Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

redocstomi írta:üdv. Azt szeretném megkérdezni hogy van-e elektronikus indexrelé 6 V-os MZ-hez?
Szia

Ilyen nem létezik ,de tudok neked építeni, szabályozható rajta a villogás sebessége is, egyenletes lesz vele a villogás és nincs közel sem akkora áramfelvétele mint a bimetálos relének!

Üdv.:Sub-ee
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

kuti írta:
zsakfos írta:Ha már ennyi szó esett róla.http://borrow-our-braine.addel.hu/detai ... tid=210282
ilyen csepptöltõt használok én is! egyszer lemerült csontra az akksim, azt is feltöltötte! Hidegre is pöccre indul azóta is. Miközben apám ts-ébe, új akksit egész nap töltve nem töltött fel rendesen.. :roll:
kinek a pap,kinek a paplan
Etz 150 87'
Avatar
kuti
Aki nem csak motorral tud elesni
Aki nem csak motorral tud elesni
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2008.02.26. 15:12
MZ-d típusa: Etz125, Ts250/1
Tartózkodási hely: Pápa, s Bakony kanyarjai...

Hozzászólás Szerző: kuti »

zsakfos írta:Ha már ennyi szó esett róla.http://borrow-our-braine.addel.hu/detai ... tid=210282
ilyen csepptöltõt használok én is! egyszer lemerült csontra az akksim, azt is feltöltötte! Hidegre is pöccre indul azóta is. Miközben apám ts-ébe, új akksit egész nap töltve nem töltött fel rendesen.. :roll:
Aki sokat esik..... // A kevés lóerőt sok bátorsággal pótolom! :) Adatlapom Galériám
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: coco »

Norbedlee igazad van :D Apum autoszerelo s ugy fogom csinalni ahogy o mondja:D... vegyem ki, vigyem fel a lakasba, tavasszal meg kostoltatom egy kicsi arammal oszt annyi. :D:D:D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

redocstomi írta:üdv. Azt szeretném megkérdezni hogy van-e elektronikus indexrelé 6 V-os MZ-hez?

Hali.

Szerintem van. De ha nincs, vagy esetleg nem akarsz keresgetni akkor Sub-ee a te embered, õ biztos hogy megtudja neked építeni.

Üdv.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

ghostrider írta:Nekem van egy csepptöltõm. A savas aksit csak rárakom és tavasszal meg leveszem róla, vagy van valami fifika a dologban?

Üdv. Ghost
Ghost!

Itt már mond mki mindent szóval már nem is lehet tudni hogy mi a jó, és ha te rárakod a töltõre akkor az x hétig folyamatosan megy?
Etz 150 87'
ghostrider

Hozzászólás Szerző: ghostrider »

Nekem van egy csepptöltõm. A savas aksit csak rárakom és tavasszal meg leveszem róla, vagy van valami fifika a dologban?

Üdv. Ghost
Avatar
redocstomi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.06.12. 13:46
Tartózkodási hely: Körmend

Hozzászólás Szerző: redocstomi »

üdv. Azt szeretném megkérdezni hogy van-e elektronikus indexrelé 6 V-os MZ-hez?
Avatar
tothszilard
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2008.01.29. 16:37
MZ-d típusa: etz 125
Tartózkodási hely: Zala

re

Hozzászólás Szerző: tothszilard »

Köszönöm Szabolcs, küldtem egy levelet.
Üdv Szilárd
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Gyújtás

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

tothszilard írta:Sub-ee valahogy tudnánk beszélni az elektronikus gyújtásról? Van Msn-ed? Írjak inkább mail-t?
Kösz, üdv Szilárd
Szia

Van MSN-em!, de inkább írj mailt, úgy jobb lenne!

Üdv.:Sub-ee
Avatar
tothszilard
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2008.01.29. 16:37
MZ-d típusa: etz 125
Tartózkodási hely: Zala

Gyújtás

Hozzászólás Szerző: tothszilard »

Sub-ee valahogy tudnánk beszélni az elektronikus gyújtásról? Van Msn-ed? Írjak inkább mail-t?
Kösz, üdv Szilárd
Avatar
Csöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.09.03. 20:45
MZ-d típusa: ETZ 125, ETZ 250
Tartózkodási hely: Balatonfenyves

Hozzászólás Szerző: Csöpi »

www.bannerbatteries.com (lehet váltani magyar nyelvre is) ez lemaradt az elõzõ hsz.-ból :)
Üdv: Alter /Csöpi/
Avatar
Csöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.09.03. 20:45
MZ-d típusa: ETZ 125, ETZ 250
Tartózkodási hely: Balatonfenyves

Hozzászólás Szerző: Csöpi »

Ha már akkumulátor témáról folyik az értekezés, nálam ami nagyon jól bevált típus az a Banner. Simsonban (elektronikus gyújtás, indexek) Fater Merci Vitojában öt éve szolgál Banner. Elõzõ munkahelyemen, ahol egy KCR-es KAMAZon és egy IFÁn voltam sofõr mindkettõben Banner akku volt, indítással sohasem volt gondom, télen is indult mint a doksza 8) (meg a többi kolega kocsija az enyémrõl lett bikázva, mikor hideg reggeleken nem tudtak elindulni :twisted: )
Üdv: Alter /Csöpi/
Avatar
Csöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.09.03. 20:45
MZ-d típusa: ETZ 125, ETZ 250
Tartózkodási hely: Balatonfenyves

Hozzászólás Szerző: Csöpi »

bakimate írta:
Norbedlee írta:Ez a csepptöltõ ez direkt motor akkuhoz van ha jól tudom?
"Csepptöltõt" lehet rakni autóra, teherautóra, bármire. Csak azt kell megnézni, hogy mekkora erõsségû árammal tölt.

Azt azért tudjátok, hogy a "csepptöltõ" mit tud?
Ha jól tudom a csepptöltõ nem csinál mást mint megakadályozza az akkumulátor önkisülését mikor nincs használva az akku. Tehát nem más mint egy "szinten tartó" akkutöltõ, a töltõáram megállapítása pedig ha jól tudom, az akku Ah kapacitásának tizedrészének megfelelõ áram milliamperben. Ezzel a töltõvel viszont nem igazán lehet feltölteni egy lemerült akkut, ez csak szinten tartásra szolgál(Pl a hosszú téli estékre :) ). De a csepptöltõrõl levéve az akku bármikor teljes terhelésre hadrafogható, mert az önkisülésbõl adódó feszültségcsökkenést a csepptöltõ pótolta. Remélem nem írtam le nagyon hosszan a gondolataimat :D :smt025
Üdv: Alter /Csöpi/
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

sub-ee írta:
Norbedlee írta: Nekem 2 év garancia van rá, ami akkor érvényes ha az elromlott akkut bevizsgáltatom egy villamossági szakival....
Szia

Mégis megvan a cimbimnek a digitális motor akku töltõje 20Ah-áig. Programozható, digitális csepptöltõ, az ára 4700Ft

Üdv.:Sub-ee
Új vagy használt? amúgy tényleg érdekel.....irj már róla részletessbb infot és megyegyezünk
Etz 150 87'
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Norbedlee írta:
coco írta:Nekem a fel ev garanciat is ugy adtak az akksira hogy el kelett vigyem villamossagi csavohoz aki megmerte hogy jo-e a toltes, rairta a szamla hatara es rakott ra egy pecsetet. Ez utan vissza kelett menjek s meg kelett mutassam az eladonak h minden oke es igy lett fel ev garanciam.
Nekem 2 év garancia van rá, ami akkor érvényes ha az elromlott akkut bevizsgáltatom egy villamossági szakival....
Szia

Mégis megvan a cimbimnek a digitális motor akku töltõje 20Ah-áig. Programozható, digitális csepptöltõ, az ára 4700Ft

Üdv.:Sub-ee
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

coco írta:Nekem a fel ev garanciat is ugy adtak az akksira hogy el kelett vigyem villamossagi csavohoz aki megmerte hogy jo-e a toltes, rairta a szamla hatara es rakott ra egy pecsetet. Ez utan vissza kelett menjek s meg kelett mutassam az eladonak h minden oke es igy lett fel ev garanciam.
Nekem 2 év garancia van rá, ami akkor érvényes ha az elromlott akkut bevizsgáltatom egy villamossági szakival....
Etz 150 87'
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: coco »

Nekem a fel ev garanciat is ugy adtak az akksira hogy el kelett vigyem villamossagi csavohoz aki megmerte hogy jo-e a toltes, rairta a szamla hatara es rakott ra egy pecsetet. Ez utan vissza kelett menjek s meg kelett mutassam az eladonak h minden oke es igy lett fel ev garanciam.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

kobraCode írta:Norbedlee, akkor oksa, lényeg hogy jó legyen :)
Majd ha lesznek tapasztalataid az akkuval azt nyugodtan megoszthatod velem ;)


Én most töltõt vadászok, olyat amin tudom szabályozni a töltési feszt, mert a mostani újak mind "automaták".

Üdv.
kobraCode!

töltõt nézz az obi-ba ott asszem van manuálisan állítható.....
Etz 150 87'
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Stravkó írta:2 év gari? Én úgy tudtam,hogy a motorakksikra csak fél év garancia van! Nálunk(az unixban) is csak fél év van rá,pedig az is varta! Az autóakksikra van 2év.
Igen 2 év garancia van hozzá! (hiba esetén egy villamossági szakértõ vizsgálata alpján cserélik ki, de azt mondta az eladó hogy nem jellemzõ a meghibásodás, de hát ki tudja)
Etz 150 87'
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

bakimate írta:
kupi írta:remélem azért nincs harag nem sértésnek szántam.És egy komoly kérdés:csak MZ kábelekkel foglalkozol??Nekem Simson kellene.
Dehogy, miért lenne? :D
Nem, igen, (az ellen nem véd:D ) lesz Simsonhoz is, de még nem mostanában. Bár ha a télen elhozod hozzám a gépet, akkor egy nap alatt meg tudjuk csinálni.

(Simo Lesz majd ugyanolyan csomag, mint az MZ-khez, csak még el kell hoznom a gépet, meg kicsit gatyába kell ráznom. Már kifizettem, csak még nem tudtam elhozni. Tisztára mint annak idején, amikor az ember befizette az autó árát, csak utána jó pár évvel kapta meg :-( :D )
Köszi a Simson nem sürgös még romjaiba hever"és egy szál kábel sincs rajta,viszont lehet elviszem egyik barátom hozzád van neki egy Török ETZ je és a kábelezését meg kellene oldani,Szerintem más mind a Német de lehet tévedek.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

kupi írta:remélem azért nincs harag nem sértésnek szántam.És egy komoly kérdés:csak MZ kábelekkel foglalkozol??Nekem Simson kellene.
Dehogy, miért lenne? :D
Nem, igen, (az ellen nem véd:D ) lesz Simsonhoz is, de még nem mostanában. Bár ha a télen elhozod hozzám a gépet, akkor egy nap alatt meg tudjuk csinálni.

(Simo Lesz majd ugyanolyan csomag, mint az MZ-khez, csak még el kell hoznom a gépet, meg kicsit gatyába kell ráznom. Már kifizettem, csak még nem tudtam elhozni. Tisztára mint annak idején, amikor az ember befizette az autó árát, csak utána jó pár évvel kapta meg :-( :D )
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Norbedlee, akkor oksa, lényeg hogy jó legyen :)
Majd ha lesznek tapasztalataid az akkuval azt nyugodtan megoszthatod velem ;)


Én most töltõt vadászok, olyat amin tudom szabályozni a töltési feszt, mert a mostani újak mind "automaták".

Üdv.
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

2 év gari? Én úgy tudtam,hogy a motorakksikra csak fél év garancia van! Nálunk(az unixban) is csak fél év van rá,pedig az is varta! Az autóakksikra van 2év.
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

kobraCode írta:
Norbedlee írta:Bevan szerelve az új akkumulátorom 12,54V nagyon király, minden F@sz@ :D :D :D

5AH -at vettél?

Üdv.
Szeva kobraCode!

Igeb 5 AH-a Varta 2 év gararncia 4500Ft.--
Etz 150 87'
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

bakimate írta:
kupi írta:valamit kifelejtetél a számitásbol! Egy igazi motoros ha már ketyeg a gép már megy is vele egy -két kört akár milyen hideg is az idõ
Én kérek elnézést! :D
Szia Máté remélem azért nincs harag nem sértésnek szántam csak magambol indultam ki.És egy komoly kérdés:csak MZ kábelekkel foglalkozol??Nekem Simson kellene.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Norbedlee írta:Bevan szerelve az új akkumulátorom 12,54V nagyon király, minden F@sz@ :D :D :D

5AH -at vettél?

Üdv.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Bevan szerelve az új akkumulátorom 12,54V nagyon király, minden F@sz@ :D :D :D
Etz 150 87'
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

kupi írta:valamit kifelejtetél a számitásbol! Egy igazi motoros ha már ketyeg a gép már megy is vele egy -két kört akár milyen hideg is az idõ
Én kérek elnézést! :D
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Na végre meg van az akksim!
Varta YB5L 4500Ft volt
Etz 150 87'
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

bakimate írta:
kupi írta:vissza teszed a mociba és kicsit járatod a gépet persze nem alapjáraton egyébként a motornak sem árt ha kicsit be van inditva a tél álom alatt.
Nekem az a véleményem errõl a módszerrõl, hogy úgysem járatod addig a garázsban a motort, ameddig eléri az üzemi hõmérsékletet. Az meg szerintem nem jó, hogy tavaszik eltaknyolódik minden.

4500 forintért vettem tavaly 6V-os ún. csepptöltõt. Nem egy nagy összeg...
Szia Máté valamit kifelejtetél a számitásbol! Egy igazi motoros ha már ketyeg a gép már megy is vele egy -két kört akár milyen hideg is az idõ (ez saját tapasztalat),és abban teljesen igazad van ha nem melegitlyük fel rendesen akkor inkább ártunk mind használunk neki.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Sztem nem a legjobb választás... Ugye nem arra tervezték a cumót hogy rezegjen,rázkódjon stb. Szal sztem vagy kifolyik belõle a sav vagy leszakadnak a cellák vagy hasonló... Egyik fórumtárssal is ez volt. Õ valami riasztóba valót használt...
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

De attól még jó az mz-be is nem? erre akartam kilyukadni:)
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

Na errõl beszéltem, nyuszómuszó! :-)

(pfújj, de utálom a bankokat...)
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

csikin írta:Számtech boltban lehet kapni,
Az valószínüleg szünetmentes tápba való...
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

Norbedlee írta:Ez a csepptöltõ ez direkt motor akkuhoz van ha jól tudom?
"Csepptöltõt" lehet rakni autóra, teherautóra, bármire. Csak azt kell megnézni, hogy mekkora erõsségû árammal tölt.

Azt azért tudjátok, hogy a "csepptöltõ" mit tud?
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Szerintem szünetmentes tápba valók:)
Vagy riasztóba nemtudom.
http://www.co-libri.hu/ Itt elem, akku és bal alul lesz.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

csikin írta:Én is akksit fogok cserélni nemsokára.
Kinéztem egy 12V 8Ah-s zseléset 4560 Ft-ért. Számtech boltban lehet kapni, és ugyanolyanok(kinézet, leírás, csatlakozók) amiket motorokhoz árulnak.
Szerintetek?
A számtechboltban mióta árulnak akkut? nálunk ez nem szokás :D
Mekkora? normális motor akku méret?
Etz 150 87'
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Én is akksit fogok cserélni nemsokára.
Kinéztem egy 12V 8Ah-s zseléset 4560 Ft-ért. Számtech boltban lehet kapni, és ugyanolyanok(kinézet, leírás, csatlakozók) amiket motorokhoz árulnak.
Szerintetek?
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Ez a csepptöltõ ez direkt motor akkuhoz van ha jól tudom?
Etz 150 87'
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

kupi írta:vissza teszed a mociba és kicsit járatod a gépet persze nem alapjáraton egyébként a motornak sem árt ha kicsit be van inditva a tél álom alatt.
Nekem az a véleményem errõl a módszerrõl, hogy úgysem járatod addig a garázsban a motort, ameddig eléri az üzemi hõmérsékletet. Az meg szerintem nem jó, hogy tavaszik eltaknyolódik minden.

4500 forintért vettem tavaly 6V-os ún. csepptöltõt. Nem egy nagy összeg...
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

coco írta:Vartat vettel ugye? Megkerdezhetem mennyi volt? Mar csak azert mert itt nalunk ize, en 95 RON( kb. 7000ft ) ert vettem a 9ah VARTA es fel ev garancia.
Igen varta lett, a 5Ah-s valamivel 4000 alatt van (meg 230 a sav hozzá) a 7 ah-s lett volna 5000 a 9Ah-s pedig 7440 Ft. És ezeknek 2 év garancia van

Üdv
Etz 150 87'
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: coco »

Vartat vettel ugye? Megkerdezhetem mennyi volt? Mar csak azert mert itt nalunk ize, en 95 RON( kb. 7000ft ) ert vettem a 9ah VARTA es fel ev garancia.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

hell írta:Nafene 5ah van szó hogylehet..... :D
hell! te nyertél 5Ah-s lett a nyerõ :D :D :D
Etz 150 87'
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

kupi írta:
Norbedlee írta:
Ez így mûködik a 12v akksinál....akkor sztem holnap megveszem az 5 Ah-st elég az..........
Pláve ha Varta"én a TS-be ami 6V os valami Aksi" nevü olcso szerzeményt raktam nem is birta sokáig de a Varta az elöte 3 évig szolgált.(most a sinsonomba van és ha jár a motor akkor még a funkcioját betölti)A téli tárolással se legyen gondod ha a moci fütött helyen van akár ki sem kell szerelni de ha hideg garázs" van akkor kiveszed és a lakásba egy gyerek és asszony biztos helyre rakod akkor szépen kitelel.Én havonta egyszer ha eszembe jut rákötök egy izzot kb5W ost kicsit meritem aztán töltöre rakom pár órára.De az is megoldás jóbb hiján ha vissza teszed a mociba és kicsit járatod a gépet persze nem alapjáraton egyébként a motornak sem árt ha kicsit be van inditva a tél álom alatt.Én már 22 éve igy csinálom nekem bevált mind a két modszer.
Hát a vas egy nagyobb fûtött kazánházban fog telelni :D :D
Etz 150 87'
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Hozzászólás Szerző: hell »

Nafene 5ah van szó hogylehet..... :D
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Norbedlee írta:
kupi írta:Nagyon egyszerü ha be van szerelve az aksi és polaritásnak megfelelöen az aksi saruhoz érinted a müszer csatlakozoit megméred az aku feszültségét (12-13V)kb és akkor beinditod a gépet es akkor is rámérsz (ha van két segitõ kezed az nem baj)a fordulatszám emelkedésével a feszültségnek is emelkedni kell(14 v)ig kb.de a legeszszerübb modja ha járó motornál lámpát kapcsolsz és ha a fordulat emelkedésével erõsödik a fény akkor tölt".

Ez így mûködik a 12v akksinál....akkor sztem holnap megveszem az 5 Ah-st elég az..........
Pláve ha Varta"én a TS-be ami 6V os valami Aksi" nevü olcso szerzeményt raktam nem is birta sokáig de a Varta az elöte 3 évig szolgált.(most a sinsonomba van és ha jár a motor akkor még a funkcioját betölti)A téli tárolással se legyen gondod ha a moci fütött helyen van akár ki sem kell szerelni de ha hideg garázs" van akkor kiveszed és a lakásba egy gyerek és asszony biztos helyre rakod akkor szépen kitelel.Én havonta egyszer ha eszembe jut rákötök egy izzot kb5W ost kicsit meritem aztán töltöre rakom pár órára.De az is megoldás jóbb hiján ha vissza teszed a mociba és kicsit járatod a gépet persze nem alapjáraton egyébként a motornak sem árt ha kicsit be van inditva a tél álom alatt.Én már 22 éve igy csinálom nekem bevált mind a két modszer.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

kupi írta:Nagyon igaz ha gyárilag is megfelelt a méretezés akkor nem érdemes változtatni,max ha esetleg szivargyujtó"csatlakozorol müködtetsz valamit(ruha-ûlés fûtés esetleg)GPS és a mobil töltöt a normál akuval is elbirja ez tapasztalat .Lényeg ne valami gagyi legyen!
akkor a Varta megfelelõ :D :D :D :D 2 év garancia van hozzá
Etz 150 87'
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

kupi írta:Nagyon egyszerü ha be van szerelve az aksi és polaritásnak megfelelöen az aksi saruhoz érinted a müszer csatlakozoit megméred az aku feszültségét (12-13V)kb és akkor beinditod a gépet es akkor is rámérsz (ha van két segitõ kezed az nem baj)a fordulatszám emelkedésével a feszültségnek is emelkedni kell(14 v)ig kb.de a legeszszerübb modja ha járó motornál lámpát kapcsolsz és ha a fordulat emelkedésével erõsödik a fény akkor tölt".

Ez így mûködik a 12v akksinál....akkor sztem holnap megveszem az 5 Ah-st elég az..........
Etz 150 87'
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég