Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: young boys »

Ami nincs felszerelve a gépre még ha a gyárból úgy jött is ki azt nem kérik vizsgán...
Csak azoknak a berendezéseknek kell működniük amik fel vannak szerelve...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bela700 »

Tavaly mikor vizsgáztattam a motoromat,volt ott egy tag egy ETZ-vel indexek nélkül.Én is néztem,hogy lesz ebből vizsga de minden gond nélkül átment.Meg sem kérdezték,hogy hová lettek az indexek.Ja...és a NKH.-nál volt Miskolcon, nem valami sufni vizsgaállomáson.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Ha gyárilag volt rajta index akkor kell lennie rajta műszakin is.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Moyos!

Régebben volt egy Mz-m amin nem volt irányjelző és műszakin nem szóltak érte ugyanis úgy szólt a fáma,hogy motorkerékpárra irányjelző nem kötelező,mivel van két karod is :D viszont ha rajta van akkor működnie kell!
Nem tudom,hogy változott e azóta,de egy telefon a műszaki állomásra és megmondják,vagy írj egy privit Gabsicnak ő ilyen helyen melózik.
daranyi68

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

moyos írta:Üdv Mindenkinek!

Műszakihoz lenne kérdésem:
Trophym van, ami ugye gyárilag kormányvég-indexes. Hála a jó égnek, 6V 18W -os szofita jár bele, amit eddig csak az anno tungsram - most már GE márkaboltban találtam. (Nem rossz pízt kérnek a küldeményekért)
Mi van akkor, ha megcsinálom a LED-es indexet? Ha úgy műxik mint a fesszabályzó, akkor örök élet meg egy nap... szal NKH hivatalos álláspont szerint beleköt. Vizsgán megjátszható, hogy index nélkül viszem? Avagy a LEDes változattal létezhet az, hogy átmegy?

Szia!
Szerintem átengedig ledesen is.De azért biztos bele fognak kötni hogy hova lettek az irányjelzők!A moped91 KFT viszont árul 6v 18w-os szofita égőt.Én megpróbálnám őket is.Végül is egy telefont megér.Vagy itt egy másik oldal ahol lehet böngészni.

http://raczmotors.mainpage.hu/webshop/w ... ist_num=10
daranyi68

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

[quote="gabsic"]Még egy gondolat erejéig visszetérve a féklámpakapcsolókra:
Ez sz@r, ilyet ne vegyetek meg:
Kép
Ez sokkal megbízhatóbb:
Kép
[quote="m-tom"][quote="daranyi68"][quote="gabsic"]Lerajzoltam neked, ez a tuti örökéletű féklámpakapcsolók titka:
ÉS nem kell esztergálni, fékcsövet toldozni, nem szúrja senki szemét a kókányolás, stb


Rendben is volna a dolog ha volna választék!De nincs!Vagyis van,veszem vagy nem veszem :) Ellenben találtam a neten egy másik,masszívabnak tűnő kapcsolót!Ennek az ára is lényegesen borsosabb! Lehet hogy jobb is? :-k

Kép
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

KILL3R etz írta:Alul a dekninél nézted? Mert akkor sztem csak a spirál szakadt el...
A dekninél forog,szóval akkor valószínű szakadás!Holnap meg is nézem!Köszi
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Alul a dekninél nézted? Mert akkor sztem csak a spirál szakadt el...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!Legutóbbi utam során bekrepált a fordulatszámmérő!Még nem volt időm szétszedni,de mi szokott lenni ilyenkor a gond?Megnéztem alul,a spirált meghajtja,szóval valószínű az óránál van gond!Akinek van tapasztalat,azt kérem segítsen,hol lehet a gond!

Előre is köszönöm!

Üdv:Máté :wink:
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
moyos
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2009.02.22. 13:18
MZ-d típusa: ES 150/1 (kisTrophy)
Tartózkodási hely: Martonvásár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: moyos »

Üdv Mindenkinek!

Műszakihoz lenne kérdésem:
Trophym van, ami ugye gyárilag kormányvég-indexes. Hála a jó égnek, 6V 18W -os szofita jár bele, amit eddig csak az anno tungsram - most már GE márkaboltban találtam. (Nem rossz pízt kérnek a küldeményekért)
Mi van akkor, ha megcsinálom a LED-es indexet? Ha úgy műxik mint a fesszabályzó, akkor örök élet meg egy nap... szal NKH hivatalos álláspont szerint beleköt. Vizsgán megjátszható, hogy index nélkül viszem? Avagy a LEDes változattal létezhet az, hogy átmegy?
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Nekem műszakin elől hátul mikrokapcsolós féklámpakapcsolóim voltak, természetesen házilag készített, a fickó látta, megjegyezte hogy a féklámpa nincs bekötve. Mondtam neki, hogy de bevan, csak másképp. Ellenőrizte, és ennyi volt. Elfogadták.
Szerintem aki látott már MZ-t annak úgyis szemet szúr, hogy más van, de ez szerintem egyáltalán nem jelent hátrányt sehol. (A hidraulikusra már nem merném ezt állítani...)
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Még egy gondolat erejéig visszetérve a féklámpakapcsolókra:
Ez sz@r, ilyet ne vegyetek meg:
Kép
Ez sokkal megbízhatóbb:
Kép
m-tom írta:
daranyi68 írta: Az előző tulaj nekem egy normális mikrokapcsolót barkácsolt a fékkarhoz. Jelenleg egy szög feje nyomkodja a gombot, de teljesen megbízható gányolás, a vizsgán sem érdekelt senkit...

Később azért majd szerzek egy olyan mikrokapcsolót, ami betekerhető a kapcsoló eredeti helyére.
Ezért jó eséllyel tényleg nem szól senki, ha csak egy másik kapcsoló van normálisan odarakva, de a fékcsőbe betoldott házilag esztergált toldatba berakott hidraulikus kapcsoló az sokkal jobban szemet szúr szerintem.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: m-tom »

daranyi68 írta:
gabsic írta:Lerajzoltam neked, ez a tuti örökéletű féklámpakapcsolók titka:
ÉS nem kell esztergálni, fékcsövet toldozni, nem szúrja senki szemét a kókányolás, stb :)


Köszi a rajzot,megcsinálom! :D
Az előző tulaj nekem egy normális mikrokapcsolót barkácsolt a fékkarhoz. Jelenleg egy szög feje nyomkodja a gombot, de teljesen megbízható gányolás, a vizsgán sem érdekelt senkit...

Később azért majd szerzek egy olyan mikrokapcsolót, ami betekerhető a kapcsoló eredeti helyére.
daranyi68

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

Nagyon jó a blogod gabsic!!Gratulálok hozzá!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára daranyi68 2011.06.01. 14:54-kor.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Lerajzoltam neked, ez a tuti örökéletű féklámpakapcsolók titka:
ÉS nem kell esztergálni, fékcsövet toldozni, nem szúrja senki szemét a kókányolás, stb :)

Kép
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
daranyi68

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

Matee86 írta:
daranyi68 írta:Sziasztok!
Nekem folyamatosan tönkremegy az első féklámpa kapcsolóm!Ti nem küszködtök ezzel a problémával?Ha igen ti hogy szabadultatok meg tőle?Várom a segítségeteket,tanácsokat!
Szia!
Az a baj,hogy talán ez az után gyártott alkatrész,ami a legszarabb,legalább is mindenki panaszkodik rá!Én is elhasználtam 2-3-at ,amíg meguntam.Egyszerűen nem lehet normálisat találni,vagy legalább is " tű a szénakazalban" esete. Viszont mivel fontos,ezért szükséges megoldást találni.Én lecseréltem a főfékhengert(más okok miatt is) és azóta semmi gondom vele.Van rá más megoldás is,volt aki kísérletezett is.Itt egy cikk,talán segít!

http://www.szocimotoros.hu/hu/tuningfejlesztes/70

Ez a cikk,vagy ehhez hasonló van itt is!Talán segít valami neked!

Üdv:Máté :wink:

Szia!
Köszi a cikket, érdekes és megfontolandó megoldás :) !Nekem tetszik!
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

daranyi68 írta:Sziasztok!
Nekem folyamatosan tönkremegy az első féklámpa kapcsolóm!Ti nem küszködtök ezzel a problémával?Ha igen ti hogy szabadultatok meg tőle?Várom a segítségeteket,tanácsokat!
Szia!
Az a baj,hogy talán ez az után gyártott alkatrész,ami a legszarabb,legalább is mindenki panaszkodik rá!Én is elhasználtam 2-3-at ,amíg meguntam.Egyszerűen nem lehet normálisat találni,vagy legalább is " tű a szénakazalban" esete. Viszont mivel fontos,ezért szükséges megoldást találni.Én lecseréltem a főfékhengert(más okok miatt is) és azóta semmi gondom vele.Van rá más megoldás is,volt aki kísérletezett is.Itt egy cikk,talán segít!

http://www.szocimotoros.hu/hu/tuningfejlesztes/70

Ez a cikk,vagy ehhez hasonló van itt is!Talán segít valami neked!

Üdv:Máté :wink:
Mert azért az Mz a király....!:)
daranyi68

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

Nekem azért ment mindig tönkre, mert a főfékhengernél picit szivárgott a fékfolyadék és az megette. Mióta meg van csinálva, semmi probléma vele. Nézd meg, hogy a karnál ahol a kapcsoló van nincs e fékfolyadék. Ha igen akkor karmantyú (szimering csere).[/quote]


Szia!
Köszönöm neked a válaszodat!Pontatlanul fogalmaztam!Nem szivárog,csak egyszerűen nagyon sz...r kapcsolókat fogok ki.Most nem igazán tudom merre léphetek tovább hogy legyen valami kapcsoló ami működik is de ne valami otromba tákolmány.Voltam boltokban körülnézni de nem igazán jártam sikerrel!
daranyi68

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

gabsic írta:
daranyi68 írta:Sziasztok!
Nekem folyamatosan tönkremegy az első féklámpa kapcsolóm!Ti nem küszködtök ezzel a problémával?Ha igen ti hogy szabadultatok meg tőle?Várom a segítségeteket,tanácsokat!
Nekem 1 hónap alatt 2 kapcsoló érintkezői égtek össze. Utána beraktam egy relét a féklámpához, így 1 éve nincs gondom a féklámpakapcsolóval :)
(1.5 Amper helyett kb 0.05 Amper megy át rajta)


Szia!
Köszönöm a tanácsodat!Pontatlan voltam!Nekem konkrétan az a baj hogy egyszerűen vagy nem működik mikor felrakom vagy rövid időn belül széthullik!
Kép
Erről a kapcsolóról van szó konkrétan.kellemetlen a dolog mert vizsgán nélküle nem akarnak átengedni,a rendőr csak azért nem büntetett meg mert volt nálam tartalék.Bár az sem volt jó pedig zsír ujj volt.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

daranyi68 írta:Sziasztok!
Nekem folyamatosan tönkremegy az első féklámpa kapcsolóm!Ti nem küszködtök ezzel a problémával?Ha igen ti hogy szabadultatok meg tőle?Várom a segítségeteket,tanácsokat!
Nekem 1 hónap alatt 2 kapcsoló érintkezői égtek össze. Utána beraktam egy relét a féklámpához, így 1 éve nincs gondom a féklámpakapcsolóval :)
(1.5 Amper helyett kb 0.05 Amper megy át rajta)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Máté »

daranyi68 írta:Sziasztok!
Nekem folyamatosan tönkremegy az első féklámpa kapcsolóm!Ti nem küszködtök ezzel a problémával?Ha igen ti hogy szabadultatok meg tőle?Várom a segítségeteket,tanácsokat!
Nekem azért ment mindig tönkre, mert a főfékhengernél picit szivárgott a fékfolyadék és az megette. Mióta meg van csinálva, semmi probléma vele. Nézd meg, hogy a karnál ahol a kapcsoló van nincs e fékfolyadék. Ha igen akkor karmantyú (szimering csere).
daranyi68

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

Sziasztok!
Nekem folyamatosan tönkremegy az első féklámpa kapcsolóm!Ti nem küszködtök ezzel a problémával?Ha igen ti hogy szabadultatok meg tőle?Várom a segítségeteket,tanácsokat!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

1. megoldás egy esés után érdekes színben (tűzpiros) tünteti (f)el a motort.... :D :D :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Benzinszint mérő?
1.: benzincsap alá T elosztó, a tank előtt felhozott átlátszó benzincsővel, aminek a felső végét visszavezeted a tankba, esetleg egy levegőző dugóval bedugod.
2.: trabi mérőpálca
3.: szemmérték
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: young boys »

"xxgabikaxx"Sziasztok!

Üzemanyagszint visszajelző buheráláson gondolkodok.Kb. egy hete került a kezem közé ez az aranyos kis szerkezet:
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/1.JPG
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/2.JPG
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/3.JPG
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/4.JPG
Ezt egy régi STAR márkájú teherautóból bányásztam ki (aki nem ismerné: http://img.truck.pl/foto/g/8d/8dcbaeccd9/d2/1142_2.jpg)
Igaz ez gázolajban volt ami tudtommal kevésbé gyúlékony mint a benzin,de ez a szintjelző volt a 120-as Skodákba szerelve...benzinre...mivel az az érzékelő ahogy a képeken is látszik teljesen le van burkolva egy szürke műanyaggal szóval szerintem nem kapna szikrát a tankomban lévő "fekete arany"
Arra gondoltam,hogy miképpen lehetne ezt belevarázsolni a kis ETZ 125-öm tankjába.Egyik elképzelésem,hogy van az a fehér kör alakú műanyag ami az érzékelőt tartja.Annak az egyik felét levágni és bele lehetne dugni a tank nyílásába,a másik fél meg a benzinbeöntésre szolgálna amihez speckó tölcsért alakítanék ki.Az össze-vissza kandikáló sarukat meg vezetékeket meg be lehetne borítani akár milyen gumis vagy műanyagos megoldással és szépen el lehetne vezetni a műszerfalhoz.

Ha esetleg valakinek jobb vagy másfajta ötlete van ehhez, az legyen szíves megosztani velem.Az ötleteket szívesen várom,akár mekkora állatság is legyen az :mrgreen:
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

KILL3R etz írta:Az nem működő dolog.... Mivel amikor nyit a tűszelep akkor is mást mutat, meg az előbb említett dolgok...
Én bele szoktam nézni...Szerintem egész jó megoldás... :roll: :-k 8-[ :D :D
:mrgreen: =D> =D> =D>
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Az nem működő dolog.... Mivel amikor nyit a tűszelep akkor is mást mutat, meg az előbb említett dolgok...
Én bele szoktam nézni...Szerintem egész jó megoldás... :roll: :-k 8-[ :D :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

ambrusviktor írta:
A letöltéseknél azt hiszem, vagy valahol az mzclubhungary oldalán van egy cikk, amiben Szabolcs arról ír, hogy kell elkészíteni a benzinszintmérőt MZ hez.
Igen azt már olvastam én is,de azt is olvastam hogy az nem a legjobb mert nyomás alapján megy a dolog és nem mutat pontos értéket,meg a légköri nyomás is bezavar neki.Azért gondoltam ilyen régi mechanikusra.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

xxgabikaxx írta:Sziasztok!

Üzemanyagszint visszajelző buheráláson gondolkodok.Kb. egy hete került a kezem közé ez az aranyos kis szerkezet:
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/1.JPG
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/2.JPG
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/3.JPG
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/4.JPG
Ezt egy régi STAR márkájú teherautóból bányásztam ki (aki nem ismerné: http://img.truck.pl/foto/g/8d/8dcbaeccd9/d2/1142_2.jpg)
Igaz ez gázolajban volt ami tudtommal kevésbé gyúlékony mint a benzin,de mivel az az érzékelő ahogy a képeken is látszik teljesen le van burkolva egy szürke műanyaggal szóval szerintem nem kapna szikrát a tankomban lévő "fekete arany"
Arra gondoltam,hogy miképpen lehetne ezt belevarázsolni a kis ETZ 125-öm tankjába.Egyik elképzelésem,hogy van az a fehér kör alakú műanyag ami az érzékelőt tartja.Annak az egyik felét levágni és bele lehetne dugni a tank nyílásába,a másik fél meg a benzinbeöntésre szolgálna amihez speckó tölcsért alakítanék ki.Az össze-vissza kandikáló sarukat meg vezetékeket meg be lehetne borítani akár milyen gumis vagy műanyagos megoldással és szépen el lehetne vezetni a műszerfalhoz.

Ha esetleg valakinek jobb vagy másfajta ötlete van ehhez, az legyen szíves megosztani velem.Az ötleteket szívesen várom,akár mekkora állatság is legyen az :mrgreen:
A letöltéseknél azt hiszem, vagy valahol az mzclubhungary oldalán van egy cikk, amiben Szabolcs arról ír, hogy kell elkészíteni a benzinszintmérőt MZ hez.
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Sziasztok!

Üzemanyagszint visszajelző buheráláson gondolkodok.Kb. egy hete került a kezem közé ez az aranyos kis szerkezet:
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/1.JPG
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/2.JPG
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/3.JPG
http://uo-team.atw.hu/zod/uzemanyagjelzo/4.JPG
Ezt egy régi STAR márkájú teherautóból bányásztam ki (aki nem ismerné: http://img.truck.pl/foto/g/8d/8dcbaeccd9/d2/1142_2.jpg)
Igaz ez gázolajban volt ami tudtommal kevésbé gyúlékony mint a benzin,de mivel az az érzékelő ahogy a képeken is látszik teljesen le van burkolva egy szürke műanyaggal szóval szerintem nem kapna szikrát a tankomban lévő "fekete arany"
Arra gondoltam,hogy miképpen lehetne ezt belevarázsolni a kis ETZ 125-öm tankjába.Egyik elképzelésem,hogy van az a fehér kör alakú műanyag ami az érzékelőt tartja.Annak az egyik felét levágni és bele lehetne dugni a tank nyílásába,a másik fél meg a benzinbeöntésre szolgálna amihez speckó tölcsért alakítanék ki.Az össze-vissza kandikáló sarukat meg vezetékeket meg be lehetne borítani akár milyen gumis vagy műanyagos megoldással és szépen el lehetne vezetni a műszerfalhoz.

Ha esetleg valakinek jobb vagy másfajta ötlete van ehhez, az legyen szíves megosztani velem.Az ötleteket szívesen várom,akár mekkora állatság is legyen az :mrgreen:
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

petrvs írta:
petrvs írta:"Ha belegondolsz a karodon sincs sokkal kisebb igénybevétel, sőt..."
Van benne valami :-k :) ...szóval erre nem érzékeny, OK.

"Esetleg tépőzáras megoldás."
Ez lesz az!

Azon tűnődtem még, tudjátok, hogy jó lenne háttérvilágítás is, hogy igazán a műszerfal részének hasson az óra...a legkézenfekvőbb egy Lada-óra lenne, de az meg nem vízálló, mert beltérre tervezték :roll:
Köszönöm az észrevételeiiteket meg a tapasztalataitokat, sokat segítettetek! :smt023 :smt045 :smt039
...és elkészült! Elem táplálja, tépőzár rögzíti, a műszerekkel együtt "háttér-világít"
Köszönet a segítőknek!
Képek:
Kép

Kép
Hmm... kár hogy nincs a fórumon LIKE gomb, illene ide :)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Cool! :smt023 \:D/
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

petrvs írta:"Ha belegondolsz a karodon sincs sokkal kisebb igénybevétel, sőt..."
Van benne valami :-k :) ...szóval erre nem érzékeny, OK.

"Esetleg tépőzáras megoldás."
Ez lesz az!

Azon tűnődtem még, tudjátok, hogy jó lenne háttérvilágítás is, hogy igazán a műszerfal részének hasson az óra...a legkézenfekvőbb egy Lada-óra lenne, de az meg nem vízálló, mert beltérre tervezték :roll:
Köszönöm az észrevételeiiteket meg a tapasztalataitokat, sokat segítettetek! :smt023 :smt045 :smt039
...és elkészült! Elem táplálja, tépőzár rögzíti, a műszerekkel együtt "háttér-világít"
Köszönet a segítőknek!
Képek:
Kép

Kép
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

jecsy írta:Sziasztok!
Tudtok nekem abban segíteni, hogy mi a neve annak a műanyag festéknek amit a tank belsejére lehet tenni?
Esetleg, hogy hol lehet kapni ilyet?

\:D/

Szia,
esetleg ez:
http://www.oldtimerperfekt.hu/bolt/index.php?cPath=32
remélem, tudtam segíteni
Üdv: p
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

A motorra korábban barkácsoltam egy GPS-t most el kellett vinnem garanciális szervizbe a gépet.
Ott megnézték, mondták, hogy semmi akadálya a garanciának, és kiadtak egy lapot, amin ott volt az is, hogy nem történt vele "szoftverművelet". Erre mondtam, hogy de bizony történt, hiszen szoftver nélküli készüléket vettem, erre kérdezték hogy milyen szoftver, mondom természetesen feltört. A fickó azt mondta, hogy rendben, nekik ehhez nyilván semmi közük, mert e nélkül vettem a gépet, és a szervizben ahová továbbküldik, ott úgyis látni fogják.
Azt mondta, hogy bár még nem volt rá precedens, de természetesen nem garantálhatják hogy a szerviz nem jelez-e a szoftverrendőrségnek, hogy így is le akarom-e adni. Mondom, persze igen..majd kiderül mi lesz, csak nem érdekli őket...
No szóval most itt állok, a tanulság mindenkinek: mielőtt elviszitek a gépet, töröljétek a lopott szoftvert :D (nekem ez eszembe nem jutott volna).
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Ez csak egy reklám, hogy megvegyék az újságot.
Nekem azt tanították, hogy a xenon miatt el kell venni a forgalmit, és el is veszem. :twisted:

"Még egy lényeges érv a xenon ellen: mivel az utólagos xenon nem engedélyezett, frontális baleset esetén megvizsgálhatják, vajon
játszott-e szerepet az ütközésben a nem szabályos izzó. Így akár a biztosítási fedezettől is el lehet búcsúzni."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára matt1989 2011.05.20. 13:58-kor.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Azt hiszem ide illik leginkább: XENON szabályossága
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
jecsy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009.09.01. 21:27
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Budapest, Salgótarján

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: jecsy »

Sziasztok!
Tudtok nekem abban segíteni, hogy mi a neve annak a műanyag festéknek amit a tank belsejére lehet tenni?
Esetleg, hogy hol lehet kapni ilyet?

\:D/
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

DrV írta:
MrDok írta: Ha csak leragadt a mutatója érdemes szétszedni, ha nem, akkor csere. Mikor mész mozog a mutató a rezgéstől, vagy odacövekelt a pöcökhöz?
Leragadva nincs, mert nagy sebességnél felugrik 140re... nyílván csak a lendülettől addig.
Csere.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: DrV »

MrDok írta:
DrV írta:Motorkám km órája nem mutatja a pillanatnyi sebességet, de számolja a kmeket szorgosan :S Egy Ts óráról van szó. Érdemes szétszedni és megcsinálni ha meglehet vagy inkább börzén egy etz óra, ha már etzm van... az órába 40e km van.
Ha csak leragadt a mutatója érdemes szétszedni, ha nem, akkor csere. Mikor mész mozog a mutató a rezgéstől, vagy odacövekelt a pöcökhöz?
Leragadva nincs, mert nagy sebességnél felugrik 140re... nyílván csak a lendülettől addig.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

zsakfos írta:
Hujber írta:Sajnos nem, de örülök, hogy vannak még nem haszonleső önzetlen emberek!
Füreden sem jársz valamikor?Hajóval átküldeném.Vagy ird meg a cimedet privátban azt elküldöm levélben.
Megkaptam! Köszönöm szépen! Be is szereltem, helyére került az utolsó elem is. Köszönöm mégegyszer!
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

DrV írta:Motorkám km órája nem mutatja a pillanatnyi sebességet, de számolja a kmeket szorgosan :S Egy Ts óráról van szó. Érdemes szétszedni és megcsinálni ha meglehet vagy inkább börzén egy etz óra, ha már etzm van... az órába 40e km van.
Ha csak leragadt a mutatója érdemes szétszedni, ha nem, akkor csere. Mikor mész mozog a mutató a rezgéstől, vagy odacövekelt a pöcökhöz?
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: DrV »

Motorkám km órája nem mutatja a pillanatnyi sebességet, de számolja a kmeket szorgosan :S Egy Ts óráról van szó. Érdemes szétszedni és megcsinálni ha meglehet vagy inkább börzén egy etz óra, ha már etzm van... az órába 40e km van.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Hujber írta:Sajnos nem, de örülök, hogy vannak még nem haszonleső önzetlen emberek!
Füreden sem jársz valamikor?Hajóval átküldeném.Vagy ird meg a cimedet privátban azt elküldöm levélben.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Sajnos nem, de örülök, hogy vannak még nem haszonleső önzetlen emberek!
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Hujber írta:Sziasztok! Gondom támadt egy fordulatszámmérő mutatóval. El van törve, és ki szeretném cserélni. Van erre valami kész megoldás? Én (ha más nincs) tollbetétre gondoltam, hogy abból lehetne csinálni egyet.
Nem jársz Siófok felé?
Ha igen,akkor adok egyet ingyen és bérmentve. :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Sziasztok! Gondom támadt egy fordulatszámmérő mutatóval. El van törve, és ki szeretném cserélni. Van erre valami kész megoldás? Én (ha más nincs) tollbetétre gondoltam, hogy abból lehetne csinálni egyet.
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

"Ha belegondolsz a karodon sincs sokkal kisebb igénybevétel, sőt..."
Van benne valami :-k :) ...szóval erre nem érzékeny, OK.

"Esetleg tépőzáras megoldás."
Ez lesz az!

"Jön arra egy réti néger és megtetszik neki?"
Tényleg okosabb a tépőzár, mert ha nem tudja levenni, viszi motorostul :evil: :D

Azon tűnődtem még, tudjátok, hogy jó lenne háttérvilágítás is, hogy igazán a műszerfal részének hasson az óra...a legkézenfekvőbb egy Lada-óra lenne, de az meg nem vízálló, mert beltérre tervezték :roll:
Köszönöm az észrevételeiiteket meg a tapasztalataitokat, sokat segítettetek! :smt023 :smt045 :smt039
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
MZCs
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.10.04. 11:04
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Budapest - Füzesgyarmat
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MZCs »

Esetleg tépőzáras megoldás. Így mozgatható is.
Stabilan rögzül, menetszél se viszi le.

(Mert pl ott hagyod valahol a motorodat rajta a Casio óra. Jön arra egy réti néger és megtetszik neki?)
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: young boys »

KILL3R etz írta:petrvs!

A kicsin már 3 éve fent van, elemcsere nem kellett.

Ha belegondolsz a karodon sincs sokkal kisebb igénybevétel, sőt...

Elemcseréhez meg fogod azt leszeded. :D Ezért jó a kétkomponensű... Nem olyan rideg a kötés. :wink:
Vagy az FBS...

Ma elhagytam a bal tükörlapomat...simán leeset a keret"gumi"val együtt...
Megpucoltam(mert nem tört el) és FBS-el felragasztottam a helyére...
Még a keretet is vissza raktam...A jobbossal is megcsináltam...
Sufni tuning... :mrgreen: =D> #-o
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Amazon [Bot], Bing [Bot] valamint 89 vendég