Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Köszi. :mrgreen: Bár nem ide tartozik,de jössz a Bakonyba?
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

pnlaci írta:
Szevasz Zsaki.Nekem volt egy peresem,mint a tiéd és az kipörögte 5.ben a 7500/min. Számold ki az kb. mennyi.Én tudom.
Mivel első lettem az elhisző vb-n,így elhiszem. :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

zsakfos írta:Most már tényleg kellene egy sebességmérő találkozót szervezni.Valami reptér szerűségen.Szerezni egy olyan digitális sebességmérőt vagy trafit azt hajrá.Egyszer s mindenkorra bizonyitani lehetne a hihetetlen sztorikat a 140-150-160-as kategóriában :)
Szevasz Zsaki.Nekem volt egy peresem,mint a tiéd és az kipörögte 5.ben a 7500/min. Számold ki az kb. mennyi.Én tudom.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Na tessék ez jó volt! :twisted: :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Most már tényleg kellene egy sebességmérő találkozót szervezni.Valami reptér szerűségen.Szerezni egy olyan digitális sebességmérőt vagy trafit azt hajrá.Egyszer s mindenkorra bizonyitani lehetne a hihetetlen sztorikat a 140-150-160-as kategóriában :)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Az igen 125. Az elég jónak mondható sőt... Bár ha többet akar akkor vegyen egy rizsrakétát azt az majd megy sokkal többet is.. :D
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: z25z »

BlackIce írta:Felkerült a Bambi III-as kidörgő. Érezhetőbben jobban húz a motorom. Igaz a régi utángyári volt, meg retkes is. A hangja is eszement jó. Majd a végsebességre leszek kíváncsi, mert az előzővel 120-125 között volt.
a 125 azért már nem olyan rossz :-) de én is kiváncsi vagyok, úgyhogy bíztatnálak: mihamarabb!! :D
Avatar
BlackIce
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2015.05.09. 21:42
MZ-d típusa: MZ ETZ "250"
Tartózkodási hely: Budapest, XI.ker.

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: BlackIce »

Felkerült a Bambi III-as kidörgő. Érezhetőbben jobban húz a motorom. Igaz a régi utángyári volt, meg retkes is. A hangja is eszement jó. Majd a végsebességre leszek kíváncsi, mert az előzővel 120-125 között volt.
"A benzin a drogom, a Shell a dílerem..."
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

A saját utángyártott szinte új mellett volt lehetőségem kipróbálni az eredeti gyárit ( hála JURAGY.-nak ) és a Bambi III.-at is, most viszont már ex. ETZ-sként őszintén írhatom, hogy a gyári és a Bambi III. szinte ugyanaz és jó ( teljesítmény min. + 15 % ) míg az utángyártott bolti, csak bemutatóra való, mint csili-vili, de az úton inkább a kopottabb legyen az előzőekből.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
tamage
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.07.07. 13:44
MZ-d típusa: ETZ251
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tamage »

tamage írta:
sell írta:OK. Az hogy néz ki? Én az eredeti híve vagyok legalábbis amikor csak lehet...
Bambi 3-as kinézetre egyezik az utángyártottal, átmérőben, formában mint a gyári, annyi, hogy ezen a záró kúp is fényes króm. A 251-en nemtudom milyen hosszú a dob, de a gyári 250-es etz dobtól a bambi 3-as , három centivel rövidebb. És nem mellesleg nagyon jól működik. ;-)
Halisztok!

Mindkettőtöknek köszönöm a választ. Keresem Bambit!!![/quote]

Halisztok!

Bambinál III-as dörrentő megvéve, a többi meg a bótban szal komplett csere lesz illetve kuplungozás is Bambi keze által pénteken!!!!!! :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tamage 2015.07.10. 09:41-kor.
Avatar
BlackIce
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2015.05.09. 21:42
MZ-d típusa: MZ ETZ "250"
Tartózkodási hely: Budapest, XI.ker.

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: BlackIce »

Ma megyek a Bambihoz a III-as kidörgőért :-) Jelenleg utángyártott van fent... Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz majd vele a masinéria :-)
"A benzin a drogom, a Shell a dílerem..."
tamage
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.07.07. 13:44
MZ-d típusa: ETZ251
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tamage »

sell írta:OK. Az hogy néz ki? Én az eredeti híve vagyok legalábbis amikor csak lehet...
Bambi 3-as kinézetre egyezik az utángyártottal, átmérőben, formában mint a gyári, annyi, hogy ezen a záró kúp is fényes króm. A 251-en nemtudom milyen hosszú a dob, de a gyári 250-es etz dobtól a bambi 3-as , három centivel rövidebb. És nem mellesleg nagyon jól működik. ;-)[/quote]

Halisztok!

Mindkettőtöknek köszönöm a választ. Keresem Bambit!!!
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

OK. Az hogy néz ki? Én az eredeti híve vagyok legalábbis amikor csak lehet...[/quote]

Bambi 3-as kinézetre egyezik az utángyártottal, átmérőben, formában mint a gyári, annyi, hogy ezen a záró kúp is fényes króm. A 251-en nemtudom milyen hosszú a dob, de a gyári 250-es etz dobtól a bambi 3-as , három centivel rövidebb. És nem mellesleg nagyon jól működik. ;-)
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

tamage írta:
csoka írta:Az utángyári kipufogó zsákbamacska.Vegyél Bambitól kipufogót,az már bizonyított.Érdeklődj nála mikor lesz a következő gyártás,vagy van-e maradva az előző adagból.
OK. Az hogy néz ki? Én az eredeti híve vagyok legalábbis amikor csak lehet....

Ez akkor fos? http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=1399

http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=1400


Avagy ez a belinkelt a Bambi 3 ETZ 251 verzió??? ( Ez úgy néz ki mint a gyári, akkor Bambitól rendelek : https://www.youtube.com/watch?v=4I3EeyjtJBk )
Annyit tennék hozzá hogy az utángyártott kipufogó nem zsákbamacska, hanem bizonyítottan rontja a teljesítményt (a fojtott Simson dobok felépítését utánozza, mert azt a legkevesebb anyag legyártani, mégis működik 2T motorral). Bambi-félét vegyél.
tamage
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.07.07. 13:44
MZ-d típusa: ETZ251
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tamage »

csoka írta:Az utángyári kipufogó zsákbamacska.Vegyél Bambitól kipufogót,az már bizonyított.Érdeklődj nála mikor lesz a következő gyártás,vagy van-e maradva az előző adagból.
OK. Az hogy néz ki? Én az eredeti híve vagyok legalábbis amikor csak lehet....

Ez akkor fos? http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=1399

http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=1400


Avagy ez a belinkelt a Bambi 3 ETZ 251 verzió??? ( Ez úgy néz ki mint a gyári, akkor Bambitól rendelek : https://www.youtube.com/watch?v=4I3EeyjtJBk )
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csoka »

Az utángyári kipufogó zsákbamacska.Vegyél Bambitól kipufogót,az már bizonyított.Érdeklődj nála mikor lesz a következő gyártás,vagy van-e maradva az előző adagból.
tamage
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.07.07. 13:44
MZ-d típusa: ETZ251
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tamage »

Halisztok!

Nemrég vettem egy ETZ 251-eset ( tavaly el kellett adnom az ETZ 250-esemet közel 10 év használat után ). A kérdésem a kipuffal kapcsolatosan a következő. Tudom a könyök más a rövidebb alváz miatt. A hollander/alualátét, a kisbilincs meg a nagybilincs ugyanaz mint a 250-es ETZ-n? Mivel a dob horpadt és eléggé krőmmentes már, így le fogom cserélni. Úgy olvasom ez a bolti rezós sportkipuff ami króm de öblös elöl nem sokat ér. Akkor vehetem meg az utángyártott magyar sima 251-es dobot meg utángyártott magyar könyököt meg a bilincseket és a hollandert az alátéttel? ( A dobon és a könyökön kívül mindenből csak 250-eshez való kapható...)
Avatar
Hlaci
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2009.07.09. 12:07
MZ-d típusa: MZ TS 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Hlaci »

Sziasztok. Barna apuka ma megkapta a kipufogót. Köszönjük. Üdv Hlaci
Hazugságot mondani ne merj, igazságot mondani ne félj! (Cicero)
Avatar
Hlaci
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2009.07.09. 12:07
MZ-d típusa: MZ TS 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Hlaci »

Szia. Köszönöm , várjuk az infót. Üdv Hlaci
Hazugságot mondani ne merj, igazságot mondani ne félj! (Cicero)
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Hlaci írta:Szia Bambi. Érdeklődnék, hogy a kipufogó mikor várható ? Köszönöm válaszod. Üdv Hlaci

Ha megengeded én válaszolok.
Jövő héten fog indulni, amint lesz több infó természetesen itt is lesz jelezve.
Avatar
Hlaci
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2009.07.09. 12:07
MZ-d típusa: MZ TS 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Hlaci »

Szia Bambi. Érdeklődnék, hogy a kipufogó mikor várható ? Köszönöm válaszod. Üdv Hlaci
Hazugságot mondani ne merj, igazságot mondani ne félj! (Cicero)
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Bevallom férfiasan, én elfelejtettem megnézni a gyertya képet, de ha túlöblít, akkor megoldás lenne, ha kicsit karburálnánk? Gondolok itt egy kis több üzemanyagra a levegő csavarral?
Úgy látom, akkor tapasztalataink megegyeznek. Nekem egyébként visszakerült most az utángyártott, de ez régebbi gyártmány lehet, mert rendesen tömít, jónak tűnik. A Tesztpéldány szebben pöfögött, vezethetőbb volt- valamivel, az alacsony tartományban határozottan jobb. Sajnos nekem nem volt szivem 6000 fölé pörgetni egyik csővel sem.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Akkor Zudori nyomdokaiba lépvén...
Kis ETZ kipufogó teszt, 3. kör.
150-es +1-es henger, gyári, viszonylag jó állapotú karbi, könyv szerinti beállításokkal, semmi tuning...
Eredetileg is gyári a kipufogóm, azt cseréltem erre.

Különbség az eredeti és Bambi által tesztelésre átadott között nem sok van, de azért akad.

Elsőre: a gyertyám sokkal világosabb, majdnem fehér lett azonos karbi beállítások mellet.

Az alacsonyabb fordulattartományban a nyomaték lényegesen nőtt: 2300-tól ötödikben képes elgyorsulni (na ne rettenetesre gondoljatok, hanem csak elindulásra...)

Maximum fordulatszám kb azonos a full (130000 km-t futott, de ütött-kopott, horpadt) gyárival. Súlyra nem érzek kézzel lényegi különbséget, tehát nem hiszem, hogy az eltömődés okozná az apró eltéréseket. Szóval, ez a módosított (Bambi által) gyári kipu talán 3-400-zal többet enged forogni, mint a full gyári (negyedikben 7500 körül, óra szerint, míg a "gyári gyárival" 7000 fölött egy picivel vége van).

Fogyasztást nem merek egy tankolás után még megadni, mert az nálam nagyon változik, de (fél)szemre nem tűnik jobbnak. Aggaszt, hogy mitől tűnik szegényebbnek a keverék: túlöblít?

Kíváncsiságból feltettem egy ma kapható vadonatúj utángyártottat, na, ahhoz képest ég és föld volt a különbség: kb. 5 km után inkább hazajöttem és visszacseréltem: max 5000 rpm ötödikben (tesztalanyunkkal 6400-ig ment), 3000 alatt semmi, füstöl, zörög, szóval pocsék.

A legszebb, hogy az utángyártottat órák hosszat kellett reszelni, hogy ne fújjon ki a könyök és a dob között, míg a tesztalany a gyári bilinccsel mindenféle varázslás nélkül is tökéletesen tömít. Na jó, azt az egy szem "nyócas" csavart azért meg kellett húzni (de nem megtépni!!!).

Én úgy gondolom, ha sikerül ezt sorozatgyártásba nyomni, nagy királyság lenne, a rövid tesztem alapján én hajlandó lennék ugyanazt az árat is kifizetni érte, amit a "Bambi 3"-ért (ez a 250-esekre való ára emlékeim szerint 15000 Ft). Ja, és ennek a krómozása kicsit komolyabbnak is tűnik (mintha rezet véltem volna felfedezni a króm alatt)...

Negatívum: még nem az enyém.
Pozitívum: gyári, apró módosítással, ami csak az előnyére vált.
Pozitívum 2.: nem alufóliából készült, van benne anyag.
Pozitívum n.: nem hogy nincs 50€, de még a harmada sem lesz, mint a gyárinak mondott valami az eBay-en.
Negatívum 2.: nem tudsz tésztát szűrni, ha ezt választod.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

És itt van amit igértem,de ez beállítási adatok a 634-es hez.Nem tudom ez mennyiben segítség neked.
Kép

Kép
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Misku.Itt a kipufogó topicban 3.hó 29.én volt egy képekkel ilusztrált kipufogó takarítás.Nézd meg.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Mert a Jávák végre mindig jók voltak.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

misku02 írta:
pnlaci írta:Sajnálattal kel közölnöm hogy sajnos nem találtam a Jáva 638 ról semmit,csak a 634 es ről.Az régebbi modell és nem tudom
hogy miben változott.De ha kell akkor elküldöm az adatokat a 634 es ről.
üdvözöllek titeket ismét!

igen mindenképpen érdekelnek a tisztítási segédletek, tippek praktikák, igen én is úgy tudtam hogy azért a 140-150nek nem kéne problémát jelentenie a technikának, szóval -és tettel- várom a beszkennelt lapokat ;)

Nem kötekedésképp de miért akarsz annyit kipréselni egy ilyen öreg motorból?
Etz 150 87'
misku02
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.07. 17:02

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: misku02 »

jura györgy írta:sziasztok ha a 6 voltos változatról beszélünk azt tudom hogy megszakító hézak 0,4 előgyujtás 2,8 gyertya hézak 0,7 ezek e könyvbe lévő adatok üdv. juragy
köszi de már a 12V-os gyújtás, és átalakítottam jeladósra.
misku02
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.07. 17:02

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: misku02 »

pnlaci írta:Sajnálattal kel közölnöm hogy sajnos nem találtam a Jáva 638 ról semmit,csak a 634 es ről.Az régebbi modell és nem tudom
hogy miben változott.De ha kell akkor elküldöm az adatokat a 634 es ről.
üdvözöllek titeket ismét!

igen mindenképpen érdekelnek a tisztítási segédletek, tippek praktikák, igen én is úgy tudtam hogy azért a 140-150nek nem kéne problémát jelentenie a technikának, szóval -és tettel- várom a beszkennelt lapokat ;)
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok ha a 6 voltos változatról beszélünk azt tudom hogy megszakító hézak 0,4 előgyujtás 2,8 gyertya hézak 0,7 ezek e könyvbe lévő adatok üdv. juragy
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Sajnálattal kel közölnöm hogy sajnos nem találtam a Jáva 638 ról semmit,csak a 634 es ről.Az régebbi modell és nem tudom
hogy miben változott.De ha kell akkor elküldöm az adatokat a 634 es ről.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Szia misku.Itt a kipufogó topicban utána lapozol,megtalálod hogyan takaríthatod ki a kipufogót.Tisztességesen visszafogja
a motort a lerakódások.A 638 as igen jól megy tényleg.140-155 körül simán mennek.Holnap ha nem felejtem el beszkenelem
neked az alap adatokat,csak kikel keresnem a könyvből.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
misku02
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.07. 17:02

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: misku02 »

jura györgy írta:sziasztok misku én is jáváztam 15 évig és mindent elkövettem vele de az enyém sem ment 130nál többet még tudok mondani mást is bár nem ide tartozik de ha van nagyon régi motor revüd ott keresd meg a Nagy Leventét ez Erdélyi származásu mondhatnám azt is hogy székely gyerek ő meg mondja mit kell csinálni hogy töbet menjen a géped egész Kovászna megyében ő volt a legjobb szaki a 175 kcmesCetkáik is 10000-11000 pörögtek hátha valaki ismeri még rajtam kivül utolsó infóm róla hogy Budapesten dolgozott autószerelő mühelyben most már olyan 50 év felett van leht már nyugdijas vagy vissza költözött Erdélybe nem tudom üdv. juragy
Ertelek, van egy szlovakiaban elo magyar ismerosom, az o Jawaja 155-160 korul megy es 638as blokkbol hozta ezt ki GPS-szel merte a sebesseget

Nagyon koszonom a segitsegeteket, jofejek vagytok hogy segitetek nekem
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok misku én is jáváztam 15 évig és mindent elkövettem vele de az enyém sem ment 130nál többet még tudok mondani mást is bár nem ide tartozik de ha van nagyon régi motor revüd ott keresd meg a Nagy Leventét ez Erdélyi származásu mondhatnám azt is hogy székely gyerek ő meg mondja mit kell csinálni hogy töbet menjen a géped egész Kovászna megyében ő volt a legjobb szaki a 175 kcmesCetkáik is 10000-11000 pörögtek hátha valaki ismeri még rajtam kivül utolsó infóm róla hogy Budapesten dolgozott autószerelő mühelyben most már olyan 50 év felett van leht már nyugdijas vagy vissza költözött Erdélybe nem tudom üdv. juragy
misku02
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.07. 17:02

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: misku02 »

pnlaci írta:Szia misku.Elöszőr is nézd meg a szivatódat hogy lezár-e rendesen,mert lehet hogy azért kap sokat és azért indul szivató
nélkül hidegen.A másik,mivel a jávák 33-40 es keverékkel járnak lehet hogy a kipufogód már le van kokszosodva.Nem olajos
a vége? Ki kéne pucolni. Rezódobot meg nem ajánlom,mint írtam azt méretezni kell.Az nem egyszerü,nagy hozzáértést kíván.
Ha ezeket át nézted és még mindig nem jó,akkor folytajuk.
Szivato nincs fellazulva, volt ilyen baj...orvosolva lett, azonban ha van masik ellenorzesi mod akkor, mond es megcsinalom :)

Olajos rendesen, szep fekete...szoval tisztitas rafer...hogyan csinaljam, mi a javaslatod?
30-33assal jarok lehet itt lesz az egyik hiba

Barmi van mas csekkolasra varo dolog akkor mond

Koszi szepen a tanacsokat
behan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.10.27. 18:21
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: behan »

misku02 írta:
pnlaci írta: Bár régen volt,de ha tudok segítek.Mi a gond a jaffával?
Kisse osszetett a hiba:
120-130tol tobbet nem hajlando haladni es ezert keresek olyan szemelyt akivel lehetne egy kisse tobb erot belevarazsolni
4500-5000 korul elfogy az ero belole tsljesen

Nos et volna a terv, de elsosorban az optimalizalas volna a celom

Es valoszinuleg sokat is kap, hidegen -ebben a melegben- szivato nelkul indul

Szoval egy 2T szakit keresnek de ha valaki tud segiteni bhova hajlando vagyok elmotorozni.

Remelem nem baj, hogy itt kerek segitseget, nem akarok bajt ebbol ;)

Koszonom
Pozri u cecháh,oni maju na typ.640.Myslim ze to ty bolo dobre! :D
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Szia misku.Elöszőr is nézd meg a szivatódat hogy lezár-e rendesen,mert lehet hogy azért kap sokat és azért indul szivató
nélkül hidegen.A másik,mivel a jávák 33-40 es keverékkel járnak lehet hogy a kipufogód már le van kokszosodva.Nem olajos
a vége? Ki kéne pucolni. Rezódobot meg nem ajánlom,mint írtam azt méretezni kell.Az nem egyszerü,nagy hozzáértést kíván.
Ha ezeket át nézted és még mindig nem jó,akkor folytajuk.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
misku02
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.07. 17:02

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: misku02 »

pnlaci írta: Bár régen volt,de ha tudok segítek.Mi a gond a jaffával?
Kisse osszetett a hiba:
120-130tol tobbet nem hajlando haladni es ezert keresek olyan szemelyt akivel lehetne egy kisse tobb erot belevarazsolni
4500-5000 korul elfogy az ero belole tsljesen

Nos et volna a terv, de elsosorban az optimalizalas volna a celom

Es valoszinuleg sokat is kap, hidegen -ebben a melegben- szivato nelkul indul

Szoval egy 2T szakit keresnek de ha valaki tud segiteni bhova hajlando vagyok elmotorozni.

Remelem nem baj, hogy itt kerek segitseget, nem akarok bajt ebbol ;)

Koszonom
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

ETZ 125-150 Kipufogó 3.beszámoló!
Ma is mentem egy nagy kört, kb 170 km. Továbbra is szépen és frissen ment a motor. Mentem egyedül, utas nélkül, néha 90-100-al is, de általában 80-as utazót tartottam. Voltak hegyek, völgyek. A szél nem volt jellemző, általában gyenge volt. 287 km futásra tankoltam 10 liter benzint. Ez 3,5literes fogyasztást jelent. Az óra pontosan mért. Az előző kipufogóval általában 3,8-4 liter között fogyasztott. A gázkart is kevésbé kellet húzni, szembe ötlő volt a nyomatékossága. Egy barátommal motoroztam, neki 250-es ETz-je van, ő is mondta, hogy sokkal dinamikusabban tudtunk menni, nem kellett annyit lassítania, fékeznie, mint régebben.
A héten visszaadom a tesztpéldányt, egy kollégánk szintén leteszteli. a további fejleményekről is be fogunk számolni!
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

misku02 írta:
pnlaci írta:DE ebből még nem derül ki hogy mekkora motorhoz kel neked rezonátor! Mert azt méretezni kel!
Jawa 350/360, pontosabban 638as blokk 171,5 cm³ per henger

Tovabba egy par technikai kiigazitas kellene a motoron, ezert keresek egy hozzaertot aki tudna segiteni
Bár régen volt,de ha tudok segítek.Mi a gond a jaffával?
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
misku02
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.07. 17:02

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: misku02 »

pnlaci írta:DE ebből még nem derül ki hogy mekkora motorhoz kel neked rezonátor! Mert azt méretezni kel!
Jawa 350/360, pontosabban 638as blokk 171,5 cm³ per henger

Tovabba egy par technikai kiigazitas kellene a motoron, ezert keresek egy hozzaertot aki tudna segiteni
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

DE ebből még nem derül ki hogy mekkora motorhoz kel neked rezonátor! Mert azt méretezni kel!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
misku02
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.07. 17:02

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: misku02 »

zudori írta:
misku02 írta:Udvozletem, erdeklodnek kipufogo utan, remelem jo helyen jarok.
Kisebb szepseghibaval, rezonatorra volna szuksegem 2db-ra

Kit lehet ilyen 2T rezoval zavarni?
Nem is olyan régen a face-n hirdette magát valaki, ott nézzél körül, vagy googli!
Osszessegeben nekem egy masik kortars motorhoz lenne ra szuksegem, azonban az en markamnak magyarban nincs ertelmes foruma...semmilyen
Ezert batorkodtam itt helpet kerni
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

misku02 írta:Udvozletem, erdeklodnek kipufogo utan, remelem jo helyen jarok.
Kisebb szepseghibaval, rezonatorra volna szuksegem 2db-ra

Kit lehet ilyen 2T rezoval zavarni?
Heló. 250 hez kel a rezó? Nekem van egy alig használt.Ha érdekel hívj a 30 275 0900.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

zudori írta:ETZ-125-150 kipufogó!

Ma megint mentem egy közel 200 km-es kört.
Egyértelműen ki tudom jelenteni,hogy ezzel a csővel jobb a motor, nyomatékosabb lett, jóval kevesebbszer fogy el 5. fokozatban. Fogyasztásról majd később.
A hangja is más, de ezt már említettem. Szépen frissen ment, pedig most nem este és reggel hajtottam, hanem a dög melegben. A gázkart is kevésbé kellett hűzni, mint régebben. Egy szó mint száz, még az elején vagyunk ugyan a tesztnek, de biztatóak a jelek!
folytatás köv.

"kis Etz-sek" nevében várjuk a további tapasztalatokat
Etz 150 87'
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

ETZ-125-150 kipufogó!

Ma megint mentem egy közel 200 km-es kört.
Egyértelműen ki tudom jelenteni,hogy ezzel a csővel jobb a motor, nyomatékosabb lett, jóval kevesebbszer fogy el 5. fokozatban. Fogyasztásról majd később.
A hangja is más, de ezt már említettem. Szépen frissen ment, pedig most nem este és reggel hajtottam, hanem a dög melegben. A gázkart is kevésbé kellett hűzni, mint régebben. Egy szó mint száz, még az elején vagyunk ugyan a tesztnek, de biztatóak a jelek!
folytatás köv.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

misku02 írta:Udvozletem, erdeklodnek kipufogo utan, remelem jo helyen jarok.
Kisebb szepseghibaval, rezonatorra volna szuksegem 2db-ra

Kit lehet ilyen 2T rezoval zavarni?
Nem is olyan régen a face-n hirdette magát valaki, ott nézzél körül, vagy googli!
misku02
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.07. 17:02

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: misku02 »

Udvozletem, erdeklodnek kipufogo utan, remelem jo helyen jarok.
Kisebb szepseghibaval, rezonatorra volna szuksegem 2db-ra

Kit lehet ilyen 2T rezoval zavarni?
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

csoka írta:Engem is érdekel.
Engem is
Etz 150 87'
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csoka »

Engem is érdekel.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 54 vendég