Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Mindegy már...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hell 2019.07.05. 21:57-kor.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

aronpfabian írta: 2019.06.21. 13:02 Javíthatóak.
Köszi, engem csak pont ennyi érdekelt!
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

motrosmano írta: 2019.06.21. 12:13 Köszi!
Én biztos, hogy nem fogok itthon neki fogni sem hegeszteni, sem forrasztani!
Pusztán csak azért érdekelt, mert van 2db kis TS vagy ES blokkom ami már dolgozott kistraktorban, vagy csettegőben és ki van vágva ott ahol nem kéne... mindegy is, szóval menthetők-e vagy kuka!
Javíthatóak. Mivel kistraktorhoz csak a por- és cseppvédő fedelet szokták kivágni, az akár ragasztással is: http://www.simson.hu/index.php?mit1=cik ... t=5&alkat=
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Köszi!
Én biztos, hogy nem fogok itthon neki fogni sem hegeszteni, sem forrasztani!
Pusztán csak azért érdekelt, mert van 2db kis TS vagy ES blokkom ami már dolgozott kistraktorban, vagy csettegőben és ki van vágva ott ahol nem kéne... mindegy is, szóval menthetők-e vagy kuka!
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2019.06.20. 17:47 Helló!
Lenne egy kérdésem: a blokk öntvényt lehet hegeszteni?
Hááát lehet... de inkább a forrasztást ajánlom.
http://www.hegesztes-bolt.hu/durafix_fo ... _palca_838
https://www.szerszamok-webaruhaz.hu/tar ... as_hazilag
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Helló!
Lenne egy kérdésem: a blokk öntvényt lehet hegeszteni?
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csoka »

ha a te ülésszivacsod már teljesen szét van üllve,vagy esetleg porlik szét az anyaga,akkor annál minden jobb.A Török szivacs jó(kemény).Esetleg Kanuni néven próbálj keresni.
Lumpy
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.06.02. 19:31
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe E

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Lumpy »

Sziasztok!
ETZ 250 motoron az ülés szivacsot kiszeretém cserélni.
Van bevált szivacs vagy bolt esetleg ami általatok ajánlott? A kifejezetten MZ-hez árult szivacs milyen?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Esetleg nem tud valaki valamilyen jóféle ragasztót ami a foncsort és az üveget összefogná atom erősen és rugalmas is és magas hőállóságú? Fehér vagy szintelen kellene. Gyárilag fehér volt benne. FBS nem jöhet szóba mert ecetsavas ha jól tudom így mondják és megmarja a foncsort. Valami más csoda kellene. Szélvédő ragasztóból nem találtam eddig fehéret vagy szintelent az is szóba jöhetne talán....
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Helló!

Mit gondoltok, erre megéri beruházni?

https://auto.jofogas.hu/jasz_nagykun_sz ... 358857.htm
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Zorka írta: 2018.11.04. 13:52
motrosmano írta: 2018.11.04. 13:05 Helló!
A donor alkatrészeimből összeraktam egy komplett motort (kis TS-t), frankón működik rajta minden, ahhoz képest hogy a teljes vezetékelését egyedül köttötem be, csak a töltés visszajelzőhöz kellet segítség, de mindegy is.
Két kérdésem lenne:
Húgomnak készült, amolyan gyakorló/tanuló motornak, csupa olyan alakrészből amiért nem kár, ha el dőlne.
Viszont neki igen pici keze van, és nehézkesen éri a fék és kuplung karokat. Milyen megoldást tudnátok javasolni, hogy ne legyen akkora távolság a kormány és a karok között?
Másik kérdés, ha üzem közben összetörik az egyik dugattyúgyűrű, akkor gyengébb lesz, vagy hogy lehet, ha lehet szétszerelés nélkül kideríteni?
Szia!
Például az EBAY-en lehet kapni occsón állítható karokat.
Berugókart közepes, egyenletes erővel , gyújtás nélkül lenyomod. Ha ez hamar sikerül, akkor szedheted szét.
Persze nem árt, ha van egy jó állapotú motor összehasonlításnak.
Köszi! Rálesek az ebay-n!
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.11.04. 13:05 Helló!
A donor alkatrészeimből összeraktam egy komplett motort (kis TS-t), frankón működik rajta minden, ahhoz képest hogy a teljes vezetékelését egyedül köttötem be, csak a töltés visszajelzőhöz kellet segítség, de mindegy is.
Két kérdésem lenne:
Húgomnak készült, amolyan gyakorló/tanuló motornak, csupa olyan alakrészből amiért nem kár, ha el dőlne.
Viszont neki igen pici keze van, és nehézkesen éri a fék és kuplung karokat. Milyen megoldást tudnátok javasolni, hogy ne legyen akkora távolság a kormány és a karok között?
Másik kérdés, ha üzem közben összetörik az egyik dugattyúgyűrű, akkor gyengébb lesz, vagy hogy lehet, ha lehet szétszerelés nélkül kideríteni?
Szia!
Például az EBAY-en lehet kapni occsón állítható karokat.
Berugókart közepes, egyenletes erővel , gyújtás nélkül lenyomod. Ha ez hamar sikerül, akkor szedheted szét.
Persze nem árt, ha van egy jó állapotú motor összehasonlításnak.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Helló!
A donor alkatrészeimből összeraktam egy komplett motort (kis TS-t), frankón működik rajta minden, ahhoz képest hogy a teljes vezetékelését egyedül köttötem be, csak a töltés visszajelzőhöz kellet segítség, de mindegy is.
Két kérdésem lenne:
Húgomnak készült, amolyan gyakorló/tanuló motornak, csupa olyan alakrészből amiért nem kár, ha el dőlne.
Viszont neki igen pici keze van, és nehézkesen éri a fék és kuplung karokat. Milyen megoldást tudnátok javasolni, hogy ne legyen akkora távolság a kormány és a karok között?
Másik kérdés, ha üzem közben összetörik az egyik dugattyúgyűrű, akkor gyengébb lesz, vagy hogy lehet, ha lehet szétszerelés nélkül kideríteni?
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Fiuk! Valaki tudja, hogy a főtengely szét és összeszereléshez hány T nyomóerő szükséges?
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Köszi!
Elég borsos ára van annak kis lemezkének!
Sajnos hozzám már kosárban került a motor, amúgyis jawa csepptank volt rajta, etz órák, talán jawa első lámpa, talán nem, meg rengeteg barkácsolás pl plusz merevítés a vázba, kivágva az akku tartó aluból, hogy az ülés levétele nélkül lehesen az akksit ki-be rakosgatni - gondolom én- és a kedvencem a váznál levágott csomagtartó. Ráadásul az előző gazdája nem foglakozott szegénnyel csak hajtotta mint a barom, egyszer még egy fának is neki ment, szerencsére a váz nem deformálodott. Nagyjából összeszedtem mindent hozzá csak ilyen apróságok hiányoznak még. Aztán indulhat az összeépítés! [-o<
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.09.23. 07:46
aronpfabian írta: 2018.09.22. 19:34

Standarden simán fel van ragasztva a fényezésre. Az MZ logót pedig az első krómtartó csavarra szerelt lemez tartja. Pont akkora mint maga a tábla
Azért kérdeztem meg, mert eddig az összes nagy TS tankon amit láttam a gumi felfogató/tartó fülek fele magán a tankon volt fele pedig a króm díszlemezen. De kis TS tankokon valóban úgy van megoldva. De még csak az embléma tartó lemez se egyezik meg a kis és TS tankokon Sőt eddig még webshopokba se láttam embléma tartó lemezt, vagy olyan gumit ami standardhez való lenne. Bár ezek nem olyan problémák, de jó lenne minnél hűebben helyreállítani!
Az embléma tartólemez ilyen műanyag. Ez a 12l-es tanké.
https://www.gabors-mz-laden.de/index.ph ... 25/6008/c/_/_/?_
Ez a 17l-es tanké.
https://www.gabors-mz-laden.de/index.ph ... 13/6007/c/_/_/?_
De sehol sem találtam króm nélküli gumifelfogatáshoz külön alkatrészt.
Nekem Luxok voltak, a standardra nem emlékszem hogyan volt.
A standardról egyébként sem szedte le soha senki, mert minek.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

aronpfabian írta: 2018.09.22. 19:34
motrosmano írta: 2018.09.22. 18:01 Hali!

TS 250 vagy 250/1 STANDARD-nál hogy van meg oldva a tankon a térdvédőgumi rögzítése?
Van 1 pár megrozsdásodott krómozott tank oldal díszlemezem, ha abból faragom ki felirat-tartókat és gumi-tartókat az esetleg bukta lenne veteránvizsgán?
Voltam mostanában pár börzén de véletlenül se volt ilyen nagy TS tank.
Standarden simán fel van ragasztva a fényezésre. Az MZ logót pedig az első krómtartó csavarra szerelt lemez tartja. Pont akkora mint maga a tábla
Azért kérdeztem meg, mert eddig az összes nagy TS tankon amit láttam a gumi felfogató/tartó fülek fele magán a tankon volt fele pedig a króm díszlemezen. De kis TS tankokon valóban úgy van megoldva. De még csak az embléma tartó lemez se egyezik meg a kis és TS tankokon Sőt eddig még webshopokba se láttam embléma tartó lemezt, vagy olyan gumit ami standardhez való lenne. Bár ezek nem olyan problémák, de jó lenne minnél hűebben helyreállítani!
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

motrosmano írta: 2018.09.22. 18:01 Hali!

TS 250 vagy 250/1 STANDARD-nál hogy van meg oldva a tankon a térdvédőgumi rögzítése?
Van 1 pár megrozsdásodott krómozott tank oldal díszlemezem, ha abból faragom ki felirat-tartókat és gumi-tartókat az esetleg bukta lenne veteránvizsgán?
Voltam mostanában pár börzén de véletlenül se volt ilyen nagy TS tank.
Standarden simán fel van ragasztva a fényezésre. Az MZ logót pedig az első krómtartó csavarra szerelt lemez tartja. Pont akkora mint maga a tábla
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Hali!

TS 250 vagy 250/1 STANDARD-nál hogy van meg oldva a tankon a térdvédőgumi rögzítése?
Van 1 pár megrozsdásodott krómozott tank oldal díszlemezem, ha abból faragom ki felirat-tartókat és gumi-tartókat az esetleg bukta lenne veteránvizsgán?
Voltam mostanában pár börzén de véletlenül se volt ilyen nagy TS tank.
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

germisi írta: 2018.09.22. 16:52 Sziasztok!

Sajnos a Trophy-m hátsó csomagtartóján a kereszt menetes szár jelenleg nem éppen oda való, és ezt szeretném kicserélni (az amelyiken elforog a felhajtható rész). Érdekelne, hogy egyszerűen egy menetesszár kell oda méretre vágva, vagy van kultúráltabb megoldás is (mondjuk amit a gyár alkalmazott)

Válaszokat előre is köszi.
Szia!
Menetes szár? Ott olyan nincs. Vagy két külön csavar, vagy két csavar és egy belsőmenetes cső. Eredetileg az van ott.
De ha beírod a google-be, hogy MZ ES csomagtartó, ott a képeknél meg is nézheted.
Avatar
germisi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.09.04. 17:53
MZ-d típusa: ES 150/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: germisi »

Sziasztok!

Sajnos a Trophy-m hátsó csomagtartóján a kereszt menetes szár jelenleg nem éppen oda való, és ezt szeretném kicserélni (az amelyiken elforog a felhajtható rész). Érdekelne, hogy egyszerűen egy menetesszár kell oda méretre vágva, vagy van kultúráltabb megoldás is (mondjuk amit a gyár alkalmazott)

Válaszokat előre is köszi.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Azaz, tegyetek teljesen döntés képtelenné! :lol: :lol: :lol:
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Van ebayen Jeephez 178mm-es projektoros LED fényszóró,nappali fénnyel. Ha valami különleges kell ;)
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Zorka írta: 2018.09.06. 08:49
motrosmano írta: 2018.09.06. 08:17

Nem sikerült rákeresnem az ebay-n, legközelebb a bicikli első lámpák kilistázásával jártam. Nem vagyok perfekt angolból, és azok a szavak amik az eszembe jutottak nem hoztak sajnos eredményt. :oops:
Tudna valaki segíteni?
Köszi!

Ui.:
Jav.: -ha egyszer is elkészül-
Írd be a keresőbe: Motorcycle Headlight
Nekem jóval több mint 60 oldalt adott ki, oldalanként 50 hirdetéssel.
hát ez eszembe se jutott az este! ](*,)
köszi! =D>
most aztán már el se tudom dönteni melyik tetszik jobban! :D
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.09.06. 08:17
Zorka írta: 2018.09.05. 18:59
Az ebayos (Kínából) cuccokon általában nincsen E megfelelőségi jelzés, így azok a lámpák nem is vizsgáztathatóak.
Nem sikerült rákeresnem az ebay-n, legközelebb a bicikli első lámpák kilistázásával jártam. Nem vagyok perfekt angolból, és azok a szavak amik az eszembe jutottak nem hoztak sajnos eredményt. :oops:
Tudna valaki segíteni?
Köszi!

Ui.:
Jav.: -ha egyszer is elkészül-
Írd be a keresőbe: Motorcycle Headlight
Nekem jóval több mint 60 oldalt adott ki, oldalanként 50 hirdetéssel.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Zorka írta: 2018.09.05. 18:59
motrosmano írta: 2018.09.05. 18:56 Ez a motor - ha egyszer is készül - soha nem kerül forgalomba, csak is kizárólag a saját szórakoztatásomra csinálom, de azért köszi tippet! Nézek valami mást, nem akarom nagyon szívatni magam! :wink:
Az ebayos (Kínából) cuccokon általában nincsen E megfelelőségi jelzés, így azok a lámpák nem is vizsgáztathatóak.
Nem sikerült rákeresnem az ebay-n, legközelebb a bicikli első lámpák kilistázásával jártam. Nem vagyok perfekt angolból, és azok a szavak amik az eszembe jutottak nem hoztak sajnos eredményt. :oops:
Tudna valaki segíteni?
Köszi!

Ui.:
Jav.: -ha egyszer is elkészül-
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.09.05. 18:56 Ez a motor - ha egyszer is készül - soha nem kerül forgalomba, csak is kizárólag a saját szórakoztatásomra csinálom, de azért köszi tippet! Nézek valami mást, nem akarom nagyon szívatni magam! :wink:
Az ebayos (Kínából) cuccokon általában nincsen E megfelelőségi jelzés, így azok a lámpák nem is vizsgáztathatóak.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Ez a motor - ha egyszer is készül - soha nem kerül forgalomba, csak is kizárólag a saját szórakoztatásomra csinálom, de azért köszi tippet! Nézek valami mást, nem akarom nagyon szívatni magam! :wink:
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.09.05. 18:19 Az eleje (töklámpás helyett) biztos, hogy valamilyen egyedi gyártású lesz, kis Polski fényszóró, 120-as Skoda műszerfal, magura ( vagy mi? :roll: ) sport kormány, idáig jutottam eddig, tervezés szintjén. Pár dolgot már össze szedtem, nem tudom hogy véletlen műve-e, hogy a skoda km óra és visszajelző helyére egy az egybe bemennek az mz órái.
Annyira nem komoly ez az építés, csak nem tudtam gyerek koromban eleget legózni! \:D/
A kispolák fényszórót jól gondold meg, mert azon kívül, hogy borzasztó a fénye, rengeteg más gondod is lesz vele.
(nekem az volt fenn az első TS-en, de soha többet) Egyébként pl az ebayon jobbnál jobbak vannak occsón. /meg műszerfalak/
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Az eleje (töklámpás helyett) biztos, hogy valamilyen egyedi gyártású lesz, kis Polski fényszóró, 120-as Skoda műszerfal, magura ( vagy mi? :roll: ) sport kormány, idáig jutottam eddig, tervezés szintjén. Pár dolgot már össze szedtem, nem tudom hogy véletlen műve-e, hogy a skoda km óra és visszajelző helyére egy az egybe bemennek az mz órái.
Annyira nem komoly ez az építés, csak nem tudtam gyerek koromban eleget legózni! \:D/
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

Gexxx írta: 2018.09.04. 13:52
aronpfabian írta: 2018.09.01. 20:05 ...A lámpatök nem fog elférni az ETZ lámpatartó öntvénytől.
ebben biztos vagy???
Ez egy többszörös tévedés.
Az ETZ lámpa nem fér el a TS kormányzár konzoljától az ETZ kormányvilla alsófej használatakor. Tudom, mert nekem is le kellett a kormányzárkonzol végét köszörülni, és még így is kellett egy kis ügyeskedés. Mondjuk az is igaz, hogy a kis TS két villafejének nagyobb az egymáshoz viszonyított távolsága, (hosszabb a nyak) ezért ott másabbak az arányok.
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

aronpfabian írta: 2018.09.01. 20:05 ...A lámpatök nem fog elférni az ETZ lámpatartó öntvénytől.
ebben biztos vagy???
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

motrosmano írta: 2018.09.01. 17:40 Helló!

Az évek alatt felhalmozódott tetemes mennyiségű pótalkatrészből elkezdtem összerakni egy MZ-t, mivel leginkább kis TS alkatrészeim vannak ezt használom alapnak és arra lennék kíváncsi, hogy a hátsó rúgós tagok helyett milyen más motorét lehetne esetleg beépíteni? Egy az egybe vagy minimális átalakítással!
Ez esetleg tényleg bemenne?
https://auto.jofogas.hu/borsod_abauj_ze ... 208747.htm
Másik:
Az ETZ-k komplett elejét be lehet tenni vagy csak villákat?
Ha csak a villákat kell-e valamit alakítani?
A tárcsafék miatt érdekel!
A válaszokat előre is köszönöm!
Lengéscsillapítóból mindent bele lehet, az erőssége-használhatósága próba-szerencse. A szemek mérete feleljen meg az MZ-nek, vagy a meglévő szilentet alakítsd át hogy feltehető legyen.

ETZ-nél a kormánycső hosszára figyelj, amúgy felszerelhető villahidastul mindenestül. A lámpatök nem fog elférni az ETZ lámpatartó öntvénytől.
A TS villa keskenyebb, így a TS villahíd használatával gépmunka szükséges az ETZ agy és a tárcsa beszereléséhez.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Helló!

Az évek alatt felhalmozódott tetemes mennyiségű pótalkatrészből elkezdtem összerakni egy MZ-t, mivel leginkább kis TS alkatrészeim vannak ezt használom alapnak és arra lennék kíváncsi, hogy a hátsó rúgós tagok helyett milyen más motorét lehetne esetleg beépíteni? Egy az egybe vagy minimális átalakítással!
Ez esetleg tényleg bemenne?
https://auto.jofogas.hu/borsod_abauj_ze ... 208747.htm
Másik:
Az ETZ-k komplett elejét be lehet tenni vagy csak villákat?
Ha csak a villákat kell-e valamit alakítani?
A tárcsafék miatt érdekel!
A válaszokat előre is köszönöm!
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

z25z írta: 2018.08.19. 18:52 Böngésztem a motoralkatresz24-et és ezen megakadt a szemem. Ezt hogy? A 251-esé tök olyan, mint a 250, vagy ez valahogy kompatibilissé tehető a régivel?
http://motoralkatresz24.shop/spd/210000 ... ASKAPCSOLO
Ez egészen pontosan a 125 4T-é.
A "Kanuni" műszerrel szerelteknél találkozhatsz hasonlóval, de annak egy kapcsolási pozícióval több állása van.
Ezen a honlapon találsz egy cikket ábrákkal erről.
http://mzclubhungary.com/index.php/cikkek?id=661
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Böngésztem a motoralkatresz24-et és ezen megakadt a szemem. Ezt hogy? A 251-esé tök olyan, mint a 250, vagy ez valahogy kompatibilissé tehető a régivel?
http://motoralkatresz24.shop/spd/210000 ... ASKAPCSOLO
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

Tony91 írta: 2018.08.15. 16:24
Zorka írta: 2018.05.17. 10:25

Szia!
Itt van most akciósan.
http://e-motorparts.addel.hu/43195-etz- ... 38-701-tur
Üdv: Zorka
Csak azt nem vágom, hogy ezen mi az akciós, amikor én 2 db-ot is 6 ezerért vettem, egyszer 3 éve, egyszer pedig idén márciusban, mindkét esetben 6 ezerért vettem :D
Ez csak marketing akció :)
Igen, ez így van. De ezt akkor mindjárt meg is beszéltük.
Avatar
Tony91
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2013.05.22. 15:49
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Szentes
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Tony91 »

Zorka írta: 2018.05.17. 10:25
csucsu91 írta: 2018.04.30. 23:22 Köszönöm az ajánlást de igaza van a fórumtársnak én azt a szolidabb változatot szeretnem beszerezni valahogy .
Szia!
Itt van most akciósan.
http://e-motorparts.addel.hu/43195-etz- ... 38-701-tur
Üdv: Zorka
Csak azt nem vágom, hogy ezen mi az akciós, amikor én 2 db-ot is 6 ezerért vettem, egyszer 3 éve, egyszer pedig idén márciusban, mindkét esetben 6 ezerért vettem :D
Ez csak marketing akció :)
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Igen.
Légszűrőfedél, légszűrő kiszerel. Mögötte fogják csavarok.
https://www.google.hu/search?q=etz250+l ... wCpvq78VoM
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: torokb »

Szervusztok!

ETZ250 motorról a baloldali (légszűrőt fedő, nem nyitható) deklit hogy a viharba kell leszedni? Le kell felüle/mögüle mindent bontani?
Köszi a tippeket!
behan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.10.27. 18:21
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: behan »

Sziasztok!Lemezből készült villamerevítő méreteire volna szükségem,megköszönném,ha valaki megtudná adni!
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

csucsu91 írta: 2018.04.30. 23:22 Köszönöm az ajánlást de igaza van a fórumtársnak én azt a szolidabb változatot szeretnem beszerezni valahogy .
Találtam még egy helyen. Nem tudom róluk mi a vélemény...
https://www.ost2rad.de/MZ-Ersatzteile/R ... -rund.html
... de az biztos, ha fel akarja szerelni az ember, akkor kell még hozzá ez is:
https://www.oldtimer-teileshop.de/fahrw ... ni-mz.html
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

aronpfabian írta: 2018.05.17. 11:34
Zorka írta: 2018.05.17. 10:25

Szia!
Itt van most akciósan.
http://e-motorparts.addel.hu/43195-etz- ... 38-701-tur
Üdv: Zorka
Vigyázzatok! Ez NEM akció. Ld. viewtopic.php?p=131565#p131565
Köszönöm a figyelmeztetést!
Éppen rendelni készültem tőlük én is, de úgy látom, jobb ha tovább keresek.
Még egyszer köszönöm!
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Zorka írta: 2018.05.17. 10:25
csucsu91 írta: 2018.04.30. 23:22 Köszönöm az ajánlást de igaza van a fórumtársnak én azt a szolidabb változatot szeretnem beszerezni valahogy .
Szia!
Itt van most akciósan.
http://e-motorparts.addel.hu/43195-etz- ... 38-701-tur
Üdv: Zorka
Vigyázzatok! Ez NEM akció. Ld. viewtopic.php?p=131565#p131565
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

csucsu91 írta: 2018.04.30. 23:22 Köszönöm az ajánlást de igaza van a fórumtársnak én azt a szolidabb változatot szeretnem beszerezni valahogy .
Szia!
Itt van most akciósan.
http://e-motorparts.addel.hu/43195-etz- ... 38-701-tur
Üdv: Zorka
csucsu91
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.09.29. 15:54
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csucsu91 »

Köszönöm az ajánlást de igaza van a fórumtársnak én azt a szolidabb változatot szeretnem beszerezni valahogy .
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csoka »

Szerintem Ő erre,a szolidabb kivitelre gondolt.
Csatolmányok
11230964_827641717352214_3977833977201676785_n.jpg
behan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.10.27. 18:21
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: behan »

csucsu91 írta: 2018.04.28. 13:57 Sziasztok
Szeretnek vásárolni etz 125-re fejidomot amit a 250 meg a 301 es hez volt,vagy ha valaki tudna valami hasonlót szívesen fogadnám,hol és mennyiért beszerezhető.
Előre is köszönöm
Szia!Nekem van 1 eladó Kesjár féle idomom,ami ETZ 150-en volt.Valamikór a rendőrségi Mz-re is szerelték,egészidomos,bukócsővel,kispolszki lámpás.Kis javítást igényel,de üvegszállal dolgozó ember megtudja javítani!De van 1 fél idomom is,mely Jáwára való,de erre is felrakható!Érd:30/4894661
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Szia, szubjektív vélemény, de nekem volt, és amellett, hogy semmit nem ér, még legalább csúnya is volt. Kb 10éve volt, akkor 7000ft volt, most sem olcsóbb szerintem... Univerzális terelőket, nem nézegetted, pl.: puig kínálatában? Vagy ehhez ragaszkodsz?
csucsu91
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.09.29. 15:54
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csucsu91 »

Sziasztok
Szeretnek vásárolni etz 125-re fejidomot amit a 250 meg a 301 es hez volt,vagy ha valaki tudna valami hasonlót szívesen fogadnám,hol és mennyiért beszerezhető.
Előre is köszönöm
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 0 vendég