Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
albatros
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.09.17. 16:04
MZ-d típusa: ETZ250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Németország

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: albatros »

Ok! Köszi! Ezért nem ismerem.A volt tulaj mondta, hogy új a lánc.Akkor egyenlöre rajtamarad.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Valószínűleg cseh favorit. Annak van egy arany színű lánc tipusa. Használható kategória.
albatros
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.09.17. 16:04
MZ-d típusa: ETZ250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Németország

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: albatros »

Még egy kérdés: A motoron egy arany színü lánc van.Mivel az ETZ-t Magyarországon vette, itt rakták rá. Ilyen láncot még nem láttam.Jó fajta vagy nem?
albatros
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.09.17. 16:04
MZ-d típusa: ETZ250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Németország

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: albatros »

zsakfos írta:
albatros írta:Ok! Köszi a válaszokat.
24 fogút vettem.Mivelhogy Németországban lakom, itt rendeltem. Két shop van, ami itt van Szászországban, az "ost2.rad." és az "Akf-shop"és ahol rendelni szoktam.
Az egész csere azért lett szükséges,az elözö tulaj kicserétette a fogaskerekeket, láncot.De valamiért egy 3,8 mm-rel rövidebb távtartót épített be.Ennek eredménye az lett, hogy tönkrement benne minden.A bakelit belülröl papírvékony lett, a csapágyak kilettek..
Kép

Kép

Igy nézett ki a fogaskerék.
Ha én Németországban laknék innen rendelnék:
https://www.gabors-mz-laden.de
Ismerem, már rendeltem töle is holmit.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

albatros írta:Ok! Köszi a válaszokat.
24 fogút vettem.Mivelhogy Németországban lakom, itt rendeltem. Két shop van, ami itt van Szászországban, az "ost2.rad." és az "Akf-shop"és ahol rendelni szoktam.
Az egész csere azért lett szükséges,az elözö tulaj kicserétette a fogaskerekeket, láncot.De valamiért egy 3,8 mm-rel rövidebb távtartót épített be.Ennek eredménye az lett, hogy tönkrement benne minden.A bakelit belülröl papírvékony lett, a csapágyak kilettek..
Kép

Kép

Igy nézett ki a fogaskerék.
Ha én Németországban laknék innen rendelnék:
https://www.gabors-mz-laden.de
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
albatros
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.09.17. 16:04
MZ-d típusa: ETZ250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Németország

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: albatros »

Ok! Köszi a válaszokat.
24 fogút vettem.Mivelhogy Németországban lakom, itt rendeltem. Két shop van, ami itt van Szászországban, az "ost2.rad." és az "Akf-shop"és ahol rendelni szoktam.
Az egész csere azért lett szükséges,az elözö tulaj kicserétette a fogaskerekeket, láncot.De valamiért egy 3,8 mm-rel rövidebb távtartót épített be.Ennek eredménye az lett, hogy tönkrement benne minden.A bakelit belülröl papírvékony lett, a csapágyak kilettek..
Kép

Kép

Igy nézett ki a fogaskerék.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

albatros írta:Üdv mindenkinek!
èppen most cserélem ki az egész hátsó lánckereket az MZ-men.ETZ 250 De Luxe (1989 évjárat)
De mindent.Láncvédöslagok, bakelit, csapágyak,órameghajtás.......

Itt van a kérdésem:
a kilométeróra- meghajtótengelyen 12 fog van.De mennyi van a fogaskeréken? Mennyi az originál?
Még az ETZ alkatrészlistában sincs benne.Több könyvben is utánanéztem (német könyvekben ), mindenütt csak a szerelésröl, cseréröl, ápolásról
esik szó.De ,hogy hány fogú,azt nem találtam sehol se.Az interneten kínálnak 23, 24...fogúakat.Melyik az eredeti? :-k
Azt nem tudom mennyi fog van rajt,sosem számoltam,de ezt a cikkszámú fogaskereket vedd meg: 30-25.036
Milyen boltban(webshopban) nézted?
Amúgy elég szépen és világosan elvan különitve a webshopokban a dolog.
Amihez Etz 250 van írva azt vedd meg :)
http://robogomagazin.hu/km-meghajto/498 ... 25036.html
http://futarmotorosbolt.hu/termek//etz- ... rek----999


ui: utánanéztem a neten 24 fogú az Etz 250
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Nemrég cseréltem le a komplett hajtásrendszert, de meg sem néztem mennyi az utángyártott ami belekerült. Mindenesetre most elővettem a régit ami benne volt. Nem gyári, valamikor a 90-es évek végén vettem és kb 45 000 km-t futott hibátlanul mutatva sebességet. Azon 23 fog van.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

albatros írta:Üdv mindenkinek!
èppen most cserélem ki az egész hátsó lánckereket az MZ-men.ETZ 250 De Luxe (1989 évjárat)
De mindent.Láncvédöslagok, bakelit, csapágyak,órameghajtás.......

Itt van a kérdésem:
a kilométeróra- meghajtótengelyen 12 fog van.De mennyi van a fogaskeréken? Mennyi az originál?
Még az ETZ alkatrészlistában sincs benne.Több könyvben is utánanéztem (német könyvekben ), mindenütt csak a szerelésröl, cseréröl, ápolásról
esik szó.De ,hogy hány fogú,azt nem találtam sehol se.Az interneten kínálnak 23, 24...fogúakat.Melyik az eredeti? :-k
Bakelitet és km-meghajtást csak akkor cserélünk ha 5 tank ment át rajta és utána rádobtak 3 hidrogénbombát. De még ilyenkor is érdemes elgondolkodni a gyári megmentésén... nagyon nem ajánlom az öncélú cserét, az utángyártottal nagyon sokat kell trükközni és reszelni mire használható (nem feltétlenül jó!) lesz.

Hátsó lánckerékből a magyar gyártmányt boltból azonnal esztergályoshoz kell vinni aki ellenőrzi (esetleg javítja) a csapágyfészek-fogaskoszorú egytengelyűséget. Ha javíthatatlan akkor garanciás csere. A km-meghajtást tartó részét is lehet hogy esztergálni kell.

Utángyártott első lánckerékről nem tudok nyilatkozni, nekem (még) gyári van. Az idei szezonban kipróbálok egy "EUR" gyártmányú eggyel kevesebb fogút.
albatros
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.09.17. 16:04
MZ-d típusa: ETZ250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Németország

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: albatros »

Üdv mindenkinek!
èppen most cserélem ki az egész hátsó lánckereket az MZ-men.ETZ 250 De Luxe (1989 évjárat)
De mindent.Láncvédöslagok, bakelit, csapágyak,órameghajtás.......

Itt van a kérdésem:
a kilométeróra- meghajtótengelyen 12 fog van.De mennyi van a fogaskeréken? Mennyi az originál?
Még az ETZ alkatrészlistában sincs benne.Több könyvben is utánanéztem (német könyvekben ), mindenütt csak a szerelésröl, cseréröl, ápolásról
esik szó.De ,hogy hány fogú,azt nem találtam sehol se.Az interneten kínálnak 23, 24...fogúakat.Melyik az eredeti? :-k
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Köszönöm! =D> :smt023
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: bambi »

z25z írta:Otthon - otthon voltam és kezembe akadt pár múlt évezredből elfelejtett alkatrészem. Többek között egy láncvédő gumiszett. Gondolkoztam vajon miért nem használtam én azt fel? Aztán rájöttem: valószínűleg nem 250-esé (talán 125/150?) mindenesetre most ahogy forgatom hosszra ugyanakkorának tűnik csak a kiképzése más. A 250-é az biztos kívülről ráhúzós a csonkra, ez meg úgy tűnik beledugós. Próbaképp beledugtam a blokkba és egész jól passzol. Kérdés: felhasználható ez 250-hez vagy lesz valami buktató? Pl.: felszerelve rövidebb vagy hosszabb a kelleténél? Valaki próbált már ilyet?
Kép

Kép

Kép
Van buktató a gyári rá megy és így is sokszor belemar a karterba ha egy kicsit laza a lánc,hát még ha majd azon fut előbb utóbb kilukad.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Otthon - otthon voltam és kezembe akadt pár múlt évezredből elfelejtett alkatrészem. Többek között egy láncvédő gumiszett. Gondolkoztam vajon miért nem használtam én azt fel? Aztán rájöttem: valószínűleg nem 250-esé (talán 125/150?) mindenesetre most ahogy forgatom hosszra ugyanakkorának tűnik csak a kiképzése más. A 250-é az biztos kívülről ráhúzós a csonkra, ez meg úgy tűnik beledugós. Próbaképp beledugtam a blokkba és egész jól passzol. Kérdés: felhasználható ez 250-hez vagy lesz valami buktató? Pl.: felszerelve rövidebb vagy hosszabb a kelleténél? Valaki próbált már ilyet?
Kép

Kép

Kép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: hell »

Mondtam már nincs gáz!!!!! Semmi gond nem egyszer mondtam már itt is priviben is ha esetleg szükség volt rá(személyesen más a lebazmegolás errefele ez ilyen). A karcag téma meg mondtam rád van bízva én eddig is mindent szépen megköszöntem és ezek után is így fogok tenni ha lesz mit márpedig lesz mit tudom! A smile téma meg mint észrevettem errefele (nem akarok nevek írni nincs is értelme leszarták már elnézést a kifejezésért) úgy vettem észre az elmúlt pár évben itt nem ismerik így alkalmazkodik az ember hozzá...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

hell írta:Persze tudom csak az utobbi időben sokszor ezt látom és kissé unalmas, de nem gáz! Soha nem szoktam így írni még smile-val sem, hogy bazd+ és egyéb szép magyar szavakat(ha igen is nagyon ritkán és akkor megvan az oka egész komolyan). Rohadtul tudok káromkodni előszeretettel, de annak is megvan a helyes. Na mindegy ilyen vagy ennyi semmi gond nincs szevasz
Akkor tegyük tisztába a dolgokat: nem az volt a cél, hogy megbántsalak. Viccesen ironikus akart lenni az iromány. Mivel nagyon sok privát beszélgetésen túl vagyunk és segítettünk már egymásnak pár dologban ezért úgy gondoltam, hogy haverok vagyunk. (nem barátok, de több mint egy átlag klubtárs, akivel mondjuk még nem is találkoztam személyesen) Ahonnan én jöttem ott a bazmegelés és az egymás "ugratása" simán elmegy a haverok között, főleg, hogy smiley-val jeleztem, hogy ez most vicc. Sajnálom, ha mellre szívtad, nem gondoltam, hogy ennyire megsértődsz rajta, de rájöttem, hogy mégsem vagyunk akkora haverok, akikkel ez belefér, a jövőben ehhez tartom magam. És akkor itt nyíltan: Bocsánatot kérek, nem akartalak megbántani, sajnálom!

ui.: holnap megyek Karcagra és ha minden jól megy elhozom a sárvédőt ha még érdekel.
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: amatőr »

Köszi az infót Zoli,Januárban beújítok valószínű én is egy láncot. Bár van egy új favoritom,de sokan nem dícsérik,és a súlyunkhoz lehet hogy szerencsésebb egy erősített.

Boldog új évet neked,és családodnak!
Amatőr,... a rádióamatőr
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: hell »

Persze tudom csak az utobbi időben sokszor ezt látom és kissé unalmas, de nem gáz! Soha nem szoktam így írni még smile-val sem, hogy bazd+ és egyéb szép magyar szavakat(ha igen is nagyon ritkán és akkor megvan az oka egész komolyan). Rohadtul tudok káromkodni előszeretettel, de annak is megvan a helyes. Na mindegy ilyen vagy ennyi semmi gond nincs szevasz
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Jol van nem tehetek rola ha nem erted viccet es nem ismered a smiley fogalmat. Szevasz
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: hell »

Z25Z te is bazd+ ennyire ne nézzél már le! És nekünk akkor sem lett volna jó! De mindegy is okáldom le mostanában nem irok ide se többet eddig is hanyagoltam mostmár meg pláne. Kezdesz gyanus lenni nekem mintha a szellemet kezdeném látni benned az is ilyen volt...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

még nem mentem vele, ma reggelre állt össze, kézzel forgatva hibátlan, nem lesz vele baj


hell: bazmeg van egy profi cucc az MZ-n úgy hívják: láncfeszítő, kicsit engedj rajta és jó lesz még a 21-es első lánckerékhez is :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: amatőr »

Mármint hogy a 20-ashoz nem volt jó a 128szemes?
A 20-as kereket próbáltam,de az erősen túlsúlyos túra súlyunkhoz hosszú.
Zoli! Az erősített láncnak vastagabbak a pántjai. Rendesen fut ettől még a láncvédőkben?
Bár Börinek is ilyen van,csupán a tapasztalatodra vagyok kíváncsi.
Amatőr,... a rádióamatőr
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: hell »

z25z írta:Szegeden a galád motornál ők D.I.D. forgalmazók is. Bementem egyik nap mondtam mit szeretnék: 428-as erősített láncot stb. kinézték a katalógusból (épp nem volt raktáron) de sürgősséggel megrendelték és másnap délelőtt már ott volt, így 8500 ft-ot fizettem érte. De a neten is sok helyen megrendelhető kb. 7500 Ft körüli áron, pl itt:
http://motoroswebaruhaz.hu/spd/did428h1 ... 30-146-Sze

Úgy voltam vele, hogy mire a postaköltséget kifizetem ugyanott vagyok, a galád meg pont útba esik munkába és nem kell otthon a futárt várnom...


ui.: ha rendelsz 130 szemeset rendelj, az a teljesen tökéletes nekünk :D
Nekem 20 lánckerékhez nem lett volna jó a 19 jó...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Szegeden a galád motornál ők D.I.D. forgalmazók is. Bementem egyik nap mondtam mit szeretnék: 428-as erősített láncot stb. kinézték a katalógusból (épp nem volt raktáron) de sürgősséggel megrendelték és másnap délelőtt már ott volt, így 8500 ft-ot fizettem érte. De a neten is sok helyen megrendelhető kb. 7500 Ft körüli áron, pl itt:
http://motoroswebaruhaz.hu/spd/did428h1 ... 30-146-Sze

Úgy voltam vele, hogy mire a postaköltséget kifizetem ugyanott vagyok, a galád meg pont útba esik munkába és nem kell otthon a futárt várnom...


ui.: ha rendelsz 130 szemeset rendelj, az a teljesen tökéletes nekünk :D
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: amatőr »

z25z írta:Na kezdődhet a hajtásrendszer felújítás :D Almot lánckerékkel nem találkoztam még, de ha van olyan jó, mint a dugattyújuk, akkor talán nagy baj nem lehet....
Kép

Kép
Szia Zoli!
A láncot hol szerezted be,ha szabad kérdezni?
Amatőr,... a rádióamatőr
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Athem »

Bambi megoldotta a hengert, kapok hozzá, tw-ni dugattyút, és reméljük okés lesz.
Kiderült, közben a srác jófogáson is hirdeti a terméket, de inkább hagyjuk... Lengyel henger lesz majd rajta ez a jövőbeni tervem.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Szerintem teljesen megfizethető: 7600 Ft, a többi (magyar/tajvani) csak minimálisan olcsóbb.
Kép

Kép
Már a csapágyak is a helyükön.
Mi a helyzet a hengerrel? Sikerült megalkudnod rá?
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Athem »

Dicsérik a márkát a lengyelek, az oroszok, és a németek... Majdnem, almot dugattyút vettem 17E-ért, de láttam primer kereket is kiskerékkel párban 30E-ért... lehet nem érte volna meg... pedig mind2 jól nézett ki csak drága lenne nagyon... De amiket csinálnak az faja. Felvettem a gyárral a kapcsolatot, de passzívak sajnos... Árban neked mennyibe jött ki a fogaskerék?
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

z25z írta:Na kezdődhet a hajtásrendszer felújítás :D Almot lánckerékkel nem találkoztam még, de ha van olyan jó, mint a dugattyújuk, akkor talán nagy baj nem lehet....
Kép

Kép
Mindenképpen írd meg a tapasztalataidat, légyszi! Meg hogy hol vetted :) beneveznék egyre az utánesztergálós magyar után...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Na kezdődhet a hajtásrendszer felújítás :D Almot lánckerékkel nem találkoztam még, de ha van olyan jó, mint a dugattyújuk, akkor talán nagy baj nem lehet....
Kép

Kép
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: sunbim »

z25z írta:webshopban láttam 7500 ft-os áron, nem tudom ez mennyire reális. De van szegeden viszonteladó/forgalmazó (passz) előtte mindenképp bekukkantok oda érdeklődni.
Reálisnak tűnik. Én Pesten vettem, ...tökömtudjamár melyik motorosboltban, 8000 körüli összegért. És nem nagyon kell állítgatni a feszességen.

Neeekem tecccik ! :D
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: hell »

Ilyet vettem az enyémre is most. Erősített meg minden szép és jó csak a 130 szemessel annyi a baj ha valakinek nagyobb lánckerék van elöl (19 feletti) az nem tudja majd feltenni. Így érdemesebb kicsivel nagyobbat venni. Én ha rajta hagyom a 20 kereket akkor nem tudom feltenni...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

webshopban láttam 7500 ft-os áron, nem tudom ez mennyire reális. De van szegeden viszonteladó/forgalmazó (passz) előtte mindenképp bekukkantok oda érdeklődni.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:ez a lánc vajon passzol az MZ-re? elvileg 428-as jó nekünk csak ezekkel a jelolésekkel nem vagyok tisztában p.: HD
http://www.mxstore.com.au/assets/alt_1/DID428HD136.jpg

Honnan veszed majd ezt a láncot?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Jó, ez az erősített szemes. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

ez a lánc vajon passzol az MZ-re? elvileg 428-as jó nekünk csak ezekkel a jelolésekkel nem vagyok tisztában p.: HD
http://www.mxstore.com.au/assets/alt_1/DID428HD136.jpg
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

z25z írta:Egy újabb valószínűleg "megosztó" kérdésem lenne, ki hogy ápolja a láncot? A mi tokozott láncunknak a zsír a jobb vagy az olajozás? Esetleg ez: https://www.praktiker.hu/szerszam-gep-m ... mart-straw
MZ:
Zsír. Általában zsírspray formájában, mikor épp úgy alakul. Nagy átlagban szerintem 2-3000km-enként. Egy 4000-5000 Ft-os láncot nem nagyon kennék semmi drágával. Meg elvileg nem is igényli.

Kawa:
Hétközap: Ilyen-olyan használt motorolaj (vagy friss, ha épp az van kéznél) ecsettel vékonyan felhordva 200-300km-enként (ahogyan a szervízkönyve, és több motorgyártó a mai napig ajánlja).
Túra: Hosszabb út előtt MOL láncspray. Ezzel max 600-800km-t szoktam menni újrakenés nélkül

A Kawán az olajos kenés nekem nagyon bejön. A lepergő olaj szépen viszi magával az összes szutykot is. Mindig gyönyörű tiszta, vékonyan olajos a lánc, és a lánckerék, ha hosszabb ideig csak olajozok. A mindenféle hosszú ideig ható, ragacsos trutyikba mindig egy csomó homok meg kopadék van beleragadva, ami aztán szépen "teszi is a dolgát".
KépKép
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Minden túra előtt át sprézem Repsol-lal. Ha többet járnék vele lehet valami komolyabb teflonosat választanék. Ez volt ingyen ... :lol:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

köszi az infót fiuk =D>
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Egyértelműen spray a jobb megoldás, erre találták ki...

Nekem a Valvoline jött be a legjobban, ~1800Ft körül kapható, és nagyon tartós bevonatot képez. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

z25z írta:Egy újabb valószínűleg "megosztó" kérdésem lenne, ki hogy ápolja a láncot? A mi tokozott láncunknak a zsír a jobb vagy az olajozás? Esetleg ez: https://www.praktiker.hu/szerszam-gep-m ... mart-straw
Láncspray. Az olajozás mindig félmegoldás volt, hamar kipereg ha nincs utánpótlás, ide tartósabb kenés kell. Régen olvadt zsírban "főzték ki" , ma már a teflonos, súrlódáscsökkentett, aeroszolként felvihető anyagok jobbak.

A WD40 zsír brutálisam drága és nem kifejezetten láncra való, ilyen egyszerűbb összetételűt 600-800 Ft-ért is kapsz (pl. Mannol). Biciklire ilyet fújtam de az MZ rendes láncsprayt kapott (Futár - Repsol, 2500 Ft)
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: hell »

Kend be jó vastagon zsírral de nagyon nagyon!!! azt annyi mikor lerohad róla a gumi meg majd újra cseréled és ismét megkened vastagon. Nekem ez bevált... Gondozásmentes lesz egyből :D
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Egy újabb valószínűleg "megosztó" kérdésem lenne, ki hogy ápolja a láncot? A mi tokozott láncunknak a zsír a jobb vagy az olajozás? Esetleg ez: https://www.praktiker.hu/szerszam-gep-m ... mart-straw
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: hell »

Na meg adott egy ilyet 3000Ft-ért ezt már nem tudom tanulópénz volt-e... :) Nagyon gyárinak néz ki csak nem nagyon látszott rajta mennyit ment. Én legalábbis nem láttam rajta. Na de majd elvlik. Az eladó állítása szerint új de a fene tudja... :)

Kép
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

A forrasztás igaz hogy megakadályozza az oxidációt, de rideggé is teszi az amúgy viszonylag flexibilis sodronyt. Préselni viszont csak racsnis szerszámmal érdemes ráforrasztás nélkül, különben gyenge lesz.

Mindenki döntsön ízlés szerint :)
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: csoka »

Mindenki másra esküszik,én a forrasztásra.Logikusan,ezek 30éves kábelek.Többnyire fekete lesz a rézsodrony csupaszítás után...szerintem ott nem elég a rápréselt saru.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

csoka írta:Szerintem,az ezeréves elöregedett kábelsaruk a hibásak...Érintkezési problémád van!Vegyél 100db kábelsarut(fényes fajtát),és szépen egyenként kezd el levágni a régit,vezetéket csupaszítani,mártani forrasztóvízbe,befuttatni forrasztóónnal,és a saruba forrasztani.Csoda fog történni!Egésznapos munka,ha mindet lecseréled.
miért kéne forrasztani? csak egy jó krimpelő fogó kell megfelelő sarukkal, a forrasztásnál sokkal jobb.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
két kerék
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.11.29. 12:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XVII

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: két kerék »

Az talan menet kozben is kijonne.

Nem merek a dekni alatti dzsumbulyrol kepet feltenni...
Legyen eleg annyi, hogy az 'elektromos' cimboram azt mondta:
- ez nagyon sok SOR lesz!

Most orulok hogy megy. Oromkodom meg kicsit, meg tanulok ujra motorozni.
Aztan johetnek az uj kabelek - mind.
Fel munkat nem vegzunk, legfeljebb sokaig fog tartani.
két kerék

ha gurul, ha pöfög, ha kerek, ha tolod...
ha beindul és megy, az mennyei dolog...
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: csoka »

Szerintem,az ezeréves elöregedett kábelsaruk a hibásak...Érintkezési problémád van!Vegyél 100db kábelsarut(fényes fajtát),és szépen egyenként kezd el levágni a régit,vezetéket csupaszítani,mártani forrasztóvízbe,befuttatni forrasztóónnal,és a saruba forrasztani.Csoda fog történni!Egésznapos munka,ha mindet lecseréled.
két kerék
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.11.29. 12:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XVII

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: két kerék »

Nagyon koszonom.
Ezek nagyon jo minosegu abrak.
5. 3000 rpm kb 60 kmh
Ez konkret segitseg, koszonom.

Szerintem atmenetileg jon a biciklioras probalkozas.

'Vettem' a netrol szerelesi kezikonyvet csak a betuket alig tudom ki-elolvasni olyan vacak a minosege...

Ma bator voltam. Du kiszedtem a ponyva alol es az etz-vel indultam utnak. Anyam, rendelo, gyogyszertar, 2.melohely, cimbora.
Ketszer tunt el a delej. Tekergettem korbe a gyujtaskapcsolot, multkor segitet - most nem. Jobb dekni le, vezetek dzsumbuly megmozgat es stabilan eg a sarga-piros lampa. Ilyenkor pocre indul is.
Ha beindul akkor amig le nem fulladok vagy le nem allitom - stabil.
Nekem gyanus hogy valami rele sz*rakodik velem. Ha egyszer behuz akkor amig aram alatt van jo, de utana...
két kerék

ha gurul, ha pöfög, ha kerek, ha tolod...
ha beindul és megy, az mennyei dolog...
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

két kerék írta:Ha jol ertem a hatso lancvedo bakelitben kene lennie a km spiral ellen reszenek.
Az enyem ott bizony ures, meglepo modon nem is tudtam hova bekotni a spiralt...

Valaki esetleg meg tudna mondani, hogy 3-4-5. fokozatban 3000-es fordulatnal kb mennyivel megy egy 250-es etz?
A 2-es és 4-es alkatrész hiányzik neked gondolom.
A 14-es alkatrész a km meghajtás csavarkereke,az is a rendszerhez tartozik,az is kell hogy működjön a sebességmérés.Ha azt kiakarod esetleg venni,akkor először a biztositó karikát(13) kell kivenni.Ezt csak azért írom,mert nehezen észrevehető!!!!

Kép

Itt pedig a sebesség/fordulat/fokozatok diagram.


Kép
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 43 vendég