Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Veszy2107 írta:
hell írta:Ugyan már ilyen könnyen ne add fel úgyis tudjuk felrakod. Előttem is irták már tudjuk mink ezt hogy szokot lenni. :D :-"
Úgy látom nagyon vicces kedved van! :P :D

...de ez már nem barkácsolás téma....
Valahogy veled szemben sose vagyok vicces kedvemben... :twisted: :D
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

hell írta:Ugyan már ilyen könnyen ne add fel úgyis tudjuk felrakod. Előttem is irták már tudjuk mink ezt hogy szokot lenni. :D :-"
Úgy látom nagyon vicces kedved van! :P :D

...de ez már nem barkácsolás téma....
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Ugyan már ilyen könnyen ne add fel úgyis tudjuk felrakod. Előttem is irták már tudjuk mink ezt hogy szokot lenni. :D :-"
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

kupi írta:
sunbim írta:Ismereteim szerint a sportlégszűrő kevesebb port tud ,,megkötni" mint a gyári papír.
Sűrűbben kell tisztítani (különféle tisztító sprayk).
Ha elkap egy eső, vizet szívhat a karburátor és kínszenvedés lesz vele a közlekedés.
Utcára , azon kívül hogy ,,jól néz ki" , más haszna nincs!
Ez mind igaz és még azt is el tudom tapasztalatból mondani,hogy sokkal rosszabb vele a gép mivel megváltozik a karburátorba a levegő áramlási sebessége menyisége ami gyárilag ki van számítva és ahhoz van behangolva a levegőszűrő és a kipuf meg minden.A napi utcai használat mellett semmi haszna nincs és csak hátránya van és házilag szerintem nem is lehet méretezni(hangolni) a meg ilyenek...

Köszönöm szépen! Épp ezekre a tapasztalatokra voltam kíváncsi Hell!!! Nem fogom feltenni, mert túl sok pozitív jelzést nem kaptam és a viszonylag új papírszűrőt nem fogom lecserélni így ezért! ;) Ha lenne raktáron egy direkt szűrőm akkor valóban feltenném és megpróbálnám, de a csak úgy nem fogok venni 2-3 ezer Ft-ért egy szűrőt....

Köszi!!!!
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

sunbim írta:Ismereteim szerint a sportlégszűrő kevesebb port tud ,,megkötni" mint a gyári papír.
Sűrűbben kell tisztítani (különféle tisztító sprayk).
Ha elkap egy eső, vizet szívhat a karburátor és kínszenvedés lesz vele a közlekedés.
Utcára , azon kívül hogy ,,jól néz ki" , más haszna nincs!
Ez mind igaz és még azt is el tudom tapasztalatból mondani,hogy sokkal rosszabb vele a gép mivel megváltozik a karburátorba a levegő áramlási sebessége menyisége ami gyárilag ki van számítva és ahhoz van behangolva a levegőszűrő és a kipuf meg minden.A napi utcai használat mellett semmi haszna nincs és csak hátránya van és házilag szerintem nem is lehet méretezni(hangolni) a meg ilyenek...
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Ismereteim szerint a sportlégszűrő kevesebb port tud ,,megkötni" mint a gyári papír.
Sűrűbben kell tisztítani (különféle tisztító sprayk).
Ha elkap egy eső, vizet szívhat a karburátor és kínszenvedés lesz vele a közlekedés.
Utcára , azon kívül hogy ,,jól néz ki" , más haszna nincs!

...De úgy is fel fogod tenni :wink: :D próba cseresznye.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Erről is volt szó már annó + Dénes is válaszolt, hogy nem sok értelme van. Persze ha ez nem elég akkor fel kell rá dobni egyet és próbálkozni.... :D
Sok sikert hozzá... :-" :D
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

Dénes írta:Hangosabb lesz tőle a gép szíváskor, ami miatt hiheted azt, hogy gyorsabb és erősebb a gép. (Ez persze csak illúzió).
Valójában nem lesz jobb semmilyen téren. :)
Maximum jól fog kinézni, de az szubjektív.
Igen a Mustágnál is volt az a szívó hang! :D amúgy nem volt rossz, kérdés, hogy tényleg érdemes egy nagyjából gyári ETZ-t ezzel elgányolni!? :D Valamit a fogyasztásán vagy a pörgőségén esetleg befolyásolhatna? Egyáltalán be lehetne hozzá állíatni a vasat, nem kapna túl sok levegőt? :/

Köszi!
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Hangosabb lesz tőle a gép szíváskor, ami miatt hiheted azt, hogy gyorsabb és erősebb a gép. (Ez persze csak illúzió).
Valójában nem lesz jobb semmilyen téren. :)
Maximum jól fog kinézni, de az szubjektív.
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

Hello mindenkinek!

Próbált már valaki sport légszűrőt tenni ETZ-re? Használható lenne, ha a karbira közvetlenül egy sportlégszűrőt tennék és hozzáállítanám a levegőt???? Mustangot sportlégszűrővel használtam, az jól ment vele, semmit nem kellett állítanom?

Szerintetek ETZ-n megoldható lenne, jelentene valami pluszt vagy felesleges?

Köszi a választ!
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
matrixftw
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:25
MZ-d típusa: MZ ETZ 125
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: matrixftw »

Üdvözöllek titeket!
Az igazság, hogy most regisztráltam és nem tudom, hogy jó helyen teszem-e föl a kérdésem? :shock:
Ha nem bocs.
Szóval az után érdeklődnék, hogy a primerlánc cseréjéhez, hogyan rántsam le az első fogaskereket.
Mivel nem tudom megtámasztani, hogy ne mozduljon el gondoltam hogy rongyal megfogom a kuplungházat.
Ha így teszek légkulvsal le tudom a csavart lazítani vagy mindenképpen a leszedőt használjam?
Remélem érthetően kérdeztem.
Köszi a segítséget előre is. :D
Ja igen MZ etz 125 ről van szó!
Üdvözet!
Avatar
gesszti
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2012.04.02. 08:45
MZ-d típusa: MZ TS 250 standard
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gesszti »

Ha az skf azzal reklámozza, hogy 168 óra gépidőt meg lehet takarítani vele, akkor "ölég" drága lehet. :-/ Amúgy sok veterán motoron megoldás lehet a tönkrement szimering pályákra.
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

Nézegettem én is a neten. Több helyen is írták hogy a régi KPM-nél volt a legkönnyebb dolguk, pedig az ember egyáltalán nem erre számítana.
Azért is írtam hogy "őskori kikötések" mert ez a sárvédő pont az egyik ilyen dolog. Elég hülyén néznének ki a mai motorok tengely alá lógó sárvédővel..

Gabsic kollégát nem láttam itt mostanság pedig ő tűzközelből vágná a dolgokat.[/quote]

Az biztos!Jó srác nekem már sokszor segített. Sajnos nincs egységes adat ezekre a dolgokra (szerintem)én még emlékszem amikor a trabit a hátsó sárpofozó hiánya miatt vágták meg vizsgán rá pár évre a suzukin meg már gyárilag nem is volt.Vagy a rendszámos robogok(szerintem nem motor(elnézést ha valaki megsértődik))azokon se viszik túlzásba vagy a chopperek földig érő sárpofozóval? Érdekesen nézne ki,de ilyen a kipufogó hangja kérdés is.Valahol olvastam,hogy a típusnak is valamilyen százalékba egyezni kell de egy ritkább motor típus amit azért nem lát minden nap a vizsgabiztos pl ural vagy Dnyeper azon hogyan dönti el mi a gyári mi a tuning???
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

kupi írta:Pontosat nem tudok de az biztos,hogy nekem szóltak a TS en a hátsó sárvédő gumi hiánya miatt pedig ETZ kacsacsőr" van rajta és így is a tengely vonaláig leér a gyári sárvédő.Nem értettem mi vele a gondja biztosan nem látott még terep motort azokon szinte nincs is sárvédő és mégis ok.És a dobféket is gyengének találták a fékpadon azt mondta a szaki az első nagyobb fékerővel kell hogy fogjon mind a hátsó. Egy egyforma dobfékes gépen mind a TS 125 aztán hogyan??(kB már igy néz ki vagy 15 éve a mocim és soha nem volt gond vele) Végül is megkaptam a műszakit de belekötöttek minden lehetségesbe.Pl kereste a tükörbe az E" betűt meg ilyenek...Pedig a gépem tényleg tip top 1985 óta !
Szerintem vizsgahely és vizsgabiztos kérdése is,van barátom aki egy elég öszvér MZ-t simán levizsgáztatott a KPM" nél engem meg basz...gattak a nagy maszeknál...
Nézegettem én is a neten. Több helyen is írták hogy a régi KPM-nél volt a legkönnyebb dolguk, pedig az ember egyáltalán nem erre számítana.
Azért is írtam hogy "őskori kikötések" mert ez a sárvédő pont az egyik ilyen dolog. Elég hülyén néznének ki a mai motorok tengely alá lógó sárvédővel..

Gabsic kollégát nem láttam itt mostanság pedig ő tűzközelből vágná a dolgokat.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

Pontosat nem tudok de az biztos,hogy nekem szóltak a TS en a hátsó sárvédő gumi hiánya miatt pedig ETZ kacsacsőr" van rajta és így is a tengely vonaláig leér a gyári sárvédő.Nem értettem mi vele a gondja biztosan nem látott még terep motort azokon szinte nincs is sárvédő és mégis ok.És a dobféket is gyengének találták a fékpadon azt mondta a szaki az első nagyobb fékerővel kell hogy fogjon mind a hátsó. Egy egyforma dobfékes gépen mind a TS 125 aztán hogyan??(kB már igy néz ki vagy 15 éve a mocim és soha nem volt gond vele) Végül is megkaptam a műszakit de belekötöttek minden lehetségesbe.Pl kereste a tükörbe az E" betűt meg ilyenek...Pedig a gépem tényleg tip top 1985 óta !
Szerintem vizsgahely és vizsgabiztos kérdése is,van barátom aki egy elég öszvér MZ-t simán levizsgáztatott a KPM" nél engem meg basz...gattak a nagy maszeknál...
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Nem tudjátok műszakin milyen követelmények vannak a motorral szemben mi az amit még elnéznek?
Csinálok egy motort és ilyen "fazonra" gondoltam.
Ez így gyári ahogy a képen van viszont amit meg akarok csinálni az gyárilag olyan mint az mz.
Vannak még kikötések a hátsó sárvédő meddig kell lelógjon meg ilyen hasonló őskori kikötések?



Kép
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

bambi írta:Gexxx nek is hasonló az állapota :)
Kép
csak hogy tisztázzuk, ez még nem a szinterezett állapot! 8)
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
bébé
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.11.10. 00:31
MZ-d típusa: mz ts 250/1
Tartózkodási hely: Zala megye Borsfa

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bébé »

Ok, köszönöm szépen!
"az élet olyan mint a motor, ha nem megy be kell rúgni"
beci58
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.05.29. 19:18
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: beci58 »

[quote="bébé"]Sziasztok!

Kilóméter- ill. fordulatszámmérõt rakom össze, a mutató rugóján kell elõfeszíteni, ......

Szia én előfeszítettem 2-3 mm-t így vissza megy 0 állásba és nem csal a mérésnél .
bébé
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.11.10. 00:31
MZ-d típusa: mz ts 250/1
Tartózkodási hely: Zala megye Borsfa

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bébé »

Sziasztok!

Kilóméter- ill. fordulatszámmérõt rakom össze, a mutató rugóján kell elõfeszíteni, vagy elég, ha alapállásban rakom vissza a mutatót?

bébé
"az élet olyan mint a motor, ha nem megy be kell rúgni"
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Ma eddig jutott a gép:
Kép
Kifogytak az alkatrészek........
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Extremeblast
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2011.08.17. 14:38
MZ-d típusa: Mz ETZ 250 '86
Tartózkodási hely: Kraszna/Kolozsvár
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Extremeblast »

És én még azt hittem, hogy az enyémhez nem is kell hozzányúlnom a télen...
Kép
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zsakfos írta:
MrDok írta:Ez igazából a "Játék a motorozásmentes időszakra" témába való, de olyan nincs, ezért ide teszem. 8-[

Kép
MZ legó 2.
Csak nehogy dobozoljam és kitegyem egy kirakatba 8) :lol: ............ lassan elkezdem összerakni. :wink:
Mi van te ennyire unatkozol hogy minden évben szétszeded,aztán meg összerakod? :D
Zsaki, ez nem az én motorom, vagyis az de a 2. 8) . Erről is készül összerakási képsorozat. Ezt teljesen kosárból kell összeraknom, a blokk sincs egyben, és a vázhoz is úgy kellett összevásárolni az alkatrészeket. De alakul már. Este újabb kép lesz. :mrgreen:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Veszy2107 írta:Hello!

Cserélt már valaki kis ETZ-n üléshuzatot? Van annak valami titka? Még nem figyeltem, hogy van rögzítve, csak gondoltam informálódok, mielőtt nekiesek!

Köszi!

Én kis ts-en cseréltem. Ott alul fémfülek vannak. Ezek a peremnek vannak nyomva, így van a huzat rögzítve.
A buktató, hogy az utángyártott huzat nem épp méretpontos.
És szétszedéskor vigyázni kell a fülekre nehogy letörjenek.

De itt egy kép a 250-es etz üléslemezről:

Kép
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

Hello!

Cserélt már valaki kis ETZ-n üléshuzatot? Van annak valami titka? Még nem figyeltem, hogy van rögzítve, csak gondoltam informálódok, mielőtt nekiesek!

Köszi!
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bambi »

Gexxx nek is hasonló az állapota :)
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

MrDok írta:Ez igazából a "Játék a motorozásmentes időszakra" témába való, de olyan nincs, ezért ide teszem. 8-[

Kép
MZ legó 2.
Csak nehogy dobozoljam és kitegyem egy kirakatba 8) :lol: ............ lassan elkezdem összerakni. :wink:
Mi van te ennyire unatkozol hogy minden évben szétszeded,aztán meg összerakod? :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Ez igazából a "Játék a motorozásmentes időszakra" témába való, de olyan nincs, ezért ide teszem. 8-[

Kép
MZ legó 2.
Csak nehogy dobozoljam és kitegyem egy kirakatba 8) :lol: ............ lassan elkezdem összerakni. :wink:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Nem tudom mennyire szigetel, de talán nem is baj ha oldalt nem mér elég ha a közepén és az elején méri a hőmérsékletet,még nem lett próbálva nem tudom hogy vállik be.
nem sima sziloplaszt rendes FBS 100%

Tényleg amúgy mennyi lenne egy "átlagos" érték amit ott kellene mérni vagyis mennyire melegszik fel kb a henger? ott kívül :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Andrá$ írta:Sikerült megoldani a hőfokmérő óra felhelyezését, és a szonda beépítését a henger bordák közé meg lett fúrva aztán bele és azért FBS-el még rögzítettem, az óra tartó pedig sima 2-es alulemezből lett csinálva, célnak megfelel.Már csak ki kell próbálni milyen lett :D :roll:
Az nem sima sziló?
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

:roll: Az FBS viszonylag jó hőszigetelő ](*,)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sikerült megoldani a hőfokmérő óra felhelyezését, és a szonda beépítését a henger bordák közé meg lett fúrva aztán bele és azért FBS-el még rögzítettem, az óra tartó pedig sima 2-es alulemezből lett csinálva, célnak megfelel.Már csak ki kell próbálni milyen lett :D :roll:

Kép

Kép
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

Ja ok! Visszaolvastam, hogy nem arról raksz fel képet, hanem a mostaniról ha elkészül. :oops:
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

Isti67 írta:
TerrorBélabá írta:Isti67, lehet hogy mégis mutathatnál egy fotót, arról a TS/ETZ250-ről, mert akkor nem értem, nekem hogy ért bele. Lehet hogy TS250 és 250/1 a dolog nyitja...? Bár szerintem azoknak pont ugyanolyan váza volt.
:-) Ts 250 4 sebességes vázba raktam etz blokkot. Nem ért hozzá semmihez. Most Ts 250/1 vázba építem . Hmm lehet ebben belefog érni????? Na majd kiderül...:-) 18" kerék volt a 4 sebességes vázban.Az első villa is peresé volt benne.

Tudom, hogy 16" kerék volt a 4 sebességesekben de én nekem nem mert azt kicseréltem kompletten peresére.
Tulajdonképpen, ez már nem olyan fontos, mivel a TS-em szeretném OT-re megcsinálni, de a kiváncsiság miatt mutathatnál egy képet róla...
Isti67
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.07.14. 11:40
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Isti67 »

TerrorBélabá írta:Isti67, lehet hogy mégis mutathatnál egy fotót, arról a TS/ETZ250-ről, mert akkor nem értem, nekem hogy ért bele. Lehet hogy TS250 és 250/1 a dolog nyitja...? Bár szerintem azoknak pont ugyanolyan váza volt.
:-) Ts 250 4 sebességes vázba raktam etz blokkot. Nem ért hozzá semmihez. Most Ts 250/1 vázba építem . Hmm lehet ebben belefog érni????? Na majd kiderül...:-) 18" kerék volt a 4 sebességes vázban.Az első villa is peresé volt benne.

Tudom, hogy 16" kerék volt a 4 sebességesekben de én nekem nem mert azt kicseréltem kompletten peresére.
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

Isti67, lehet hogy mégis mutathatnál egy fotót, arról a TS/ETZ250-ről, mert akkor nem értem, nekem hogy ért bele. Lehet hogy TS250 és 250/1 a dolog nyitja...? Bár szerintem azoknak pont ugyanolyan váza volt.
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

A "csodálatos szerkezeten" :) is 16" a kerék, szerintem :-k .
Isti67
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.07.14. 11:40
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Isti67 »

TerrorBélabá írta:
Isti67 írta:Üdv: Bocs, hogy bele vaúúúú. De én raktam 250 tsbe 250 etz blokkot és nem ért bele sehova. Most is van egy projekt folyamatban. Van egy Ts 250 esem amibe most építek bele ETZ blokkot és sehova nem ér bele. Ha kész esetleg rakok fel képet.
Raktam be én is. Lehet, hogy ott különbözik a 2 projekt, hogy én 18" kerékkel rakartam és úgy beleér. Az etz kipuffnyílás középen van míg a TS oldalvást... ](*,)
Nekem 18" kerék volt a Ts ben és nem ért bele. Ebben amit most építek 18" kerék van és bízom benne, hogy itt sem fog bele érni. Na és sima 250 etz blokk volt, ugyanis amikor be építettem akkor még nem volt 251 es ETZ aminek más a könyök ki képzése.
kriszpc40
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.12.20. 14:17
MZ-d típusa: cbr 600rr

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kriszpc40 »

na itt van az a csodálatos szerkezet: http://www.kepesmotor.hu/etz-motor/p1027436
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

Utánnajártam és ETZ251 tengelytáv: 1322; ETZ125: 1290... Az nem sok, de vajon hol van az a +32mm?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bambi »

TerrorBélabá írta:Azért tisztázom a dolgot, mert volt itt már 125, 250, 251, TS, ETZ...

TEHÁT, van egy ETZ125 vázam, valamilyen 250 blokk kéne bele :-k . Ez szerintem csak 251 lehet, mert annak máshogy(rövidebb) van a kipuff elvezetése, ha az egyáltalán belemegy 18" kerékkel [-o< , szintén versenymotor lenne 8) .

U.i.: Ragaszkodom a meglévő kis TZ vázhoz. [-(

Köszi előre is!
Lesz vele gondod
kriszpc40
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.12.20. 14:17
MZ-d típusa: cbr 600rr

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kriszpc40 »

Tanúsítom hogy TerrorBélabának valóban bele ért kipu a 18-as kerékbe és nem gondolom hogy ferde a váza. :shock: a minap nézelődtem hogy vegyek egy mz-t versenyezni és ott találtam egy 150ETZ vázas 250-es blokkos masinát és annak 18-as kereke volt. Gyanítom hogy nem alakított a figura a vázon. ha megtalálom akkor belinkelem
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

Azért tisztázom a dolgot, mert volt itt már 125, 250, 251, TS, ETZ...

TEHÁT, van egy ETZ125 vázam, valamilyen 250 blokk kéne bele :-k . Ez szerintem csak 251 lehet, mert annak máshogy(rövidebb) van a kipuff elvezetése, ha az egyáltalán belemegy 18" kerékkel [-o< , szintén versenymotor lenne 8) .

U.i.: Ragaszkodom a meglévő kis TZ vázhoz. [-(

Köszi előre is!
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

zsakfos írta:
MrDok írta: Üdv! 125/150 rövidebb, belemegy, de veri a kipuf könyököt az első kerék fékezésnél.
Részemről csak ötletelés,de mi a helyzet a 251-es hengerrel és kipuffkönyökkel?
Az elméletileg elférne kipuffkönyök átalakitás nélkül vagy nem?
Hát igen, én alapból csak 251 blokkban gondolkodtam, vagy henger kipuffkönyökben, mivel a TS/ETZ projekt is ott bukott el az ETZ250 kipuff könyökénél.

16"-os kerékkel nincs gond csak arra tré gumik vannak és ez -nem röhögni- versenymotor lett volna.

Ha már itt tartunk 250 blokkra rámegy a 251 könyök esetleg henger? :?:

Most már nagyon bekavartam... #-o
TerrorBélabá
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:22
MZ-d típusa: TS250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: TerrorBélabá »

Isti67 írta:Üdv: Bocs, hogy bele vaúúúú. De én raktam 250 tsbe 250 etz blokkot és nem ért bele sehova. Most is van egy projekt folyamatban. Van egy Ts 250 esem amibe most építek bele ETZ blokkot és sehova nem ér bele. Ha kész esetleg rakok fel képet.
Raktam be én is. Lehet, hogy ott különbözik a 2 projekt, hogy én 18" kerékkel rakartam és úgy beleér. Az etz kipuffnyílás középen van míg a TS oldalvást... ](*,)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zsakfos írta:
MrDok írta: Üdv! 125/150 rövidebb, belemegy, de veri a kipuf könyököt az első kerék fékezésnél.
Részemről csak ötletelés,de mi a helyzet a 251-es hengerrel és kipuffkönyökkel?
Az elméletileg elférne kipuffkönyök átalakitás nélkül vagy nem?
Lehet, de va a klubban 251-es tulaj aki meg tudja mondani?????? :mrgreen:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

MrDok írta: Üdv! 125/150 rövidebb, belemegy, de veri a kipuf könyököt az első kerék fékezésnél.
Részemről csak ötletelés,de mi a helyzet a 251-es hengerrel és kipuffkönyökkel?
Az elméletileg elférne kipuffkönyök átalakitás nélkül vagy nem?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

TerrorBélabá írta:
MrDok írta: Üdv! 125/150 rövidebb, belemegy, de veri a kipuf könyököt az első kerék fékezésnél.
Köszi! Ettől féltem! Ugyanaz a helyzet mint a TS váz ETZ blokknál.

Teljesen biztos vagy benne, próbáltad (nem akarlak megkérdőjelezni)?
Nem, nem próbáltam. Matt-nak volt ilyen gépe, de már megszabadult tőle.......
http://www.mzclubhungary.com/index.php? ... mid=100004
Remélem jó a link...........
Ts 250-es vázba jó az ETZ-250 blokk, ahogy Isti írja...
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Isti67
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.07.14. 11:40
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Isti67 »

Üdv: Bocs, hogy bele vaúúúú. De én raktam 250 tsbe 250 etz blokkot és nem ért bele sehova. Most is van egy projekt folyamatban. Van egy Ts 250 esem amibe most építek bele ETZ blokkot és sehova nem ér bele. Ha kész esetleg rakok fel képet.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 64 vendég