A "fő atrakció" a Zselici csillagpark lesz terveim szerint, mindamellett hogy igyekszem jó "kacskaringósra" tervezni az útvonalat, hogy minél többet puhíthassuk a "húst" , nyereg felett.
A Zselici csillagvizsgálóba regisztráltak bennünket június 3-án szombaton a délután 13:15-kor kezdődő nappali bemutatóra, ez azt jelenti hogy kb fél órával előtte meg kell érkeznünk.
A program kb. 1,5 órás és a következőkből áll: - a Nap távcsöves megfigyelése (derült időben), természeti vagy csillagászati kiállításunk bemutatása és filmvetítés a planetáriumban.
Csoportos belépőjegy :1900 Ft/fő a felnőtt, és 1500 Ft/fő a diák, a pedagógus és a nyugdíjas.
Úgy látom, hogy ezek már az aktuális árak, ami nem fog emelkedni szezonra.
Ezt még pontosítom velük.
https://zselicicsillagpark.hu
A táv kb 230 km szombatra, (ha nem tévedek el...
Már csak azért is, hogy a jegesmedve alkatúaknak legyen lehetőségük "felszáradni" a hűs Balatonban vacsora után.
A szálás Zamárdiban lesz, a Piroschka Vendégház ®-ban,
5500 Ft (+500 Ft IFA) / fő/éj áron, reggelivel.
Szombati vacsora helyben 1500 Ft /fő, aki szeretne élni a lehetőséggel.
23 fő elhelyezésére van lehetőség, 3 ágyas szobákban.
A napközbeni kosztot leginkább szütyőből kellene megoldani, mert egy hosszasabb kollektív ebéd az esti lehetőségektől veszi el az időt, de én nem zárkózom el ettől sem.
Amennyiben úgy döntünk, hogy tarisznás ebéd, akkor beiktatható még egy látnivaló, nevezetesen a Somogyvámosi pusztatorony, hosszabb ebédidő esetén nem biztos hogy ez bele fog férni a délelőttbe.
Útvonalterv 1 https://maps.app.goo.gl/xzPxBPuRYUxNAySbA
Útvonalterv 2:
https://maps.app.goo.gl/t2nzhsn27NiVTFj69
Vasárnap keletnek venném az irányt, - a nagytöbbséget "irányba" állítandó"
Második opcijó' a kollektív Balatonozás.
A harmadik pedig egy koll. kompozás, majd kicsi kitérővel némi Bakony után megtekintendő, "A pad".
Gyanítom, van aki még nem látta élőben.
Jelentkezési táblázat: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk