Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

nagydivad írta:"+ az alukarika és a könyök közé tűzálló azbesztkötél"
Ezt most hogy? Hogy érted el, hogy rajta maradjon a karikán? Vagy a karika külső éle és a henger menete közti részre tuszkoltad? Amúgy ölükök, hogy sikerült megoldani! :D
TS powa!
Kép
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Igen, 150 Nm felett húztam egy kicsivel. Szerintem az lesz a gond, hogy valaki előttem rosszul hajtotta bele a hollandert és szétnyírta a menetet annyira, hogy már csak ferdén lehet meghúzni. Nem szakadt meg, csak kicsit átrendezte az aluban a menetet... ](*,)
Na majd télen átalakítom az egészet hollander nélkülire, addig is ez a spárgás ötlet nem tűnik rossznak.

Frissítés #1:
Alukarika + a hollander menetére tűzálló azbesztzsinór + az alukarika és a könyök közé tűzálló azbesztkötél megoldotta a problémát. :D
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy után gyártott kipufogóval (etz 250) nem lehet kezdeni valamit,hogy ne legyen ilyen bádog hangja?
Igazábol egy gyárira vadászom,de még nem találtam és addig is jó lenne ha nem lenne ilyen plé hangja.
(lehet arol 2t-vel kéne járnom és elkormolná annyira,hogy mélyebb hangja legyen :D )
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

nagydivad írta:Valamit nagyon rosszul csinálhatok... Volt már a könyök és a henger találkozásánál több bolti alukarika és 2 mm vastag klingerit is, de csak kifúj. Pedig a síkok is jók, nem féloldalasan fekszik fel és meg is van húzva. Nem értem én ezt. Na de akkor sem adom fel, ha a gyárba megoldották mindenféle paszták meg ilyen ördögtől való dolgok nélkül, akkor nekem is menni fog. :D
Ha nem lazul fel, és mégis kifúj, akkor meg kell keresned hogy hol szökik át a gáz. Nekem folyton lelazult a könyököm, ha utánhúztam, akkor jó volt egy darabig, de ne kelljen már 100 km-enként húzkodni... Én azt csináltam, hogy kitekertem a hollandit, majd a könyök és a hollandi közé raktam tömítőpasztával megkent kenderkötelet kb 2 menetnyit. Ezután rendesen rátéptem a hollandit, és most már nem tud kilazulni, szép tiszta maradt a könyököm. Viszont ha nálad nem lazul ki, akkor valahol máshol lesz a gond...
TS powa!
Kép
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

Na igen, a kiput meg kéne tépni rendesen. A gyári ajánlás 150Nm. Aztán pár száz km után megint.
A tömítő alukarikával meg vigyázni! Nekem egyszer sikerült valahogy begyűrni a kipu nyílásba. Mikor legközelebb levettem a könyököt, nem volt a helyén, és hiányzott belőle egy darab. Azt azóta is csak találgatom, hogy vajon a könyökkel nyírtam-e el, vagy a dugattyú csippentett-e ki belőle.
Azóta nem használok alu karikát. így is teljesen jól tud tömíteni.
KépKép
Avatar
LaloX
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.12.21. 21:16
MZ-d típusa: Mz ETZ 125,Mz RT 125
Tartózkodási hely: Kaba, Debrecen

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: LaloX »

Nekem még alukarika sincs ott, csak jól meghúztam csőfogóval és tökéletes, ne sajnáld ott azért nem olyan egyszerű megszakítani a menetet ;)
Kép
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

Én kémény tömítő pasztát használtam, hasonló a szilóhoz csak hőálló.. emlékeim szerint 800 c fokig
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Hááát már elgondolkoztam rajta, de... Sokszor láttam már össze vissza ragasztgatott motorokat, amiken mindenhol folyt a tömítőpaszta. Nem akarok én is beállni a sorba. :D
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

FBS-el próbáld. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Valamit nagyon rosszul csinálhatok... Volt már a könyök és a henger találkozásánál több bolti alukarika és 2 mm vastag klingerit is, de csak kifúj. Pedig a síkok is jók, nem féloldalasan fekszik fel és meg is van húzva. Nem értem én ezt. Na de akkor sem adom fel, ha a gyárba megoldották mindenféle paszták meg ilyen ördögtől való dolgok nélkül, akkor nekem is menni fog. :D
Avatar
fzooltan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.06.29. 20:46
MZ-d típusa: ES125,TS125,ES250/2
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: fzooltan »

bambi írta:10 db bambi3-as kipufogóra rendelést indítok.12000ft előre utalással.
Lista:
Szilágyi Zoli
Üdv! 250-es Trophyra jó?
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

10 db bambi3-as kipufogóra rendelést indítok.12000ft előre utalással.
Lista:
Szilágyi Zoli
Kill - 1db
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Stephanus írta:
Milyen hosszú egy ilyen kipu? Gázul néz ki 251-esen?
Samu 251-én is ilyen van és nekem nem tűnt fel a német túrán hogy hosszú lenne.
Szóval szerintem abszolút nem feltűnő.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Stephanus írta: Milyen hosszú egy ilyen kipu? Gázul néz ki 251-esen?
Ne törődj azzal a kis túlnyúlással, a lényeg, hogy sokkal jobban használható lesz a motorod, mert ennek a fajtának rendes rezonátor része van. Nekem legalább is bevált eddig.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Stephanus írta:Milyen hosszú egy ilyen kipu? Gázul néz ki 251-esen?
Erre szerintem az irigyektől azt a választ fogod kapni, hogy legalább lesz rajta valami szép is...

(nekem van egy, de még nem raktam fel, időhiány miatt... pár centit lóg csak túl, ezért ne akarj vele egykerekezni!)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

bambi írta:10 db bambi3-as kipufogóra rendelést indítok.12000ft előre utalással..
Milyen hosszú egy ilyen kipu? Gázul néz ki 251-esen?
KépKép
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

10 db bambi3-as kipufogóra rendelést indítok.12000ft előre utalással.
Lista:
Szilágyi Zoli
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: gabsic »

seagateh írta:Sziasztok.

Gondba vagyok ezzel a kipufogó kérdéssel ezért kellene nekem egy kis segítség.

nemtudom érdemes-e megvenni az utángyártott "gyári" kipufogót sokan panszkodnak rá hogy elkezd csörögni. :S

3éve vettem rá ezt a bótirezót mondván ebbe legalább nemtud mi zörögni mivel üres, meg alakítgattam rajta úgymond finomhangoltam.

Lényegesen jobb lenne teljesítménybe egy "gyári" utángyártott? Vagy valaki hegesztett már át ilyen bótirezót? :S

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv Csabi
Bolti utángyártottat nem ajánlom, nem is olyan a belseje mint kellene, meg a krómja is nagyon gyenge minőség.

Vagy bontott gyárit vagy Bambi-kipu valamelyik verzióját próbálj meg szerezni. Gyárinak lehet nem szép a krómja, de a belseje a lényeg. Legrosszabb esetben lefested feketére, de még mindig jobban jársz.

Persze ez csak az én véleményem...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: seagateh »

Sziasztok.

Gondba vagyok ezzel a kipufogó kérdéssel ezért kellene nekem egy kis segítség.

nemtudom érdemes-e megvenni az utángyártott "gyári" kipufogót sokan panszkodnak rá hogy elkezd csörögni. :S

3éve vettem rá ezt a bótirezót mondván ebbe legalább nemtud mi zörögni mivel üres, meg alakítgattam rajta úgymond finomhangoltam.

Lényegesen jobb lenne teljesítménybe egy "gyári" utángyártott? Vagy valaki hegesztett már át ilyen bótirezót? :S

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv Csabi
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Nekem is ugyanilyen lemezhangja volt. Kissé mintha már mélyült volna. Vagy csak a fülem szokott hozzá... :D De fasza a cucc az tuti... :twisted:
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Felraktam ma a Bambi3 kipufit én is, nagyon fura ETZ-s hangja lett a gépnek! :)) A gyárival olyan brummogós volt, ez meg lemezhang, de majd változik gondolom...
Még nem hajtottam meg, ott fog kiderülni mi változott.
Pár kép:

Kép Kép Kép
TS powa!
Kép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Ember ideiglenes teljesen hibátlan megoldás. Nekem tökéletesen megfelel így a Bambi 3 kipuff(nem látszik rajta és tökéletesen teszi a dolgát). De persze ha tudsz ennél jobbat manapság itt az országban venni nyugottan megirhatod hol....
Avatar
telectronic
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.10.09. 19:50
MZ-d típusa: ETZ250 - CZ350
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: telectronic »

hell írta:Annyira azért nem barmolunk ha van jobb megoldás is...
Hmmm, a jobb megoldás az, hogy veszel egy jó kipufogót és nem ragasztgatod, meg tömítgeted... nem ? A tömítgetés is egyfajta taknyolás !
Előre tekintünk és nem a múlttal törődünk. A motor is előre megy :)
Elektronikai, motor és egyéb bazár : http://telectronic.hu
Easy rider "Born to be wild" öööö izé "Born to be free"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Annyira azért nem barmolunk ha van jobb megoldás is...
Avatar
telectronic
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.10.09. 19:50
MZ-d típusa: ETZ250 - CZ350
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: telectronic »

hell írta:Micsoda teflonszalagot a végéhez... ](*,) Hajjaj szerintem itt fejezzük ezt be.
Miért ? Mi bajod van a teflonszalaggal ? Azért mert nem tudod megcsinálni azzal úgy, hogy ne látsszon kívülről attól még jó lehet. ](*,)
Előre tekintünk és nem a múlttal törődünk. A motor is előre megy :)
Elektronikai, motor és egyéb bazár : http://telectronic.hu
Easy rider "Born to be wild" öööö izé "Born to be free"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

telectronic írta:
hell írta:Nem a lukon jön nálam sem ki az a min. olaj hanem a vég illesztésznél alul mivel új és nem 100% illesztés(gondolom átszalad rajta és nem érkezik kiégni az a kis menyiség). A tömitőcucc ugylátszik beválik a többi még kis idő kérdése és minden fasza... :D
Ezért írtam, hogy könyöknél sem olajos, tehát már a kipufba száraz füstgáz jut.

A végéhez tegyél teflonszalagot, az nyomást, meleget, és olajat is bír.
Micsoda teflonszalagot a végéhez... ](*,) Hajjaj szerintem itt fejezzük ezt be. Megoldodott a probléma az a lényeg...
Az meg hogy a könyöknél mi jön az nekem nem lényeg ott bajom eddig nem volt.
Avatar
telectronic
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.10.09. 19:50
MZ-d típusa: ETZ250 - CZ350
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: telectronic »

hell írta:Nem a lukon jön nálam sem ki az a min. olaj hanem a vég illesztésznél alul mivel új és nem 100% illesztés(gondolom átszalad rajta és nem érkezik kiégni az a kis menyiség). A tömitőcucc ugylátszik beválik a többi még kis idő kérdése és minden fasza... :D
Ezért írtam, hogy könyöknél sem olajos, tehát már a kipufba száraz füstgáz jut.

A végéhez tegyél teflonszalagot, az nyomást, meleget, és olajat is bír.
Előre tekintünk és nem a múlttal törődünk. A motor is előre megy :)
Elektronikai, motor és egyéb bazár : http://telectronic.hu
Easy rider "Born to be wild" öööö izé "Born to be free"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Nem a lukon jön nálam sem ki az a min. olaj hanem a vég illesztésznél alul mivel új és nem 100% illesztés(gondolom átszalad rajta és nem érkezik kiégni az a kis menyiség). A tömitőcucc ugylátszik beválik a többi még kis idő kérdése és minden fasza... :D
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

telectronic írta:
Miklós_88 írta: Krómpaszta + rongy, és gyakori takarítás. Én ezt javaslom. Vagy be kell rendesen állítani a karbit, meg 1:50-es keverékkel kell menni, és akkor nem fogja nyomni az olajat. Nekem sem nyomja.
Majd minden MZ-nél azt látom, hogy a kipuf végén folyik az olaj. (Az most dolog, hogy nem törli le)
Én 1:40-el járok de a kipufogó végébe beledugva az újjam teljesen száraz, a könyöknél is, és valószínűleg az egész belseje is.
Igazából az a baj, hogy nem használjátok a motort... :D
Menjetek ki az útra és legalább 100-al menni 30 km-t, az első 10km után úgy fog füstölni a motor, hogy megijedsz tőle, a mögötted jövők meg anyáznak :) de egy idő után csökken és meg is szűnik na ekkor már nem lesz olajos a kipuf.
Így néz ki az enyém:
Kép
Ez meg egy fehér rongy miután beledugtam a kipuf végébe :
Kép

Igaz kokszos, de legalább nem tocsog az olajban.

Sőt emlékszem amikor megvettem a motort és az első köröket egy bekerített kb. 200 méteres terepen mentem csutkán, max 3-ig felváltva, hát a 4ik kör után jól bemelegedett a motor és a kipuf is. A környéken meg mintha tél lett volna csak szürkében, a pálya másik végét már alig lehetett látni :D
Nekem is ilyen a kipufom. VG túrán meg is lettem szólva, hogy biztos sajnálom tőle az olajat.
Pedig soha nem mentem 1:50-nél karcsúbb keverékkel. Mostanában kaptam le párszor a hengert, és a belsejében tocsog az olaj rendesen, szóval biztos minden rendben.
Az a tapasztalatom, hogy az olajos kipu nagyban tud függni a gyújtástól, és a kompressziótól (HF tömítések száma) is.
KépKép
Avatar
telectronic
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.10.09. 19:50
MZ-d típusa: ETZ250 - CZ350
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: telectronic »

Miklós_88 írta:
hell írta:Esetleg valaki tud valami megoldás a Bambi 3 kipuff a végén (alsó részén) folyik ki az olaj minimális kis rés van rajta és kiszivárog. Valaki tud valami anyagot amivel be lehetne tömíteni? Gondoltam majd berakja cuccal és minden ok de azt kivárni hajjaj... :D Végül is megvan az előnye is annál később tömődik el, de elég szarul néz ki így... :D
Krómpaszta + rongy, és gyakori takarítás. Én ezt javaslom. Vagy be kell rendesen állítani a karbit, meg 1:50-es keverékkel kell menni, és akkor nem fogja nyomni az olajat. Nekem sem nyomja.
Majd minden MZ-nél azt látom, hogy a kipuf végén folyik az olaj. (Az most dolog, hogy nem törli le)
Én 1:40-el járok de a kipufogó végébe beledugva az újjam teljesen száraz, a könyöknél is, és valószínűleg az egész belseje is.
Igazából az a baj, hogy nem használjátok a motort... :D
Menjetek ki az útra és legalább 100-al menni 30 km-t, az első 10km után úgy fog füstölni a motor, hogy megijedsz tőle, a mögötted jövők meg anyáznak :) de egy idő után csökken és meg is szűnik na ekkor már nem lesz olajos a kipuf.
Így néz ki az enyém:
Kép
Ez meg egy fehér rongy miután beledugtam a kipuf végébe :
Kép

Igaz kokszos, de legalább nem tocsog az olajban.

Sőt emlékszem amikor megvettem a motort és az első köröket egy bekerített kb. 200 méteres terepen mentem csutkán, max 3-ig felváltva, hát a 4ik kör után jól bemelegedett a motor és a kipuf is. A környéken meg mintha tél lett volna csak szürkében, a pálya másik végét már alig lehetett látni :D
Előre tekintünk és nem a múlttal törődünk. A motor is előre megy :)
Elektronikai, motor és egyéb bazár : http://telectronic.hu
Easy rider "Born to be wild" öööö izé "Born to be free"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Aha értem 1:60 nyomom Q8 full szintivel és persze a drága jó Bingel. A gyárinál is megfigyelhetőek ezek a jelek csak ott már berakta annyira, hogy nem látványos a jelenség. Bekentem már egy teszt anyaggal egy próbát megér azt majd lesz valahogy...
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

hell írta:Esetleg valaki tud valami megoldás a Bambi 3 kipuff a végén (alsó részén) folyik ki az olaj minimális kis rés van rajta és kiszivárog. Valaki tud valami anyagot amivel be lehetne tömíteni? Gondoltam majd berakja cuccal és minden ok de azt kivárni hajjaj... :D Végül is megvan az előnye is annál később tömődik el, de elég szarul néz ki így... :D
Krómpaszta + rongy, és gyakori takarítás. Én ezt javaslom. Vagy be kell rendesen állítani a karbit, meg 1:50-es keverékkel kell menni, és akkor nem fogja nyomni az olajat. Nekem sem nyomja.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

hell írta:Esetleg valaki tud valami megoldás a Bambi 3 kipuff a végén (alsó részén) folyik ki az olaj minimális kis rés van rajta és kiszivárog. Valaki tud valami anyagot amivel be lehetne tömíteni? Gondoltam majd berakja cuccal és minden ok de azt kivárni hajjaj... :D Végül is megvan az előnye is annál később tömődik el, de elég szarul néz ki így... :D
Próbáld ki FBS-el, ez biztos hőálló (nekem kipufogó könyöknél is bírta) ráadásul átlátszó nem is venni észre :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Esetleg valaki tud valami megoldás a Bambi 3 kipuff a végén (alsó részén) folyik ki az olaj minimális kis rés van rajta és kiszivárog. Valaki tud valami anyagot amivel be lehetne tömíteni? Gondoltam majd berakja cuccal és minden ok de azt kivárni hajjaj... :D Végül is megvan az előnye is annál később tömődik el, de elég szarul néz ki így... :D
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: dkari »

Nandor írta:Bocs, hogy megint OFF-olok, de úgy gondolom, hogy itt kapok választ a kérdésemre.
A robogók /50ccm 2t/ gyári kipufogója, a hangtompításon kívül más funkciót is ellát? Gondolok itt a vezérlésre.
Azért kérdezem mert vettem egy suzuki robeszt, de a kipufogóját közelebről megvizsgálva, észrevettem, hogy nem gyári a felfogatása. Tüzetesebben átnézve sokkal inkább egy Burgman-é mind egy 50-es robogóé.

Kép

Kép

Kép


Tudomásom szerint ugyan úgy van szerepe a teljesítményben is mint minden 2t-nél. Sőt ha megnézed az "újabb" robogókon gyakorlatilag rezonátort használnak gyárilag. Úgy hogy biztos érdemes egy eredetit beszerezni, vagy egy típusra valót.
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Bocs, hogy megint OFF-olok, de úgy gondolom, hogy itt kapok választ a kérdésemre.
A robogók /50ccm 2t/ gyári kipufogója, a hangtompításon kívül más funkciót is ellát? Gondolok itt a vezérlésre.
Azért kérdezem mert vettem egy suzuki robeszt, de a kipufogóját közelebről megvizsgálva, észrevettem, hogy nem gyári a felfogatása. Tüzetesebben átnézve sokkal inkább egy Burgman-é mind egy 50-es robogóé.

Kép

Kép

Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

bambi írta:Elkészültek a megrendelt kipufogók,lehet jönni értük!
Nagyszerű!! Hétvégén elugrok az enyémért.
TS powa!
Kép
Csoki
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.06.13. 23:31
MZ-d típusa: Etz 125

Rezó

Hozzászólás Szerző: Csoki »

Üdv.Érdeklődni szeretnék azzal kapcsolatban, hogy rezonátor kipufogót szeretnék csináltatni magamnak, és hogy ki tudna nekem csinálni, körülbelül milyen árban lenne és mennyiben növelné a teljesítményt ha jól be van kalibrálva a motorhoz. Kis Etz-hez kellene :)
Válaszokat előre is köszönöm :)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Elkészültek a megrendelt kipufogók,lehet jönni értük!
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Sziasztok!
A belsőrezós kipufogókról van valakinek tapasztalata?
A motorra nem káros,milyen a hangja,a teljesítményére nincs rossz hatással?
Tudom,hogy a gyári az igazi,de az enyémbe nem vagyok biztos,hogy gyári,nem tetszik a hangja nincs az a szép mély Etz-s hangja,inkább magas éles csattogós.Halottam már más etz-t is ilyen hanggal,de mindig irigylem a gyári csövek hangját ráadásul az apáé is szép mélyen duruzsol úgyhogy meg se tudok feledkezni róla. :D
Ezért gondoltam a belsőrezós kipufogóra hátha az tetszene,de még élőbe nem volt hozzá szerencsém.

A válaszokat előre is köszönöm!
Ha esetleg volt már erről szó csak én nem találtam akkor bocsi.
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Perec »

Ha nem hangos annyira nem lehet szétroncsolva, szakszerű eljárásnak számít :) Persze csak a csere és a kiégetés után. A teljesítményt képes visszaadni a fogyasztás miatt pedig elsősorban a karbit kell vallatni.
terrier írta:Üdv!
A kipufogóm végébe belenéztem és úgy láttam,hogy szanaszéjjel van roncsolva az egész.Szerintem valakinek elege lett az állandó dugulásból és átütötte egy betonvassal.De nem hangos ez miatt.A teljesítménybe beleszámít-e és a fogyasztásba?
Kép
terrier
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.05.14. 18:00
MZ-d típusa: MZETZ250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: terrier »

Üdv!
A kipufogóm végébe belenéztem és úgy láttam,hogy szanaszéjjel van roncsolva az egész.Szerintem valakinek elege lett az állandó dugulásból és átütötte egy betonvassal.De nem hangos ez miatt.A teljesítménybe beleszámít-e és a fogyasztásba?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

[quote="m-tom"]1. Miklós_88; 1db, krómozott.
2. Troster: 1db krómozott (tört)
3. tiger1342 1 db krómozott TS250/1-re
4. Thomas_Hun 1 db krómozott 250ETZ (tört)
5. pala1989 1db krómozott 250ETZ (tört)
6. m-tom 1 db krómozott 250ETZ (tört)
7. Kalivoda Imi 1db króm
8. bambi 3db króm
Ezzel le is zárult a rendelés,kérem a rendelőket,hogy Máj.20-ig elküldeni az összeget.
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: m-tom »

MrDok írta:
m-tom írta: És vajon kis ETZ-re való? Nekem fura a két varrat az egyenes részen.... az én utángyárim nem így néz ki....
Utángyáriból több kiadás is létezik, a gyári mindíg felismerhető a süllyesztett varratról a hátsó bilincs alatt. :wink:
Igenis Tanár úr! :-) Pedig ezt már tudnom kellene, mert annyiszor mondtátok.... :-k
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MrDok »

m-tom írta: És vajon kis ETZ-re való? Nekem fura a két varrat az egyenes részen.... az én utángyárim nem így néz ki....
Utángyáriból több kiadás is létezik, a gyári mindíg felismerhető a süllyesztett varratról a hátsó bilincs alatt. :wink:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: m-tom »

MrDok írta:
m-tom írta:Szerintetek ez milyen kipufogó?
utángyári
Aha... köszi.
És vajon kis ETZ-re való? Nekem fura a két varrat az egyenes részen.... az én utángyárim nem így néz ki....
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MrDok »

m-tom írta:Szerintetek ez milyen kipufogó?
utángyári
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: m-tom »

Szerintetek ez milyen kipufogó?


Kép



Kép
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: m-tom »

1. Miklós_88; 1db, krómozott.
2. Troster: 1db krómozott (tört)
3. tiger1342 1 db krómozott TS250/1-re
4. Thomas_Hun 1 db krómozott 250ETZ (tört)
5. pala1989 1db krómozott 250ETZ (tört)
6. m-tom 1 db krómozott 250ETZ (tört)
Avatar
pala1989
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.02.01. 01:02
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Pátroha

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pala1989 »

bambi írta:
pala1989 írta:Akkor indítanám a listát:

1. Miklós_88; 1db, krómozott.
2. Troster: 1db krómozott (tört)
3. tiger1342 1 db krómozott TS250/1-re
4. Thomas_Hun 1 db krómozott 250ETZ (tört)
5. pala1989 1db krómozott 250ETZ (tört)
Felhivom a figyelmét a megrendelőknek,hogy nem postázom a kipufogókat,személyes átvétel Bp-en.Akinek nem megoldható az ne rendeljen.Előre is köszönöm.
Részemről rendben.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 42 vendég