Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
affaire
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.04.18. 20:05
MZ-d típusa: Mz 250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: affaire »

Azt hallottam hogy van valami átalakító amit régen a trabantok átalakításához használtak.
De fogalmam sincs hogy hoz nézhet ki vagy pontosan mit is keressek.
ha látnák róla 1 képet sokat segítene!
Vagy ha valaki tudna ebben segíteni megköszönném.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Volt már róla szó. ETZ generátort kell beépíteni. :!:
Gyakorlatilag ez a dolog legnehezebb része, a blokkba kell egy megfelelő méretű közdarabot készíteni, amire megy a generátor.
affaire
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.04.18. 20:05
MZ-d típusa: Mz 250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: affaire »

Szeretném az Mz 250/1 esemet 6v-ról 12 re alakítani tud ebben segíteni valaki?
Vagy valami vélemény?
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Üdv!

Én az öreg Trophymba Brisk Yttrium gyertyát használok, semmi baj nincs vele. De izlések és pofonok.
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Avatar
arovado
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.02.03. 20:53
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: arovado »

Hmm akkor maradok az NGK nál... nekem eddig az volt és semmi bajom nem volt vele, de érdekelt a véleményetek!
Köszi!
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nfefe »

Nekem is isolatorom van. DE!
Nem az új RO jelzéses (román), nem is az új aminek alig van színe. Mármint az Isolator feliratnak. Néha néha még lehet találni eredetit, de sajna ritka.

NGK-val meg vagyok elégedve, semmi problémám nem volt még vele soha. Az R jelzésű állítólag szebben ég ki és jobban beazonosítható a színe :) (nem tudom megfogalmazni, remélem értitek)
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Nekem MZ-ben eddig csak az Isolator jött be.
Pedig kísérleteztem Brisk-el, Bosch-al, sőt a Ts-ben volt talán még champion is.
Mindegyikkel volt ilyen-olyan problémám, de az isolatorral nem volt gondom még.
(kopp-kopp-kopp) Pedig már 8 éve használom az MZ-kben. Nem értem miért szidják egyesek...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
arovado
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.02.03. 20:53
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: arovado »

Értem, köszi!
És ti melyiket javasolnátok? (Am NGK-t érdemes venni, ugye?)
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nfefe »

NGK-ból a B8HS felel meg nagyjából az Isolátornak. Ízlés szerint lehet bele BR8HS-t rakni. Az R-ben van zavarszűrő ellenállás is.
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: HaPi »

arovado írta:Üdv!
A dilemmám: Az ETZ 250 esbe eredetileg M 14/260as gyertya kellett...most én NGK-t vagy BOSH-t szeretnék beletenni... milyen lenne jó bele? mert ezeknek eléggé más a számozásuk meg miegymás...
Előre is köszi!
Ha jól tudom NGK-ból B8HS.
Avatar
arovado
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.02.03. 20:53
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: arovado »

Üdv!
A dilemmám: Az ETZ 250 esbe eredetileg M 14/260as gyertya kellett...most én NGK-t vagy BOSH-t szeretnék beletenni... milyen lenne jó bele? mert ezeknek eléggé más a számozásuk meg miegymás...
Előre is köszi!
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: festékes »

Köszi Matt! Kicseréljük reméljük jó lesz!
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: horhaus »

horhaus írta:
sub-ee írta: Szia

Csináld azt, hogy gyújtásra teszed a motort és a megszakítón lévő vezetéket bárhova testre érinted és újra elveszed, ilyenkor szikrát kell adjon a gép, na nem ad, akkor majd még írok, hogy mi lehet!

Üdv.:Sub-ee
Szia
Kössz a tanácsot.
sajnos megszakadt veletek a kapcsolat, mert bevágott a villám és elfüstölt a modem. Közben vissza kötöttem gyárira és akkor beindult. Holnap kipróbálom amit tanácsoltál. Szeretném visszarakni az elektronikát, mert szerintem azzal szebben járt a motor.
Szia Sub-ee

Nem csinál semmit. Lehet ezt javítani vagy cserélni valamit benne?
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Festékes!

Nálam ugyanez a jelenség volt, hidegen rendesen üzemel, majd melegen durrog leáll. A trafómmal volt a gond, kicseréltem és azóta sincs semmi baja.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: festékes »

Sziasztok! Barátom 250-es etz-je,megszakitós a gyujtása télen állt,most járna vele, hidegen pöpec,de ha melegszik,hörren,fullad néha leáll,gyergyacsere volt nem tudom mi lehet talán gyujtókondi. :-k Mit gondoltok?
daranyi68

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

Alfa írta:Akkor a trafó maradt ahogy a többiek is mondták... cserélj azért gyertyát is, sokat tud számítani.
Tanácsodat köszönöm!Hétfőn fogok venni trafót,de akkor már kábelt és pipát is ujjat veszek.A gyertya az ujj!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Akkor a trafó maradt ahogy a többiek is mondták... cserélj azért gyertyát is, sokat tud számítani.
daranyi68

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

Alfa írta:Volt már szó a kondiról? ha az szar, attól höröghet és durroghat.
sub-ee féle opto gyujtásom van!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Volt már szó a kondiról? ha az szar, attól höröghet és durroghat.
daranyi68

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

daranyi68 írta:
conus írta:ja nem... fater eltörte a gyűrűket, a henger oválisra volt kopva, az új gyűrűk mellett meg elment a kompresszió :P :mrgreen:
Hát az sz.....ügy,remélem nálam nem ennyire komoly a helyzet.Jut eszembe a generátor felől még eredeti a szimmering!
Szimmeringeket kicseréltem,a helyzet nem sokkal lett jobb.Hol szépen jár a motor,hol hörög durrog. A gyujtás jónak tűnik,a gyertyát cseréltem,a karburátort kitakaritottam.Több ötletem nincs :cry: ](*,)
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: horhaus »

sub-ee írta:
horhaus írta:Sziasztok

Sikerült összerakni a blokkot. Próbálom berugni de nem indul. Nincs szikra. Mielőtt szétszedtem nem volt gyújtás problémám. Valami malőr történt szerelés közben. Semmilyen vezetéket nem kötöttem le, tehát elkötés nem lehet. A lengővilla tengelyt csak nagy kalapáccsal tudtam kiszedni, talán az ütéstől valami tönkrement .Pl a sub-ee gyújtása. Próbalámpa szerint van áram a megszakítónál (kivéve ha zárva van) A tefó mindkét ponján is van, de szikra nincs.
Esetleg Sub-ee vagy más hozzáértő! Le tudom a gyujtást tesztelni, vagy ha kikötöm mit hova kell visszakötni a hagyományos gyujtáshoz. ( a kapcsolási rajzot ne ajánljátok mert a sok vonal összefolyik a szemem előtt és 1 hét múlva sem érek a végére)

Kössz a segitséget
Szia

Csináld azt, hogy gyújtásra teszed a motort és a megszakítón lévő vezetéket bárhova testre érinted és újra elveszed, ilyenkor szikrát kell adjon a gép, na nem ad, akkor majd még írok, hogy mi lehet!

Üdv.:Sub-ee
Szia
Kössz a tanácsot.
sajnos megszakadt veletek a kapcsolat, mert bevágott a villám és elfüstölt a modem. Közben vissza kötöttem gyárira és akkor beindult. Holnap kipróbálom amit tanácsoltál. Szeretném visszarakni az elektronikát, mert szerintem azzal szebben járt a motor.
Avatar
punisher
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2009.12.30. 09:11
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Göd

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: punisher »

zsakfos írta:
punisher írta:SZervusztok! Van egy kis gondom! Rendeltem a bázismotortól egy louise márkájú ledes hátsó lámpát :lol: . A lényeg az hogy a lámpában 3 vezeték van nekem megy hátra ugyebár 4 (ha jól néztem 1 pozítív és 3 negatív vagy test) a lámpának pedig kéne 2 pozitív és 1 negatív. A kérdédem hogy hogyan oljam meg hogy működjön a lámpa mert 3 óra nézelődés és kötögetés után rá kellett jönnöm hogy az elektonika nem az erősségem! :mrgreen: ](*,)

A tippeket előre is nagyon nagyon nagyon köszönöm!!!
Én relézném a dolgot.
A gond az hogy a motorodon a féklámpa mint minden Mz-n(kivéve az Etz 251)negativ kapcsolással műkszik.
Az izzóra menő 2 szál közül a negativot szakitja meg a féklámpakapcsoló.Ezért van 4 szál.
2 test(amiből az egyik a féklámpakapcsolón keresztül jön)
2 pozitiv
Amit vettél abban meg gondolom a testpont közös és a 2 izzóra meg 2 pozitiv megy.
Szóval én tennék egy relét amit a féklámpakapcsolók hoznának működésbe és a féklámpaizzó pozitivját szakitaná meg.
Ez nagyon tuti cucc már csak a relét várom hogy meghozzák, már meg is érdeklődtem hogy hogy kössem be! Köszi a tippet!!! =D> =D> =D>
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Forrest írta:
sub-ee írta: lehet, de akkor nincs töltés!

Üdv.:sub-ee
Nekem csak gyújtás kell. Akksi nélkül is megy a dolog?
Köszi
Ha így akarod megoldani, akku kell hozzá! Vagy ajánlom a Babetta gyújtást!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

punisher írta:SZervusztok! Van egy kis gondom! Rendeltem a bázismotortól egy louise márkájú ledes hátsó lámpát :lol: . A lényeg az hogy a lámpában 3 vezeték van nekem megy hátra ugyebár 4 (ha jól néztem 1 pozítív és 3 negatív vagy test) a lámpának pedig kéne 2 pozitív és 1 negatív. A kérdédem hogy hogyan oljam meg hogy működjön a lámpa mert 3 óra nézelődés és kötögetés után rá kellett jönnöm hogy az elektonika nem az erősségem! :mrgreen: ](*,)

A tippeket előre is nagyon nagyon nagyon köszönöm!!!
Én relézném a dolgot.
A gond az hogy a motorodon a féklámpa mint minden Mz-n(kivéve az Etz 251)negativ kapcsolással műkszik.
Az izzóra menő 2 szál közül a negativot szakitja meg a féklámpakapcsoló.Ezért van 4 szál.
2 test(amiből az egyik a féklámpakapcsolón keresztül jön)
2 pozitiv
Amit vettél abban meg gondolom a testpont közös és a 2 izzóra meg 2 pozitiv megy.
Szóval én tennék egy relét amit a féklámpakapcsolók hoznának működésbe és a féklámpaizzó pozitivját szakitaná meg.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Forrest »

sub-ee írta:
Forrest írta:Üdv Urak
ES250/2-re lehet ennél egyszerűbben gyújtást csinálni?
lehet, de akkor nincs töltés!

Üdv.:sub-ee
Nekem csak gyújtás kell. Akksi nélkül is megy a dolog?
Köszi
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: z25z »

Lóri írta:Sziasztok!


Kérdeznék. MZ ES 125 / 1 Trophy motorom fel lett újítva. Fényezés, motor, stb. Töltés problémám van. járó motornál ha leveszem az akku sarut leáll a motor. A töltés lámpa kialszik, a dinamóban jó a kefe. Szabályzó baja lehet?

Köszi Lóri

a generatoros etz-nel is leall, ha leveszed a sarut, nemhogy dinamos szerkezeten (alapjaraton legalabbis biztos) toltest ne igy ellenorizd, hanem multimeterrel merj ra
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Lóri írta:Üdv!

Újra én. Valaki nem tudna MZ ES 125 /1 trophy.hoz kapcsolási rajzot? Kimondottan a dinamó-szabályozó részéről?

jenes.lori@citromail.hu-ra kérem ha valaki tud...

Köszi
Szerintem a dinamó ugyanaz mint a ts-en.
Nézz szét a főoldalon a letöltéseknél lesz...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Üdv!

Újra én. Valaki nem tudna MZ ES 125 /1 trophy.hoz kapcsolási rajzot? Kimondottan a dinamó-szabályozó részéről?

jenes.lori@citromail.hu-ra kérem ha valaki tud...

Köszi
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Avatar
punisher
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2009.12.30. 09:11
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Göd

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: punisher »

SZervusztok! Van egy kis gondom! Rendeltem a bázismotortól egy louise márkájú ledes hátsó lámpát :lol: . A lényeg az hogy a lámpában 3 vezeték van nekem megy hátra ugyebár 4 (ha jól néztem 1 pozítív és 3 negatív vagy test) a lámpának pedig kéne 2 pozitív és 1 negatív. A kérdédem hogy hogyan oljam meg hogy működjön a lámpa mert 3 óra nézelődés és kötögetés után rá kellett jönnöm hogy az elektonika nem az erősségem! :mrgreen: ](*,)

A tippeket előre is nagyon nagyon nagyon köszönöm!!!
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Lóri írta:Sziasztok!


Kérdeznék. MZ ES 125 / 1 Trophy motorom fel lett újítva. Fényezés, motor, stb. Töltés problémám van. járó motornál ha leveszem az akku sarut leáll a motor. A töltés lámpa kialszik, a dinamóban jó a kefe. Szabályzó baja lehet?

Köszi Lóri
Azt hogy "A töltés lámpa kialszik" nem értem mert ha ha amúgy járó motornál világit és az akku saru levételekor kialszik akkor biztos hogy szabályzó. Ha viszont elindítás után rögtön kialszik és úgy nincs töltés akkor az meghaladja az én sekélyes elektronikai tudásomat és képzettebb kolléga hozzászólását igényli. :D
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Sziasztok!


Kérdeznék. MZ ES 125 / 1 Trophy motorom fel lett újítva. Fényezés, motor, stb. Töltés problémám van. járó motornál ha leveszem az akku sarut leáll a motor. A töltés lámpa kialszik, a dinamóban jó a kefe. Szabályzó baja lehet?

Köszi Lóri
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

hell írta:A gyújtás amit küldtem neked, tartósan kibír 18V-ot is. Minden szál jó, kivéve a 61-esé, az egyedül nem jó!

Üdv.:Sub-ee
Ok irtam levelet és küldtem a motyót! Feketére tettem akkor az ok. A gyujtást már kitárgyaltuk nekem a régi feszabal ami 14V és inkább felette töltött tönkre tette a gyujtásod az ellenállás körül éget minden tudod és arra jutottunk 13,8 körül minden rendben lehet ami eddig be is vált. Ezért nem is használom a gépet nagyon ezzel nem merem.[/quote]


Nyugodtan használhatod, nem lesz baj! Kicsit tovább lett fejlesztve a gyújtásod.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Forrest írta:Üdv Urak
ES250/2-re lehet ennél egyszerűbben gyújtást csinálni?
Kép
lehet, de akkor nincs töltés!

Üdv.:sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

horhaus írta:Sziasztok

Sikerült összerakni a blokkot. Próbálom berugni de nem indul. Nincs szikra. Mielőtt szétszedtem nem volt gyújtás problémám. Valami malőr történt szerelés közben. Semmilyen vezetéket nem kötöttem le, tehát elkötés nem lehet. A lengővilla tengelyt csak nagy kalapáccsal tudtam kiszedni, talán az ütéstől valami tönkrement .Pl a sub-ee gyújtása. Próbalámpa szerint van áram a megszakítónál (kivéve ha zárva van) A tefó mindkét ponján is van, de szikra nincs.
Esetleg Sub-ee vagy más hozzáértő! Le tudom a gyujtást tesztelni, vagy ha kikötöm mit hova kell visszakötni a hagyományos gyujtáshoz. ( a kapcsolási rajzot ne ajánljátok mert a sok vonal összefolyik a szemem előtt és 1 hét múlva sem érek a végére)

Kössz a segitséget
Szia

Csináld azt, hogy gyújtásra teszed a motort és a megszakítón lévő vezetéket bárhova testre érinted és újra elveszed, ilyenkor szikrát kell adjon a gép, na nem ad, akkor majd még írok, hogy mi lehet!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: horhaus »

Dénes írta:Gyújtókondit vissza a helyére (generátorra, bilinccsel), azt összekötni a megszakítóval és az 1.-es kábellel.
Kössz
Bocs nem írtam hogy 6 v.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Gyújtókondit vissza a helyére (generátorra, bilinccsel), azt összekötni a megszakítóval és az 1.-es kábellel.
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: horhaus »

Sziasztok

Sikerült összerakni a blokkot. Próbálom berugni de nem indul. Nincs szikra. Mielőtt szétszedtem nem volt gyújtás problémám. Valami malőr történt szerelés közben. Semmilyen vezetéket nem kötöttem le, tehát elkötés nem lehet. A lengővilla tengelyt csak nagy kalapáccsal tudtam kiszedni, talán az ütéstől valami tönkrement .Pl a sub-ee gyújtása. Próbalámpa szerint van áram a megszakítónál (kivéve ha zárva van) A tefó mindkét ponján is van, de szikra nincs.
Esetleg Sub-ee vagy más hozzáértő! Le tudom a gyujtást tesztelni, vagy ha kikötöm mit hova kell visszakötni a hagyományos gyujtáshoz. ( a kapcsolási rajzot ne ajánljátok mert a sok vonal összefolyik a szemem előtt és 1 hét múlva sem érek a végére)

Kössz a segitséget
daranyi68

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

conus írta:ja nem... fater eltörte a gyűrűket, a henger oválisra volt kopva, az új gyűrűk mellett meg elment a kompresszió :P :mrgreen:
Hát az sz.....ügy,remélem nálam nem ennyire komoly a helyzet.Jut eszembe a generátor felől még eredeti a szimmering!
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Forrest »

Üdv Urak
ES250/2-re lehet ennél egyszerűbben gyújtást csinálni?
Kép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

A gyújtás amit küldtem neked, tartósan kibír 18V-ot is. Minden szál jó, kivéve a 61-esé, az egyedül nem jó!

Üdv.:Sub-ee[/quote]

Ok irtam levelet és küldtem a motyót! Feketére tettem akkor az ok. A gyujtást már kitárgyaltuk nekem a régi feszabal ami 14V és inkább felette töltött tönkre tette a gyujtásod az ellenállás körül éget minden tudod és arra jutottunk 13,8 körül minden rendben lehet ami eddig be is vált. Ezért nem is használom a gépet nagyon ezzel nem merem.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: conus »

ja nem... fater eltörte a gyűrűket, a henger oválisra volt kopva, az új gyűrűk mellett meg elment a kompresszió :P :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
tams9
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2008.05.15. 09:45
Tartózkodási hely: Mezõkövesd

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tams9 »

csikin!
NGK gyertyapipám van, de az alján lévő gumiszigetelés nincsen meg.
Ez lehet a hiba oka?
veszek majd akkor egyet, hátha megoldódik
Köszönöm

A durrogásból nem lehet gond? a kipufogóban vagy máshol?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tams9 2010.04.12. 13:27-kor.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

tams9 írta:Üdv!
Gondban vagyok, ugyanis valami beázhat a motoron. Nedves időben, illetve motormosás után azt tapasztalom, hogy egy darabig megy a motor utána egyszercsak hirtelen, mintha lekapnánk a gyertyapipát, megáll majd hiába veszem el a gázt rögtön egy kis idő múlva hatalmasat robban a kipufogóba. Ezután szinte rögtön indul, de utána ismét megáll.
Minek a beázása szokott ilyen tüneteket produkálni?
A másik dolog, hogy ez a durrogás nem okozhat maradandó hibát is? Kicsit mintha jobban ciripelne... :-S
Köszi hello
Milyen gyertyapipa van a gépen? Vegyél gumiszigetelésű NGK pipát ;)
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
daranyi68

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

conus írta:daranyi!

nekem akkor volt pont ilyenem simsonnál amikor nem volt elég kompresszió :mrgreen:
Na de minden előjel nélkül?Ma veszek főtengely szimmeringet és meglátom hogy mi lessz!
tams9
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2008.05.15. 09:45
Tartózkodási hely: Mezõkövesd

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tams9 »

Üdv!
Gondban vagyok, ugyanis valami beázhat a motoron. Nedves időben, illetve motormosás után azt tapasztalom, hogy egy darabig megy a motor utána egyszercsak hirtelen, mintha lekapnánk a gyertyapipát, megáll majd hiába veszem el a gázt rögtön egy kis idő múlva hatalmasat robban a kipufogóba. Ezután szinte rögtön indul, de utána ismét megáll.
Minek a beázása szokott ilyen tüneteket produkálni?
A másik dolog, hogy ez a durrogás nem okozhat maradandó hibát is? Kicsit mintha jobban ciripelne... :-S
Köszi hello
daranyi68

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

Szia

Hova töltötted fel a videot?

Üdv.:Sub-ee[/quote]
Szia
Az eredetinél mint módositás szerepel![/quote]

Lehet, hogy vak vagyok, de én nem látom.

Üdv.:Sub-ee[/quote]
:D Lehet :D
Berakom ide: http://www.youtube.com/v/yvLu4ZkN2cU
Szia daranyi68
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

daranyi68 írta:Tedd fel a Yutubra, vagy az indavideo-ra, és linkeld be. 8)
Köszi,megtörtént a feltöltés :D[/quote]

Szia

Hova töltötted fel a videot?

Üdv.:Sub-ee[/quote]
Szia
Az eredetinél mint módositás szerepel![/quote]

Lehet, hogy vak vagyok, de én nem látom.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

hell írta:"Nincs meg a régi? Tedd addig vissza azt.
Ezt meg küldd vissza és megjavítom, amúgy maga az akkuőr és a fesszab nincs kapcsolatban egymással, kivéve ha rossz pozitív szálra kötötted az akkuőrt, mert akkor a fesszabnak és az akkuőrnek is annyi.
Motoros boltban kapsz fesszabályozót, habár az drága és problémás is.
Nincs jobb ötletem, ami fonos, hogy a töltés 13,6-13,8V között legyen."

Rossz pozitív szál az meg hogy is van? Nekem azt montad a lámpafejben ami fekete vagy sárga-fekete vezeték jó. Megmértem feketére tettem abban volt áram bár nem jöttem rá miért van az hogy csak jóval kevesebb áram van benne mint az akkumlátor körül. Örök rejtéj marad számomra az MZ elektromossága.
Most ezzel a feszabbal meg lemondtam a 13,8 körüli értékekről inkább 14 vagy felette van. Remélem nem öli meg megint a gyujtást.
A gyújtás amit küldtem neked, tartósan kibír 18V-ot is. Minden szál jó, kivéve a 61-esé, az egyedül nem jó!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: conus »

daranyi!

nekem akkor volt pont ilyenem simsonnál amikor nem volt elég kompresszió :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
daranyi68

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

sub-ee írta:
daranyi68 írta:Sziasztok!
Ma egy nagyobb motorozást tartottam.6-700m volt még az útból.Elősször magassabb fordulaton pillanatokon belül már alapjáraton is csak hörgött majd leált.Gyertya ki,szikra akkora hogy ökröt lehetne sütni rajta.Viszont szivatózás után is száraz.Othon karburátor takaritás,gyujtás ellenörzés megtörtént de a motor nem indul.Erőteljes szivatózás mellet némi hörgést ki tudok csalni belőlle,mást nem.El nem tudom képzelni mi a baja.Esetleg falsot sziv valahol?..Segitségeteket kérem ez ügyben!Tanácsaitokat előrre is köszönöm!!!
daranyi68
Talán elmegy valahol az anyag, lehet, hogy szimmering.

Üdv.:Sub-ee
Lehet!
Szegény próbálna indulni,agyonszivatózva pár másodpercig hörög és kész :cry:
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég