Etanol

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
sssanyiii
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.04.10. 17:44
MZ-d típusa: Mz

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: sssanyiii »

Daczy írta:Bemásolom ide is akkor:



"Sziasztok!



Etanol üzemről van valakinek tapasztalata? Használta/ja valaki a masináját etanollal? Egy kis utánajárás után arra jutottam, hogy az etanol égése jobban passzol az MZ hengerfej kialakításához, mert hasonlít a 80-as évekbeli lónyál benzinekhez. Tudom, kell hozzá olyan olaj, ami keveredik az etanollal, de tudtommal forgalmaznak ilyet. Tömítés tudtommal nagyon nincs. amit meg tudna enni az etanol, úgyhogy minden kézenfekvő?


Érdemes lenne kipróbálni?"



Hello Én az etz vel tisztán etanollal járok 2 éve semmi baja és kurva jol megy ! :)
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

kzolika1994 írta:Fele benzin fele etanollal kísérleteztem. A súbertűt próbáltam fel/le állítani, de nem lett semilyen változás. Az indítás nem nehéz, ugyan olyan könnyen indul mint benzinnel. Hidegen jól megy sőt még nyomatékosabb is. Amint kezd melegedni egyre rosszabbul megy. Alapjárata van. Max gáz melett ha feltudja venni a fordulatot nagyon jól húz, de ha csak pl. fél gázt húzok akkor rángat vagy megáll.
A levegő csavaron is állítottam de az se hozott semilyen javulást. Egy nagyon kicsivel talán akkor volt jobb amikor fél fordulattal kiljebb csavartam. Kisebb és nagyobb főfuvókákkal is próbáltam, ráhúzott szivatóval és a nélkül is, de mindig ugyan azt csinálta. A gyertya kormos, fekete.(szerintem ezt nem lehet alapul venni mert max ilyen 800m tudtam megtenni vele)

Valami ötlet?
hja meg picit össze kell ütni a gyertya hézagot neki. És nagyon de nagyon érzékeny a bekevert olajra! az etanol nem oldja az olajat egyből fél órán keresztül vagy 10 x meg kell rázni mire az átlagos 2t olajak feloldódnak benne! 1:50 es keverék fölé nem menj etanollal. Melegen próbáld rajta hagyni a szívatót de csak kicsit nem teljesen hanem épphogy ha ugy megjavul akkor egyel nagyobb fúvóka. Gyertya márkára és tipusra érzéketlen (nekem legalábbis az)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: bambi »

Nagyobb fúvókák[/quote]

Azt már próbáltam, de akkor se lett semilyen változás.[/quote]
sokkal nagyobb fúvókák
kzolika1994
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.05.24. 19:56
MZ-d típusa: Mz etz 125, etz 250

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: kzolika1994 »

kiszsebi írta:
kzolika1994 írta: Valami ötlet?
Nagyobb fúvókák
Azt már próbáltam, de akkor se lett semilyen változás.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

kzolika1994 írta: Valami ötlet?
Nagyobb fúvókák
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
kzolika1994
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.05.24. 19:56
MZ-d típusa: Mz etz 125, etz 250

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: kzolika1994 »

Fele benzin fele etanollal kísérleteztem. A súbertűt próbáltam fel/le állítani, de nem lett semilyen változás. Az indítás nem nehéz, ugyan olyan könnyen indul mint benzinnel. Hidegen jól megy sőt még nyomatékosabb is. Amint kezd melegedni egyre rosszabbul megy. Alapjárata van. Max gáz melett ha feltudja venni a fordulatot nagyon jól húz, de ha csak pl. fél gázt húzok akkor rángat vagy megáll.
A levegő csavaron is állítottam de az se hozott semilyen javulást. Egy nagyon kicsivel talán akkor volt jobb amikor fél fordulattal kiljebb csavartam. Kisebb és nagyobb főfuvókákkal is próbáltam, ráhúzott szivatóval és a nélkül is, de mindig ugyan azt csinálta. A gyertya kormos, fekete.(szerintem ezt nem lehet alapul venni mert max ilyen 800m tudtam megtenni vele)

Valami ötlet?
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

kzolika1994 írta:Már nagyon sok beállítással próbáltam az etanollal való üzemeltetést de sehogy se megy.

Ti mit állítottatok a benzin üzemhez képest? Pontosan milyen beállításokkal megy a motorotok etanollal? Milyen keverési arányban használjátok az etanolt?

A segítséget előre is köszönöm!!!
Télen elég nehéz üzemeltetni etanollal mivel lecsapódik.
Fele benzin fele etanollal több az esélyed a benzines üzemeltetéshez képest a súbertűn a lemezkét 1 rovátkával tedd lejjebb. Számits arra, hogy inditás és az első pár perc nehézkes. Szivató rá rúgsz 2-3 gyengét gyújtás rá és rúgsz egy izmosat amíg elnem éri az üzemi hőfokot addig kell neki a szívató. Nyáron másabb az egész.
kzolika1994
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.05.24. 19:56
MZ-d típusa: Mz etz 125, etz 250

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: kzolika1994 »

Már nagyon sok beállítással próbáltam az etanollal való üzemeltetést de sehogy se megy.

Ti mit állítottatok a benzin üzemhez képest? Pontosan milyen beállításokkal megy a motorotok etanollal? Milyen keverési arányban használjátok az etanolt?

A segítséget előre is köszönöm!!!
kzolika1994
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.05.24. 19:56
MZ-d típusa: Mz etz 125, etz 250

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: kzolika1994 »

Elősször a gyári 130-as fuvókával próbáltam és azzal is ugyan azt csinálta.(igaz,hogy így csak fél szivatóval ment valamennyire)
Nem lehet, hogy a levegő csavaron kéne állítani?
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: gabsic »

kzolika1994 írta:Megpróbáltam a 250 Etz-n az etanollal való üzemeltetést. 3:7 arányban kevertem a benzint és az etanolt. Nagyobb fő és alapjárati fuvókát raktam bele.
A következőt tapasztaltam:
Hidegen nagyon jól megy, amint kezd melegendi már nem megy olyan jól és alacsony fordulaton valamikor rángat, amikor már bemelegedett szinte nem is megy és mindig megáll.
Próbáltam a súbertűt feljebb és lejjebb rakni, de akkor is ugyan ezeket csinálta.
Próbáltam a szivatót ráhúzni, de akkor se volt jó.
Mi lehet a baja?
Nektek milyen beállítással és fuvóka méretekkel ment?

A válaszokat előre is köszönöm!
Ha hidegen megy, melegen nem akkor sokat kap.
Kitartás, nekem pl vagy 10x szét kellett szednem a Skodát mire sikerült bekarburálni, pedig azt kicsit bonyolultabb szétszedni mint az MZ karbit.
Tegyél be a mostaninál kisebb fúvókát, és indulj el vele. LEgyenek nálad szerszámok, és út közben állítsd be. (Tű, levegőcsavar, különböző fúvókák...)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
kzolika1994
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.05.24. 19:56
MZ-d típusa: Mz etz 125, etz 250

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: kzolika1994 »

Megpróbáltam a 250 Etz-n az etanollal való üzemeltetést. 3:7 arányban kevertem a benzint és az etanolt. Nagyobb fő és alapjárati fuvókát raktam bele.
A következőt tapasztaltam:
Hidegen nagyon jól megy, amint kezd melegendi már nem megy olyan jól és alacsony fordulaton valamikor rángat, amikor már bemelegedett szinte nem is megy és mindig megáll.
Próbáltam a súbertűt feljebb és lejjebb rakni, de akkor is ugyan ezeket csinálta.
Próbáltam a szivatót ráhúzni, de akkor se volt jó.
Mi lehet a baja?
Nektek milyen beállítással és fuvóka méretekkel ment?

A válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Az egy nem megfelelő olaj.... 8)
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
kzolika1994
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.05.24. 19:56
MZ-d típusa: Mz etz 125, etz 250

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: kzolika1994 »

Egy műanyag flakonba kevertem be etanolt és olajat, rá egy napra az alján megjelent valami fehér anyag. Így nem lehet használni a motorban? Ez előbb utóbb valahol dugulást fog okozni?
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Az én hozzászólásaimról(tapasztalataimról) azt kell tudni hogy én csak 100% E85 el teszteltem csak, tehát nem kevergetem benzinnel.
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Azért azt megjegyzem hogy a kínai permetezőben valószínűleg kínai szimeringek voltak... Persze itthon is kaptam már olyat, ami pl anno a TS-ben (benzinnel) két hónapot sem bírt ki... De ugye a viton elvileg mindet bírja, szóval az a tuti
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Atilla írta:Végül is az újítók viszik előre a világot. Úgyhogy hajrá!
Mire elfogy a benzin ki kell tapasztalni valakinek, hogy mivel lehet tovább pöfögni! :wink:
Most hallottam a rádióban, hogy holnaptól 10Ft-al ismét emelik. :(
És valóban egyet értek bár azzal amit a rádióban hallottál azzal nem de az mind 1 kutas haverommal már kitárgyaltam a helyzetet.
Egy kis etanol már hónapok óta 60/40 benzin etanol van a simsonomban és köszöni szépen jól van persze viton simering ahol kell.
Én nem állítottam rajta semmit de ez azért volt mivel mindig túl dúsult benzinen és bezabált nem volt alapjárat meg ilyenek tettem bele egy kis etanolt és meg is javult a tankomon 0 rozsda nem is volt soha remélem nem is lesz. A benzinárakra való tekintettel tesztelni fogom valamilyen keverési arányban az TZ be is mikor beindul a szezon. Nem bírom tárcával. :s
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Végül is az újítók viszik előre a világot. Úgyhogy hajrá!
Mire elfogy a benzin ki kell tapasztalni valakinek, hogy mivel lehet tovább pöfögni! :wink:
Most hallottam a rádióban, hogy holnaptól 10Ft-al ismét emelik. :(
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Nekem a lent említett Kék szimeringem van és egy szezonnyi etanolozás nem tette tönkre...
Az olajteszt szerintem is kötelező!!!
(Jó szórakozást) :D
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Nekem két szűrőt töltött meg rozsdával az etanolos/benga keverékem azelőtt benzinnel ilyen nem volt de azóta se de azt 2 hét alatt lekaparta a tankból kb 4x kellett azóta karbit takarítani de belenézel a tankba és mintha foltokba tisztulna. Nekem bevált és a szimmeringet se ette meg.. Amúgy a kedvetekért mivel ugyis van itthon egykét selejtes szimmering (kék) SOG, Pneumant meg huber majd beáztatom etanolba mindegyiket külön külön megnézem melyiknek lesz baja aztán meg ha egyik-nek se elkezdem melegíteni teszem azt 50 fokra és megnézem mit alkot mert már kezd érdekelni általába az ilyennek a végére járok (a piros színű szimmeringet az olaj is megeszi és kilágyul mivel az vízhez van.) Viton(barna) most nincs fölösbe olyan ami szar állapotú:S
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Az alkohol a gyomorban nem old meg semmit, a benzin meg a motorban!
Mindennek meg van a maga helye! \:D/
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Krepp írta: Műanyag benzinszűrő viszont kinyúlik pár nap alatt(biztos van kivétel)
Ezt tanúsítom, én is jártam így a skodánál. Másfajtát raktam be az bírta.

Viszont MZ-nél nagyon fontosnak tartom, hogy csak olyan kezdjen etanolozni akinek viton főtengelyszimering van berakva!
(benzines permetezőnél használok etanolt, mivel azzal nem füstöl. kb a harmadik használat után nem akart beindulni az egyébként új, pár (2-3) üzemórát futott gép. szétszedésnél meglett a hiba oka, a főtengelyszimering egy jól szétrágott rágógumi alakját öltötte magára.)

ÉS AMI KU*VA FONTOS: OLAJ KEVEREDÉSI TESZTET CSINÁLNI ELŐTTE A HASZNÁLT 2T OLAJJAL!
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Krepp »

A z a baj hogy az etanol megköti a levegő páratartalmát és ettől folyamatosan rozsdásodik a tank belülről ezért megoldás a tankfesték(műanyag bevonat)
A motor belseje azért nem károsodik mert az olajréteg megvédi(Ami többszöri szétszedésnél tapasztaltam nem olajfilm hanem masszív olajbevonat volt a főtengőn)
És tényleg qrva alapos tisztítással kell kezdeni,
benzincsövet nem bántja(nopersze én olyannal is találkoztam hogy a benzint se bírta:)
Műanyag benzinszűrő viszont kinyúlik pár nap alatt(biztos van kivétel)
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Nem bántja a fémet... Lényegében 85% tiszta alkohol+15%benzin.
A rozsdát, lerakódásokat viszont feloldja, ezért írta Frici, a tankpucolást. De az úszóházba, benzincsap üllepítőbe beült 100 éves olaj, víz, stb maradványokat is kioldja.
Ha viton szimering van a motorban, akkor semmiben nem tud kárt tenni. Esetleg a benzincső keményedik ki. (Esetleg a forgattyús ház két fele közti olajzó'furat' gumitömítését eheti meg. Már ha van benne....)
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Krepp írta:Az etanol jó mz be, csak ki kell kísérletezni a beállításokat. Nem eszik meg semmit!!
De a tankot minimum alaposan ki kell mosni előtte. De a legjobb ha kezelve van a belseje valami tank festékkel. Én nem fojtatom a tesztelést csak ha újra 100ft közül lesz az árkülönbség...
Pont te mesélted nekem, hogy tiszta rozsdásra marta a tankod. Márpedig, ha a tank elrohad tőle, akkor szerintem idővel a főtengely, hajtókar, henger, gyűrűk stb stb. is el fog rohadni. Egyszóval minden ami vasból van és érintkezik az üzemanyaggal.
Tudom hogy megy vele, (Sajnos mentem már mögötted, szagoltam... :shock: ) de hosszútávon szerintem tuti nem jó, pláne ha mondjuk leteszed télire a gépet etanolos üzem után.
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Nekem simson megy 50/50 be etanollal ha visszaolvastok leírtam a tapasztalatokat.
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Az etanol jó mz be, csak ki kell kísérletezni a beállításokat. Nem eszik meg semmit!!
De a tankot minimum alaposan ki kell mosni előtte. De a legjobb ha kezelve van a belseje valami tank festékkel. Én nem fojtatom a tesztelést csak ha újra 100ft közül lesz az árkülönbség...
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Szerintem ne a Corsa C-vel vizsgáljuk amit az Mz-ben kívánunk alkalmazni.
Eleve egy 4 üteműnél elég nehezen enné meg az üzemanyag a főtengely szimeringet, nem vesz akkora mértékben részt az üzemanyag a hűtésben, nem az keni a csapágyakat/dugót és sorolhatnám még.
Szóval nem biztos, hogy baromság.
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: pempelli »

kzolika1994 írta:Sok helyen olvastam, hogy a tiszta etanol tönkre teszi a motort illetve a tömítéseket. Szerintetek ez alatt mit kell érteni? A főtengely szimeringeket? Ezen kívül még mit tehet tönkre?
Szerintem ez baromság,tapasztalatból beszélek.
38000 km-ert nyomtam le etanollal Corsa C-vel,semmit nem tett tönkre.
kzolika1994
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.05.24. 19:56
MZ-d típusa: Mz etz 125, etz 250

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: kzolika1994 »

Sok helyen olvastam, hogy a tiszta etanol tönkre teszi a motort illetve a tömítéseket. Szerintetek ez alatt mit kell érteni? A főtengely szimeringeket? Ezen kívül még mit tehet tönkre?
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: young boys »

Kérdezzétek Fricit!
Ő kísérletez(et)ik etanollal...
Volt valami olaj keveredési/kíválási kísérlete is...
YB
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Motorba sosem próbáltam, de az Opel Astrámmal már 2 éve Bioetanollal járok. Nem tisztán, nyáron 1:3, télen 1:2 - 1:1 (benzin-bioetanol) arányban. Nos nekem teljesen pozitív tapasztalataim vannak, motor sokkal rugalmasabb, jobban gyorsul, az alacsony fordulaton eddig lusta nyomatéktalan motor határozottan nyomatékosabb lett. A bioetanol 105 oktános, a korszerű motorelektronikával rendelkező motorok ki tudják használni az oktánszám növekedést (előgyújtás növelés). Tény, többet fogyaszt, a Bioetanol égéshője kb. 30%-al alacsonyabb mint a benziné, ezt üzemanyaggal kell pótolni, tehát többletfogyasztás lép fel. A nyomatéknövekedés miatt a többletfogyasztás általában csak 20-25%. A motorolaj városban sem habosodik, nem koszolódik annyira, a kipufogó vége normál használatban is szürke és nem fekete. Nekem az olajfogyasztás is megállt, de ehhez köze lehet a vezérműszíj szakadás utáni hengerfej felújításnak is. Eddig nekem anyagilag is bejött, egy tankolás kb. 3000-3500 Ft-tal olcsóbb.
MZ esetében a karburátor fúvókák átméretezésével jár, hogy megkapja a megfelelő mennyiséget. Hogy megéri-e, ez jó kérdés. Szerintem a koszoldáson kívül túl sokat nem profitál az oktánszám emelésből, maximum nem csörög ha a benzinnél hajlamos rá.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Etanol az MZ-be - lehet, de nem érdemes.
A sok negatív tapasztalat leginkább a sok nagytudású kísérletező miatt van.
Pl nem próbálják ki, hogy az általuk használt olaj hogy keveredik a szesszel... Az meg, hogy be kéne hozzá állítani a motort az a legtöbbnek merő újdonság.
MZ-vel is meg Skodával is etanoloztam, működik, de nem éri meg.
Pénzügyileg lagalábbis nem. Emiatt visszaalakítottam a Skodát benzinüzemre (6,5 helyett eszik 10 litert belőle), az ETZ pedig már csak kb 10%-nyi etanolt kap.
Hosszabb terhelésnél ugyanis benzinnel elkezd csörögni - ezt szünteti meg az etanol nálam.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Etanol és benzin keverékével "téliesített" MZ-t nem sikerült elindítani fél év állás után.
Tankból, karbiból fehér túrós anyag került elő, bőséges vízmennyiség társaságában, ami persze a főtengely környékén is megtette a hatását (darál, zakatol), kipufogóból 2dl víz került elő..... #-o
Szerintem nem éri meg leamortizálni vele a motort.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: kupi »

Szia Daczy
Igaz én nem használok etanolt de csináltam már olyan simsont amibe a tulaj belepróbálta",a benzin csap gumi tömítéseit hamar megette és a tank és a karbi is érdekes volt pár hét alatt.A tank ami előtte fényes tiszta volt berozsdásodott a karbi meg oxidos lett vagy csak kimosta rendesen(?).Nem hittem volna el ha nem látom de ezek után szerintem nem éri meg az a pár forint mivel a tank cseréje azért elég horror összeg.Egy a lényeg nagyon agresziv anyag nem hiszem,hogy a mai kenő olajak (2T)erre lennének kalibrálva így a kenés is lutri és ráadásul azt se tudni mit tesz a szimeringekkel hosszú távon.Ez az én véleményem de lehet én maradi vagyok.MZ be benzin kellett mindig a szesz az a pilótának való melegítésnek(persze motorozás után)!!!
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
Daczy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.10.08. 12:04
MZ-d típusa: MZ ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: Daczy »

Bemásolom ide is akkor:



"Sziasztok!



Etanol üzemről van valakinek tapasztalata? Használta/ja valaki a masináját etanollal? Egy kis utánajárás után arra jutottam, hogy az etanol égése jobban passzol az MZ hengerfej kialakításához, mert hasonlít a 80-as évekbeli lónyál benzinekhez. Tudom, kell hozzá olyan olaj, ami keveredik az etanollal, de tudtommal forgalmaznak ilyet. Tömítés tudtommal nagyon nincs. amit meg tudna enni az etanol, úgyhogy minden kézenfekvő?


Érdemes lenne kipróbálni?"
Original MZ ETZ 125 De Luxe Since 1986
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Etanol

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Én a Corsámat alakíttattam át etanolra,megérte de miután tisztelt parlamentbeli úriemberek felemelték már nem igazán éri meg vele járni ,nincs akkora haszon rajta mint előtte.kb annyira jövök ki mint benzinnel.De legalább kímélem a környezetet amik ők ........
Igaz hogy olcsóbb de többet is eszik belőle,kétüteműnél én is kíváncsi lennék a tapasztalatokra.
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Etanol

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Csináltam egy al-témát, mert az etanol téma elég gyakran feljön. Itt folytassátok ezirányú csevegéseteket :)
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég