Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

MrDok írta:
TerrorBélabá írta:Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy miben különbözik az etz 125 és 251 váza? A túloldalról kérdezve belemegy a 125-ös vázba a 251 blokkja?

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv! 125/150 rövidebb, belemegy, de veri a kipuf könyököt az első kerék fékezésnél.
Köszi! Ettől féltem! Ugyanaz a helyzet mint a TS váz ETZ blokknál.

Teljesen biztos vagy benne, próbáltad (nem akarlak megkérdőjelezni)?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

TerrorBélabá írta:Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy miben különbözik az etz 125 és 251 váza? A túloldalról kérdezve belemegy a 125-ös vázba a 251 blokkja?

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv! 125/150 rövidebb, belemegy, de veri a kipuf könyököt az első kerék fékezésnél.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy miben különbözik az etz 125 és 251 váza? A túloldalról kérdezve belemegy a 125-ös vázba a 251 blokkja?

Előre is köszi a válaszokat!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

kiszsebi írta: "zőcsárgáva" ;)
ha már "Barkácsolás" topik :mrgreen:
Nemjooooooo, kék a motorjaaaa!
Piros-sárgaaaaa!
:mrgreen: :smt023 :smt023
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

A hengerfejbe belefér azt megpróbáltam bár nemtudom hogy pont a gyertya mögött-e csak hát valahogy oda is kell rögzíteni meg hát ott azért szerintem eléggé éri a menetszél, de ha nem lesz más megoldás :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

MrDok írta: A hengerfejen a gyertya mögötti bordák sterintem elég szélesek........ oda talán befér. Kicsit meg lehet nyomni, de csak óvatosan, vékony csőből készült...
Én is ilyent tettem fel, de nem bírta a rezgést a vékony csöve, és a csatlakozásánál eltört (ETZ, gumiágyazású blok...), szóval szerintem minimum a vázig tartó szakaszon én már mellészigszalagoznék egy erősebb drótot...........
"zőcsárgáva" ;)
ha már "Barkácsolás" topik :mrgreen:
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Andrá$ írta:Sziasztok,
Ma beszereztem egy új Hőfokmérőt nem is volt drága, traktoros boltban kaptam megnéztem már csak az a gond hogy az a réz hőérzékelője nem fér be a henger bordái közé :shock: :roll: néztem a hengerfejre fölülről betudom rakni de ott szerintem nem mérne valami jó értéket vagy gondoltam hogy beleteszem az olajbeöntő gumikupak helyére? :roll: de ott meg vhogy meg kell oldani a rögzítést meg kitudja mikor lenne ott 80-100 fok :roll: Nemtudom hogy lehet beépíteni reszeljek valahogy le a hengerbordáiból de sztem az kevés lenne vagy nemtudom.
Akinek volt vagy csinált hasonlót az leírhatná hogy csinálta meg vagy ha valakinek van ötlete

Kép


Kép
A hengerfejen a gyertya mögötti bordák sterintem elég szélesek........ oda talán befér. Kicsit meg lehet nyomni, de csak óvatosan, vékony csőből készült...
Én is ilyent tettem fel, de nem bírta a rezgést a vékony csöve, és a csatlakozásánál eltört (ETZ, gumiágyazású blok...), szóval szerintem minimum a vázig tartó szakaszon én már mellészigszalagoznék egy erősebb drótot...........
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Uh az kár akkor az összenyomás kimarad :roll:Nem tudom hogy lehetne beletuszkolni pontosan nem mértem csak ránézésre jóval nagyobb volt
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Veszy2107 írta:
Andrá$ írta:Sziasztok,
Ma beszereztem egy új Hőfokmérőt nem is volt drága, traktoros boltban kaptam megnéztem már csak az a gond hogy az a réz hőérzékelője nem fér be a henger bordái közé :shock: :roll: néztem a hengerfejre fölülről betudom rakni de ott szerintem nem mérne valami jó értéket vagy gondoltam hogy beleteszem az olajbeöntő gumikupak helyére? :roll: de ott meg vhogy meg kell oldani a rögzítést meg kitudja mikor lenne ott 80-100 fok :roll: Nemtudom hogy lehet beépíteni reszeljek valahogy le a hengerbordáiból de sztem az kevés lenne vagy nemtudom.
Akinek volt vagy csinált hasonlót az leírhatná hogy csinálta meg vagy ha valakinek van ötlete

Kép


Kép


....és ha az érzékelőből szednél le egy kicsit, hogy beférjen két borda közé?
Csak satuba be fogd hogy összenyomd,fiatal titán koromban megtettem kilyukadt a vége és annyi lett neki.
Különben elég vékony a fala.
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

Andrá$ írta:Sziasztok,
Ma beszereztem egy új Hőfokmérőt nem is volt drága, traktoros boltban kaptam megnéztem már csak az a gond hogy az a réz hőérzékelője nem fér be a henger bordái közé :shock: :roll: néztem a hengerfejre fölülről betudom rakni de ott szerintem nem mérne valami jó értéket vagy gondoltam hogy beleteszem az olajbeöntő gumikupak helyére? :roll: de ott meg vhogy meg kell oldani a rögzítést meg kitudja mikor lenne ott 80-100 fok :roll: Nemtudom hogy lehet beépíteni reszeljek valahogy le a hengerbordáiból de sztem az kevés lenne vagy nemtudom.
Akinek volt vagy csinált hasonlót az leírhatná hogy csinálta meg vagy ha valakinek van ötlete

Kép


Kép


....és ha az érzékelőből szednél le egy kicsit, hogy beférjen két borda közé?
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sziasztok,
Ma beszereztem egy új Hőfokmérőt nem is volt drága, traktoros boltban kaptam megnéztem már csak az a gond hogy az a réz hőérzékelője nem fér be a henger bordái közé :shock: :roll: néztem a hengerfejre fölülről betudom rakni de ott szerintem nem mérne valami jó értéket vagy gondoltam hogy beleteszem az olajbeöntő gumikupak helyére? :roll: de ott meg vhogy meg kell oldani a rögzítést meg kitudja mikor lenne ott 80-100 fok :roll: Nemtudom hogy lehet beépíteni reszeljek valahogy le a hengerbordáiból de sztem az kevés lenne vagy nemtudom.
Akinek volt vagy csinált hasonlót az leírhatná hogy csinálta meg vagy ha valakinek van ötlete

Kép


Kép
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
kuni12
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.12.08. 14:48
MZ-d típusa: mz etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kuni12 »

Üdv Kedves Barkácsolók!
Remélem jó helyre írok... Egy hete elkezdtem barkácsolni egy egyedi sebességmérőt és jelenleg itt tartok:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

a digitális sebességmérő a spirálról veszi a jelet mert nem szeretem az össze vissza lógó vezetékeket, valaki esetleg tudna olyan adattal segíteni hogy hányszor fordul át a spirál amikor a hátsókerék egyszer? (etz 125 16")
Válaszotok előre is köszönöm!
Avatar
ETZmanus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.10.15. 17:58
MZ-d típusa: ETZ 250 (volt)
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ETZmanus »

zsakfos írta: Nekem nincs Etz-m,de ezen a rajzon ha nem is részletesen,de azért látszik hogy az általad linkelt alkatrész a 12-es számú és a váz előrefelé nyúló végében van.Ez az aminek a sztenderre állitáskor van szerepe.
Gondolom a 13-as gumialkatrész meg a váz alsó végébe megy ami neked hiányzik.
http://www.support.mz-b.info/etz250/t2-1.htm

Az ütköző gumi helyére meg abba a lyukba bármilyen gumit is faragsz megfelel.Elrontani,elcsunyitani ott alul nem ehet.Nyugodtan "kókányolj" bele,ezzel tutira nem ártasz semmit.Ráadásul nem is látszik.Szerintem ne csinálj belőle nagy ügyet,nem éri meg.
Köszi a gyors választ.
Akkor az általam linkelt ütközőt megrendelem, az alsó lyukhoz meg keresek valami odarögzíthető gumit
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

ETZmanus írta:Sziasztok!
Nem találtam jobb helyet a kérdésemnek:

ETZ 250-nél a középsztenderhez milyen gumi ütközők vannak elhelyezve "gyárilag"? Ezek hol vannak, és hogyan néznek ki?
Ezt az ütközőt, pl hova kell felrakni?
Azért kérdezem, mert amikor leveszem középsztenderről a mocit, akkor nagyot csattan a vázon a sztender. Ezen a helyen van egy lyuk a vázban, gondolom oda egy gumi ütköző kellene (de ilyet nem találtam sehol sem újként a boltban). Ha meg felállítom sztenderre, ahol feltámaszkodik a vázra,szerintem oda is kellene valami...
Tudtok valami megfelelő (nem házi kókány :D ) megoldást?
Nekem nincs Etz-m,de ezen a rajzon ha nem is részletesen,de azért látszik hogy az általad linkelt alkatrész a 12-es számú és a váz előrefelé nyúló végében van.Ez az aminek a sztenderre állitáskor van szerepe.
Gondolom a 13-as gumialkatrész meg a váz alsó végébe megy ami neked hiányzik.
http://www.support.mz-b.info/etz250/t2-1.htm

Az ütköző gumi helyére meg abba a lyukba bármilyen gumit is faragsz megfelel.Elrontani,elcsunyitani ott alul nem ehet.Nyugodtan "kókányolj" bele,ezzel tutira nem ártasz semmit.Ráadásul nem is látszik.Szerintem ne csinálj belőle nagy ügyet,nem éri meg.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
ETZmanus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.10.15. 17:58
MZ-d típusa: ETZ 250 (volt)
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ETZmanus »

Sziasztok!
Nem találtam jobb helyet a kérdésemnek:

ETZ 250-nél a középsztenderhez milyen gumi ütközők vannak elhelyezve "gyárilag"? Ezek hol vannak, és hogyan néznek ki?
Ezt az ütközőt, pl hova kell felrakni?
Azért kérdezem, mert amikor leveszem középsztenderről a mocit, akkor nagyot csattan a vázon a sztender. Ezen a helyen van egy lyuk a vázban, gondolom oda egy gumi ütköző kellene (de ilyet nem találtam sehol sem újként a boltban). Ha meg felállítom sztenderre, ahol feltámaszkodik a vázra,szerintem oda is kellene valami...
Tudtok valami megfelelő (nem házi kókány :D ) megoldást?
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Azon gondolkoztam mostanában h vennék az ETZ 250-esemre utángyártott "gyári kinézetű" kormányt (mivel kényelmes és katonait nem tudok szerezni :) ) és kiönteném alumíniummal

Kérdésem lenne h megvalósítható ez ? mintha valaki próbálkozott volna már ilyennel de nem emlékszek rá teljesen
MZ ETZ 251e '89
hdani93
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.04.03. 11:31
MZ-d típusa: ETZ 150, ETZ 251e
Tartózkodási hely: Szegvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hdani93 »

Veszy2107 írta:Hello!

Nem sokat értek az ívhegesztéshez és szeretnék megtanulni, hogy ezt azt meg tudjak hegeszteni a garázsba....

Szerintetek egy max 100 amperos ventilátor hűtéses trafóval mát lehetne valamit kezdeni???

Köszi a választ!

Heló!

A tanműhelyben volt egy 150A-os (rá volt írva...) ventilátoros Einhell. Nem olyan rossz, de nagyon hamar melegedett az is. 2,5-es elektródával is. Ellenben egy 140A-s ventilátoros Deca trafó kiválóan működött, szinte sosem kapcsolt le. Egy 100/160A-es Eltra/Hetra vagy nagyobb, sokkal többet ér, és olcsón találsz. Kicsit bele kell kapaszkodni amíg nem csinálsz hozzá kocsit, de örök élet. Én apámtól örököltem. (Eltra 100/160) :)
Kép
Feci
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012.10.06. 12:03
MZ-d típusa: Etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Feci »

Veszy2107 írta:Hello!

Nem sokat értek az ívhegesztéshez és szeretnék megtanulni, hogy ezt azt meg tudjak hegeszteni a garázsba....

Szerintetek egy max 100 amperos ventilátor hűtéses trafóval mát lehetne valamit kezdeni???

Köszi a választ!
Ellenpélda: Nekem praktikeres hegesztőm volt, 100 amperes, egyetlen egyszer melegedett túl, amikor tűző napon beton teraszon hegeszetettem kb 25 percig. Egész jól bírta. Szomszédé ugyanilyen volt, 5 centis varrat után lekapcsolt pedig ő azért vette mert látta hogy az enyém milyen jó! :D Aztán tett bele magának egy kis ventillátort és azóta neki sem kapcsol le.
Magát a hegesztést pedig csak gyakorlással lehet megtanulni, van sok írás róla amikben taglalják a kissebb trükköket mint pl salakra nem szabad hegeszteni stb.
Itt egy link:
http://ezermester.hu/cikk-959/Amit_a_he ... ___2__resz
Avatar
moyos
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2009.02.22. 13:18
MZ-d típusa: ES 150/1 (kisTrophy)
Tartózkodási hely: Martonvásár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: moyos »

Veszy2107 írta:Hello!

Nem sokat értek az ívhegesztéshez és szeretnék megtanulni, hogy ezt azt meg tudjak hegeszteni a garázsba....

Szerintetek egy max 100 amperos ventilátor hűtéses trafóval mát lehetne valamit kezdeni???

Köszi a választ!
Valamit mindenképpen.
Ha amolyan multi-barkácsos saját termékre gondolsz, amolyan háztáji használatra teljesen megfelelőek. El lehet velük bogarászni, de a folyamatos terhelést nem bírják. A hűtés ellenére túlmelegednek.

Írok példát: Kerítésoszlopokra hegesztettünk vezérdrótnak anyákat. Oszloponként 3 anya, kb 50 oszlopra kell gondolni, amik már betonban álltak. A telekszomszédaink (társasházakról van szó) is ugyanakkor csinálták egy olyan trafóval amiről írtam; én pedig haverral egy olyan trafóval, amit még az "átkosban" gyártogattak a BNL (Borsodnádasdi Lemezgyár - csak azért írom ki, mert egy hajításra van Tőled) "arra érdemes személyeknek".
Fater nem lett volna érdemes, de ő intézte a népeknek, így mivel volt esze is, neki is lett :)
Szal valamennyit már hegesztettem életem során, így eléggé gyorsan haladtam, igaz a trafót inkább talicskáztuk oszloptól oszlopig. A szomszédék viszont 4-5 oszloponként pihentették a trafót. Nem azt írom, hogy ennyire gyenge a trafó, mert nem nagyon foglalkoztam velük - gondolom az elektróda méretét és a trafót talán össze tudták kombinálni. Az viszont tény, hogy gyakran letapadt nekik az elektróda.
Az a következő tény, hogy az immáron megörökölt trafóban olyan bika van, hogy már vágtam is vele.
Bocs a sztorizásért!

Poén a végére: Ha Chuck Norris belenyúl a konnektorba, megüti az áramot.
beci58
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.05.29. 19:18
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: beci58 »

Veszy2107 írta:Hello!

Nem sokat értek az ívhegesztéshez és szeretnék megtanulni, hogy ezt azt meg tudjak hegeszteni a garázsba....

Szerintetek egy max 100 amperos ventilátor hűtéses trafóval mát lehetne valamit kezdeni???

Köszi a választ!
Én nem hegesztő vagyok pont ilyen hegesztőm van 2,5 elektródáig elég erős 3 -4 pálca elhegesztés után pihentetés, de nem is a trafó a lényeg hanem a jó elektróda ne egyenáramhoz való legyen ne szakadjon meg az ív stb.
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

Hello!

Nem sokat értek az ívhegesztéshez és szeretnék megtanulni, hogy ezt azt meg tudjak hegeszteni a garázsba....

Szerintetek egy max 100 amperos ventilátor hűtéses trafóval mát lehetne valamit kezdeni???

Köszi a választ!
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
MZETZ250DELUX
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.05.03. 12:38
MZ-d típusa: mz

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MZETZ250DELUX »

Köszönöm a segítő választ!!!!

Csak 3. hete vagyok mz-s így most csak tanulgatom a dolgokat.

Első tulajtól vettem a gépet (sajnálatos haláleset miatt) a gépbe 17 ezer km van (szóval gyári az egész, sőt hátsó oldalkitámasztó sem volt rajta, aminek nagyon örültem (nem vetemedhetett a váz)

Hangja is kitűnő.

Jó motorozást mindenkinek!!!!
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

MZETZ250DELUX írta:Érdeklödnék, hogy milyen árban érdemes krauser dobozszettet venni, és mire kell odafigyelni

A gyárit hogy lehet megkölönböztetni, van e utángyártott gagyi?

Hogyan lehet rögzíteni? Milyen a gyári krauser tartó??

Köszönöm a választ elöre is!!!!!!!!!!!!!!
CSak a dobozok átlag kb 15 körül szoktak lenni (állapottól függően persze, de 8-20 között). Ez a pár ára.
Tartóval együtt +3-4ezer. Dobozból csak eredeti Krauzer van, utángyártott nincs.
Arra figyelj, hogy ha van az ETZ-den oldalsó kapaszkodó, akkor olyan doboz kell, ahol megvan annak a kiképzett hely, mert én ebbe belefutottam, és emiatt le kellett vennem az oldalsó kapaszkodót. (hiányzik, mert a motor tologatásához/sztenderre rántásához hasznos segítség volt)

Nekem az alu tartón alakítaniom kellett kicsit, de használható volt. Gyári tartót szerintem használtan 6-8 ezerért, utángyártott használtan 3 ezer, újan 6ezer. Érdemes alsó merevítő tartókat ("csatornavas") csinálni hozzá. Némi lakatosmunka általában kell a felfogatáshoz, nekem kb 2 nap volt mire mindent összehoztam hogy klappoljon (új felfogatás, zárak, stb)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
MZETZ250DELUX
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.05.03. 12:38
MZ-d típusa: mz

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MZETZ250DELUX »

Érdeklödnék, hogy milyen árban érdemes krauser dobozszettet venni, és mire kell odafigyelni

A gyárit hogy lehet megkölönböztetni, van e utángyártott gagyi?

Hogyan lehet rögzíteni? Milyen a gyári krauser tartó??

Köszönöm a választ elöre is!!!!!!!!!!!!!!
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Cat írta:Üdv
Villahosszabbítóval tapasztalat valakinek?
Tudom, hogy +1 dolog ami elromolhat, +1 dolog ami nyaklik
Kanyarvadászat kilőve...
Valakinek volt? van?
Méretei esetleg?
Hát nekem nincs, és nem is lesz, mivel a futómű szándékos elgyengítése szerintem reálisan gondolkodó embernek nem jut eszébe.
Azt nem mondom, hogy a futómű módosítása már önmagában engedélyköteles átalakítás lenne, pláne mivel nekem is van kb 28 ilyen nem hivatalos átalakításom, de azokkal mind csak jobbá tettem a gépet. (villamerevítő, honda főfékhenger, stb).
Pusztán dizájn szempontok miatt ("há mer nekem hosszabb villával jobban teccene, az olyan csopperos....") rontani a dolgokon, hát... ](*,)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Cat
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.17. 12:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Tiszakécske

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Cat »

Üdv
Villahosszabbítóval tapasztalat valakinek?
Tudom, hogy +1 dolog ami elromolhat, +1 dolog ami nyaklik
Kanyarvadászat kilőve...
Valakinek volt? van?
Méretei esetleg?
Élni életveszélyes dolog és eddig még mindenki belehalt!
Avatar
Cat
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.17. 12:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Tiszakécske

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Cat »

Ennél csak jobb lehet :(
Hacsak a sziló nem rejt majd naaaagy meglepiket(kicsit tartok tőle még )
Sokallom 15km hajtás után másnap reggelre :(
http://i.imgur.com/7W9cQ.jpg
Élni életveszélyes dolog és eddig még mindenki belehalt!
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Troster »

Ha üresjelző csere után megáll az olajfolyás akkor meséld el a titkot! :D
Avatar
Cat
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.17. 12:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Tiszakécske

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Cat »

Üdv
Amit tudtam cseréltem imbuszra (minőséget most elfelejtettem figyelni :-k )

Mz-s ismerőst hívtam gyujtást állítani mert 2500-3000 fordulat körül torpant, dadogott.
Gyertya fekete, olajos :S (Gondoltam sokat kap)
Nagy előgyujtás volt szerinte, belőtte jóra.
Közben a súbertet feltettem legfelülre.
Próba..Jobban dadog :(
Súbert vissza a második rubrikába most jó....
Holnap próba motorozgatás, majd gyertya ellenőrzés :)

Elsősegély csomagom lejárt 2011.12.31 el..
Most akkor ez nem érdekes mert az egyes dolgoknak kell lesni a határidejét, vagy inkább cseréljem ki?

Hétfőn veszek üresjelzőt remélem csere után nem folyik majd ott az olaj :S
Bár a csere még érdekes is lehet mert tele van nyomva szilóval az egész...

Hőfokmérőm vezetéke elszakadt(ahol az órába bemegy)
Használható az óra így?
Csak új vezeték kell?
Gondolom ebben valami gáz lehet és az alapján mér nem?
Ha kell valakinek egy kóláért viheti :)
Élni életveszélyes dolog és eddig még mindenki belehalt!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ha új csavart veszel, akkor csak imbuszt vegyél....
Sokkal könnyebben szerelhető. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Cat írta:Üdv
Honnan szoktatok venni csavarokat a motorhoz?
Helyi elég nagy csavar boltban nem tudtak adni csavarhúzós 6x40es csavrit a oldaldeknihez :-k ](*,)
Sajna ahány csavar annyi féle most még(csavarhúzós kereszthornyos, imbusz) ](*,) ](*,) :S
Rendezném ezeket is...
Csavarbolt... véletlenül sem barkácsáruház ;)

Mindent cserélj imbuszra, amit lehet. Legjobb, legszebb, és az imbuszkészlet a legkisebb az összes megoldás közül... 8.8 anyagminőség legalább.
Avatar
Cat
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.17. 12:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Tiszakécske

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Cat »

Üdv
Honnan szoktatok venni csavarokat a motorhoz?
Helyi elég nagy csavar boltban nem tudtak adni csavarhúzós 6x40es csavrit a oldaldeknihez :-k ](*,)
Sajna ahány csavar annyi féle most még(csavarhúzós kereszthornyos, imbusz) ](*,) ](*,) :S
Rendezném ezeket is...
Élni életveszélyes dolog és eddig még mindenki belehalt!
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Samu »

Erről is volt már szó jó párszor, tán a cikkemben is le van írva: fogóval lehet leszedni, elég erősen kapaszkodik.
bomber93 írta:Sziasztok! Mz km óráról, hogy lehet leszedni a mutatót? Az alatta lévő lapot akarom kicserélni meg újra skálázni mivel más kerék kerül rá mint a gyári így nem fog pontos értéket mutatni. Nah szóval hogyan kell leszedni a mutatót?
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Sziasztok! Mz km óráról, hogy lehet leszedni a mutatót? Az alatta lévő lapot akarom kicserélni meg újra skálázni mivel más kerék kerül rá mint a gyári így nem fog pontos értéket mutatni. Nah szóval hogyan kell leszedni a mutatót?
Avatar
gesszti
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2012.04.02. 08:45
MZ-d típusa: MZ TS 250 standard
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gesszti »

Apa66 írta:Úgy látom, hogy a villa áll enyhén balra.
TS-nél, ha a kifli bilincseit, és a teló felső végén a csavarokat fellazítottuk, akkor lehetett állítani, hogy egyenes legyen. Talán érdemes a kerék tengelyének csavarját is lazítani, és úgy állítgatni. Nem tudom, hogy ez az etz-nél is működik-e.
Apa66
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2012.03.05. 09:27
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Apa66 »

Úgy látom, hogy a villa áll enyhén balra.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Apa66 írta:Sziasztok!
Az első kerék és a kormány nem merőleges egymással.
Hogyan tudok állítani rajta?
MEgnézed mi a görbe. Kormányon még csakcsak lehet egyengetni, de ha a villa, akkor csere, vagy megszokod :)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Apa66
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2012.03.05. 09:27
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Apa66 »

Sziasztok!
Az első kerék és a kormány nem merőleges egymással.
Hogyan tudok állítani rajta?
mzrider
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.04.15. 21:38
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: mzrider »

Sziasztok!
Nincs köztetek egy esztergályos aki tudna nekem segíteni egy kúpgörgős kormánycsapágyhoz perselyt készíteni??
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

gezaf írta:Sziasztok!

Tud valaki segíteni, hogy az óratartó karikákból hogyan lehet kiszedni a gumiharangokat és az órákat? (ugyanis a próbálgatásokkal nem akarok felsérteni semmit sem)

Köszönöm!
Géza
Mi sem egyszerűbb fogsz egy kis szilikont befújsz a gumi illetve az óra közé szépen körkörösen majd megfogod a bemenő bowdent és az órafelé tolod szépen kinyomod felfele majd a többi megy már értelemszerűen.
Avatar
gezaf
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:28
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Pilis-Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gezaf »

Sziasztok!

Tud valaki segíteni, hogy az óratartó karikákból hogyan lehet kiszedni a gumiharangokat és az órákat? (ugyanis a próbálgatásokkal nem akarok felsérteni semmit sem)

Köszönöm!
Géza
Avatar
csonkesz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.03.21. 18:18
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Erdőtelek

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csonkesz »

Nekem is sikerült így a forgalmi vizsga. A 16"-os kerék még nem volt bent akkor. És még tervben van a Magura is, nem tudom arra majd mit szólnak.


Kép
"Barátaim, nehéz időket élünk, okosnak lenni néha félünk. Csak egy út van, az egyenes és te megtalálod, hogy ha keresed. Mindhalálig sebesség."
Norbu
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.02.23. 02:38
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Mátrafüred-Abasár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Norbu »

pempelli írta:Nekem csak a rendszámtábla volt hátul és nem szóltak,azt mondták nem kötelező.
Így van nem kötelező,ezt biztos forrásból tudom :mrgreen:
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Nekem csak a rendszámtábla volt hátul és nem szóltak,azt mondták nem kötelező.
Norbu
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.02.23. 02:38
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Mátrafüred-Abasár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Norbu »

Akkor szinte az összes japán moci megbukna a vizsgán.....sok úgy jön ki,hogy csak rendszámtartó van gyárilag a lámpa alatt magasan...nézzetek utána és mind átmegy vizsgán.Havernak szólt egyetlen egyszer a rendőr,hogy jól van ez így?Haver mondta perelje be a Hondát meg az EU-t,meg M.o-t,erre elkért minden papírt ,de ezt tovább nem firtatta... :lol:

http://motor.honda.hu/modellek-supersport-cbr1000rr2012
Apa66
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2012.03.05. 09:27
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Apa66 »

Köszi a választ!
Akkor a kacsacsőr formájú az kevés lesz. :(
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Perec »

Egy intézkedő rendőrtől azt hallottam 15 fok felfelé a tengely vonalától.
Apa66 írta:Sziasztok!
250-es ETZ-re mekkora sárvédő gumit kell felszerelni hátra?
Valakitől azt hallottam, hogy a tengely magasságáig le kell érnie.
Azt túlzásnak tartom, elcsúnyítaná a mocit.
András
Kép
Apa66
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2012.03.05. 09:27
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Apa66 »

Sziasztok!
250-es ETZ-re mekkora sárvédő gumit kell felszerelni hátra?
Valakitől azt hallottam, hogy a tengely magasságáig le kell érnie.
Azt túlzásnak tartom, elcsúnyítaná a mocit.
András
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Troster »

Sajnos tegnap voltam a srácnál, fe már elvitték tőle....ezt lekéstük :D
beci58
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.05.29. 19:18
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: beci58 »

Figyu én már letettem róla, de holnap megyek a sráchoz, és lefotózom Neked ha érdekel, azt mondja, hogy az első- hátsó is etz 250-ben volt.Azt mondja, hogy az első kereken 100km-t futott heidenau van!Az árát még nem tudom, de nincs elrugaszkodva a földtől![/quote]

Szia engem érdekelne mert lassan gumit is kell elöl cserélnem fotó az jó lenne mert valamit látnék az állapotából
előre is kösz.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég