Lengyel szezonzáró MZ Klub találkozó 2021. 09. 10-12 (09. 08-13.)

Túratervek, jelentkezés a túrákra
Válasz küldése
Vaspali
Simsonos
Simsonos
MZ-d típusa: Mz ETZ 250

Re: Lengyel szezonzáró MZ Klub találkozó 2021. 09. 10-12 (09. 08-13.)

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

Zsebi, köszönöm a szervezést, a segítséget, a kitartást. Klassz túra volt, egy még klasszabb társasággal ! Köszönöm !
2 stroke force...
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Itthon vagyok, minden rendben. Szuper volt. Köszi a résztvevőknek mindent.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)

Akkor akik mennek:
Amatőr
Bacus
Kiszsebi
Vaspali
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)

bacus írta: 2021.08.31. 23:38 Sziasztok,

Gondoltam, ha már részt veszek egy túrátokon, akkor beregisztrálok. Kerestem volna bemutatkozós topikot, de nem leltem. Ha van ilyen, akkor egy moderátor legyen olyan kedves innen átpakolni a hsz-t.

A profilomnál csak az MZ motorkerékpár típusát kérdezi (ahova nem túl bölcsen beírtam a saját motorom típusát), mert egyáltalán nem emlékszem, hogy
milyen MZ volt, amiket valaha is vezettem. (Ha igazán őszinte akarok lenni, akkor meg kell valljam, hogy egyáltalán nem érdeklődök a MZ-k iránt.)
1984-85-ös évjáratút talán, ami nekem akkor (1985-ben) nagy volt és nehéz, egyáltalán nem tudtam önállóan beindítani, sőt felállítani sem, mikor borultam vele.
És borultam, sokat. :) Meg egykerekeztem is, először nem szándékosan, aztán már szándékosan, de nem voltam túl jó benne, azóta kínosan ügyelek rá, hogy a motor amin ülök mind a két kerékkel hozzátapadjon az aszfalthoz.

Mivel már kiszsebi beírt a listára (amin úgy látom még mindig ketten vagyunk csak), nem ismétlem meg.

B.
Üdv közöttünk!
Én már tudom, miért nem érdeklődsz az MZ-k iránt, remélem, rövidesen a többiek is megértik...
(szoftveres, nem hardveres :mrgreen: )

És igen, úgy néz ki, ketten megyünk...
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
bacus
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: R1200GS LC

Hozzászólás Szerző: bacus »

Sziasztok,

Gondoltam, ha már részt veszek egy túrátokon, akkor beregisztrálok. Kerestem volna bemutatkozós topikot, de nem leltem. Ha van ilyen, akkor egy moderátor legyen olyan kedves innen átpakolni a hsz-t.

A profilomnál csak az MZ motorkerékpár típusát kérdezi (ahova nem túl bölcsen beírtam a saját motorom típusát), mert egyáltalán nem emlékszem, hogy
milyen MZ volt, amiket valaha is vezettem. (Ha igazán őszinte akarok lenni, akkor meg kell valljam, hogy egyáltalán nem érdeklődök a MZ-k iránt.)
1984-85-ös évjáratút talán, ami nekem akkor (1985-ben) nagy volt és nehéz, egyáltalán nem tudtam önállóan beindítani, sőt felállítani sem, mikor borultam vele.
És borultam, sokat. :) Meg egykerekeztem is, először nem szándékosan, aztán már szándékosan, de nem voltam túl jó benne, azóta kínosan ügyelek rá, hogy a motor amin ülök mind a két kerékkel hozzátapadjon az aszfalthoz.

Mivel már kiszsebi beírt a listára (amin úgy látom még mindig ketten vagyunk csak), nem ismétlem meg.

B.
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)

Vörcsi írta: 2021.08.18. 13:11 Olyan elgurulós gyógyszer ha szép tájon megyünk nekem is lesz. Az érdeklődés olyan irányú, hogy a régi Tátra túrákhoz híven nyélgáz mindenhol és nem látni az útból semmit vagy, akkor egy oldalkocsis követő füstversenyt tartunk :)
Szólóban megyek, TS 250/1-sel vagy ETZ-vel. Ez attól függ, hogy Máténak mi lesz az egyetemen... Én inkább turistáskodom, mint versenyzem. Szóval, nézelődős lesz inkább.
Vörcsi írta: 2021.08.18. 13:11 Ugye én Nagykőrös cityből indulok és 142km 2 óra plusszal jutok el Esztergomba, és ahogy észre vettem nekem még a 450km a Trophy nyergében még kellemesen vállalható kategória ha 10-12 órába belefér.
A 69-es túra és a Vértes tájékozódós túra óta nagyon megkedveltem a 2-3 fős együtt motorozásokat. Ugyanúgy összefutottunk a többiekkel, meg minden de nem volt az a nagy rugalmatlanság amikor 20-25 fő halad egyszerre. Nah meg azért a környezetterhelés is egyenletesebb :)
Ha eldöntöd mikor indulnál, útközben is találkozhatunk, nem feltétlenül kell Esztergomba eljönnöd. Például Besztercebányán vagy Zsolnán.
Vörcsi írta: 2021.08.18. 13:11 Auschwitz... nos jómultkor kihagytam, nem szerettem volna kihagyni de technikai segítséget kellett nyúltanom és csak nálam volt útvonalas GPS. Szóval mire összeraktuk a klubtárs ETZ-jét addigra már nem fért bele az időbe. Nyomasztóság miatt... nos Krakkó szép óvárosa jobban érdekel mint az emberi kegyetlenség kiállítása.
Krakkót én vasárnapra tervezem. Esetleg Katowice is érdekelhet, az útba is esik. Nem egy Krakkó jellegű város, de sok látnivaló, érdekesség van ott. Vagy vigyázol a motorjainkra a parkolóban :mrgreen:
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Vörcsi
Aki 1:25-be keveri
MZ-d típusa: ES250/2 TS125 GS500

Hozzászólás Szerző: Vörcsi »

kiszsebi írta: 2021.08.18. 12:42 A tempó olyan lesz, amit a csapat leglassabja kényelmesen tud teljesíteni, nem versenyezni megyünk. Persze van pár szakasz, ahol elgurhat a gyógyszere valakinek... Vele (velük) egy megbeszélt ponton találkozunk, ha odaérünk.
Olyan elgurulós gyógyszer ha szép tájon megyünk nekem is lesz. Az érdeklődés olyan irányú, hogy a régi Tátra túrákhoz híven nyélgáz mindenhol és nem látni az útból semmit vagy, akkor egy oldalkocsis követő füstversenyt tartunk :)
kiszsebi írta: 2021.08.18. 12:42 Az útvonal épp ezért nincs kőbe vésve: ha lassabban tudunk haladni, akkor nyilván a rövidebb úton fogunk menni, de az autópályákat elkerülve. Ha jó időt futunk, akkor a Tátrában lehet találni pár izgalmas szakaszt, amit útba tudunk ejteni.
Lényegében Esztergom, Zólyom között mennénk, majd onnan a célba ;)
Természetesen teszek fel rövidesen egy nagyjábóli útvonalat, amit a jelenlevőkkel fogunk megvitatni.
Ugye én Nagykőrös cityből indulok és 142km 2 óra plusszal jutok el Esztergomba, és ahogy észre vettem nekem még a 450km a Trophy nyergében még kellemesen vállalható kategória ha 10-12 órába belefér.
A 69-es túra és a Vértes tájékozódós túra óta nagyon megkedveltem a 2-3 fős együtt motorozásokat. Ugyanúgy összefutottunk a többiekkel, meg minden de nem volt az a nagy rugalmatlanság amikor 20-25 fő halad egyszerre. Nah meg azért a környezetterhelés is egyenletesebb :)
kiszsebi írta: 2021.08.18. 12:42 A részidő sem probléma, de a szállásadóval ezt még egyeztetni kell. Persze az sem gond, ha mégis velünk tudsz tartani, de Auschwitzot kihagyod... Megértelek, én is tartok tőle egy kicsit.
Auschwitz... nos jómultkor kihagytam, nem szerettem volna kihagyni de technikai segítséget kellett nyúltanom és csak nálam volt útvonalas GPS. Szóval mire összeraktuk a klubtárs ETZ-jét addigra már nem fért bele az időbe. Nyomasztóság miatt... nos Krakkó szép óvárosa jobban érdekel mint az emberi kegyetlenség kiállítása.
ES250/2 Trophy 1973, TS125 1981
'09 Gyurma, Tátra, Mecsek; '10 Tátra; 2011 Tátra; '12 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '14 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '15 Pilis, Vértes-Gerecse, Holmz, Zala; '16 Pilis, és még jó sok...
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)

Szervusz Vörcsi!

A tempó olyan lesz, amit a csapat leglassabja kényelmesen tud teljesíteni, nem versenyezni megyünk. Persze van pár szakasz, ahol elgurhat a gyógyszere valakinek... Vele (velük) egy megbeszélt ponton találkozunk, ha odaérünk.
Az útvonal épp ezért nincs kőbe vésve: ha lassabban tudunk haladni, akkor nyilván a rövidebb úton fogunk menni, de az autópályákat elkerülve. Ha jó időt futunk, akkor a Tátrában lehet találni pár izgalmas szakaszt, amit útba tudunk ejteni.
Lényegében Esztergom, Zólyom között mennénk, majd onnan a célba ;)
Természetesen teszek fel rövidesen egy nagyjábóli útvonalat, amit a jelenlevőkkel fogunk megvitatni.
A részidő sem probléma, de a szállásadóval ezt még egyeztetni kell. Persze az sem gond, ha mégis velünk tudsz tartani, de Auschwitzot kihagyod... Megértelek, én is tartok tőle egy kicsit.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Vörcsi
Aki 1:25-be keveri
MZ-d típusa: ES250/2 TS125 GS500

Hozzászólás Szerző: Vörcsi »

Érdekel a program csak lenne pár kérdésem:

1, Hogy az útvonalat nem sikerült teljesen összeraknom hogy merre hogy menne. Lehetne egy google-maps-osat feltenni? Nem is tiszta az sem hogy mennyi autópálya lenne benne.
2, Milyen utazó tempók lennének? Oldalkocsis, sima szólós, vagy 300-as versenyzős?
3, A reggel 7-es indulás Esztergomból az pl nekem kicsit macerás, hiszen vagy 2 óra alhangon mire felérek oda.
4, Van lehetőség részidőre menni? Pl én kihagytam annak idején Auschwitz-et de annyira nem igazán vonzz a "látványosság", továbbá most volt egy 2 hetes leállás kötelező szabadságolással és már nagyon sok szabim nem maradt.
ES250/2 Trophy 1973, TS125 1981
'09 Gyurma, Tátra, Mecsek; '10 Tátra; 2011 Tátra; '12 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '14 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '15 Pilis, Vértes-Gerecse, Holmz, Zala; '16 Pilis, és még jó sok...
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)

Résztvevők:
1 Kiszsebi
2 Bacus (Kiszsebi kollégája és barátja)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)

Lengyel szezonzáró MZ Klub találkozó 2021. 09. 10-12 (09. 08-13.)

Úgy gondoltam, csinálok egy külön topikot a lengyelországi találkozóhoz, ahol egy helyen lesz minden információ.

Amit tudni kell: terveink szerint szeptember 9-én, csütörtökön reggel 7-kor találkoznánk Esztergom-Kertvárosban az OMV kúton (47.74676265153001, 18.736107972663493). Innen indulás 7:15-kor Zajazd Ritmo, Wczasowa 49, 98-324 Krzeczów, Lengyelország irányába.
Pénteken reggel elmotoroznánk Auschwitzba, ahol egy vezető segítségével szétnéznénk a táborban. Ez egy nyomasztó, nehezen emészthető program, a kiállítás szervezői 14 éven aluliaknak nem is ajánlják!
Ennek költsége fejenként 85 zloty, ami ~7300 Ft. Ha heten vagy többen leszünk, akkor érdemes saját idegenvezetőt igényelni, az 520 zloty (44200 Ft).
A tárlatvezetés hozzávetőlegesen 3,5 óra.

Szombatra közös program lesz a lengyelekkel. Vasárnap Krakkó városnézést tervezek. Ez 500 km körüli táv...

A szállás egy 5 szobás, szobánként 2 ágyas faházban lesz, fejenként 30 zlotyért (~2600 Ft). Sajnos nincs saját fürdő, az egy másik épületben található.
Reggelizni 20 zlotyért lehet fejenként (~1700 Ft), vacsorázni 24 zlotyért (~2100 Ft).
A szálláson sült krumpli és hamburger vásárlására van lehetőség, a legközelebbi bolt innen 7 km-re található.

Az árakat a Budapest Bank augusztus 13-i lengyel zloty eladási árfolyamával lett számolva, ami 85 Ft volt akkor és 100 forintra felkerekítve írtam ki.

A jelentkezéseket itt, kommentben várom. Határidő (mert az auschwitzi táborba előre meg kell venni a névre szóló belépőket!!!) augusztus 31. 23:59.

A jelenleg érvényes Covid helyzet miatt vagy 48 óránál nem régebbi PCR/NAAT/LAMP vagy antigén teszt, EU által elfogadott teljes körű oltottság óta eltelt 14 nap vagy a beutazást megelőzően 6 hónapon belül igazoltan átesett valaki a fertőzésen. Ezeknek vagy lengyel vagy angol nyelvűeknek kell lenniük.
Erről az aktuális információk itt: https://konzuliszolgalat.kormany.hu/eur ... gyelorszag

MZ gyártmányú motor a túrán való részvételnek nem feltétele, de csak a sor végén jöhetnek ;)
Sőt, kocsival is szabad jönni ;)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Válasz küldése