Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

Az olaj meg a víz miatt írtam, hogy lefestem vagy lelakkozom. Am meg ha lenne aluból, akkor azt tenném rá :D
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

allllli írta:A korábbi kemény fajta ragaszópisztoly rúdból készült jeladó tárcsát nem mertem feltenni, nehogy megolvassza vagy megpuhítsa a főtengely melege.
Szerintetek jó ötlet, hogy ebből a rétegelt lemezből esztergáltam ki a jeladó tárcsáját?
Ez tuti nem olvad meg és nagyon kemény. Nem szárad szét és bírja a fordulatot. Talán még le is festem vagy lakkozom, hogy azzal is védjem.

Kép

Kép
Érdekes elképzelés, akár működhet is. Viszont mi van, ha vizet, vagy olajat kap?
(Szétmegy a szimmering pl.) Nem véletlenül csinálja mindenki aluból, de a kíváncsiság végett kipróbálhatod. Azért egy tartalékot esztergálj magadnak aluból is, hogy ha kell, gyorsan ki tudd cserélni...
TS powa!
Kép
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

A korábbi kemény fajta ragaszópisztoly rúdból készült jeladó tárcsát nem mertem feltenni, nehogy megolvassza vagy megpuhítsa a főtengely melege.
Szerintetek jó ötlet, hogy ebből a rétegelt lemezből esztergáltam ki a jeladó tárcsáját?
Ez tuti nem olvad meg és nagyon kemény. Nem szárad szét és bírja a fordulatot. Talán még le is festem vagy lakkozom, hogy azzal is védjem.

Kép

Kép
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

djtoma írta:
Sajnos messze nagyon.De esetleg egy videót tudnál csinálni amikor beállítod a gyújtást és hogy mit hova kell kötni főleg a próbalámpát?
Próbalámpa: fogod a hátsó fék lámpakapcsolójának vezetékét és rádugod a kondin lévő vezeték helyére.
Ha videót akarsz nézd ezt: http://www.youtube.com/watch?v=5jdypzaM ... sults_main
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
djtoma
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.08.10. 14:41
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: djtoma »

kupi írta:
djtoma írta:MZ TS 125 motorom van.A blokk és a főtengely is fel lett újítva.Ezért az üllőkalapácsot is be kellene állítani.(hézag,hányszor kell nyitnia stb.)Hogyan lehet a legkönyebben beállítani a gyújtást??
Már bocsi a kérdésért merre is laksz? Ha itt a Velencei tó környékén esetleg Érden akkor nagyon szívesen beállítom megmutatom hogyan is kell. Nem ördöngösség csak látni kell mit hova menyit...
Sajnos messze nagyon.De esetleg egy videót tudnál csinálni amikor beállítod a gyújtást és hogy mit hova kell kötni főleg a próbalámpát?
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

rákerestem itt található a relém

http://mlt.boltaneten.hu/kinalat/30_uni ... s_nagares/
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok , kicsit vissza olvasgattam , apropó indexrelé, én vásároltam 1 indexrelét,, első rálátásra mondom ez elektronikus mondom kipróbálom, gyorsan aksidekli le csavarhúzó izzó kézbe na meg a relé kapkodás HICC amperszag , NA mondom ennyi vége, mielőtt kidobnám mondom azért megnézem mégis hátha nem csináltam nagy kárt , kibontom látom nyák vezetőcsíkon a szakadást, megforrasztottam azóta jó illetve hazudok 1x cseréltem benne 1 elektrolit kondenzátort mert fel puffadt, na de ami a lényege az egésznek nem elektronikus ,már nézte nagyszaktudásu barátom ( elektronikában nagyon otthon van ) ő mondta ez egy önszaggatós relé ,típust nem tudok mondani fekete színű kocka, van 1 felfogató fül rajta és terhelésről annyit hogy max. 180W de ami még érdekesebb hogy 2 wattos izzóval MÁR működik

mondom megosztom ezt azoknak akiknek ledes indexei vannak én csak azért cseréltem mert az izzószálas relém nagyobb fordulatnál és vibrációnál össze-vissza pislákolt nagyon idegesítő volt üdv. juragy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jura györgy 2013.03.11. 13:21-kor.
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Atilla »

hell írta:Hát igen ha a burkolat oda van akkor már nem az igazi. Ebből a fajtából két fajta cimkéset láttam eddig. Ha képed van róla szivesen megnézném. A többinek még utánnajárok hátha valaki majd tudja mit bánt és mit nem...
Majd lefotózom. Szerintem nem pont ugyanez a fajta, de hasonló méret és bonyolultság. :-)
És elég sok évet kibírt.
Egyébként kivettem a tokból, azt hiszem az már nincs meg.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

szediati írta:...Valaki irta itt ,hogy valamit ki kell iktatni ha a gyári fesszabot lecseréljük? mi is az pontosan? nekem csak be lett kötve a gyári helyére és azóta tökéletesen üzemel.
A dinamós rendszerekre vonatkozik, az előtét-ellenállásról van szó. Az MZ-k esetében a 6V-os rendszerűeknél van ilyen, a teljesség igénye nélkül: ES, ETS, TS.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
szediati
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.02.26. 17:16
MZ-d típusa: etz250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szediati »

Nekem is elektromos fesszabályzó van beszerelve 2 éve tettem bele amikor is a gyári elektromechanikus kb 3000 fordulaton 16-17 volton töltötte az akkut. ez olyan 13.8-14 körül tölt 3000 es fordulaton. ez a fekete dobozos kisipari elekromos doboz de eddig kopp kopp tökéletes. én a saruknál kinyomtam szilóval az egészet ne menjen bele nedvesség. Valaki irta itt ,hogy valamit ki kell iktatni ha a gyári fesszabot lecseréljük? mi is az pontosan? nekem csak be lett kötve a gyári helyére és azóta tökéletesen üzemel.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Hát igen ha a burkolat oda van akkor már nem az igazi. Ebből a fajtából két fajta cimkéset láttam eddig. Ha képed van róla szivesen megnézném. A többinek még utánnajárok hátha valaki majd tudja mit bánt és mit nem...
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Atilla »

A műanyag házért nem kezeskedem, de a NYÁK, meg az elektronikai alkatrészek tokozása tuti bírja.
Ezt a tippet mondtam másnak is és tudtommal működött.
Bár a mai jó kínai cuccoknál soha nem lehet tudni.
Eszükbe jut hogy a takony olcsóbb, akkor onnantól abból készül a tranzisztor tokja. :D

Egyébként nekem van egy, ami szintén túltölt és nincs kiöntve műgyantával.
Nem dobtam még el, mert olyan kis aranyos darab. Ha nem jön össze a mutatvány azt neked adom tanulmányozásra!
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Hohóóó az igen az tényleg nem most volt sőt hajjaj... Így belegondolva ennél a kis kütyünél lehet szétmarja még a vasat is. :) A kis műanyag házáról nem is beszélve. Fogalmam sincs mostmár, hogy ez működne-e!? Dénes ha aktuális lesz megbizonyosodást tudok szerezni róla hogy nem mar szét mindent csak azt a fránya gyanta szerűséget akkor pánikszerűen felveszem veled a kapcsolatot és megegyezünk. :) Ezt a fajtát még talán Bambi mester is dicsérte volna ha jól emlékszem, hogy nem egy rosz kütyü. Nekem is évekig ez volt előtte meg fene tudja ezzel vettem a gépet annó(most valami széthulhatot benne mert kicsit túltőt vele persze nem vészes, de belegodolva minden gond nélkül 7+ évet szolgált atom stabilan). És ha valaki ilyen gondal küzdene ha kiderül mi van benne akár lehetne is valami hozzáértőnek lekopintva sorozatgyártás csinálni. Ennél kisebbet még nem nagyon láttam az tény és ha jól látom 9db kis ellenállás szerű van benne egy tranzisztor meg egy valami :). Nem bonyolult az látszik rajta így szerintem pici pénzből ki lehet hozni. Ami ugyen nekünk hibátlan... :)
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Toluol...adjak? :)
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Atilla »

hell írta:Találtam a neten 1 helyet ahol van ott 1260Ft 1 liter. De ott halandó embernek nem adnak mint kiderült... :D
Esetleg ha valakinek maradt elfekvőben 1,5deci az is bőven elég lenne....
Én még a C64-es számítógép tápját javítottam ezzel a módszerrel. Tudod mikor volt az? :-)
Csak lehet most is kapni valahol.
Tomy2005
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2013.02.27. 23:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Tomy2005 »

Ha a saját motorjáról van szó (ETZ), akkor generátorról beszélünk, ott nincs visszáram-kapcsolóra szükség, a két állású relé csupán túláram védelem miatt van. Nyugodtan kiiktatható!





Ezt nem igazán értem. Magyarul lehetne??? :))
Elnézést de nem igazán értek hozzá.
Köszi
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Találtam a neten 1 helyet ahol van ott 1260Ft 1 liter. De ott halandó embernek nem adnak mint kiderült... :D
Esetleg ha valakinek maradt elfekvőben 1,5deci az is bőven elég lenne....
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

Atilla írta:
hell írta:Ok köszönöm a tippet! Nekem is olyan kellene ami kiviszi valahogy közüle a többit nem béntja! Esetleg beszerzési hely?
Ha sikerül kioldani akkor aki le akarja kopintani annak kapóra fog jönni. Nagyon kicsike és nagyon jól birja! Nem sok ekkora méret van...
Anyagvizsgáló laborokban használják, tehát vagy egy laborból, vagy egy labor szereket áruló boltból.
Arra készülj fel, hogy egy liter kétszer annyiba kerül, mint egy ilyen feszültségszabályozó. :D

Hali! Én régebben laborba dolgoztam, ezt az oldalt tudom ajánlani.
https://hu.vwr.com/app/search/Search?ke ... archOp=and

Bár nem biztos, hogy magánszemélyek is vásárolhatnak... Mondjuk tényleg elég drágának tűnik.

https://hu.vwr.com/app/catalog/Product? ... =28676.297

Talán ezt keresed te!
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Atilla »

hell írta:Ok köszönöm a tippet! Nekem is olyan kellene ami kiviszi valahogy közüle a többit nem béntja! Esetleg beszerzési hely?
Ha sikerül kioldani akkor aki le akarja kopintani annak kapóra fog jönni. Nagyon kicsike és nagyon jól birja! Nem sok ekkora méret van...
Anyagvizsgáló laborokban használják, tehát vagy egy laborból, vagy egy labor szereket áruló boltból.
Arra készülj fel, hogy egy liter kétszer annyiba kerül, mint egy ilyen feszültségszabályozó. :D
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Gyula-bá írta:...A visszáram kapcsoló érintkezők beégtek vagy fényesre pucolod őket és újra beállítod a szabállyozór vagy kiiktatod az érintkezőket és a helyükre egy kb 20 A-es diódát kötsz és utána állítasz szabályozót.
Ha a saját motorjáról van szó (ETZ), akkor generátorról beszélünk, ott nincs visszáram-kapcsolóra szükség, a két állású relé csupán túláram védelem miatt van. Nyugodtan kiiktatható!
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Tomy2005 írta:Ilyen fesz. szabályzó van a motoron.
- vagyis gyári, elektormechanikus. A visszáram kapcsoló érintkezők beégtek vagy fényesre pucolod őket és újra beállítod a szabállyozór vagy kiiktatod az érintkezőket és a helyükre egy kb 20 A-es diódát kötsz és utána állítasz szabályozót.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Ok köszönöm a tippet! Nekem is olyan kellene ami kiviszi valahogy közüle a többit nem béntja! Esetleg beszerzési hely?
Ha sikerül kioldani akkor aki le akarja kopintani annak kapóra fog jönni. Nagyon kicsike és nagyon jól birja! Nem sok ekkora méret van...
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Atilla »

hell írta:Van valami csodaszer ami kioldja ebből a kis feszabból ezt a gyanta szerűséget?
Én már oldottam ki ilyet tápegységből.
Próbáltam acetonnal is, de az mindent visz.
Az bevált anyag neve Toluol. Bele kell áztatni kb egy hétre. A NYÁK lemezt és az alkatrészeket nem bántja.
A műgyanta pedig szétesik tőle. (Nem feloldódik, hanem morzsalékos kipiszkálható cucc lesz belőle.)
Csak óvatosan vele, mert elég mérgező cucc!
Tomy2005
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2013.02.27. 23:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Tomy2005 »

Kép


Ilyen fesz. szabályzó van a motoron.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Van valami csodaszer ami kioldja ebből a kis feszabból ezt a gyanta szerűséget?

Kép
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Tomy2005 írta:A töltést jelző piros lámpa világít. (Menet közben is)
Viszont reggelente ha ráadom a gyújtást nagyon halványan világít.majd használat után valamivel erősebb.
Most akkor van töltés vagy nincs??
- még ha van is akkor is nagyon gyenge, milyen szabályozód van?
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

szediati írta:Ma voltam a mocis boltban és találtam egy két sarus index relét 2500 körüli áron de annak B illetve L sarui vannak. itt melyikre megy a 12V illetve melyikre az index kapcsoló kábele?
Kép
Naggy valószinűséggel a B a 12V az L meg az. indexkappcsoló kábel.
Mondjuk én ennyi pénzt tutira nem adnék a helyedben egy ilyen kinai vacakért.
Még akkor is ha nem jött be az első neked,maradnék egy nyugati relénél,abból is egy eredeti bontóból való olcsónál. :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Tomy2005
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2013.02.27. 23:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Tomy2005 »

A töltést jelző piros lámpa világít. (Menet közben is)
Viszont reggelente ha ráadom a gyújtást nagyon halványan világít.majd használat után valamivel erősebb.
Most akkor van töltés vagy nincs??
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Begépeltem a keresőbe ,hogy : ,,Wolkswagen index relé" és máris kidobta ezt az oldalt, többek között.

http://tctech.hu/auto/tuning/vwindex.htm

Ezek szerint szerintem is rossz a reléd, ha jól kötötted be.

Üdv.: Sunbim
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
szediati
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.02.26. 17:16
MZ-d típusa: etz250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szediati »

Ma voltam a mocis boltban és találtam egy két sarus index relét 2500 körüli áron de annak B illetve L sarui vannak. itt melyikre megy a 12V illetve melyikre az index kapcsoló kábele?
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

szediati!

Szerintem az az indexrelé egyértelműen rossz.
Egyszerűen úgy ahogy leirtad hogy hogyan kötötted be,működnie kellene.
Ez boltban vásárolt új?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
gesszti
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2012.04.02. 08:45
MZ-d típusa: MZ TS 250 standard
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: gesszti »

szediati írta:egyébként a tank tisztítás az mióta elektromos téma? nem kötekedésből :)
mé' vazze, a betonkeverő nem villannyal megy? :mrgreen:
missi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:42
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: missi »

Üdv!
125ös amit veszek az előző motorom volt 150es.Igen terepre használnám,de magam sem tudom még hogy megvegyem e.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

missi írta:Sziasztok!
Most keszulok vasarolni egy mz t viszont szo mi szo eleg gatya allapotban van.Hianyzik rola a karbi es az elektronika.Tehat csak a blokk bele van rakva a vazba es kesz.Abban szeretnem segitsegeteket kerni hogy pontosan mit is kell beszereznem ugye akksi az megvan de meg mire van szukseg regen szereltem mar mz t es akkor sem ennyire nagy dolgot.Es hogy mennyire maceras ezt beszerelni.Gyerekcipoben jarok ebben a szereles temakorben de remelem nem hangzott tul furan a kerdes.
Valaszotokat elore is koszonom!

Szia!
Ha jól látom ETZ 150-est akarsz venni. Gondolom rendszám sincs rajta ha elektronika sem. Ha csak terepre akarod használni nem kell a világító és egyéb berendezésekkel törődni, csak a gyújtás legyen rajta és jól beállítva. ETZ 150 re én is alig találtam karbit (bár ha kell adok egy telefonszámot, neki van még vagy 5 db). Ha kezdő vagy a szerelésben, akkor vagy ne vegyél ilyen motort csak mert olcsó vagy egyedül ne kezdj neki a szerelésének. És amúgy sem lesz olcsó ha darabokból rakod össze. Egy karbi 5000, egy kis gyújtás álló+forgórész 10000, akkor kiderül h csapágyas meg h erőtlen és fúratni kell stb. Meg a lepapírozása...Megmondom őszíintén én nem vennék így h ennyit kelljen bütykölni vele meg alkatrészeket keresgélni hozzá. És utána sem biztos h jó lesz. Pláne így nem vennék h be sem tudom indítani mielőtt elhozom...
missi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:42
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: missi »

Sziasztok!
Most keszulok vasarolni egy mz t viszont szo mi szo eleg gatya allapotban van.Hianyzik rola a karbi es az elektronika.Tehat csak a blokk bele van rakva a vazba es kesz.Abban szeretnem segitsegeteket kerni hogy pontosan mit is kell beszereznem ugye akksi az megvan de meg mire van szukseg regen szereltem mar mz t es akkor sem ennyire nagy dolgot.Es hogy mennyire maceras ezt beszerelni.Gyerekcipoben jarok ebben a szereles temakorben de remelem nem hangzott tul furan a kerdes.
Valaszotokat elore is koszonom!
daranyi68

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

szediati írta:Na megpróbáltam 2x2W os visszajelző izzóval is az index relét de ugyanúgy semmi. föladom marad a régi alu henger azt csók

http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=MTTAZncmZq

Egyszerű,olcsó és működik!
szediati
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.02.26. 17:16
MZ-d típusa: etz250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szediati »

egyébként a tank tisztítás az mióta elektromos téma? nem kötekedésből :)
szediati
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.02.26. 17:16
MZ-d típusa: etz250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szediati »

Na megpróbáltam 2x2W os visszajelző izzóval is az index relét de ugyanúgy semmi. föladom marad a régi alu henger azt csók
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

Tomy2005 írta:Levettem a tankot,kimostam de ahogy látom rozsdás belülről.
Ilyenkor mit lehet tenni?
Venni kell egy újat??
Önmagában a tank nagyon sokmindenkinek rozsdás belülről szerintem. Ha téged nem zavar a tudat h rozsdás, akkor sztem hagyhatod nyugodtan így is. Nekem is rozsdás belülről, de van benzinszűrőm pluszba úgyh nem félek a rozsdadaraboktól. Azt h hosszútávon mivan ha rozsdás a tank, nem tudom (tehát h hány év múlva eszi át magát a rozsda, stb). Viszont ha tisztítod én azt hallottam, hogy teljesen feltöltöd igazi COCA-COLA-val és benne hagyod kb. 3 napig. Állítólag fém tisztára lemarja a belsejét. De utána ha nem kezeled belülről a felületét, akkor megint be fog rozsdálni.
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Tomy2005 írta:Ilyenkor mit lehet tenni?
Venni kell egy újat??
Nem, nem kell újat venni hanem ki kell takarítani a rozsdát. Az ajánlott módszer: a tankba 2-3 liternyi (1,5-2 cn szemcse méretű) lehetőleg zúzott kavicsot rakni majd az egészet betonkeverőben (megfelelően kipárnázva, legalább két helyzetben rögzítve,) addig forgatni amíg tiszta nem lesz. Végül rozsda maróval befejezni a műveletet.
djtoma
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.08.10. 14:41
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: djtoma »

Mz Ts 125 motorba hátsó világításba milyen izzó való.Kétszálas vagy egy szálas?Az egyik szál a világítás lenne gondolom a másik pedig kivillan amikor a fékre lépek.Én nekem most egy szálas izzó van benne és ez csak akkor világít ha fékezem és világításnak pedig a rendszám világító van.Tehát akkor két szálas kell eredetileg vagy nem?
Tomy2005
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2013.02.27. 23:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Tomy2005 »

Levettem a tankot,kimostam de ahogy látom rozsdás belülről.
Ilyenkor mit lehet tenni?
Venni kell egy újat??
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Tomy2005 írta:Elképzelhető hogy a tankot kellene kitakarítani?
- nem "elképzelhető" hanem biztos!
"Vettem már benzinszűrőt is a tank és a karbi közé." -több, itt nem részletezendő, okból teljesen felesleges volt
Tomy2005
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2013.02.27. 23:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Tomy2005 »

Úgy néz ki megoldódik a probléma.
Alaposabb karbi takarítás után a fulladás megszünt,majd később újra jelentkezett.
Minden szétszedésnél tiszta kosz a karbi és a fúvókák is eldugulnak.
Elképzelhető hogy a tankot kellene kitakarítani?
Vettem már benzinszűrőt is a tank és a karbi közé.
szediati
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.02.26. 17:16
MZ-d típusa: etz250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szediati »

Hát nem tudom csak azt, hogy a régi őskövület alu dobozos jeladóval működik az indexem a vadi új elektromos relével nem. de ezt nem irták a szoci oldalon, hogy lehet erősebb visszajelző izzó kell bele csak annyit hogy a 31 es pontot testelni és kész. akinek elektromos 3 lábú 31 49 49a relé van beépítve és működik irja már le hogy van bekötve. illetve módosított e valamit köszönöm.
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

szediati írta:A visszajelző lámpának mi köze van ahhoz, hogy a relé működik e vagy nem? ..
- azt mondtam, hogy "elképzelhető", lehet olyan kapcsolást alkotni ami az izzón át kapja a táp fesz.-t lásd pl: Szocimotorosokk/Cikkek/El. index relé.
szediati
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.02.26. 17:16
MZ-d típusa: etz250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szediati »

A visszajelző lámpának mi köze van ahhoz, hogy a relé működik e vagy nem? mert ha onnan kapna Úgymond gerjesztő feszültséget mint pl autónál a generátor a töltés visszajelző lámpa szálából akkor érthető de a visszajelző az csak a villogást jelzi vissza tudtommal.
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

szediati írta:vettem egy WW autóhoz való 12V 2(4)x21W+4W os elektromos index relét
- a típust nem ismerem de elképzelhető, hogy igényli a 4W-os visszajelző izzót (általában 2 W-ost szoktak használni), ha a próbához nincs 4 W-os köss két db 2 W-ost párhuzamosan.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

szediati írta:Az indexem teljesen gyári 21W os izzók vannak benne. Nem értem mért nem működik amikor azt irták, hogy csak egy testet kell húzni a 31 es csatira a másik kettő meg a régi alu henger jeladóról adott mert ott is 49 meg 49a van.
Akkor simán lehet, hogy a relé a rossz, ki kell mérni, vagy kicseréltetni.
TS powa!
Kép
szediati
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.02.26. 17:16
MZ-d típusa: etz250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szediati »

Az indexem teljesen gyári 21W os izzók vannak benne. Nem értem mért nem működik amikor azt irták, hogy csak egy testet kell húzni a 31 es csatira a másik kettő meg a régi alu henger jeladóról adott mert ott is 49 meg 49a van.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég