Üzemanyagellátás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Stravkó írta:
Én gázbowdenre tippelek,lehet,hogy kezd "kiszõrösödni"!
Nem hiszem mert olyan fél perc alatt kúszott fel szépen lassan. Mintha én húztam volna finoman a gázt. És próbáltam a szivatót is visszatolni de teljesen bent volt.
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

Alfa írta:
bg írta:Üdv.
Annyit kérdeznék.
A gépemen, ES 125. BVF 22N 1-3 gyári porlasztó van. A hibajelenségek, amiket produkál a következõk.
Alapjáratnál, rendkívül füstöl, néha szépen pörög, néha lefulladozik, aztán szépen le is hörögne, ha nem húznám rá a szívatót. Így viszont füstöl. / nyilván így sokat kap/. Menet közben, a helyzet ugyanez. Egy ideig szépen megy, aztán lehörög, meg is állna, ha nem húznék rá szívatót, szaggatva, mintha darabos lenne benzin, ujra lódul, így viszont sokat kap, és attól akar immár leállni, hogy ömlik be a benzin./ ismét füstöl/
A hang, amit ilyenkor kiad, elég furcsa, mintha kopogna, a fõtengely, mintha minden fordulat nehéz volna. Aztán kis szívató, és minden megoldódik.
Eddig a létezõ összes fúvóka beállítást végig próbáltam. 3 szor takarítottam komplett karburátort. A keverés 40-es. Talán túl olajos lenne? Mi lehet a baj?
Érdemes-e feltennem a 150-es karburátorát? BVF 24N 1-3
Ez a szívató dolog ismerõs.

Pontosan ugyanez volt az enyémmel is (és még mindig van az új karbi alkatrészekkel). Vettem nagy szorgosan a régi pudvás cuccaim helyett vadiúj alkatrészeket (súbertûtõl úszóig mindent), és éppen ilyen lett tõle a motorom, majd mérgemben visszaépítettem kis fújkálás és lerakódás csiszolás után a régit, és tökéletesen megy vele.

Tuti nem dugulás az oka, az alkatrészeim vadonat újak, a tankot most rozsdátlanítottam, inkább másra tippelnék, mivel amikor kezdetben csak a fúvókákat cseréltem vissza a régire még mindig sz*r volt, semmi változás.

De amikor visszaraktam az úszó-úszószelep-súbertû hármast (már csak ezek voltak újak), egy csapásra megjavult az egész. Pedig úszószint ugyanaz, súber magassági állítása ugyanaz... Kezdj el sztem errefele nézelõdni...
azóta még kétszer szétszedtem. legutóbb alig tudtam alapjáratot állítani. állandóan felpörgött.
most ott járunk, hogy egyre rosszabb a helyzet. amikor gázt húzok, akkor elõször szépen mély hangon lehörög, aztán elkapja, felpörög, aztán kezdõdik elõlrõl. gondoltam keveset kap, de akkor meg miért füstöl mint a veszedelem?
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Alfa »

bakimate írta:
Alfa írta:Pedig úszószint ugyanaz, súber magassági állítása ugyanaz...
Csak éppen az utángyártott úszó nehezebb, mint a gyári.
Amint legközelebb bejutok a mûhelybe, megnézem hogy régi úszó/régi fúvókák/többi új kombó hogyan muzsikál.

Amúgy mi az általánosan elfogadott módszer a nehezebb úszó jó beállítására?
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

Alfa írta:Pedig úszószint ugyanaz, súber magassági állítása ugyanaz...
Csak éppen az utángyártott úszó nehezebb, mint a gyári.
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Alfa »

bg írta:Üdv.
Annyit kérdeznék.
A gépemen, ES 125. BVF 22N 1-3 gyári porlasztó van. A hibajelenségek, amiket produkál a következõk.
Alapjáratnál, rendkívül füstöl, néha szépen pörög, néha lefulladozik, aztán szépen le is hörögne, ha nem húznám rá a szívatót. Így viszont füstöl. / nyilván így sokat kap/. Menet közben, a helyzet ugyanez. Egy ideig szépen megy, aztán lehörög, meg is állna, ha nem húznék rá szívatót, szaggatva, mintha darabos lenne benzin, ujra lódul, így viszont sokat kap, és attól akar immár leállni, hogy ömlik be a benzin./ ismét füstöl/
A hang, amit ilyenkor kiad, elég furcsa, mintha kopogna, a fõtengely, mintha minden fordulat nehéz volna. Aztán kis szívató, és minden megoldódik.
Eddig a létezõ összes fúvóka beállítást végig próbáltam. 3 szor takarítottam komplett karburátort. A keverés 40-es. Talán túl olajos lenne? Mi lehet a baj?
Érdemes-e feltennem a 150-es karburátorát? BVF 24N 1-3
Ez a szívató dolog ismerõs.

Pontosan ugyanez volt az enyémmel is (és még mindig van az új karbi alkatrészekkel). Vettem nagy szorgosan a régi pudvás cuccaim helyett vadiúj alkatrészeket (súbertûtõl úszóig mindent), és éppen ilyen lett tõle a motorom, majd mérgemben visszaépítettem kis fújkálás és lerakódás csiszolás után a régit, és tökéletesen megy vele.

Tuti nem dugulás az oka, az alkatrészeim vadonat újak, a tankot most rozsdátlanítottam, inkább másra tippelnék, mivel amikor kezdetben csak a fúvókákat cseréltem vissza a régire még mindig sz*r volt, semmi változás.

De amikor visszaraktam az úszó-úszószelep-súbertû hármast (már csak ezek voltak újak), egy csapásra megjavult az egész. Pedig úszószint ugyanaz, súber magassági állítása ugyanaz... Kezdj el sztem errefele nézelõdni...
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

Stravkó írta:bg!
Ha már tényleg többször takarítottad,és nem volt eldugulva(amit pl.rozsdás tank is okozhat),akkor cserélj rajta karbit.Próbaképpen célszerû lenne olyat,ami jól mûködõ motoron van,mert rögtön kiderül,hogy hol a hiba. Az,hogy szívatóval megy,az dugulásra utal!
A levegõszûrõt nézted már,hogy nincs-e benne "madárfészek" :lol: ?

ami rendelkezésemre áll, az a BVF 24N. Karburátor. egy 150 es rõl.
az vajon jó lehet próbának? /az tuti minõségû, a 150 esemmel, 117. volt a végsebesség...
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

KILL3R etz írta:Hali!

Ma elmentem motorozni egy kicsit(nem bírtam tovább 8) ) , és arra lettem figyelmes amikor álltam a lámpánál, hogy szép lassan felemelkedett az alapjárat 1000-rõl kb 3000-re. Utána mentem vele egy jó darabig és a következõ megállásnál már rendben volt a dolog. Szal a kérdés az hogy ez mitõl lehet? Most csinálta elõször. Talán a hideg miatt? :?
Én gázbowdenre tippelek,lehet,hogy kezd "kiszõrösödni"!
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

bg!
Ha már tényleg többször takarítottad,és nem volt eldugulva(amit pl.rozsdás tank is okozhat),akkor cserélj rajta karbit.Próbaképpen célszerû lenne olyat,ami jól mûködõ motoron van,mert rögtön kiderül,hogy hol a hiba. Az,hogy szívatóval megy,az dugulásra utal!
A levegõszûrõt nézted már,hogy nincs-e benne "madárfészek" :lol: ?
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

bg!

Sztem ez szimmering. Talán a fõtengelyed lóg ahogy te is mondtad és lehet szétverte a csapággyal együtt a szimmeringet is. Bár ES-en nem tudom hogy van a gyújtásoldal. Azé várjál valami hozzáértõbb választ is :)
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

Üdv.
Annyit kérdeznék.
A gépemen, ES 125. BVF 22N 1-3 gyári porlasztó van. A hibajelenségek, amiket produkál a következõk.
Alapjáratnál, rendkívül füstöl, néha szépen pörög, néha lefulladozik, aztán szépen le is hörögne, ha nem húznám rá a szívatót. Így viszont füstöl. / nyilván így sokat kap/. Menet közben, a helyzet ugyanez. Egy ideig szépen megy, aztán lehörög, meg is állna, ha nem húznék rá szívatót, szaggatva, mintha darabos lenne benzin, ujra lódul, így viszont sokat kap, és attól akar immár leállni, hogy ömlik be a benzin./ ismét füstöl/
A hang, amit ilyenkor kiad, elég furcsa, mintha kopogna, a fõtengely, mintha minden fordulat nehéz volna. Aztán kis szívató, és minden megoldódik.
Eddig a létezõ összes fúvóka beállítást végig próbáltam. 3 szor takarítottam komplett karburátort. A keverés 40-es. Talán túl olajos lenne? Mi lehet a baj?
Érdemes-e feltennem a 150-es karburátorát? BVF 24N 1-3
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Hali!

Ma elmentem motorozni egy kicsit(nem bírtam tovább 8) ) , és arra lettem figyelmes amikor álltam a lámpánál, hogy szép lassan felemelkedett az alapjárat 1000-rõl kb 3000-re. Utána mentem vele egy jó darabig és a következõ megállásnál már rendben volt a dolog. Szal a kérdés az hogy ez mitõl lehet? Most csinálta elõször. Talán a hideg miatt? :?
Avatar
kuti
Aki nem csak motorral tud elesni
Aki nem csak motorral tud elesni
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2008.02.26. 15:12
MZ-d típusa: Etz125, Ts250/1
Tartózkodási hely: Pápa, s Bakony kanyarjai...

Hozzászólás Szerző: kuti »

na és persze a nem megfelelõ topikban való hozzászólásra is harapnak a moderátorok... Bár.. az én Mz-m Hosszú és átláthatatlan idézetekkel megy :D
Aki sokat esik..... // A kevés lóerőt sok bátorsággal pótolom! :) Adatlapom Galériám
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Samu írta:Már én is szóltam párszor a sok "beidézés" miatt, Norbedlee-nek tartok majd egy kis tréninget MSNen... :)
Neee nem akarok fekete pontot kapni :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Etz 150 87'
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Samu »

Már én is szóltam párszor a sok "beidézés" miatt, Norbedlee-nek tartok majd egy kis tréninget MSNen... :)
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

bluerider írta:Már megint a hosszú idézés! És megint átláthatatlan! :?
jól van na :oops: , nem kell belekötni mindenbe 8)
Etz 150 87'
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Már megint a hosszú idézés! És megint átláthatatlan! :?
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

IQBetyar írta:Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre (nem is kicsire ;-))...

Nem túlságosan régóta van egy MZ 125 TS mocim viszonylag életképes. Töltés nincs, osztály társam elektronikus töltésszabályozót készít rá, hátha attól megjavul, ha nem az akkor esetleg a gerjesztõ tekercs (forgórész elvileg jó, mértük). Ezzel még úgy elment, hogy csak rövid távon használgattam, próbálgattam és használat után aksi kivesz, töltõre fel, indulás elõtt mociba be.
Következõ probléma: valószínûleg sok keveréket kapott és kap, mert eléggé füstöl és érdekesen viselkedik: gyertyát pillanat alatt beköpi, hidegen nagyon nehezen indul stb... Múltkor nem sikerült vele elindulnom, így egy kicsit megbányásztuk, hogy mi a fenéért nem teszi a dolgát... Észrevettük, hogy a tank redvás, benzinszûrõ is, benzincsõ régi, merev. Benzint leeresztettük ezeken keresztül, egy kicsit hagytunk a tankban és azzal "kimostuk" a nagyja piszkot. Új benzincsõ és szûrõ került a régiek helyére. Vettünk egy új gyertyát is, azt is beletettük. Kitoltuk házból az utcára, benzincsap kinyit, gyújtás ráad, egy határozott rúgás és szépen jár, sikerrel hazaértem vele (8km kb.), de félek, hogy ha nem lesz beállítva rendesen, akkor nem sokáig lesz ilyen jó. Porlasztó 22N1 jelzéssel bír. Keresgettem az oldalon beállítási leírást, de kissé béna vagyok és nem találtam, meg még nem olvastam vissza, esetleg ha tudna valaki egy linket...


Takarítsd ki a karburátort, csinálj olajcserét, ellenõrizd a fékbetéteket, nézzd meg a láncot, és keverj normális arányú keveréket

Üdv








Aztán :-)

Tervem, hogy a motort majd egy kicsit megtuningolom (segítséggel persze, mert én eléggé hülye vagyok az ilyesmihez), pl.: van iskolatársam, akinek van feleslegben 150 -es teljesen felfúrt hengere, hozzá való hengerfeje, dugó stb., arra gondoltam lecserélni a mostanit.
Elektromosság terén: elektronikus töltésszabályzó, gyújtás átalakítása, irányjelzõk átalakítása, esetleg mindenféle visszajelzõ fények stb... :-)

Találtam itt az oldalon egy MZ ES 150 felújítását, ott az illetõ Dellorto PHBL 24-es porlasztót szerelt a jármûre. Újonnan kb. 20 E-ért találtam interneten legolcsóbban, használtan 12 e-ért. Nincs valami sok pénzem, azért kérdezem, hogy megéri ezt venni, jobban meg-e tõle a gép (mennyivel), vagy esetleg valaki ajánlana valami mást (esetleg a 28-ast :P).

Most ennyi jutott az eszembe.

Elõre is mindenkinek köszönöm a segítséget :-)

Ádám
Etz 150 87'
Avatar
IQBetyar
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.10.11. 19:08

Hozzászólás Szerző: IQBetyar »

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre (nem is kicsire ;-))...

Nem túlságosan régóta van egy MZ 125 TS mocim viszonylag életképes. Töltés nincs, osztály társam elektronikus töltésszabályozót készít rá, hátha attól megjavul, ha nem az akkor esetleg a gerjesztõ tekercs (forgórész elvileg jó, mértük). Ezzel még úgy elment, hogy csak rövid távon használgattam, próbálgattam és használat után aksi kivesz, töltõre fel, indulás elõtt mociba be.
Következõ probléma: valószínûleg sok keveréket kapott és kap, mert eléggé füstöl és érdekesen viselkedik: gyertyát pillanat alatt beköpi, hidegen nagyon nehezen indul stb... Múltkor nem sikerült vele elindulnom, így egy kicsit megbányásztuk, hogy mi a fenéért nem teszi a dolgát... Észrevettük, hogy a tank redvás, benzinszûrõ is, benzincsõ régi, merev. Benzint leeresztettük ezeken keresztül, egy kicsit hagytunk a tankban és azzal "kimostuk" a nagyja piszkot. Új benzincsõ és szûrõ került a régiek helyére. Vettünk egy új gyertyát is, azt is beletettük. Kitoltuk házból az utcára, benzincsap kinyit, gyújtás ráad, egy határozott rúgás és szépen jár, sikerrel hazaértem vele (8km kb.), de félek, hogy ha nem lesz beállítva rendesen, akkor nem sokáig lesz ilyen jó. Porlasztó 22N1 jelzéssel bír. Keresgettem az oldalon beállítási leírást, de kissé béna vagyok és nem találtam, meg még nem olvastam vissza, esetleg ha tudna valaki egy linket...

Aztán :-)

Tervem, hogy a motort majd egy kicsit megtuningolom (segítséggel persze, mert én eléggé hülye vagyok az ilyesmihez), pl.: van iskolatársam, akinek van feleslegben 150 -es teljesen felfúrt hengere, hozzá való hengerfeje, dugó stb., arra gondoltam lecserélni a mostanit.
Elektromosság terén: elektronikus töltésszabályzó, gyújtás átalakítása, irányjelzõk átalakítása, esetleg mindenféle visszajelzõ fények stb... :-)

Találtam itt az oldalon egy MZ ES 150 felújítását, ott az illetõ Dellorto PHBL 24-es porlasztót szerelt a jármûre. Újonnan kb. 20 E-ért találtam interneten legolcsóbban, használtan 12 e-ért. Nincs valami sok pénzem, azért kérdezem, hogy megéri ezt venni, jobban meg-e tõle a gép (mennyivel), vagy esetleg valaki ajánlana valami mást (esetleg a 28-ast :P).

Most ennyi jutott az eszembe.

Elõre is mindenkinek köszönöm a segítséget :-)

Ádám
Üdv.: Ádám
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

Dodi írta:Igen!
Az ES az nagyon OK. :D
ÁÁÁÁH! Nem vok nagyon elfogult!
ez a helyes út... :D :smt041 :smt048
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Dodi
Safety Car
Safety Car
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.05.19. 22:57
MZ-d típusa: ES 250/2 '72
Tartózkodási hely: Budapest XV.

Hozzászólás Szerző: Dodi »

Igen!
Az ES az nagyon OK. :D
ÁÁÁÁH! Nem vok nagyon elfogult!
Trophy 250 UIT-200
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

A kis ES - TS blokk azonosságokhoz: ES és TS fõtengely különbözik, más a csapágyazása (+hajtókar felsõ szem).
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Ha ilyen zsir géphez jutotál szencségtörés belenyulni ha nem muszály,majd ha eljön az ideje.Egyébként az 1,5 LE sokszor jól jön pl ha szembe fúj a szél de aki megszokta annak fel sem tünik a hiánya.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

kupi írta:Igen szinte teljesen egyformák(legalábis csereszavatosak az alkatrész egységek)nekem egy utolsó kiadásu TS 125 ös van ez már a BVF22N2-1 es karbival van szerelve ezen már álitható ütközöcsavaral az alapjárat és más a karbi szerkezete is (tûfuvoka és a tolatyú mind a kis TZ-n")de a fuvokák és az uszó egyforma,és a kuplung kosár és persze a lác is ETZ-s de nekem volt már benne ES is ki lehet cserélni és ugyan ugy megy mindegyikel(az ES keskenyebb láncal).Eltérés lehet még a fõtengely az ES ha jól tudom felül csak bromz perselyes az enyém eredetileg már tûgörgös volt mind az ETZ (most német bronzperselyes van benne)szerintem tartosabb.A váltó az egy az egy a motortömb csak a forduat kihajtás furatába tér el,azt nem tudom a 125 re fel e lehet tenni a 150 es hengert ezt még nem probáltam de kiváncsi lenék rá nagyon.Az elektronika az egyforma igaz a kor szelemének megfelelõ(akkor világitotak ha nem látak)ma már kicsit szerény de keresem a megoldást erre(szerintem a helyes irány a ledes izzó a féklámpába és ahova lehet).Alkatrész szerencsére van utángyátot is de én inkább veszek egy sufniba szunnyadó ES-vagy TS-t és elbontom legutoljára 2000ft ért sikerült vennem egy komplett ES-t papirok nélkül.

igen én sem tudok más eltérést. de majd felteszem máshol is kérdést hátha van hozzáértõ ember.
most hogy vettem egy eredeti ES 125-ös gépet, lehet hogy a hengert átszerkesztem. de azon gondolkodok folyamatosan, hogy egy 6234 km. es motorba érdemes e belenyúlni? a különbség csak, 1,5 Le. ez szerintem elhanyagolható.
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Fölesz!

Küldetem képeket e-mailben a karbiról
Etz 150 87'
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Igen szinte teljesen egyformák(legalábis csereszavatosak az alkatrész egységek)nekem egy utolsó kiadásu TS 125 ös van ez már a BVF22N2-1 es karbival van szerelve ezen már álitható ütközöcsavaral az alapjárat és más a karbi szerkezete is (tûfuvoka és a tolatyú mind a kis TZ-n")de a fuvokák és az uszó egyforma,és a kuplung kosár és persze a lác is ETZ-s de nekem volt már benne ES is ki lehet cserélni és ugyan ugy megy mindegyikel(az ES keskenyebb láncal).Eltérés lehet még a fõtengely az ES ha jól tudom felül csak bromz perselyes az enyém eredetileg már tûgörgös volt mind az ETZ (most német bronzperselyes van benne)szerintem tartosabb.A váltó az egy az egy a motortömb csak a forduat kihajtás furatába tér el,azt nem tudom a 125 re fel e lehet tenni a 150 es hengert ezt még nem probáltam de kiváncsi lenék rá nagyon.Az elektronika az egyforma igaz a kor szelemének megfelelõ(akkor világitotak ha nem látak)ma már kicsit szerény de keresem a megoldást erre(szerintem a helyes irány a ledes izzó a féklámpába és ahova lehet).Alkatrész szerencsére van utángyátot is de én inkább veszek egy sufniba szunnyadó ES-vagy TS-t és elbontom legutoljára 2000ft ért sikerült vennem egy komplett ES-t papirok nélkül.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

ES=TS elírtam.
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

Hát a leszólásról az a véleményem hogy nem korrekt. Legfõképpen ha olyan motor gazdája szólja le, akinek azért alapjaiban olyan vas van a birtokában, mint amilyet leszól. Lehetne horror regényeket mesélni a bölcsõvázas, meg nem bölcsõvázas motorok különbségérõl, /ez utóbbiban általában kicsavarodik a blokk, mint tudjuk/, de minek? Igazából nem az a lényeg hogy bárkinek beszóljunk, hanem hogy együtt élvezzük az MZ-t. Az, meg ha a kis MZ-t valaki leszólja, inkább egy –egy rossz motor, stb. eredménye, mintsem a valós tények.
Én meg vagyok elégedve vele, lassan készen lesz teljesen. Sõt ha tehetném, és találnék gyári vasat, vennék még egyet. De nem nagyot, csak 125-öst, vagy 150-est.

És most adatok:
Az MZ ES 125, MZ ES 125/1, az MZ TS 125, -bõl összesen: 599 729-et gyártottak.
Az MZ ES 150, MZ ES 150/1, az MZ ES 150, -bõl összesen: 699 999-db-ot gyártottak.


Ebbõl kitûnik, hogy annyi rohangászik szerteszét mindenféle csûrben, fészerben, ólban, garázsban, hogy alkatrész még jó pár évig lesz hozzá. Lévén a motor közel azonos, tudásom szerint a 125, és 150-es között, a porlasztó, a kis lánckerék, és henger a különbség/.
Tényleg erre kíváncsi lennék hozzáértõtõl. Tényleg ennyi a külömbség?
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Igy igaz és nagyon õrülök a véleményednek mivel a kiss TS-t eddig mindenki csak leszolta pedig egy igazi társ a mindenapokban megvanak az elõnyei saját szépsége"én bejártam vele Magyarországot és láta alatam az Alpokat is igaz csak egy kicsit de láta.És soha semmi komoly bajom nem volt sem a szerkezetel sem a konstukcioval,nem a legtökéletesebb de ez benne a szép(és szerintem itt kezdõdik az igazi motorozás olajos kéz és elzsibadt fenék 70nél többet is látsz).És a modern MZ-k alapja igazi tulélök,nem is fényezem tovább mert ez a duma nem ide való még kikapok érte.Köszi.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

Egyetértünk.
Magam is azt vallom, hogy a gyári a legjobb! Az utánbarkácsolt szarok tönkrevágják a mocit akármilyen autószerelõ tuti receptje a befutó! A gyári áttétel, a gyári karburátor, a gyári porlasztó!
Meg, aztán aki a kis 125-ös, vagy a báty, a 150-es- esel, akar 130-at menni, az vegyen nagyobb motort. Ezekben pont a középkori fíling a király! Sokan mondják, hogy ráz, mert nincs a motor csillapítva a váz találkozásánál. De ebben ez a szép. 75-80-al elmegy bárhová!
Nekem az is furcsa, amikor sokan azt írják, hogy egy-egy elõzés után elszáll a gyújtás, vagy megszakító, vagy bármi. Miért szállna el? Csavar rögzít mindent, ha elszáll, akkor szar a csavar! Az üllõ, meg kalapács találkozását meg úgyis karban kell tartani! A lámpa esetleg a gyenge láncszem, de ha jól van kezelve a gép, akkor az sem lehet gond. A Pannónia karbis gép szerintem kacsa.
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Tanácstalan vagyok én régen egy másik 125 öst probáltam felpiszkálni de a 110 az már sok neki gondolj bele a gyári átételel 6800 lenne a fordulat 110 nél!Sem a kipuf sem az õblités nem lenne tökéletes nem beszélve arrol,hogy a gyári beálitás a legtökéletesebb ha nem frankó a benzin levegõ tehát sok a benzin az égés leromlik tehát még szarabb mind a gyárival.Van egy Pesti srác aki négy felömlös hengert csinál modositja a kipufogot,és az elsõ fogaskereket 150-es ére cseréli a karbi marad a régi és igy tud 110km/ó akkor igy kb6000 pörög de majdnem elszál.Nem tudom de az is igaz vannak csodák de mind minden csoda ezis csak pár napig tarthat.Sokat kibir az MZ de nem mindent!Látam leszakadt dugot kitört házakat elferdült hajtokart sõt szétnyiltat is,nem beszélve az utángyártott elolvadt dugorol és a sok törött gyûrüröl.Egyébként van ithol Pannoniám én a forditotját akartam kivitelezni MZ karbi a Pancsira de nem akarta (kb két évig kinlodtam ilyesmivel)csak az eredetivel az igazi.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

Nekem is érdekesnek tûnik. Ha mégis ennyi volt, akkor az a motor pár száz km után kifeküdt. A Pannónia karburátort meg el sem tudom képzelni, hogy hozta össze az Mz-vel. tegnap direkt megnéztem egy Pannóniát. Hát kétséges minden esetre.
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Lehet nem pontos az órája"én is ismertem ilyen esetet mikor a srácnak a 250 es ETZ je 130km/ó ment igaz én mellete jöttem végig a TS125 õs öm el és az csak 95km/ ó mért és nekem ez majdnem ful gáz volt igaz de azt tudom az órám majdnem pontos as az emlitet ETZ pedig alig birta az 5.ket olyan gyenge volt".És az is lehet valamit babráltak a fogaskerékkel"vagy a kerék átmérõvel (gyárilag 18 as)és ha 16 ost tesznek bele máris máshogy mér.Egy biztos a leirtak alapján (nekem 18 éves tapasztalat 125Ts el)nehéz elkébzelni.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Hozzászólás Szerző: conus »

ez KACSA. 90-95 km/h-s utazó... pilóta nélkül esetleg :twisted:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

ja ts 125.rõl van szó.
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: bg »

Hozzáértõ sokat próbált véleményekre vagyok kíváncsi. Ezt ma olvastam. Létezhet?
„A motorerõt egy kicsit keveselltem ,ezért kapott egy egyhengeres Pannónia karbit ,ami a gyári állíthatatlan ás alapjárat nélküli karbi után kész felüdülés volt. Nem mellesleg sokkal erõsebb lett tõle a motor, ugyanakkora fogyasztással, mint a gyári karbival. Ehhez hozzájárult az is, hogy egy hétig tartott, mire beállítottam a karbit. A blokk már külsõ szimeringes, erõsített csapágyazású. A motor nagyon kényelmes, leszámítva magasabb fordulton némi vibrációt. Az utazója gyári karbival 80-85, a Pannónia karbival 90-95 lett. A végsebessége mindkét karbival 110km/h. ”
itt olvastam: http://totalbike.hu/nepitelet/?op=itelet&cat_id=59024
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
tams9
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2008.05.15. 09:45
Tartózkodási hely: Mezõkövesd

Hozzászólás Szerző: tams9 »

Fölesz írta:és vajon azonos átmérõjû nevesebb karbi pl dellorto és mz karbi között van e számottevõ különbség?
nekem igazából egy robogóra kellene, jelenleg 106ccm 17,5ös dellortó karbival, de sajnos az odalett és még nem eldöntött tény de lehet h fel lesz fúrva 125ccmre....és akár marad 106 akár 125 lesz, mindenképpen kell egy másik karbi, a kérdés az lenne h megéri e vanni egy neves karbit 20-25 felé vagy egy jó állapotú használt mz karbi is megteszi....a motort igazából munkába járni használom télen nyáron tehát nem elsõdleges szempont h atom sportos legyen meg az is belefér ha az eddigi 4 liter helyet 4,6 lesz a fogyasztás
az viszont szempont h kézi szivatós legyen
kobraCode írta:Helló!

Ha jól tudom akkor a következõk a gyári adatok:

125-ös: 22mm
150-es: 24mm
250-es: 30mm

Ha nem jól írtam, javítsatok ki.

Üdv.
Hello!
Én úgy hallottam, hogy az újabb karbutárorok terhelésváltáskor jobbak, nem dúsul, szegényedik a keverék. Valahogyan alkalmazkodik a motor aktuális légnyeléséhez. Hiába rántod oda neki alacsony fordulaton nem hörög le.
Fölesz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.11.20. 09:53
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Fölesz »

conus írta:Fölesz!

a puding próbája az evés. valakitõl kérj kölcsön egy 22-es torokátmérõjû ETZ vagy TS karbit, és dobd fel....
értem, akkor már csak kell találnom egy embert akinek van egy 22es karbija......vki?
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Hozzászólás Szerző: conus »

Fölesz!

a puding próbája az evés. valakitõl kérj kölcsön egy 22-es torokátmérõjû ETZ vagy TS karbit, és dobd fel, viszont valahogy meg kell oldanod a torokátmérõ szûkítést egy közdarabbal ami nem egy egyszerû dolog.
viszont én tudok egy nem is olyan drága 18mm-es torokátmérõjû karbit, AMAL gyártmány, tuning simsonokra szokták feldobni:
http://www.freeweb.hu/simsonbolt/kepes.cgi?prod=2818
de lehet h nagyobb fúvókák kellenek bele a 106 ccm-s robogódhoz.
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Fölesz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.11.20. 09:53
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Fölesz »

és vajon azonos átmérõjû nevesebb karbi pl dellorto és mz karbi között van e számottevõ különbség?
nekem igazából egy robogóra kellene, jelenleg 106ccm 17,5ös dellortó karbival, de sajnos az odalett és még nem eldöntött tény de lehet h fel lesz fúrva 125ccmre....és akár marad 106 akár 125 lesz, mindenképpen kell egy másik karbi, a kérdés az lenne h megéri e vanni egy neves karbit 20-25 felé vagy egy jó állapotú használt mz karbi is megteszi....a motort igazából munkába járni használom télen nyáron tehát nem elsõdleges szempont h atom sportos legyen meg az is belefér ha az eddigi 4 liter helyet 4,6 lesz a fogyasztás
az viszont szempont h kézi szivatós legyen
kobraCode írta:Helló!

Ha jól tudom akkor a következõk a gyári adatok:

125-ös: 22mm
150-es: 24mm
250-es: 30mm

Ha nem jól írtam, javítsatok ki.

Üdv.
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

fores írta:Vadlállat módjára füstöl a gépem..pedig karbi beállitva,és nem szivja az olajat a váltóbol..néha csepeg valami fekte szötymör a könyökböl..keverési arány betartva..mi lehet a gond?

Milyen színû füst jön a gépedbõl? Fehér vagy kék?
Nekem is füstölt egyszer nagyon a gépem, mikor megvettem és elkezdtem használni. Égett ki a kipufogóból a sok lerakódás. Kb 30 km 5.-ben 5000 fordulat és felette, és láss csodát ki is égett, azóta csak hidegen füstöl picit, és akkor is csak kéken. Ha fehér akkor olaj!
fores
Alapító tag
Alapító tag
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2007.10.11. 11:33
MZ-d típusa: ETZ,Honda
Tartózkodási hely: Alsózsolca

Hozzászólás Szerző: fores »

Vadlállat módjára füstöl a gépem..pedig karbi beállitva,és nem szivja az olajat a váltóbol..néha csepeg valami fekte szötymör a könyökböl..keverési arány betartva..mi lehet a gond?
fores
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Fölesz írta:heló!

Kérdés: milyen torokátmérõjû MZ karbik léteznek? Fõleg a 125, 150 ccm eseké érdekel, de tájékoztató jelleggel érdekelne a 250esé is.

Helló!

Ha jól tudom akkor a következõk a gyári adatok:

125-ös: 22mm
150-es: 24mm
250-es: 30mm

Ha nem jól írtam, javítsatok ki.

Üdv.
Fölesz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.11.20. 09:53
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Fölesz »

heló!

Kérdés: milyen torokátmérõjû MZ karbik léteznek? Fõleg a 125, 150 ccm eseké érdekel, de tájékoztató jelleggel érdekelne a 250esé is.
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Hozzászólás Szerző: horhaus »

kuti írta:Igen! én is hallottam légellenállásról :D Csak ezért mertem kizárni, mert a 125ös kistz a maga 11-12 pacijával simán ugyanúgy ment 5.be dobozokkal, mint nélkülük.. Ebbõl gondoltam, hogy a 250es a 20 feletti pacijával is bírja
Paciból 19 volt benne 30 évvel ezelõtt. Ez a masina csak egy hónapja van a tulajdonomban. Még csak tesztelgetem. Sokat betegeskedett eddig, bár üzemképes állapotban vettem. Ki is próbáltam, de másnaptól egyik hiba a másik után. Mindezekkel együtt nagyon élvezem. Szerintem a gyújtás sem tökéletes.
Avatar
kuti
Aki nem csak motorral tud elesni
Aki nem csak motorral tud elesni
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2008.02.26. 15:12
MZ-d típusa: Etz125, Ts250/1
Tartózkodási hely: Pápa, s Bakony kanyarjai...

Hozzászólás Szerző: kuti »

Igen! én is hallottam légellenállásról :D Csak ezért mertem kizárni, mert a 125ös kistz a maga 11-12 pacijával simán ugyanúgy ment 5.be dobozokkal, mint nélkülük.. Ebbõl gondoltam, hogy a 250es a 20 feletti pacijával is bírja
Aki sokat esik..... // A kevés lóerőt sok bátorsággal pótolom! :) Adatlapom Galériám
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

kuti írta:Dobozoktól kétlem hogy csinálná..
Légellenállás!
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Hozzászólás Szerző: horhaus »

kuti írta:
horhaus írta:Sziasztok

A 250/1 -esem nem nagyon szereti az ötödiket. Négy után mintha kívánná az ötödiket, de ha kapcsolok olyan mintha háromból tenném ötbe. Aztán vissza 4.
Subertün a karika felülrõl a másodikba. Kevés neki benzin, vagy a három gigantikus doboz ennyit visszafog? Egyszer kipróbálom nélkülük. Kilóméter órára nem lehet számítani. Meg kéne számolnom a fogakat a lánckeréken. Az elõzõ tulaj talán variált valamit.

Ma még motoroztam, de már végét járja a jó idõ.

Sziasztok
Dobozoktól kétlem hogy csinálná.. elõször a fogaskereket kéne megnézni! ha az a gyári, akkor szerintem még egy rosszul beállított gyújtás is okozhatja.. De lehet hengerkopás is.. Elsõ mindenképp a fogaskerék!

Kössz. Elõbb utóbb mindent kipróbálok. Csak lassan. Kevés mostanában az idõm.
Avatar
kuti
Aki nem csak motorral tud elesni
Aki nem csak motorral tud elesni
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2008.02.26. 15:12
MZ-d típusa: Etz125, Ts250/1
Tartózkodási hely: Pápa, s Bakony kanyarjai...

Hozzászólás Szerző: kuti »

horhaus írta:Sziasztok

A 250/1 -esem nem nagyon szereti az ötödiket. Négy után mintha kívánná az ötödiket, de ha kapcsolok olyan mintha háromból tenném ötbe. Aztán vissza 4.
Subertün a karika felülrõl a másodikba. Kevés neki benzin, vagy a három gigantikus doboz ennyit visszafog? Egyszer kipróbálom nélkülük. Kilóméter órára nem lehet számítani. Meg kéne számolnom a fogakat a lánckeréken. Az elõzõ tulaj talán variált valamit.

Ma még motoroztam, de már végét járja a jó idõ.

Sziasztok
Dobozoktól kétlem hogy csinálná.. elõször a fogaskereket kéne megnézni! ha az a gyári, akkor szerintem még egy rosszul beállított gyújtás is okozhatja.. De lehet hengerkopás is.. Elsõ mindenképp a fogaskerék!
Aki sokat esik..... // A kevés lóerőt sok bátorsággal pótolom! :) Adatlapom Galériám
Avatar
Szilárd Mz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.09.25. 21:49
Tartózkodási hely: Jánkmajtis

Hozzászólás Szerző: Szilárd Mz »

[quote="Norbedlee"]Van egy jó állapotú karburátorom, hogyan tudom megállapytani hogy jó-e?[/quote]

Rakd fel egy olyan mocira amire való és próbáld ki.....
Mit ér az erõ ha nem uralod!!!
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Van egy jó állapotú karburátorom, hogyan tudom megállapytani hogy jó-e?
Etz 150 87'
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 51 vendég