Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Én waresztől úgy tudom, hogy az utángyártottra ütöttek számokat.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
puppino
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009.05.31. 15:52
MZ-d típusa: MZ

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: puppino »

conus írta:
puppino írta:Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van e valamilyen egyértelmű kűlső jele annak, ha egy kipufogó gyári, vagy utángyártott. Elsősorban a 250-es ETZ érdekel.

Üdv.: puppino
a zárókúpba kívülről jól látható számok meg betűk vannak körben beütve. :mrgreen:
Köszi conus. Már csak azt volna jó tudni, hogy a gyáriban, vagy az utángyártottban vannak számok. :D Ha jól sejtem a gyáriban, de ha tévednék javíts ki. Kösz.

Üdv.: puppino
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: conus »

puppino írta:Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van e valamilyen egyértelmű kűlső jele annak, ha egy kipufogó gyári, vagy utángyártott. Elsősorban a 250-es ETZ érdekel.

Üdv.: puppino
a zárókúpba kívülről jól látható számok meg betűk vannak körben beütve. :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
muszashi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2008.04.04. 13:30

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: muszashi »

Köszönöm szépen!

Üdv: M.

bakimate írta:
muszashi írta:Ma elhagytam a kipufogó bilincsét a blokkhoz rögzítő csavart. :( Meg tudnátok mondani mekkora csavar kell oda? Köszi!
(Etz 250)
M10X25, plusz egy rugós alátét.
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bakimate »

muszashi írta:Ma elhagytam a kipufogó bilincsét a blokkhoz rögzítő csavart. :( Meg tudnátok mondani mekkora csavar kell oda? Köszi!
(Etz 250)
M10X25, plusz egy rugós alátét.
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
puppino
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009.05.31. 15:52
MZ-d típusa: MZ

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: puppino »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van e valamilyen egyértelmű kűlső jele annak, ha egy kipufogó gyári, vagy utángyártott. Elsősorban a 250-es ETZ érdekel.

Üdv.: puppino
muszashi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2008.04.04. 13:30

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: muszashi »

Sziasztok!

Ma elhagytam a kipufogó bilincsét a blokkhoz rögzítő csavart. :( Meg tudnátok mondani mekkora csavar kell oda? Köszi!
(Etz 250)

Üdv:M.
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

conus írta:Kép
na ja.. ez az aminek a közelébe sincs az utángyártott szar
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: conus »

Kép
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
boors
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2008.01.30. 15:12
Tartózkodási hely: veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: boors »

Sziasztok! Úgy jártam az utángyártott dobbal (etz 150), hogy a hangtompítója kissé széthullott, és még a megszokottnál is szarabb hangja lett! Mivel nem szeretnék mégegy utánygyártottat venni, gyárit meg nemigen kapni, ezért úgydöntöttem szétvágom ezt ami most van,és megpróbálok valami normális hangú, normálisan menős cuccot csinálni. Ezt úgy gondoltam, hogy vagy 1-hajtok bele egy megfelelő kúpot,és csinálok utána egy nagyrészt perforált cső+acélgyapot tompítót, vagy 2-meghagyom a dob has részének közepe felé lévő lemezt amin van 4 luk, és kb a konfúzor szerepét tölti be, és utána csinálok egy tompítót. szerintetek ezek közül melyik jobb? A gyári dob belső szerkezet le tudná nekem írni valaki?
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

Dada273 írta:
waresz írta: az az igazság, hogy ha veszel utángyártott dobot, de még meg van az eredeti is, akkor le tudod mérni a kettő közötti különbséget. a gyárit hozd el, kiégetem neked, aztán meglátod, hogy menyivel szarabbúl megy egy utángyártott dob :P
megvan még az eredeti csak az a baj szétvágta az előző tulaj és élvezhetetlen tőle a motorozás. itt a kép, nemcsak hogy hangos de ronda is... ezt megérné még javítatni és helyreállítani ha egyátalán lehet?
Kép

ajjaj :( hát ez szar.

ezzel nem érdemes erölködni, mert hiányos a vége.

egy motoros börzén, vagy itt a neten utána érdeklődve próbálj keresni eredeti jó állapotút. azt kiégetve, rendbetéve lehet a legjobb eredményt elérni teljesítményben,hangban és komfortban
Bokodi Áron- WARESZ
Dada273
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.06.12. 13:42
MZ-d típusa: etz 125
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Dada273 »

waresz írta: az az igazság, hogy ha veszel utángyártott dobot, de még meg van az eredeti is, akkor le tudod mérni a kettő közötti különbséget. a gyárit hozd el, kiégetem neked, aztán meglátod, hogy menyivel szarabbúl megy egy utángyártott dob :P
megvan még az eredeti csak az a baj szétvágta az előző tulaj és élvezhetetlen tőle a motorozás. itt a kép, nemcsak hogy hangos de ronda is... ezt megérné még javítatni és helyreállítani ha egyátalán lehet?
Kép
1 ütem kevés a 4 meg túl sok
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

Dada273 írta:
puppino írta:Üdv!

Tegnap láttam egy ismerősömnél egy érdekes szerkezetet. Állítólag a festőknek van ilyen, ami nagyon forró levegőt fúj ki magából, és azzal szedik le a régi festéket. Ismerősöm a faszén felízzítására használta. Csak egy ötlet, de lehet, hogy használható a waresz féle tisztítási eljárásnál. Nekem nincs tapasztalatom, szóval lehet hogy hülyeség, csak úgy eszembe jutott.

Üdv.: puppino
Nekem egy ilyen boschom van 650 fokos levegőt képes fújni de azt nem túl erősen (~250L/perc) ha meg gyorsabban fújja a levegőt (~500l/perc) akkor meg nem lesz olyan forró. A papírt meg lehet vele gyújtani de a kokszot még nem próbáltam de ha veszek új kipufogót amostanit megpróbálom vele kiégetni, majd a kompresszort ezzel helyettesítem vagy a kettőt egyszerre és leírom a hatását
Kép
az az igazság, hogy ha veszel utángyártott dobot, de még meg van az eredeti is, akkor le tudod mérni a kettő közötti különbséget. a gyárit hozd el, kiégetem neked, aztán meglátod, hogy menyivel szarabbúl megy egy utángyártott dob :P
Bokodi Áron- WARESZ
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

puppino írta:Üdv!

Tegnap láttam egy ismerősömnél egy érdekes szerkezetet. Állítólag a festőknek van ilyen, ami nagyon forró levegőt fúj ki magából, és azzal szedik le a régi festéket. Ismerősöm a faszén felízzítására használta. Csak egy ötlet, de lehet, hogy használható a waresz féle tisztítási eljárásnál. Nekem nincs tapasztalatom, szóval lehet hogy hülyeség, csak úgy eszembe jutott.

Üdv.: puppino
sajnos nem izzik fel tőle. elő lehet melegíteni a dobot vele, de felesleges árampazarlás. ha valakinek van ilyen kempinggázégője, az is alkalmas, vagy esetleg egy felpumpálható benzinégője(na mondjuk ez azért kuriózum :mrgreen: ) és a hőlégfúvó sajnos kevés levegőt szállít. rakéta porszívó nincs már otthon senkinek se??? #-o az is alkalmas fúvó üzemmódba..
Bokodi Áron- WARESZ
Dada273
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.06.12. 13:42
MZ-d típusa: etz 125
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Dada273 »

puppino írta:Üdv!

Tegnap láttam egy ismerősömnél egy érdekes szerkezetet. Állítólag a festőknek van ilyen, ami nagyon forró levegőt fúj ki magából, és azzal szedik le a régi festéket. Ismerősöm a faszén felízzítására használta. Csak egy ötlet, de lehet, hogy használható a waresz féle tisztítási eljárásnál. Nekem nincs tapasztalatom, szóval lehet hogy hülyeség, csak úgy eszembe jutott.

Üdv.: puppino
Nekem egy ilyen boschom van 650 fokos levegőt képes fújni de azt nem túl erősen (~250L/perc) ha meg gyorsabban fújja a levegőt (~500l/perc) akkor meg nem lesz olyan forró. A papírt meg lehet vele gyújtani de a kokszot még nem próbáltam de ha veszek új kipufogót amostanit megpróbálom vele kiégetni, majd a kompresszort ezzel helyettesítem vagy a kettőt egyszerre és leírom a hatását
Kép
1 ütem kevés a 4 meg túl sok
Dada273
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.06.12. 13:42
MZ-d típusa: etz 125
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Dada273 »

z25z írta: utangyartott
kösz
én is arra gondoltam de azért megpróbálok gyárit beszerezni bontóból és kiégetni mert nagyon hangos és idegesítő a mostani
1 ütem kevés a 4 meg túl sok
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: z25z »

Dada273 írta:Üdv!
Nekem viszont új kipufogó kéne mert az előző tulaj levágta a gyári végét mert eltömődött (...) Szerintetek melyik lenne jobb: utángyártott vagy rezonátor?
A rezonátorról elégé megoszlanak a vélemények és állítólag jobban megy gyárival az ETZ

utangyartott
puppino
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009.05.31. 15:52
MZ-d típusa: MZ

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: puppino »

Üdv!

Tegnap láttam egy ismerősömnél egy érdekes szerkezetet. Állítólag a festőknek van ilyen, ami nagyon forró levegőt fúj ki magából, és azzal szedik le a régi festéket. Ismerősöm a faszén felízzítására használta. Csak egy ötlet, de lehet, hogy használható a waresz féle tisztítási eljárásnál. Nekem nincs tapasztalatom, szóval lehet hogy hülyeség, csak úgy eszembe jutott.

Üdv.: puppino
Dada273
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.06.12. 13:42
MZ-d típusa: etz 125
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Dada273 »

Üdv!
Nekem viszont új kipufogó kéne mert az előző tulaj levágta a gyári végét mert eltömődött (...) Szerintetek melyik lenne jobb: utángyártott vagy rezonátor?
A rezonátorról elégé megoszlanak a vélemények és állítólag jobban megy gyárival az ETZ
1 ütem kevés a 4 meg túl sok
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: conus »

perec!

én nem voltam megelégedve a challoils szintetikus xarral. 1:35-nél megragadt a gép, igaz csak 700km volt a hengerben, és 6500 rpm-el jöttem 6 km-t :twisted:
igaz h a kipuff végén nem jött ki semmi csak füst, de a dobban van lerakódás rendesen :evil: pedig alig 2000 km-el ezelőtt volt kiégetve + azóta volt egy nagygenerál. :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Kipufogókiégetés 2T olajjal.

Hozzászólás Szerző: Perec »

Hello!

Nekem is el volt tömődve mindenem, mert a szimering miatt megitta a hajtóműolajat is.

(Horvátországi kempigekben nem álltam neki a cserének, úgyhogy a tankolásokkor
utántöltöttem a kifogyott mennyiséget, így utólag belegondolva lehet, hogy 2T kellett
volna a hajtóműhöz is)

Tűgörgős is lett a gép, mert teljesen lecsökkent a koksztól a kompressziótér!!!, A kipufogókönyökbe is több mm kristályos koksz volt körben, a dob meg csupa trutyi, orrán száján szivárgott az olaj. Hogy reklámozzak is a szimering zöld huber volt, 5000-t se futott...

Nem foglalkoztam vele-hisz nem vagyok versenyző, de azóta drága olajokkal jártam,
főleg a REPSOL 2T SCOOTER 1:60 -nál figyeltem meg, hogy tök' száraz a kipu vége,
és a hangja is dörrögő, hangos, öblös lett a régi kellemes susogás után.
A menetteljesítményem is most elég kedvező (5.ben 100nál még veszi az adást 2 személy, full cucc esetén is) - némi finomhangolás után.
Most CHALLIOLS TTS Ecoblu 100%Sintetice olajjal jártam egy ezrest, mert a REPSOL
drága és BÜDÖS, de megjelent némi olaj a kipu végén, ami eddig nem volt...

Szerintetek ez a sok mese a tisztítóadalékokról lehet, hogy igaz ???
Kép
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

Papszi írta:Oké srácok!

Én nem tudom mennyire "kell" betartani, azt amit leírtál waresz!
jó, hát fog a fene könyörögni!

abba a cikkbe egy garantáltan működő eljárást látsz, van mögötte tapasztalat. több tucat kipufogót raktam már rendbe.
bele is van írva a cikkbe, hogy vállalok ilyesmit, akár polírozás is megoldható, a végeredmény egy új dob.

mindegy.. lényeg hogy nem kényszer. lehet venni gagyiszar utángyártott dobot, meg lehet más módszerekkel is kisérletezni, aztán az eredmény meg vár magára.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Papszi »

Oké srácok!

Én nem tudom mennyire "kell" betartani, azt amit leírtál waresz!
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

kezd keveredni a szar...

az én módszeremhez nem kell co hegesztő.

a kompresszor, helyettesíthető egy fúvásra is alkalmassá tehető porszívóval.

a gázégő helyett disznópörzsölő is alkalmas lehet.

ezek már egyszerűbb szerkezetek.nem? akinek nyűgös egy ilyen eljárás, az neki se lásson, mert vállalok ilyesmit. keressen nyugodtan.

csavarhúzóval kaparásszon az akinek van egy ilyen akcióra egy napja. ja, és a végén nem bosszankodik azon hogy nincs eredmény:D

a hajszárító még mindig csak hajszárításra alkalmas, gyakorlatilag alig bír keresztűlfújni a kipufogón.
a benzines rongy meg a piromán 10 évesek játéka. az nem kiégetés, hanem beégetés. ha valaki azt hiszi, hogy benzinnel-gázolajjal kipufogót lehet tisztítani, akkor meg téved. mert az hogy ég a dob egy kis részén valami halvány lángocska, attól nem lesz tiszta semmi sem.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: conus »

Papszi írta: Kérdéses, hogy mennyire hatékony! Jó lenne, ha lenne róla videó, youtube-ra fel lehetne tenni. Nekem kicsit nyűgös lenne ezt a waresz féle kiégetést csinálni a kompresszor, gázégő, meg a CO hegesztő hiánya maitt :cry: .
jútúbos videó :smt082

kompresszor = hajszárító
gázgégő = szakadt póló+gázolaj betömve a dobba úgy h kanócként kilógjon belőle kb 5 cm-t amit meggyújtasz.

:P :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Papszi »

nyakas írta:=; Mindenki maskent csinalja :!: ez tapasztalat ne ragozzuk tovabb a csö belso oldalat egyszeruen mechanikusan tisztitom :-# (csavarhuzo,rongy) reszemröl ennyiiii! :shock: :idea:
Kérdéses, hogy mennyire hatékony! Jó lenne, ha lenne róla videó, youtube-ra fel lehetne tenni. Nekem kicsit nyűgös lenne ezt a waresz féle kiégetést csinálni a kompresszor, gázégő, meg a CO hegesztő hiánya maitt :cry: .
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nyakas »

=; Mindenki maskent csinalja :!: ez tapasztalat ne ragozzuk tovabb a csö belso oldalat egyszeruen mechanikusan tisztitom :-# (csavarhuzo,rongy) reszemröl ennyiiii! :shock: :idea:
A viz szalad, a kő marad!
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

bambi írta:
nyakas írta:Na figyu, en a bilincs alatt levo gyari hegesztes mellett ketoldalon atfureszelem a kulso csovet csak 1 mm-er gyakorlatilag korbevagom lehuzom a csovet jobra balra es mar atompito a kezemben is van kezdodhet az egetes! :mrgreen: amikor kiegett nemes egyszeruseggel osszetolom es egyetlen hegesztesi varrattal osszehegesztem co-val a mikor hegesztem vizesrongyot teszek a hegesztes melle :idea: kb 15mm szelessegben lila a cso utana ciganykrommal lefestem (ezustfestek) #-o a bilincs takarni fogja a munkamat es minden a gyariban marad :D :-({|= jomunkat skacok!
Ott az okosság :D
na jó, de nem csak a furulyarendszer kokszolódik. a gyári dob krómja kibír egy-két égetést garantáltan, ha utána felpolírozzák. és az eredmény vágás-hegesztés nélküli tisztaság, szép külső.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

nyakas írta:Na figyu, en a bilincs alatt levo gyari hegesztes mellett ketoldalon atfureszelem a kulso csovet csak 1 mm-er gyakorlatilag korbevagom lehuzom a csovet jobra balra es mar atompito a kezemben is van kezdodhet az egetes! :mrgreen: amikor kiegett nemes egyszeruseggel osszetolom es egyetlen hegesztesi varrattal osszehegesztem co-val a mikor hegesztem vizesrongyot teszek a hegesztes melle :idea: kb 15mm szelessegben lila a cso utana ciganykrommal lefestem (ezustfestek) #-o a bilincs takarni fogja a munkamat es minden a gyariban marad :D :-({|= jomunkat skacok!
Ott az okosság :D
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nyakas »

Na figyu, en a bilincs alatt levo gyari hegesztes mellett ketoldalon atfureszelem a kulso csovet csak 1 mm-er gyakorlatilag korbevagom lehuzom a csovet jobra balra es mar atompito a kezemben is van kezdodhet az egetes! :mrgreen: amikor kiegett nemes egyszeruseggel osszetolom es egyetlen hegesztesi varrattal osszehegesztem co-val a mikor hegesztem vizesrongyot teszek a hegesztes melle :idea: kb 15mm szelessegben lila a cso utana ciganykrommal lefestem (ezustfestek) #-o a bilincs takarni fogja a munkamat es minden a gyariban marad :D :-({|= jomunkat skacok!
A viz szalad, a kő marad!
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

szerintem itt a falnak pofázok ész nélkül, mert mindenki sorra ésszerűtlen kérdéseket tesz fel. hányszor javasoljam még hogy olvassátok el a szocimotoros.hu oldalon található kipufogó égetéssel javítással kapcsolatos cikkemet, abba minden hogy, meg minden miért maradéktalanul le van írva. a krómot megóvni nem lehet, mert ha hűtöd, akkor belül nem izzik fel a koksz. amúgy meg ha elszineződik, akkor simán ki lehet polírozni.. itt a kép: ilyen volt ilyen lett..
Kép

Kép
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Papszi írta:Az a baj a kipufogómmal, hogy nagyon mély a hangja, ami szerintem az jelenti, hogy be van rakodva. Ki szeretném égetni, de a krómot nem szeretném összeégetni. Ezt úgy meg lehet oldani, hogy folyamatosan hűtöm vízzel a kipufogót, kívülről? A könyök felől meg levegőt fúvatnék be pumpával. Mit gondoltok erről? :-k

én is ugyanettől félek hogyha kiégetem elmegy rajta a króm nagyon :? :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Papszi »

Az a baj a kipufogómmal, hogy nagyon mély a hangja, ami szerintem az jelenti, hogy be van rakodva. Ki szeretném égetni, de a krómot nem szeretném összeégetni. Ezt úgy meg lehet oldani, hogy folyamatosan hűtöm vízzel a kipufogót, kívülről? A könyök felől meg levegőt fúvatnék be pumpával. Mit gondoltok erről? :-k
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
Avatar
jarumasz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.27. 17:44
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Győr LÁZI

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jarumasz »

Meg van oldva. Nem szedem le, mert tök jó üres lemez hangja van. [-o<
Nincs abban semmi. [-X
Ne dudálj!!!! Küzdj!! :)
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nyakas »

:D probald beaztatni kivul belul petroleummal vagy gazolajjal es kozben mozgatni forgatni a koksz idovel fellazul izzaszto melo de szetfog jonni a konyokot ne vedd le a hengerrol mert nehez megfogni ha leszereled jomunkat :wink:
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
jarumasz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.27. 17:44
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Győr LÁZI

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jarumasz »

Help!
A leömlő,(csonk) meg a dob hogyan jön szét? Nem akarom barmolni, [-X de csak a bilincset kell szétszedni, és kész? Mert az enyém olyan, mint ha egyben lenne. (tudom nem így van)
Lehet a 31 év alatt gyógyult össze? Két nap múlva le kell szednem. :mrgreen:
Ja, 250/1.-es.
Ne dudálj!!!! Küzdj!! :)
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: conus »

conus írta:kuti!

aha jobb lett a hangja, de a fogyasztása megnőtt kb fél literrel 100 km-n és a motor is gyengébb lett :!:
amikor mondta a pofa az egyik gyöngyösi motoros boltban h 9 rongyért hoz rendes kipuff dobot 1xx ETZ-hez, kiröhögtem.
most így néz ki, múlt héten faterral rozsdamentes lemezből ráhefteltünk:

Kép

nem egy szépségverseny nyertes, de a funkcióját ellátja: 100 km-n vegyes fogyasztás 4l, és már nem fájdul meg a fejem a hangjától hosszabb távon.

:mrgreen:

skoda120LE! nekem kiégetéskor elolvadt az utolsó 3 furulyám, úgyh óvatosan a levegő nyomatással a begyújtott kipuffba! csak úgy tudtam használhatóvá tenni, h flexxel levágtam a zárókúpot, kiütögettem belőle az olvadékot, és faterral ráhefteltünk 1 mm-es rozsdamentes acéllemezből. a 3 db furat egyenként 8 mm átmérőjű.
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
skoda120ls
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.06.28. 20:56
MZ-d típusa: MZ ETZ 150 - 88' 12V

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: skoda120ls »

SZerbusz,

az a baj hogy sajna én már lyuggatott végű kipuval vettem, csak téynleg sok retek volt benne, és gondoltam nagyobbiktok a lukakon :) no de mostmár késő bánat,. .. sebaj jó lesz ez igy is! :) csak azthittem hogy a karbit nem tudom normálisan beállitani. bár még midng van finomitani való rajta ... nem ismersz véletlenül valakit borsod megyében miskolc környékén aki jól be tudná nekm állitani?
Avatar
kosian
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.04.11. 10:04
MZ-d típusa: Mz Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kosian »

KILL3R etz írta: Közben ajánlom a Kosian-nak egy MZ-hipohonder cím megszavazását :lol: :lol:
Ez jogos!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aláírom :-"

De akkor lehet, hogy nincs is semmi baja, csak beképzelem? :lol:
Széles utat, hátszelet!
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

SKODA120LS!

neked is a következőt javaslom: szocimotoros.hu főoldalán lévő kipufogó égetés cikk. ez az én irományom, mindent megtalász benne, ami összefügg a problémáddal, és hamar rájöhetsz hogy máris elkövetted a legotrombább, és legfeltünőbb hibát, hogy kifurkáltad a kipufogó végét. tuti hogy az égetési eljárásod nem életképes, azért nem jártál sikerrel, olvasd el a cikket, és járj el aszerint.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Most mé? :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

KILL3R etz írta:Kosian!

Üzemmeleg motornál majd tekerd ki... Lehet meglepődsz :D

Nemtudom a nagy-tz nek milyen a felépítése, de gondolom hasonló a kicsihez. És ott úgy van hogy 3-4 furaton tud csak átjönni a kuplung oldalra. Szóval ha a hideg olajat öntöd akkor nem nagyon fog átérni az olaj. Így nem lenne szabad feltölteni elvileg.

Közben ajánlom a Kosian-nak egy MZ-hipohonder cím megszavazását :lol: :lol:
:smt042 :smt043 :smt044
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Kosian!

Üzemmeleg motornál majd tekerd ki... Lehet meglepődsz :D

Nemtudom a nagy-tz nek milyen a felépítése, de gondolom hasonló a kicsihez. És ott úgy van hogy 3-4 furaton tud csak átjönni a kuplung oldalra. Szóval ha a hideg olajat öntöd akkor nem nagyon fog átérni az olaj. Így nem lenne szabad feltölteni elvileg.

Közben ajánlom a Kosian-nak egy MZ-hipohonder cím megszavazását :lol: :lol:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
kosian
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.04.11. 10:04
MZ-d típusa: Mz Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kosian »

Hali!
Még mindig a füstölés miatt írok. A lényeg az, hogy hidegen még mindig elég rendesen füstöl, ezért megkérdeztem a szerelő ismerősömet is, hogy mi lehet a baja. Erre ő azt mondta, hogy ha fehér a füst és kormos a gyertya, akkor főtengely szimering, viszont a füst inkább halványszürke, a gyertya színe pedig tökéletes őzbarna. Azt mondta nézzem meg az olajszintet...
Szezon elején kapott új olajat, a könyv szerinti 9 decit. Most azt csináltam, hogy kitekertem a szintellenőrzőt, de nem jelent meg az olaj, ezért elkezdtem bele tölteni és meglepve tapasztaltam, hogy jó 2, de lehet, hogy 2 és fél deci is belement, mire elkezdett kifolyni a lyukon.
Mivel amikor olajat cseréltem, nem néztem meg, hogy az olajszint eléri-e a lyukat, csak beleöntöttem 9 decit és kész, viszont gondolom ha az a gyári mennyiség és az a szintjelző, akkor ottkörül kellett lennie, viszont azt meg nagyon sokallom, hogy ennyit tudtam utána önteni.
Mivel vasárnap utazok külföldre és belátható időn belül nem tervezem a hazajövetelt, így a motort most úgyis leteszem, szóval nem fogom megjavítani ha baja van, csak érdekelne, hogy mi van vele, egyáltalán van-e baja.
Széles utat, hátszelet!
skoda120ls
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.06.28. 20:56
MZ-d típusa: MZ ETZ 150 - 88' 12V

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: skoda120ls »

Hm ... akkor érdemes lenne egy jó kidörgöt szerezni :) .. az olajam amugy Mobil1 2T, Esso 2T ásványi ... azok jó olajok, ugye? :)
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nyakas »

A megoldas egy tiszta kidorrento es jo olaj :wink:
A viz szalad, a kő marad!
skoda120ls
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.06.28. 20:56
MZ-d típusa: MZ ETZ 150 - 88' 12V

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: skoda120ls »

hm .. igen én is azt olvastam hogy mennie kéne mint a veszedelemnek, de sajna valami miatt nem :( a kipufoggóm nagoyn nehéz amugy lehet hog ytele van lekvárral, pedig próbáéltam kiégetni ... Mondcsak egy Rezó kipuff megoldást jelentene a problémára?
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nyakas »

Hali! szerintem akidorrentod elkokszosodott a 150 es ETZ 115k/h a sebessege ha minden ok :idea: :wink:
A viz szalad, a kő marad!
skoda120ls
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.06.28. 20:56
MZ-d típusa: MZ ETZ 150 - 88' 12V

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: skoda120ls »

Sziasztok! :)

még új vagyok itten, de próbállok helytállni :) Szeretnék segitségeteket, illetve véleményeteket kérni! Van egy kis fekete 150es ETZ-m, 88'as 12V-os elektronikus gyujtású. amikor megvettük nagoyn kevés erő volt benne, de viszont jó állpotban volt a gép. meg lett furatva, .. azóta pedig be lett járatva,de sajna a motor igy sem megy többet sik uton 95km-nál :(( sajna nem tudom mi elhet a baj. de próbállok mindent leirni, hogy segitsek vele! :) szóval a karburátorban minden gyári az uszószint helyes, valamint a subertú a legalasó állás felett van egyel, .. ha feljebb rakom fullad, ha lejebb akkro már nins változás. a keverékállitó csavar teljesen be van tekerve, illetve 1 forulattal ki, ezzel a beállitással megy a legjobban, de szerintem lehetne jobb is. mivel amikor gázt huzok akkor torpan ... és viszaább kell engedni a gázt, vagy csak minimálisat huzva neki hgoy gyorusljék .. kulönben csak morog .. de nem megy. a karbit már sokszor kitisztuittam annak nincs semmi baja. a kipufogókönyököm el van szineződv,en em tudom ez jelenthet e valamait? próbáltam a kipuffogót szétszedni mint a simsonnál, de sajna itt rájöttem hamar hogyn em lhet .. de azért megpróbáltam kiégetni .. és furtam lukakat is rá mármint a végére .. mert ahogy láttam a gyári képét eléggé rejtekutas az egész .. a fust azért jön ki rajta, .. egy picit jobb lett, de sajna még midnig nem az igazi. a szimmeringek cserélve lettek.

szóval a végsebességem nem nagyon lépi át sik uton a 95kmh-át .. legalább elérné a tényleges gyári értéket az jó volna. légyszives segitsetek mi lehet a baj! minden ötletet szivesen hallgatok! :)) s azt hadd kérdezzem meg hogy mivel ez a kipuffogó már megélt 40e km-t .. hogy ha cseréről volna szó .. az utángyárott kipuffogót vagy a boltokban kapható sportkipufoggó rezonátort ajánlanátok ...


segitségeteket előre is köszönöm! :))
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Papszi »

matt1989 írta:inkább a teljesítmény miatt tegyél rá :twisted:
Így is nagyon megy...úgy kell visszafogni :twisted:
pedig be van rakodva rendesen :D
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég