Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Papszi »

Egy éve a motorom alapjáraton bírta világítással,indexel és ha ráadtam a féklámpát, akkor állt le. Most télen tökéletesen indult. Mostanába tapasztalom azt, hogy ha alapjáraton ráadom a világítást akkor egyből leáll. Indexet ha ráadom akkor meg szakaszosan jár a motor, úgy ahogyan villog az index. Egyedül a féklámpával megy üzembiztosan alapjáraton. Most az akksim a rossz vagy nincs töltés?
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Én is elmentem :)(TS 125) :D
4-be csutkagáz kb 5500-nál nem ment följebb 95-100 között :roll: úgy füstölt mint vmi gyárkémény
volt már hogy elpörgött 6000-ig is meg elég stabilan 100 néha 105-is
lehet kicsit már eldugult a kipufogóm is :roll:
néha sok városi tötymörgés meg falubeli 50-60-ak után egyet kiszoktam húzatni vagy lendületesen menni egy darabig füstöl aztán nem..
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: HaPi »

Hello Mindenki!
Ma kicsit meghúzattam a gépet (ETZ 125) és 5.-ben nem ment 5000 fölé a fordulatszám és rezgő hangot hallottam. A többi fokozatban simán pörgött, gond nélkül. Most lett megfúratva és már be van járatva. Mi lehet a gond, gyújtást kell állítani :?: Ha igen akkor mennyit és pontosan hogyan :?:
Válaszokat előre is kösz :!: :D
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

Fekete trafó 15ös pont, zöld trafó 1es pont, barna test.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
feri220
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.04.03. 11:50
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feri220 »

Szevasztok

Volna egy olyan kérdésem. Hogy egy ETZ125 motorkerékpáron hogy kell bekötni az elektronikus gyújtást? (Hall jeladó és tirisztor doboz)
Azt írták az útmutatóban hogy a piros, fehér, zöld vezetéket kell a hall jeladóra kötni. De ezen kívül van még 3 vezeték rajta:egy fekete, barna és egy sötétzöld. Ezeket hová kell kötni pontosan?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
Dárgo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.07.26. 07:24
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dárgo »

Helló

Van egy kis gondom a motorommal, ebben kérném a segítségeteket. Gyorsításnál 1-es és 2-es sebességi fokozatban, a gyorsítás felső holtpontjához közeledve a motor rángat, durrog, kihagy. A durrogás a hengerfej illetve a kipufoggó könyök környékéről hallatszik. Olyan jellegű tünetet produkál mintha egy nyugati autón vagy motoron a számítógép letiltana. Némi nemü teljesítmény visszaesést is tapasztalok alsó sebességtartományban, amikor kevés gázzal közlekedek és utána próbálok gyorsítani. Erős a gyanum, hogy gyújtás beállítási probléma van vele. Ti mit gondoltok erről????

Köszönöm segítőkész hozzászólásaitokat.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Na mondjuk én eddig sem értettem hogy minek szórakozni ilyennel.
Nekünk legalábbis azt tanították, hogy a kétütemű előgyújtásigénye nem változik jelentősen, alig pár fok különbség volt a diagramokon.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: waresz »

na, akkor mutatok egy gyári fordulat-depresszió-előgyújtás szög karakterisztikát wartburghoz. elvégre ez is kétütemű.
íme:
Kép

remekül látszik, hogy a fordulatra alig érzékeny, viszont a terhelésre sokkal inkább. szóval fordulatfüggő magába számomra tárgytalan.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

waresz írta:ezt a program részét annyira nem látom át, tudnál róla mondani valamit? hogy érzékel depressziót? hány lépcsőben lehet beállítani fordulatfüggő előgyújtás értéket, és hányban depressziófüggőt?
Szia

Tulajdonképpen amit lehet állítani a gyújtásban:
1. meg tudod határozni a szenzor típusát
2. be tudod állítani, hogy 1, vagy 2 hengeres motorról van szó
3. be tudod állítani a fordulatléptéket, bárhogy (RPM.angle) Fordulat/szög
4. a beállított fordulatléptékhez, fordulatonként be tudod állítani az előgyújtásszöget
5. látható a perióduskarakterisztika
6. az előgyújtás karakterisztika is látható az idővel és a szöggel a fordulat függvényében.

Nyomásszenzor nincs a depresszió érzékeléhez, nem is volt szinte soha szükség erre max 2 hengeres 2 ütemű motornál.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Dénes írta:Délután "arovado" társunknál jártam, és ő feltett a motorjára 2 ködlámpát, mondtam is neki, hogy felteszem ide a kérdéseimet ezzel kapcsolatban. Elektromos guruk figyelem! :)
A kérdés viszonylag egyszerű...:

Lehet ilyet? :D

Szal bírja a generátor vagy akármilyen elektromos cucc ezt a többletet, ha igen milyen teljesítményig, vagy milyen más feltételnek kell még teljesülnie?

Olvasd el az előző hozzászólásaim, ráadásul a köhém valójában csak 1 ködfényszórót engedélyez.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

waresz írta:akkor ezt mondják a köcsög "DZSOPPEROS" díszmotorosoknak is.. mert néha azokon biz simán van kettő.

a H4es egyfajta biluxizzó, csak időszakosan bírja a két szál hőtermelését. magyarul: villantani lehet, folyamatosan égetni meg csak az eldurranó izzóbúra tudatában érdemes.

ködlámpák: elöl max60W, hátúl 5w. +gyújtás 15-20W műszerfal 10W. együtt: max 100W.

szóval ha bátrak vagyunk 2x55w halogénizzó is belefér "ködlámpa" projektbe, de ehhez relé kell. és külön tápág az aksiról külön biztivel. egy jó generátor is szükséges. és FŐLEG egy jó fesszab. ugyanis a gyári nem biztos hogy élvezi, hamar beég. a kisipari ekkora terhelés mellett simán kinyírja magát a gerjesztéssel. én a wartburg-trabi elektronikus fesszab mellé 50w és 35w "ködlámpát" teszek majd, de ez még várat magára, meg a bukócsőre.. és miért pont különböző teljesítményűt, meg milyen formába, az az én dolgom:D majd ha kész megmutatom. régi angol sportkocsik jellegzetes "ködlámpa" kompozícióját utánzom le házilagos megoldással.

amúgy azért teszem idézőjelbe a "Ködlámpát" mert ez motoron aligha kivitelezhető. amit kitaláltam magamnak, az is kb szezononként új üveget fog kérni mert úgyis beveri majd valami. itt szúrófényt, vagy valami kiegészítő fényt lehet csak értelmezni.

Szia

Sok lesz az a 85W egy kicsit a generátornak a többi fogyasztó mellett, ajánlom inkább helyette 2X20W-ot, ami már igen szépen világít egy jó foncsorral. A relével és a biztosítékkal mindenképpen egyet értek, ezek elengedhetetlenek, ekkora teljesítményfelvétel mellett. Viszont 2*20W-nál már nem szükséges, csak akkor, ha párhuzamban működteted a két fényszórót.

a wartburg-trabi elektronikus fesszab-> ezzel annyi a baj, hogy 14,2-14,4V-tal tölti az akkut, mivel ez nem autóakku, így tartósan 13,6-13,8V-tal kéne tölteni, sok neki már 14V-is, tartósan károsítja az akkumulátort. (Gyárilag is 13,6-13,8V van előírva)

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

kiszsebi írta:
Dénes írta:Délután "arovado" társunknál jártam, és ő feltett a motorjára 2 ködlámpát, mondtam is neki, hogy felteszem ide a kérdéseimet ezzel kapcsolatban. Elektromos guruk figyelem! :)
A kérdés viszonylag egyszerű...:

Lehet ilyet? :D

Szal bírja a generátor vagy akármilyen elektromos cucc ezt a többletet, ha igen milyen teljesítményig, vagy milyen más feltételnek kell még teljesülnie?
A könyv szerint 15A a generátor teljesítménye, 14V feszültség mellet. Ez a P=U*I képlet alapján 210W teljesítményt jelent. Műszerfal világítás+visszajelzők: (ford. mérős esetén - 4*2W + reflektor+üres+irányjelző visszajelző) 14W, irányjelző: 2*21W. Eddig: 56W, helyzetjelzők (5W+4W): 9W, így 65W, féklámpa 21W, azaz eddig 86W, tompított 55W (azt hiszem), reflektor 60W, így +115W, tehát 201W környékén járunk, a gyújtásnak is van némi teljesítménye, tehát így 210W-ra máris elértünk.
Ja, és ha az akku is merült egy kicsit...
Remélem, jól számoltam, csak fejben, hirtelen.

Szia

Ne feledd, hogy ez a generátor csúcsteljesítménye, a maximum amit tud valójában az 190-200W
féklámpa: 21W
hátsó helyzetjelző: 5W
első helyzetjelző: 4W
tompított/refi, számoljunk: 60W-tal (60/55W ugye)
oldalanként az irányjelzők: 42W
gyújtás olyan 2-2,5A-t vesz fel: 35W
viaazjelzőknél és a műszervilágításoknál vegyük figyelembe a valójában használt visszajelzőket menet közben (4 műszerfalvilágítás+irányjelző+refi+üres esetleg):5x2W=10W

Összesen:177W, még kereten belül vagyunk!

Úgy sem használunk mindent egyszerre, így jöhet nyugodtan még egy 35W-os halogén ködlámpa.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: waresz »

akkor ezt mondják a köcsög "DZSOPPEROS" díszmotorosoknak is.. mert néha azokon biz simán van kettő.

a H4es egyfajta biluxizzó, csak időszakosan bírja a két szál hőtermelését. magyarul: villantani lehet, folyamatosan égetni meg csak az eldurranó izzóbúra tudatában érdemes.

ködlámpák: elöl max60W, hátúl 5w. +gyújtás 15-20W műszerfal 10W. együtt: max 100W.

szóval ha bátrak vagyunk 2x55w halogénizzó is belefér "ködlámpa" projektbe, de ehhez relé kell. és külön tápág az aksiról külön biztivel. egy jó generátor is szükséges. és FŐLEG egy jó fesszab. ugyanis a gyári nem biztos hogy élvezi, hamar beég. a kisipari ekkora terhelés mellett simán kinyírja magát a gerjesztéssel. én a wartburg-trabi elektronikus fesszab mellé 50w és 35w "ködlámpát" teszek majd, de ez még várat magára, meg a bukócsőre.. és miért pont különböző teljesítményűt, meg milyen formába, az az én dolgom:D majd ha kész megmutatom. régi angol sportkocsik jellegzetes "ködlámpa" kompozícióját utánzom le házilagos megoldással.

amúgy azért teszem idézőjelbe a "Ködlámpát" mert ez motoron aligha kivitelezhető. amit kitaláltam magamnak, az is kb szezononként új üveget fog kérni mert úgyis beveri majd valami. itt szúrófényt, vagy valami kiegészítő fényt lehet csak értelmezni.
Bokodi Áron- WARESZ
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

A KÖHÉM, 1 db ködfényszórót enged motorkerékpárra. :evil:
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Dénes írta:Délután "arovado" társunknál jártam, és ő feltett a motorjára 2 ködlámpát, mondtam is neki, hogy felteszem ide a kérdéseimet ezzel kapcsolatban. Elektromos guruk figyelem! :)
A kérdés viszonylag egyszerű...:

Lehet ilyet? :D

Szal bírja a generátor vagy akármilyen elektromos cucc ezt a többletet, ha igen milyen teljesítményig, vagy milyen más feltételnek kell még teljesülnie?
A könyv szerint 15A a generátor teljesítménye, 14V feszültség mellet. Ez a P=U*I képlet alapján 210W teljesítményt jelent. Műszerfal világítás+visszajelzők: (ford. mérős esetén - 4*2W + reflektor+üres+irányjelző visszajelző) 14W, irányjelző: 2*21W. Eddig: 56W, helyzetjelzők (5W+4W): 9W, így 65W, féklámpa 21W, azaz eddig 86W, tompított 55W (azt hiszem), reflektor 60W, így +115W, tehát 201W környékén járunk, a gyújtásnak is van némi teljesítménye, tehát így 210W-ra máris elértünk.
Ja, és ha az akku is merült egy kicsit...
Remélem, jól számoltam, csak fejben, hirtelen.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

Nekem is ilyen a kapcsolóm, én "hirtelen" szoktam kapcsolni :)
Az izzó biztosan sokkal jobban melegedik, szerintem nem egészséges neki.


A ködlámpát bírnia kéne, de attól függ mekkorák.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nekem is hasonló kérdésem van, ugyanez a lényege. A minap észrevettem, hogy a fényváltó kapcsolóm "3 állású", azaz középen is bekattan és akkor a tompított és a refi is világít. Tovább tolva már csak a refi, mint gyárilag. Na most az a helyzet hogy nekem ez tetszik, mert hihetetlen jó fényt csinál a +60%os izzóval.

1. A generátor bírja-e (duplaféklámpám van)
2. Az izzó bírja-e?
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Délután "arovado" társunknál jártam, és ő feltett a motorjára 2 ködlámpát, mondtam is neki, hogy felteszem ide a kérdéseimet ezzel kapcsolatban. Elektromos guruk figyelem! :)
A kérdés viszonylag egyszerű...:

Lehet ilyet? :D

Szal bírja a generátor vagy akármilyen elektromos cucc ezt a többletet, ha igen milyen teljesítményig, vagy milyen más feltételnek kell még teljesülnie?
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: waresz »

ezt a program részét annyira nem látom át, tudnál róla mondani valamit? hogy érzékel depressziót? hány lépcsőben lehet beállítani fordulatfüggő előgyújtás értéket, és hányban depressziófüggőt?
Bokodi Áron- WARESZ
bladzser
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2010.01.08. 20:08
MZ-d típusa: Simson
Tartózkodási hely: Rudabánya

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: bladzser »

Jobbnak láttam, így hsz. olvasás után, hogy vegyek egy vezetékes gyertyapipát. Megvettem (jó TESCOS :mrgreen: ), és ez már normálisan működik! :)

De azért, köszi hogy megírtátok mi a hiba, ennyivel is okosabb lettem :)
Úgy vezess, hogy a legjobb útitársad el ne hagyd! (az őrangyalodra gondolj... )
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

waresz írta:Sub-ee!

nekem wartburgba kéne, ami három hengeres, de van osztófejes gyújtásom. szóval egy elektronika elegendő lenne. hall ic-s természetesen. ami nagyon fontos! a mi 2T gépeink (a wartburg egészen biztos, de az mz is hasonbőrű) nem igazán érzékenyek a fordulatszámfüggő előgyújtásra, inkább a depressziófüggőre. de arra nagyon. pl: a motor 1500at forog. kisgázon(majdnem alapjáraton) Felső holtpont elött 15fok a kedvező előgyújtása, de ha lepadlózom, akkor egészen 42fokig elmegy felső holtpont elé. ezér van az hogy a versenytrabimnak 5-6mm előgyújtást szoktam beállítani, mivel állandóan nyelezem, és forog is. egyébként az is érdekes, hogy minnél jobban megnő a fordulat.. pl 5000max fordulatú motornál már 3000 fölött vissza kell venni az előgyújtásból. csak pl.
Szia Waresz

Ha van osztófejes gyújtásod, akkor megoldható egyhengeresként is a gyújtás, csak majd a szoftver beállítását kell kikísérletezni.
Van valahol egy előgyújtásszög számító progim azzal pontosan ki lehet számolni, hogy valamilyen motornak adott fordulaton mi lenne a legközelebbi ajánlott előgyújtásszöge. Ezzel ki lehet számolni és felprogramozni a windowsos szoftverrel a gyújtásba.

Itt egy screenshot a progiról:

Kép

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

bladzser írta:Helló!
Az miért van hogy a motoromon bicaj kilóméteróra van és megbolondul ha beindítom a motort. Gondolom be zavar valami, olvastam gyertyapipa zavarszűrő ellenállásról, de hülyeséget nem akarok csinálni, először kérdezek.
1. Miért van ez a jelenség?
Ill.
2. Mit csináljak hogy ne 99-et mutasson a kilóméteróra, hanem a sebességet mérje?


(Ha a motorral úgy gurulok hogy nincs beindítva, rendesen méri a a valós sebességet.)
Ötlet? Kössz előre is :-k :)
Zavarszűrt gyertyapipa legalább 5k ohmos zavarszűrő ellenállással, ha még utána is zavarja, akkor még mellé egy zavarszűrt gyertya.

Pipába ajánlom az NGK LB05F-et, olyan 950Ft az ára

http://www.trialsbits.co.uk/images/ngk_lb05f.jpg

Gyertyából ajánlom az NGK BR8HS-et, (az R=resistor jelöli a zavarszűrést) ennek 1050Ft körül szokott lenni az ára.

http://bicajet.com.br/media/catalog/pro ... /br8hs.jpg

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: waresz »

Sub-ee!

nekem wartburgba kéne, ami három hengeres, de van osztófejes gyújtásom. szóval egy elektronika elegendő lenne. hall ic-s természetesen. ami nagyon fontos! a mi 2T gépeink (a wartburg egészen biztos, de az mz is hasonbőrű) nem igazán érzékenyek a fordulatszámfüggő előgyújtásra, inkább a depressziófüggőre. de arra nagyon. pl: a motor 1500at forog. kisgázon(majdnem alapjáraton) Felső holtpont elött 15fok a kedvező előgyújtása, de ha lepadlózom, akkor egészen 42fokig elmegy felső holtpont elé. ezér van az hogy a versenytrabimnak 5-6mm előgyújtást szoktam beállítani, mivel állandóan nyelezem, és forog is. egyébként az is érdekes, hogy minnél jobban megnő a fordulat.. pl 5000max fordulatú motornál már 3000 fölött vissza kell venni az előgyújtásból. csak pl.
Bokodi Áron- WARESZ
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nfefe »

bladzser írta:Helló!
Az miért van hogy a motoromon bicaj kilóméteróra van és megbolondul ha beindítom a motort. Gondolom be zavar valami, olvastam gyertyapipa zavarszűrő ellenállásról, de hülyeséget nem akarok csinálni, először kérdezek.
1. Miért van ez a jelenség?
Ill.
2. Mit csináljak hogy ne 99-et mutasson a kilóméteróra, hanem a sebességet mérje?


(Ha a motorral úgy gurulok hogy nincs beindítva, rendesen méri a a valós sebességet.)
Ötlet? Kössz előre is :-k :)
Árnyékolt gyertyapipát rakj rá! Bezavarja a gyújtás.
bladzser
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2010.01.08. 20:08
MZ-d típusa: Simson
Tartózkodási hely: Rudabánya

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: bladzser »

Helló!
Az miért van hogy a motoromon bicaj kilóméteróra van és megbolondul ha beindítom a motort. Gondolom be zavar valami, olvastam gyertyapipa zavarszűrő ellenállásról, de hülyeséget nem akarok csinálni, először kérdezek.
1. Miért van ez a jelenség?
Ill.
2. Mit csináljak hogy ne 99-et mutasson a kilóméteróra, hanem a sebességet mérje?


(Ha a motorral úgy gurulok hogy nincs beindítva, rendesen méri a a valós sebességet.)
Ötlet? Kössz előre is :-k :)
Úgy vezess, hogy a legjobb útitársad el ne hagyd! (az őrangyalodra gondolj... )
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: bambi »

Már bocs,de nem is neked válaszoltam[/quote]
Már bocs de nem is tőled kérdezte
daranyi68

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

bambi írta:
daranyi68 írta: szia!
Sub-ee féle opto gyujtásom van nem ojan régen.Elmondanám hogy idáig nagyon elégedett vagyok vele!!!Idáig megszakítós volt a gyujtásom,de ezzel nagyságrendekkel üzembisztosabb a motorom.Csak dicsérni tudom idáig.daranyi68
Nem ezt kérdezte :-k
Már bocs,de nem is neked válaszoltam
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

Le lehet simán, csak az alaplapot ne vedd le az állórészről.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
revlimit
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2008.04.15. 15:35
MZ-d típusa: TS 150 75'
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: revlimit »

Az lenne a kérdésem, hogy tényleg le lehet-e úgy venni a generátort hogy ne állítódjon el a gyújtás? Elektronikus gyári gyújtásról van szó.
A motorozás számomra nemcsak közlekedési forma, hanem élmény is egyben. Autózni is szeretek, de az autóvezetés sosem hiányzik annyira, mint amennyire az MZ-vel való karulás tud.

Adatlapom: http://www.mzclubhungary.com/index.php? ... serProfile
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

waresz írta:Sub-ee!

nekem inkább előgyújtás szabályzóról mondj valamit légyszíves!
Pénztelenség miatt nem tudom elkezdeni a megépítését, különben szoftver, kapcsolási rajz minden megvan már, de nem is a pénz az elsődleges baj, hanem az idő, meghalni sincs most időm.

Amúgy jó kis cuccnak ígérkezik, 1 és 2 hengeres gépekre lehet majd feltenni és soros porton keresztül Windows alól lehet majd programozni. Benne lesz az elektronikában egy komplett Darlington gyújtóegység, csak egy jeladó kell hozzá, ami lehet opto, tekercses és hall, mindegyiket tudja majd, ezt be lehet állítani a szoftverben.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

emiciko írta:Sziasztok! Én egy ts 125-ös mz-vel motorozgatok, 6 voltos rendszerű, ami elég gyengécske. Szeretném megtudni, hogy etz 12 voltos elektronika átépíthető-e bele??
Át!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
emiciko
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.03.31. 09:20
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: emiciko »

Sziasztok! Én egy ts 125-ös mz-vel motorozgatok, 6 voltos rendszerű, ami elég gyengécske. Szeretném megtudni, hogy etz 12 voltos elektronika átépíthető-e bele??
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: bambi »

daranyi68 írta:
waresz írta:Sub-ee!

nekem inkább előgyújtás szabályzóról mondj valamit légyszíves!
szia!
Sub-ee féle opto gyujtásom van nem ojan régen.Elmondanám hogy idáig nagyon elégedett vagyok vele!!!Idáig megszakítós volt a gyujtásom,de ezzel nagyságrendekkel üzembisztosabb a motorom.Csak dicsérni tudom idáig.daranyi68
Nem ezt kérdezte :-k
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Mint tudod, én szívesen megcsinálom magamnak az elektronikát, de a hall jeladós nincs a letöltésekben, a cikkben. El tudod nekem küldeni azt? Az enyém most is hall jeladós, de még a gyári. Privátban már beszéltünk erről, az írtad a Tiéd megy a gyári mágnessel-jeladóval is. Na ezen "felbuzdulva", én szeretném MAGAMNAK megcsinálni. Megoldható a dolog?
Köszi, Gyurmooo.
sub-ee írta:Sziasztok

Látom nagy dilemmában vagytok gyújtással kapcsolatban, (jeladóssal) nekem van gyújtásom, vagy 3 féle jeladóval, van tekercsessel, optoval és hall jeladóval.

Az opto jeladós, aki annak idején vásárolt megszakító vezéreltet, arra egy az egyben lehet illeszteni, (nem véletlenül csináltam így, ez sokaknak a kérése volt, hogy jeladósra tudják alakítani azt az elektronikát) a megszakító helyett ezután már az optikai jeladó fog dolgozni.
Holnapra megvan a forgórész terve is, amit könnyedén egy darab lemezből le lehet gyártani, de a terv elkészülte után lézerrel vágatok egy rakással.

Egy ilyen jeladó szett mindennel együtt olyan 2500Ft környékén lesz.

Így néz ki a dolog tulajdonképpen:

Kép

Kép


Ez pedig hall jeladó 210°C-on tartósan is üzembiztos működésű:

Kép


További infokért látogassatok el a weboldalamra:

http://sites.google.com/site/muellerelectronics/

Üdv.:Sub-ee
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: waresz »

Sub-ee!

nekem inkább előgyújtás szabályzóról mondj valamit légyszíves!
Bokodi Áron- WARESZ
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: waresz »

Máté!

ez teljesen komplett. ott van a megszakító alaplap helyére szerelendő panelen minden alkatrésze. felrakod, és megy. egyetlen kivitelezni való dolog hozzá a motoron az az hogy a gyújtótrafó 15ös pontjáról egy fekete(vagy tetszőleges színű) vezetékszálat oda kell húzni a gyújtáshoz.

nincs kopó alkatrésze, nem termel magában hőt, és azt is kibírja, ha rajtafelejtik a gyújtást, ezesetben viszont -akárcsak a megszakítósnál- számolni kell azzal hogy a gyújtótrafó leég. de ahogy ez az előző hozzászólásomban is van, emberi hülyeségről beszélünk ilyenkor.
Bokodi Áron- WARESZ
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: waresz »

csikin írta:negga: Milyen hiba jön ki sokaknál? Jobb a megszakítósnál, mert: üzembiztosabb, nincs kopó alkatrész, nagyobb energiájú és pontosabb szikra, jobb égés, elvileg jobb teljesítmény és kevesebb fogyasztás.
ÍGY VAN! egy dologban rosszabb mint a megszakítós. az út szélén nehéz pótalkatrész nélkül javítani. de ilyen csak akkor fordulhat elő, ha valami más (PL fesszab) meghibásodik, és tönkreteszi. a többi hiba meg emberi hibából adódik.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Sziasztok

Látom nagy dilemmában vagytok gyújtással kapcsolatban, (jeladóssal) nekem van gyújtásom, vagy 3 féle jeladóval, van tekercsessel, optoval és hall jeladóval.

Az opto jeladós, aki annak idején vásárolt megszakító vezéreltet, arra egy az egyben lehet illeszteni, (nem véletlenül csináltam így, ez sokaknak a kérése volt, hogy jeladósra tudják alakítani azt az elektronikát) a megszakító helyett ezután már az optikai jeladó fog dolgozni.
Holnapra megvan a forgórész terve is, amit könnyedén egy darab lemezből le lehet gyártani, de a terv elkészülte után lézerrel vágatok egy rakással.

Egy ilyen jeladó szett mindennel együtt olyan 2500Ft környékén lesz.

Így néz ki a dolog tulajdonképpen:

Kép

Kép


Ez pedig hall jeladó 210°C-on tartósan is üzembiztos működésű:

Kép


További infokért látogassatok el a weboldalamra:

http://sites.google.com/site/muellerelectronics/

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

negga: Milyen hiba jön ki sokaknál? Jobb a megszakítósnál, mert: üzembiztosabb, nincs kopó alkatrész, nagyobb energiájú és pontosabb szikra, jobb égés, elvileg jobb teljesítmény és kevesebb fogyasztás.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
negga
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008.02.09. 14:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: negga »

És mennyire éri meg egy ilyen spéci gyújtással szórakozni? Nem csak az alapjárat szempontjából,hanem teljesítmény szemszögéből. Sokaknál kijön valami hiba egy idő után...
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

csikin!

2,96-7. Elb*sztam az ékelését a forgórésznek ezért ilyen. De miután úgyse kell állítgatni, marad ahogy van. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

KILL3R etz: Mennyi az előgyújtás azon a motoron? Nagyon koppon van.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Mennyibe kerül Sub-ee nél egy ilyen mindenestül (jealdó, elektronika)?
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Már akinek... :-" \:D/ :roll: :-#

Kép


Mégegyszer köszönöm zsakfosnak a cuccokat! :smt023

És igen van hozzá gyújtáselektronika. De amit csináltatok megszakítóshoz az szerintem nem lesz jó. Más a jelerősség. De beszélj Sub-ee val, majd ő megmondja.

Egyébként tökéletes a gyújtás. 600-as alapjáratot tudtam vele állítani. Persze csak kíváncsiságból.... :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Máté »

Bocsi hogy beleszólok, de múltkor beszéltem Sub-ee vel és akkor nem volt meg hozzá neki minden alkatrész ugyhogy az sem mindig megoldás. nem tudom mostanában van e neki kész, remélem valamikor lesz komplett szett mert vennék egyet biztos.
Waresz amúgy ez csak lényegében egy érintkezés nélküli megszakítóként működik, vagy van benne valamilyen gyújtás elektronika is? azért kérdem, mert nekem most a megszakító után van egy saját tervezésű/építésű gyújtás elektronikám (hasonló mint Sub-ee é csak ezt még faterommal terveztük) és ugye annak csak kapcsoló impulzus kell.
Máté
Gyurmooo írta:
MiszterQ írta: Az jó lehet. De mikortól lehet kapni és hol?
Miért nem veszel Sub-ee-tól gyújtást???
Az Övé már kész van, és kapható. :wink:
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

MiszterQ írta: Az jó lehet. De mikortól lehet kapni és hol?
Miért nem veszel Sub-ee-tól gyújtást???
Az Övé már kész van, és kapható. :wink:
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Perec »

Érdekes, de jeladónak kiváló a megszakító, 0,1-1 mm hézaggal mindenféle pucolgatás nélkül, csak sajna párezrenként pontosítani kell (ajánlott). Viszont ha saruval van megoldva az út szélén könnyedén visszaalakítható ha gond lenne az elektronikussal.
Kép
Avatar
MiszterQ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2010.01.31. 12:57
MZ-d típusa: ETZ 250, BMW F650ST
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MiszterQ »

waresz írta:hagyjátok már ezt a megszakító témát! akinek még nincs, az szerezzen be elektronikust.

hamarosan megvásárolható lesz minden idők "leg"felhasználóbarátabb elektronikus gyújtás szettje. megszakítós alaplapot le kell szerelni, felszerelni az elektronikust, felhúzni az excenterre a jeladó gyűrűt, egy pozitív szálat odahúzni a gyújtótrafótól, beállítás, és már mehet is. még a beállítás is sufni barát, mert van rajta egy led, ami jelzi, mikor nyit meg mikor zár az áramkör. 6, és 12V-os változatba egyaránt kapható lesz!
Az jó lehet. De mikortól lehet kapni és hol?
Relax, don't do it
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: waresz »

hagyjátok már ezt a megszakító témát! akinek még nincs, az szerezzen be elektronikust.

hamarosan megvásárolható lesz minden idők "leg"felhasználóbarátabb elektronikus gyújtás szettje. megszakítós alaplapot le kell szerelni, felszerelni az elektronikust, felhúzni az excenterre a jeladó gyűrűt, egy pozitív szálat odahúzni a gyújtótrafótól, beállítás, és már mehet is. még a beállítás is sufni barát, mert van rajta egy led, ami jelzi, mikor nyit meg mikor zár az áramkör. 6, és 12V-os változatba egyaránt kapható lesz!
Bokodi Áron- WARESZ
negga
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008.02.09. 14:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: negga »

hát van egy kis játéka radiálsan a főtengelynek,ha a körhagyót mozgatom fel-le akkor van egy kis kotty. Forgyattyús tengely csapágyakat cseréltem már,maga a ház van kiverődve. Lehet ez okozza tényleg.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég