Fékek

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Gyakorlatilag amióta Mz-zek, fúrt-mart tárcsával járok, jópár műszakin túl vagyok... :roll:

Amúgy esőben jobb valamivel mint a teli tárcsa, de inkább csak dizájn... :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Pappszii
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.09.27. 19:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 Deluxe

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Pappszii »

Friss, hiteles informácó: fúrott tárcsa műszaki vesztéssel jár. Szóval maximum kókányolt hegyi gépnél lenne érdemes megcsinálni. #-o =D>
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zudori »

Pappszii írta:Ahoj! Az első tárcsafékre (250 etz) fúrt-e már valaki lyukakat? Vagy használ-e esetleg valaki olyan tárcsaféket ami lyukakkal van ellátva? Érdemes-e megcsinálni vagy fölösleges időpazarlás lenne.

Én biztosan nem foglalkoznék vele!
Pappszii
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.09.27. 19:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 Deluxe

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Pappszii »

Ahoj! Az első tárcsafékre (250 etz) fúrt-e már valaki lyukakat? Vagy használ-e esetleg valaki olyan tárcsaféket ami lyukakkal van ellátva? Érdemes-e megcsinálni vagy fölösleges időpazarlás lenne.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Az a "tajvani szar" szerintem inkább magyar (valami H betűs szöveg van az öntvényben ugye?). Kritikán aluli a kidolgozása, a Simsonhoz való rendszeresen kettétörik(!!!). Életveszélyes.

Börzén egy bácsi árult felújított gyári fékpofákat 1000 Ft/db körüli áron, vettem is egy garnitúrát.
Illetve itt sem drága a felújítás http://www.ronakft.hu/kezdhu.html
Utóbbi tavasszal megy a Simsonba, meglátjuk ;)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

sell írta:Hali, ezért mennyi királyi forintot kellett legombolni? Már ránézésre sem keveset. ;-) Véleményedet (tapasztalatod) oszd majd meg velünk.
Háááát az ár nem titkos de inkább nem ijesztgetem a nagyközönséget. Utángyártottból (twn) jópár garnitúrát kifutott volna, a motoralkatresz24-en gyárinak hirdetettből kb. 1,5-et. Ez utóbbi esetében felmertül a gyanú, hogy tényleg eredeti gyári-e. Lehet, hogy csak annak van hirdetve valójában felújított (eredeti pofára újra ragasztott) darab, azonban meglepően jó. Ezt már próbáltam: Igaz, hogy többszöröse a tajvaninak, de megkrétázva és bepróbálva nem látszott, hogy után kellene csiszolni. De forgatva a kereket és a féket az anyával szorítva azért érződött, hogy van egy kis egyenetlensége. Viszont olyan minimális, hogy egy kb. 30 km-es városi kanyar után utánállítottam és azóta köszöni jól van. És nagyon brutális fékhatása van az előző tajvanihoz képest. (mint írtam az több ezer km után sem feküdt fel végig).
Csak, hogy hiteles legyen a dolog képek a tajvani szarról:


Kép

Kép

Kép
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, ezért mennyi királyi forintot kellett legombolni? Már ránézésre sem keveset. ;-) Véleményedet (tapasztalatod) oszd majd meg velünk.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

Na ilyen sem volt még a motoromban, de első ránézésre nagyon jónak tűnik, minőségi benyomást kelt :-)
Kép

Az utángyártott még több, mint 5000 km elteltével sem kopott be teljesen: a két széle érintetlen a közepe kopott. Biztos tökéletesen eltalálták az ívet.... :evil:
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

Esetleg tudtok olyan szakit,aki egy helyen mindent megcsinál? ( szabályozások,pofák,stb. )
Paksi vagyok,de a távolság sem akadály,ha jó a munka.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: bambi »

Butcher88 írta:
KILL3R etz írta:Nem árt ha a kerék be van fűzve, kicentírozva, és úgy állsz neki dobot szabályozni. A küllők feszítése miatt előfordulhat hogy minimális mértékben deformálják a dobot.

Ha megkapod a jó dob átmérőt, akkor ahhoz tudod szabályozni a fékbetéteket, amit a felszerelt alaplapon, résnyire nyitott fékkulccsal (hogy a rádiuszra kezdjen felfutni) érdemes.

Sok sikert!

Ha sikerült, szerintem lenne munkád belőle, mert kevesen foglalkoznak már vele, és még kevesebben csinálják jól... ](*,)
Köszi a vàlaszt!
Azt tudod,hogy kb. mekkora az az àtmérő ameddig lehet szabályozni?
Csak az miatt is,mert ha jól tudom különböző méretű lemezekkel lehet szabályozni a pofák nyitását de nyilván nem a végtelenségig.
Attól tartok az én dobjaim túl kopottak,mert a fékező felület már egy síkban van a küllőknek kialakított bügykökkel. ( bàr nincs viszonyítási alapom,nem tudom mekkora kéne legyen az átmérő )
Ragasztatni kell vastagabb betétet
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

KILL3R etz írta:Nem árt ha a kerék be van fűzve, kicentírozva, és úgy állsz neki dobot szabályozni. A küllők feszítése miatt előfordulhat hogy minimális mértékben deformálják a dobot.

Ha megkapod a jó dob átmérőt, akkor ahhoz tudod szabályozni a fékbetéteket, amit a felszerelt alaplapon, résnyire nyitott fékkulccsal (hogy a rádiuszra kezdjen felfutni) érdemes.

Sok sikert!

Ha sikerült, szerintem lenne munkád belőle, mert kevesen foglalkoznak már vele, és még kevesebben csinálják jól... ](*,)
Köszi a vàlaszt!
Azt tudod,hogy kb. mekkora az az àtmérő ameddig lehet szabályozni?
Csak az miatt is,mert ha jól tudom különböző méretű lemezekkel lehet szabályozni a pofák nyitását de nyilván nem a végtelenségig.
Attól tartok az én dobjaim túl kopottak,mert a fékező felület már egy síkban van a küllőknek kialakított bügykökkel. ( bàr nincs viszonyítási alapom,nem tudom mekkora kéne legyen az átmérő )
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Nem árt ha a kerék be van fűzve, kicentírozva, és úgy állsz neki dobot szabályozni. A küllők feszítése miatt előfordulhat hogy minimális mértékben deformálják a dobot.

Ha megkapod a jó dob átmérőt, akkor ahhoz tudod szabályozni a fékbetéteket, amit a felszerelt alaplapon, résnyire nyitott fékkulccsal (hogy a rádiuszra kezdjen felfutni) érdemes.

Sok sikert!

Ha sikerült, szerintem lenne munkád belőle, mert kevesen foglalkoznak már vele, és még kevesebben csinálják jól... ](*,)
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

Sziasztok!
Tudnátok adni pár tanácsot,hogyan álljak neki a fékdobok és betétek szabályozásának?
Mivel esztergályos vagyok,adott minden csak jó lenne hallani pár dolgot olyantól,aki már csinált vagy látott ilyet.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: bambi »

jura györgy írta:sziasztok csak a 12-es furattal az a gond hogy ovális, lehet hogy 12/14 üdv. juragy
az baj
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok csak a 12-es furattal az a gond hogy ovális, lehet hogy 12/14 üdv. juragy
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: bambi »

jura györgy írta:sziasztok igazándiból annyi a gondja hogy valaki keresztül barmolta 12-es fúróval a tükör helyét de van 1 másik abba meg ez a tartályrész nincs benne üdv. juragy
12-es menetbe pont jó a 10-es helicoil
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok igazándiból annyi a gondja hogy valaki keresztül barmolta 12-es fúróval a tükör helyét de van 1 másik abba meg ez a tartályrész nincs benne üdv. juragy
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Belevaló kemenyfa,aztan kívülről ronggyal körbe és úgy ráfogni vizpumpafogoval
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: MrDok »

jura györgy írta:sziasztok főfékben van az a műanyag rész (tartály ) azt hogy tudnám kihajtani próbálkozott már pár erős embert nem bírtak vele üdv. juragy
Ha jól emlékszem valami belső bordázata van, amibe megy valami célszerszám.........
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: csoka »

Én egy halálra ítélten próbáltam ki.Ki lehet tekerni,jobb menetes,van alatta egy tömítőgyűrű.Nekem csak vízpumpa fogóval sikerült,és mondanom sem kell,hogy eldobós lett a tartály rész...(nagyon meg kellett vallatni)
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok főfékben van az a műanyag rész (tartály ) azt hogy tudnám kihajtani próbálkozott már pár erős embert nem bírtak vele üdv. juragy
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

Még jó hogy itt az alföldön lakom így ilyen gndom nem lesz soha túlmelegszik. :D Nekem a sima ferrodo van bent pár éve és teszi a dolgát tökéletesen. Most jön még egy új garnitúra első és hátsó és elleszek pár évig velük. Ha meg nem hát eladom... :) Többen voltak itt annó akik a P mondták a jónak így adtam a szavukra és az lett, nem bántam meg. Szerintem még MrDok-tól vettem annó...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

hell írta:Szinter kell a francnak. :D Leeszi a tárcsát azt csak a baj van. Nekem azt írja van minden van készleten. Nem olcsó az tény de jó. Bár nyikorogni ez is tud...

Hát igen, ez egy nagyon összetett kérdés. Viszont van előnye is a szinter betétnek, pl.:hogy melegen sem csökken a fékhatás. (Hondus jut eszembe, asszem a FB-n posztolt róla, hogy a hegyről lejövet a végén már nem nagyon volt fékhatása) Az meg hogy leeszi a tárcsát azért nem teljesen igaz. A hitvány kínai garázsban készült szinter betétre igaz lehet. Tény, hogy elsősorban acél tárcsához ajánlott, nem az öntött vashoz. Apropó: az MZ milyen?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

Szinter kell a francnak. :D Leeszi a tárcsát azt csak a baj van. Nekem azt írja van minden van készleten. Nem olcsó az tény de jó. Bár nyikorogni ez is tud...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

hell írta:Unixban ott van ami nekünk kell. :) Sőt akinek jó ismeretsége van csodakártyára 46% engedménnyel meg is kapja... :)

éééééés milyen igaza van a kollegának :lol: :lol:
nem tudom beilleszteni a linket, mert beillesztés után nem működik, belépést kér, de tényleg van náluk. Első betét van készleten: szinter grip ~9400 ft, hátsó viszont nincs jelenleg készleten.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

Unixban ott van ami nekünk kell. :) Sőt akinek jó ismeretsége van csodakártyára 46% engedménnyel meg is kapja... :)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

csoka írta:Én ferrodo platinum-ot használok (ETZ125),és teljesen jó.... inkább ez fogyjon el,mint a tárcsa...

Tökéletesen egyetértek. Ha jó fékhatást akarunk, akkor valaminek fogyni kell, vagy a betétnek vagy a tárcsának. Én is inkább a betétre szavazok, azt könnyebb cserélni, meg olcsóbb is :wink:
aronpfabian írta: Szürke ferodollal de gyári öntvénnyel valószínűleg felújított darab.
volt egy ilyen megérzésem, túl szép lett volna, hogy igaz legyen, hogy lehet még eredeti gyárit kapni.... :wink:
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

z25z írta:
Dgergely írta:Kis Etz-n hátsó fékpofának a ferodo fsb 823 nevű pofa megfelelő?
jó kérdés, hátsót még nem kerestem, mert van egy tartalék gyárim (ha tényleg az...), ha a motorban levő utángyári megadja magát

Kép


de a netes kutakodás alapján megfelelőnek tűnik. Úgyis mennem kell az autósboltba ahol az elsőt vettem majd belekukkantunk a katalógusba.
Szürke ferodollal de gyári öntvénnyel valószínűleg felújított darab. Ez nem probléma, a használt gyárit is inkább vinném felújítani mint megvenni a "roppanós" magyart ;)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

Dgergely írta:Kis Etz-n hátsó fékpofának a ferodo fsb 823 nevű pofa megfelelő?
jó kérdés, hátsót még nem kerestem, mert van egy tartalék gyárim (ha tényleg az...), ha a motorban levő utángyári megadja magát

Kép


de a netes kutakodás alapján megfelelőnek tűnik. Úgyis mennem kell az autósboltba ahol az elsőt vettem majd belekukkantunk a katalógusba.
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Kis Etz-n hátsó fékpofának a ferodo fsb 823 nevű pofa megfelelő?
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: csoka »

Én ferrodo platinum-ot használok (ETZ125),és teljesen jó.Nem nyikorog hosszan tartó enyhe fékezések esetén sem.Nem volt olcsó,ha jól emlékszem 7-8ezer körül vettem,de inkább ez fogyjon el,mint a tárcsa...
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: torokb »

Köszi a tippet, erre talán érdemes beruháznom :)
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Köszönöm :D
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

mivel a féknyereg ETZ esetében tök ugyanaz a 125/150/250/251/301-en is ezért a válasz: igen
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

z25z írta:EBC, Ferodo jól bevált márkák. Többünknél bizonyított már. EBCből az FA 18HH, ferodo-ból a 148 p a platinum ez kevlár, vagy a 148 ST szinter betétje kitűnő, bár nem olcsó mulatság…
Nem vagyok nagy szakértő... ezek a betétek használhatóak kis etz-n is?
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

EBC, Ferodo jól bevált márkák. Többünknél bizonyított már. EBCből az FA 18HH, ferodo-ból a 148 p a platinum ez kevlár, vagy a 148 ST szinter betétje kitűnő, bár nem olcsó mulatság. Egy ismerősnél láttam, hogy az olajablak helyére betett egy azonos menetemelkedésű csavart. Ötletes, tartós, csak el kell búcsúzni attól a kényelemtől, hogy kintről látod az olajszintet.
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: torokb »

Szervusztok!

ETZ 250 motoron gyenge a fékhatás. Teljesen jól működik, biztonságos, csak egyszerűen jobban kell húzni a féket mint más ETZ-ken amiket próbáltam. A tárcsa rendben, rendszer olajos része rendben, elsősorban a betétekre gyanakszom, két éve nagyon olcsón vettem őket, és nem igazán akarnak kopni. Esőben viszont ugrásszerű a javulás, fog a fék rendesen. A kérdés, hogy akkor mi volna az ajánlott fékbetét (márka, beszerzési hely) a motorba?

Más:
Az univerzális kínai főfékhengerből (szögletes olajtartály) használom el a harmadikat, mindig a szintmutató ablakot eszi meg kívülről a napfény, belülről a fékolaj. Az utángyártott taiwani ETZ főfékhenger (hengeres olajtartály) tovább bírja két szezonnál?
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Szerencsés ! :D
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Athem »

Nekem viszont a bolti kis karmantyú simán jó 2 hónapja már... :S
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

Akkor kis karmantyúból valami olajállót próbálok szerezni.
Köszönöm a segítséget :)
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sunbim »

A főfékhenger dugattyúját érdemes fúrógépbe befogva felcsiszolni, 400, 800, 1500as vízpapírral. Végig a szimering felőli oldalon. Sokan belefutottak abba hibába hogy a sérült részen áttolva megsértik a szimering tömítő felületét.
Rátoláskor tegyél kenőanyagot a dugattyúra.
A motorosboltokban kapható cuccot én sem javaslom!
Nem olajálló. Méretpontatlan és ,,öntési,, hibák vannak rajta.
Érdemesebb csapágy/szimering bolban megvásárolni!
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

Még egy kis apróság. Vitonos szimeringem már lesz. Viszont a főfékhengernél a karmantyúból van kicsi és nagy is. A nagy az gondolom a szimeringgel helyettesítendő alkatrész, szóval azzal nem lesz gond. Viszont a kis karmantyúk hogy bírják a fékolajat? Csak mondom ha nem bírják azok se annyira akkor szerzek oda is olajálló cuccot.
Ezek után már remélem sikerül hosszútávra rendbe hozni :)
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Patrik »

A felújító készlet lehet annyira rossz is,hogy egy óra múlva cserélni kell.
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

Köszönöm! :)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

10x20x7
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

Sziasztok!

Etz 125 főfékhengeremnél csepeg az olaj. Gondolom a tömítőgyűrű és a tömítőkarmantyú kopott ki. És olvasgattam hogy a bolti felújítókészlet nem annyira jó. Illetve vitonos szimeringet szoktam olvasni a tömítők helyett.
Szimeringméretet valaki tudna mondani?
Bár a felújítókészlet se lehet annyira rossz hogy következő hónapban cserélni kelljen.

Köszi!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Továbbra is keresek szakit, aki féket tud varázsolni az MZ alá... ](*,)

A Diósdi cég, ahova vittem, sajnos szintén több sebből vérzik... :|
-Vittem a két komplett kereket, 2 tárcsát (egyik kifurkálva), és a hátsó dob alaplapot. Amikor bevittem, meg se nézték mit vittem, "csak tedd le oda"...
- Következő hét szerdára ígérték, hogy meglesz. Telefonszámomat szintén nem kérték el, mondták tuti meglesz... Én azért elkértem a főnök számát, mégse a szomszéd utcában van a cég, meg időm sincs szaladgálni...
- Szerdán, mielőtt indultam volna, felhívtam őket, persze még nincs kész, valami gépük megállt. Nem gond, bárhol előfordul. Viszont ha ott derült volna ki, biztos morcos lettem volna...
- Tegnapra ígérték, ma délutánra meglett, 2-ig vannak nyitva, el is mentem érte gyorsan. És jött a fekete leves...
A dobot nem szabályozta fel, csak megcsiszolta (hogy? :-k ), mert túl vékony már. (A racing motoré ugyanilyen volt, mégis meg tudta csinálni...)
A két tárcsa közül csak az egyiket csinálta meg, a furatoltat nem, mert "azt nem lehet" (Sunesz ezzel is megbírkózott valahogy...)
A tárcsa felfekvő felületét (festett), és a kerékagy felfekvő felületét (szintén festett) nem húzták fel, pedig külön kértem. ](*,)

Így műszakira se akarom elvinni, hétfőn beviszem, kiórázom esztergán, de van egy tippem... :evil:

Úgy érzem ez megint az a helyzet, hogyha jót akarsz, csináld meg magadnak... :-({|=
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

jura györgy írta:sziasztok , hell ha vasba jársz gyere be hozzám Kissomlyóra a kifurkáltat meg kapod ingyen én is ingyen kaptam van még egy kupac akatrész válogathatsz belőle nem nagy érték de hátha valami kell üdv. juragy
Nagyon köszönöm az ajánlatot. Azonnal élnék is vele ha nem számomra a világ másik felén lenne... :)
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok , hell ha vasba jársz gyere be hozzám Kissomlyóra a kifurkáltat meg kapod ingyen én is ingyen kaptam van még egy kupac akatrész válogathatsz belőle nem nagy érték de hátha valami kell üdv. juragy
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

4,2mm járok és keresem az utódját. Ha valakinek van jó szoljon. :) Amúgy semmi gond nem volt vele eddig.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég