Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Zorka

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Zorka »

Béka írta: 2023.07.07. 15:06
Szia!
Az aksi most lett vásárolva és felsavazva az tuti jó. A feszültség szabályzó és a gyujtótrafó és a biztosíték tábla az ami más volt még a váz :-)
Ezekre gyanakszom csak már nem tudom kicserélni mert már nincs itt a másik motor! Szikra az van de lehet kevés neki!
Az egy dolog, hogy kiszerelt gyertyával van szikra. Ha bárhol el van öregedve a szigetelés, akkor a hengerben nyomás alatt már nem biztos, hogy a pólusok között ugrik át az áram. Hanem lehet, hogy talál magának valahol egy egyszerűbb utat. Így lehet trafó, gyertyakábel, pipa, gyertya, vagy egy oxidos csatlakozás, ami lecsökkenti a trafóra jutó feszültséget. Sajnos manapság már az új dolgok is csak talán jók.
Avatar
Chris1979
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.08.01. 23:07
MZ-d típusa: Mz ES 125/1
Tartózkodási hely: Bucsa

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Chris1979 »

Béka írta: 2023.07.07. 15:06
Chris1979 írta: 2023.07.07. 13:09
Szia!
Az aksi most lett vásárolva és felsavazva az tuti jó. A feszültség szabályzó és a gyujtótrafó és a biztosíték tábla az ami más volt még a váz :-)
Ezekre gyanakszom csak már nem tudom kicserélni mert már nincs itt a másik motor! Szikra az van de lehet kevés neki!
Több panaszt olvastam az akksikkal kapcsolatban, ártani nem árt ha arra is ránézel. Gondolom arra figyeltél, hogy nehogy fordítva csatlakoztasd a sarukat.
Béka
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.05.31. 08:17
MZ-d típusa: Ts 125

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Béka »

Chris1979 írta: 2023.07.07. 13:09
Béka írta: 2023.07.06. 21:57 Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Adott egy 82-es Mz ts 125 teljes felújításon esett át! A blokkot próbaképpen egy váz a be építettük és beindítottuk, járt szépen! Miután fényezése kész lett a saját vázának be lett építve a blokk, de sajnos itt már nem tudjuk beindítani sehogy! Üzemanyag van szikra van de semmi! Az lenne a kérdésem hogy a feszültség szabályzónak lehetne köze hogy nem indul? És találkozott e már valaki ilyennel és ha igen valami jó ötlete nincs e valakinek hogy mi lehet a baj! Előre is köszönöm
Hello.
Először is átnéznék mindent, hogy jól lett-e bekötve és nem maradt el semmi fontos. Főleg azokat a dolgokat érdemes átnézni amiből mást használtál a másik vázban. Mi pl. a karbi miatt szívtunk már többször (jó, én csak tanácstalanul bámultam) és hiába próbáltuk meg beindítani a motort, nem sikerült. Az egyik szét volt kopva és cserélni kellett, a másikban tönkrement az úszó de azt észrevetted volna mert folyna a karbiból a benzin. Nem tudom van-e multimétered, hogy ki tudd mérni van-e elég feszültség, biztos jó-e az akksi.
Szia!
Az aksi most lett vásárolva és felsavazva az tuti jó. A feszültség szabályzó és a gyujtótrafó és a biztosíték tábla az ami más volt még a váz :-)
Ezekre gyanakszom csak már nem tudom kicserélni mert már nincs itt a másik motor! Szikra az van de lehet kevés neki!
Avatar
Chris1979
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.08.01. 23:07
MZ-d típusa: Mz ES 125/1
Tartózkodási hely: Bucsa

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Chris1979 »

Béka írta: 2023.07.06. 21:57 Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Adott egy 82-es Mz ts 125 teljes felújításon esett át! A blokkot próbaképpen egy váz a be építettük és beindítottuk, járt szépen! Miután fényezése kész lett a saját vázának be lett építve a blokk, de sajnos itt már nem tudjuk beindítani sehogy! Üzemanyag van szikra van de semmi! Az lenne a kérdésem hogy a feszültség szabályzónak lehetne köze hogy nem indul? És találkozott e már valaki ilyennel és ha igen valami jó ötlete nincs e valakinek hogy mi lehet a baj! Előre is köszönöm
Hello.
Először is átnéznék mindent, hogy jól lett-e bekötve és nem maradt el semmi fontos. Főleg azokat a dolgokat érdemes átnézni amiből mást használtál a másik vázban. Mi pl. a karbi miatt szívtunk már többször (jó, én csak tanácstalanul bámultam) és hiába próbáltuk meg beindítani a motort, nem sikerült. Az egyik szét volt kopva és cserélni kellett, a másikban tönkrement az úszó de azt észrevetted volna mert folyna a karbiból a benzin. Nem tudom van-e multimétered, hogy ki tudd mérni van-e elég feszültség, biztos jó-e az akksi.
Béka
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.05.31. 08:17
MZ-d típusa: Ts 125

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Béka »

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Adott egy 82-es Mz ts 125 teljes felújításon esett át! A blokkot próbaképpen egy váz a be építettük és beindítottuk, járt szépen! Miután fényezése kész lett a saját vázának be lett építve a blokk, de sajnos itt már nem tudjuk beindítani sehogy! Üzemanyag van szikra van de semmi! Az lenne a kérdésem hogy a feszültség szabályzónak lehetne köze hogy nem indul? És találkozott e már valaki ilyennel és ha igen valami jó ötlete nincs e valakinek hogy mi lehet a baj! Előre is köszönöm
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: sell »

Nagyon jó fej cica....😉 :smt023
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Mladi adott egy pendrájvot , hogy bemutassa a gyújtás állítást , és mennyire ,,állatira" egyszerű az egész! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=zuBU80xcmf8

:mrgreen: :smt023
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
beeroh250
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.08.28. 23:54
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: beeroh250 »

Szia!
Mekkora szikrád van?Nem lehet a trafó gyenge,vagy rossz?
Avatar
Matesz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.07.12. 10:43
MZ-d típusa: ES125/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Matesz »

kupi írta: 2022.02.18. 16:05
Samu írta: 2022.02.17. 17:24 A dolgok egy ideig jók, aztán elromlanak :D

Próbáld meg a legegyszerűbbel, cserélj gyertyát egy újra. Akksi nem halálozott el? Falsot nem szív valahol? Főfúvóka tiszta? Ha szivatóval kell benzint adni neki, az nagyon gyanús...

Igaza van az előttem szólónak"mindig az egyszerűbb felől indulunk. Csak tip mivel láttam már ilyent nem egyszer: megszakító.Főleg az utángyártott hajlamos ilyenre(rugó törés,maga a kalapács törik,érintkezők oxidációja...)esetleg hibás kondi vagy mind kettő.
Köszi majd ezeket csekkolom még
Avatar
Matesz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.07.12. 10:43
MZ-d típusa: ES125/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Matesz »

Samu írta: 2022.02.17. 17:24 A dolgok egy ideig jók, aztán elromlanak :D

Próbáld meg a legegyszerűbbel, cserélj gyertyát egy újra. Akksi nem halálozott el? Falsot nem szív valahol? Főfúvóka tiszta? Ha szivatóval kell benzint adni neki, az nagyon gyanús...
Matesz írta: 2022.02.17. 10:46 Sziasztok
Esetleg valaki megtudná mondani mi lehet a baj mert értetlenül állok a dolog elött.
Elvittem a motort újrakábelezni kapott új fesszabályzót teljesen jó is volt utána szépen ment töltés fasza. Hazahoztam a motort, leraktam és 2 hét után akartam indtani és egyszerűen össze vissza megy. Nehezen indul amikor beindul is semmi alapjárat, gázt húzva is nehezen pörög fel, minden indítás elött szivatóval kicsit rá kell segítenem folyamatosan hogy beinduljon. Töltés egyébként jó, karbi is tiszta gyertyát is néztem és a légszűrő is rendben van . Mi a fene tud igy elromlani kb 2 hét állás után úgy hogy előtte semmi baja nem volt szépen járt és egyenletesen ment.
Válaszokat előre is köszönöm!
Ezeket már néztem ahogy irtam is hogy a karbi tiszta, gyertyát is cseréltem már akku is rendben van.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: kupi »

Samu írta: 2022.02.17. 17:24 A dolgok egy ideig jók, aztán elromlanak :D

Próbáld meg a legegyszerűbbel, cserélj gyertyát egy újra. Akksi nem halálozott el? Falsot nem szív valahol? Főfúvóka tiszta? Ha szivatóval kell benzint adni neki, az nagyon gyanús...
Matesz írta: 2022.02.17. 10:46 Sziasztok
Esetleg valaki megtudná mondani mi lehet a baj mert értetlenül állok a dolog elött.
Elvittem a motort újrakábelezni kapott új fesszabályzót teljesen jó is volt utána szépen ment töltés fasza. Hazahoztam a motort, leraktam és 2 hét után akartam indtani és egyszerűen össze vissza megy. Nehezen indul amikor beindul is semmi alapjárat, gázt húzva is nehezen pörög fel, minden indítás elött szivatóval kicsit rá kell segítenem folyamatosan hogy beinduljon. Töltés egyébként jó, karbi is tiszta gyertyát is néztem és a légszűrő is rendben van . Mi a fene tud igy elromlani kb 2 hét állás után úgy hogy előtte semmi baja nem volt szépen járt és egyenletesen ment.
Válaszokat előre is köszönöm!
Igaza van az előttem szólónak"mindig az egyszerűbb felől indulunk. Csak tip mivel láttam már ilyent nem egyszer: megszakító.Főleg az utángyártott hajlamos ilyenre(rugó törés,maga a kalapács törik,érintkezők oxidációja...)esetleg hibás kondi vagy mind kettő.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Samu »

A dolgok egy ideig jók, aztán elromlanak :D

Próbáld meg a legegyszerűbbel, cserélj gyertyát egy újra. Akksi nem halálozott el? Falsot nem szív valahol? Főfúvóka tiszta? Ha szivatóval kell benzint adni neki, az nagyon gyanús...
Matesz írta: 2022.02.17. 10:46 Sziasztok
Esetleg valaki megtudná mondani mi lehet a baj mert értetlenül állok a dolog elött.
Elvittem a motort újrakábelezni kapott új fesszabályzót teljesen jó is volt utána szépen ment töltés fasza. Hazahoztam a motort, leraktam és 2 hét után akartam indtani és egyszerűen össze vissza megy. Nehezen indul amikor beindul is semmi alapjárat, gázt húzva is nehezen pörög fel, minden indítás elött szivatóval kicsit rá kell segítenem folyamatosan hogy beinduljon. Töltés egyébként jó, karbi is tiszta gyertyát is néztem és a légszűrő is rendben van . Mi a fene tud igy elromlani kb 2 hét állás után úgy hogy előtte semmi baja nem volt szépen járt és egyenletesen ment.
Válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
Matesz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.07.12. 10:43
MZ-d típusa: ES125/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Matesz »

Sziasztok
Esetleg valaki megtudná mondani mi lehet a baj mert értetlenül állok a dolog elött.
Elvittem a motort újrakábelezni kapott új fesszabályzót teljesen jó is volt utána szépen ment töltés fasza. Hazahoztam a motort, leraktam és 2 hét után akartam indtani és egyszerűen össze vissza megy. Nehezen indul amikor beindul is semmi alapjárat, gázt húzva is nehezen pörög fel, minden indítás elött szivatóval kicsit rá kell segítenem folyamatosan hogy beinduljon. Töltés egyébként jó, karbi is tiszta gyertyát is néztem és a légszűrő is rendben van . Mi a fene tud igy elromlani kb 2 hét állás után úgy hogy előtte semmi baja nem volt szépen járt és egyenletesen ment.
Válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: kupi »

Bizony bizony,ha nincs minden rendben tud mókás dolgokat"láttam olyant,hogy a főtengely éket hagyták ki és azért nem indult,mindent érdemes megnézni főleg ha nem ismert a motor előélete vagy azt mondták jó volt csak most nem az....
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
del1
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.07.16. 19:24
MZ-d típusa: es125/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: del1 »

Nem ment, de most hogy leszedtem a generátort látni, hogy a főtengely "üt", gondolom ez lesz az oka.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: kupi »

del1 írta: 2021.07.16. 19:31 Sziasztok!

MZ ES125/1 megszakítós gyújtás. Akárhogy állítom az alaplapot sehogy nem tudom a megszakító nyitást 3mm-el a holtpont előttre állítani. Megszakító hézag 0,3 mm (0,4-el se tudom beálítani). Az alaplapot már ütközésig forgattam jobban nem tudom. Valakinek van valami tippje?

Köszi.
Ez a motor előtte ment? esetleg történt valami beavatkozás:(javítás felújítás bontás...),sok oka lehet de tudni kellene az előéletét mert így látatlanba.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
del1
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.07.16. 19:24
MZ-d típusa: es125/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: del1 »

Sziasztok!

MZ ES125/1 megszakítós gyújtás. Akárhogy állítom az alaplapot sehogy nem tudom a megszakító nyitást 3mm-el a holtpont előttre állítani. Megszakító hézag 0,3 mm (0,4-el se tudom beálítani). Az alaplapot már ütközésig forgattam jobban nem tudom. Valakinek van valami tippje?

Köszi.
adrian2000
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.05. 14:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: adrian2000 »

Most fejből nem emlékszem pontosan de 6000km körül van benne, de biztos hogy korábbi élete során nem vigyáztak rá. Kipufogó vége körbe van furkálva, gondolom náluk ez a "tuning". Ílletve a karbi tetején lehet feszíteni a bowdent, na ők az alá még 1 anyát és beraktak eztáltal 1 napot szívtam vele mire rájöttem hogy azért pörög egyből és gázra fullad. De egyébként a legalső gyűrű törött is volt.
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

adrian2000 írta: 2021.04.12. 23:15 Kapott új gyűrűket és életre is kelt.😁
Jó kopott lehetett!!!
adrian2000
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.05. 14:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: adrian2000 »

Kapott új gyűrűket és életre is kelt.😁
adrian2000
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.05. 14:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: adrian2000 »

Ezen már túlvagyok amiket írtál. Kondiból is már 2. vagy 3. van benne pont azért mert sokszor az "új" sem jó. Azt azért érdemes tudni hogy 25-30éve áll a motor. Idős bácsié volt majd megvásárolták tőle felujításra, de nem fogtak hozzá így pihent jó sok időt, aztán került hozzám. De egyébként is szerettem volna felujítani, legalábbis motorikusan, aztán a többit is.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: kupi »

adrian2000 írta: 2021.04.05. 17:49 Akkumulátor is új, 3 napja vettem. Közvetlen a hengerbe kapott egy kevés tiszta 100-as benyát. Mégcsak nem is röffent vele, gyújtáson megint állítottam szintén semmi. Ekkor már elkattantam lekaptam a hengerfejet, dugónak pici lógása van, levettem a hengert is, gyűrű épek de kokszos a hengerfej is, ílletve a dugó teteje, hajtókar is lóg valamennyit. Úgyhogy szerintem komplett motorgenerál lesz ha találok rá megfelelő embert mert annyira nem értek ezekhez :(
Szia nem akarlak elkeseríteni de az hogy:új alkatrész van beépítve(pl megszakító)az csak 50%garancia arra hogy jó is legyen.Sajnos tapasztalat elég hullámzó az új"alkatrészek minősége így igen nehéz kiszúrni mi is a baj valójában.
Javaslom a nyugodt és szisztematikus sorban haladást tehát a gyertya a pipától indulva sorban végig próbálni mindent,és így tovább kipuf,karbi légszűrő..
Nagyon sokszor egy banális apróság a hiba forrása nekem nemrégen egy simsonon volt egy szívató gumi dugó kiesés kb 20ft az alkatrész de mire rájössz.
A lényeg türelem és figyelem.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
adrian2000
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.05. 14:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: adrian2000 »

Akkumulátor is új, 3 napja vettem. Közvetlen a hengerbe kapott egy kevés tiszta 100-as benyát. Mégcsak nem is röffent vele, gyújtáson megint állítottam szintén semmi. Ekkor már elkattantam lekaptam a hengerfejet, dugónak pici lógása van, levettem a hengert is, gyűrű épek de kokszos a hengerfej is, ílletve a dugó teteje, hajtókar is lóg valamennyit. Úgyhogy szerintem komplett motorgenerál lesz ha találok rá megfelelő embert mert annyira nem értek ezekhez :(
Avatar
Chris1979
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.08.01. 23:07
MZ-d típusa: Mz ES 125/1
Tartózkodási hely: Bucsa

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Chris1979 »

adrian2000 írta: 2021.04.05. 14:44 Sziasztok! Sikerült hozzájutnom egy MZ TS 250/1-es motorkerékpárhoz. Cseréltünk rajta trafót, kondenzátort, megszakítókalapácsot, szénkeféket, ílletve a gyujtáshoz kapcsolódó vezetékek átvannak kötve. Gyújtás elvileg jó helyen van, karbi pucolva. Ha szivatóval van rugdosva néha pöffen, durran, füstöl. Kipufgó is volt már levéve, úgysem volt változás. Hengerbe is volt már olaj öntve mert azzal tán kilehet zárni a kompresszió hiányt. Merre induljak el vele? Valaki járt már hasonló szituációba? Előre is köszönöm a válaszokat!
Hello.
Esetleg másik karbival próbáltátok? Ha az elektromos oldalon minden jó, az akksi is akkor esetleg a keverékkel van gond.
adrian2000
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.05. 14:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: adrian2000 »

Sziasztok! Sikerült hozzájutnom egy MZ TS 250/1-es motorkerékpárhoz. Cseréltünk rajta trafót, kondenzátort, megszakítókalapácsot, szénkeféket, ílletve a gyujtáshoz kapcsolódó vezetékek átvannak kötve. Gyújtás elvileg jó helyen van, karbi pucolva. Ha szivatóval van rugdosva néha pöffen, durran, füstöl. Kipufgó is volt már levéve, úgysem volt változás. Hengerbe is volt már olaj öntve mert azzal tán kilehet zárni a kompresszió hiányt. Merre induljak el vele? Valaki járt már hasonló szituációba? Előre is köszönöm a válaszokat!
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: sell »

=D> :smt023 És a jóidő is pont megjött, tessék akkor besárgítani, az új könyököt.😉
Avatar
Johnny13
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.03.22. 08:06
MZ-d típusa: Etz 125
Tartózkodási hely: Szárliget

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Johnny13 »

Hali mindenkinek! Újra él a motor, levettem a kipufogódobot kollégám tanácsára és egyből indúlt a szerkezet, azóta van rajta új auspuff 8) .Köszönöm a sok tanácsot mindenkinek!
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: kupi »

Johnny13 írta: 2021.03.22. 08:22 Sziasztok! Nemrég vettem egy 125-ös ETZ-t 10 évet állt a motor, karbi tank légszűrő takarítva ill cserélve lett elsőre probléma nélkül indult, mentem is vele kb 2 hétig. Most 7 végén poccre indult járt alapjáraton majd leállt, nem akar beindulni, néha böffen egyet a kipufogóba sistergő hanggal, neadj Isten beröffen pár másodperc után lefullad. Tud valaki megoldást erre?
Szia ha nagyon elakadsz vele keres bátran,igaz nem ott lakom a közeledbe de nem is vészes távolságba(38 km naponta járok nálatok Busszal) viszont a szimering csere nem házi barkács"kategória ha arra kerül a sor amire van esély nagyon szívesen megcsinálom neked a műhelyembe,van motor széthúzom ETZ-hez és sok sok tapasztalat. Nem érdemes szétbarkácsolni ha nincs célszerszám,mivel akkor nagyobb baj is lehet.
De első a gyújtás és a karbi.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, ha megszakítós, nézd meg van-e hézag, és cseréld ki a szikraoltó kondit. A bütyök kenőfilcét is olajozd be! ( Hosszabb állás után érdemes kimosni, majd egy két csöpp 2t olajjal beitatni.) Ha nem ott a hiba, akkor is érdemes ellenőrizni!
Avatar
Johnny13
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.03.22. 08:06
MZ-d típusa: Etz 125
Tartózkodási hely: Szárliget

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Johnny13 »

Gyújtáshiba lesz ,mert ma reggelre a kipuf leömlőjénél csöpögött a benzin :roll: . köszönöm a választ
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Johnny13 írta: 2021.03.22. 08:22 Sziasztok! Nemrég vettem egy 125-ös ETZ-t 10 évet állt a motor, karbi tank légszűrő takarítva ill cserélve lett elsőre probléma nélkül indult, mentem is vele kb 2 hétig. Most 7 végén poccre indult járt alapjáraton majd leállt, nem akar beindulni, néha böffen egyet a kipufogóba sistergő hanggal, neadj Isten beröffen pár másodperc után lefullad. Tud valaki megoldást erre?
Jó eséllyel trafó, de lehet más gyújtásprobléma, főtengely szimmering, dugulás is.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
Johnny13
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.03.22. 08:06
MZ-d típusa: Etz 125
Tartózkodási hely: Szárliget

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Johnny13 »

Sziasztok! Nemrég vettem egy 125-ös ETZ-t 10 évet állt a motor, karbi tank légszűrő takarítva ill cserélve lett elsőre probléma nélkül indult, mentem is vele kb 2 hétig. Most 7 végén poccre indult járt alapjáraton majd leállt, nem akar beindulni, néha böffen egyet a kipufogóba sistergő hanggal, neadj Isten beröffen pár másodperc után lefullad. Tud valaki megoldást erre?
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Rendben.
Töltésed az lesz, valóban de ha nincs mit tölteni akkor persze hogy világít a töltés jelző. Kikötötted az akkumulátort a körből. A folyamat működik tovább, mert önfenntartó. Az induláshoz kell az aksi a motor elindításához. De elviekben a gyújtáskapcsolón van egy olyan állás a parkolóvilágítás után, hogy indulna akksi nélkül. Elviekben a visszamaradó mágneses remanencia miatt indításkor tudna annyi áramot termelni a generátor, hogy elindul és önfenntartó lesz, de szerintem itt klubon belül még nem sok mindenkinek működött, köztük nekem sem.
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.09.30. 17:56
MZ-d típusa: Mz etz 125

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Ferenczi Ákos »

Matthej01 írta: 2020.10.31. 15:32 Most őszintén miért csinálsz ilyeneket? Mi szeretnénk neked segíteni, elhárítani a problémákat, de te újakat találsz ki. Légyszíves ha valami nem romlott el, ne akard megjavítani! Annyit tudok javasolni, ha nem értesz hozzá, és tényleg komoly problémáid vannak a motorral, akkor keress fel egy szakembert.
Jó ,de még csak ezt az egyet szeretném megtudni.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Most őszintén miért csinálsz ilyeneket? Mi szeretnénk neked segíteni, elhárítani a problémákat, de te újakat találsz ki. Légyszíves ha valami nem romlott el, ne akard megjavítani! Annyit tudok javasolni, ha nem értesz hozzá, és tényleg komoly problémáid vannak a motorral, akkor keress fel egy szakembert.
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.09.30. 17:56
MZ-d típusa: Mz etz 125

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Ferenczi Ákos »

Most van egy ojan probléma hogy mennt a motor és lehuztam a szálakat az akumlátorol a motor mennt továb de az üres jelző elaludt és a piros kigyult.egész végig ég de van töltés is.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Mondjuk igen, lehet főtengely szimering is. Először nézd át az üzemanyag és levegő rendszert, és ha abban hiba nincs, akkor szerelősebb főtengelyszimeringet kell ellenőrizni.
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Vagy falsot szív valahol. Főtengely szimmering is tud ilyet csinálni?
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.09.30. 17:56
MZ-d típusa: Mz etz 125

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Ferenczi Ákos »

Matthej01 írta: 2020.10.26. 12:01 Nézd meg, hogy a megfelelő karbi van e rajta, ha igen akkor vedd le szedd szét működik e benne az úszó az elzáró. A szivató dugattyúja aljában megvan e gumi dugesz. Megfelelő méretű fúvókák vannak e. Nincs e a főfúvóka kiesve. a tű nagyjából legyen középhelyzetben, a levegőcsavar teljesen be másfél fordulatot ki , nagyot így nem tévedhetsz.
Most egy ojan hiba jót fell hogy megy a motor és ahogy gázolgatom ugy felmegy a turája és ugy marad adig amig meg nem álitom.Ez az hogy nem kapja a benzint!De itt valami a karburátoral van.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Nézd meg, hogy a megfelelő karbi van e rajta, ha igen akkor vedd le szedd szét működik e benne az úszó az elzáró. A szivató dugattyúja aljában megvan e gumi dugesz. Megfelelő méretű fúvókák vannak e. Nincs e a főfúvóka kiesve. a tű nagyjából legyen középhelyzetben, a levegőcsavar teljesen be másfél fordulatot ki , nagyot így nem tévedhetsz.
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.09.30. 17:56
MZ-d típusa: Mz etz 125

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Ferenczi Ákos »

kiszsebi írta: 2020.10.21. 17:52
Ferenczi Ákos írta: 2020.10.21. 11:42 Jó napot kívánok.Van egy Mz Etz 125-ös motrom de eszi meg a gyertyát (Ngk b8hs).Eszi a benzint de hátul a kipufogonál nyom ki benzint sűrű csepegbe 2-3 métere is,nagyon nagy a füste is és a gáz félig tudom huzni mert utána elkezd hörögni.Kérem szépen a segítséget.A választ elöre is köszönöm
Szervusz Ákos!

Jó eséllyel trafó és/vagy szimmeringes és a karburátorral is lehet gond (pl. lyukas úszó, nem megfelelő beállítások)
Már cseréltem trafót de mégis megeszi.Nem lehet az hogy sok benzint kap és azért?
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Ferenczi Ákos írta: 2020.10.21. 11:42 Jó napot kívánok.Van egy Mz Etz 125-ös motrom de eszi meg a gyertyát (Ngk b8hs).Eszi a benzint de hátul a kipufogonál nyom ki benzint sűrű csepegbe 2-3 métere is,nagyon nagy a füste is és a gáz félig tudom huzni mert utána elkezd hörögni.Kérem szépen a segítséget.A választ elöre is köszönöm
Szervusz Ákos!

Jó eséllyel trafó és/vagy szimmeringes és a karburátorral is lehet gond (pl. lyukas úszó, nem megfelelő beállítások)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.09.30. 17:56
MZ-d típusa: Mz etz 125

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Ferenczi Ákos »

Jó napot kívánok.Van egy Mz Etz 125-ös motrom de eszi meg a gyertyát (Ngk b8hs).Eszi a benzint de hátul a kipufogonál nyom ki benzint sűrű csepegbe 2-3 métere is,nagyon nagy a füste is és a gáz félig tudom huzni mert utána elkezd hörögni.Kérem szépen a segítséget.A választ elöre is köszönöm
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

Az előző motorom megragadt, el is estem. Kértem, ha nem muszáj, ne legyen megfúrva.
2 stroke force...
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Thomas_Hun írta: 2020.07.25. 08:21 ...A blokk fel lett ujitva, ...
Az milyen felújítás ahol nincs fúrva a henger??? Pfff... :evil: örülök hogy megoldódott. Csá.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

Hosszas kisérletezés után megoldódott a probléma. Kapott egy másik, fúrott hengert.
Köszönöm a segítséged!
2 stroke force...
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Thomas_Hun írta: 2020.07.25. 11:40
20200725_113732.jpg
Részterhelésen van problémád. A kép alapján a részterhelés tűvel lehet a gond! Szerintem a problémád a téren kell keresni. Vonulj át vele a karburátor topicba. Ott hamarabb megkapod a választ. Szerintem.
Jja, és pontosan milyen karbi van a motoron? Ahhoz kell gyári kúposságú tűt keresni.


Szívató dugattyú jól zár?
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

A benzincsap es az ulepito tiszta, szemmel lathatolag rendesen folyik a benzin.
Levegoszurot kapott ujat a heten. A jaratok bemenetelei szabadok a vazon.
A blokkot Bambi csinalta.
Tubol a megjelolt van benne, ezzel vettem. A masikkal is probaltam, azzal 3000korul rangat, eleg kemenyen, de ugyanazt a fulladast produkalja.
A tobbit nem tudom kiprobalni most, még esik.
A karburatorban nem log semmi, es mocsok sincs benne. A tuket mar minden pozicioban probaltam, fofuvoka volt mar benne 135, 130, 125. Az uszoszint 27-34mm. A tuszelep zar.
Hideg vagy meleg a blokk, mind1 neki. A leirt fordulat tartomanyban inkabb fullad mint gyorsul, viszont 3300/3500 felett mar jol veszi a gazt es jol is huz.
20200725_113732.jpg
2 stroke force...
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Thomas_Hun írta: 2020.07.25. 08:21 250-ről van szó. Amikor vettem, nem tudtam kipróbálni, mert még gipszben volt a kezem. A blokk fel lett ujitva, es az elso proba soran mar jelen volt ez a problema. A leirtakbol megcsinalom amit tudok.
3300 fölött megy, mentem vele a héten 580km-t, a fogyasztasa 4.9, 80-85 tempo mellett, ugy, hogy kigyorsitasokkor 4300fole nem porgetem. Ez nagyon sok, az elozo jobban ment, es 4.2-tol nem evett tobbet a vezetesi szokasaimmal. Viszont annak a karburatora mar nincs meg.
Te ùjìtottad fel v az előző tulaj?

A karbit nèzd àt , lehet nem bele valò a sùbertű.
Fùvòkàk tisztàk? Meg vannak hùzva, nem lazàk? Gyertyakèp milyen? Teljes gàzon jòl megy? Jòl gyorsul?
Levegő szìvàs ùtja szabad? Lègszűrő tiszta? Tank alatt szìvò furatok szabadok?
Hùzd le a karbiròl a szìvògumit, menj ùgy egy kört.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

250-ről van szó. Amikor vettem, nem tudtam kipróbálni, mert még gipszben volt a kezem. A blokk fel lett ujitva, es az elso proba soran mar jelen volt ez a problema. A leirtakbol megcsinalom amit tudok.
3300 fölött megy, mentem vele a héten 580km-t, a fogyasztasa 4.9, 80-85 tempo mellett, ugy, hogy kigyorsitasokkor 4300fole nem porgetem. Ez nagyon sok, az elozo jobban ment, es 4.2-tol nem evett tobbet a vezetesi szokasaimmal. Viszont annak a karburatora mar nincs meg.
2 stroke force...
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég