Futómű

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:Sziasztok!

Újabb agyalgás:
Régebben hallottam róla, hogy a kormány 2 darab 6006 2RS csapágyát le lehet cserélni kúpgörgősre. Ez tényleg így van? Nem igazán látok a neten ebben a méretben kúpgörgőset. Esetleg a kúpgörgősnél ugyanazon méretnek más a számozása? Ha igen akkor melyiknek felel meg? A kúpgörgős amúgy miért jobb?
A történet a következő: nekiálltam rendbe tenni a futóművet (kerékcsere, centírozás, kiegyensúlyozás, olajcsere a teleszkópokban stb) mert elengedve a kormányt szinte azonnal szitált az eleje. Na most kurva jó lett mert a kormányszorító nélkül csak egy kis sebességtartományban jelentkezik a szitálás. (elengedett kézzel) Ha egy picit meg van feszítve akkor nyugodtan elengedhetem a kormányt megy egyenesen, kanyarodik stb. Viszont eddig jócskán kellett a kormányszorító. Lehet nem jól értelmezem a mechanikáját, de a kormányszorító a csapágy gyűrűit is terheli? Ezért gondoltam rá, hogy lehet illene kicserélni azokat, mert a közel 10 évi használat lehet már megviselte a csapágyazást?
Ha nincs ilyen méretben kúpgörgős, akkor mit javasoltok?
Bambit kérdezd,ő szokta ajánlani a kúpgörgős csapágyakat kormányhoz.Biztos fejből vágja a méretet is
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: z25z »

Egy kicsit még tovább gondoltam a hülyeségeimet: nem lehetne C2 illesztésű golyóscsapágyat alkalmazni? Nem tudom az mennyire lenne szoros? Tulajdonképp ott nincs hőterhelés, és "megfeszítetten" marad. :?:
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: z25z »

Sziasztok!

Újabb agyalgás:
Régebben hallottam róla, hogy a kormány 2 darab 6006 2RS csapágyát le lehet cserélni kúpgörgősre. Ez tényleg így van? Nem igazán látok a neten ebben a méretben kúpgörgőset. Esetleg a kúpgörgősnél ugyanazon méretnek más a számozása? Ha igen akkor melyiknek felel meg? A kúpgörgős amúgy miért jobb?
A történet a következő: nekiálltam rendbe tenni a futóművet (kerékcsere, centírozás, kiegyensúlyozás, olajcsere a teleszkópokban stb) mert elengedve a kormányt szinte azonnal szitált az eleje. Na most kurva jó lett mert a kormányszorító nélkül csak egy kis sebességtartományban jelentkezik a szitálás. (elengedett kézzel) Ha egy picit meg van feszítve akkor nyugodtan elengedhetem a kormányt megy egyenesen, kanyarodik stb. Viszont eddig jócskán kellett a kormányszorító. Lehet nem jól értelmezem a mechanikáját, de a kormányszorító a csapágy gyűrűit is terheli? Ezért gondoltam rá, hogy lehet illene kicserélni azokat, mert a közel 10 évi használat lehet már megviselte a csapágyazást?
Ha nincs ilyen méretben kúpgörgős, akkor mit javasoltok?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: bambi »

verbation írta:Sziasztok!

Remélem tudtok abban segíteni, hogy ts 125-re szeretnék tárcsaféket, ehez cserélni kell a villaszárakat, de akkor eltolódik a kerék a közép vonaltól, de ha az etz villanyakat rakom bele akkor is van eltolódás, illetve ts-be be lehet tenni az etz villanyakat?
Le kell esztergálni a kerék agyból ahol a tárcsa felfekszi 2.5mm-t,és a tárcsából a felfekvő felületből is ugyan annyit.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: z25z »

Fiuk ez melyik típus rugója lehet? Akárhogy számolom 1 v. 2 menettel több van, mint ami a motoromban van.
Kép
Ha jól számolgatom ezen 18-19
verbation
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.06.09. 08:19
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: verbation »

Sziasztok!

Remélem tudtok abban segíteni, hogy ts 125-re szeretnék tárcsaféket, ehez cserélni kell a villaszárakat, de akkor eltolódik a kerék a közép vonaltól, de ha az etz villanyakat rakom bele akkor is van eltolódás, illetve ts-be be lehet tenni az etz villanyakat?
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Sziasztok!

Az első teleszkópokban szimeringet cseréltem, mivel folyatta az olajat. Sikerült vele ma mennem pár km-ert, és újra szivárog az olaj. Szerintetek lehet szerelési hiba, vagy a becsúszó szár lesz a ludas jó eséllyel? Az út alatt egyszer koppant is az eleje ami meglepett, mivel nem volt valami extrém a terhelés.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

kocsisgab írta:Az hogy létezik, hogy az összes küllőm a hátsókerékben egyszerre fellazul? :O Azt vettem észre ma hazaérve kis gurulásomból, hogy 15-20-as "tempónál" riszálja a seggét a szerkezet... :(
Nekem meg az első keréké...
Már harmadszor jártam így :( Talán a 16-os kerék jobb lenne (oldalkocsisról van szó!). Agyalok, hogyan lehetne ezt megelőzni.
Tippeket várom!
Ja, a küllő nyúlik, nem az anya tekeredik el. És nem utángyártott küllőről van szó, hanem gyáriról :(
A felni is gyári, még használva nem sokat volt összeszerelés előtt. Az összeépítést nem én csináltam, hanem egy szaki, a Gubacsi úton.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
kocsisgab
furik
furik
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2011.09.13. 12:41
MZ-d típusa: MZ ETZ125
Tartózkodási hely: Abaújszántó

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: kocsisgab »

Az hogy létezik, hogy az összes küllőm a hátsókerékben egyszerre fellazul? :O Azt vettem észre ma hazaérve kis gurulásomból, hogy 15-20-as "tempónál" riszálja a seggét a szerkezet... :(
"Ha egy cápa a tenyeredből eszik.... A lábadból is fog!" ;)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: MrDok »

fores írta:Igazad van MrDok,ha már 6 évet kibírt,ez a negyedév csak nem viseli meg..majd szezon végén bontom.Nem nagyon láttam még TDM-et amivel jöttél ez volt a második amit láttam, nem gyakori tipus,vagy csak erre felé ritka? :-k
Pü megy.
A jó időt nem én loptam el, nálunk is esik. Akinél süt a nap, az volt...... :mrgreen:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

fores írta:Igazad van MrDok,ha már 6 évet kibírt,ez a negyedév csak nem viseli meg..majd szezon végén bontom.Nem nagyon láttam még TDM-et amivel jöttél ez volt a második amit láttam, nem gyakori tipus,vagy csak erre felé ritka? :-k
Laci! Szili Tibi barátom Edelényből vette a TDM-jét!!
fores
Alapító tag
Alapító tag
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2007.10.11. 11:33
MZ-d típusa: ETZ,Honda
Tartózkodási hely: Alsózsolca

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: fores »

Igazad van MrDok,ha már 6 évet kibírt,ez a negyedév csak nem viseli meg..majd szezon végén bontom.Nem nagyon láttam még TDM-et amivel jöttél ez volt a második amit láttam, nem gyakori tipus,vagy csak erre felé ritka? :-k
fores
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: MrDok »

fores írta:Sziasztok ,Mivel a Furikon kiderült,hogy méltatlanul elhanyagolom a paripát,így haát bontok.újítok..Kérdésem:mennyi mm az oldalstander tartója a villa és a fékdob között?3 különbözőt találtam,nem tudom melyik lenne jó..Ezis lehet,hogy hatással van a kétnyomon futásra..köszönöm a válaszokat!
A motor bontás téli munka, most menni kell vele.....
A két nyomon futásra meg a beállítás a gyógyìr.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

fores írta:Sziasztok ,Mivel a Furikon kiderült,hogy méltatlanul elhanyagolom a paripát,így haát bontok.újítok..Kérdésem:mennyi mm az oldalstander tartója a villa és a fékdob között?3 különbözőt találtam,nem tudom melyik lenne jó..Ezis lehet,hogy hatással van a kétnyomon futásra..köszönöm a válaszokat!
Fores, Brigetiol. Mondom Brigetiol, utána mérj :!: :!: :!:
én már b...tam rá. Már kétszer vágtam és még mindig rövid volt.
Qugli is megmondta :D
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
fores
Alapító tag
Alapító tag
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2007.10.11. 11:33
MZ-d típusa: ETZ,Honda
Tartózkodási hely: Alsózsolca

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: fores »

Sziasztok ,Mivel a Furikon kiderült,hogy méltatlanul elhanyagolom a paripát,így haát bontok.újítok..Kérdésem:mennyi mm az oldalstander tartója a villa és a fékdob között?3 különbözőt találtam,nem tudom melyik lenne jó..Ezis lehet,hogy hatással van a kétnyomon futásra..köszönöm a válaszokat!
fores
verbation
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.06.09. 08:19
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: verbation »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Ts 125-be hol lehet az első teleszkópba rugót kapni 82-es évjárat, illetve mit jelent az univerzális rugó, mert ilyet találtam csak, illetve 1976 előttit.
Avatar
Szebik András
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012.05.23. 13:47
MZ-d típusa: Etz 250 De Lux
Tartózkodási hely: Lébény

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Szebik András »

Az enyémből is folydogált az olaj. Pár 100km után mindig lett alatta pár csepp. A deknit levéve meg elég sok lottyant ki. Nálam az üresjelző eltömítése sem segített. Sőt a szimeringet és az összes csavar is letömítettem, de még úgy is jön belőle. Kb 1000km alatt 1 dl. Pedig a szimeringnél pontosan illeszkedik.
Mivel ezt megoldani nem tudtam, gondoltam előnyt kovácsolok a hátrányból és a dekni felhelyezésénél körbetömítettem FBS-el. Így az olaj nem az alján folyik ki és nem a generátorhoz csorog át, hanem a láncot olajozza. Így nem kell havonta zsíroznom. Hátránya annyi, hogy évente 2x töltök kicsit utána valamint dekni levételnél kell alá egy tálca.
szabolcs1993
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2015.11.28. 19:12
MZ-d típusa: MZ TS 125, TS 250/1
Tartózkodási hely: Érd

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: szabolcs1993 »

Sziasztok

Miben tér el az ES 250/2 és a TS 250/1 hátsó lengővillája egymástól? ES 250/2 esetében most csészés lengővilláról beszélünk. Furatok hova esnének, mennyivel tolódnának el? Ha valakinek van és összehasonlítaná nekem nagyon megköszönném.

Köszönettel szabolcs1993
Avatar
Tony91
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2013.05.22. 15:49
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Szentes
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Tony91 »

Az üresjelzőnél biztosan jött, de mióta be lett FBS-sel tömítve, jóval kevesebb olaj csepeg ki, az üresjelzőt körbetapogatva pedig száraz[/quote]
Saját példa: Kis Patak ( motorom) hosszú út után tetemes mennyiségű olajjal jelölte a parkolóhelyét.
Rövid út után semmi, vagy 1-2 csepp.
Lánckerék szimmering ellenőrizve, üres jelző ellenőrizve, nem folyik egyik sem.
Itt a kép szemléltetésképpen:
Kép

A probléma (patak) forrása az üresjelző melletti kis lemezdugó volt, amit amúgy a blokk összerakásánál szépen be is "ragasztottam" a helyére pasztával.
Ezt kihúzva és cserélve tömör dugóra megszűnik a léáradat. Nálam. A dugó passzentos, nem lötyög, de kiengedi a levet.
Eredetileg valami lakkszerű anyaggal volt beragasztva a likba, ami ennyi év után azért már enged.[/quote]


Köszönöm szépen válaszod
"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: hell »

Én bronzból esztergáltattam annó...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: z25z »

milyen dugóval helyettesítettétek?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: hell »

Nekem is ott eresztette annó az üresjelző mellett de gyors javítva is lett... De legalább addig örültem igaz mer láttam van benne olaj... :twisted: :D :D
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Tony91 írta: Üresjelzőnél és az alatta lévő blokkösszehúzó csavarnál biztosan nem folyik (üresjelző kapott FBS-t, csavart kiszedtem, csontszáraz a menete)
Lánckerék szimmering 6.000 km-rel ezelőtt volt cserélve (Viton), mikor Bambinál volt a blokk felújításra, arra azért nem szeretnék gyanakodni. Amúgy az a pici olaj, ami valahonnan kicsepeg, az üresjelző alatti résznél áll meg
Az üresjelzőnél biztosan jött, de mióta be lett FBS-sel tömítve, jóval kevesebb olaj csepeg ki, az üresjelzőt körbetapogatva pedig száraz
Saját példa: Kis Patak ( motorom) hosszú út után tetemes mennyiségű olajjal jelölte a parkolóhelyét.
Rövid út után semmi, vagy 1-2 csepp.
Lánckerék szimmering ellenőrizve, üres jelző ellenőrizve, nem folyik egyik sem.
Itt a kép szemléltetésképpen:
Kép

A probléma (patak) forrása az üresjelző melletti kis lemezdugó volt, amit amúgy a blokk összerakásánál szépen be is "ragasztottam" a helyére pasztával.
Ezt kihúzva és cserélve tömör dugóra megszűnik a léáradat. Nálam. A dugó passzentos, nem lötyög, de kiengedi a levet.
Eredetileg valami lakkszerű anyaggal volt beragasztva a likba, ami ennyi év után azért már enged.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Tony91
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2013.05.22. 15:49
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Szentes
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Tony91 »

z25z írta:esetleg lánckerék szimering, vagy fent a beöntő nyilásról kiindulva jut le...hirtelen nincs más ötletem, esetleg főtengely szimering, de be tudod határolni, hogy nagyjából hol jelenik meg az olaj?
Üresjelzőnél és az alatta lévő blokkösszehúzó csavarnál biztosan nem folyik (üresjelző kapott FBS-t, csavart kiszedtem, csontszáraz a menete)
Lánckerék szimmering 6.000 km-rel ezelőtt volt cserélve (Viton), mikor Bambinál volt a blokk felújításra, arra azért nem szeretnék gyanakodni. Amúgy az a pici olaj, ami valahonnan kicsepeg, az üresjelző alatti résznél áll meg
Az üresjelzőnél biztosan jött, de mióta be lett FBS-sel tömítve, jóval kevesebb olaj csepeg ki, az üresjelzőt körbetapogatva pedig száraz
"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: z25z »

esetleg lánckerék szimering, vagy fent a beöntő nyilásról kiindulva jut le...hirtelen nincs más ötletem, esetleg főtengely szimering, de be tudod határolni, hogy nagyjából hol jelenik meg az olaj?
Avatar
Tony91
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2013.05.22. 15:49
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Szentes
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Tony91 »

z25z írta:hát igen, ez a nesze semmi fogd meg jól kategória, kurrrvára ki lett segítve a kérdező......
Sebaj, akkor majd kérdezem máshol...
"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: z25z »

hát igen, ez a nesze semmi fogd meg jól kategória, kurrrvára ki lett segítve a kérdező......
Cerebellumm
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2013.09.07. 20:09
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 250
Tartózkodási hely: Enying

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Cerebellumm »

jura györgy írta:sziasztok, ereszthet nagyon sok helyen üdv. juragy

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok, ereszthet nagyon sok helyen üdv. juragy
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Csapágyak mögötti vakdugóknál pl.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Tony91
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2013.05.22. 15:49
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Szentes
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Tony91 »

Üdvözlet!
2 kérdéssel fordulnék a tisztelt urakhoz:

1. Az első lengéscsillapításom elég gatya lett... A bal oldali záróanya fel volt picit lazulva, szuszogott, a száron látszik is, hogy eresztett olajat. Eléggé pattogós lett az első futómű, öntöttem egy pici olajat hozzá, de csak egy picivel lett jobb, pedig most nem ereszt az anyánál... Szimmeringnél nem ereszt, megnéztem, ott mindkettő szár esetében tök száraz... Gyárilag nem volt ott semmi tömítés jelenlegi tudásom szerint. Ennek ellenére szoktátok ott tömíteni? Valamint hogy tudnám megszüntetni a pattogós futóművet? Szétszedni nem sok energiám lenne most, maximum hétvégén...

2. A hajtóműolajat még mindig csepegteti valahol a blokk...
Ami kizárva: Olajleeresztő csavar, üresjáráskapcsoló, és az az alatti blokköszzehúzó csavar. Üresjáráskapcsoló be lett FBS-ezve (ma ellenőrizve, ott sincs semmi szivárgás), alatta lévő blokkcsavar menete csontszáraz, valamint olajleeresztő csavarnál sem csöpög, lecsapattam Brigeciol után magasnyomásúval, egy csepp sincs a leeresztőcsavarnál több nap után sem... Honnan szokott még könnyezni az MZ?
"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok az említett hátsó telók a barátom Simpsonjába van én mondtam neki tele kell öntani a felesleg ki folyik de nem hitte el míg nem kapott itt is választ üdv. juragy
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: hell »

Színig kell önteni a felesleg meg úgyis kifolyik azt kész is szuper az egész... :)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: z25z »

jura györgy írta:Sziasztok!
250-es ETZ hátsó teleszkópba menyi olajat ír a gyári javítási könyv?
A teleszkóp száma:
IFA A22-100-88/8M 3.420 DDR

Üdv.Juragy
emlékeim szerint 49 ccm, de a szocin van egy korrekt leírás felújításról azt érdemes elolvasni. http://www.szocimotoros.hu/hu/szerviz/35
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: z25z »

pdav87 írta:Nemrég írtam a gumi srégrekopásával kapcsolatban, még igaz nem elenőriztem le a hátsó lengővillát, de ami már biztos, hogy az első teleszkópok közül a jobb oldaliban szinte alig van meg az olajszint, a bal oldali viszont teljesen megvan. A kérdés az, hogy okozhatja e, az első gumi bal oldalának lekopását a teleszkóp fenti problémája. A hátsó két teleszkóp sem tömített ott is folyik az olaj. A kormányt ha elengedem akkor a motor enyhén jobbra húz.
olajszint különbségtől nem kopik ferdén, ahogy már írták ott csúnya deformitás lesz, főleg ha el is húz oldalra, ahogy írtad
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

Sziasztok!
250-es ETZ hátsó teleszkópba menyi olajat ír a gyári javítási könyv?
A teleszkóp száma:
IFA A22-100-88/8M 3.420 DDR

Üdv.Juragy
Avatar
pdav87
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.02.28. 22:16
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: pdav87 »

Nemrég írtam a gumi srégrekopásával kapcsolatban, még igaz nem elenőriztem le a hátsó lengővillát, de ami már biztos, hogy az első teleszkópok közül a jobb oldaliban szinte alig van meg az olajszint, a bal oldali viszont teljesen megvan. A kérdés az, hogy okozhatja e, az első gumi bal oldalának lekopását a teleszkóp fenti problémája. A hátsó két teleszkóp sem tömített ott is folyik az olaj. A kormányt ha elengedem akkor a motor enyhén jobbra húz.
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

Szisztok!
Van valakinek tapasztalata az után gyártott Török Trophy hátsó teleszkópokkal?
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sunbim »

pdav87 írta: Hogyan tudom leellenőrizni a hátsó lengővillát? Nekem ez elég bonyolultnak tűnik, a volt tulaj azt mondta, hogy csak 1x eldőlt, egy horpadás látszik a tankon amit a lábvédő nyomott be.
Hali.
Jja, egyszer eldőlt. 120nál. 8)
A motort vízszintezd be. A sztender alá jobb vagy bal oldalra addig rakosgasd be a ,,hézagoló" lemezeket, lehet fa, acél is, amíg a motor vízszintesben nem áll. Vagy egyszerűbb vízszintes felületre tolni a motort. :lol:
Hátsó kereket vedd ki. Hátsó lánckereket bakelittel együtt vedd le a villáról hogy csupasz legyen. Nézel egy vízszintet a villa összekötő zártszelvénynél, minél előrébb. Utána nézel egy vízszintet a hátsó tengely vonalában. Valószínűleg eltérést fogsz látni.

Vagy ha kiszerelet, leteszed egy sík felületre, ha billeg akkor tekeredett.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
pdav87
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.02.28. 22:16
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: pdav87 »

sunbim írta:Szevasz!

Karambolos volt az Mz elég erösen! Tekeredett a vàz , hamàr féloldalas kopàsban làtszik akkor nagyon.
Villakiflik föleg az alsó tekeredett,defolmàlódott. Elsö teleszkópok szurulàsmentesen összecsúsznak ha àlló helyzetben berugóztatod?
Esetleg hàtsó villa tekeredés is lehet a hiba forràsa.
Két nyomon halad a motorod. Ha legugolsz hàtulról belenézel a kerekek függöjébe,akkor valoszìnüleg az elsö kerék alja jobrra ki fog làtszani a hàtsó kerék takaràsàból.

Alsò villakifli csere,lehet hogy a felsö is. Lehet hogy az elsö teleszkópok felsö csövei is.
Hàtsó villa csere. Végsö esetben vàz csere.

Hogyan tudom leellenőrizni a hátsó lengővillát? Nekem ez elég bonyolultnak tűnik, a volt tulaj azt mondta, hogy csak 1x eldőlt, egy horpadás látszik a tankon amit a lábvédő nyomott be.
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Szevasz!

Karambolos volt az Mz elég erösen! Tekeredett a vàz , hamàr féloldalas kopàsban làtszik akkor nagyon.
Villakiflik föleg az alsó tekeredett,defolmàlódott. Elsö teleszkópok szurulàsmentesen összecsúsznak ha àlló helyzetben berugóztatod?
Esetleg hàtsó villa tekeredés is lehet a hiba forràsa.
Két nyomon halad a motorod. Ha legugolsz hàtulról belenézel a kerekek függöjébe,akkor valoszìnüleg az elsö kerék alja jobrra ki fog làtszani a hàtsó kerék takaràsàból.

Alsò villakifli csere,lehet hogy a felsö is. Lehet hogy az elsö teleszkópok felsö csövei is.
Hàtsó villa csere. Végsö esetben vàz csere.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
pdav87
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.02.28. 22:16
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: pdav87 »

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy milyen megoldás létezik olyan problémára, amikor az első keréken a gumi bal oldala lényegesen jobban kopik, a hátsó keréken csak nagyon minimális a kopás, viszont menet közben van egy olyan érzésem, mintha a kormány egy enyhén balra lenne fordítva, ha egyenesbe próbálom fordítani jobbra kimegy az útról, a probléma mindig is megvolt csak eddig azt hittem, hogy a gumiabroncs a rossz, de most új első gumival is jelentkezett.
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

Köszi körülnézek bár egyenlőre nem találok robbantott ábrát :/
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: csoka »

Robbantott ábrán kellene megnézned,hogyan van gyárilag.A facebook-on,az MZ csoportban is nézz körül.Hátha találsz robbantott ábra linket.
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

Butcher88 írta:Sziasztok!
Ma túl vagyok az első lengővilla kiműtésén is,igaz ráment a délelőtt.
Hogy kell legyen a szilent,persely a lengővillákban?
Csak mert nekem elől csal persely van,hátul meg csak szilent.Normális ez? ( ES 250/2 )
Tudna ebben valaki segíteni,mert addig nem tudok továbbhaladni?! :/
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

Sziasztok!
Ma túl vagyok az első lengővilla kiműtésén is,igaz ráment a délelőtt.
Hogy kell legyen a szilent,persely a lengővillákban?
Csak mert nekem elől csal persely van,hátul meg csak szilent.Normális ez? ( ES 250/2 )
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: hell »

Na tehát lengővillához 1 rövid és 1 hosszú szilent kell csak kiderült. Fasza még jó hogy 2 hosszú volt így lett egyikből rövid. :)
Na meg a szerelő azt mondja a lánc (DID 130 szem) még jó hogy a gyári 19 fogas kerék kerül vissza mert ha nagyobb lenne a lánc nem elég hosszú. Csak pislogtam annó a fene tudja milyet vettem favoritból de simán átérte a 20 kereket is...
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: hell »

csoka írta:Lengővillát tudok neked adni(ingyen).Felteszem valamelyik kunágotai buszra,te meg kimész a buszhoz,és megkapod a sofőrtől.Tengelyt vehetsz utángyárit is,annak a gyártását nem nagyon lehet elbaszni...bár Cheng-ék mindenre képesek.
Irtam privit..
Egyjanika
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.05.22. 11:00
MZ-d típusa: ETZ-251

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Egyjanika »

Szevasztok.
Visszakerült hozzám a kis Etz-251-esem..
Meglepődve tapasztaltam, hogy nem jár 1 nyomon..
Sőt.. nagyon is balra jár a hátsó kerék..
Mit tehetnék vele??
Állítólag nem estek vele.. váz nem görbe.
Köszönöm a segítő hozzászólásokat..
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: csoka »

Lengővillát tudok neked adni(ingyen).Felteszem valamelyik kunágotai buszra,te meg kimész a buszhoz,és megkapod a sofőrtől.Tengelyt vehetsz utángyárit is,annak a gyártását nem nagyon lehet elbaszni...bár Cheng-ék mindenre képesek.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 43 vendég