www.mzclubhungary.com/gexxx/fek.jpg
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

Hát, akkor nincs más választásom, kell vennem egy robogó, vagy valamilyen nem MZ fékmunkahengert:(
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

Rossz hirem van szamodra: ez kerlek szepen a kisipari karmantyu hibaja tipikus jelenseg nem igazan lehet vele mit kezdeni.
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy nem fog annyira jól a fékem.Új fékpofákvannak benne, új kis, és nagy karmantyú, új fékcsõ, és olaj.A tárcsa szép sima, nincs benne mélyedés, de lyukasztott.Jól lelett légtelenítve is.Kb olyan fele behúzásnál kezd fogni a fék.Igazából nekem elég ez a fék erõsség, de mûszaki vizsga elött állok, és ott lehet nem elég.És olyat csinál még, hogyha széplassan húzom be a kart, akkor egy nagyon picivel tovább betudom húzni, mint ha hírtelen húznám be.Jólenne, ha tudna nekem segíteni valaki!Köszönöm
Üdv!
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Fékek

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Nem fog... Mit tegyek???
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég