Futómű

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sell »

Hy, ha 10-el többet mutat, az még a jobbik eset, unokaöcsém panaszosan érkezett pár héttel azután , hogy végre vett egy működő kilóméter órát , nem megy a gépe (250 etz) végre csak 90-et. Gps-el bemértem neki, óra szerint 90 , valójában 117 km/h. Kérdeztem mennyivel közlekedett városban?A válasz, " óra szerinti 50 körül".
Szerencsére nem futott trafiba.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Miklós_88 írta:A mutató arrébb tolására nem is gondoltam.
Mindig tanul valami újat az ember :)
Nálam működött.Többet mért kb 10-el,mutatót átbillentettem a kis pöckön,aztán ahol megállt attól kissé még tovább toltam kézzel,aztán vissza a helyére és próba.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

A mutató arrébb tolására nem is gondoltam.
Mindig tanul valami újat az ember :)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Miklós_88 írta:Ez valóban így van. Viszont ha mindenből a belevalót teszem bele, a sebességet csalja el. Valahol biztos van benne még trükk, amire nem gondolok, de jó így, ahogy van.
A pontos sebesség jelzése nekem többet ér.
Ha a sebességet elcsalja akkor ha a belevaló fogaspár van hátul,akkor ott meg az órában kell utánállitani.
Simán a mutatót odébbtolod amennyivel kell.
Igaz ahhoz az óraüveget lekell venni,de simán belehet állitani úgy :wink:
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Ez valóban így van. Viszont ha mindenből a belevalót teszem bele, a sebességet csalja el. Valahol biztos van benne még trükk, amire nem gondolok, de jó így, ahogy van.
A pontos sebesség jelzése nekem többet ér.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Miklós_88 írta:Ha az óra pontosan méri a sebességet, és a távolságot is, akkor szerencséd van.
Nekem a lánc szakadást követően kellett újjá építenem a km óra kihajtást.
Én csak azt tudtam elérni, hogy a sebességet mutassa pontosan (GPS is ugyanazt mutatja végig), a távolságot viszont elcsalja. Ott 15%-al kevesebbet mér, mint valójában.
Ezért először kicsit meglepődtem a számolt fogyasztás adatokon :D
Akkor neked nem a megfelelő fogszámú kerék van benne.Ha fontos neked hogy pontosan mérje a megtett távolságot,akkor vegyél belevalót.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Ha az óra pontosan méri a sebességet, és a távolságot is, akkor szerencséd van.
Nekem a lánc szakadást követően kellett újjá építenem a km óra kihajtást.
Én csak azt tudtam elérni, hogy a sebességet mutassa pontosan (GPS is ugyanazt mutatja végig), a távolságot viszont elcsalja. Ott 15%-al kevesebbet mér, mint valójában.
Ezért először kicsit meglepődtem a számolt fogyasztás adatokon :D
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zudori »

Erre nem találsz dokumentációt. Elmélet: az órák egységesen azonosak, a 16"-os kerék kisebb kerületű= többet forog ugyanazon a távon. Vagyis az áttételt úgy kell módosítani, hogy a spirál forgása "normál" maradjon, lassítani kell. Azaz kisebb fogszámú meghajtó fogaskoszorú kéne. A 18"-16" kerék gumizott állapotú átmérő különbsége kb adhatja a jelzett eltérést.
A készleten lévő meghajtó kerekek között eddig 3 variációt/fogszám/méret találtam, és még nincs minden darab átnézve........[/quote]


Úgy néz ki, megoldódott a dolog!
Egyszerűen vettem ETZ-150-hez való karikát és tengelyt, a hozzá tartozó bakelit házzal és rugóval. Ezek után álltam neki a szétszedésnek. A benne lévő tengely fogszáma 12, a fogaskeréké pedig 24. Amit vettem, annak 15 és 27 a fogainak a száma. Ezért mért rosszul, most benne az új és pontos, kb 2-3% az eltérés, de ez már bőven jó! Ja és az órában lévő mutató is gyönyörűen mutat, nem rezeg, nem cicereg!
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Zudori!
Amit linkeltem töröknek van írva,az lesz a szép ha tajwani.
Már mindegy,ez kerül majd rá télen,annál biztos jobb mint ami rajta van,már egész jól állok a motorral,sokat javult szépült a megvétel utáni felújítás óta,jelenleg a két rugóstag a gép szégyene.
Cerebellumm
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2013.09.07. 20:09
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 250
Tartózkodási hely: Enying

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Cerebellumm »

Sziasztok! :D

Tanácsot kérnék TS 250 motorral kapcsolatban. A csomagtartót szeretném levenni, de sehogy nem jövök rá hogyan lehetne. Mert ugye semmi csavar nem rögziti. Szétkalapálni meg nem szeretném, bár elég rozsdás már. A motorállványt (sztendert) is le szeretném venni, azzal kapcsolatosan is szivesen fogadnék tanácsot. Köszönöm szépen. :D
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zudori »

Én is erre gondoltam, már ami a kerék átmérő különbségből adódik. Azért gondoltam,hogy elképzelhető nálam 18 colos kerékhez méretezték azt a bizonyis fogaskereket, ezért is siethet. Most már csak azt kéne tudni,milyen kellene bele?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zudori írta:Segítséget szeretnék kérni SOS!!!
Kicsit gondban vagyok, hogy ide kell-e írnom, de végül is csak a kerék környékéről van szó..
Szóval kis ETZ-m van és a kilóméter órám nem pontos, a sebességgel kapcsolatban, nem érdekel, de a távolságot is rosszul mérki, kb. 10%-al többet mér, mint a valóságban megtett út.
Arra gondoltam, hogy lehet egyszerűen csak nem jó a spirál kihajtásnál beletett fogaskerék, akitől vettem, nem törődött ezzel és beletett valami másik félét.
Tudja-e VALAKI, hogy a kis ETZ-be milyen méretűek ezek az alkatrészek?
Nagyon megkönnyítené a dolgunkat. Dokumentáció nélkül sajnos nem tudok továbblépni!

Előre is köszönöm!
Erre nem találsz dokumentációt. Elmélet: az órák egységesen azonosak, a 16"-os kerék kisebb kerületű= többet forog ugyanazon a távon. Vagyis az áttételt úgy kell módosítani, hogy a spirál forgása "normál" maradjon, lassítani kell. Azaz kisebb fogszámú meghajtó fogaskoszorú kéne. A 18"-16" kerék gumizott állapotú átmérő különbsége kb adhatja a jelzett eltérést.
A készleten lévő meghajtó kerekek között eddig 3 variációt/fogszám/méret találtam, és még nincs minden darab átnézve........
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zudori »

Segítséget szeretnék kérni SOS!!!
Kicsit gondban vagyok, hogy ide kell-e írnom, de végül is csak a kerék környékéről van szó..
Szóval kis ETZ-m van és a kilóméter órám nem pontos, a sebességgel kapcsolatban, nem érdekel, de a távolságot is rosszul mérki, kb. 10%-al többet mér, mint a valóságban megtett út.
Arra gondoltam, hogy lehet egyszerűen csak nem jó a spirál kihajtásnál beletett fogaskerék, akitől vettem, nem törődött ezzel és beletett valami másik félét.
Tudja-e VALAKI, hogy a kis ETZ-be milyen méretűek ezek az alkatrészek?
Nagyon megkönnyítené a dolgunkat. Dokumentáció nélkül sajnos nem tudok továbblépni!

Előre is köszönöm!
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zudori »

Patriknak!

Szerintem a fénykép alapján ugyan arról a teleszkópról beszélünk.
Én megnéztem az általam belinkelt- Tajwaninak írt cuccot, sajnos annyira kemény a rúgó rajta, hogy összenyomni sem lehetett, így ott hagytam.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Én is itt tartok,vagyis kicsit előrébb mert már én megrendeltem és már meg is jött két hete!
Csak télen fogom rárakni mert más egyéb munkálatok is lesznek(eléggé szét lesz kapva a gép) és mindent egyszerre akarok megcsinálni,addig összevásárolok mindent ami kell.
A lényeg: ezt rendeltem: http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=5453
Ránézésre jó,masszív,szép,a krómozása kimondottan tetszetős. Az,hogy milyen lesz menet közben csak tavasszal derül ki ebbe az őszi trutyis időbe már nem rakom fel,meg ahogy írtam mindent egyszerre akarok megcsinálni,ne keljen szétszedni kétszer ugyan azt.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zudori »

Vagy csak egyszerűen ilyen volt kapható!

Egyébként most nálam is hátsó teleszkóp projekt van, nagy dilemma közepette!
Van a piacon több féle, még szépnek is mondható, de az információk szerint nem jók.
http://www.motoralkatresz24.hu/term%C3% ... 0000132386, legutóbb ezt nézegettem.
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

A hét végén lemérem az adatokat és próbálok valami azonosítót keresni rajta. Az ülep kisebb gond lenne, a gerincre mért ütése kellemetlenebb.
Gyanítom, aki ezt rárakta, vagy sok csomaggal túrázott, vagy nehéz "természetűek" voltak, vagy mindkettő. :lol:
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sell »

Elmondottak alapján kicsit sem csodálkozok rajta, hogy ki szeretnéd cserélni. Szóval ezzel elég hamar kockásodik az üllep. Vastagabb, vagy hosszabb a rugó benne mint a gyári? A gyári 7mm vastag és 16 menetből áll, a külső átmérője a meneteknek 55mm. Előfeszítetlen hossza pedig 26cm.
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Köszönöm! :D

A keménységen kívül az előfeszítő karok is kifelé állnak "lágy" állapotukban, mert csak 90°-al fordulnak el. :|
Elég egy idióta dolog, szerintem idővel ezek le lesznek cserélve gyárira.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok, szép a gép, nekem is tetszik, azt észre vetem én is hogy a hátsó rugós-tagok nem eredetiek üdv. juragy
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

sell írta:Hali, csini a gép, csak az a kérdés, ha már most ilyen jól néz ki akkor a továbbiakban mit bütykölsz vele. :D 8) Komolyabban, szép masina, gratula, sok egészséges kilómétert kívánok. Amit viszont szerettem volna kérdezni milyen hátsóteló ami a gépeden van?
Nincs mit bütykölnöm tovább, ez a kész (mai) állapot, próbaút előtt. :D
Nem tudom milyen hátsó teló van rajta, de olyat üt, hogy szabályosan lerobbant a csomagtartódoboz teteje, amikor egy kátyúba belementem. Érdekes, nem volt túl mély, csak több egymás után, de letört mindkét zsanérja és kiszakadt a zár, pedig alig volt benne valami. Reflexből kaptam utána, hogy az irataim ne repüljenek el a fedéllel együtt. Szerencsére a motornak nem lett semmi baja, a doboz azóta kuka (fele az árokszélen maradt), annyira kitört, hogy nem találtam érdemesnek tovább ragasztgatni.
Szóval nem jó teló, a gerincre is nagyot üt, pedig nem vagyok lepkesúlyú. Szerintem kettő mázsás emberrel működhet jól. #-o
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, csini a gép, csak az a kérdés, ha már most ilyen jól néz ki akkor a továbbiakban mit bütykölsz vele. :D 8) Komolyabban, szép masina, gratula, sok egészséges kilómétert kívánok. Amit viszont szerettem volna kérdezni milyen hátsóteló ami a gépeden van?
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

MrDok írta: Ok, így már érthető, és tényleg jól néz ki....... :mrgreen:
Akkor had osszam meg örömömet veletek, elkészült a gép. Már mentem is vele, gyönyörűen fut, de még nagyon óvatosan bántam vele (bejáratós, ez volt a hajtókarcsapágyas gép).

Kép
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Thorwald írta:
Na jó, kicsit hatásvadász komment volt, akadt más meló is, azért lett ennyire szétkapva. :wink: Ez egy hosszabb folyamat vége, csak olyan irreális kinézete volt így...
Ok, így már érthető, és tényleg jól néz ki....... :mrgreen:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

MrDok írta: Azért nem kellett volna kivenni sem a blokkot, sem a lengővillát. Blokk ellóg a felső felfüggesztésen, a lengővilla meg a hátsó telón. A láncot szétakasztva félrehúzni.
1-2 órás műtét.
Na jó, kicsit hatásvadász komment volt, akadt más meló is, azért lett ennyire szétkapva. :wink: Ez egy hosszabb folyamat vége, csak olyan irreális kinézete volt így...
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Thorwald írta:Torzó modern módra. 8)

Kép

Mindezt a motortartó lemez törése miatt. :twisted: De lagalább szép idő volt. :D
Azért nem kellett volna kivenni sem a blokkot, sem a lengővillát. Blokk ellóg a felső felfüggesztésen, a lengővilla meg a hátsó telón. A láncot szétakasztva félrehúzni.
1-2 órás műtét.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Torzó modern módra. 8)

Kép

Mindezt a motortartó lemez törése miatt. :twisted: De lagalább szép idő volt. :D
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

KILL3R etz írta:Értem, csak ezek ugyanolyan lutrik, csak kicsit többe kerülnek... :lol:

Illetve az összeperemezett házú, gázos telóban nehéz lesz szimeringet cserélni 3-4 év múlva. :roll:
Törtem rajta a fejem, hogy hiába lesz nagyon frankó telóm, ha a váz nem elég merev és az első villa is nyaklik, nem tudom kihasználni. Nekem talán csak a rugók jók az egész telóból, de azokat is újra kéne krómozni. Becsúszószár rozsdás - kuka. A teló kicsit rögbe, tehát az alsó szár is felújításra szorul. Szimmering új. :))
Alsó - felső szilent kuka, ha szépre akarom, akkor az egészet újra kell krómozni. (Alsó szárak, felső szemek, rugók.)
2 becsúszószár 3000 / db, felújító készlet (ha lehet kapni) szintén ennyi, krómozás is 8-10 pénz. Szilentek, olaj olcsó, de akkor még foglalkozni kell vele, próbálni, stb. És akkor még mindig van egy 33 éves ki tudja milyen mértékben elfáradt rugós telóm, ami szép, nem ereszt, csillapít ugyanannyiért, mintha vettem volna 1 pár újat. (Gyárira hajazó utángyártottnál is vannak kétségeim az anyagminőséget illetően, ha a többi utángyártott cucc minőségéből indulok ki.) Ha meg már újat veszek, akkor legyen progresszív, állítható és olyan, ami nekem tetszik. Nézegetem a kupás gépeket, ott is gyári telók vannak, de van rá egy fogadásom, hogy hány közülük eredeti és mennyit kellett 3-4-5 darabból összerakni, hogy jó legyen. Nekem erre sem időm, se energiám, se pénzem. De ha valakinek van hibátlan jó állapotú telója egy 10-esért, akkor azonnal szóljon! :)
TS powa!
Kép
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Értem, csak ezek ugyanolyan lutrik, csak kicsit többe kerülnek... :lol:

Illetve az összeperemezett házú, gázos telóban nehéz lesz szimeringet cserélni 3-4 év múlva. :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

KILL3R etz írta:Amúgy miért akartok cserélni?

:-k
Van az a pont szerintem,amikor az ember már megunja a sokadik szar telóalkatrészt.
Vagy nézzük az én mostani esetemet.
Szarok a rugóim.Ez tény.Az Őrség túrán egyértelműen látszott számomra(mondjuk eddig is tudtam,de még jobban bebizonyosodott)
Te is azt mondtad amit lehet kapni rugót,az szerinted nem sokat érhet.
Mi marad?
Túrni a netet használt,de még jó állopotút keresni.
Börzén keresni.
Vagy bejön vagy nem.


Mondjuk én szerencsés vagyok mert valaki igért nekem rugókat :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Amúgy miért akartok cserélni?

Ezeknek az áraknak a feléből fel lehet újítani becsülettel egy gyári párt, és az azért nem nevezhető rossznak, és még illik is a motorra.
Anno én is cserélni akartam, gázos Showa-ra, aztán felújította Bambi a telókat, és már nem akartam cserélni... :D

Persze biztos jobb egy gázos, csillapításállítós teló, de nem látom szükségét.
A linkelt telók a hatásos marketingszöveg ellenére kb ugyanolyan felépítésűek mint a gyári MZ. A progresszív rugó előrelépés lehet, de ha túl puha, akkor megint semmi értelme. :-k
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Kerestem 360 mm-es cuccot, ezt dobta a kereső:
http://www.ebay.co.uk/itm/SUZUKI-GSX-40 ... 462189da5f

A magyar linken azt írja az eladó, hogy mindent be tud szerezni olcsóbban, ez szerintem megér egy misét.
TS powa!
Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

sunbim írta:
tiger1342 írta: Én úgy tudom, ezek is jók.
Én meg ilyennel szemezek már egy ideje, de senkit nem találtam, akinek lenne vele tapasztalata:http://www.kormanylengescsillapito.com/ ... _shock.htm
YSS HIBRYD LENGÉSCSILLAPÍTÓ PÁR 13.400 Ft + szállítás 6800. ...
Megállna 20200-ban ?? :shock: A tudásához kétség nem fér. Az élettartam a kérdéses. :-k Ki kellene próbálni. Lehet karácsonyra kérek egy párat a családtól.
Igen, és ha már ennyit kiadsz érte, legalább progresszív rugós is lesz, nem a teljesen hagyományos. Restaurálni nem jó, de nálam az nem szempont. :) Kíváncsi vagyok milyen, de senkinek sincs... :)

Szerk: próbáltam keresni 250-es motorra való YSS cuccot, hogy kb 150 kg-os motorra milyen való...
Pl ez majdnem jó MZ-re, csak rövidebb kicsit: http://www.ebay.com/itm/COUPLE-OF-SHOCK ... 51c256abbe

Szerk2: Itt egy kis segítség a kiválasztáshoz: http://www.yssusa.com/product-code-explain.html
TS powa!
Kép
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sunbim »

tiger1342 írta: Én úgy tudom, ezek is jók.
Én meg ilyennel szemezek már egy ideje, de senkit nem találtam, akinek lenne vele tapasztalata:http://www.kormanylengescsillapito.com/ ... _shock.htm
YSS HIBRYD LENGÉSCSILLAPÍTÓ PÁR 13.400 Ft + szállítás 6800. ...
Megállna 20200-ban ?? :shock: A tudásához kétség nem fér. Az élettartam a kérdéses. :-k Ki kellene próbálni. Lehet karácsonyra kérek egy párat a családtól.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Köszi!
Hát az ebay-es tényleg baromi jól néz ki ,de nincs most pénz...ööö kedvem ilyet venni! :o
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Patrik írta:És ehhez mit szóltok?
http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=5453

Nem akarok kínlódni a régiekkel és elég gyatra állapotban vannak,ha ez elfogadható minőség rendelnék egy párat.
Én úgy tudom, ezek is jók.
Én meg ilyennel szemezek már egy ideje, de senkit nem találtam, akinek lenne vele tapasztalata:http://www.kormanylengescsillapito.com/ ... _shock.htm
YSS HIBRYD LENGÉSCSILLAPÍTÓ PÁR 13.400 Ft + szállítás 6800.

Németek meg ilyet raknak a motorra, ez is tuti fasza, de árban majdnem ott van, mint a VAPE:
http://www.ebay.de/itm/Hagon-Federbeine ... 35ca343e6e
TS powa!
Kép
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Patrik »

És ehhez mit szóltok?
http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=5453

Nem akarok kínlódni a régiekkel és elég gyatra állapotban vannak,ha ez elfogadható minőség rendelnék egy párat.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sell »

KILL3R etz írta:http://webmotors.hu/LENGESCSILLAPITO_SZILENT_ALSO

Jó minőségűnek is tűnik. :wink:
Köszönöm, látjátok begyöpesedtem. :D a környékbeli boltokban néztem( kiskunhalas, kiskőrös, soltvadkert) ott nem volt csak felső plussz egy webshopban, és elkönyveltem, hogy nem kapni. :( most kimaradt az egyéb keresés...
Ezekszerint menthetetlenül öregszem. :shock:
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Méret/anyagarányosan 6-8e körül lenne szerintem. Legalábbis egy autós spirálrugóhoz viszonyítva.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

KILL3R etz írta:Zsaki!

Ha erre jársz, adok egy párat szívesen.

A linkelt rugó ennyiért nem lehet valami űber minőség. :roll:
Köszi előre is. \:D/
Azért kérdeztem,hátha tudja valaki milyen.
Amúgy miért,mennyiért gondolnád jó minőségűnek? :-k
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Zsaki!

Ha erre jársz, adok egy párat szívesen.

A linkelt rugó ennyiért nem lehet valami űber minőség. :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: hell »

A lengéscsillapító szilentet sok helyen lehet kapni az tuti.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

http://webmotors.hu/RUGO_HATSO_LENGESCS ... OHOZ_KULSO


Vett már valaki ilyet?Magyar gyártmány.Vajon jó lehet?
Az enyémek nagyon gyengék már.
Télen cserélném,de nem tudom érdemes-e ezt venni?
Vagy valakinek jó állapotúja van-e eladó?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sell »

Sziasztok, kérdezni szeretnék. Valaki talált már valahol hátsó lengéscsillapítóhoz alsó szilent-gumit, vagy helyettesítette már valamivel?
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sell »

Köszönöm, de azért nem fogunk összeveszni rajta ;-). Haha
Amúgy nagyon jó kivitelezés, egyszerű és olcsó és még praktikus is, kellhet ennél több. =D>
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Dreamer írta:Akkor most hogy fogom kisorsolni közöttetek a régi trombitát? Ha gondoljátok kettévágom! :)

Kép
sell nyert, én tudtam a választ, ő kitalálta! :))
TS powa!
Kép
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Akkor most hogy fogom kisorsolni közöttetek a régi trombitát? Ha gondoljátok kettévágom! :)

Kép
Dreamer
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Dreamer írta:A probléma megoldása sajnos máig váratott, ugyanis szabályoztuk fel a távtartót túl rövid lett. Ezért újat kellett gyártani (merni nem mertem venni, mert a gyári is elég ergya... :( ).

Ilyen volt, ilyen lett:
Kép
Tettünk rá egy szimeringet:
Kép

De miért is?
Kép

Van valakinek ötlete? :)
Azért, amiért néhány más gyártó (Pl Jawa Babetta) gyárilag is egy gallért rakott a távtartóra: központosítani.
Kép
Viszont kiváló ötlet leselejtezett szimmeringet használni erre a célra!!
TS powa!
Kép
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Futómű

Hozzászólás Szerző: sell »

Talán központosítónak? A távtartó távtartójának? :D
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég