Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

És ha mindenhonnan leszedetne 0,8 - 1mm-t ? Tehát h.f. talpból, a préssávból és az égésteret hozzáigazíttatná? ..Ettől a gyertya beljebb lógna annyit az égéstérbe, ki tudja mit okozna?
Mondjuk ennek a munkadíjából kaphat másik h.f.-et is.

De elméletileg? :-k ... Ááh, jól van, dohányozzunk. :smt033
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Mindenképp teljesítményromlással jár a használata, kopogást is okozhat. Hamutál. :wink:
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

várj még egy kicsit a kikukázással, ez az én véleményem, vannak itt nálam tapasztaltabb szakik is, hátha ők más véleményen vannak, vagy van jó javaslatuk
Sarto
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.02.21. 19:39
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Sarto »

Akkor kuka/dísz kategória. Köszönöm a segítségedet!
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

nem, mert azzal kibővítenéd az égésteret és megváltozna a sűrítési viszony. Ráadásul ez pont a préssáv része aminek nagy hatása van a teljesítményre.
Sarto
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.02.21. 19:39
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Sarto »

Ahogy mértem, a legmélyebb "lyuk" 0,8 mm.
A simára csiszolás megoldás lehet?
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Nem normális, ez korábbi tűgörgők/gyűrű/dugattyú törések nyomai, esetleg valami extrém hőhatás következménye. Elő szokott fordulni ilyesmi, de ilyen brutálisat még nem láttam. Lehet hogy ettől még működik, de én valószínűleg nem használnám fel. Erre vonatkozóan nekem sincs infóm, hogy a lángfront terjedését stb egyebet befolyásolják-e ezek, ha valaki tudja kiváncsi lennék....
Sarto
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.02.21. 19:39
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Sarto »

Sziasztok!
A hengerfej öntésén ez normális? Használható még?
Elvileg üzemképes blokkot bontottak.
Előre is köszi!
Kép
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Megjelent!

Köszönöm a beszerkesztést F.Áronnak!
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kupi »

mzetz125 írta:Sziasztok!Volna egy kérdésem hogy 1982-es Mz Ts 125 gyenge,3.-al megy negyedikkel nem megy de harmadikkal is 60km/h-val.Mi lehet a baj?
Szia amiket érdemes ellenőrizni:gyújtás,üzemanyag ellátás,kipuf,ha ezek rendbenn vannak lehet nézni egy kompressziót nem kell műszer egy gyakorlott Ts tulaj már a berúgó kar ellenállás-ból meg tudja mondani jó vagy nem. Saját tapasztalatom szerint a gyengeség nem a 60km/ó a jele hanem nem bírja az emelkedőket szembe szelet de sima úton azért a 80 meg van.Én az előzőleg felsorolt rendszerek valami hibájára gondolok,valami dugulás kicsi úszószint ...
mzetz125
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016.11.19. 18:28
MZ-d típusa: Mz Ts 125
Tartózkodási hely: Békésszentandrás

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzetz125 »

Sziasztok!Volna egy kérdésem hogy 1982-es Mz Ts 125 gyenge,3.-al megy negyedikkel nem megy de harmadikkal is 60km/h-val.Mi lehet a baj?
Avatar
Tomdee
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2016.06.17. 12:29
MZ-d típusa: MZ ETZ 150
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tomdee »

Sziasztok!
Hamarosan blokk felújítást tervezek, viszont a most benne lévő főtengely kuka (pontozva lett a kisfogas felől) venni szertnék egy másikat. Az utángyártottat nagyon sok helyen nem ajánlják. Csak van olyan ami azért használható nem? Hol és milyet vegyek? 150-es ETZ
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

MrDok írta:
zuzi996 írta:
Hát akkor hosszútávon kicserélem inkább majd. Jobb a békesség. :D
Köszi :)
Kis MZ-knél csak meg kell fordítani.
Azt hiszem ez lesz a leggazdaságosabb megoldás, ha eddig nem forgatták meg.
Köszönöm!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zuzi996 írta:
Hát akkor hosszútávon kicserélem inkább majd. Jobb a békesség. :D
Köszi :)
Kis MZ-knél csak meg kell fordítani.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

aronpfabian írta:
zuzi996 írta:Sziasztok!
Mostanában azt vettem észre hogy berúgásnál a berúgókar néha elakad az elején. De azon kívül meg könnyedén mozog. Ez mitől szokott lenni?
A fogasív első foga megkopott valószínűleg, így fogheggyel is bele tud akadni a racsnis kerékbe. Ha tovább kopik, már nem lesz gond, a második foggal fog indulni :)
Hát akkor hosszútávon kicserélem inkább majd. Jobb a békesség. :D
Köszi :)
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

zuzi996 írta:Sziasztok!
Mostanában azt vettem észre hogy berúgásnál a berúgókar néha elakad az elején. De azon kívül meg könnyedén mozog. Ez mitől szokott lenni?
A fogasív első foga megkopott valószínűleg, így fogheggyel is bele tud akadni a racsnis kerékbe. Ha tovább kopik, már nem lesz gond, a második foggal fog indulni :)
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

Sziasztok!
Mostanában azt vettem észre hogy berúgásnál a berúgókar néha elakad az elején. De azon kívül meg könnyedén mozog. Ez mitől szokott lenni?
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

z25z írta:A kettő közül az egyik a belső hézagoló a másik a külső. Nem lehet felcserélni őket és ha úgy tetszik mindkettő bemélyedése "befele" néz, a belső pl. csak úgy passzol rá a főtengelyre.
Erre tippeltem én is. :-k Köszi Zizi :D
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

A kettő közül az egyik a belső hézagoló a másik a külső. Nem lehet felcserélni őket és ha úgy tetszik mindkettő bemélyedése "befele" néz, a belső pl. csak úgy passzol rá a főtengelyre.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Aholy. Srácok. A Főtengelyen a kuplungnál van a két hézagoló gyűrű.Most nézem hogy az egyik oldalukon van egy mélyedés.Az merre kell hogy álljon? A tűgörgő felé van a sima fele? :roll:
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Simson téma: ne érts félre, nem nézlek hülyének,de megkérdezem, a benzint lecserélted 1 éves benyával ha új lenne a simo akkor se biztos,hogy beindulna, ha ezzel kezdted az üzembe helyezést akkor bocsi a feltételezésért. :D
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

KILL3R etz írta:Bizony-bizony... Tartsuk szem előtt hogy ez MZ-s fórum.

Köszönöm. :)
Szia Peti! Van egy jó barátom aki itt toporog a Face oldalunk előtt, de még nem lett felvéve. Kiss Andrásnak hívják, ( Tutus 1 ) és egy gyönyörű TS 250-es tulajdonosa!!! Könyörülj meg rajta, és vedd fel légy szíves!
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Szerintem ha átvisszük a ZÚZDA alá (http://mzclubhungary.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=24) akkor senkinek nem lesz gondja vele :)
Simsonos
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.01.20. 18:57
MZ-d típusa: Simson s50,mz ts 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Simsonos »

de segítők az mz-s népek pff
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Bizony-bizony... Tartsuk szem előtt hogy ez MZ-s fórum.

Köszönöm. :)
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Simsonos
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.01.20. 18:57
MZ-d típusa: Simson s50,mz ts 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Simsonos »

z25z írta:hááát ha úgy vetted meg hogy nem láttad üzemelni akkor azért nem feltétlen bíznék abban, hogy csak letettük és állt . Lehet pont azért lett letéve mert egyszercsak megállt....persze előtte ment... Ez a messziről jött ember azt mond amit akar esete. Mindenestre így mégtöbb dolgot ki kellene zárni: kompresszió hiánya pl. gyűrűtörés miatt stb. stb. ezer oka lehet még azután, hogy tök bizonytalan a motor előélete.


ui: amúgy van egy sejtésem, hogy lassan seggbe leszünk b...va: simsonozunk az MZ klubon......
rokoné volt :)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

hááát ha úgy vetted meg hogy nem láttad üzemelni akkor azért nem feltétlen bíznék abban, hogy csak letettük és állt . Lehet pont azért lett letéve mert egyszercsak megállt....persze előtte ment... Ez a messziről jött ember azt mond amit akar esete. Mindenestre így mégtöbb dolgot ki kellene zárni: kompresszió hiánya pl. gyűrűtörés miatt stb. stb. ezer oka lehet még azután, hogy tök bizonytalan a motor előélete.


ui: amúgy van egy sejtésem, hogy lassan seggbe leszünk b...va: simsonozunk az MZ klubon......
Simsonos
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.01.20. 18:57
MZ-d típusa: Simson s50,mz ts 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Simsonos »

z25z írta:Nem kellene nagyon befolyásolnia de kb. 1,6-1,8 mm FHP előtt legyen. A lendkerék ablakain benézve láthatod a megfelelő megszakító hézagot (kb. 0,3-0,4 mm) is és ott csavarhúzóval benyúlva tudsz állítani is ha kell. Nem cseréltél lendkereket véletlen a hiba megjelenése előtt?

nem átvetem kipucoltam a karbit vissza tettem azt se kép se hang (gyertyát is vetem bele újat meg kipróbáltam már vagy 20 gyertyával mz gyertyájával is az mz meg tökéletes) 1 évet állt vagy 1,5kb előtte szaladgáltak vele mikor letették működött ezért is vettem meg .akié volt az nagy simos volt javította is a simokat övé volt ez is
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

A megszakító nyitáshoz semmi köze a köbcentinek. Előgyújtás kb. 1,6-1,8 mm FHP előtt legyen. A lendkerék ablakain benézve láthatod a megfelelő megszakító hézagot (kb. 0,3-0,4 mm) is és ott csavarhúzóval benyúlva tudsz állítani is ha kell. Nem cseréltél lendkereket véletlen a hiba megjelenése előtt? De amúgy az alaplapon lennie kell egy jelölésnek, (vonal a blokkon és vonal az alaplapon ezt kell egymáshoz igazítani) hogy hol kell állnia. Ettől max akkor kell eltérni ha 1000 éves kopott megszakítód van. (elkopott már a lába és emiatt utánállítottak korábban)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára z25z 2017.01.20. 20:35-kor.
Simsonos
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.01.20. 18:57
MZ-d típusa: Simson s50,mz ts 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Simsonos »

és ha ne adj isten a gyújtásnál lenne a hiba időzítésnél azt hogy tudom beállítani mert itt nem úgy van mint a ts mz-n itt nem látom mikor nyit mert ott a mágneskerék írnátok egy lépésről lépésre gyújtás beállítást menyi itt a nyitási pont fentről menyi re vissza
ezért is köszi

90ccm a masina ez számít a nyitási pontnál?
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Simsonos írta:
aronpfabian írta:
Lehet hogy túlszivattad, a -10 fok nagyon nem ideális az ilyeneknek. Én megpróbálnám gyertyapucolás után betolni, ha úgy sem indul, akkor valami komolyabb baja van (gyertyacsere, pipacsere a következő)
1 kérdés betolással miért másabb az indítás mint berúgókarral?
Ha túlszívattad, akkor betolás közben hamarabb kiköpi a fölös nyálat mint ha addig rúgdosnád míg összeszedi magát. Simsonnal még viszonylag könnyen meg lehet ezt csinálni, MZ-vel már kevésbé... :D

z25z tippjeit érdemes végigjátszani ha a szivatást már kizártad.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

tipp: gyújtótekercs. Engem halálra szívatott (1,5 hónap) mire rájöttem, hogy le van esve a tekercsről a gyújtókábel vezetéke, de áthúz. Kivett gyertyánál volt szikra de a helyén nyomás alatt már nem vagy annyira gyenge, hogy nem indult. Másik alkalom: kipufogóban eltört a tompító elfordultak a tárcsák de úgy hogy tökéletesen lezárt. Mintha be lett volna dugózva a kiömlő.
Simsonos
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.01.20. 18:57
MZ-d típusa: Simson s50,mz ts 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Simsonos »

aronpfabian írta:
Simsonos írta:sziasztok mz-sek lehet tudnátok segíteni nekem.

van egy Simson s50 esem nemrég vetem rokontol ment is meg minden (ezért is vetem meg)1 évet állt megvetem, de nem tudom beindítani üzemanyagrendszert kipucoltam karbit szétszedtem kifúvattam ,de nem akar beindulni szikra van (kék színű) gyújtást nem állítottam el úgy van ahogy üzemképes korában volt benzint kap mert a gyertyán látni ,hogy ott a benzin ,de nem indul az istennek sem se hideg indítással se sehogy ha benzint töltök (kicsitcsak) a hengerbe akkor 1et pöffen utána semmi . mi lehet a hiba ?
attól hogy -10 van indúlni kéne neki szerintem
ui annyit rugdostam ,hogy már "leszakadt "a lábam

válaszokat előre is köszönöm !
Lehet hogy túlszivattad, a -10 fok nagyon nem ideális az ilyeneknek. Én megpróbálnám gyertyapucolás után betolni, ha úgy sem indul, akkor valami komolyabb baja van (gyertyacsere, pipacsere a következő)

1 kérdés betolással miért másabb az indítás mint berúgókarral?
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Simsonos írta:sziasztok mz-sek lehet tudnátok segíteni nekem.

van egy Simson s50 esem nemrég vetem rokontol ment is meg minden (ezért is vetem meg)1 évet állt megvetem, de nem tudom beindítani üzemanyagrendszert kipucoltam karbit szétszedtem kifúvattam ,de nem akar beindulni szikra van (kék színű) gyújtást nem állítottam el úgy van ahogy üzemképes korában volt benzint kap mert a gyertyán látni ,hogy ott a benzin ,de nem indul az istennek sem se hideg indítással se sehogy ha benzint töltök (kicsitcsak) a hengerbe akkor 1et pöffen utána semmi . mi lehet a hiba ?
attól hogy -10 van indúlni kéne neki szerintem
ui annyit rugdostam ,hogy már "leszakadt "a lábam

válaszokat előre is köszönöm !
Lehet hogy túlszivattad, a -10 fok nagyon nem ideális az ilyeneknek. Én megpróbálnám gyertyapucolás után betolni, ha úgy sem indul, akkor valami komolyabb baja van (gyertyacsere, pipacsere a következő)
Simsonos
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.01.20. 18:57
MZ-d típusa: Simson s50,mz ts 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Simsonos »

sziasztok mz-sek lehet tudnátok segíteni nekem.

van egy Simson s50 esem nemrég vetem rokontol ment is meg minden (ezért is vetem meg)1 évet állt megvetem, de nem tudom beindítani üzemanyagrendszert kipucoltam karbit szétszedtem kifúvattam ,de nem akar beindulni szikra van (kék színű) gyújtást nem állítottam el úgy van ahogy üzemképes korában volt benzint kap mert a gyertyán látni ,hogy ott a benzin ,de nem indul az istennek sem se hideg indítással se sehogy ha benzint töltök (kicsitcsak) a hengerbe akkor 1et pöffen utána semmi . mi lehet a hiba ?
attól hogy -10 van indúlni kéne neki szerintem
ui annyit rugdostam ,hogy már "leszakadt "a lábam

válaszokat előre is köszönöm !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok, nem tervezem a háromszázasitást üdv. juragy
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Nyugodtan mehet az bele, de 72.00 felett érdemes máshol keresni. Mi MrDok-kal megjártuk ezt a kört.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok, persze etézébe teszem,70,46 a méret ehez lett furva a henger is hála a HLacibácsinak itt megragadom az alkalmat KÖSZI SZÉPENés köszönőm Zsakinak is a segitséget üdv. juragy
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Persze, ráadásul elég sok mindenre. :mrgreen: De gondolom motorba szeretnéd, nyugodtan tedd bele, nekem is (és sokan másoknak is) az van és tökéletesen teszi a dolgát. (MZ kupában is használják)
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok kérnék egy kis vélemányt a BERTA dugatyuról ,használható ? üdv. juragy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jura györgy 2017.01.17. 02:59-kor.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

z25z írta:
Athem írta: Közben félig kész az iromány. Szóval kinek írhatok, hogy szeretném megjelentetni itt? :-k
ha csak simán megmutatod a társaságnak, akkor tedd fel valahova (onedrive, dropbox stb.) és a rámutató linket beteszed ide, így akit érdekel elolvassa. B verzió: ha a címlapon levő cikkek közé szeretnéd, akkor Gexxx, kiszsebi tud esetleg segíteni.
Köszönöm! :)
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

sell írta:Gratula ;-) =D> mindig öröm kézbe venni ( a motorra gondolok ;-) ) a rég várt kedvest. Az idő most azért nemigen kedvez az újbóli ismerkedésnek. Gondolom rommá fagytál már vagy tízszer.

Neem, az majd szombaton lesz, de elvileg Sítalpakat is kap. :D
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Athem írta: Közben félig kész az iromány. Szóval kinek írhatok, hogy szeretném megjelentetni itt? :-k
ha csak simán megmutatod a társaságnak, akkor tedd fel valahova (onedrive, dropbox stb.) és a rámutató linket beteszed ide, így akit érdekel elolvassa. B verzió: ha a címlapon levő cikkek közé szeretnéd, akkor Gexxx, kiszsebi tud esetleg segíteni.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Gratula ;-) =D> mindig öröm kézbe venni ( a motorra gondolok ;-) ) a rég várt kedvest. Az idő most azért nemigen kedvez az újbóli ismerkedésnek. Gondolom rommá fagytál már vagy tízszer.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Helyzet jelentés

Mr.Dok hivatalosan is elkészült a pejparipámmal, az-az Pirikével. \:D/ 8)
Én meg nem győzöm kiolvasni az üzemanyag ellátás topikot... :wink: (Sok-sok kérdéstől óvom meg a társaságot. :-" )
Közben félig kész az iromány. Szóval kinek írhatok, hogy szeretném megjelentetni itt? :-k
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

bontott gyárit amin a kúpok jók, hajtókart meg veszel hozzá amelyik szimpatikus
Avatar
vlala67
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.12.17. 22:53
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Ráckeve

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: vlala67 »

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors segítséget!
Ha mégis cserélném a főtengelyt, milyet érdemes venni?
Avatar
vlala67
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.12.17. 22:53
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Ráckeve

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: vlala67 »

amatőr írta:Vlala67! Ezek milyen formátumú képek? Mert a jpeg-et,nem fogadja el a felület.
JPEG
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: amatőr »

z25z írta:
KILL3R etz írta:Keresni/gyártatni kell hozzá szimeringet, aminek máshol fekszik fel a tömítőajka, vagy fel kell tenni a tengelyre egy tömítőfelület javító gyűrűt. SKF-nél pl biztosan van. :wink:

ez mekkora találmány, eddig nem hallottam róla, most utánaolvastam és nagyon jópofa! =D>
http://rolling.hu/pdf/speedi_slave.pdf
Mindíg tanul az ember! Egyébként ez régi trükk,csak anno még háztályiban az esztergályos csinálta ezeket a gyűrűket. A 90-es években jobb helyeken inkább már a fémfelszórást részesítették előnyben.
Amatőr,... a rádióamatőr
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

KILL3R etz írta:Keresni/gyártatni kell hozzá szimeringet, aminek máshol fekszik fel a tömítőajka, vagy fel kell tenni a tengelyre egy tömítőfelület javító gyűrűt. SKF-nél pl biztosan van. :wink:

ez mekkora találmány, eddig nem hallottam róla, most utánaolvastam és nagyon jópofa! =D>
http://rolling.hu/pdf/speedi_slave.pdf
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 50 vendég