Fékek

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
ThUnDeR
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:25
Tartózkodási hely: Tura

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ThUnDeR »

Alfa írta:Az enyémen az van, amikor vettem is az volt, a műszaki 1 hónapos se volt rajta akkor. Szóval kis szerencsével a műszakin is az volt rajta, és simán átment. 8)
Nem nyugtattál meg teljesen, de egy próbát megér:) legfeljebb elviszem újra egy gyári tárcsával..

ThUnDeR

nyakas: beszélhetünk róla, de gondolom le kell menni Szolnok mellé:)
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: nyakas »

:) tudk segiteni a muszakisztatasban ha gondoljatok :wink: \:D/
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Az enyémen az van, amikor vettem is az volt, a műszaki 1 hónapos se volt rajta akkor. Szóval kis szerencsével a műszakin is az volt rajta, és simán átment. 8)
Avatar
ThUnDeR
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:25
Tartózkodási hely: Tura

fúrt első féktárcsa

Hozzászólás Szerző: ThUnDeR »

Sziasztok!

Jövő hónapban viszem műszakira a gépet és érdekelne hogy valaki vitte e már kifurkált első féktárcsával a szervek elé a gépet!?! Mennyire nézhetik rossz szemmel??

Köszi előre is!

ThUnDeR
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: torokb »

köszönöm
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

zsakfos írta: Az nem ugyanaz.Van a szimering ami a főfékhengerben van és van a karmantyú ami meg a fékdugattyún van.

sorry, ezt benéztem :oops:
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

kobraCode írta:
torokb írta:sziasztok!
ETZ tárcsafék főfékhengerében cserélnék kis karmantyút. Amit kaptam karmantyú, azon (átmérőben) van egy lépcső kb középen. Namost fékkar felé a lépcső utáni szélesebb rész nézzen, vagy a lépcső előtti keskenyebb?

torokb!

érdemes még a karmantyút szimeringre váltani, mert azok jobban bírják! 20*10*8 as méretű ha jól emlékszem!
Az nem ugyanaz.Van a szimering ami a főfékhengerben van és van a karmantyú ami meg a fékdugattyún van.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

torokb írta:sziasztok!
ETZ tárcsafék főfékhengerében cserélnék kis karmantyút. Amit kaptam karmantyú, azon (átmérőben) van egy lépcső kb középen. Namost fékkar felé a lépcső utáni szélesebb rész nézzen, vagy a lépcső előtti keskenyebb?

torokb!

érdemes még a karmantyút szimeringre váltani, mert azok jobban bírják! 20*10*8 as méretű ha jól emlékszem!
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

torokb írta:sziasztok!
ETZ tárcsafék főfékhengerében cserélnék kis karmantyút. Amit kaptam karmantyú, azon (átmérőben) van egy lépcső kb középen. Namost fékkar felé a lépcső utáni szélesebb rész nézzen, vagy a lépcső előtti keskenyebb?
A lényeg a karmantyú külső élében van.Valahogy igy néz ki ha jól emlékszem.Így kell állnia:
Kép
Bocs a hevenyészett rajzért.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: torokb »

sziasztok!
ETZ tárcsafék főfékhengerében cserélnék kis karmantyút. Amit kaptam karmantyú, azon (átmérőben) van egy lépcső kb középen. Namost fékkar felé a lépcső utáni szélesebb rész nézzen, vagy a lépcső előtti keskenyebb?
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: nyakas »

nem lesz baja :wink:
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Nyakas köszi megpróbálom. Ha még nem engedem le az olajat, és kiszedem a fékbetéteket, és úgy pumpálom ki a dugattyúkat akkor annak nem lesz baja?
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: nyakas »

:!: Javaslom szedd ki afeknyereg dugokat utana a karmantyukat es alatta tisztitsd ki karmantyu hazat ezutan szereld vissza az egeszet ha kell csereld a karmantyukat :wink: :idea:
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Sziasztok!

Nekem is hasonló a gondom mint Dénesnek, szorul az első fékem. Nekem szerelés után kezdett el szorulni. Kivettem a betéteket hogy megcsiszoljam mert nagyon nyikorogtak, teszem vissza, összerakom, mondom nyomok egy próbát, és azóta szorul, de annyira hogy kézzel alig tudom áthajtani az első kereket!
Csináltam egy fékolaj cserét, annak rendje módja szerint, légtelenítés meg minden ahogy a nagy könyvben megvan írva, de ez sem segített :(
Valakinek van valami ötlete mit lehetne most kezdeni? Ja ferodol nem túl vastag!

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Hát sajnos nemigazán van mivel melegítenem, konyhába meg nem hozhatom be. :) Én kiszoktam rakni a tűző napra a betonra, a csapágyat pediglen mélyhűtőbe. Nemtudom, hogy ez így mennyire szakszerű, de eddig bevállt. Bár a szétcseszett csapágyfészek kihézagolása nem lett tökéletes... :( Még mindig szorul a kerék, de már csak enyhén, és mintha excentrikusan forogna az agy...áhhh... #-o
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: bambi »

Dénes írta:Köszönöm a hozzászólásokat, akkor veszek normális fékbetétet, távtartót, felszabályoztatom a tárcsát, megnézem h középen áll-e a féknyereg. (egyébként ezt néztem már és jónak tűnt, de mégegyszer), mindent szépen tisztán összerakok.
Ha ezek után sem lesz jó, akkor ismét jelentkezek itt, a Fékek topikban. :lol:

update: a kerékszorulás kipipálva! Tudjátok van az a Bambi technology, hogy ha szétvan verődva a csapágyfészek akkor sörösdobozzal kell kihézagolni. Namost az én kerekem is így készült, csakhogy a sörösdoboz az összeszerelésnél összegyűrődött és emiatt feszült a cuccos. (gondolom én) Szóval most iszok egy sört és próbálkozok még, ha nemjön össze agycsere..? :(
Kereket ne felejsd melegíteni :D
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Köszönöm a hozzászólásokat, akkor veszek normális fékbetétet, távtartót, felszabályoztatom a tárcsát, megnézem h középen áll-e a féknyereg. (egyébként ezt néztem már és jónak tűnt, de mégegyszer), mindent szépen tisztán összerakok.
Ha ezek után sem lesz jó, akkor ismét jelentkezek itt, a Fékek topikban. :lol:

update: a kerékszorulás kipipálva! Tudjátok van az a Bambi technology, hogy ha szétvan verődva a csapágyfészek akkor sörösdobozzal kell kihézagolni. Namost az én kerekem is így készült, csakhogy a sörösdoboz az összeszerelésnél összegyűrődött és emiatt feszült a cuccos. (gondolom én) Szóval most iszok egy sört és próbálkozok még, ha nemjön össze agycsere..? :(
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nem írtad hogy "magától" kezdett e el szorulni vagy szerelted -e előtte. Nekem ugyanis a fék alatt van két alátét, mert simán alátét nélkül betéve a fékpofák közti rés egyszerűen nem ott van mint a tárcsa, és szorul. Egyszer akkor szívtam meg, amikor úgy voltam vele "minek az oda ha nem muszáj", és a kerék meg se mozdult amikor meghúztam :lol:

Tanács: Vedd le a féknyerget, húzd meg (új és jó anyagú) távtartóval az összes csavart, ellenőrizd forog-e a kerék, ha igen, akkor nézd meg hogy a féknyereg elhelyezése hol "kényelmes" (amikor a fék nem fog, a pofák távol vannak, lődd be a kettő közé középre a féktárcsát), becsüld meg a távolságot (a féknyereg anyaga és a telószáron a csavarhely között) és aszerint válassz alátétet. A csavar asszem 10 es, de a 12 es és 14 es alátét is simán jó oda. Azért kellhet másik, mert ezek gyárilag nem ugyanolyan vastagok, a 10 es a legvékonyabb és így felfele. Persze esztergálhatsz sajátot is a pontos méretre, de általában van jó ezek közül.

A fék annál jobb lesz minél szimmetrikusabban van elhelyezve (legalábbis ez a tapasztalatom, jót tesz neki ha mind2 dugattyú ugyanannyit mozdul) a pofák közti résben a féktárcsa, pontosabban "a tárcsa köré a rés" .

A fékkel gond csak akkor van, ha teljesen kiengedett helyzetben a tárcsa vastagabb mint a rés, de ekkor sem a tárcsa a hibás, hanem a féknyereg, vagy a fékbetétek túl vastag ferrodolja.
Avatar
Peti ETZ250
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2008.08.21. 09:23
MZ-d típusa: MZ ETZ250
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Peti ETZ250 »

A fékbetétek mennyire kisipari?Nem lehet hogy túl vastag a ferodol?
Ill. egy légtelenítés is segíthet!
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Dede, a fékem is szorul..:( Igazából, most ez a fő problémám, asszem a távtartót kicserélem ha van is benne....köszi az töletet amugy srácok. Naés a fékre valaki valamit?
Avatar
Peti ETZ250
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2008.08.21. 09:23
MZ-d típusa: MZ ETZ250
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Peti ETZ250 »

Mert valójában nem a féked szorul.Meghúzod az anyát megfeszülnek a csapágyak és nem tudnak megfelelően forogni.

Ja a féknyeregben lévő alkatrészek zsírzásával óvatosan, mert fékezésnél felmelegszik és lefolyik a fékpofákra.A hatást nem ecsetelem!!!!!!!!
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Akkor megnézem, hogy van-e távtartóm...Persze, ha lazítok az anyán nem szorul a kerék (kivett fékpofáknál néztem)...de ez összefüggene a fék szorulásával is? :-k
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dénes 2009.07.04. 23:53-kor.
Avatar
Peti ETZ250
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2008.08.21. 09:23
MZ-d típusa: MZ ETZ250
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Peti ETZ250 »

Dénes írta:Sziasztok, lenne egy kis tárcsafékproblémám. A gondom az, hogy állandóan befog a fék, viszont nem tudom hogy mitől. A féknyerget szétszedtem (bár semmi dzsuva nem volt benne) azért áttöröltem, kitisztítottam, a dugattyúkon semmilyen rendellenesség nincsen.
A fékpofát rögzítő stiftek nincsenek szétrohadva. Ezeket felpolíroztam, kis zsírral átkentem. A fékpofa lyukjain simán átmegy, nem szorul. A lemezrugót is átkentem zsírral, még a porvédők alá is tettem, hátha.
A dugattyúk látszólag nincsenek beragadva, mindkettő mozog, kézzel könnyen vissza tudom tolni.
A főfékhengerem ha jól tudom Hyosung cucc a'la Bambi, ami nincs 1 éves sem.
Próbáltam már lemezrugó nélkül is, így kattog de legalább ugyanúgy szorul. :D

És tudom, hogy mindenkinek hozzáér a fékpofa, de ez nem hozzáér hanem fog is...
A tárcsámon viszont vannak bordák, a felszabályoztatása hamarosan bekövetkezik, addig is tipp, hogy most mihez nyúljak? (magamhoz?)

Ja és az mennyire normális, ha az első kerék tengelyén az anyát úgy rendesen meghúzom (nem izomból azért) akkor megszorul a kerék is és alig akar forogni.?
Előre is köszi az ötleteket.
Szeva Dénes!

Leírásod alapján úgy gondolom a két problémád összefügg egymással.Az első kerék tengelyén az anyát úgy rendesen meghúzom és szorul a kerék írtad, ez attól lehet hogy: a kerék agyban a két csapágy között kéne lenni egy távtartó rúdnak ami ezt a szorulást megakadályozza.Ennek hiánya okozza még a csapágyak tönkre menetelét ill. lötyögni fog a kerék a nagy surlódás miatt néhány km után.
Próbáld ki, lazítsd le a tengelyen lévő anyát pörgesd meg a kereket, nem fog szorulni!!!

A mocim előző tulaja úgy gondolta, az a távtartó rúd felelsleges és kivette.A csapágy törmelék szétverte a kerékagy belsejét és felnicserére kényszerültem!

Üdv Peti!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nekem a hátsó kerék csinálta ezt, mert hiányzott a két csapágy között a távtartó. Nézd meg, ha nem te raktad össze lehet onnan is "kispórolták", vagy összenyomorodott az idők folyamán, ha újonnan lett véve akkor lehet hogy szar puha anyagból csinálták.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Sziasztok, lenne egy kis tárcsafékproblémám. A gondom az, hogy állandóan befog a fék, viszont nem tudom hogy mitől. A féknyerget szétszedtem (bár semmi dzsuva nem volt benne) azért áttöröltem, kitisztítottam, a dugattyúkon semmilyen rendellenesség nincsen.
A fékpofát rögzítő stiftek nincsenek szétrohadva. Ezeket felpolíroztam, kis zsírral átkentem. A fékpofa lyukjain simán átmegy, nem szorul. A lemezrugót is átkentem zsírral, még a porvédők alá is tettem, hátha.
A dugattyúk látszólag nincsenek beragadva, mindkettő mozog, kézzel könnyen vissza tudom tolni.
A főfékhengerem ha jól tudom Hyosung cucc a'la Bambi, ami nincs 1 éves sem.
Próbáltam már lemezrugó nélkül is, így kattog de legalább ugyanúgy szorul. :D

És tudom, hogy mindenkinek hozzáér a fékpofa, de ez nem hozzáér hanem fog is...
A tárcsámon viszont vannak bordák, a felszabályoztatása hamarosan bekövetkezik, addig is tipp, hogy most mihez nyúljak? (magamhoz?)

Ja és az mennyire normális, ha az első kerék tengelyén az anyát úgy rendesen meghúzom (nem izomból azért) akkor megszorul a kerék is és alig akar forogni.?
Előre is köszi az ötleteket.
Avatar
Peti ETZ250
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2008.08.21. 09:23
MZ-d típusa: MZ ETZ250
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Peti ETZ250 »

Szivesen örülök, hogy segíthettem!
Üdv: Peti :)
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: torokb »

Mofakernél kapható ETZ első főfékhengerrel van valakinek tapasztalata? 10esér adják, érdemes?
Miku
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.03.25. 18:28
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Miku »

Elvittem Tabori Tuningba, megcsiszoltak, UGGGYANUGY csikorog mint elotte. Fasza.. :cry:
De legalabb a szivargo teleszkop szimmeringem meg lett csinalva! :)
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: conus »

nekem gyári van és nyikorog... na? :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
merojoc
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2008.05.22. 20:59
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye:Vértesszõlõs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: merojoc »

Nemrég vettem a vaterán gyáriakat 300ft/pár mingyárt megvettem mind 3 párat.
Úgy fog mint állat se nyikorgás se semmi.
Néha ki lehet fogni.
ETZ 251
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: hell »

Én 740 vettem fékpofát és nyikorog is mint állat! De majd bekopik............ :twisted:
Avatar
kuti
Aki nem csak motorral tud elesni
Aki nem csak motorral tud elesni
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2008.02.26. 15:12
MZ-d típusa: Etz125, Ts250/1
Tartózkodási hely: Pápa, s Bakony kanyarjai...

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: kuti »

Én 790ért vettem Gyurm@túra előtt.
Aki sokat esik..... // A kevés lóerőt sok bátorsággal pótolom! :) Adatlapom Galériám
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Ti mennyiért veszitek a fékpofákat a tárcsához?

840 Ft-ért vettem egy párt kicsit olcsónak tartottam.
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Samu »

Így van, fékbetét csere vagy csiszolás! A tárcsádnak semmi baja!
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: coco »

Miku. Csereld ki a fekbeteteket vagy ha a regiek meg jok akkor vedd ki es csiszold meg oket. Nekem ezzel abba is maradt a nyikorgas.
Miku
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.03.25. 18:28
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Miku »

Sziasztok,

az elso tarcsafekemmel van gondom - csikorog borzalmasan.
Tokeletesen mukodik, jol fog, de a szomszed keruletben is halljak, hogy fekezek. :) A bukosisak miatt elviselheto egyebkent.
Ha csak siman forgatom a kereket sztenderen akkor is nyikkan, enyhen lassitja a kereket, de menet kozben nem veszem eszre, gyorsul, 120km/h a vege (ETZ251).

Eddig minden szerelo azt mondta, hogy ez ilyen, nincs mit csinalni vele. Kicsereltethetem a tarcsat, de nem garantaljak hogy barmivel is jobb lesz.

Van otletetek?

Koszi:
Miki
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: torokb »

Samu írta:1. nincsen
2. nagyon sok felmegy, Grimeca, Brembo, Hyosung, japán csodák főfékjei...
Király, már megyek is a bontóba :)
kösz
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Köszi a segítséget! :)

Ha csütörtökön hazaérek a szolgálatból időben, akkor megyek is boltba és bevásárolok, plusz még első fékbetétet is veszek, mert Gyurm@ túrán szerintem megégtek és olyan hangja van, mint egy taligának :lol:
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Papszi írta:1100 Ft és NEM Simson kapcsoló :D Megnéztem, hogy milyen kapcsoló van a Simsonon, hát az jóval nagyobb...
Én is ilyen kütyüt használtam Simora. Egyszerű és nagyszerű.
Amúgy ha Simora teszed akkor Simo kapcsoló, ha MZ re akkor MZ :D

Üdv.
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Papszi »

1100 Ft és NEM Simson kapcsoló :D Megnéztem, hogy milyen kapcsoló van a Simsonon, hát az jóval nagyobb...
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Papszi!

A féklámpakapcsoló Simsoné ugye? :)
Mennyibe került?
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Papszi »

matt1989 írta:Köszönöm a segítséget, de sajnos nem járok Nyárlőrinc felé :(
Ha jössz Sástó túrára, akkor sec perc alatt meg tudjuk neked is csinálni! Csak a lábtartó mögé kell feltenni ezt a lemezt, meg rá a féklámpakapcsolót és szinte kész :)
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Köszönöm a segítséget, de sajnos nem járok Nyárlőrinc felé :(
misi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.09.12. 12:46
MZ-d típusa: etz 250
Tartózkodási hely: nyárlörinc

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: misi »

a saváll lemez nekem van ha erre jársz adok.
misi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.09.12. 12:46
MZ-d típusa: etz 250
Tartózkodási hely: nyárlörinc

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: misi »

az nem réz hanem 3mm savállo lemez kivan polirozva.
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

És azt a réz tartólemezt honnan szerezted hozzá? :shock:
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Papszi!

Ennél a képnél látom, hogy új csavart tettél be, ahol az eredeti féklámpakapcsoló volt:
http://kepfeltoltes.hu/view/090425/STA4 ... es.hu_.jpg

A kérdésem a következő lenne:

Csak egy teljesen normális ilyet tettél bele?:
http://www.nast.hu/images/metro/26.metr ... csavar.jpg

Sajnos nekem is meghalt a régi kapcsolóm menettel együtt :D
és kellene valamit kezdeni vele.
misi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.09.12. 12:46
MZ-d típusa: etz 250
Tartózkodási hely: nyárlörinc

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: misi »

Szia Papszi!
elkészült a féklámpa kapcsolo szuperul müködik.
küldöm a képeket.
Udv:Misi
Kép

Kép
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Papszi »

conus írta:Papszi!

utángyártott fékbetétből van magyar, tájvání, meg török.
neked milyen van benne? tájváni vagy magyar? :mrgreen:
Az én fékem bolti :twisted:!!! Most, hogy török-e vagy milyen azt nem tudom, de szerintem magyar :)
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Samu »

1. nincsen
2. nagyon sok felmegy, Grimeca, Brembo, Hyosung, japán csodák főfékjei...
torokb írta: 1. más típusú fékből ugye vizsgán nincs gond?
2. Tudtok e olyan típust mondani ami közdarab esztergálása nélkül is jó lesz oda?

köszi előre.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: goss valamint 44 vendég