Futómű

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: DrV »

Nyugisan 4.2 de ha sietek akkor 4.5 Midkét esetben élvezettel motorozok 90 környékén. 80nál talán lemenne4 vagy alá is.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

DrV írta:nekem 19el 110 volt a vége, utánna lassan gyorsult volna. 18assal meg 6000 szépen kipörgi, igaz csak 1szer próbáltam. Minden beállítás gyári, (még) a kipuff is :) Talán felteszem a rezómat, hátha azzal jobban igazodik hozzám a motor karaktere. Csak lusta vagyok bekarburálni a motort.
És mi a fogyasztásod vele egyébként? (nekem 19el csak 4.ben megy 100fölé, de ott nagyon szenved majd visszaesik, nekem tuti nem menne 100fölé rendesen)
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: DrV »

nekem 19el 110 volt a vége, utánna lassan gyorsult volna. 18assal meg 6000 szépen kipörgi, igaz csak 1szer próbáltam. Minden beállítás gyári, (még) a kipuff is :) Talán felteszem a rezómat, hátha azzal jobban igazodik hozzám a motor karaktere. Csak lusta vagyok bekarburálni a motort.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

DrV írta:
Nekem kb ua a fogyasztásom, ugyan azon az emelkedőn nem kell nyélgázon mennem vagy visszaváltanom. Sőt, talán még csökkenhet is, mert nem erőlködik a motor, kisebb gázállásal tartod a sebességet, mint 19es lánckerékkel.
Oks! \:D/ köszi. Akkor kipróbálom. Mert most Bambi féle kipu +19es lánckerék + 125fúvóka -2.állás - 3mm előgyújtás- szép gyertya: kis kiruccanás egy dombosabb motorozgatós- kanyargós néha 90 de inkább átlag 60as tempójú úton (néhol terepen) és 4l es fogyasztás. Ez most így maradhatna. (de lehet hogy ha végig 90el kellett volna mennem, akkor nagyobb lenne).
Viszont így nem pörög 100fölé. a 18assal viszont szépen 6000es fordulatig felhúzott 120-125ig is.
Akkor kipróbálom ezt a beállítást a 18assal.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: DrV »

ambrusviktor írta:Elméleti kérdéssel állnék elő: Ha 19es lánckerék helyett 18asat teszek be a 250es ETZmbe, akkor ekvivalens nőni fog a fogyasztás is, vagy ugyan az marad (apróbb eltérésekkel)?
Ha változik, várhatóan mennyit?

Köszönöm.
Nekem kb ua a fogyasztásom, ugyan azon az emelkedőn nem kell nyélgázon mennem vagy visszaváltanom. Sőt, talán még csökkenhet is, mert nem erőlködik a motor, kisebb gázállásal tartod a sebességet, mint 19es lánckerékkel.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Elméleti kérdéssel állnék elő: Ha 19es lánckerék helyett 18asat teszek be a 250es ETZmbe, akkor ekvivalens nőni fog a fogyasztás is, vagy ugyan az marad (apróbb eltérésekkel)?
Ha változik, várhatóan mennyit?

Köszönöm.
Avatar
yofo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2008.01.29. 20:54
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: yofo »

Egy fűkasza henger , ami ceruzatartóként funkcionál , de közel van egy telómerevítőhöz , hogy nehogy offoljuk a topikot . 8)
Powered by Bambi MZ ts 250/1
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: young boys »

yofo írta:Nagyjából beméreteztem a teló merevítőt . A jogdíjakat Dénessel rendezzétek :twisted:
A méreteket nem tudtam teljesen pontosan mérni , mert hajlított a cucc , így nicsenek rajta pontos sarkok . A furatátmérő mm-ben a többi méret cm ben értendő .
Kép
Kép
Köszi!
Milyen henger van az asztalodon? :D
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
yofo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2008.01.29. 20:54
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: yofo »

Nagyjából beméreteztem a teló merevítőt . A jogdíjakat Dénessel rendezzétek :twisted:
A méreteket nem tudtam teljesen pontosan mérni , mert hajlított a cucc , így nicsenek rajta pontos sarkok . A furatátmérő mm-ben a többi méret cm ben értendő .
Kép
Kép
Powered by Bambi MZ ts 250/1
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: young boys »

yofo írta:
young boys írta: Nem csinálok nagy ügyet belőle...ugyan elsőként jelentkeztem de ha nincs akkor nincs...Majd csinálok egyet...
így jártam...
Subee mondta a túrán ,hogy ő is tud csináltatni , csak az nem alu , hanem saválló . De szerintem a tiédnek meg kellene valahol lennie . :-k
Mind1...Majd megcsináltatom...Találok talán annyi rozsdamentes(vagy horganyzott) hulladékot a cégnél ami kiadja...hajlító gép is van...Csak a méretek kellenének...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: young boys »

"csoka"
young boys írta:Lenne egy kérdésem...
Nagyobb sebességnél(60-70 km/h9 ha hirtelen irányt váltok beszitál az eleje...Olyan érzés mintha lógna a kerék...A féktárcsám meg csüszöl a féknyeregben és fékezéskor igen darabos...sőt...
Mi lehet a gond?
Kerék csapágy?
Kormány csapágy?
Stb?
A csapágyakat mindenképpen nézd megErre gyanakszom én is...,de lehet lengőkar szilent hátulKanyarból erős kigyorsításkor nem megy el a hátulja és menet közben se veszem észre hogy mocorogna a lengőkar...,laza küllőkNa az nincs...először a csapágyakat,az nem kerül pénzbe hogy megnézd,és értelemszerűen a rossz csapágytól a féktárcsa is vándorol a kerékkelEzt feltételezem én is....
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
yofo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2008.01.29. 20:54
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: yofo »

young boys írta:
yofo írta: off.

Én azért hoztam el egyet , mert kill3r etz átpasszolta nekem az övét , de ha kicsit visszaolvastok , akkor látni , hogy Máté is lemondott az övéről , más javára .
Nem csinálok nagy ügyet belőle...ugyan elsőként jelentkeztem de ha nincs akkor nincs...Majd csinálok egyet...
így jártam...
Subee mondta a túrán ,hogy ő is tud csináltatni , csak az nem alu , hanem saválló . De szerintem a tiédnek meg kellene valahol lennie . :-k
Powered by Bambi MZ ts 250/1
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: young boys »

yofo írta:
KILL3R etz írta:Yofo-é a szajré! :wink:
off.

Én azért hoztam el egyet , mert kill3r etz átpasszolta nekem az övét , de ha kicsit visszaolvastok , akkor látni , hogy Máté is lemondott az övéről , más javára .
Nem csinálok nagy ügyet belőle...ugyan elsőként jelentkeztem de ha nincs akkor nincs...Majd csinálok egyet...
így jártam...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
yofo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2008.01.29. 20:54
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: yofo »

KILL3R etz írta:Yofo-é a szajré! :wink:
off.

Én azért hoztam el egyet , mert kill3r etz átpasszolta nekem az övét , de ha kicsit visszaolvastok , akkor látni , hogy Máté is lemondott az övéről , más javára .
Powered by Bambi MZ ts 250/1
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: csoka »

young boys írta:Lenne egy kérdésem...
Nagyobb sebességnél(60-70 km/h9 ha hirtelen irányt váltok beszitál az eleje...Olyan érzés mintha lógna a kerék...A féktárcsám meg csüszöl a féknyeregben és fékezéskor igen darabos...sőt...
Mi lehet a gond?
Kerék csapágy?
Kormány csapágy?
Stb?
A csapágyakat mindenképpen nézd meg,de lehet lengőkar szilent hátul,laza küllők...először a csapágyakat,az nem kerül pénzbe hogy megnézd,és értelemszerűen a rossz csapágytól a féktárcsa is vándorol a kerékkel.
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: young boys »

kiszsebi írta:
young boys írta:Lenne egy kérdésem...
Nagyobb sebességnél(60-70 km/h9 ha hirtelen irányt váltok beszitál az eleje...Olyan érzés mintha lógna a kerék...A féktárcsám meg csüszöl a féknyeregben és fékezéskor igen darabos...sőt...
Mi lehet a gond?
Kerék csapágy?
Kormány csapágy?
Stb?
üt a tárcsa
De a csüszölést csak mostanában csinálja...A beszitálást meg tegnap vettem észre mikor egy kátyút kerültem(kicsit elbambultam és majdnem későn vettem észre) 90 km/h-val...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

young boys írta:Lenne egy kérdésem...
Nagyobb sebességnél(60-70 km/h9 ha hirtelen irányt váltok beszitál az eleje...Olyan érzés mintha lógna a kerék...A féktárcsám meg csüszöl a féknyeregben és fékezéskor igen darabos...sőt...
Mi lehet a gond?
Kerék csapágy?
Kormány csapágy?
Stb?
üt a tárcsa
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: young boys »

Lenne egy kérdésem...
Nagyobb sebességnél(60-70 km/h9 ha hirtelen irányt váltok beszitál az eleje...Olyan érzés mintha lógna a kerék...A féktárcsám meg csüszöl a féknyeregben és fékezéskor igen darabos...sőt...
Mi lehet a gond?
Kerék csapágy?
Kormány csapágy?
Stb?
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: young boys »

Dénes írta:Ejha, Alfa a finánc. :D

Akkor én kiszálltam az elosztásból, mert nekem ez már bonyolult. Akinél van felesleges az meg adja tovább. :)
A lényeg hogy minden elvitt cucc legyen (gondolom már kivan) kifizetve bambinál.

Megpróbálok továbbiakat is gyártani, mert látom kell még. Csak ahhoz új céget kell néznem. Biztos van....
Akkor az enyém most merre van???? :shock:
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Dénes írta:Ejha, Alfa a finánc. :D

Akkor én kiszálltam az elosztásból, mert nekem ez már bonyolult. Akinél van felesleges az meg adja tovább. :)
A lényeg hogy minden elvitt cucc legyen (gondolom már kivan) kifizetve bambinál.

Megpróbálok továbbiakat is gyártani, mert látom kell még. Csak ahhoz új céget kell néznem. Biztos van....
Egyébként mennyibe kerülnek?
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Igen, én nem adtam oda senkinek hitelbe semmit se :lol: Fricinél van a lóvé, viszi Bambihoz. Ha tudtam volna h holnap én is megyek, maradhatott volna nálam is. Yofo száma megvan, holnap lebizniszelem :mrgreen:

Na elég az offolásból, futómű van :mrgreen:

Szitál a kormányom... tegnap kezdte :( Nem akarok szilentblokkokat cserélni...
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Ejha, Alfa a finánc. :D

Akkor én kiszálltam az elosztásból, mert nekem ez már bonyolult. Akinél van felesleges az meg adja tovább. :)
A lényeg hogy minden elvitt cucc legyen (gondolom már kivan) kifizetve bambinál.

Megpróbálok továbbiakat is gyártani, mert látom kell még. Csak ahhoz új céget kell néznem. Biztos van....
Avatar
Tbee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2009.04.15. 22:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Tbee »

Előbb utóbb csak sikerül kibogozni melyik kié, meg kinél van, ha meglesz szóljatok :D
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: young boys »

Alfa írta:Na várj csak. 4et vittem el, abból 1 yofo, 1 Gabsic, 1 enyém, 1 megmaradt, de azért már jelentkeztek (Tbee).

Az biztos, hogy annyi van, amennyien a listán voltunk.
1.Young Boys 1 dbBambinál átveszem, mind1 mikorra lesz kész
2. Alfa 1 db Bambinál átveszem, mind1 mikorra lesz kész
3. gabsic 1db
4. Dénes 1db
5. festékes
6. DrV Jövőhéten vagy utánna Bambinál át tudom venni, különben posta. Személyes sokkal jobb lenne, kicsit messze lakom.
7. Gulyesz
8. Tbee 1db
9. Seclusion 1 db
10.KILL3R etz 1db
11. MZCs 1db
12. Máté 1db Bambinál átveszem
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Na várj csak. 4et vittem el, abból 1 yofo, 1 Gabsic, 1 enyém, 1 megmaradt, de azért már jelentkeztek (Tbee).

Az biztos, hogy annyi van, amennyien a listán voltunk.

Na megvan a hiba. Yofo neked adtam oda a 2 merevítőt amiből 1 gabsicé? A másikkal mi lett? mert elvileg te leiratkoztál... lehet küldök inkább privit :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alfa 2011.05.29. 22:37-kor.
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: young boys »

Alfa írta:1 db villamerevítő nálam van, a túrán nem igényelte senki. Jelentkezzen akié, holnap visszaviszem Bambihoz.

Sőt inkább írjátok be akinek már van. így ki tudjuk zárni ki az az 1 akinek nincs.
Szerintem az az enyém...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
Tbee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2009.04.15. 22:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Tbee »

Nagyon jó, ha megoldható a postázás akkor küldheted, adsz egy számlaszámot és utalom az árát.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Na akkor te leszel az az 1 ha minden igaz, nálam van, el tudom küldeni én is, vagy vissza is tudom vinni Bambihoz, nekem mindegy.
Avatar
Tbee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2009.04.15. 22:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Tbee »

Sziasztok!

Ma Bakony túrán értesültem Gabsictól az elkészült villamerevítőkről, a listán rajta vagyok, csak teljesen elfelejtettem hogy feliratkoztam rá.
Akkor elvileg számomra is van 1?
Jó lenne ha valaki el tudná postázni, természetesen kifizetem.
DrV akkor nálad lenne az enyém vagy az valami másik sorozat darabja, esetleg a Dénesnél lehet?
Ha tisztázódik a dolog küldeném a postázási címet és az árát.
Köszi a segítségeteket.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: DrV »

Alfa írta:1 db villamerevítő nálam van, a túrán nem igényelte senki. Jelentkezzen akié, holnap visszaviszem Bambihoz.

Sőt inkább írjátok be akinek már van. így ki tudjuk zárni ki az az 1 akinek nincs.
Amit én eloztam az Bambié volt, 4es anyagból készült, még nincs kifúrva, szal az az 1 ami nála van az enyém lehetett volna, de természetesen bárki elviheti.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Alfa »

1 db villamerevítő nálam van, a túrán nem igényelte senki. Jelentkezzen akié, holnap visszaviszem Bambihoz.

Sőt inkább írjátok be akinek már van. így ki tudjuk zárni ki az az 1 akinek nincs.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: DrV »

Üdv!

Bambitól elhoztam az utolsó és utolsó utáni villamerevítőt.
Seclusion, neked írtam privát üzenetet az átvétellel kapcsolatban.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: festékes »

Köszönöm! :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

festékes írta:Sziasztok!
Ha valaki megtudná mondani a /1-es hátsókerék csapágyak közti távtartó pontos méretét nagyon megköszönném!
Eszi a gép a csapágyakat emiatt maradt el a gyurma túra is :cry: és erre gyanakszom,hogy itt a bibi.
Ma ment át műszakin csont nélkül lengéscsillapítók,fék minden ok egy nyomon fut a gép stb,ezt tanácsolták,hogy ennek nézzek utána :-k
Egyébként a túrázóknak jó bulizást,szép időt kivánok, \:D/ gyönyörű hely lehet Bakony,talán jövőre én is eljutok,de most nagyon sok a melóm,ki se látszom belőle [-( ráadásul határidős az egyik,úgyhogy holnap is nyomjuk ez van! :(
22x2x52,3
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: festékes »

Sziasztok!
Ha valaki megtudná mondani a /1-es hátsókerék csapágyak közti távtartó pontos méretét nagyon megköszönném!
Eszi a gép a csapágyakat emiatt maradt el a gyurma túra is :cry: és erre gyanakszom,hogy itt a bibi.
Ma ment át műszakin csont nélkül lengéscsillapítók,fék minden ok egy nyomon fut a gép stb,ezt tanácsolták,hogy ennek nézzek utána :-k
Egyébként a túrázóknak jó bulizást,szép időt kivánok, \:D/ gyönyörű hely lehet Bakony,talán jövőre én is eljutok,de most nagyon sok a melóm,ki se látszom belőle [-( ráadásul határidős az egyik,úgyhogy holnap is nyomjuk ez van! :(
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Akkor bambinál megkapsz minden tanácsot a futóművel kapcsolatban! :smt023
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: bambi »

DrV írta:Na, végre megvan a hátsó futómű miért szitál... a szilentblokk elkopott. Ha valaki tudja hogyan kell cserélni és leírni azt megköszönném :)

Bambi mester!
Holnap meddig vehető át a villamerevítő? 2re érek fel pestre és kb 3tól leszek mozgóképes a városban.
estig
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: DrV »

Na, végre megvan a hátsó futómű miért szitál... a szilentblokk elkopott. Ha valaki tudja hogyan kell cserélni és leírni azt megköszönném :)

Bambi mester!
Holnap meddig vehető át a villamerevítő? 2re érek fel pestre és kb 3tól leszek mozgóképes a városban.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: festékes »

Ma megkaptam a merevítőt Dénes,nagyon zsír köszi \:D/
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Dénes »

A gyári csavarok valszeg rövidek lesznek. De csavarboltban annyi hosszabb van, hogy el is adják! :shock:
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: DrV »

Dénes írta:Na, látom alakulnak a dolgok.

Felhelyezés, használat:

- leflexeled a gyári (vagy utángyártott ugye) tartó füleket
- a merevítő felső lapját és a sárvédőt átfúrod 4 helyen (vagy akármennyi), majd 4 db hatos, 15 mm hosszú laposfejű csavart teszel a lyukba és összehúzod egy anya segítségével. Ahogy szorítod az anyát a csavaron, valamennyire deformálódni fog a sárvédő. Kemény festésnél lehet repedezés.
- fogod az egész cuccot és felteszed a helyére. A merevítő oldalai ki vannak fúrva a kellő helyen. 6-os anyával célszerű hézagolni. (vagy alátétekkel)

Én már feltettem, tökéletes méretileg. Így ha hiba van, nem a merevítőkkel lesz. :wink:
Az ezekszerint eredeti sárvédő tartó csavarral rögzíthető? Sárvédőmön szép a festés, max egyenlőre megyek sárvédő nélkül :D
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
POINTER
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010.02.18. 13:25
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: POINTER »

Dénes írta:Gulyás Tamás és Nagy László fizetett, így a héten küldöm nekik a cuccot.

Postára vár még Hertelendi Szilárd, de az ő merevítője bambinál van, és mivel nem jár arra ezért neki később postázom. (2-3 hét, mert bambitól vissza kell akkor hoznom)
Ergó bambinál van 8+1 db. Ebből 8 fog személyesen gazdit cserélni, az 1-ért (Szilárdé) én jövök.

Csak gondoltam hangosan gondolkozom, hogy tudjátok mi a helyzet.
Szia!
A Postára vár szekciót bővíteném, nem tudom megoldani, hogy elmenjek érte, vagy elkerüljön hozzám. Szólj mielőtt küldenéd, utalom a pénzt!
Zsolt
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Na, látom alakulnak a dolgok.

Felhelyezés, használat:

- leflexeled a gyári (vagy utángyártott ugye) tartó füleket
- a merevítő felső lapját és a sárvédőt átfúrod 4 helyen (vagy akármennyi), majd 4 db hatos, 15 mm hosszú laposfejű csavart teszel a lyukba és összehúzod egy anya segítségével. Ahogy szorítod az anyát a csavaron, valamennyire deformálódni fog a sárvédő. Kemény festésnél lehet repedezés.
- fogod az egész cuccot és felteszed a helyére. A merevítő oldalai ki vannak fúrva a kellő helyen. 6-os anyával célszerű hézagolni. (vagy alátétekkel)

Én már feltettem, tökéletes méretileg. Így ha hiba van, nem a merevítőkkel lesz. :wink:
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

DrV írta:Kisrákos
Akkor ha sikerül elhoznod, jövő hétvégén átugrok érte. Leghamarabb szombat délután tudok, mert éjszakai műszakban leszek. :)
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: DrV »

Kisrákos. Az átvételt majd megbeszéljük, először nekem reagáljon valaki, h hogy tudom az átvételt megszervezni.

Milyen méretű csavarok kellenek a felszereléshez? Sárvédőn kell alakítani? Ha felérek egyből tenném fel, szombaton reggel utassal megyek és hát mint ismeretes az mz villája nem a keménység szinonimája
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DrV 2011.05.22. 20:42-kor.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

DrV írta:
Seclusion írta:Ha előkerül a nevem, mindig keresik, kinek a rokona vagyok :D :D :D :D :D :D Ez már csak ilyen :D

Jééé! De hiszen te tőlem 3 falura laksz :D És jövő pénteken megyek pestre, remélhetőleg személyesen át is tudom venni, pláne ha valaki megírja, h meddig van Bambi a szervízben vagy Bambi mester adja meg valamely agyéb elérhetőségét, mert péneken a szervízbe csak késő délután, estefelé érek oda. Egyéb lehetőség, h valaki másnál veszem át pesten vagy szombaton a velenei-tó melletti rendezvényen (Old Motors).

Természetesen a tiedet is elhozom.
Azt nagyon megköszönném! Melyik településen laksz konkrétan? :) Látom Őrségből való vagy. Favorit hely :)
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: DrV »

Seclusion írta:Ha előkerül a nevem, mindig keresik, kinek a rokona vagyok :D :D :D :D :D :D Ez már csak ilyen :D

Jééé! De hiszen te tőlem 3 falura laksz :D És jövő pénteken megyek pestre, remélhetőleg személyesen át is tudom venni, pláne ha valaki megírja, h meddig van Bambi a szervízben vagy Bambi mester adja meg valamely agyéb elérhetőségét, mert péneken a szervízbe csak késő délután, estefelé érek oda. Egyéb lehetőség, h valaki másnál veszem át pesten vagy szombaton a velenei-tó melletti rendezvényen (Old Motors).

Természetesen a tiedet is elhozom.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Ha előkerül a nevem, mindig keresik, kinek a rokona vagyok :D :D :D :D :D :D Ez már csak ilyen :D
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

OFF
Dénes írta:...még Hertelendi Szilárd, ...
nem lehet rokona Hekának? :mrgreen:

csak én is hangosan gondolkodtam :-"
ON
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Gulyás Tamás és Nagy László fizetett, így a héten küldöm nekik a cuccot.

Postára vár még Hertelendi Szilárd, de az ő merevítője bambinál van, és mivel nem jár arra ezért neki később postázom. (2-3 hét, mert bambitól vissza kell akkor hoznom)
Ergó bambinál van 8+1 db. Ebből 8 fog személyesen gazdit cserélni, az 1-ért (Szilárdé) én jövök.

Csak gondoltam hangosan gondolkozom, hogy tudjátok mi a helyzet.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 47 vendég