Olajok (hajtómû, 2T... )

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Athem »

szketo írta:3-éve használom. Igaz,jóval drágább a Fimol-tól ,ám nincs rá panaszom. Ottó Máthé a 50-60 években dolgozta ki kifejezetten verseny kocsikba, :roll: amelyik igen nagy igénybe vételnek voltak kitéve. Aztán idővel tovább fejlesztették, :-k :-k és ma már minden típusú járműbe kapható. Így a Mi \:D/ 2-ütemű motorunkba is. =D> Van aki hisz benne,van aki nem. :wink: :?: :!:
https://www.mathy.de/motorsport-freizei ... ditiv.html
Köszönöm!
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: szketo »

3-éve használom. Igaz,jóval drágább a Fimol-tól ,ám nincs rá panaszom. Ottó Máthé a 50-60 években dolgozta ki kifejezetten verseny kocsikba, :roll: amelyik igen nagy igénybe vételnek voltak kitéve. Aztán idővel tovább fejlesztették, :-k :-k és ma már minden típusú járműbe kapható. Így a Mi \:D/ 2-ütemű motorunkba is. =D> Van aki hisz benne,van aki nem. :wink: :?: :!:
https://www.mathy.de/motorsport-freizei ... ditiv.html
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: zudori »

Athem írta:Mit gondoltok a Fimol 2-ről?
Érdemes még megvenni egy motorba, hogy csökkentse a súrlódást, illetve élettartam növelés szempontjából?
Hosszabb túrára érdemes keverni a benyához?

Helyi muglikat megkérdeztem, és a neten is utána olvastam amennyire lehet, és engedte időm, rosszat nem írtak róla, még 2006-ban sem...
Pont itt az olajok ill. még talán az üzemanyag topikban már volt erről részletesen többször is szó.
A lényeg- saját tapasztalat- nekem bevált, csendesebb lett tőle a motor. Rendszeresen használom, szerintem olcsó és jó dolog. Én nem a benzinhez keverem, hanem az olajba, ott szépen elvegyül és tankoláskor már csak a befimolozott olajat öntöm a benzinhez.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Athem »

Mit gondoltok a Fimol 2-ről?
Érdemes még megvenni egy motorba, hogy csökkentse a súrlódást, illetve élettartam növelés szempontjából?
Hosszabb túrára érdemes keverni a benyához?

Helyi muglikat megkérdeztem, és a neten is utána olvastam amennyire lehet, és engedte időm, rosszat nem írtak róla, még 2006-ban sem...
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: szketo »

Nekem ez bevált Srácok. De, ki mire esküszik..
Kép
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Patrik »

40w motorolaj?
A 80w szerintem egy híg fos,jó az csak ne motorozz melegben sokat és ez igaz a 10w40es motorolajra is.
Nekem a 80w90 vált be a legjobban és télen is használtam a motort.
Mol Hykomol 80w90.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: zudori »

Gyárilag sima 80 W-s hajtómű olajat ír elő, vagy motorolajat 40 W-t.
A 80 W-s nem azonos a 70-80 W olajjal!
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

Milyet érdemes használni?
2 stroke force...
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Igen !

Csak "nedves kuplunghoz,, való olaj felel meg.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

Rosszul megválasztott olajtól csúszhat 125-ös ETZ kuplungja?

Új lamellákat raktam bele múlt héten. Tegnap elmentem a túrára hazafelé jövet 4000fordulat felett már felpörgött és nem húzott... Kis fordulaton 4000 alatt még jó...
2 stroke force...
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Athem »

szketo írta:De, én a MOFA-kerben vettem,háromezer körüli áron.
:) köszönöm!
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: szketo »

De, én a MOFA-kerben vettem,háromezer körüli áron.
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Athem írta:
szketo írta:Én ezt használom a motorjaimban Srácok. Tökéletes hidegben,melegben egyarát..
Kép

Hol lehet ilyent belföldön szerezni? :)
http://www.premiumolaj.hu/motul_transoi ... 40_1_liter
http://www.fehermotor.hu/hu/termekek/mo ... -valtoolaj
http://www.olajmezo.hu/MOTUL-TRANSOIL-EXPERT-10W40---1L
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Athem »

szketo írta:Én ezt használom a motorjaimban Srácok. Tökéletes hidegben,melegben egyarát..
Kép

Hol lehet ilyent belföldön szerezni? :)
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Hidegoldali viszkozitásnak nem sok értelmét látom, hűvösebb időben sztem tapadni fog a kuplung vele.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: hell »

Na meg hogy felzavarjam kicsit az állóvizet errefele. Ma egy boltban azt mondták(álltalában nem beszélnek félre :) ) hidjem el a castrol 20W-50 olaj a tuti a váltóba. Na tessék... :D
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: szketo »

Tony91 írta:
Athem írta:Mannol SAE 80w-90 GL-4 hajtómű olajat ismeri valaki? Próbálta már bárki?
Nekem a tavalyi szezon során ugyanilyen volt a blokkban, semmi problémám nem volt vele egész évben, a nagyobb Erdély túrámon sem. Szép és finom volt a váltás, az 5 fok alatti hőmérsékleteket nem szerette annyira, főleg a minusz fokokat, ilyenkor kellett neki 3-4 váltás, mire kezdett jobb lenni :D
Esetleg annyi észrevétel, hogy hosszabb (12-24 óra) állás után picit összetapadtak a lamellák, de ezt egyszerűen orvosoltam: Gyújtás nélkül, behúzott kuplunggal rárúgtam 1-2-őt, míg megszűnt a berugókar ellenállása, ilyenkor szétjöttek a lamellák. Most Total 80W-90-es olaj van a váltótérben, lamella összetapadást nem tapasztaltam, és jó
Én ezt használom a motorjaimban Srácok. Tökéletes hidegben,melegben egyarát..
Kép
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
Tony91
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2013.05.22. 15:49
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Szentes
Kapcsolat:

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Tony91 »

Athem írta:Mannol SAE 80w-90 GL-4 hajtómű olajat ismeri valaki? Próbálta már bárki?
Nekem a tavalyi szezon során ugyanilyen volt a blokkban, semmi problémám nem volt vele egész évben, a nagyobb Erdély túrámon sem. Szép és finom volt a váltás, az 5 fok alatti hőmérsékleteket nem szerette annyira, főleg a minusz fokokat, ilyenkor kellett neki 3-4 váltás, mire kezdett jobb lenni :D
Esetleg annyi észrevétel, hogy hosszabb (12-24 óra) állás után picit összetapadtak a lamellák, de ezt egyszerűen orvosoltam: Gyújtás nélkül, behúzott kuplunggal rárúgtam 1-2-őt, míg megszűnt a berugókar ellenállása, ilyenkor szétjöttek a lamellák. Most Total 80W-90-es olaj van a váltótérben, lamella összetapadást nem tapasztaltam, és jó
"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Athem »

arcsassandor írta:A MO-FA-KER-ről annyit szeretnék mondani: TS 250 első teleszkóphoz vettem szimeringeket.
A kapott alkatrésznek köze sincs ahhoz aminek árulták.

Ha megéri neked, küldd vissza 14 napon belül, mert elállsz a vásárlástól.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
arcsassandor
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.06.28. 12:54
MZ-d típusa: 250 TS MZ

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: arcsassandor »

A MO-FA-KER-ről annyit szeretnék mondani: TS 250 első teleszkóphoz vettem szimeringeket.
A kapott alkatrésznek köze sincs ahhoz aminek árulták.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Athem »

Castrol Fork oil 15w-t javaslom. Nekem bevált. Az egyik hátsó rugós tagra pont jó lett a másik kuka gyanús lett (rozsda megette, vizes olaj volt az olaj házban) Lágy a rugózás, de jobb mint ami eddig volt.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, összeségében a hidro olajjal az a baj, hogy egy jó állapotú, vagy felújított telóba kerül még a 35-ös is elég sűrű hozzá, nagyon kemény lessz vele.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: z25z »

Ezt alaposan kiveséztük már, ha visszakeresel bőven volt róla szó, de nagyjából az van, hogy igény függő. 5w-től 30w-ig kapsz lökésgátló olajat, vagy akár többfokozatút. 5w puha 20 vagy afelett keményebb. Márka meg izlések és pofonok.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sziasztok, kis TS első teleszkóp felújításom zajlik.Kérdésem hogy ki milyen olajat használ?olvastam hogy jó bele a sima hidraulika olaj is erről van tapasztalat milyet érdemes belerakni? :roll: 99%-ban csak utcán használom
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Athem »

Mannol SAE 80w-90 GL-4 hajtómű olajat ismeri valaki? Próbálta már bárki?
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: szketo »

aronpfabian írta:A Mofakernél azt se hidd el ha kérdeznek. Ez egy brutál drága olaj, el akarták sózni a készletet, semmi köze az MZ-hez.

Az API GL-4 GL-5 kb 50 évvel későbbi (a jelenlegi legmondernebb) szabvány mint a váltó amibe ajánlották... valóban vannak direkt OT járművekhez való drága olajak, ezeket arról lehet felismerni hogy évtizedek óta kivont szabványoknak felelnek meg, és általában fel van tüntetve pár márka/típus amihez való. Ez az olaj távolról sem olyan.

Én általában nagy ívben kerülöm azokat a helyeket ahol pofátlan módon megpróbáltak átvágni, és ez a bolt vezeti a listát.
Természetesen igazad van,de ha azt mondom hogy itt Bp. környékén olaj szempontjából a Mofaker volt a leg kedvezőbb.Nem,,nem pártolom őket ne érts vére,,de míg a Motul-710 2T 4100-náluk ugyan ez 5000 alatt alig kaptam meg máshol...Persze már át álltam jövetben az Elf típusra..Váltóba eddig a Mol Hykomol 80w90 használtam..Jó,,..de, amikor a lentebb említett váltó olajat betöltöttem,a váltó és a kuplung viselkedése,érezhetően, határozottabban, jobb lett. Nyilván a puding próbálja az evés,lehet most még tökéletes,és idővel hullik majd szét a váltom de, azt azért csak fogom hallani, ha valami nincs rendben..Afelől semmi kétség nem fér, hogy drága..El kell mondjam, olyan vagyok hogy inkább olajból, és szűrőkből, veszek jobb minőségűt, mint sem, motort újítsak fel idő előtti elhasználódás miatt..Lehet drága az olaj,ám valahol hosszú távon megtérül.
Nyilván mindenkinek más, más a véleménye e felől.
Köszönöm szépen hasznos információid,elgondolkodtató. :-k
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

A Mofakernél azt se hidd el ha kérdeznek. Ez egy brutál drága olaj, el akarták sózni a készletet, semmi köze az MZ-hez.

Az API GL-4 GL-5 kb 50 évvel későbbi (a jelenlegi legmondernebb) szabvány mint a váltó amibe ajánlották... valóban vannak direkt OT járművekhez való drága olajak, ezeket arról lehet felismerni hogy évtizedek óta kivont szabványoknak felelnek meg, és általában fel van tüntetve pár márka/típus amihez való. Ez az olaj távolról sem olyan.

Én általában nagy ívben kerülöm azokat a helyeket ahol pofátlan módon megpróbáltak átvágni, és ez a bolt vezeti a listát.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: szketo »

Köszönöm a hozzá szólás,jó tanácsokat Srácok,tavaszig van időm,addig eldöntöm.
Minden estere kérdésemre a boltban elmondták ez direkt ETZ,MZ-hez van.Persze azt sem kell elfelejteni ugye,hogy a boltban viszont minden eladó, főként az ami a polcokon hever,szóval ezzel is tisztában vagyok.
Írok majd az észrevételről,jövőre.Valakinek ki kell próbálni! :wink: :-k
Simson-nál már tudom :roll: kiválóan működik. :D
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: szketo »

z25z írta:Hááát a t...köm tudja :-)) Az jut eszembe, hogy az ilyen extra csúszáscsökkentős olajok jók-e nekünk? Mivel a kuplung ugyanabban az olajban fürdik, amiben a váltó így nem tudom mennyire hasznos, hogy csökkenti a lamellák között is, mert oda viszont kell tapadás. Lehet, hogy urban legend, de talán ezért nem javasoltak a fullszint olajok az olajfürdős kuplunghoz.
Hát,,, Tapasztalatból tudom,hogy a Simson Star-ba ugyan ezt használom,mint írtam is hogy a 10w40,és semmi problémám a kuplunggal. Az olaj dobozán olvasható, ..olaj fürdős kuplungos motorhoz is ajánlott.
Más olaj használatánál,többszörösére kellet feszíteni a kuplung bovdenjét, és még ekkor is főként hideg állapotban ugrott a motor induláskor,és nehézkes volt a fokozat váltás.
Kicseréltem a váltó olajat,és mit ha újjá született volna a motor.
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Én még mindíg azt mondom,hogy a Mol Hykomol 80w90-nél nem kell jobb(nincs jobb a motorjainkba),normálisan beállított kuplungnál nem ugrik meg sebességbe rakásnál hidegben sem(általában decemberig motorozni szoktam aktívan) és nyáron a legnagyobb kánikulába sincs vele semmi gond, a Kékestetőre felérve ugyan olyan volt a kuplung váltó,mint induláskor,ezt nem tudja a 10W40-es motorolaj.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

szketo írta:Márkatársak!

Esetleg valaki próbált már ilyen olajat váltóba? Jövőben tervezném. A kis Simson Srat- bevált. Ott már ki próbáltam természetesen nem a 80w90-hanem a neki való 10w40..Bámulatos dolgot produkált a kuplungom. Olyan ezzel az olajjal mit a vaj. Könnyek kapcsolhatók a fokozatok, és álom szerű a kuplung.
Ám,még az MZ-be nem próbáltam.Ha abban is ugyan olyan jó mit a simóba,,,,,akkor..........nincs kérdésem. Szóval??

http://www.mofaker.hu/termek/MOTUL-HD-8 ... **__972910
Ez az olaj ennyiért remélem még ágyba is hozza a reggelit... de a súrlódáscsökkentő adalék miatt semmiképpen nem jó ötlet. 80-as váltóolaj vagy (10/15W-)40-es motorolaj és kész.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: zudori »

Annyiszor kiveséztük ezt a témát, vagy váltó olaj ami egyfokozató- 80W-s, vagy motorolaj 40W-s
Ezeket a vasakat nem az űrhajózásra tervezték.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: z25z »

Hááát a t...köm tudja :-)) Az jut eszembe, hogy az ilyen extra csúszáscsökkentős olajok jók-e nekünk? Mivel a kuplung ugyanabban az olajban fürdik, amiben a váltó így nem tudom mennyire hasznos, hogy csökkenti a lamellák között is, mert oda viszont kell tapadás. Lehet, hogy urban legend, de talán ezért nem javasoltak a fullszint olajok az olajfürdős kuplunghoz.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: szketo »

Márkatársak!

Esetleg valaki próbált már ilyen olajat váltóba? Jövőben tervezném. A kis Simson Srat- bevált. Ott már ki próbáltam természetesen nem a 80w90-hanem a neki való 10w40..Bámulatos dolgot produkált a kuplungom. Olyan ezzel az olajjal mit a vaj. Könnyek kapcsolhatók a fokozatok, és álom szerű a kuplung.
Ám,még az MZ-be nem próbáltam.Ha abban is ugyan olyan jó mit a simóba,,,,,akkor..........nincs kérdésem. Szóval??

http://www.mofaker.hu/termek/MOTUL-HD-8 ... **__972910
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
vwlaca
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.04.22. 08:48
MZ-d típusa: Simson Schwalbe

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: vwlaca »

Igen, nagyon jó!

tegnap elhoztam egy fészerből egy 1969-es Start is, úgyhogy abban is cserélni kell majd...:-)

Ha majd rendelsz, megtennéd, hogy küldesz egy privát üzenetet?
2-3 liter kellene majd.
Köszi előre is!
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: zudori »

Látom bevált! :)
Nem sokára rendelek, kérek akkor neked is, ha sűrgős akkor van még a garázsban 2 liter, egy 80-as és egy 90-es

Ha esetleg még kell valakinek Addinol 80W-s vagy 90W-s hajtómű olaj jelezze.
vwlaca
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.04.22. 08:48
MZ-d típusa: Simson Schwalbe

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: vwlaca »

Szia!
Eladó is van, vagy csak saját felhasználásra?
Ha igen vevő lennék még 1-2 literre.
Bár szerencsére nem sürgős az ügy, tavaszig is ráér.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: zudori »

Nekem még van, a tavaszi kollekcióból!
vwlaca
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.04.22. 08:48
MZ-d típusa: Simson Schwalbe

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: vwlaca »

sziasztok!

lesz a közeljövőben addinol 80W-s közös vásárlás?
Nem sürgős, csak eszembe jutott.
üdv
Laci
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Nem.
Avatar
snipe
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.08. 09:30
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: snipe »

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy a hajtóműolaj nem megfelelő minősége, mennyisége okozhat-e olyan problémát, hogy a motor nem veszi rendesen a kettest, de a többi fokozattal semmi probléma. Amikor kettesbe rakom olyan mintha az üres és a kettes közé ugrana.

Milán
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Passz... Egyiket se próbáltam még.

A 80W-90-es Castrol az Actevo volt, de asszem nincs is más 4T olajuk... :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

KILL3R etz írta:Annyit hozzátennék, hogy a nagy terhelés az nálam azt jelentette, hogy 3 órát motoroztunk szántóföld mellett, mocsárban, sárban, olyan dombokon ahol az 1-esbe is bele kellett kuplungolni, stb...

Normál városi, vagy túrázós használatra bőven jó, de a nyúzást jobban viseli 80W-90-el.
Az Addinol nekem jobban viselkedik mint a Repsol 10W-40, vagy a Castrol 80W-90.

Nekem eddig valami ELF 10W-50 jött be, na az mindenhol jó volt. Régebben kerestem, nem találtam, de az abba a családba tartozó 10W-40 is 3500Ft/l volt, szóval nem is kerestem tovább... :lol:
Castrol Actevo vagy PowerRacing 10W50?
KépKép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: hell »

Na azért így már megnyuktató a helyzet... :) A mi motorunk nem extrém terepre van tervezve.... :twisted: :D
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Annyit hozzátennék, hogy a nagy terhelés az nálam azt jelentette, hogy 3 órát motoroztunk szántóföld mellett, mocsárban, sárban, olyan dombokon ahol az 1-esbe is bele kellett kuplungolni, stb...

Normál városi, vagy túrázós használatra bőven jó, de a nyúzást jobban viseli 80W-90-el.
Az Addinol nekem jobban viselkedik mint a Repsol 10W-40, vagy a Castrol 80W-90.

Nekem eddig valami ELF 10W-50 jött be, na az mindenhol jó volt. Régebben kerestem, nem találtam, de az abba a családba tartozó 10W-40 is 3500Ft/l volt, szóval nem is kerestem tovább... :lol:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

hell írta:
Az szép nekem még itt pihen az asztalon de akkor bele se öntöm a fene egye meg akkor ez tanulópénz lett.... ](*,)
Na azért annyira nem sötét a helyzet.Nyugodtan töltsd csak bele.
Vannak akiknek meg sokat segitett ez az olaj a váltó működésében.
Szóval nem biztos hogy neked nem lesz jobb.
Tudod mint a gyertya kérdés.Van akinek bejön egy gyártmány van akinek meg nem.
Egyébként nekem most is az van benne,ha használhatatlan lenne,akkor már lecseréltem volna,szóval használd csak.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: hell »

zsakfos írta:
KILL3R etz írta:Nekem a Hykomol 80W-90 pld. jobban bejött mint a gyári ajánlásnak megfelelő Addinol 80W...

Utóbbi hajlamos elmelegedni nagy terhelés alatt, és nagyon akadóssá válik a váltó, nehézkessé a kuplung.
Ezt én is tapasztaltam.Nekem sem jött be az Addinol. :(
Az szép nekem még itt pihen az asztalon de akkor bele se öntöm a fene egye meg akkor ez tanulópénz lett.... ](*,)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

KILL3R etz írta:Nekem a Hykomol 80W-90 pld. jobban bejött mint a gyári ajánlásnak megfelelő Addinol 80W...

Utóbbi hajlamos elmelegedni nagy terhelés alatt, és nagyon akadóssá válik a váltó, nehézkessé a kuplung.
Ezt én is tapasztaltam.Nekem sem jött be az Addinol. :(
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: sunbim »

A tökömtudja gyerekek. Jobban figyelek a társaságra,hangulatra ... a tájra , minthogy mennyire vaj a váltó ...
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Próbáld ki a Hykomolt, jó lesz.
Vagy nem,de az biztos. :wink:
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég