Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Samu »

Még meg is van :) Az én tartóm lemezbõl van hajlítva és felcsavarozva egy utángyártott óratartóra. A digikamera objektív elé egy kis plexit fogattam a bogarak miatt. Nagyon fontos ha ilyet csinálsz, hogy a rezgések elég erõsek, ajánlatos gumilapokat vagy szivacsot is használni a megfelelõ helyeken...

Vagy nézel motoros boltban tartót, szép áruk van :)
Norbedlee írta:Érdeklõdnék, hogy vki nem tudja-e hogyan tudnám a dig. fényképezõmet felszerelni az Mz-re?
Ha jól tudom samunak volt erre egy jó kis szerekezete....

segítsetek!
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Érdeklõdnék, hogy vki nem tudja-e hogyan tudnám a dig. fényképezõmet felszerelni az Mz-re?
Ha jól tudom samunak volt erre egy jó kis szerekezete....

segítsetek!
Etz 150 87'
Avatar
Baja
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:31
Tartózkodási hely: Budapest XI.

ülésjavítás

Hozzászólás Szerző: Baja »

MZ ETZ ÜLÉSHUZAT CSERE ahogyan én csinálom
Az ülés levétele után a rögzítõ füleket kihajtani csavarhúzóval, laposfogóval. A huzatkötözõ zsinórt kioldani, huzatot levenni.
A fémhez ragadt szivacsot spaklival, pengével, tapétavágó késsel óvatosan lefejteni, az elmorzsolódott szövetcsíkot lekaparni. Az ülõszivacsot amennyiben vizes, teljesen kiszárítani.
A fém üléslapot meg kell tisztítani a sártól, rozsdától csiszolóvászonnal. Fanatikusok homokszórhatják is. Ha repedt, távtartó idomoknál ez elég gyakori, akkor meg kell hegeszteni.
A csiszolt, por- és zsírtalanított ülõlapot én átfestem alapozófestékkel. Száradás után az ülésperem éles részét körberagasztom szigetelõszalaggal. Kb. 3-4 rétegvastagságban, mert így már nem fogja kivágni az üléshuzatot. Lehet használni kb. 1 mm vastag öntapadó ragasztócsíkot is, de ezt azért nem szeretem, mert a szivacsos része magában tarthatja a vizet, ismét rozsdásodhat a perem.
Aki emelni szeretne az ülésmagasságon, vagy már túl puhának érzi a nyerget, az az ülõszivacs alá még tehet kb. 3 cm-es szivacscsíkot.
Az ülõszivacsot én nem ragasztom vissza a fémlapra, a rákerülõ huzat úgyis megtartja. A huzatot ráillesztem az ülésre, a fûzött zsinórt meghúzom, masnit kötök a végére, hogy szükség esetén oldható legyen. Ahol a huzatot be tudom illeszteni a rögzítõ fülekhez, ott rászorítom, ahol nem, ott vízszintesre kihajtom. Huzatigazítás, ellenõrzés, kész.
Minden alkalom után, amikor elkap az esõ, vagy slaggal átmosom a gépet, leveszem a nyerget, megnézem, hogy a szivacs nem szívott-e magába vizet. Ha kell, kiszárítom. Így rozsdamentes marad kb. ezer évig.

Kép

Kép

Kép

Kép
Baja
tams9
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2008.05.15. 09:45
Tartózkodási hely: Mezõkövesd

Hozzászólás Szerző: tams9 »

üdv!
Köszönöm a segítséget!
Tamás
ghostrider

Hozzászólás Szerző: ghostrider »

tams9 írta:hello!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet az ülést felújítani. Neken nem a huzattal van gondom, hanem a szivaccsal. A hátsóülés az még egész jó, de elõl már rettenetesen ki van ülve, 30km-után fáj a hátsóm. Viszont szeretném, ha megmaradna a gyári lépcsõzetes kialakítás. Ki lehet ez valahogyan cserélni? a huzatot le lehet úgy bontani a fémrõl, hogy utánna vissza lehessen tenni és szivacsot lehet hozzá venni, vagy azt nekem kellene kifarigcsálni?
köszi
Igazából egy kis szivacsfaragás meg egy kis fémkalapálgatás az egész, kézügyesség kérdése.
Egy kárpitosnak viszont jó kis célszerszámai vannak meg jó sok tapasztalata, az esztétikus végeredménynek pedig ez a feltétele...
...szerintem viszont ne kerülne sokba, olyan 1000-1500 forint egy új üléshuzat, a szivacs és a munka sem lehet több pár darab ezresnél. 5000 körül kapsz egy "jó állapotú" ülést, tehát ha az alaplap jó állapotú akkor érdemes belevágni.

Ja, és van itt a fórumon valaki, aki csinál ülésfelújítást! Nézd vissza a kapcsolódó témákat!

Üdv. Ghost
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

Nekem az tunt fel, (tudjuk, hogy az etz eleje kicsit konnyu) hogyha sok suly volt hatul akkor hajlamos volt a kormanylibegesre, a merevitot felszerelve ez csokkent, valamint intenziv fekezeskor ez ugye altalaban az elso feket jelenti a hatso csak lassito, akkor ugyanezt a tunetet erezhetoen csokkentette, kicsit stabilabb lett a kanyarban is. De a mostani eleg jo futomukialakitashoz nalam tobb atalakitas tortent: 16" os elso kerek 90/80-16 os gumival(lentebb van kicsit a sulypont) kormanylengescsillapito felszerelese, es az elso villaban 15W-30 as repsol lokesgatlo olaj, valamint a hatso lengovilla csereje (a sokevi oldalsztender hasznalat deformalta) lehetne meg fokozni a hatso lengovilla perselyezesenek modositasaval, egyelore ez nekem igy megfelel.
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Hello z25z!

Köszi az infókat.
Szerinted érdemes megcsinálni? Esetleg saját tapasztalat?

Köszi!

Tamás
Jumper
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

Hazilag eleg nehez megoldani (szte lehetetlen), legjobb ha elviszed egy jo karpitoshoz, csodakat tud muvelni, mondjuk az kerdeses, hogy mennyire lesz zsebbenyulos a dolog.
tams9
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2008.05.15. 09:45
Tartózkodási hely: Mezõkövesd

Hozzászólás Szerző: tams9 »

hello!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet az ülést felújítani. Neken nem a huzattal van gondom, hanem a szivaccsal. A hátsóülés az még egész jó, de elõl már rettenetesen ki van ülve, 30km-után fáj a hátsóm. Viszont szeretném, ha megmaradna a gyári lépcsõzetes kialakítás. Ki lehet ez valahogyan cserélni? a huzatot le lehet úgy bontani a fémrõl, hogy utánna vissza lehessen tenni és szivacsot lehet hozzá venni, vagy azt nekem kellene kifarigcsálni?
köszi
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

nezd meg a motornal hol van felfogatva a teleszkop: latni fogod, hogy a villakifliknel felul gyakorlatilag az utolso 20 cm-en, a villamerevito meg egy plusz ami az also villaszarakat rogziti egymashoz ezaltal kevesbe tud elmozdulni egymashoz kepest a 2 villaszar, stabilabba teve a motorot. regebben voltak a kromcsoves megoldasok, de bambin keresztul is hozza lehetett jutni alu villamerevitohoz.
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Sziasztok!

Több ETZ hírdetésben olvastam ilyenrõl, hogy extraként megemlítik a teleszkóp merevítõket.
Tudna valaki felvilágosítást adni, hogy pontosan mi ez, mi haszna van, megéri e megcsinálni, és hogy kb mi pénz lenne?

Köszi!

Sziasztok!

Tamás
Jumper
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Én is abból indultam ki, hogy autókon is van fehér búra sárga izzóval.
A fehér izzóba, fehér búrûval szerintem is tutira belekötnének, de ha sárgán villog, akkor talán békén hagyják az embert.
Majd kiderül.
Köszi!
Sziasztok!
Tamás
Jumper
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Gshp írta:
Stravkó írta: Ha olyan sárga izzót teszel bele,amirõl nem ég le a festék,akkor szabályos!
Ha a búrán megtalálható az E betûs jelzés és mellette a szám akkor nem büntet a rendõr . De csak akkor nézi ha szemétkedni akar. a sárga fény hát nem tudom ... Sztem az se baj ha fehéren villog .
Pont az a baj,ha fehéren villog! Egy idõ után a sárga izzóról lepereg a festék,a rendõr tutira beleköt,mûszaki vizsgán is külön megnézik! Az irányjelzõfénynek borostyánsárgának kell lennie. :!:
Üdv
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
Gshp
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2007.08.01. 21:48
Tartózkodási hely: Hódmezõvásárhely

Hozzászólás Szerző: Gshp »

Stravkó írta:
Jumper írta:Sziasztok!

Szerintetek a rendõr út közben, vagy valaki mûszakin beleköt abba ha ETZ-re fehér indexbúrûk kerülnek?
Esetleg valaki ismeri az idevonatkozó jogszabályt? Azt tudom, hogy az elõírás a sárga fény, de a búrába nem kötnek bele?

Köszi!

Sziasztok!

Tamás
Ha olyan sárga izzót teszel bele,amirõl nem ég le a festék,akkor szabályos!
Ha a búrán megtalálható az E betûs jelzés és mellette a szám akkor nem büntet a rendõr . De csak akkor nézi ha szemétkedni akar. a sárga fény hát nem tudom ... Sztem az se baj ha fehéren villog .
Köd elõttem, füst utánam !! \:D/ [-=UNW-042=-]
Avatar
molcsaba
Paparazzi
Paparazzi
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2007.07.17. 16:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 delux
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: molcsaba »

Autók esetében is van olyan, hogy gyárilag fehér -szintelen- a búra, és sárga az izzó. Lényeg a kibocsátott "borostyánsárga" fény. :roll:
Idegeskedni annyi, mint mások hibája miatt magunkon bosszút állni.
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Jumper írta:Sziasztok!

Szerintetek a rendõr út közben, vagy valaki mûszakin beleköt abba ha ETZ-re fehér indexbúrûk kerülnek?
Esetleg valaki ismeri az idevonatkozó jogszabályt? Azt tudom, hogy az elõírás a sárga fény, de a búrába nem kötnek bele?

Köszi!

Sziasztok!

Tamás
Ha olyan sárga izzót teszel bele,amirõl nem ég le a festék,akkor szabályos!
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Sziasztok!

Szerintetek a rendõr út közben, vagy valaki mûszakin beleköt abba ha ETZ-re fehér indexbúrûk kerülnek?
Esetleg valaki ismeri az idevonatkozó jogszabályt? Azt tudom, hogy az elõírás a sárga fény, de a búrába nem kötnek bele?

Köszi!

Sziasztok!

Tamás
Jumper
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

Gexxx írta:Bambi!

Tegnap elfelejtettem mondani, hogy van szimeringem is a telóhoz (de ha neked is van és csinálnád, akkor használd azt, én meg kifizetem vagy nlad hagyom az enyémet (skf duplaajkas)). Valamint vettem benzincsapot is. Nem tudom mennyire ismered a rigacsapot, ami rajta van. Az lefelé állítva van zárva...

(valamiért nem megy a privát üzenet küldés... 7végén megpróbálom megcsinálni...)
megkaptam a privit is.megvárlak a cucokkal :D
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Bambi!

Tegnap elfelejtettem mondani, hogy van szimeringem is a telóhoz (de ha neked is van és csinálnád, akkor használd azt, én meg kifizetem vagy nlad hagyom az enyémet (skf duplaajkas)). Valamint vettem benzincsapot is. Nem tudom mennyire ismered a rigacsapot, ami rajta van. Az lefelé állítva van zárva...

(valamiért nem megy a privát üzenet küldés... 7végén megpróbálom megcsinálni...)
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Szia Zsakfos!

Várom a képeket és a beszámolót!
Sajna Pesttel sem lennék elõrébb, úgyhogy ha megegyezünk, akkor marad a Posta.
A képeket küldheted az e-mail címemre is. Ott elõbb megtalálom!
stamas82@freemail.hu

Köszi!

Tamás
Jumper
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Jumper írta:Kedves Zsakfos!

Köszönöm, hogy szóltál. Ha meg tudunk egyezni, akkor érdekelne a sárvédõ.
Új vagy használt? Ha használt, akkor milyen állapotban van. Horpadás ugye nincs rajta? Festés milyen állapotban van? Egyáltalán milyen színû?
A legfontosabb kérdés, hogy mennyit kérsz érte? Ha megegyezünk, akkor postán keresztül utánvéttel meg tudjuk oldani, vagy meglátom, hogy hátha futárral olcsóbb. Persze mindent az én költségemen. :-)

Köszi!

Tamás
Szia! Használt.Egyelõre nem mondok semmit milyen mert elõ kell szednem és akkor tüzetesen megnézem,sõt készitek fotót is.Tavaly vettem egy Etz-t a /1 hez a tárcsafék miatt és amit nem használtam fel az ment a padlásra.Ha jól emlékszem nem volt rajt horpadás és fekete.Pénteken érek rá akkor lefotozóm.Ha jó állapotú akkor ugy gondolom hogy az ára 2000 ft+ posta(vagy ahogy megtudjuk oldani).Helyileg én Siófokon lakom.Pestre el tudom juttatni.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

MeXico írta:
bambi írta:Lehet hibás is a gyujtás
Mar mint melyik resz szerinted mert ha beindul utnana szepen megy nem durrog teljes terhelesen kigyorsitva ...szepen porog ... szoval egesegesnek tunik
áétalában,a jeladó szokott ilyen hibát produkáéni,de ez persze feltevés,elõször ellenõrizd az elõgyújtást
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Kedves Zsakfos!

Köszönöm, hogy szóltál. Ha meg tudunk egyezni, akkor érdekelne a sárvédõ.
Új vagy használt? Ha használt, akkor milyen állapotban van. Horpadás ugye nincs rajta? Festés milyen állapotban van? Egyáltalán milyen színû?
A legfontosabb kérdés, hogy mennyit kérsz érte? Ha megegyezünk, akkor postán keresztül utánvéttel meg tudjuk oldani, vagy meglátom, hogy hátha futárral olcsóbb. Persze mindent az én költségemen. :-)

Köszi!

Tamás
Jumper
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Bambi Mester!

Azért köszönöm!

Tamás
Jumper
Avatar
MeXico
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2008.09.17. 11:36
Tartózkodási hely: bp

Hozzászólás Szerző: MeXico »

bambi írta:
MeXico írta:igen elektronikus
Lehet hibás is a gyujtás
Mar mint melyik resz szerinted mert ha beindul utnana szepen megy nem durrog teljes terhelesen kigyorsitva ...szepen porog ... szoval egesegesnek tunik
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

MeXico írta:igen elektronikus
Lehet hibás is a gyujtás
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

Gexxx írta:Bambi bácsi!

Valamikor eltolnám hozzád a biciklit, hogy a télen egy teljes körû felújítást el tudj rajta végezni. Szerintem Máténál is ki fog kötni kábelezési témakörben, hacsak nem vállalod be azt is...
Ami biztos: Futómûvet (elsõ telók, hátsó villa persely), blokktartót, javítani kell, szerintem a fõtengõ szimeringekre is rá kell nézni, blokktömítéseket kell cserélni (csöpög a drága), kábelezést kell végezni. Vettem már pár dolgot, de pl. a láncot rád bízom majd.... Ha meg tudok szerezni egy plusz hengert, akkor lehet, hogy: 300 kubikzentimeter aus Gubacsi straße...
OK
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

zsakfos írta:
Jumper írta:Kedves Bambi Mester!

Hátsó sárvédõ ügyben jutottál valamire?

Köszi!

Tamás
Szia!

Ha nem talál Bambi,akkor nekem van egy.
hali
sajnos az üllõi úti börzén elvittek 3 darabot,és nincs több.sajnálom :(
de amint olvasom zsakfos kollégának van :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Jumper írta:Kedves Bambi Mester!

Hátsó sárvédõ ügyben jutottál valamire?

Köszi!

Tamás
Szia!

Ha nem talál Bambi,akkor nekem van egy.
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Kedves Bambi Mester!

Hátsó sárvédõ ügyben jutottál valamire?

Köszi!

Tamás
Jumper
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

Óóó, a Máté bácsi szivesen megcsinálja kábelezést! :D (Akár mást is.)
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Bambi bácsi!

Valamikor eltolnám hozzád a biciklit, hogy a télen egy teljes körû felújítást el tudj rajta végezni. Szerintem Máténál is ki fog kötni kábelezési témakörben, hacsak nem vállalod be azt is...
Ami biztos: Futómûvet (elsõ telók, hátsó villa persely), blokktartót, javítani kell, szerintem a fõtengõ szimeringekre is rá kell nézni, blokktömítéseket kell cserélni (csöpög a drága), kábelezést kell végezni. Vettem már pár dolgot, de pl. a láncot rád bízom majd.... Ha meg tudok szerezni egy plusz hengert, akkor lehet, hogy: 300 kubikzentimeter aus Gubacsi straße...
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Avatar
MeXico
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2008.09.17. 11:36
Tartózkodási hely: bp

Hozzászólás Szerző: MeXico »

igen elektronikus
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

MeXico írta:Sziasztok!
Egy olyan kerdesem lenne h a 251Mz-m altalaban hideginditaskor gyakran visszarug..majdenm eltöri a bokam :D.(illetve mostmar hosszabb ut utan leallitas utan nehany masodpercel a kipufogo iszonyatosat robban :D ) Mit lehetne tenni a berugas ellen ....en pl arra gondoltam vissza kene venni az elogyujtasbol .?

Elore is koszonom a segitseget.
Az lehet,hogy jó megoldás lenne.elektrónikus,gyújtás?
Avatar
MeXico
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2008.09.17. 11:36
Tartózkodási hely: bp

Hozzászólás Szerző: MeXico »

Sziasztok!
Egy olyan kerdesem lenne h a 251Mz-m altalaban hideginditaskor gyakran visszarug..majdenm eltöri a bokam :D.(illetve mostmar hosszabb ut utan leallitas utan nehany masodpercel a kipufogo iszonyatosat robban :D ) Mit lehetne tenni a berugas ellen ....en pl arra gondoltam vissza kene venni az elogyujtasbol .?

Elore is koszonom a segitseget.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

Jumper írta:Bambi Mester!

Nincs véletlenül elfekvõben 250-es ETZ-hez gyári méretû hátsó sárvédõd? Akár új, akár használt. Ha használt, az a lényeg, hogy ne legyen összeverve. Max festeni kelljen.
Egyszerûen sehol sem tudok hozzájutni.

Köszi!
Tamás
szerintem van,most megyek a mûhelyembe,és megnézem.este írok
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

Apol77 írta:
bambi írta:túrázáshoz szerintem jó a 300-as.
Én 15000ft-ér készítem.
Mester és kompletten gépmunkával, alkatrészekkel, szereléssel mennyibe kerülne ez a kis mûtét?
+ 3000ft kulcsra készen
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Bambi Mester!

Nincs véletlenül elfekvõben 250-es ETZ-hez gyári méretû hátsó sárvédõd? Akár új, akár használt. Ha használt, az a lényeg, hogy ne legyen összeverve. Max festeni kelljen.
Egyszerûen sehol sem tudok hozzájutni.

Köszi!
Tamás
Jumper
Avatar
camionos
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.09.14. 18:23
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: camionos »

Kedves Bambi mester és Samu!

Nagyon köszönöm a gyors és a számomra kedvezõ választ!! :D

Ha lehetséges,szeretném Bambi mester segitségével megoldani a 300-as henger dolgot.
Rendbe kéne hozni a gépemet,jövõre szeretnék túrázni a csapattal, ui. ismeretlenül is nagyon szimatikus a társaság.

Bambi mesterrel fel kéne vennem a kapcsolatot,egy priviben küldött tel.számnak örülnék...

Mégegyszer köszi !

Ui: Ha a tagoknak v. a fórumozóknak baranya megyében segitség kell, hivjatok fel bármikor. Nekem minden motoros a
barátom,de egy MZ-s nem tud rosszkor hivni.. Mûszaki problémáknál is hivhattok,ha a környéken jártok,azt is megoldjuk.

tel: 06 30 2263712 camionos Feri

Szevasztok!
Öreg-szem
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Bambi Mester!

Köszönöm!

Tamás
Jumper
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Hozzászólás Szerző: conus »

Emberek!

MA a benzinkúton láttam egy Harley Davidson-os tagot.
Neki úgy ment az elakadásjelzõje h balraegy-jobbraegy, balraegy-jobbraegy.
Így már egyszerûebben meg lehet oldani 1 relével? :roll:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Apol77

Hozzászólás Szerző: Apol77 »

bambi írta:
camionos írta:Sziasztok!

ETZ 251-es motorom blokkját szeretném átalakittatni a túraképesség növelése céljából.
Ha jól tudom,a Tábori tunning foglalkozik ilyesmivel.
Szerintetek elõrelépés-e a 300-as henger a250-hez képest?
Anyag és munkadij költsége kb. mennyi lehet?

Elõre is köszönöm a válaszokat.!
Mélyen tisztelt Bambi MESTER véleményét is nagyon várom....

Üdv mindenkinek, jobb idõt, ocsó benzint,stb...

Ui:vigyázz,ha jön a kamion!! :!:
túrázáshoz szerintem jó a 300-as.
Én 15000ft-ér készítem.
Mester és kompletten gépmunkával, alkatrészekkel, szereléssel mennyibe kerülne ez a kis mûtét?
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Samu »

Mindenképp ajánljuk neked a 300-ast, ad egy kis lóerõt és nyomatékot még a túrához.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

camionos írta:Sziasztok!

ETZ 251-es motorom blokkját szeretném átalakittatni a túraképesség növelése céljából.
Ha jól tudom,a Tábori tunning foglalkozik ilyesmivel.
Szerintetek elõrelépés-e a 300-as henger a250-hez képest?
Anyag és munkadij költsége kb. mennyi lehet?

Elõre is köszönöm a válaszokat.!
Mélyen tisztelt Bambi MESTER véleményét is nagyon várom....

Üdv mindenkinek, jobb idõt, ocsó benzint,stb...

Ui:vigyázz,ha jön a kamion!! :!:
túrázáshoz szerintem jó a 300-as.
Én 15000ft-ér készítem.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

Jumper írta:Bambi mester!

Ha már egyszer szét van szedve, akkor mit javasolsz, mivel szigeteljem le?

Köszi!

Tamás
bármilyen benzin álló tömítõ pasztát(szilikon ne legyen)De jó oda akár a barátnõd átlátszó köröm lakja is.
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Bambi mester!

Ha már egyszer szét van szedve, akkor mit javasolsz, mivel szigeteljem le?

Köszi!

Tamás
Jumper
Avatar
camionos
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.09.14. 18:23
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: camionos »

Sziasztok!

ETZ 251-es motorom blokkját szeretném átalakittatni a túraképesség növelése céljából.
Ha jól tudom,a Tábori tunning foglalkozik ilyesmivel.
Szerintetek elõrelépés-e a 300-as henger a250-hez képest?
Anyag és munkadij költsége kb. mennyi lehet?

Elõre is köszönöm a válaszokat.!
Mélyen tisztelt Bambi MESTER véleményét is nagyon várom....

Üdv mindenkinek, jobb idõt, ocsó benzint,stb...

Ui:vigyázz,ha jön a kamion!! :!:
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

Jumper írta:Sziasztok!
Annak ellenére, hogy nem akarok cigit csempészni mégis lemûtöttem a légszûrõház bal odali deknijét. :D A kíváncsiság nagy úr. :D Szerintetek nem kéne lennie ott egy tömítésnek az oldaldekninél? Mert nem volt, és szerintem annyira nem tömíthet jól, hogy ne szívjon be egy kis szutykos levegõt ott. Jól gondolom? Ha igen, akkor ehhez lehet kapni valami gyári tömítést, vagy csinálni kell?

Köszi!
Sziasztok!
Tamás
nincs tömítés,mert a gyár összeszerelve fényezi le,és úgy nem marad rés közte.
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Sziasztok!
Annak ellenére, hogy nem akarok cigit csempészni mégis lemûtöttem a légszûrõház bal odali deknijét. :D A kíváncsiság nagy úr. :D Szerintetek nem kéne lennie ott egy tömítésnek az oldaldekninél? Mert nem volt, és szerintem annyira nem tömíthet jól, hogy ne szívjon be egy kis szutykos levegõt ott. Jól gondolom? Ha igen, akkor ehhez lehet kapni valami gyári tömítést, vagy csinálni kell?

Köszi!
Sziasztok!
Tamás
Jumper
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Stravkó írta:
coco írta:Doboz van, tarto nincs (vagyis van csak hazi es egy nagy sz@r... ) kosz hogy valaszoltal :D
Nekem van valamilyen tartóm darabokban,utánnanézek,és lefotózom!
Na ezeket találtam:
Kép
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 48 vendég