Fékek

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Avatar
MeXico
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2008.09.17. 11:36
Tartózkodási hely: bp

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: MeXico »

conus írta:fékbetét felcsiszolása, körben az élek letörése reszelővel. :mrgreen:
Koszi erre ramegyek hetvegenmajd! rem ezzzel megododik hosszutavra ! amugy ezt az EBC fekbetet hol lehet beszerezni?
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: conus »

MeXico írta:Sziasztok

Tanacsot kernek:
Kicsereltem az Mz-m hatso fekpofait zsir ujra amit mz boltbanvettem (mondjuk nevetseges osszegert!!) es azota brutalisan sipol a fek ha nyomom. Mentem mar kb 2ezer km-t es nem mulik.

Mi ilyenkor a megoldas?

elore is kosszi a segitsegeteket !
fékbetét felcsiszolása, körben az élek letörése reszelővel. :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Véletlenül ez nem a "hírhedt" piros színű betét? :D
Ha igen, mielőbb cseréld ki pl. EBC betétre. ;)
Avatar
MeXico
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2008.09.17. 11:36
Tartózkodási hely: bp

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: MeXico »

Sziasztok

Tanacsot kernek:
Kicsereltem az Mz-m hatso fekpofait zsir ujra amit mz boltbanvettem (mondjuk nevetseges osszegert!!) es azota brutalisan sipol a fek ha nyomom. Mentem mar kb 2ezer km-t es nem mulik.

Mi ilyenkor a megoldas?

elore is kosszi a segitsegeteket !
Dárgo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.07.26. 07:24
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dárgo »

Helló!

Köszönöm a jó tanácsokat :D Egyébként azért újítom fel, mert az előző gazdája eléggé elhanygolta, és nekem jutott ez a megtisztelő feladat,hogy újra renoválhatom. :D Nem szeretnék a műszaki vizsgán beégni vele. Mégegyszer köszönöm a segítséget. =D>
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Előre kell ilyenkor gondolkodni, kivenni a fékbetéteket, és kinyomatni a fékkarral a dugattyúkat (mintha fékeznél) és meglepően könnyen kijönnek. Viszont utána jön a kellemes meglepetés, a visszatolása. De az már könnyebb, mert már tiszta, be is lehet kenni valamivel stb. 8)
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Ha működött minek szeded szét? :) Én hasonló esetben fogóval fogtam meg a peremét (de csak azt, mert különben összekarcolod és folyni fog az olaj) és körkörösen mozgattam és húztam ki. Szóval ilyen spirál pályán sikerült kiszedni. Nálam nem lett semmi baja semminek a módszer alkalmazása során. De előtte bekenheted kivül-belül a dugattyút valami lazító anyaggal.
Dárgo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.07.26. 07:24
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dárgo »

Helló!
Egy kérdésem lenne ETZ 250 tárcsafék felújítással kapcsolatban. Felszeretném újítani a féket, de a féknyeregből a fékdugatyúkat nem tudom kioperálni, be van szorulva. Hogyan lehet kiszedni?van értelme kiszedni, elvégre eddig is működött valahogy.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Hogy érted azt, milyen? ;) Olyan, mintha összeragasztott finom fekete homokból lenne, mint a közepes csiszolópapír a fogása. :D Van közepén kopásjelző, és a betét fém részében 4 kör alakú lyuk, amiben bele van öntve, préselve a betét anyaga.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Kecskeméten, a N@TiX Kft.-nél vettem. (A-val írva, de nem reklámozom őket :D) Lehet, hogy van még náluk, de nem biztos.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Gyurmooo!

Honnan szerezted a betétet? És milyen?
Nekem Huber-féle török van, de ez folyamatosan beég, és így nem sokat fog... :?
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Lehet, hogy megoldódott. Talán szereléskor maradt valami kis levegő benne, mert mára eltűnt a "szörcsögés". :D
Picit határozatlan a nyomáspont, de baromi jól fog a fék, pedig még be sem kopott.
Ferodo FDB108R betét került bele.
Elég "leharcolt" csomagolása volt, nyilván több éve gyártották, nyoma sincs még a Ferodo oldalán sem.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Nem, tökéletesen zárt a rendszer. Viton anyagból való, jóféle szimmering került bele, sérülés nincs a tartályon. Most festettem le, láttam volna! De nem is kapott olyan ütést (nálam biztos nem), amitől megsérült volna. Azért feltűnt volna eddig. ;) Csak a régi karmantyú szivárgott, most csont száraz. Majd figyelem, de szerintem jó lesz ez! Szimmering berakása óta már fékeztem jó párat, egyszer teljesen leengedtem a festés miatt a rendszert, ezért is fura miért csinálja.
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Hello!
A ,,szörcsögés,, valószínű azért van,mert valahol nem zár a rendszer.A főfékhengernél nem látsz olajfolyást?Lehet a szimering.Nekem a gyári főkékhengerem egy esés miatt megsérült,kicsit lereszelődött az oldala,folyton levegőt kapott a tartálynál valahol,lehet nálad is az sérült meg.Szetm ezeket nézdd át,de az első tippem a szimering!

Gyurmooo írta:Másik kérdésem: az mitől van, hogy "szörcsög" a fék, pedig nulla levegő van a rendszerben??? És a nyomáspont sem túl határozott, de ez még nem nagy baj, elvégre MZ... :D
Most lett cserélve karmantyú, kívülre szimmering került.
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Rendben Kobra, én is hasonlóan vásárolok, tudom mit keresek. :) De ezt én a motorral kaptam, fene gondolta volna, nem sajátja. Az előző tulaj borult vele egyet, valami biciklis elé hajtott vagy valami ilyenre emlékszem, akkor hajlott el a fékpedál. Most rászántam magam, hogy kicserélem, de nem méret... :(
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Gyurmooo írta:Tisztelt Urak (és Hölgyek ;-)) !
251 lábfékkar ügyben kérem a segítséget! Jó-e a 250-es fékpedálja 251-re? Van egy új itthon, de nem tudom fölrakni, mert rövid a tengelye, a recés részből alig fél cm látszik ki, ha helyére rakom! :( A váz csövét nem szeretném megvágni, ha egy mód van rá.
Szépen lefestettem, lelakkoztam (kicsit jól lekopott róla a festék a tárolás során), mikor cseréltem volna jött a hideg zuhany.

Nem tudom hogy a 250-esé jó e, de én ha cuccot veszek a géphez, vagyis a vázhoz, vagy viszek mindíg egy mintát, vagy ETZ 150-125 höz kérem.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Másik kérdésem: az mitől van, hogy "szörcsög" a fék, pedig nulla levegő van a rendszerben??? És a nyomáspont sem túl határozott, de ez még nem nagy baj, elvégre MZ... :D
Most lett cserélve karmantyú, kívülre szimmering került.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Tisztelt Urak (és Hölgyek ;-)) !
251 lábfékkar ügyben kérem a segítséget! Jó-e a 250-es fékpedálja 251-re? Van egy új itthon, de nem tudom fölrakni, mert rövid a tengelye, a recés részből alig fél cm látszik ki, ha helyére rakom! :( A váz csövét nem szeretném megvágni, ha egy mód van rá.
Szépen lefestettem, lelakkoztam (kicsit jól lekopott róla a festék a tárolás során), mikor cseréltem volna jött a hideg zuhany.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Igen, megoldódik. :) Alfa, köszönöm a tippet, úgynézki végre jó lesz a fékem és most, hogy eljött a megmérettetés napja (műszaki) ez nem is akkora baj. :)

Tehát akinek üt a tárcsája, az cseréljen csapágyat. (de csak szépen szakszerűen :) )
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Hát azt nem tudom, még nincs nálam a kerék hogy tudjak cserélni. De eléggé kivolt már mind a kettő, azt látni lehetett :lol: Szóval mindenképp lesz cserélve, de nem tudok konkrétumot mondani...
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

És csapágycserével megoldódott?
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nézd meg az elsőkerék csapágyait, nekem a régiekkel befogva esztergába mindenestül (csúcsok között) a féktárcsa ütése több mint 3 mm (!), a féktárcsa magában befogva: egy tized mm alatt van benne. A problémám nekem is az volt, hogy úgy éreztem ütött a tárcsa.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Sziasztok!
Egykis elsőfékprobléma:
Ha forgatom az első kereket időnként hozzár a betét a tárcsához. Eléggé. (úgy is mondhatnám h üt a tárcsa) Namost a bejelöltem, hogy hol szorul utána leszedtem a tárcsát, másképpen helyeztem fel. Így is fog, de máshol. -a tárcsán bejelölthöz képest- (tehát nem a tárcsában van talán a hiba)
Vagyis ha jól gondolom az agy, ahol illeszkedik a tárcsa nem "sima". Ilyenkor mit lehet csinálni?
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

De miért baj az ha kemény? Keménynek és harapósnak kell lennie nem? :lol:

Az enyém pl olyan mint a beton (így vettem, szerintem széthúzva még sose volt a csavarokat elnézve), és ha az ember nem figyel csak odahúzza, simán blokkolja az elsőkereket.

Eddig abban a hitben éltem hogy ez így zsír, vagy rosszul tudtam? :shock:
Buko01
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.07.31. 12:12
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Buko01 »

borutalp06 írta:Buko01 !
Lehet a fékfolyadék sok benne... :-({|=
és akkor engedjek le belőle? :S
borutalp06
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.06.24. 17:16
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: borutalp06 »

Buko01 !
Lehet a fékfolyadék sok benne... :-({|=
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Nos...széttszedtem a motor elejét,majd mindent pontosan összeraktam,és láss csodát,jó lett :P bár nem harap úgy a fék,ahogy szeretném,de hát ez mz,és attól még jól fog,nem lesz vele gond!! :wink:
Köszönöm a segítséget! =D>

Üdv:Máté
Mert azért az Mz a király....!:)
Buko01
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.07.31. 12:12
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Buko01 »

Sziasztok, most volt komplett motor generálom, és ugye már össze-fele építjük a motort, feltettük az első féket, és nagyon kemény
ez mitől lehet? túl sok benne a nyomás? ötlet, hogy orvosoljam? köszi, üdv!
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Isten ments, hogy barmoljak,azért is kérdeztem meg elöbb ,ti mit tennétek!! 8-[
holnap átnézem az egészet és beállítok mindent pontosan!!Most úgy sem olyan fontos, a motor részei fényezésen vannak,csak gondoltam mire az kész lesz,megcsinálom ezt is,és akkor jöhet a motorozás :P
Köszönöm a javaslatokat és a segítséget! :wink:

Üdv:Máté
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Ez szerintem még balesetveszélyesebb mint alátétezgetni. A kerékagyra támaszkodik a távtartó szorosan, amire a fék oldali villaszár, szintén szorosan. Ha a kereket eltoljuk, ez a távtartó lötyögni fog, vagyis (mivel az átmenő csavarral meghúztuk, és ott egy rés van) feszíti az egész teleszkópot a tengelyanya, ami vagy nem fog működni, vagy szoros lesz és féloldalasan baromira kopik.

Rajzban ugyanez:

Kép

A sötétszürke a kisebb, a világos a nagyobb távtartó. A piros a féktárcsa, kék a kerékagy, fekete a fékbetétek, zöld a tengelyanya. Ha a tengelyt az átmenő csavarral állítjuk "középre", akkor a sötétpiros nyíl mutatja, hogy hézag keletkezik egy olyan szerelési sorban, ahol a csapágyak belső gyűrűinek megtámasztásához nem szabadna lennie. Ráadásul, az anya összehúzásának egyik alanya az egyik telószár (erre fekszik fel), a másik meg a másik (ez van befogva az átmenő csavarral), ami nagyon, nagyon rossz ha feszítve van egymás felé. Épp azt szolgálja az átmenő csavar, hogy ne így legyen: a szerelési sor meghúzása után, amikor a telószárak "kiengedték" magukat, lehet ezt UTOLJÁRA meghúzni, hogy ne akarjon szétmászni az egész.

Tehát ha a sötétszürke távtartó felfekszik a telószárra és az agyra (csapágyra), a mérete jó (nincs összenyomódva), a fékbetétek középen vannak, a féktárcsa előírásszerűen van feltéve, középen kell lennie, így számolták ki. Így ezeket is kell átnézni, mi lehet a gubanc.

Ha nagyon sürgősen motorozni kell (mondjuk melóba menni stb) akkor inkább a féknyerget alátétezzük, vagy a távtartóhoz tegyünk be egy akkora alátétet, ami nagyobb mint a tengely, mert a teló feszítése azt eredményezi hogy hirtelen fékezésnél bemerevedik az egész, a koporsó meg drága. :twisted:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alfa 2009.08.06. 00:24-kor.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

a kerek helyzete sem teljesen fix, a tengely beljebb tolasaval lehet igazitani, aztan amikor pont kozepen van akkor osszehuzni a bal also villaszarat az atmeno csavarral, abban egyetertek, hogy extrabizarr megoldas alatettel igazitani a tarcsat a kerekagyon, avagy a feknyerget a villaszaron (sztem ez a vilag legnagyobb barmolasa)
kerek legyen kozepen, feknyereg legyen normalisan rahuzva a villaszarra
innentol kezdve fekbetet nelkul megneznem, hogy a tarcsat a nyereg kozepen latom-e, majd a dugattyukhoz viszonyitott helyzetet, nincs veletlen kintebb az egyik dugattyu? ami meg fura szamomra, hogy a "nyerget befele forditja" esetleg egy korabbi hibas szerelesnel nem koptak ferden a fekbetetek? esetleg ha ferden koptak felcserelve a beteteket mit mutat?
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Rosszul írtam,bocs! A kerék helyzetére gondoltam,a távtartók felcserélése,vagy fordítva beszerelése okozhat ilyen hibát! Amúgy sok Mz megfordult már a kezeim között,de még olyat nem láttam,ahol alátétekkel lett volna hézagolva a féknyereg,vagy a féktárcsa? Az már nagyon sufnituning! A fékkel nem szerencsés játszani!
Ha rendesen össze van rakva,és minden gyári,akkor annak passzolni kell!

Üdv:Stravi
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Ponthogy a tárcsa helyzete fix, ha minden jól megy, és a féknyereg helyezgethető alátétekkel. Persze a tárcsa is, ha valakinek van türelme 5 csavart ki be csavargatni meg kereket szedegetni, de szerintem a féknyegret egyszerűbb. Én úgy vettem, hogy volt már alatta 1-1 darab.

Amúgy a keréktengelynél rendben van alul hozzáér a féktartó villaszárhoz rendesen a kerék alu távtartója? Még a villa is lehet ferde vagy csavarodott.
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Nem hiszem,de megnézem holnap.Viszont mikor ráhúzom,tényleg úgy néz ki,hogy a féknyereg mozdul befelé...nem tudom mi lehet :(
Stravkó írta:Máté!
A fékhenger helyzete fix,szerintem a féktárcsa nincs jó helyen. Nem cserélted föl véletlenül a keréktengelyen a távtartókat?
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Máté!
A fékhenger helyzete fix,szerintem a féktárcsa nincs jó helyen. Nem cserélted föl véletlenül a keréktengelyen a távtartókat?
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Sziasztok!
Következő a problámám!Ha felszerelem a féket,légtelenítek beállítom a fékpofákat és rárakom a tárcsára munkahengert minden tök jó,a fék jól fog,nem üt,faszán keményedik....mindez addig van meg,amíg el nem kezdem rászorítani a két csavart,mert amikor a végén jól meghúzom,a nyerget kb 0,5 cm-rel befordítja annyira,hogy teljesen ráfog a fék,nem forog a kerék :cry: Próbáltam úgy,h alátétet raktam mögé,de úgy sem jó...ma estére meguntam, majd holnap próbálkozok,valami alátétet félig megcsiszolva berakni mögé,hátha nem húzza rá megint... :-k Ha valakinek van esetleg valami ötlete,h mit lehet ilyenkor csinálni,az kérem ossza meg velem!!
Köszszi: Máté
Mert azért az Mz a király....!:)
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: nyakas »

=; kopas es fekhatast figyelembeveve amejiket szukseges :wink:
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
frensis
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.06.22. 21:11
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: frensis »

Üdv Szakik !

Hol érdemes inkább cserélni a fékpofákat ?

Elől, vagy hátul ?

Módom lenne 1 pár gyári újra, de az eredetik sem valami kopottak, jól fogtak.
Én az elsőre szavaznék, de gondoltam előtte megkérdezek "nálam okosabbakat".

Dob centírozás megoldott, kerekek összefűzve, kicentírozva, újracsapágyazva.

(TS 125)
Üdv.: Feri

Feel My MZ Power !!
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: bambi »

Matee86 írta:Sziasztok!
Meg tudná nekem mondani valaki,hogy a gyári munkahenger ,,fékcsőmenete,, mekkora?Vettem egy új főfékhengert és egy fém fékcsövet,csak nem tudom a munkahenger felöli oldalra mekkora fékcső áteresztő csavar kell!!
Talán 10*1 , 10*1,25 vagy 10*1,5??????nem tudom :oops:
A segítséget előre is köszönöm!

Üdv:Máté
10X1
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Sziasztok!
Meg tudná nekem mondani valaki,hogy a gyári munkahenger ,,fékcsőmenete,, mekkora?Vettem egy új főfékhengert és egy fém fékcsövet,csak nem tudom a munkahenger felöli oldalra mekkora fékcső áteresztő csavar kell!!
Talán 10*1 , 10*1,25 vagy 10*1,5??????nem tudom :oops:
A segítséget előre is köszönöm!

Üdv:Máté
Mert azért az Mz a király....!:)
Dárgo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.07.26. 07:24
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dárgo »

Köszönöm az infot Bambi. :D
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: bambi »

Dárgo írta:Helló

Én kezdő Mz-s vagyok, és lenne egy kérdésem az első féktárcsával kapcsolatban. Vizsgáztatni szeretném a motoromat, érdemes vagy kell-e fölszabályoztatni a tárcsát, hogy minden rendben mejen a vizsgán???
Ha nem üt,akor nem kell szabályoztatni a vizsgára.
Dárgo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.07.26. 07:24
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dárgo »

Helló

Én kezdő Mz-s vagyok, és lenne egy kérdésem az első féktárcsával kapcsolatban. Vizsgáztatni szeretném a motoromat, érdemes vagy kell-e fölszabályoztatni a tárcsát, hogy minden rendben mejen a vizsgán???
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Nos a munkahenger 2 dugattyús,kb akkora mint a gyári mz-é.Sztem többeknek is hasonló főkékhengerük van.Nekekm igazából csak az kellene.

itt egy két kép:

Kép

Kép

Jó lenne,mert a gyárim sérülten néha semmit nem ér,folyton foltozgatnom kell....meglátjuk!A közdarab nem lenne nagy gond!
Köszi a segítséget!

Üdv:Máté :wink:
z25z írta:ha a fekcso kompatibilis az mz munkahengerrel akkor igen, vagy csinaltatsz ra egy kozdarabot...na meg nem artana tudni, hogy milyen munkahengerhez volt. tehat ha olyan mint az mz 2 dugattyu es a dugattyuk atmeroje kis elteressel megegyezik
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

ha a fekcso kompatibilis az mz munkahengerrel akkor igen, vagy csinaltatsz ra egy kozdarabot...na meg nem artana tudni, hogy milyen munkahengerhez volt. tehat ha olyan mint az mz 2 dugattyu es a dugattyuk atmeroje kis elteressel megegyezik
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Sziasztok!
A gyári főkékhengerem ereszt egy esés miatt,ezét nem mz főkékhengert(pl: grimeca) keresek, amit egyből fel tudok rakni,és kompatibilis a gyári munkahengerrel!tud valaki egyet esetleg?A vaterán talltam egy grimeca robogó féket,és bár annak a bal oldalon van az első féktárcsája,a főkékhengert attól még jól fel lehetne szerelni a 250-esemre?!

http://www.vatera.hu/robogo_elso_fek_ko ... 57063.html

A segítséget előre is köszönöm!
Üdv:Máté
Mert azért az Mz a király....!:)
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: nyakas »

:D szia nalam tudsz venni ,fel is szerelem :mrgreen:
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Papszi »

A fékcsövem el van öregedve és ki is van repedezve. Szeretnék venni rá fém fékcsövet. A mofakeren nézelődtem meg a viktormotoron de nem találtam csak gumifékcsövet. gyurmának a gépén láttam fém fékcsövet. Honnan lehet beszerezni Szolnok megyében? Mert nem akarok rá drága "sportmocis fékcsövet" venni. :-k
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: nyakas »

:wink: igen le kel jonni , idopontot kell egyeztetni,nincs sorbanallas ,postara rohangalas,tulaj nemszukseges ,csak a motor es apapirok minden megy mintha zsinoron huznak :-({|=
A viz szalad, a kő marad!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég