Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Sörtank
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2008.05.31. 18:38
MZ-d típusa: ETZ

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Sörtank »

zudori írta:Én már lefutottam ezeket a köröket, sajnos legalább 40-50 db rendelése esetén lenne rentábilis a dolog. Annyian nem vagyunk, jó ha 4-5 db össze jönne.
Hát én meg arra is gondoltam berendelek 50db-ot aztán akinek kell annak meg eladogatom. :)
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Szia, z25z-vel egyetértek, ezt már tapasztalatból mondom. Kiegészítés képpen, mondanám készíts mindent kézhez, hosszabító előre bedugva, stb ha beindul az izzás, ne legyen késlekedés a levegő utánpótlásból, ha kialszik nehéz, vagy nem is sikerül újragyujtani.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: z25z »

Elméletileg jó lehetne a gázlámpa, mert az is tud akkora hőt amivel begyullad a koksz, gyakorlati hátrányát annyiban látom, hogy szúróláng szerű vagyis kis távolságon és egy kis felületen melegít. Emiatt egy gázperzselő nagy lángon a tuti, azzal biztos be tudod gyújtani. Felbakolod és ahol a könyök belemegy azon az oldalon nyomni neki a perzselőt, míg el nem kezd izzani a koksz.
Nem kell kivenned belőle semmit csak a rakéta porszívóval biztosítsd a levegő utánpótlást, látni fogod ahogy végigég. Nem fog kilyukadni, ahhoz nagyobb hő kellene, hogy elolvadjon.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Szia Csaba. Egy kicsit lejjebb mész itt a topikban és megtalálsz mindent a kérdésedre.
üdv.Laci.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
crackjack
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.04.28. 00:49
MZ-d típusa: Simson

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: crackjack »

DrV írta:
smate írta:helló, hőlégfúvóval ki lehet égetni a kipufogót ? , youtube-on láttam egy videóban hogy egy német gyerek úgy csinálta
Először izzásig kell hevíteni a lerakódott kokszot. Ez asszem 800°C fölött van valahol... utánna kell befújni a levegót, h izzon. Talán az utóbbi részt láthattad a videón. Szocimotoroson van egy cikk a kipufogó kiégetéséről. Abban le van íva minden.
Sziaszok!

Nem csináltam még sose komolyabban kipufogókiégetést ezért néhány kérdés még felmerült bennem a leírások után is.

Én ezzel csinálnám meg a hevítést: http://www.praktikerwebshop.hu/termekek ... -palackhoz

Gondolom alkalmas rá.

Azután majd rakéta porszívó vagy a kompesszoros megoldás(ezt nem nagyon tudom szabályozni, hogy milyen nyomással jöjjön ki mert nincs rajta presszosztát. Csak a csap megnyitásával-zárásával.)

- Másik, hogy ki kell-e szednem a kipufogóból a hangtompító részt, vagy had égjen az is?

- A könyököt is úgy kell kiégetni, hogy hevíteni,-majd fúvatni?

- A kipufogó végelemet mivel tisztítsam ki? Az is égetés?

- Tönkre tudom-e tenni a kipufogót, ha a levegőbefúfást rosszul csinálom(sok megyen be), és ezáltal kilyukad a dob?

Köszönöm előre is a válaszokat.

üdv:
Csaba
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Én már lefutottam ezeket a köröket, sajnos legalább 40-50 db rendelése esetén lenne rentábilis a dolog. Annyian nem vagyunk, jó ha 4-5 db össze jönne.
Avatar
Sörtank
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2008.05.31. 18:38
MZ-d típusa: ETZ

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Sörtank »

Egyéni rendelésre sem ősszel?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Norbedlee írta:
Sörtank írta:Szia
ETZ 150-re is tudsz csinálni? Vagy az felejtős?
150s -re engem is érdekel!
Sajnos nem:-(
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Sörtank írta:Szia
ETZ 150-re is tudsz csinálni? Vagy az felejtős?
150s -re engem is érdekel!
Etz 150 87'
Avatar
Sörtank
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2008.05.31. 18:38
MZ-d típusa: ETZ

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Sörtank »

Szia
ETZ 150-re is tudsz csinálni? Vagy az felejtős?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Elkészültek lehet jönni értük a többit lassan postázom.
Kép
Avatar
Szebik András
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012.05.23. 13:47
MZ-d típusa: Etz 250 De Lux
Tartózkodási hely: Lébény

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szebik András »

Lehet, azért nem füstölt, mert lánggal égett.
Segíteni meg azért kellett, mert a porszívó visszahűtötte. Lehetett látni ahogy az izzó része kezdett sötétedni.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Nekem csak a vége lett kiégetve annó(szétvágtuk a hegesztésnél), de brutál füst volt az tény. Neki azért nem füstölt mert nem volt benne nagyon semmi trutyi... :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Érdekes amit írsz hogy nem volt akkora füst.Nekem nem kellett kivülről segitenem az égést,szépen végigment az izzás az elejétől a végéig,de akkora fehér füst kiséretében hogy a vezúv is megirigyelte volna
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Szebik András írta:Sziasztok!
A héten sort kerítettem a kipufogó kiégetésére. :) A korábbi fórum leírások alapján szinte biztos voltam benne, hogy gyári a kipufogó. Ezt a sérülései is alátámasztják. Kicsit tartottam tőle, hogy szét fog égni, vagy nem tudom rendbe rakni, de a végeredmény egész pofás lett. :D Sajnos útközben kipróbálni még nem volt módom, de a súlya és a hangja alapján jónak ígérkezik.
Szóval nekifeszültem. Pörzsölő, porszívó kifújó oldalára felragasztottam a csövet, meg egy vaslap. Nagyjából ahogy Bokodi Áron is megírta a cikkében.
Első nekifutásra, a motor felőli végén, nem akart beindulni az égés. 30 cm-re volt éghető dzsuva.
Kép
Ez köszönhető szerintem annak, hogy 50-es keveréket használok benne sthil olajjal és 100-as bengával. Ez nem a reklám helye, csak saját megrögzöttség.
No, az égés onnan nem indult, maradt a másik vége. Onnan beindult. De csak azért, mert szerintem a porszívó sokat nyomott és kihűtötte. Ezt megelőzendő, pörzsölővel kapta kívülről a plussz hőt.
Eleinte csak füstölt,
Kép
aztán feltűnt, hogy egy kicsit minta lángolt volna a nyakánál.
Kép
Aztán egyre jobban lángolt. Nagyjából így:
Kép
No itt egy kicsit megilletődtem, mert nem emlékeztem az írásokból, hogy a még egy pörzsölő is járna a mutatványhoz. De itt már úgy gondoltam, úgyis mindegy, hadd szóljon neki.
Lehetett látni ahogy halad előre a kipufogó izzása. Itt csak 1-2/percre kell gondolni.
Kép
Kép

Aztán az izzás elérte a törést és az égés abba maradt, és már csak vékonyan izzott. Itt bele is fényképeztem a kipufogóba, hogyan is néz ki. A pörzsölővel persze továbbra is segítettem kívülről. (Az ujjam kicsit bele lógott a képbe:S )

Kép

Ja és itt egy érdekesség ütötte meg az orrom. Véletlen beleslukkoltam a kijövő levegőbe és olyan volt a szaga, mint amikor kénezek...
No az égetés közbe lezajlott, kihűlt a kipufogó, én meg majdnem elrítam magam, hogy néz ki. :cry:
Kép
Hirtelen ijedtemben gondoltam, megpróbálom polírozni. A polírpaszta nem hatott neki. Aztán nekifeszültem ciffel. Az se. :evil:
Elkenődtem, aztán gratuláltam magamnak, hogy jól elrondítottam a kipufogót.

És jött a szikra :idea: polírpapír! 1000-est előszedtem. Csiszolgatom, valamit iperedik. Akkor próba inkább durvábbal, mert szeretem ha látom a haladást. A 360 elég jónak bizonyult. Megörültem, hogy jó lehet. A szépítés ekkor este abba is hagytam, inkább teljesen kiürítettem a kipufogót. Ami pernye benne maradt, kifújattam és egy szakadt kézifék bowdent szétnyitva és fúróba fogva kicucáltam a maradék salakot amíg beért. Ezt a könyökbe is belenyomtam.

Másnapra meglett a csiszolás taktika. Elsőnek 360-as papír, aztán 1000-es és a végén polírozó gép pasztával.
Kép
Az eleje még semmi, a közepe 360-assal csiszolt, a vége 1000-es csiszolt.
Kép
Itt a 360 és az ezres közti különbséget akartam szemléltetni.
Kép
Végigmetem az egészen papírokkal, aztán a végén megpolíroztuk az egészet és úgy megörültem neki, hogy nem is fényképezgettem, hanem fel is raktam a gépre. Most hamar csináltam egyet róla.
Kép
A csiszolás így talán egy órámba került.
Képen nem látszik, de nagyon-nagyon közelről megnézve a csiszolásnak enyhe nyomait látni.
Egyébként patent lett. Kb 2 jó marék salak jött ki belőle és 2 kilóval tutira könnyebb is lett. Ezt abból gondolom, hogy egy kézzel pontosan meg bírtam tartani a felrakásnál. A hangja kopogtatásra jó lemezes, nem olyan tompa.
Esett az eső így csak a garázsba tudtam elindítani, de a hangja jó pattogós, egészséges kétütemű lett, meg az alapjárat is feljebb került.

Ja egy megjegyzés. A leírások alapján kicsit tartottam, hogy nagyon-nagy füst lesz, így nehogy rámhívják a tűzoltókat, megelőzésképpen beszóltam nekik. A diszpécser kihűlt, igazából köpni-nyelni nem tudott, mikor mondtam neki, hogy mit fogok elkövetni. De tudomásul vette. Megnéztem volna az arcát, mikor mondom neki, hogy EZT kipufogót fogok kiégetni :D
No nem kell beszólni! Nem volt olyan vészes. Nagyjából úgy füstölt mint egy combosabb grill begyújtáskor.
Jó kis leírás! Jó lett a végeredmény is (Majd írd meg milyen használtkor is ) Kollégák arcát elképzeltem :smt003 :smt003
Etz 150 87'
Avatar
Szebik András
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012.05.23. 13:47
MZ-d típusa: Etz 250 De Lux
Tartózkodási hely: Lébény

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szebik András »

Sziasztok!
A héten sort kerítettem a kipufogó kiégetésére. :) A korábbi fórum leírások alapján szinte biztos voltam benne, hogy gyári a kipufogó. Ezt a sérülései is alátámasztják. Kicsit tartottam tőle, hogy szét fog égni, vagy nem tudom rendbe rakni, de a végeredmény egész pofás lett. :D Sajnos útközben kipróbálni még nem volt módom, de a súlya és a hangja alapján jónak ígérkezik.
Szóval nekifeszültem. Pörzsölő, porszívó kifújó oldalára felragasztottam a csövet, meg egy vaslap. Nagyjából ahogy Bokodi Áron is megírta a cikkében.
Első nekifutásra, a motor felőli végén, nem akart beindulni az égés. 30 cm-re volt éghető dzsuva.
Kép
Ez köszönhető szerintem annak, hogy 50-es keveréket használok benne sthil olajjal és 100-as bengával. Ez nem a reklám helye, csak saját megrögzöttség.
No, az égés onnan nem indult, maradt a másik vége. Onnan beindult. De csak azért, mert szerintem a porszívó sokat nyomott és kihűtötte. Ezt megelőzendő, pörzsölővel kapta kívülről a plussz hőt.
Eleinte csak füstölt,
Kép
aztán feltűnt, hogy egy kicsit minta lángolt volna a nyakánál.
Kép
Aztán egyre jobban lángolt. Nagyjából így:
Kép
No itt egy kicsit megilletődtem, mert nem emlékeztem az írásokból, hogy a még egy pörzsölő is járna a mutatványhoz. De itt már úgy gondoltam, úgyis mindegy, hadd szóljon neki.
Lehetett látni ahogy halad előre a kipufogó izzása. Itt csak 1-2/percre kell gondolni.
Kép
Kép

Aztán az izzás elérte a törést és az égés abba maradt, és már csak vékonyan izzott. Itt bele is fényképeztem a kipufogóba, hogyan is néz ki. A pörzsölővel persze továbbra is segítettem kívülről. (Az ujjam kicsit bele lógott a képbe:S )

Kép

Ja és itt egy érdekesség ütötte meg az orrom. Véletlen beleslukkoltam a kijövő levegőbe és olyan volt a szaga, mint amikor kénezek...
No az égetés közbe lezajlott, kihűlt a kipufogó, én meg majdnem elrítam magam, hogy néz ki. :cry:
Kép
Hirtelen ijedtemben gondoltam, megpróbálom polírozni. A polírpaszta nem hatott neki. Aztán nekifeszültem ciffel. Az se. :evil:
Elkenődtem, aztán gratuláltam magamnak, hogy jól elrondítottam a kipufogót.

És jött a szikra :idea: polírpapír! 1000-est előszedtem. Csiszolgatom, valamit iperedik. Akkor próba inkább durvábbal, mert szeretem ha látom a haladást. A 360 elég jónak bizonyult. Megörültem, hogy jó lehet. A szépítés ekkor este abba is hagytam, inkább teljesen kiürítettem a kipufogót. Ami pernye benne maradt, kifújattam és egy szakadt kézifék bowdent szétnyitva és fúróba fogva kicucáltam a maradék salakot amíg beért. Ezt a könyökbe is belenyomtam.

Másnapra meglett a csiszolás taktika. Elsőnek 360-as papír, aztán 1000-es és a végén polírozó gép pasztával.
Kép
Az eleje még semmi, a közepe 360-assal csiszolt, a vége 1000-es csiszolt.
Kép
Itt a 360 és az ezres közti különbséget akartam szemléltetni.
Kép
Végigmetem az egészen papírokkal, aztán a végén megpolíroztuk az egészet és úgy megörültem neki, hogy nem is fényképezgettem, hanem fel is raktam a gépre. Most hamar csináltam egyet róla.
Kép
A csiszolás így talán egy órámba került.
Képen nem látszik, de nagyon-nagyon közelről megnézve a csiszolásnak enyhe nyomait látni.
Egyébként patent lett. Kb 2 jó marék salak jött ki belőle és 2 kilóval tutira könnyebb is lett. Ezt abból gondolom, hogy egy kézzel pontosan meg bírtam tartani a felrakásnál. A hangja kopogtatásra jó lemezes, nem olyan tompa.
Esett az eső így csak a garázsba tudtam elindítani, de a hangja jó pattogós, egészséges kétütemű lett, meg az alapjárat is feljebb került.

Ja egy megjegyzés. A leírások alapján kicsit tartottam, hogy nagyon-nagy füst lesz, így nehogy rámhívják a tűzoltókat, megelőzésképpen beszóltam nekik. A diszpécser kihűlt, igazából köpni-nyelni nem tudott, mikor mondtam neki, hogy mit fogok elkövetni. De tudomásul vette. Megnéztem volna az arcát, mikor mondom neki, hogy EZT kipufogót fogok kiégetni :D
No nem kell beszólni! Nem volt olyan vészes. Nagyjából úgy füstölt mint egy combosabb grill begyújtáskor.
Avatar
Szebik András
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012.05.23. 13:47
MZ-d típusa: Etz 250 De Lux
Tartózkodási hely: Lébény

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szebik András »

zudori írta:A Bambi 3 kipufogó gyakorlatilag a gyárinak a másolata, információim szerint megegyezik vele. Akik már feltették,dicsérik.
Nem késtél el, most van gyártásban, keresd meg Bambit, konkrétan tudom, hogy többet gyártatott mint a rendelés állomány. De azért sokat ne vacakoljál, mert a tapasztalat szerint elég hamar elfogy. Nyár végén lesz majd a következő gyártás.
Akkor azt hiszem ma este beködölöm a környéket és meglátjuk mi lesz az eredménye :)
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Nyár végén én is benevezek egy Bambi 3 ra!Addigra le hervad az enyém is. :mrgreen:
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

A Bambi 3 kipufogó gyakorlatilag a gyárinak a másolata, információim szerint megegyezik vele. Akik már feltették,dicsérik.
Nem késtél el, most van gyártásban, keresd meg Bambit, konkrétan tudom, hogy többet gyártatott mint a rendelés állomány. De azért sokat ne vacakoljál, mert a tapasztalat szerint elég hamar elfogy. Nyár végén lesz majd a következő gyártás.
Avatar
Szebik András
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012.05.23. 13:47
MZ-d típusa: Etz 250 De Lux
Tartózkodási hely: Lébény

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szebik András »

Sziasztok!

Kipufogó kiégetés előtt állok. Azt hiszem gyári. A hegesztésből és a néhány sérüléséből gondolva. És 6-8 kg most. Szóval szerintem nem fog ártani. Blokkvisszarakás után egy kézzel nem volt egyszerű a helyére tenni.

A szerencsémet ismerve tartok tőle, hogy kuka lesz a vége és rövidesen kell rá egy új mert szétégetem. Mérlegelve a lehetőségeimet a "bambi3" kipufogó mit takar? Semmilyen leírást nem találtam korábbról, csak annyit, hogy sokan ilyet rendelnek... lehet nekem se ártott volna :S
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

A rendelést lezárom amint kész vannak kiírom
Ha valaki hibát észlel kérem jelezze.

Ardai Béla 1db ETZ rendezve
József Istvándi 2db ETZ rendezve
Bognár György 1db ETZ rendezve
Kakucsi Csaba 1db ETZ rendez
Böröcz Zoltán 1db ETZFizetve
László Torma ETZ 2db rendezve
Kiglics Balázs Jenő 1db TS/1rendezve
Németh Péter ETZ 1 db rendezve
Nagy Viktor ETZ 1db rendezve
Peti 74 etz 1db rendezve
Baki Máté 1db ts/1 rendezve
Baki Máti ETZ 1db rendezve
Avatar
peti74
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.01.11. 22:12
MZ-d típusa: ETZ300&Jawa350
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII ker.

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: peti74 »

KILL3R etz írta:
Jó lesz. :wink:
Meggyőztél. :wink:
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

peti74 írta:
bambi írta:LIsta:


Egyébként 300-as hengerhez kellene. 75,5 mm-es furat, csak egészen minimális módosítások a keresztmetszeteken, a vezérlési szögek pedig megegyeznek a 251-esével.
Ehhez ajánlható a Bambi3-as ? Visszaolvastam egyszer itt, és valaki dícsérte, hogy 300 ccm-mel túramotorozáshoz használható jellegörbét ad.
Vélemények ?
Jó lesz. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: z25z »

szerkezetileg/kialakitasilag van kulonbseg az I/II/III kozott? avagy csak az anyagban? nekem 300 ccm+type I. arrol tudok velemenyt irni :-)
Avatar
peti74
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.01.11. 22:12
MZ-d típusa: ETZ300&Jawa350
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII ker.

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: peti74 »

bambi írta:LIsta:
Lehet rendelni 15000ft Határidő: márc 20
Daniel Romsics 1db ETZ
bambi 5db ETZ
Ardai Béla 1db ETZ
József Istvándi 2db ETZ
Akkor +1 fő : Én is rendelnék egy Bambi3-at. Azt nem tudom kell-e előleget adnom (ha igen, akkor adom). Ha meglesz, érte tudok menni a Gubacsi úthoz.

Egyébként 300-as hengerhez kellene. 75,5 mm-es furat, csak egészen minimális módosítások a keresztmetszeteken, a vezérlési szögek pedig megegyeznek a 251-esével.
Ehhez ajánlható a Bambi3-as ? Visszaolvastam egyszer itt, és valaki dícsérte, hogy 300 ccm-mel túramotorozáshoz használható jellegörbét ad.
Vélemények ?
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Meglátogattam, beszéltem a kipuffokról, sajnos nem fog összejönni a dolog. Megértettem, hogy legalább 50-60 db. csövet kellene legyártaniuk, hogy eladható áron lehessen kínálni. Ezt a mennyiséget nem tudjuk itt eladni. Marad az előttem szóló kolléga rozsdamentese, vagy német oldalakon kapható gyárival megegyező kipufogó megvásárlása.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Nekem a héten mondják meg tatabányán mennyibe fog kerülni a rozsdamentes dob csővel bilincsekkel! Amint van ár megírom hátha valakinek jobban kell mint a krómozott :twisted:
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Alakul ez, holnap megyek Budapestre, meglátogatom Bambi mestert, tájékozódom a dolog ügyében.
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csoka »

ETZ 125-150 kipufogóra jelentkezők:
Zudori
Matthej01
csaki.tibi
Szepy
Trubica
Pyramid87
csoka

(Ez még csak igény felmérés.)
Avatar
Pyramid87
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.10.21. 13:05
MZ-d típusa: ETZ 125 1986
Tartózkodási hely: Pilis

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Pyramid87 »

Sziasztok! Engem is érdekelne a kipufogó!
Trubica
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.09.01. 20:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Trubica »

Szepy írta:
csoka írta:Ezek szerint van igény 125-150 kéményre...ha jól számolom 4-en vagyunk,és ez még bővülnifog(várhatóan).Kicsit javul még az idő,utána sokan rájönnek,hogy mit kell gyorsan kicserélni-megcsinálni a motoron szezonra...mert ugye eddig ráért.
5-én.:) Engem is érdekelne....
Engem is érdekelne 150-esre egy picit tuningosabb rozsdamentes.
Avatar
Szepy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.08.27. 17:02
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szepy »

csoka írta:Ezek szerint van igény 125-150 kéményre...ha jól számolom 4-en vagyunk,és ez még bővülnifog(várhatóan).Kicsit javul még az idő,utána sokan rájönnek,hogy mit kell gyorsan kicserélni-megcsinálni a motoron szezonra...mert ugye eddig ráért.
5-én.:) Engem is érdekelne....
Üdv! Szepy
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Én kissé pesszimistább vagyok ezen a téren, gyakorlatilag ez a fajta megoldás csak Téged és engem érdekelne. Már erről a kérdésről többször is beszéltem Bambival, nyílván, ha "tömeges" igény merülne fel, gyártanának, egy gyárival megegyező kipuffot.
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csoka »

Ezek szerint van igény 125-150 kéményre...ha jól számolom 4-en vagyunk,és ez még bővülnifog(várhatóan).Kicsit javul még az idő,utána sokan rájönnek,hogy mit kell gyorsan kicserélni-megcsinálni a motoron szezonra...mert ugye eddig ráért.
csaki.tibi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.07.20. 13:57
MZ-d típusa: etz 125
Tartózkodási hely: MAjs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csaki.tibi »

zudori írta:
zudori írta:Próbáljunk már a kis etz-k hez is!
Csak egy kis közvélemény kutatás!
125-150 es ETZ -s klubtársak!
Ki szeretne és venne is a motorjához készített kipufogót?


Ezt közel egy éve írtam, senki nem reagált rá!

engem érdekelne idővel 150eshez való jó kinézetű és sportos kipufogó amien a nagy könyvben megvan irva...
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Matthej01 írta:
sell írta:Hy. Uniöcsém kb két éve boríttatta be rozsdamentessel a gyári dobot (250-es de jelenleg ez nem számít) szép lett, elől a bilincsnél volt egy kis nyűg, de megoldottuk. Elég borsos ára volt, 14 rugó és mellékesen a srác aki csinált megemlítette ne ajánlja senkinek mert neki ennyi munka ráfordításával ennyiért nem éri meg bajlódni vele.

Ez az ő baja neki mit ér meg a mennyi munka. Én nem köpenyt csináltatok rá hanem rozsdamentesből készül a rendszer.
Hali!Egy jó rozsdamentesre én is vevő lennék,mert az enyém már nem rozsdamentes. :lol: No meg könyök is kéne.
üdv.Laci.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

sell írta:Hy. Uniöcsém kb két éve boríttatta be rozsdamentessel a gyári dobot (250-es de jelenleg ez nem számít) szép lett, elől a bilincsnél volt egy kis nyűg, de megoldottuk. Elég borsos ára volt, 14 rugó és mellékesen a srác aki csinált megemlítette ne ajánlja senkinek mert neki ennyi munka ráfordításával ennyiért nem éri meg bajlódni vele.

Ez az ő baja neki mit ér meg a mennyi munka. Én nem köpenyt csináltatok rá hanem rozsdamentesből készül a rendszer.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Hy. Uniöcsém kb két éve boríttatta be rozsdamentessel a gyári dobot (250-es de jelenleg ez nem számít) szép lett, elől a bilincsnél volt egy kis nyűg, de megoldottuk. Elég borsos ára volt, 14 rugó és mellékesen a srác aki csinált megemlítette ne ajánlja senkinek mert neki ennyi munka ráfordításával ennyiért nem éri meg bajlódni vele.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

csoka írta:Engem a krómozott finoman szólva szutyok nem érdekel mert 3 év után lerohad a motorról. A tavasszal csináltatok rá egy rozsdamentes rendszert.
Ez a rozsdamentes megoldás engem is érdekel.Mennyibe fog kerülni?[/quote]

Ezt még nem tudom mert most tavasszal fog készülni a télre jegeltük a témát. Valamikor a napokban veszem fel újra a kapcsolatot a készítővel. Ha lesznek fejlemények akkor jelzem.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: allllli »

Az én kis ETZ-men is utángyártott kipufogó volt, de nagyon jól ment, úgy gyorsult, hogy csak na, egészen 105-110-ig. Nem hiányzott a gyári dob. De lehet azzal még jobban ment volna.
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csoka »

Engem a krómozott finoman szólva szutyok nem érdekel mert 3 év után lerohad a motorról. A tavasszal csináltatok rá egy rozsdamentes rendszert.[/quote]
Ez a rozsdamentes megoldás engem is érdekel.Mennyibe fog kerülni?
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Nekem 250-es van,utángyártott kipufogóval,jól megy tényleg,de amikor ráülök a fateréra(gyári kipufogója van),hát olyankor mindig elkeseredek egy kicsit,ég és föld,a nyomatékot össze se lehet hasonlítani a végsebességről nem is beszélve.
Gondolom 125-ös márkatársaknál sincs ez másképp.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Szerintem a belső a legfontosabb, de fontos a külső is, mert ugye a kinézet is számít. Nekem utángyártott van, szép, soha nem mentem gyári kipuffal, ezért nem tudom milyen is,de hallgatok, olvasok és hiszek is. Szóval szeretnék egy gyári kipufogót, vagy inkább azzal megegyezőt.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Tulajdonképpen milyen szempontból egyezik meg az eredetivel a külső vagy a belsőkialakítás? Mert amit én csináltatok az belülről teljesen ugyanaz mint az eredeti csak külsőre nem igazán úgy néz ki és szétszedhető lesz.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Engem pedig egy olyan kipufogó érdekel, amelyiket az eredeti gyártású paramétereivel megegyezik. A Bambi 3 ilyen, csak az a 250-es motorhoz való.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

zudori írta:
zudori írta:Próbáljunk már a kis etz-k hez is!
Csak egy kis közvélemény kutatás!
125-150 es ETZ -s klubtársak!
Ki szeretne és venne is a motorjához készített kipufogót?


Ezt közel egy éve írtam, senki nem reagált rá!
Engem a krómozott finoman szólva szutyok nem érdekel mert 3 év után lerohad a motorról. A tavasszal csináltatok rá egy rozsdamentes rendszert.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

zudori írta:Próbáljunk már a kis etz-k hez is!
Csak egy kis közvélemény kutatás!
125-150 es ETZ -s klubtársak!
Ki szeretne és venne is a motorjához készített kipufogót?


Ezt közel egy éve írtam, senki nem reagált rá!
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csoka »

Légyszíves gondoljon ránk is valaki!Tervezzen nekünk is valaki kéményt!Elég sokan vagyunk 125-150ccm-rel.Biztos volna rá igény.Az utángyári csak egy jól kinéző szar...büntetés vele motorozni.Minden megoldás érdekel.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

LIsta:
Lehet rendelni 15000ft Határidő: márc 20
Daniel Romsics 1db ETZ
bambi 5db ETZ
Ardai Béla 1db ETZ
József Istvándi 2db ETZ
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Matthej01 írta:
bambi írta:bambi 3-as kipufogók gyártása ETZ 250 és TS 250/1 tipusokra elindult.
Lehet rendelni 15000ft Határidő: márc 20
Ez rozsdamentes vagy krómozott kivitel?
Amíg tart rajta a króm addig rozsdamentes:-)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 50 vendég