Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

KILL3R etz írta:Zsaki!

Ha megjött a motyó, írj beszámolót róla kérlek. Nekem is lenne sok ilyen sérült öntvényem, el is fogyna a készlet szerintem... :lol:

Ennyiért egyáltalán nem drága, bár azt nem látom, hogy hány javítóbetétet adnak hozzá...
131 db-os a készlet.Eből 20 db szerszám,1 db doboz
Marad 110:5=22
22 db méretenként a betét,ha egyenlően osztották el.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Zsaki!

Ha megjött a motyó, írj beszámolót róla kérlek. Nekem is lenne sok ilyen sérült öntvényem, el is fogyna a készlet szerintem... :lol:

Ennyiért egyáltalán nem drága, bár azt nem látom, hogy hány javítóbetétet adnak hozzá...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zsakfos írta:
Tri-Ton írta: Ismered a régi mondást? Hozzáértő kézben a seprűnyél is elsül ! ( csak rajtad múlik )
Bebaszna ha szerszámkészítő szakmával meg 30 év hajógépészi tudással ne boldogulnék el egy ilyennel. :D
Ezért írtam, hogy mostantól ebben a témában Te leszel a szakember. Én meg bevállalom a kibic szerepét, ha megígéred, hogy nem az lesz a következő lépés, hogy " kibicnek kuss! "
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Tri-Ton írta: Ismered a régi mondást? Hozzáértő kézben a seprűnyél is elsül ! ( csak rajtad múlik )
Bebaszna ha szerszámkészítő szakmával meg 30 év hajógépészi tudással ne boldogulnék el egy ilyennel. :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

zsakfos írta:Természetesen ha valakinek a klubból kell ilyen irányú segitség,akkor betét árában segitek.
Már persze ha használható lesz,mert most a Zizi beletette a bogarat a fülembe az olcsósággal :)
Zsakihoz hasonlóan én is szívesen segítek majd ha arról van szó. Nos, egy percig nem biztos, hogy rossz minőségű. A kutakodásom alapján azt találtam, hogy hasonló a helyzet, mint (ha jól emlékszem aronpfabian írt a prox? hajtókarról). A lincos sem gyárt szerszámot, hanem beszerző, vagyis nem tudni ki gyártja honnan jön, de ettől még akár jó is lehet. Vannak, akik nem ajánlják a lincos termékeket, vannak, akik azt mondják hibátlanul teszik a dolgukat a termékeik. De melyik márkával nincs ez így - mindnek van ellentábora és aki esküszik rá. Én már csalódtam bizonytalan eredetű szerszámban, és csak ezért döntöttem a drágább, de talán megbízható márka (V-COIL Germany) mellett, amúgy én is tényleg nagyon sokáig "szemeztem" vele :-)
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:hja Tóni a gép darabokban de van már főtengely ma rendeltem csapágyakat de a főtengelyhibán kivül más nagy broblémát nem találtam ami nem illik a képbe ha visza olvasol megtalálod
Láttam Gyuri ! Ha esztergályos/lakatos szakember kell, hívjál. A szomszédom szükség esetén, bár csak nekem, de a hajszálra is vág menetet.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zsakfos írta:
Tri-Ton írta:
Gyakorolj és menni fog ! Ha kell belefizetek a "tanulópénzbe".

Hát ehhez nagy gyakorlat nem kell.Egyszerű menetvágás.
A szerszám minőségére értettem,mert olcsó volt.
Ismered a régi mondást? Hozzáértő kézben a seprűnyél is elsül ! ( csak rajtad múlik )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

hja Tóni a gép darabokban de van már főtengely ma rendeltem csapágyakat de a főtengelyhibán kivül más nagy broblémát nem találtam ami nem illik a képbe ha visza olvasol megtalálod a BPre utazás nem a pénz miatt macerás vonaton csak a pótlékot kell megvenneem így én megjárom 2000 forintból budapestet csak hát reggel fel kelni 4 órakkor meg metró meg villamos meg mozgólépcő nem vagyok még öreg de ami volt az elmult amikor LE mentem BPreés ot elmentem Szentendrei diszkóban éjjel 3 órára értm a növéremékhez érdekes volt látni Budapestet kihalva itt ot lézengett pár ember volt ilyen tőbbszőr is meg volt olyan is hogy mentem délutáni vonattal a tüzijátékra éjjel meg posta vonattal visza reggel meg meló üdv juragy
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jura györgy 2016.02.05. 21:01-kor.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Tri-Ton írta:
Gyakorolj és menni fog ! Ha kell belefizetek a "tanulópénzbe".

Hát ehhez nagy gyakorlat nem kell.Egyszerű menetvágás.
A szerszám minőségére értettem,mert olcsó volt.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:
Hajtókart meg lehet felesleges lesz a gyertyamenethez csinálni, ott tényleg a metsző a lényeg a 12-esével meg elképzelhető, hogy be tudod tekerni a betétet.
Hajtókar mindegyiknél felesleges megvenni ha egyébként olcsóbban kijön ha csak a metszőt veszed,mert nem tart semeddig hajtót csinálni.
A készletet azért vettem meg,mert így jóval olcsóbb volt mintha egyesével vettem volna.
Ezért irtam még lejjebb ha valakinek gyertyamenet problémája van és maga szeretné megcsinálni,az lényegében megveszi a metszőt meg a betétet,aztán ennyi.Hajtóvasat meg csinál magának gömbvasból vagy ha az gyengének bizonyul,akkor acélcsavarból.Csak bekell a végét réselni,a másik felére kersztbe egy darab anyag azt kész
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zsakfos írta:Természetesen ha valakinek a klubból kell ilyen irányú segitség,akkor betét árában segitek.
Már persze ha használható lesz,mert most a Zizi beletette a bogarat a fülembe az olcsósággal :)
Gyakorolj és menni fog ! Ha kell belefizetek a "tanulópénzbe".
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Természetesen ha valakinek a klubból kell ilyen irányú segitség,akkor betét árában segitek.
Már persze ha használható lesz,mert most a Zizi beletette a bogarat a fülembe az olcsósággal :)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:csak vidékről felutazni Budapestre 2 menetjavitásért elég macerás
Szia Gyuri !

Hogy áll a géped ? Azért én Pestre valószínű nem megyek egy ilyen munkáért, bár tudod "nem Úr, aki nem pazarol" ha kell ez is belefér, de most már Zsaki lesz a szakember ebben a témában. ( és egy kis pontosítás, hogy egy kicsit örüljenek a "nagy" Budapestiek: nem fel, hanem lemegyünk hozzájuk, hisz a Duna jobban tudja hol van a lent és arra folyik ) Üdv.: Tóni
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

csak vidékről felutazni Budapestre 2 menetjavitásért elég macerás
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziaszto igen Tóni Bambinál is van lehetőség menetjavitás téren
a volt munkahelyemen is volt a helikoil de sajnos eltünt mint sokminden más is
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zsakfos írta:Na annyit beszéltünk róla,hogy keresgetés közben kedvet kaptam egy készlethez.
Nem gyertyamenet hanem M5-M12-ig készlet.
Végre kijavithatom a tükörtartó menetemet meg az egyik fordmérő kupak felfogató csavar menetét,meg az egyik henger tőcsavar menetét:)
Rábeszéltem haveromat,azt közösbe megvettük az amúgy is akciós készletet.
http://www.lincos.co.hu/hasznos-kelleke ... 12-mg50218
Ugyan vagy 30 éve már nem volt szükségem ilyen menet javításra, de ha mégis kell, már tudom kihez fordulhatok akciósan és talán protekciósan.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

zsakfos írta: Nekem látod már mindjárt 3 menetjavitásom is lesz. Egy 1000-est biztos elkérnek javitásonként,már mindjárt csak 5500-ban van :)
Igazából az egészben a lényeg a menetmetsző.
Ha az jó,akkor már baj nem lehet.
Még a gyertyamenethez megveszem majd a metszőt,de csak azt.Hajtókart majd csinálok hozzá,betétet meg lehet külön venni.

Nekem is odavan egy tőcsavarom, menetrögzítővel van jelenleg a helyén, majd megcsinálom, amikor a gyertyamenet elengedi magát. Tavaly balfasz módon ferdén kapattam bele, egyelőre stabilan áll, de nem tudom meddig. Plusz a szívócsonk felfogatás szakadt ki. A fékfedelet, meg a sportkormányt már megcsináltam. Hiába na, csak 30 éves elmúlt és megélt pár szétszedést, főleg ifjú titán koromban voltam hajlamos jól megtépni a csavarokat és ez lassan megbosszulja magát. Gyanús még a féknyereg felfogatásom is. :-(

Hajtókart meg lehet felesleges lesz a gyertyamenethez csinálni, ott tényleg a metsző a lényeg a 12-esével meg elképzelhető, hogy be tudod tekerni a betétet.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

A tény nekem gyertyamenethez perselyt aluminiumból 1000Ft csináltak és tökéletes a heggesztés meg odab.szot azzal szerintem átkurtak. Na de már mindegy kész teszi a dolgát tökéletesen... :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:

Öszintén megvallva nekem gyanúsan olcsónak tűnt és áttúrtam a netet, hogy milyen vélemények vannak róla.



Hát tényleg olcsó a többihez képest.Meglátom milyen lesz. Keddre várom,utána majd leírom milyen

8500 volt így fejenként postával együtt.Szerintem szép lassan megéri majd.Nekem látod már mindjárt 3 menetjavitásom is lesz. Egy 1000-est biztos elkérnek javitásonként,már mindjárt csak 5500-ban van :)
Amúgy az egész úgy volt hogy a kisebbiket akartam megvenni 8000 körül,abban a 3 legtöbbet használt van:6-8-10.
Pont nálam volt a haver és mutattam neki.Ő még többet foglalkozik mindenféle fém munkával meg szereléssel és már ő is akart venni,de csak nézegette.Na most ahogy mutattam neki,ő ajánlotta fel hogy akkor vegyük meg közösen,de akkor már a nagyobb készletet.Hát így történt.

Igazából az egészben a lényeg a menetmetsző.
Ha az jó,akkor már baj nem lehet.
Még a gyertyamenethez megveszem majd a metszőt,de csak azt.Hajtókart majd csinálok hozzá,betétet meg lehet külön venni.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

zsakfos írta: Rábeszéltem haveromat,azt közösbe megvettük az amúgy is akciós készletet.
http://www.lincos.co.hu/hasznos-kelleke ... 12-mg50218

Jól tettétek. :smt023 Zsaki amúgy úgy érzem nagyon egy húron pendülünk szerszám és motorfejlesztés ügyben :-) Ezen a készleten én is gondolkoztam, novemberben 18 ezerre volt akciózva, akkor épp nem volt rá pénzem, bár lehet, hogy össze tudtam volna valahogy kaparni. Öszintén megvallva nekem gyanúsan olcsónak tűnt és áttúrtam a netet, hogy milyen vélemények vannak róla. Lehet, hogy nagy hülyeséget csináltam, de a drágább utat választottam, 3 hónap alatt eddig havonta 2 méretet vettem meg. Bár még nem teljes a készlet, de az majd további project. A leggyakoribb a 6-os és a 8-as na azt már elég sokat használtam, nagyon jó találmány, hihetetlen sok bosszúságtól meg tudja kímélni az embert, szerintem megérte, hogy beruháztatok rá.





Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Na annyit beszéltünk róla,hogy keresgetés közben kedvet kaptam egy készlethez.
Nem gyertyamenet hanem M5-M12-ig készlet.
Végre kijavithatom a tükörtartó menetemet meg az egyik fordmérő kupak felfogató csavar menetét,meg az egyik henger tőcsavar menetét:)
Rábeszéltem haveromat,azt közösbe megvettük az amúgy is akciós készletet.
http://www.lincos.co.hu/hasznos-kelleke ... 12-mg50218
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zsakfos írta:
Tri-Ton írta:
Biztosan nem vennék ilyet, mert ez és ennyi, no meg ennyiért, egy szerelő műhely több éves készlete is lehetne. Viszont keresnék egy motor, vagy autó szerelő műhelyt a gondommal és pár ezer Ft-ból megoldanák. Anno nekem még a rigához egy esztergályos készített bronzból betétet és tökéletes volt. ( ez is egy megoldás lehet )

Gondolom elsiklottál az én hozzászólásomon,mert az egyébként megoldható 7000 ft-ból és akkor a legjobb megoldást választottad.
Szia Zsaki !
Bocsi, tényleg nem figyeltem, pár perccel utánad küldtem az írásomat. Egyébként igazad van, főleg, ha többen is összeállnak, akkor lenne az igazi. Üdv.: Tóni
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Tri-Ton írta:
Biztosan nem vennék ilyet, mert ez és ennyi, no meg ennyiért, egy szerelő műhely több éves készlete is lehetne. Viszont keresnék egy motor, vagy autó szerelő műhelyt a gondommal és pár ezer Ft-ból megoldanák. Anno nekem még a rigához egy esztergályos készített bronzból betétet és tökéletes volt. ( ez is egy megoldás lehet )

Gondolom elsiklottál az én hozzászólásomon,mert az egyébként megoldható 7000 ft-ból és akkor a legjobb megoldást választottad.
Nem kell mindig a drága dolgokat megvenni ha ugyanazt kis ügyességgel kombinálva megoldhatod a töredékéből.
Szerintem 7000 ft már nem annyira vészes.Egy esztergályos mai árakban számolva vajon mennyiért csinál perselyt?Ami aztán ráadásul nagyon sok elbaltázási lehetőséget kínál és egyébként sem a legjobb megoldás szerintem.


De amúgy a legolcsóbb mint ahogy írtam is,ha van olyan a közelben akinek van ilyen készlete és 10 perc alatt megcsinálja 1-2000 ft-ért.
Viszont ha nincs,akkor azért érdemes elgondolkodni egy ilyen menetfúrón és a betéteken,főleg ha összeáll 1-2 ember.Akár itt a klubon belül is megoldható lenne.
Nekem is van szar menetű hengerfejem.Erőteljesen gondolkodom egy ilyen menetfúrón.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Ha egyszer sem veszem ki belőle a gyertyát akkor lehet tovább huzza egy kicsit. :D Engem átvágtak ezzel a hegesztész dologgal szerintem mert 5 volt még körbehúzták az új menetes részt benne(bár működik eddig legalább is :) ). 10 lett volna a behegesztéses nekifutás. Kicsit sokaltam ezt az árat annó, de jobb lehetőségem nem adódott...
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

hell írta:Nekem is bronz volt benne annó(2x is). Nagy divat volt az biztos. Egy darabig jó volt az... Majd lett alumínium + az belehegesztve hosszú menetes lett a gyertya alá alátét és tökéletes... Bronzból ma már nem csináltatnék az tuti... :) Első variáció az volt, hogy behegesztetem majd újra vágnak bele menetet.
Teljesen igazad van, csak az enyém 35 - 40 éves történet és akkor még ez volt. ( az meg tudott, hogy a réz és az alu nem igazán barátok ) Csak arra szerettem volna reflektálni, nem biztos, hogy műhelyt kell nyitni egy ilyen problémához, mert van aki erre felkészült és meg is oldja.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Nekem is bronz volt benne annó(2x is). Nagy divat volt az biztos. Egy darabig jó volt az... Majd lett alumínium + az belehegesztve hosszú menetes lett a gyertya alá alátét és tökéletes... Bronzból ma már nem csináltatnék az tuti... :) Első variáció az volt, hogy behegesztetem majd újra vágnak bele menetet.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

z25z írta:
Attila19900318 írta:Udv régi mz hengerfejem gyertya menetét szeretném javìtani pontosan milyen menet javítókészlet kell hozzà linket adjatok ahonnan meg lehet rendelni .köszi.
http://pumatools.hu/menetjavito-klt-v-c ... 04096.html
http://www.szerszamkell.hu/bgs_1957_men ... irect_link
Biztosan nem vennék ilyet, mert ez és ennyi, no meg ennyiért, egy szerelő műhely több éves készlete is lehetne. Viszont keresnék egy motor, vagy autó szerelő műhelyt a gondommal és pár ezer Ft-ból megoldanák. Anno nekem még a rigához egy esztergályos készített bronzból betétet és tökéletes volt. ( ez is egy megoldás lehet )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Attila19900318 írta:Udv régi mz hengerfejem gyertya menetét szeretném javìtani pontosan milyen menet javítókészlet kell hozzà linket adjatok ahonnan meg lehet rendelni .köszi.

Ha a legeslegolcsóbb megoldást szeretnéd,akkor innen megrendeled a menetfúrót meg a betétet,a behajtót meg megcsinálod magadnak(szerintem arra kár költeni),a kitörő tüskére meg főleg. http://baercoil.hu/sct/695394/BaerCoil
Érdemes az előfúrós menetmetszőt rendelni,mert bár az drágább(7280) mint a sima(4370),de akkor nem kell külön furkodni és a régi menet ha még van belőle akár egy kis rész is jó,akkor az úgy megvezeti hogy tuti ugyanoda kerül az új menet.De a sima menetfúróval is megoldható,csak akkor azt illik oszlopos fúrógépen csinálni szerintem.
Betétet meg külön megveszed hozzá ugyanott. 10 db betét 2000 ft körül van.
Így 10000 körül meg van postával is akár


De érdemes körül nézni a környéken hátha van valamelyik autószerelőnek ilyen készlete és akkor megcsinálja neked.
Vagy ha jársz Bp-en,akkor Bambi művek Gubacsi út 6 :wink:
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Attila19900318 írta:Udv régi mz hengerfejem gyertya menetét szeretném javìtani pontosan milyen menet javítókészlet kell hozzà linket adjatok ahonnan meg lehet rendelni .köszi.
http://pumatools.hu/menetjavito-klt-v-c ... 04096.html
http://www.szerszamkell.hu/bgs_1957_men ... irect_link
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok,sell a a csapszeg sikjában, jobb oldal , széthuzásnak 2 oka van fötengely ütés és voltak itt nekem ilyen detonációs nem oda illő hangok ami 4000nél már nagyon zavaró volt üdv. juragy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jura györgy 2016.02.05. 19:30-kor.
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

Udv régi mz hengerfejem gyertya menetét szeretném javìtani pontosan milyen menet javítókészlet kell hozzà linket adjatok ahonnan meg lehet rendelni .köszi.
Eazy Rider.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

A dugattyú melyik síkján kokszosodott? A kipu - szívónyílás síkon (elöl vagy hátul), vagy a csapszeg szíkjában ( jobb vagy bal oldal). Egyébként mi volt a baj elsősorban, amiért széthúztad? A főtengelyvég ütését még széthúzás előtt beszéltük, nem ez volt az ok?
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok , ma szét húztam blokkot semmi más hibát nem találtam viszont a baloldali szimeringnek rugója a fótengelyen volt tudtam róla mert gyanusan ingadozott kicsit az alapjárat , tehát amit eddig tudunk az ütős főtengely és a dugatyu legfelső gyürüfeletti kokszosodás de csak az egyik oldalon , na ere válaszoljon valaki bárki akárki üdv. juragy
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok ,blokkot kivettük ,már a kuplungot is lehuztam a hengerfejet és a hengert is sőtt már a dugót is le vettem , a gyürütörést amire gyanakodtam az nem igazolódott be minden a helyén. van amit eddig is tudtam hogy a fótengely vége a gyujtás oldalt az üt, ami a dugót illeti gyürük alatt korom nincs ebből itélve átfujás nincs de a legfelső gyürü felettlévő részen jobb oldalt ott majdnem hogy vastagon van a korom ma eddig jutotam ami még fomtos lehet a főtengely sonkák nem ütnek és nem is kotyok a helyén van, a hajtókar sem melegedett meg sajnálom is hogy ezt a főtengelyt ki kell vennem kuplung sem pörgott le róla sohasem üdv. juragy
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Van egy jó hírem, csak egyféle kapható (Rocket), 5000+- Ft áron (pl. motoralkatresz24.hu, futarmotorosbolt.hu, mz-b.hu)
Ha minőségi tűgörgőket akarsz bele a "gyári" taiwani helyett, az még 2-3000 Ft pl. a rolling.hu-ról rendelve.
zsolt35
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012.05.17. 21:42
MZ-d típusa: MZ TS 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsolt35 »

Sziasztok TS 125ös főtengelyt szeretnék felújíttatni. Kitől rendelhetek bátran és milyen fajta hajtókar szettet?? Nem akarok a motorom árának a harmad részétől sokkal többet adni a holmiért. :)
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Athem írta:Olyan gondom akadt, hogy a téli állás során elkezdett könnyezni az olaj mégpedig az első kerék hajtásnál a szimering háznál.Cseréltem papírt amit lehet hozzá kapni ,de 2 nap után megint könnyezik. Valami megoldás rá esetleg? Vagy ebből bontás lesz?
Láncspray-vel fújd be a papírt mielőtt felteszed. A száraz papíron "átmászik" az olaj, zsírral kell kitölteni. A lánckerék alatti szimering is ereszthet.

De az állásban könnyezés inkább az üresjelző mellett jellemző, az van olajszint alatt. Nézd meg ott folyik-e, és olajcserekor tömítsd le FBS-sel.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Olyan gondom akadt, hogy a téli állás során elkezdett könnyezni az olaj mégpedig az első kerék hajtásnál a szimering háznál.Cseréltem papírt amit lehet hozzá kapni ,de 2 nap után megint könnyezik. Valami megoldás rá esetleg? Vagy ebből bontás lesz?
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Szerintem tökmindegy milyen szinű a paszta,a legtöbben ugyis leszedik a kitüremkedőt.A fekete sem sokkal szebb ha rajthagyják.Ha meg úgyis leszedjük,akkor nem mindegy mit nem látunk? :)


Meg különben is a cégnél csak piros van na :-D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziaztok Bambi tuddom(juk) hogy nem ez a szóban forgó a legjobb de megfelelő szerintem meg ha csak ehez férünk hozzá itt a kornyéken? de nem is ezt akaram kiemelni inkább azt hogy kinai hajtókar használható? üdv. juragy
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bambi »

Piros juj [-(
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok most akkor a kérdés az hogy kinai hajtókarral ösze szereljem vagy felejtsem el? a tömitőpsztáról meg annyit hogy nem roszez a pirs szinü de nem elfelejteni a tömitendő felületek zsirtalanitását a másig meg engem nem zavar ha kitüremkedik a felület alól viszont az igen ha valahol szivárog az olaj meg még valami véj vele 24 órát mig rendesen meg kőt azzoal ne önts bele az olajat üdv. juragy
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Patrik írta:Egyszerű mezei tömítőpaszta minden normális autós-motoros boltban van,ragaszkodsz a piroshoz?mert baromi rinda ha kinyomódik az illesztésnél,a fekete kevésbé feltűnő.valami normális márkát válassz mondjuk a loctite nem rossz.
Ha kinyomódik le kell szedni :D
Pirosat használok én is,de ez kivülről nem látszik egyik motoromon sem.Ami kinyomódik leszedem.
Kép
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

Patrik írta:Bocsi,végül is igazad van csak nekem mindíg kéznél van mondhatni napi szinten használom én vagy valaki a közvetlen közelemben.
Ha tömítő pasztáról beszélünk én mindig erre gondolok,aztán esik le,hogy nem csak autó,motorvszrelés létezik a világon ahol tömíteni kell. :D
Nincs para:)
Eazy Rider.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Bocsi,végül is igazad van csak nekem mindíg kéznél van mondhatni napi szinten használom én vagy valaki a közvetlen közelemben.
Ha tömítő pasztáról beszélünk én mindig erre gondolok,aztán esik le,hogy nem csak autó,motorvszrelés létezik a világon ahol tömíteni kell. :D
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Attila19900318 írta:
Patrik írta:Egyszerű mezei tömítőpaszta minden normális autós-motoros boltban van,ragaszkodsz a piroshoz?mert baromi rinda ha kinyomódik az illesztésnél,a fekete kevésbé feltűnő.valami normális márkát válassz mondjuk a loctite nem rossz.
Nem hiszem hogy mezei akkor benyom nam sziloval de amit én keresek az -60+300c fokig höàlló olaj àlló vîzâló csak nem tudom mi is a neve nekem narancs szinűvolt anno
Annyiban "mezei" hogy valóban kapható autós- és csapágyboltban is, természetesen karátra mérve. Főleg ha még valami márkanevet is felmatricáztak az amúgy nem igazán variálható összetételű paszta dobozára.

Amit írtam oldal, ugyanazt kapod, csak "sajátmárkás". A piros hő-olajálló tömítőanyagot keresd. A fekete általában kevesebbet bír (230°C-ig), de az MZ blokközepéhez az is bőven elég.
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

Patrik írta:Egyszerű mezei tömítőpaszta minden normális autós-motoros boltban van,ragaszkodsz a piroshoz?mert baromi rinda ha kinyomódik az illesztésnél,a fekete kevésbé feltűnő.valami normális márkát válassz mondjuk a loctite nem rossz.
Nem hiszem hogy mezei akkor benyom nam sziloval de amit én keresek az -60+300c fokig höàlló olaj àlló vîzâló csak nem tudom mi is a neve nekem narancs szinűvolt anno
Eazy Rider.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Egyszerű mezei tömítőpaszta minden normális autós-motoros boltban van,ragaszkodsz a piroshoz?mert baromi rinda ha kinyomódik az illesztésnél,a fekete kevésbé feltűnő.valami normális márkát válassz mondjuk a loctite nem rossz.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Attila19900318 írta:Üdv. Hogy hivjàk azt a cucot ami olyan mint a szilo csak ez narancs sàrga höàlló olajàlo blokok oszerakàsánàl hasznàljàk tömítésre ha tudja valaki mire is gondolok adhatna egy linket holbis lehet venni (ha van olyan legyen a bolt ahol mz ts125-höz is lehet blokk tömítéseket kapni és ezt a tömítöanyagot is àrulják)
Szilokonpaszta, és piros. mannol.hu
A kuplungdekni alá is ezt érdemes tenni papír helyett. A többi papír pedig müzlisdoboz+tapétavágó
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

majd igen de csak telefonról
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég