Fékek

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: csoka »

Eddig aki utángyártott ETZ fékmunkahengert vett,mindenki szidta.Vegyél valamilyen Olasz,Japán motorról bontottat.A féknyeregről nem tudok mit mondani,valaki itt említette,hogy Brembo licensz alapján készült.Gondolom bontottat lehet venni,csak a motor típust kell beazonosítani.
szoszijani
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.24. 19:45
MZ-d típusa: mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: szoszijani »

sziasztok fékkarmantyút vettem az első fékbe de ugyanúgy ereszt a fék beszéltem egy szerelővel azt mondta egy idő után elkopik a főfékhenger meg az egész első fék amiben mozog a fékkarmantyű és azt ajánlotta hogy vegyek egy újjat utángyártottat gondolom mit gondoltok más megoldás nincs?
mert neten néztem hogy egy komplett első fék szett felülre a kormányra 14ezer ft
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Biker »

Szívesen. :)
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Ezt jó tudni.már azt hittem valami gáz van.köszi :D
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Biker »

Normális dolog.
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Hali.a főfékhenger visszadolgozhat a fékolajtartályba.úgy értem hogy ha nincs rajt a tartályon a kupak és behúzom a fékkart akkor kifelé löki az olajat.ha ez nem normális dolog akkor mitől csinálhatja?
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: DrV »

jura györgy írta:sziasztok, az lenne a kérdésem hogy bukik-e műszakin kifurkált féktárcsával a gépem? üdv. juragy
Leginkább a salyát érdekedben, minőségileg jól legyen megcsinálva, a furatok legyenek süllyesztve, ne legyenek sorlyásak. Így ha bele is kötnek, könnyebb kimagyarázni.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: gabsic »

jura györgy írta:sziasztok, az lenne a kérdésem hogy bukik-e műszakin kifurkált féktárcsával a gépem? üdv. juragy
Jó eséllyel nem. (99.9%)
(Nálunk biztos hogy nem okoz gondot, de attól még valahol kifoghatsz kukacoskodó kekec vizsgabiztost, aki beleköt, de ugye aki mindenáron buktatni akar az pl beleköthet a nem szabályos utángyártott lámpabúrákba is. - szerencsére ma ez már egyre kevésbé jellemző)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok, az lenne a kérdésem hogy bukik-e műszakin kifurkált féktárcsával a gépem? üdv. juragy
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

szoszijani írta:Sziasztok!
Nemrég vettem egy használt mz-t egész jó állapotban van szépen lefestve krómos kipufogo ledes indexek stb
Egy problémám van vele hogy az első fék ereszt a főfékhenger hátsó fékkarmantyújánál, amikor szétszedtük a főfékhengernél csak két fékkarmantyú volt a kicsi a rugó felöl és a nagy a másik oldalon.
Találtam a neten szakrajzot ami a nagy fékkarmantyú után még vagy 3 alkatrészt ír valami tömítőgyűrűt meg acél rögzítőkarikát. Szeretném kérdezni hogyan lehetne megjavítani az első féket hogy ne szivárogjon belőle az olaj válaszokat előre is köszönöm!

http://hu.wikibooks.org/wiki/Motor_szer ... 9krendszer" onclick="window.open(this.href);return false;


itt van egy jo robbantott abra szamozas utan magyarazattal kiegeszitve, mert az abra hibas, pedig szerelesi konyvbol van nezd at

tomitogyuru helyett pedig vegyel szimmeringet
szoszijani
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.24. 19:45
MZ-d típusa: mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: szoszijani »

Sziasztok!
Nemrég vettem egy használt mz-t egész jó állapotban van szépen lefestve krómos kipufogo ledes indexek stb
Egy problémám van vele hogy az első fék ereszt a főfékhenger hátsó fékkarmantyújánál, amikor szétszedtük a főfékhengernél csak két fékkarmantyú volt a kicsi a rugó felöl és a nagy a másik oldalon.
Találtam a neten szakrajzot ami a nagy fékkarmantyú után még vagy 3 alkatrészt ír valami tömítőgyűrűt meg acél rögzítőkarikát. Szeretném kérdezni hogyan lehetne megjavítani az első féket hogy ne szivárogjon belőle az olaj válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
mladi
Magkakas
Magkakas
Hozzászólások: 722
Csatlakozott: 2008.05.18. 17:37
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, Suzuki
Tartózkodási hely: Mogyoród

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: mladi »

Vitya írta:Sziasztok, írtok itt sokat a fék felszabályozásról, tudtok esetleg javasolni egy jó műhelyt, jó volna, ha nem kellene szétfűzni. Bp. és környéke érdekelne főleg.
Az utcánkban van egy fékfelújítással foglalkozó szakember. Van olyan gépe amivel fel tudja szabályozni a kifűzetlen kereket is. Én már csináltattam vele az enyémet. A műhelye Mogyoródon van. Más láttam a Mofa-ker-ben főfékhengert. Tud róla valaki valamilyen infóval szolgálni?
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Ezeket már én is néztem, szerintem gyanúsan olcsó :S Egy ilyen úgy 30-40 ropi között kéne legyen...
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Hujber »

A féktárcsából kivettem a csavarokat, de az istenér nem akar lejönni az agyról. Hogy tudom leszedni?
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Dargo írta:
Szétszedtem és nem volt a tisztaságával gond. Új dugatyút is kapott, ennek ellenére szorúl. Következő lépésem az lesz, hogy felszabályoztatom a tárcsát. De mi lesz akkor ha ez se oldja meg a problémát? lehet hogy a dugatyúból kell egy kicsit leesztergálni?Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata????


SZéles utat...
Merre laksz? Felszabályzás miatt kérdezem.
Piros MZ ETZ 250
UDX
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: DrV »

AZ új dugattyú mérete megegyezik az előzőével? A felszabályozás segíthet, de nem 100%os lesz az eredmény. Azért szorul kicsit, mert nem tudnak teljesen visszamenni a helyére a fékpofák.
Egyébként mennyire szorul a tárcsa? Sztem nem nagyon szorulhat, különben azt írnád, h nem a motor, akorhogy húzod neki. Azt a keveset meg sztem kibírja, hisz bőven van lendülete. A modern motoroknak is fog egy minimálisat a tárcsa. Ez be van tervezve sztem.
A szabályozással azt éred el, h a fék egyenletesen fogjon. A dugattyúknak több helye lesz mozogni, de idővel sztem újra kicsit befoghat.
Fékcsöved milyen? Nem szűkült be túlságosan? Nincs dugulás a rendszerben?Fékolaj mennyisége megfelelő? Egy eljes tisztítás nem árthat a télen, úgysincs sajnos túl sok jó idő motorozni, sztem ha az üzembiztonsága jó a fékednek használd így, majd télen megcsinálod.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Dargo
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:35
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dargo »

DrV írta:A dugattyúk szorulnak, attól fog be. Szétszed, tisztít, de vigyázva, h ne sérüljön és jó lesz. A csavarral így jártál sztem.
Az etz fékje brembo liszensz alapján készült. korabeli brembo nyereg jó kéne, h legyen, de sztem az esztergályos olcsóbb.

Szétszedtem és nem volt a tisztaságával gond. Új dugatyút is kapott, ennek ellenére szorúl. Következő lépésem az lesz, hogy felszabályoztatom a tárcsát. De mi lesz akkor ha ez se oldja meg a problémát? lehet hogy a dugatyúból kell egy kicsit leesztergálni?Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata????


SZéles utat...
Széles utat...


Üdv. Dárgo
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: DrV »

A dugattyúk szorulnak, attól fog be. Szétszed, tisztít, de vigyázva, h ne sérüljön és jó lesz. A csavarral így jártál sztem.
Az etz fékje brembo liszensz alapján készült. korabeli brembo nyereg jó kéne, h legyen, de sztem az esztergályos olcsóbb.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Dargo
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:35
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dargo »

Üdv.

Van egy kis gondom az első fékemmel, generálozás közben leszedtem a féknyerget és arra lettem figyelmes, hogy sokkal könnyebben tudom mozgatni a motort. Vagyis ha fenn van a nyereg és a betétek a helyükön akkor szorul a kerék. Ez elég kellemetlen fogyasztás terén és más téren is. Nektek is így működik vagy csak nekem? Hogyan lehet ezt orvosolni???
Ja és a légtelenítő csavart nem tudom eltávolítani,vennék egy teljesen új féknyerget persze ha elfogatható áron találok van valakinek infója arról, hogy melyik motor típus féknyergével lehetne helyettesíteni? Ha túl drága akkor marad az eredeti és egy esztergályoshoz fordulok.

Széles utat...
Széles utat...


Üdv. Dárgo
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Hujber írta:A hidraulikus főfékhenger eresztésére van valakinek ötlete? esetleg dugattyút esztergáltatni bele jó ötlet lenne? Megmarta az a k.csög fékolaj az új festést.
Persze, csere robogóéra a bontóból......
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Hujber »

A hidraulikus főfékhenger eresztésére van valakinek ötlete? esetleg dugattyút esztergáltatni bele jó ötlet lenne? Megmarta az a k.csög fékolaj az új festést.
Piros MZ ETZ 250
UDX
Vitya
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.09.27. 08:59
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Vitya »

A hátsóra gondoltam :) Meg hogy hol ez a jó esztergályos? (meg a jó esztergája)
Dobfekes? Az avatarodon ETZ250-et irsz, oke van meg par dobfekes pl. RR-ZOZY kollega, de ritka mint a feher hollo :lol:
Ha tarcsas vegkepp nem kell lebontani legszurohazig. Amugy nekem speciel nem kelltt szetfuzni a dobfekes JAWA-t, jo esztergalyos megoldja, de van itt sok szakember majd megmondjak a tutit :lol:
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

Vitya írta:Sziasztok, írtok itt sokat a fék felszabályozásról, tudtok esetleg javasolni egy jó műhelyt, jó volna, ha nem kellene szétfűzni. Bp. és környéke érdekelne főleg.
Dobfekes? Az avatarodon ETZ250-et irsz, oke van meg par dobfekes pl. RR-ZOZY kollega, de ritka mint a feher hollo :lol:
Ha tarcsas vegkepp nem kell lebontani legszurohazig. Amugy nekem speciel nem kelltt szetfuzni a dobfekes JAWA-t, jo esztergalyos megoldja, de van itt sok szakember majd megmondjak a tutit :lol:
Vitya
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.09.27. 08:59
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Vitya »

Sziasztok, írtok itt sokat a fék felszabályozásról, tudtok esetleg javasolni egy jó műhelyt, jó volna, ha nem kellene szétfűzni. Bp. és környéke érdekelne főleg.
Avatar
UEVMZ
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.05.18. 00:09
MZ-d típusa: ETZ MZ 150
Tartózkodási hely: Budapest,XV.ker

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: UEVMZ »

Ha még gyári,és úgy érzed,akkor rosszat nem teszel vele,hogy áttolják ellenőrzésképpen,még ha nem is húznak le róla.Ha üt,tojás,vagy hasonló,akkor meg ajánlott.
Dargo írta:Üdv

Az első fékemet generálozom, az lenne a kérdésem, hogy a tárcsát ilyenkor nem kell felszabályoztatni????

Széles utat
Dargo
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:35
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dargo »

Üdv

Az első fékemet generálozom, az lenne a kérdésem, hogy a tárcsát ilyenkor nem kell felszabályoztatni????

Széles utat
Széles utat...


Üdv. Dárgo
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Nem akar valaki ilyesmit venni? Ha 3an megvennénk valakikkel, akkor az tök jó lenne... már ha az ár a három darabra vonatkozik.
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Tegnap kipróbáltam egy K100RS BMW-t, de nem az a lényeg.

Ha valaki eredeti BREMBO féknyerget szeretne előre, akkor keressen BMW K100 hátsó féknyerget! 8)
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Amikor leszeded a tárcsát, jelöld meg és ugyan abba a pozícióba tedd vissza. Nehány oldallal arrébb az okosok írták.[/quote]

Köszi a tippet! Alkalmazni fogom. :)
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: DrV »

feketemz írta:fene nincs szerencsém úgy néz ki a féktárcsám ferdült meg egy kicsit, de nem folyamatosan hanem egy félfordulat után kezd el fogni ami miatt nehezen forog a kerék...
Azért még is csak leszereltem a kereket meg a féket is megnézni hátha valami más is van a háttérben,de szerencsére más nem. Esztergályoshoz kell vinnem,hogy megoldódjon ez a fékproblémám...
Amikor leszeded a tárcsát, jelöld meg és ugyan abba a pozícióba tedd vissza. Nehány oldallal arrébb az okosok írták.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: feketemz »

fene nincs szerencsém úgy néz ki a féktárcsám ferdült meg egy kicsit, de nem folyamatosan hanem egy félfordulat után kezd el fogni ami miatt nehezen forog a kerék...
Azért még is csak leszereltem a kereket meg a féket is megnézni hátha valami más is van a háttérben,de szerencsére más nem. Esztergályoshoz kell vinnem,hogy megoldódjon ez a fékproblémám...
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: feketemz »

csoka írta:Ha tárcsafékes vagy,akkor a dugattyúk nem mennek vissza.Oka,el van koszolódva a nyereg,szétszedni-tisztítani,vagy a fékcső van elöregedve,összeszűkülve,cserélni.
Köszi! akkor elősször megpróbálom tisztítani hàtha csak az....
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: csoka »

Ha tárcsafékes vagy,akkor a dugattyúk nem mennek vissza.Oka,el van koszolódva a nyereg,szétszedni-tisztítani,vagy a fékcső van elöregedve,összeszűkülve,cserélni.
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám... sztenderdre állítoma mocit és próbálom pörgetni az elsőmkereket ,de alig akar forogni....folyamatosan fog a fékem. Tudnátok nekem ebben segíteni? Megpróbálom egyedül szerelni. CSak kéne egy kis útmutató mit,hogy csinláljak..egy link is megfelel..
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

DrV írta: Dobot felszabályoztatni? Nekem (tudtommal) imserősöm csiáltatta, pofák ferodoroztatása után azokat elvitte és azok lettek felszabályozva nem a kerákben a fékfelület (tudtommal azokat hívják dobnak...)
Én is a kerékben lévő agyat hívom fékdobnak.
A felszabályozáshoz tudni kell a dob aktuális átmérőjét, kopottságát. A felszabályozással azon kívül, hogy a dob ovalitását megszüntetik (nem biztos, hogy szükséges) a szerelt betétek átmérőjét a dobhoz igazítják pár tizedes hézaggal. Én vittem a kerekeket komplett (gumi nélkül), tengellyel együtt.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: DrV »

Thorwald írta: Érdemes lenne felszabályoztatni a dobot és újra ferodóztatni betéteket. Akkor újra a teljes felületén fognak a betétek.
Nemrég szabályoztattam fel a TS fékdobjait, fognak rendesen. :D

Dobot felszabályoztatni? Nekem (tudtommal) imserősöm csiáltatta, pofák ferodoroztatása után azokat elvitte és azok lettek felszabályozva nem a kerákben a fékfelület (tudtommal azokat hívják dobnak...)
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: gabsic »

RR_ZOZY írta:Sok tárcsát, dobot szabályoztam régen, nekünk mindíg lapkás (többnyire forrasztott lapkás) késeink voltak e célra. Gyorsacélt erre soha nem használtam, meg semilyen öntvény munkához.

Átlagos 750-es vagy 1000-res egyetemes esztergán én sem tudom elképzelni hogy nem forog el az MZ tárcsája, egyes gépeken a gépágy elejét is ki lehet szedni.

Pl. az E1N magyar gép ha ismeritek....elég kicsi, szinte műszerész pad....azon lehet nem forog el de nem is szokták szétnyírni ilyen munkákkal.
Nálunk a keményfémlapkás kés az sajnos luxus.
Ami késeket a környékbeli ismerős maszek gépműhelyek leselejteznek, abból élünk.
Evvan....
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

Sok tárcsát, dobot szabályoztam régen, nekünk mindíg lapkás (többnyire forrasztott lapkás) késeink voltak e célra. Gyorsacélt erre soha nem használtam, meg semilyen öntvény munkához.

Átlagos 750-es vagy 1000-res egyetemes esztergán én sem tudom elképzelni hogy nem forog el az MZ tárcsája, egyes gépeken a gépágy elejét is ki lehet szedni.

Pl. az E1N magyar gép ha ismeritek....elég kicsi, szinte műszerész pad....azon lehet nem forog el de nem is szokták szétnyírni ilyen munkákkal.
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: gabsic »

jura györgy írta:sziasztok véleményt vagy tanácsot kérnék ,esztergályosom mondja nekem nem tudja esztergálni ETZ fékzárcsámat mrt nem fér be a gépjébe MEG EGYÉBKÉNT IS NEM IS LEHET MERT TÚL KEMÉNY ANYAG ,na most az a kérdésem : igaz ez? válaszokat köszönöm üdv. juragy
Milyen padba nem fér be? Nem olyan nagy...
Ez a kemény anyag meg a legnagyobb baromság amit eddig hallottam.
Sima gyorsacél késsel csináltam, úgy vitte mint kés a vajat...
Üzenem az esztergányosnak hogy jobb kifogást találjon ki...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Andrá$ írta:Sziasztok,
Olyan problémám van hogy az első fékem nem a legjobb,egyszer kiszedtem a fékbetéteket akkor lehetett látni hogy nem teljes felületen fog talá 80-90% meg hogy nagyon "föl tükrösödött" megcsiszoltam de most megint ugyanolyan.Vkinek vmi ötlete.Lehet hogyha becsiszolnám az egészet jó lenne? :roll:
Érdemes lenne felszabályoztatni a dobot és újra ferodóztatni betéteket. Akkor újra a teljes felületén fognak a betétek.
Nemrég szabályoztattam fel a TS fékdobjait, fognak rendesen. :D
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Andrá$ írta:Sziasztok,
Olyan problémám van hogy az első fékem nem a legjobb,egyszer kiszedtem a fékbetéteket akkor lehetett látni hogy nem teljes felületen fog talá 80-90% meg hogy nagyon "föl tükrösödött" megcsiszoltam de most megint ugyanolyan.Vkinek vmi ötlete.Lehet hogyha becsiszolnám az egészet jó lenne? :roll:
Szia!

Olvasd el amit lentebb írtam!
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sziasztok,
Olyan problémám van hogy az első fékem nem a legjobb,egyszer kiszedtem a fékbetéteket akkor lehetett látni hogy nem teljes felületen fog talá 80-90% meg hogy nagyon "föl tükrösödött" megcsiszoltam de most megint ugyanolyan.Vkinek vmi ötlete.Lehet hogyha becsiszolnám az egészet jó lenne? :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Hát nekem a cégnél simán megcsinálta az esztergályos.Nincs abban semmi nehézség.
Abszolút nem okoz problémát az esztergakésnek.
Lassú fordulaton egy befogással mindkét oldalát megcsinálta.
Az az esztergályos elég béna lehet aki ezt nem tudja megoldani.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: DrV »

Javaslom a cnc gépet. Azokon sokkal keményebb lapkákat lehet használni, az reggelire eszi az anyagot tartalmazó munkadarabokat
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Csak egy két helyen vállalják el, úgy hogy egyszerre megköszörülik mind a két oldalát a tárcsának.

Nekem sem vállalta el az esztergályos ezt a mutatványt, mert megpróbálta de az MZ tárcsában van anyag. :)
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

sziasztok véleményt vagy tanácsot kérnék ,esztergályosom mondja nekem nem tudja esztergálni ETZ fékzárcsámat mrt nem fér be a gépjébe MEG EGYÉBKÉNT IS NEM IS LEHET MERT TÚL KEMÉNY ANYAG ,na most az a kérdésem : igaz ez? válaszokat köszönöm üdv. juragy
Esélytelen, hogy az esztergakésnél keményebb legyen... :D Vidd el egy normális helyre.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

jura györgy írta:sziasztok véleményt vagy tanácsot kérnék ,esztergályosom mondja nekem nem tudja esztergálni ETZ fékzárcsámat mrt nem fér be a gépjébe MEG EGYÉBKÉNT IS NEM IS LEHET MERT TÚL KEMÉNY ANYAG ,na most az a kérdésem : igaz ez? válaszokat köszönöm üdv. juragy
szerintem esztergályostól függ, mert egy rendes műhelyben meg tudják precízen csinálni, sufniban meg úgy sem érdemes.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok véleményt vagy tanácsot kérnék ,esztergályosom mondja nekem nem tudja esztergálni ETZ fékzárcsámat mrt nem fér be a gépjébe MEG EGYÉBKÉNT IS NEM IS LEHET MERT TÚL KEMÉNY ANYAG ,na most az a kérdésem : igaz ez? válaszokat köszönöm üdv. juragy
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 54 vendég