Üzemanyagellátás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
kzolika1994
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.05.24. 19:56
MZ-d típusa: Mz etz 125, etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: kzolika1994 »

Van egy ETZ 150-es motorom. A karburátorban az összes fúvóka megegyezik a gyári értékekkel. A fogyasztását sehogy sem tudom 4,5L alá vinni.
Régebben 125-ös fúvóka volt benne akkor sokkal jobban ment, de bele raktam egy 115-et és így már érezhetően gyengébb lett. Mit tudnék még tenni úgy, hogy ne legyen gyengébb?
( nemrég lett megfúrva,azóta 650km mentem vele)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

gabsic írta: Zsaki!
Az alapjárati fúvóka a csavar alatt van, kell a csavar, mivel az alapjárati rendszer a főfúvókán keresztül kapja az anyagot (függő alapjárati rendszer) ha nincs benn a csavar, akkor a főfúvókarendszered is bekavarna mivel korlátlanul kap anyagot mivel nem a főfúvókán keresztül szívna.
A főoldalon a letöltések közt van leírás a csatoshoz, gondolom azt nézted te is. Azt átolvasva érthetővé válik a dolog.
Oké köszi!

Most már csak szereznem kéne egy csavart,vagy esztergáltatok bronzból,csak jó lenne tudni a méreteit.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

zsakfos írta: Mi van neked is ott?A csavar vagy a fuvóka?
Szereztem egy ilyen karbit olcsón és nekem nincs az a csavar.A fuvóka az benne van,de az a csavar nincs.
Ez a kép a vateráról van,ahol pont erre a csavarra kérdeznek rá hogy miért van ott.Ez ütött szöget a fejembe.Megnéztem az enyémet és nincs csavar.Viszont azt látom hogy van menet,tehát logikus lenne hogy oda kell valami.
Leirásom nekem is van hozzá,gondolom ugyanaz lehet neked is.
Ezen a rajzon ott a csavar,tehát KELL oda lezárni azt a csatornát.
Kép


Most már csak szereznem kellene egyet.Esetleg valakinek nincs ?
Zsaki!
Az alapjárati fúvóka a csavar alatt van, kell a csavar, mivel az alapjárati rendszer a főfúvókán keresztül kapja az anyagot (függő alapjárati rendszer) ha nincs benn a csavar, akkor a főfúvókarendszered is bekavarna mivel korlátlanul kap anyagot mivel nem a főfúvókán keresztül szívna.
A főoldalon a letöltések közt van leírás a csatoshoz, gondolom azt nézted te is. Azt átolvasva érthetővé válik a dolog.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

csdani írta:
Hello!

Nekem is ott van, a főfúvókától kapja az alapjárati rendszer as benyát.
Van leírásom csatoshoz, ha kell elküldöm.
Mi van neked is ott?A csavar vagy a fuvóka?
Szereztem egy ilyen karbit olcsón és nekem nincs az a csavar.A fuvóka az benne van,de az a csavar nincs.
Ez a kép a vateráról van,ahol pont erre a csavarra kérdeznek rá hogy miért van ott.Ez ütött szöget a fejembe.Megnéztem az enyémet és nincs csavar.Viszont azt látom hogy van menet,tehát logikus lenne hogy oda kell valami.
Leirásom nekem is van hozzá,gondolom ugyanaz lehet neked is.
Ezen a rajzon ott a csavar,tehát KELL oda lezárni azt a csatornát.
Kép


Most már csak szereznem kellene egyet.Esetleg valakinek nincs ?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
csdani
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2009.07.19. 13:08
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Lábatlan/Veszprém

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: csdani »

zsakfos írta:Csatos karbinál a nyíllal jelölt csavar alatt van egy fuvóka.A kérdésem az,hogy van-e ott csavar gyárilag?
Kép
Hello!

Nekem is ott van, a főfúvókától kapja az alapjárati rendszer as benyát.
Van leírásom csatoshoz, ha kell elküldöm.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Csatos karbinál a nyíllal jelölt csavar alatt van egy fuvóka.A kérdésem az,hogy van-e ott csavar gyárilag?
Kép
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Borisz írta:Hali!

Olyan dologban kérnék tanácsokat, hogy hallottam egy olyat miszerint a 251 es ETZ-nek külön olajozása van. HA ez igaz akkor szerintetek megoldható lenne e egy ETZ 150-esnél. Mert szeretnék egy olyan mocit összerakni. Köszönöm a tanácsokat előre is :D
Nemrég néztem utána, de elég drága beruházás (én 250esre akartam, arra lehet), ráadásul 125höz kicsit még át is kéne építeni a rendszert ha megoldható egyáltalán mert egyszerűen felpakolni nem lehet, azt hiszem.
Borisz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.08.02. 22:04

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Borisz »

Hali!

Olyan dologban kérnék tanácsokat, hogy hallottam egy olyat miszerint a 251 es ETZ-nek külön olajozása van. HA ez igaz akkor szerintetek megoldható lenne e egy ETZ 150-esnél. Mert szeretnék egy olyan mocit összerakni. Köszönöm a tanácsokat előre is :D
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

drbaksai írta:Sziasztok! 2 hónapja van meg az ETZ125-öm. Szivatóval pöfögött 2 mp-ig majd leállt. Betoltam de nem reagált semmit sem. Szétsezdtem, karbit megnéztem, összeraktam, szivítás után 2 mp-ig megy s leáll és semmi. Mi lehet a baja? 3 napja esőbe jöttem vele haza, de nemhiszem, hogy ez lenne a baja. A benzint is lecseréltem benne, mondom hátha az a vizes. Segítsetek légyszíves, fontos lenne, munkába járok vele, de így nemtudom mi lesz. Köszi előre is
trafó...
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
drbaksai
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.04.30. 18:01
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Mezőberény

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: drbaksai »

Sziasztok! 2 hónapja van meg az ETZ125-öm. Szivatóval pöfögött 2 mp-ig majd leállt. Betoltam de nem reagált semmit sem. Szétsezdtem, karbit megnéztem, összeraktam, szivítás után 2 mp-ig megy s leáll és semmi. Mi lehet a baja? 3 napja esőbe jöttem vele haza, de nemhiszem, hogy ez lenne a baja. A benzint is lecseréltem benne, mondom hátha az a vizes. Segítsetek légyszíves, fontos lenne, munkába járok vele, de így nemtudom mi lesz. Köszi előre is
kék sárkány
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.07.06. 18:20
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Csepreg

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: kék sárkány »

emdzsi írta:De ahogy írtam, szerintem nem karburátor beállítási probléma a szaggatás okozója, hanem valami más. Volt egy másik karbi is a motoron (nem csatos, n2-4) azzal is ugyanaz a szaggatás volt.
Szimmeringekkel meg gyűrűkkel szintén nem lehet gond, mivel 2 hete lett felújítva a blokk, gyertyák ezreit próbáltam már, mindegyikkel szaggatott, gyújtást szintén az összes létező helyre beállítottam már. Egyszerűen kifogytam az ötelekből. :S


Üdv! Én is majdnem ugyan így jártam! kicseréltem a fesz-szabot (elektronikusra),szénkeféket, akkut és jó is lett!
mojszejka
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.07.31. 08:26
MZ-d típusa: ETZ 300

300

Hozzászólás Szerző: mojszejka »

Köszi a segítséget, akkor gyári tű vissza és próbálkoz...
Majd írok, mi lett, elvileg hét közepétől még akár motorozni is lehetlesz, mert megszűnik az eső :mrgreen:
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: 300as gondok...

Hozzászólás Szerző: gabsic »

mojszejka írta:Üdv!
Helyzet az, hogy most csináltam meg 300asra a 251es ETZmet. Gépmunkát Tábori csinálta, összerakást én, mindenhol vadonás új KOYO csapágyak, rend, tisztaság, precizitás :)
Szépen jár, minden rendben, amíg el nem indulok vele...
Alacsony fordulaton gyenge, nagy gázadásra torpan. Magasabb fordulaton rendben húz, bár sztem ott is erősebbnek kellene lennie.
Karbiba 140es fúvóka van, úszószint beállítva, falsot nem szív (nincs már hol, mindent letömítettem :twisted: ) Új tű, új tűszelep, új úszó.
Levegő csavarra nem nagyon reagál...
Kérdés hogy mit tegyek? Hallottam olyat, hogy cserélni kéne a karbit... De mire?
Valakinek ötlet, akinek szintén 300asa van? Help PLS, mert eddig 70embe van csak a felújítás ](*,) és lassan azon gondolkodom, hogy dobok egy gyufát a tankba... (égő gyufát :evil: )
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!!
Hali!
Először is gyorsan vissza a gyári tűt! Pucold ki a karbit, fúvasd ki kompresszorral!
Nekem is 300as 251-em van, nekem csatossal 135 főfúvóka, 50 alapjárati, gyári tűnél a tűállás a legdúsabbhoz képest vissza egyet. Legdúsabb állásnál kicsit jobban megy de ott többet eszik egy literrel. nagyobb főfuvira (140,145) érezhetően nem reagált.
Levegőcsavar állása RENGETEGET számít! Nálam a mostani álláshoz képest 1/8-ad fordulat is rángatást, dadogást okoz részterhelésen!
Kitartás, nekem kb 3 hónap finomhangolés után lett jó :)
A fenti adatokhoz ne ragaszkodj, inkább csak iránymutatásnak jó, minden motor más és más!
Ha nem boldogulsz próbálkozz 250 ETZ karbival (30n2-5) azt szerintem sokkal könnyebb beállítani. Igaz többet is eszik...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Simán be lehet... Türelem kérdése...
Én használtam csatos karbival, és Bing 84-essel is. Mindkettővel jó volt. Binggel kevesebbet eszik...

Túrázni sokkal jobb, nyomatékosabb. De ne várd, hogy úgy pörögjön mint a 250-es... Más lesz a karaktere.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
mojszejka
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.07.31. 08:26
MZ-d típusa: ETZ 300

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: mojszejka »

Bolti... De csak mert a gyári sem volt jobb :cry: Ha van esetleg 300as vkinek írja le nekem, h kb mitől és hogy lett jó (már ha jó lehet ez még egyáltalán :-k )!
Ilyeneket hallottam ötletként, hogy:
trabant 601 karbi
izs 350 karbi
bing 54 karbi

Vélemény, tapasztalat esetleg valakinél?
Vagy tényleg be lehet állítani a gyárival? :-k
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ha bolti az új tű akkor lehet az a gond... Nem sok köze van a gyárihoz... :evil:

Ha van rendes tű, utána rendesen be kell fúvókázni, gyújtást kitapasztalni...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: DrV »

Szia!

Van egy rossz hírem: lehet kísérletezni a fúvókákkal, súbert állásával... én ezért nem teszem fel a rezóm, lusta vagyok állítgatni.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
mojszejka
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.07.31. 08:26
MZ-d típusa: ETZ 300

300as gondok...

Hozzászólás Szerző: mojszejka »

Üdv!
Helyzet az, hogy most csináltam meg 300asra a 251es ETZmet. Gépmunkát Tábori csinálta, összerakást én, mindenhol vadonás új KOYO csapágyak, rend, tisztaság, precizitás :)
Szépen jár, minden rendben, amíg el nem indulok vele...
Alacsony fordulaton gyenge, nagy gázadásra torpan. Magasabb fordulaton rendben húz, bár sztem ott is erősebbnek kellene lennie.
Karbiba 140es fúvóka van, úszószint beállítva, falsot nem szív (nincs már hol, mindent letömítettem :twisted: ) Új tű, új tűszelep, új úszó.
Levegő csavarra nem nagyon reagál...
Kérdés hogy mit tegyek? Hallottam olyat, hogy cserélni kéne a karbit... De mire?
Valakinek ötlet, akinek szintén 300asa van? Help PLS, mert eddig 70embe van csak a felújítás ](*,) és lassan azon gondolkodom, hogy dobok egy gyufát a tankba... (égő gyufát :evil: )
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!!
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

No, a benzinellátás gond megoldódott; mint ahogy korábban mondták az volt a gond, hogy a benzincsap nem eresztett megfelelően. Csak kicsit megviccelt, mert akkor romlott el, amikor az új karbit betettem, és bár semmi kapcsolat én összefüggést kerestem az új karbi és a leállások között. Szerencsére, csak véletlen egybeesés volt. (Azért az úszót kicseréltem)
Köszi a segítségeket!
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Dargo írta:Üdv.

Van egy kis gond az alapjáratommal. Egy pár másodpercig ketyeg a motor, utána leáll. Csak akkor akar megmaradni hosszabb ideig alapjáraton, ha felcsavarom az alapjárati csavart. Régebben nem kellett ennyire pörgetni, hogy alapjáraton mennyen.
Mi történhetett? Van valami ötletetek?

Előre is köszi....

Széles utat....
Levegőcsavar? Nem szív falsot? Nem kopott ki a súber? sehol sincs semmi eltömődve?
Dargo
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:35
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Dargo »

Üdv.

Van egy kis gond az alapjáratommal. Egy pár másodpercig ketyeg a motor, utána leáll. Csak akkor akar megmaradni hosszabb ideig alapjáraton, ha felcsavarom az alapjárati csavart. Régebben nem kellett ennyire pörgetni, hogy alapjáraton mennyen.
Mi történhetett? Van valami ötletetek?

Előre is köszi....

Széles utat....
Széles utat...


Üdv. Dárgo
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

ambrusviktor írta: Hmm... a csap nekem is gyanús (bár már min3 éve benne van ebben a motorban hibátlanul), mindenképp cserés lesz, mert a zárt állásban is ugyanúgy enged, tanksapka szerintem jó, de azért holnap átfújom kompresszorral. Köszi!
Terhelésen elfogyó üzemanyag: kicsi tűszelep fúvóka, vagy részlegesen dugult ellátórendszer.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

KILL3R etz írta:Fújj bele a benzincsőbe... Szerintem el van dugulva egy picit, vagy a tömítés dagadt bele a csapba...
Szerintem keveset ereszt át...

Tanksapka szuszogó nincs eltömődve?
Hmm... a csap nekem is gyanús (bár már min3 éve benne van ebben a motorban hibátlanul), mindenképp cserés lesz, mert a zárt állásban is ugyanúgy enged, tanksapka szerintem jó, de azért holnap átfújom kompresszorral. Köszi!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Fújj bele a benzincsőbe... Szerintem el van dugulva egy picit, vagy a tömítés dagadt bele a csapba...
Szerintem keveset ereszt át...

Tanksapka szuszogó nincs eltömődve?
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

DrV írta:Ha van egy biztos hibalehetőség, nyilván el kell hárítani... A fúvókát nem véletlenül írtam zárójelben, hisz írtad, h az előző karbi beállításaidat tetted át a mostaniba.
Leállás után mennyi idő kell, h újra menjen? Szikra van olyankor? Ha kivenni nem is tudod, de egy másik gyertyával ellenőrizheted, h a gyújtás jó e, igaz ha a bentlévő gyertya a hibás, azt így nehéz kiszűrni.
A gyertyára először én is gyanakodtam, de az a hiba spontánabbul lépne fel, itt pedig mindig tök egzakt módon jelentkezik, 5.ben 80-90 körül, amikor tornászik felfelé. Leáll, félregurulok, szivató majd indul is. Picit mintha gyöngébb lenne ilyenkor.

Arra gondoltam, hogy lehet hogy mivel benzin van az úszóban, ezért nehezebben zárja a tűszelepet, és én ehhez állítottam hozzá, és így akkor nem jön rendesen a benzin, de amikor néztem akkor nyitott állásban a szelep teljesen nyitva volt.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: DrV »

Ha van egy biztos hibalehetőség, nyilván el kell hárítani... A fúvókát nem véletlenül írtam zárójelben, hisz írtad, h az előző karbi beállításaidat tetted át a mostaniba.
Leállás után mennyi idő kell, h újra menjen? Szikra van olyankor? Ha kivenni nem is tudod, de egy másik gyertyával ellenőrizheted, h a gyújtás jó e, igaz ha a bentlévő gyertya a hibás, azt így nehéz kiszűrni.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

DrV írta:Ha lötyög benne egy kis benzin akkor valszeg lyukas. Tedd be forró vízben és nézd a levegő buborékokat. A hőtágulás hatása alapján működik a buborékos ellenőrzés. (Egyébként ha teljesgázon válik nem tökéletessé a keverék az a nem helyes főfúvókára is utalhat.)
Nem nemtökéletessé válik, hanem leáll a motor, gyertyakép kicsit kormos 135ös fúvóka új 300asra. Igen lyukas az úszó, így mindenképp csere (de ez a víz ez jó ötlet, köszi! ), csak azt nem tudom, hogy ez okozza-e a gondot, vagy máshol keresgéljek.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: DrV »

Ha lötyög benne egy kis benzin akkor valszeg lyukas. Tedd be forró vízben és nézd a levegő buborékokat. A hőtágulás hatása alapján működik a buborékos ellenőrzés. (Egyébként ha teljesgázon válik nem tökéletessé a keverék az a nem helyes főfúvókára is utalhat.)
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Üdv!
No betettem a motorba a BVF 30 N 2-3 as karbit, de minden fúvókát és úszót a régiből (2-5) tettem bele. Egyébként nem csak ránézésre (és méretekre) hasonlít az egész, hanem még a belső hasára beleütött számok is ugyanazok. Nem tudom, mi lehet a különbség, viszont most egy érdekes problémám van, ami miatt először azt hittem a karbi a gyanús, de valószínűleg nem.
Amikor 2-3percnél többet megyek nagy gázzal 5.ben, egyszer csak, mintha az egész megállna és puff, elkezd fulladozni. Van hogy le is áll, akkor viszont csak szivatóval indítható. Van, hogy gyors kuplungolással pici gázadásokkal feléleszthető. Olyan, mintha a benzin elfogyott volna belőle. Próbáltam több úszószintállás, mindenfélét, de vagy folyik a túlfolyón a benzin, vagy ezt csinálja (lehet hogy akkor is csinálná, ha folyik a túlfolyón, ezt nem tudom), de eddig az úszót mindig egyből be tudtam állítani, most egy nap alatt sem sikerült. Aztán hallottam, hogy az úszóban egy pici benzin lötyög. Okozhatja ez ezt a gondot? Vagy talán tűszelep (de abból kettőt is próbáltam), esetleg benzincsap adna keveset? Nekem ez az úszó gyanús... erről kérhetnék véleményeket?
emdzsi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:33
MZ-d típusa: Etz 251

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: emdzsi »

Kipufogóbeli gondok (pl. túl sok olaj, koksz lerakódás, tömődés) okozhatnak szaggatást? Ma leszedtem és elég nehézkesnek tűnt, főleg a végénél. Kicsit hülye a kérdés, de tisztán, "gyárilag" mennyi a tömege egy 250-es etz kipufogónak?
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Csatosnál a levegő csavar gyárilag le van plombálva... Ahhoz nem kéne nyúlkálni.... A dajcsok műszerrel állították be, annak ott a helye. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Perec »

Érdekes, az csatosomban van 2 csavar+alapjárati fúvóka is. Ki is cseréltem 35-ösre, utánaállítottam CO csavarral, de azzal is ugyanolyan túldúsulási problémáim voltak, benzinszinttel se mentem sokra. Alapjárat szuper, utána majdnem 1/3-ad gázig használhatatlan, aztán tűvel jól állítható tartomány. Rossz részterhelés, gyertyaköpködés, nagyobb (+1liter) fogyasztás, füst városban.
Vissza kellett állni 2-5-re sajnos. Ez reagál alapjárati fúvókára, benzinszintre. Ez a csavar dolog tudtommal csak extrém kicsi gázállásig változtat, aztán csak alapjárati fúvóka és benzinszint és csak 1/3-ad gáz közelében jön a tűállás.
emdzsi írta:Csatos karbinál alapból nincs alapjárati fúvóka, más elven működik az alapjárat, meg csak egy csavar van nem 2 amit állíthatsz (az alapjáratot). Megpróbáltam úgy, hogy tövig betekertem az alapjárati csavart, de semmi nem változott :( (leszámítva azt, hogy nem lett alapjáratom :D )
Kép
emdzsi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:33
MZ-d típusa: Etz 251

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: emdzsi »

De ahogy írtam, szerintem nem karburátor beállítási probléma a szaggatás okozója, hanem valami más. Volt egy másik karbi is a motoron (nem csatos, n2-4) azzal is ugyanaz a szaggatás volt.
Szimmeringekkel meg gyűrűkkel szintén nem lehet gond, mivel 2 hete lett felújítva a blokk, gyertyák ezreit próbáltam már, mindegyikkel szaggatott, gyújtást szintén az összes létező helyre beállítottam már. Egyszerűen kifogytam az ötelekből. :S
emdzsi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:33
MZ-d típusa: Etz 251

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: emdzsi »

Csatos karbinál alapból nincs alapjárati fúvóka, más elven működik az alapjárat, meg csak egy csavar van nem 2 amit állíthatsz (az alapjáratot). Megpróbáltam úgy, hogy tövig betekertem az alapjárati csavart, de semmi nem változott :( (leszámítva azt, hogy nem lett alapjáratom :D )
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

"Hát...nekem volt ilyesmi, bár nem csatos karbival, de nekem akkor úgy tűnt, hogy amikor konstans értéken akarod tartani, akkor az alapjárat is komolyan beleszól és nekem az sokszor megrángatta; ezzel sokat szenvedtem (meg falsot is szívott, talán az is számít). Aztán jól be lett állítva, utána nem nagyon rángatott már. Zárd ki a karbit egyszerűen: vedd le az alapjáratot 0ra, ha úgy is rángat akkor nem az a gond. Utána persze állítsd vissza az általad tetsző értékre."

Az alapjárati csavar csak megemeli a súbert, semmi köze nincs az alapjárati fúvókához. A csavart akárhova tekerheted, az alapjárati fúvóka ugyanugy dolgozik részterhelésen. (hiszen a súbert ott a bovdennel emeled ugyis....)
Amugy meg jah, simán lehet h nagy az alapjárati, ezt mondtam én is. :)
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Hm.. el tudnék hozni egy szinte új BVF n2-3 as karburátort. Ránézésre olyan, mint ami a 250esen van a n2-5 ös, de csak kívülről láttam, meg a súbert. Először arra gondoltam, hogy 125-ösé, de annál nagyobb, méreteiben a korábban írtra hajaz. Mi akkor a különbség a n2-3 és a n2-5 között? 250esbe betehetem ezt?
Ami érdekes, hogy én ilyen karbiról még soha nem is hallottam, ráadásul a 3-as szám mintha másként lenne beleütve, vagy nem is tudom... mintha utólag lett volna beletéve...
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Alfa írta:Hát nem azt kell venni ami eleve is szar :D És nem is MZ cuccot kell. A nyugatit pont arra találták ki hogy szinte mindent helyettesíthetsz vele. Az én gépemen nem sok utángyártott MZ kiegészítő van pl :D

Épp azért jó az a bolt, mert szinte mindenből kapsz nyugatit, amiből meg csak a szar van (pl karbi, főfékhenger) abból is tart, de ha megkérdezed meg is mondja hogy az fos. Persze ilyenből is hoz neked jót, csak baromi drágán.

Nekem is halódik a benzincsapom, de sose vennék hozzá MZhez valót. Pont jó egy olasz vagy mittomén, aminek a menete ugyanaz.
Okés, köszi, akkor felhívom, aztán megkérdezem, hogy mit tud ajánlani. Köszi!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Hát nem azt kell venni ami eleve is szar :D És nem is MZ cuccot kell. A nyugatit pont arra találták ki hogy szinte mindent helyettesíthetsz vele. Az én gépemen nem sok utángyártott MZ kiegészítő van pl :D

Épp azért jó az a bolt, mert szinte mindenből kapsz nyugatit, amiből meg csak a szar van (pl karbi, főfékhenger) abból is tart, de ha megkérdezed meg is mondja hogy az fos. Persze ilyenből is hoz neked jót, csak baromi drágán.

Nekem is halódik a benzincsapom, de sose vennék hozzá MZhez valót. Pont jó egy olasz vagy mittomén, aminek a menete ugyanaz.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Csak a futárnál nem látok kimondottan MZ-set, csak ezt:
http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=1845

Hát azért a futárban kapható "német minőség" címkéjű karbit megnéztem nemrég, és ha olyan minőségű a benzincsap is, akkor lehet hogy nem vennék.

Köszi!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

A futárboltban általában minden jó, mert a Peti maga is MZzett (vagy még mindig? nem tudom) és tudja mi kell.

OMG márkát amúgy (olasz) nyugodtan vehetsz, szerintem nála is az van.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Üdv!
Tudna valaki ajánlani a 250es ETZmhez benzincsapot? Mármint hogy hol és milyet érdemes venni? A futáros milyen, ismeri valaki?
Köszönöm!
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

takzol írta:Alfa! Köszönöm a reagálásodat. Azonnal leszaladtam a garázsba, és mielőtt kicseréltem volna a gyertyát, próbáltam indítani. A motor még meleg volt, -mert a kánikula is besegített- és a gép elsőre beindult és gyönyörűen fölpörög. Mentem is egy kört, és menet közben is jónak tűnt minden. Az előbb említett probléma esetleg csak teljesen üzem meleg állapotban jönne elő? Vagy a gyertya is másképpen viselkedik teljesen felforrósodva? Szóval nem is tudom, hogy mi van. Még egyszer köszönöm a segítséget, ha van még valami tanácsod, szívesen fogadom. Holnap mindenképpen veszek egy új gyertyát. Most Isolator van benne. Milyet vegyek?
Üdv.
Szia takzol!
Elnézést hogy beleszólok, de kell a hsz., kis ETZ-s akarok lenni :D
Bambi Brisk gyertyát ajánlana, biztosan tudom :wink:
Üdv:
petrvs
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
takzol
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.10.03. 08:43
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: takzol »

Alfa! Köszönöm a reagálásodat. Azonnal leszaladtam a garázsba, és mielőtt kicseréltem volna a gyertyát, próbáltam indítani. A motor még meleg volt, -mert a kánikula is besegített- és a gép elsőre beindult és gyönyörűen fölpörög. Mentem is egy kört, és menet közben is jónak tűnt minden. Az előbb említett probléma esetleg csak teljesen üzem meleg állapotban jönne elő? Vagy a gyertya is másképpen viselkedik teljesen felforrósodva? Szóval nem is tudom, hogy mi van. Még egyszer köszönöm a segítséget, ha van még valami tanácsod, szívesen fogadom. Holnap mindenképpen veszek egy új gyertyát. Most Isolator van benne. Milyet vegyek?
Üdv.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Gyertyacsere? :mrgreen:

Amúgy ezek gyújtáskihagyások lehetnek, nézd meg nincs e valamiért elállítódva, utána próbáld ki másik trafóval. Persze csak gyertyacsere után.
Avatar
takzol
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.10.03. 08:43
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: takzol »

Ma egy 30 kilométeres gurulás után megálltam, néhány perc múlva meg már alig tudtam beindítani a kis ETZ-t. Hidegen eddig első rúgásra indult. Most azt is tapasztalom, hogy mikor nagy nehezen beindul, csak alapjárat körül tudom működtetni, amikor próbálom fölpörgetni, elkezd kihagyni és nem is pörög föl álló helyzetben. Ha elindulok vele, akkor is kapkodva, kihagyásokkal megy. A fúvókákat átfújtam, benzincsap jó. Indítózás közben többször " tüsszent" a kipufogóban, sőt egyszer egy nagy durranást is tapasztaltam. Segítségeteket kérem! Előre köszönöm.
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

vikcsi írta:
Meg is csináltam, egyelőre úgy tűnik, hogy okés! Másik, hogy így teljesen ráment végre a szívócsonkra a karburátor, így látványra is jobban néz ki! Kösz még egyszer a segítséget!
A magam részéről igazán szívesen, széles utat!
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

vikcsi írta:Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy ETZ 250-nél a szívócsonk és a karbutáror közé kell-e tömítés (nem a henger és a szívócsonk közé, mert oda vettem is újat)? Mert tegnap összerakásnál volt benne egy gumigyűrű, ami szerintem nem is oda való (mérete alapján) és azért lett gyanús az eset :)


Előre is köszi!

Üdv


Viktor
Igazából én az ilyesmiben annyira nem bízok, hosszú távon szerintem a legjobb, ha perselyezteted; az masszív, olcsó és hosszan tartó...
vikcsi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.06.15. 13:01
MZ-d típusa: ETZ 250 DE LUXE

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: vikcsi »

vikcsi írta:Köszönöm a hozzászólásokat, akkor tömítés ki, szerelőpaszta bele és már megyek is tovább :D

Meg is csináltam, egyelőre úgy tűnik, hogy okés! Másik, hogy így teljesen ráment végre a szívócsonkra a karburátor, így látványra is jobban néz ki! Kösz még egyszer a segítséget!
vikcsi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.06.15. 13:01
MZ-d típusa: ETZ 250 DE LUXE

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: vikcsi »

Köszönöm a hozzászólásokat, akkor tömítés ki, szerelőpaszta bele és már megyek is tovább :D
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

vikcsi írta:Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy ETZ 250-nél a szívócsonk és a karbutáror közé kell-e tömítés (nem a henger és a szívócsonk közé, mert oda vettem is újat)? Mert tegnap összerakásnál volt benne egy gumigyűrű, ami szerintem nem is oda való (mérete alapján) és azért lett gyanús az eset :)


Előre is köszi!

Üdv


Viktor

Szia Viktor!

Ahogy Gabsic is írta, oda nem való tömítés, de a tiédbe valszeg azért mókolta bele valaki, mert ott falsot szívott. A karbi külső felületére vékony rétegben kent FBS vagy hasonló szerelőpaszta is kiszűr egy hibalehetőséget :smt023
Csak nehogy a csonkba kend bele, mert a karbi behelyezésekor belekerülhet az alpjárati furatba. Az hátrányt jelent :mrgreen:

Üdv
petrvs
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég