Fékek

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Alfa írta:Nekem is tartotta kicsit a nyomást az utángyártott főfékhenger, neked is lehet ott a hiba. Melegíti folyton a féket, elég hamar felforrósodik, szerpentinezni nem indulnék el vele.
Csakhogy a főfékhengerem még gyári, csak javítani kellett :S És ezért gondoltam, hogy le kellene cserélni, mert ez így elég sovány. Műszakin noha átment, de akkor sem az igazi...
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nekem is tartotta kicsit a nyomást az utángyártott főfékhenger, neked is lehet ott a hiba. Melegíti folyton a féket, elég hamar felforrósodik, szerpentinezni nem indulnék el vele.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Ja, és az első gumi Heidenau K33.
A legnagyobb gondom egyébként az, hogy mintha a dugattyúk nem húznának vissza rendesen, pedig ki lett pucolva, új tömítés stb Bambi által, ezért feltételezem, hogy a gondom gyökerei a főfékhengerben vannak és merem mindennek ellenére a munkahengert jónak minősíteni.
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Én 2-3 éve vettem vaterán grimeca főfékhengert fém fékcsővel(használtan) kb 7000ft-ért.Simán rá tudtam tenni a motorra,és azóta is faszán működik!!Szóval érdemes nézelődni,persze ez kicsit zsákbamacska... :twisted:
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Alfa írta:MEG NE VEDD!!!! :mrgreen:

Semmiféle utángyártott szart nem veszünk. Nekem ott rohad az 1 hónap alatt totálisan szétkopott / berágódott főfékhenger, ugyanez a szutyok. Egyszer menet közben állt be úgy, hogy 0 fékerőt produkált. Tanulság:ne kapkodj, hallgass Bambira.

A fék tuningolása eléggé zsebbenyúlós művelet, ebben igazad van. Rengeteg pénzt el lehet rá költeni, de ha okosan csinálod, nagyon megéri. A fék fejlesztésének menete:

1. Bambi révén, vagy egyéb módon szerezz be egy nyugati főfékhengert. De mindenképp konzultálj vele, és hallgass rá. Grimeca, Brembo, bármelyik jó, lényeg h viszonylag kisebb (2 dugattyús)fékhez tartozzon. Grimeca amit szoktak tenni rendszeresen, de láttam már Brembot is, működnek. kb 10.000 ft ért szerezhetsz jót.

2. Ha ez megvan, csináltass Bambinál fém fékcsövet kimondottan ahhoz a főfékhengerhez. Mivel a fittingje a nyugati féknek általában más mint az MZ, az eredeti fékcső nem lesz jó hozzá. De van olyan típus is amihez igen. Ez kb 6000 ft.

3. Vegyél fékbetéteket, itt előbb írták Ferodo Sinter pl jó, cikkszámot is találsz ha visszalapozol. 6000 körül.

Ezekkel párhuzamosan pedig a féktárcsát is intézd el, ne üssön, ne legyen túl vékony, meg is fúrkálhatod. A munkahenger Brembo licensz, elég bika, azzal nincs gond. Csak takarítsd ki / újíttasd fel rendesen, én erre nem sajnáltam a pénzt, 6000 körül voltak Bambi mester szolgálatai, de tényleg mindent megcsinált rajta.

Összesen tehát egy 30 at rá kell szánni ha tényleg jót és teljes körű átépítést akarsz. Ja és... nemtom milyen elsőgumid van fenn, de a nagy fékerő jó tapadású papucsot is kíván, különben elég könnyen lepihenhetsz az aszfaltra...

A fék nem játék, bizonytalan minőségű szart nem rakunk oda, és ha nem értünk hozzá 100% biztonsággal (én nem értek, főleg nem a munkahengerhez), nem is babráljuk. :roll:
Hú, nagyon köszönöm a segítséget! Akkor ezt még sokszor átgondolom! Bambi tavaly megcsinálta a munkahengeremet, tehát az teljesen jó, a többi viszont elég problémás. De a hetekben úgyis megyek hozzá, akkor megérdeklődöm majd, hogy milyen féket és miképpen érdemes, addig várok.
Köszönöm!!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

MEG NE VEDD!!!! :mrgreen:

Semmiféle utángyártott szart nem veszünk. Nekem ott rohad az 1 hónap alatt totálisan szétkopott / berágódott főfékhenger, ugyanez a szutyok. Egyszer menet közben állt be úgy, hogy 0 fékerőt produkált. Tanulság:ne kapkodj, hallgass Bambira.

A fék tuningolása eléggé zsebbenyúlós művelet, ebben igazad van. Rengeteg pénzt el lehet rá költeni, de ha okosan csinálod, nagyon megéri. A fék fejlesztésének menete:

1. Bambi révén, vagy egyéb módon szerezz be egy nyugati főfékhengert. De mindenképp konzultálj vele, és hallgass rá. Grimeca, Brembo, bármelyik jó, lényeg h viszonylag kisebb (2 dugattyús)fékhez tartozzon. Grimeca amit szoktak tenni rendszeresen, de láttam már Brembot is, működnek. kb 10.000 ft ért szerezhetsz jót.

2. Ha ez megvan, csináltass Bambinál fém fékcsövet kimondottan ahhoz a főfékhengerhez. Mivel a fittingje a nyugati féknek általában más mint az MZ, az eredeti fékcső nem lesz jó hozzá. De van olyan típus is amihez igen. Ez kb 6000 ft.

3. Vegyél fékbetéteket, itt előbb írták Ferodo Sinter pl jó, cikkszámot is találsz ha visszalapozol. 6000 körül.

Ezekkel párhuzamosan pedig a féktárcsát is intézd el, ne üssön, ne legyen túl vékony, meg is fúrkálhatod. A munkahenger Brembo licensz, elég bika, azzal nincs gond. Csak takarítsd ki / újíttasd fel rendesen, én erre nem sajnáltam a pénzt, 6000 körül voltak Bambi mester szolgálatai, de tényleg mindent megcsinált rajta.

Összesen tehát egy 30 at rá kell szánni ha tényleg jót és teljes körű átépítést akarsz. Ja és... nemtom milyen elsőgumid van fenn, de a nagy fékerő jó tapadású papucsot is kíván, különben elég könnyen lepihenhetsz az aszfaltra...

A fék nem játék, bizonytalan minőségű szart nem rakunk oda, és ha nem értünk hozzá 100% biztonsággal (én nem értek, főleg nem a munkahengerhez), nem is babráljuk. :roll:
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

No, eldöntöttem, hogy beruházok egy rendes első fék rendszerre, így le szeretném cserélni a főfékhengeremet, a fékcsövet fémre, és a fékbetéteket.
Persze az ára miatt inkább csak szépen lassan...kezdem a főfékhengerrel.
Én erre gondoltam: http://www.mofaker.hu/termek/Fofekhenge ... TZ__301380

Fém fékcsövet kérdeztem a futárban, de ott azt mondták 7000 ft, szóval egyenlőre azt hanyagolom...
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Perec »

Ha gondolod megnézhetem megvan-e még a jó kis előző fékpofám.
Az tuti kopásálló, én is csak azért cseréltem, mert megette a tárcsát.
Frankón fel is hullámosodott, barázdásodott, így még nagyobb a hűtés :)
Olyan árakkal dobálóztok, hogy olcsóbb tárcsát cserélni, mint pofát.
Persze, most, hogy tudom mekkora érték nem lesz olcsó :-"
Dénes írta:De lehet érdemes más Ferodo terméket is nézegetni, én lehet sintert választom, hátha az tovább tart. Bár drágább kicsivel..
Kép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

Ha jól emlékszem EBC-ben is létezik hátsó fék!
Katalógusból ki kell keresni...
http://www.ebcbrakes.hu/
Avatar
gulyesz
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2009.04.13. 11:24
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Érsekcsanád

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: gulyesz »

tibi84 írta:
matt1989 írta:Az enyémben FDB108P van.
Helo!
Hátsó fékpofában nem létezik valami komolyabb minőség az utángyártott Magyarnál?

Üdv.
Szia!
Itt egy link: http://www.nagyvas.hu/motorosbolt.html

Alkatrészek>fékrendszer>fékbetétek itt több gyártó közül tudsz választani. Továbblépve lehet választani motortípus szerint.

Remélem tudtam segíteni. :P
Tamás
Avatar
tibi84
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.05.20. 22:43
MZ-d típusa: TS250/1 1981
Tartózkodási hely: Fehérvárcsurgó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: tibi84 »

matt1989 írta:Az enyémben FDB108P van.
Helo!
Hátsó fékpofában nem létezik valami komolyabb minőség az utángyártott Magyarnál?

Üdv.
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Az enyémben FDB108P van.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

De lehet érdemes más Ferodo terméket is nézegetni, én lehet sintert választom, hátha az tovább tart. Bár drágább kicsivel..
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

ezer koszonet :smt023
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Ferodo Platinum, FDB 148 P a cikkszáma,
az UNIX cikkszám: 761005
Bruttó listaár: 6486Ft
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

Dénes írta:UNIX-ban vettem, Stravko klubtárs segedelmével (pontos cikkszámot mondott). Jó, meg minden, de nagyon hamar elfogyott. Vagy valaki stikába fékezgetett a motorral amikor letettem a parkolóba. :)
oppa, az enyem is lassan vasig kopott, cikkszamot le tudnatok irni? akkor valoszinuleg UNIX-nal vasarolnek
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

A titok a kiszedhető síngben van. :)
Szfehérváron tudok 1 szakit.
Avatar
UEVMZ
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.05.18. 00:09
MZ-d típusa: ETZ MZ 150
Tartózkodási hely: Budapest,XV.ker

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: UEVMZ »

KILL3R etz írta:Hát ha még életedben nem láttál esztergát, akkor sem lehet több 10 percnél... Nem egy bonyolult művelet... :D
Esztergát már láttam,de ekkorát,amibe ez befér,még nem.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Hát ha még életedben nem láttál esztergát, akkor sem lehet több 10 percnél... Nem egy bonyolult művelet... :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
UEVMZ
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.05.18. 00:09
MZ-d típusa: ETZ MZ 150
Tartózkodási hely: Budapest,XV.ker

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: UEVMZ »

KILL3R etz írta:UEVMZ!

Ha találsz olyan esztergályost, aki a komplett kereket be tudja fogni, akkor egy fékdob felszabályozással megoldható a problémád szerintem...

Kérdés,hogy lesz e olyan eredmény,hogy megéri megfaragni,többen mondták,hogy nem lesz jobb.
Ha meg egy balkezes esztergályost fogok ki,azzal meg egy kereket vesztek.Megy a dilemma :)
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Seri19 írta:Érdemes utána féktisztítóval letisztitani a tárcsát.
Igen, ez megvolt, egyből azt is vettem... már amúgy is ráfért...
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

Érdemes utána féktisztítóval letisztitani a tárcsát.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

hell írta:Nagyon jó örülök neki. De nem én akarok nagyon furni hanem a kolega vagyis csak akart. Kissé elkéstünk a tippekel. Máskor majd jobban sietünk a segítséggel. :twisted:
Nemnem, a segítség nagyon is jó volt, köszönöm, ugyanis a javasolt fúró- vágó spray-t használtam, mivel egy utcára innen kb már lehet kapni, ezért egyből ahogy láttam a tanácsokat, nekiálltam és sikerült is.
So: még egyszer köszönöm!
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

Nagyon jó örülök neki. De nem én akarok nagyon furni hanem a kolega vagyis csak akart. Kissé elkéstünk a tippekel. Máskor majd jobban sietünk a segítséggel. :twisted:
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

hell írta:Létezik fúráshoz való spré! Tökéletesen működik! Keni, hűti, stb. :twisted:
Én spec mikor egy viszonylag vastag 30mm es tengelyt fúrtam 10-es fúróval úgy csináltam hívtam segítséget meg egy jó éles fúrószár + 10 literes locsolókanna vízzel és hadszóljon :D segéd öntötte a vizet én meg fúrtam mint az ökör mikorra végeztünk hidegebb volt a fúró mint mikor elkezdtük :d.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

nagyarpi írta:
hell írta:Ha nem felejtem el holnap megnézem mi a neve. Mi úgy használjuk fúrás közben ráfujjuk a fúróra amikor dolgozik elég sűrűn vagyis érzésre és kész, eddig tökéletesen bevált. :D
Vágó-fúró-üregelő spray (csavarbolt, szerszám, barkács ,szinte mindenütt lehet kapni) fúráshoz nagyon hatékony.
Jó hogy írod(nekem nem kell annyit :) ), így a kolega tudja mostmár mit kell vennie, hogy ki tudja fúrni szépen. Így van nagyon jó nekünk nagyon bevált!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

UEVMZ!

Ha találsz olyan esztergályost, aki a komplett kereket be tudja fogni, akkor egy fékdob felszabályozással megoldható a problémád szerintem...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: MrDok »

UEVMZ írta:Sziasztok!

Egy régi-új motoros köszön vissza személyemben az MZ-ek sorába.Egy problémával állnék elő,hétfőn a műszaki vizsgán nem felelt meg a motorom,így a közlekedésben egyenlőre nem vehetek részt.A motornak egyetlen egy baja van,hogy a fékek ütnek.Engem a több éves használat során nem zavart,ami a műszereket viszont igen,ugyanis az első felni valószínűleg tojás alakú,a hátsónál pedig a fékdobban van tojás.Ebben kérném segítségeteket,milyen megoldással lehetne úgy kijavítani ezeket a hibákat,hogy le műszakizzon.
Az első kereket egyértelműen centíozni kell,a hátsó dobbal tanácstalan vagyok,mert a kereket nem fűzöm szét.

Bé verzió:
És bár nagyon furcsa kérdés,de van e olyan márkatárs,aki a vizsga erejéig kölcsön tudná adni a kerekeit,amivel biztosan átmegy?
A lényeg,hogy legyen rajta vizsga,utána már ráérnék a megoldást megtalálni.
Elnézést,hogy ilyen furcsa kérdéssel állok elő a semmiből,de kicsit elkeseredett vagyok,mert nem értek egyet a régi technológiára alkalmazott,és ráerőszakolt mai technológiával.
Valószínűleg a legolcsóbb megoldás ha veszel 2 jó kereket. 6000-től (2 kerék) szerintem már tudsz venni, és akkor nem kell főzögetned, csak a gumit teszed át....... Persze nézd meg mit veszel, mert ha annak is rossz a fékfelülete, akkor ugyanott vagy.
Amúgy vizsga után már nem fog érdekelni a megoldás, ahogy eddig sem. :?
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Oké, ma megcsináltam, megfúrtam, bár csak szelíden 12 lyukkal. Eddigi tapasztalatom, hogy valóban mintha kicsit kevésbé melegedne, de az eltelt 10km-en még meghatározhatatlan.
Köszönöm a segítségeket!
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

UEVMZ írta:Sziasztok!
Az első kereket egyértelműen centíozni kell,a hátsó dobbal tanácstalan vagyok,mert a kereket nem fűzöm szét.
Felénk azt mondták, ha ilyen probléma van DOBféknél, akkor a pofákba bele kell vágni és/vagy fel kell csiszolni. Illetve nekem van ha jól emlékszem egy ETZ 150es hátsó kerekem. Állapota felől nem tudok sokat mondani.
Avatar
nagyarpi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2010.05.26. 20:10
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Mátraszentistván

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: nagyarpi »

hell írta:Ha nem felejtem el holnap megnézem mi a neve. Mi úgy használjuk fúrás közben ráfujjuk a fúróra amikor dolgozik elég sűrűn vagyis érzésre és kész, eddig tökéletesen bevált. :D
Vágó-fúró-üregelő spray (csavarbolt, szerszám, barkács ,szinte mindenütt lehet kapni) fúráshoz nagyon hatékony.
Avatar
UEVMZ
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.05.18. 00:09
MZ-d típusa: ETZ MZ 150
Tartózkodási hely: Budapest,XV.ker

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: UEVMZ »

Sziasztok!

Egy régi-új motoros köszön vissza személyemben az MZ-ek sorába.Egy problémával állnék elő,hétfőn a műszaki vizsgán nem felelt meg a motorom,így a közlekedésben egyenlőre nem vehetek részt.A motornak egyetlen egy baja van,hogy a fékek ütnek.Engem a több éves használat során nem zavart,ami a műszereket viszont igen,ugyanis az első felni valószínűleg tojás alakú,a hátsónál pedig a fékdobban van tojás.Ebben kérném segítségeteket,milyen megoldással lehetne úgy kijavítani ezeket a hibákat,hogy le műszakizzon.
Az első kereket egyértelműen centíozni kell,a hátsó dobbal tanácstalan vagyok,mert a kereket nem fűzöm szét.

Bé verzió:
És bár nagyon furcsa kérdés,de van e olyan márkatárs,aki a vizsga erejéig kölcsön tudná adni a kerekeit,amivel biztosan átmegy?
A lényeg,hogy legyen rajta vizsga,utána már ráérnék a megoldást megtalálni.
Elnézést,hogy ilyen furcsa kérdéssel állok elő a semmiből,de kicsit elkeseredett vagyok,mert nem értek egyet a régi technológiára alkalmazott,és ráerőszakolt mai technológiával.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

Ha nem felejtem el holnap megnézem mi a neve. Mi úgy használjuk fúrás közben ráfujjuk a fúróra amikor dolgozik elég sűrűn vagyis érzésre és kész, eddig tökéletesen bevált. :D
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

hell írta:Létezik fúráshoz való spré! Tökéletesen működik! Keni, hűti, stb. :twisted:
Hm ennek utánanézek; egy nevet kérhetek a sprének? Mármint van valami spec. neve ennek?

Milyen sűrűn (szóval hány sorba és kb mennyi és milyen átmérőjű) kellene a lyukakat fúrni?

Köszi
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

Létezik fúráshoz való spré! Tökéletesen működik! Keni, hűti, stb. :twisted:
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

MrDok írta:
ambrusviktor írta:Üdv!
Ha a féktárcsát meg szeretném fúrni, hogy érdemes nekiállni, tud valaki tanácsolni valamit hozzá?
Köszönöm!
Nekiállni? Szedd ki a kereket, szereld le a féktárcsát. :mrgreen:
Oszlopos fúróval, hűtőfolyadékkal, és rendes fúrószárral. Előfúrva kisebbel, aztán 8-8.5-sel.
Nem árt előbb pl körzővel rárajzolni, kimérni, aztán megpontozni a lyukak helyét.
Hmm..akkor ez a projekt sajnos várat még magára mert fúró van, de a hűtést nem tudném megoldani :S
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: MrDok »

ambrusviktor írta:Üdv!
Ha a féktárcsát meg szeretném fúrni, hogy érdemes nekiállni, tud valaki tanácsolni valamit hozzá?
Köszönöm!
Nekiállni? Szedd ki a kereket, szereld le a féktárcsát. :mrgreen:
Oszlopos fúróval, hűtőfolyadékkal, és rendes fúrószárral. Előfúrva kisebbel, aztán 8-8.5-sel.
Nem árt előbb pl körzővel rárajzolni, kimérni, aztán megpontozni a lyukak helyét.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Krepp »

kunc :lol: kunc
Akkor a tanulság sintert kell venni..
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Azért mentem vele néhány km-t. Amugymeg a rövid féktávok tudod...meghát 140-ről nehezebb megállni mint 82-ről. :)

Ferodo Platinum márkajelzésűt választottam, melegen tényleg ég és föld, nem ment el a fékerő intenziv használatkor sem. Az utóda is Ferodo lesz egyébként.
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Dénes írta:UNIX-ban vettem, Stravko klubtárs segedelmével (pontos cikkszámot mondott). Jó, meg minden, de nagyon hamar elfogyott. Vagy valaki stikába fékezgetett a motorral amikor letettem a parkolóba. :)
Dénes, nagyon fosós lehetsz mert mert nekem 1 éve van sinterem és még mindig 3,5-8mm van a pofákon és tavaly ezzel is versenyeztem....

És egyébként én nem is a sintert hanem a premiumot ajánlanám utcára, ami olcsóbb is..
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Üdv!
Ha a féktárcsát meg szeretném fúrni, hogy érdemes nekiállni, tud valaki tanácsolni valamit hozzá?
Köszönöm!
Avatar
tibi84
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.05.20. 22:43
MZ-d típusa: TS250/1 1981
Tartózkodási hely: Fehérvárcsurgó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: tibi84 »

Sziasztok!
Hátsó fékbetétet hol érdemes venni?
Vettem bele a múlt hónapban utángyártottat, de az nagyon nyúlik. Olyan lett a fék, mintha gumiból lenne a fékkar. Persze nem is fog.
köszi

üdv.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

UNIX-ban vettem, Stravko klubtárs segedelmével (pontos cikkszámot mondott). Jó, meg minden, de nagyon hamar elfogyott. Vagy valaki stikába fékezgetett a motorral amikor letettem a parkolóba. :)
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: m-tom »

Krepp írta:Nekem az a tapasztalatom hogy a verseny és túra gépben is ferodo sinter
(van ami szerintem a legdrágább kapható fékbetét mz be)
De fém fékcsővel klasszisokkal jobb a verseny gép...
először én azt cserélném(ha jó a gyári fő fék henger)
utána pedig egy ferodo premium(azt hiszem ez a neve)elég bele...
A sinter sem eszi annyira durván a tárcsát....hacsak nem 5 évnél tovább tervezel...
Hol lehet ilyen betéteket felhajtani?
Köszi,
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Nekem az a tapasztalatom hogy a verseny és túra gépben is ferodo sinter
(van ami szerintem a legdrágább kapható fékbetét mz be)
De fém fékcsővel klasszisokkal jobb a verseny gép...
először én azt cserélném(ha jó a gyári fő fék henger)
utána pedig egy ferodo premium(azt hiszem ez a neve)elég bele...
A sinter sem eszi annyira durván a tárcsát....hacsak nem 5 évnél tovább tervezel...
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Szerintem a Ferodo a legjobb amit lehet venni MZ-be, bár drága is 5-6 ezer egy pár, de ha melegszik a fék, akkor is jó és egyenletes a fékhatás.

Féken és gumin szerintem nem érdemes spórolni.
Avatar
takzol
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.10.03. 08:43
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: takzol »

Tisztelt fórumozók! Az első tárcsafék fékbetétek cseréje következik a motoromon. Milyen betétet vásároljak? A motorosboltokban kínált ETZ-hez való 1400 Ft-körüli betétet, vagy a típushoz szintén megfelelő méretű drágább pld. /Lucas-talán jól emlékszem-márkájút? Be tudom majd tenni ezt is? Egyáltalán a drágább, jobb minőséget, és jobb hatást jelent? Válaszotokat, véleményeteket szívesen fogadom, és várom. Az eddigi segítségeket is megköszönve, üdvözlettel: Takzol
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Kösz Alfa.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

zsakfos írta:Aki vett már fém fékcsövet az mondja már meg hogy hol és mennyiért.Köszi.
Futárnál 5500.
De Bambinál is annyi ha jól emlékszem, lehet kicsit több.

Mindenképp megéri, mind2 jó ár szerintem, ég és föld 8)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Aki vett már fém fékcsövet az mondja már meg hogy hol és mennyiért.Köszi.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég