Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: szketo »

z25z írta:Ezeket a bontott küllőket szerintetek érdemes megtartani? Gondoltam kib..ni a vasba, de nem tudom, hogy az utángyártott küllők felérnek-e ennek a minőségével. A 36 db-ból 10-12 össze volt úgy rohadva, hogy csak a flex segített, hogy szabaddá tegyem az agyat. Viszont mire azt a pár db-ot kivágtam elkopott egy új korong :shock: :shock: :shock: szvsz ebben volt még anyag...
Kép

Ebben a dilemmában vagyok én is..Volt hogy elvittem a krómozóba ,és szinte le beszéltek az újra krómozásról...Pedig!!! Szépen fém tisztára előtte le drótkoronggoztam mind a 36-db. olcsóbb venni újat,,mondá.. Szerintem nem akartak pepecselni a csiszolással, és az egész hajcihőt újra csinálni.
Így igaz, ebben még van anyag,és nem adom fel addig megyek amíg nem találok egy olyan normális helyet ahol ismét eredeti szép fényében nem ragyognak a gyári küllők..Lehet drágább lesz mind ha újat vennék de, az már más anyag össze tételű..
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Ezeket a bontott küllőket szerintetek érdemes megtartani? Gondoltam kib..ni a vasba, de nem tudom, hogy az utángyártott küllők felérnek-e ennek a minőségével. A 36 db-ból 10-12 össze volt úgy rohadva, hogy csak a flex segített, hogy szabaddá tegyem az agyat. Viszont mire azt a pár db-ot kivágtam elkopott egy új korong :shock: :shock: :shock: szvsz ebben volt még anyag...
Kép
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

és ahogy ígértem íme videó a "tükrösítésről" tettem alá egy rövid leírást is. Így nappali rásütő fényben nekem egyelőre tetszik.
https://www.youtube.com/watch?v=FYOkhxtThqY

bár a video nem adja tökéletesen vissza de jelentősen nőtt a fényerő
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

sell írta::-D már szinte kezdtem hiányolni, hogy nem jelentkezel valami "MOD"-al, erre tessék ;-) :-) . Tényleg keveset alhatsz, hogy ennyi mindent kiagyalsz.. :-) :twisted:
Pótolom, duplán jelentkezem, másik iromány a futóműben :D
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

:-D már szinte kezdtem hiányolni, hogy nem jelentkezel valami "MOD"-al, erre tessék ;-) :-) . Tényleg keveset alhatsz, hogy ennyi mindent kiagyalsz.. :-) :twisted: amúgy ez az utólagos "foncsor" rengeteget javít a lámpák láthatóságán ( én is előszeretettel alkalmazom már sok éve ha szükségét látom. Én öntapadós alu szallagot szoktam tenni.) Ebben az esetben a ledes "izzóval" is biztos lessz javulás mivel ebben a kivitelben párhuzamosan van a foncsorral, így gondolom többet tükröz mint a merőleges izzós kivitelű lámpákban, ahol szinte nincs is mit tükröznie, mert a ledes lámpa foglalat kialakítása szinte ki is takarja az arra vetülő fényt. ( már ha van akkora vetítési szöge az smd ledeknek.)
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: amatőr »

Hát igen.... Ezekbe a kisköltség igényű kínai lámpákba nem raktak tükröző felületet. Pedig így nem is felelne meg egy eu.-s szabványnak. Gondolom netes beszerzés,és a szabvány jelölések sincsenek a búrán. A fóliával tényleg jónak tűnik. Azért majd teszteld nappal,mert sokan visszatértek a hagyományos izzóhoz,nem megf. láthatóság miatt,pedig gyári tükrös lámpákkal próbálkoztak.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Még december végén gondoltam, hogy korszerűsíteni kellene az indexeken. A LED-ekről olvastam jót is rosszat is. Próbáltam alaposan körbe járni a palettát, de úgy döntöttem, hogy marad a Ba15s foglalat, mert ha nem válik be akkor nem kell mindent cserélni, elég csak a LED "égő" helyére visszatenni a hagyományosat. A szokásos minden sarkon kapható smd LED-del szerelt "égő"-re esett a választásom. Ezt beletéve elég jónak tűnik, de nem voltam vele teljesen megelégedve. Jó a fényereje, de azért elmarad valamelyest az eddigi 21W halogén izzómtól. Szóval ennek a LED-esnek van egy roppant nagy hátránya: az smd-k körbe vannak rá téve és a 12-15 db-ból jó esetben kb. 4 világít jó irányba. A többi kárba vész. Ezt gondoltam feltuningolni, hogy a hátra felé menő fényt előre kellene vetíteni valahogy. És itt jött a képbe a tükörjavító készlet. Ez kb 800Ft-ba került egy multinál. Tökéletes tükörképe van és egy kemény műanyagra van felhordva a tükröződő felület ezért hidegen merev, de hőre hajlítható. Aztán egy kétoldalas ragasztóval mér beilleszthető a helyére. A következő képeken a behelyezés látható.
Ezt azért osztom meg veletek, ha netán valaki hasonlóra adja a fejét akkor esetleg ezt érdemes még megcsinálni. Még nem tudtam tesztelni, de reményeim szerint jelentősen megnöveli a jó irányba menő fényt. Amint lesznek tesztképek majd feltöltöm azt is.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Nagyon sokat dob egy ilyen kormány az etz-n az enyémen is ilyen volt, szerettem nagyon,amikor felültem a fateréra neki gyári kormánya van alig tudtam kanyarodni,meg dönteni,az egész üléspozíció fura volt,pedig két évig az enyémen is gyári volt,de a jót könnyű megszokni.
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

aronpfabian írta:
Butcher88 írta:Sziasztok!
A Ts vagy ETZ km óra mechanikája megegyezik a Trophyéval?
Arra gondoltam,olcsóbban jönne ki,ha át tudnám rakni gond nélkül egy másik új óra belét a Trophyéba.
A válaszokat előre is köszönöm!
Van a hátulján egy beütött K= arányszám. Ha az egyezik, akkor működni fog vele. Meg persze fizikailag férjen el :)
Na erről a K számról se tudtam :-)
Hát igen,ez a legnagyobb kérdés,hogy fizikailag elfér-e :/
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Butcher88 írta:Sziasztok!
A Ts vagy ETZ km óra mechanikája megegyezik a Trophyéval?
Arra gondoltam,olcsóbban jönne ki,ha át tudnám rakni gond nélkül egy másik új óra belét a Trophyéba.
A válaszokat előre is köszönöm!
Van a hátulján egy beütött K= arányszám. Ha az egyezik, akkor működni fog vele. Meg persze fizikailag férjen el :)
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

Sziasztok!
A Ts vagy ETZ km óra mechanikája megegyezik a Trophyéval?
Arra gondoltam,olcsóbban jönne ki,ha át tudnám rakni gond nélkül egy másik új óra belét a Trophyéba.
A válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
kicsikeen
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.07.05. 15:14
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kicsikeen »

Igazából e megoldás egyenlőre hamar-gyorsan variáció.(aztán ki tudja) :shock:
A lényeg ,hogy a jobb oldal kb 2 cm -el kisebb.A garázsomban amit hirtelen találtam,és szemre passzolós volt az egy coca-colás kupak :idea: ,aminek kivágtam a közepét-ez volt a legnehezzebb.Mivel még így is kellet 1 pici , kerestem még valamit és az egy szimering lett ami 21x32x7.Egyébként ez véletlen volt ...kupak :1,2mm + 7mm=1,9 mm +/- 1mm a tűrés :D \:D/
Ezeket felhúztam a kormányra és betekertem fekete szigetelő szalaggal. :^o :roll:
Később persze próbálok valami más megoldást de egyenlőre ez is működik.
am. a kormány "csak" 81 cm széles :D
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

kicsikeen írta:Nem sokkal .
83 cm a szélessége,a gyári kormánytól 10 cm -rel nagyobb,szóval oldalanként 5-5 cm.
Annyira nem vészes ,ahol eddig befért igaziból ezután is.
És igen szerintem is jól néz ki .Amúgy nekem kényelmes,és jól irányítható is a ,moci..
Jah!
És mivel most egyforma a távolság mindkét tükörszár és kormány végek között,így a jobbos tükröm is védve van .
Nem lóg túl a kormányon. \:D/
Hogy oldottad meg? :-k
kicsikeen írta:Az ilyen kis apróságok miatt más mindenki motorja,lesz igazán a sajátja. \:D/
Ez így van! :lol:
Avatar
kicsikeen
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.07.05. 15:14
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kicsikeen »

Nem sokkal .
83 cm a szélessége,a gyári kormánytól 10 cm -rel nagyobb,szóval oldalanként 5-5 cm.
Annyira nem vészes ,ahol eddig befért igaziból ezután is.
És igen szerintem is jól néz ki .Amúgy nekem kényelmes,és jól irányítható is a ,moci..
Jah!
És mivel most egyforma a távolság mindkét tükörszár és kormány végek között,így a jobbos tükröm is védve van .
Nem lóg túl a kormányon. \:D/
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Huh, ejha, ahogy látom , ez sem a " kiskapunkibetologatós" kormány. ;-) amúgy jól néz ki, sokkal szélesebb mint a gyári?
Avatar
kicsikeen
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.07.05. 15:14
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kicsikeen »

Kedves Matthej01!
Úgy érzem ez neked jelent csak "probémát" az életedben.....
Nekem csupán csak észrevételem volt.Egyébkén a másik kormányon csak azért is egyforma lett a távolság!.. :) :)

Kép

De mindenkinek más fontos,nekem éppen ráérős hangulatomban ez is az volt .
Az ilyen kis apróságok miatt más mindenki motorja,lesz igazán a sajátja. \:D/
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

De most ez milyen jellegű problémát okoz az életedben azzal kapcsolatban, hogy le
szeretnéd cserélni a kormányodat?! Hidd el a másik kormányon sem lesz egyforma. Marad minden a régiben csak a kormányod lesz új.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

kicsikeen írta:Üdv. mindenkinek!
A motorom kormányát le szeretném cserélni......de!
Ma nézegettem (ábrándozva a nyári motorozásról ),azt vettem észre,hogy a kormány végektől mérve
a balos,és jobbos tükör nem egyforma távolságra van.
Szóval Baloldal:markolat,tompított-index-duda kapcsoló-kuplung kar (tükörtartó) távolság az nagyobb,
mint a jobboldalon a gázkar-szívató-fékkar(tükörtartó) táv.
Gyenge 18 év után most vettem észre....... #-o
Valaki (rajtam kívül) foglalkozott e témával,vagy kezdett ezzel a dologgal valamit? :)
Látszik hogy holt szezon van.Nagyon ráérsz :D :lol: :smt044
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

kicsikeen írta:Üdv. mindenkinek!
A motorom kormányát le szeretném cserélni......de!
Ma nézegettem (ábrándozva a nyári motorozásról ),azt vettem észre,hogy a kormány végektől mérve
a balos,és jobbos tükör nem egyforma távolságra van.
Szóval Baloldal:markolat,tompított-index-duda kapcsoló-kuplung kar (tükörtartó) távolság az nagyobb,
mint a jobboldalon a gázkar-szívató-fékkar(tükörtartó) táv.
Gyenge 18 év után most vettem észre....... #-o
Valaki (rajtam kívül) foglalkozott e témával,vagy kezdett ezzel a dologgal valamit? :)
Jó az ahogy van,én is észleltem már ezt amit te is ráadásul a Ts en amin nincs gyári tükörtaró furat mivel kormányvégtükrös eredetileg,ezen a bilincses felszerelésnél akadtak pici nehézségek de nem nagy.Én azt mondom jó az úgy ha eddig jó volt.
Ismerek egy motorost aki hozzá hegesztett az egyik oldalhoz(jó kérdés,hogy minek)aztán meg azt nyilatkozta:furcsa"idővel szerzet egy másik kormányt és vissza állította az eredeti állapotot.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
kicsikeen
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.07.05. 15:14
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kicsikeen »

Üdv. mindenkinek!
A motorom kormányát le szeretném cserélni......de!
Ma nézegettem (ábrándozva a nyári motorozásról ),azt vettem észre,hogy a kormány végektől mérve
a balos,és jobbos tükör nem egyforma távolságra van.
Szóval Baloldal:markolat,tompított-index-duda kapcsoló-kuplung kar (tükörtartó) távolság az nagyobb,
mint a jobboldalon a gázkar-szívató-fékkar(tükörtartó) táv.
Gyenge 18 év után most vettem észre....... #-o
Valaki (rajtam kívül) foglalkozott e témával,vagy kezdett ezzel a dologgal valamit? :)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

z25z írta:Téli fejlesztés, utolsó fázis: döntött főfékhenger. Mivel nem tudok elszakadni a sportkormánytól (már 24-ik éve) ideje volt hozzá valót beszerezni. Aztán lehet hogy 2-3 év múlva megy vissza a gyári kormány és feleslegessé válik. --lassan a reggeli merevedés inkább a derekamban jelentkezik....-- :evil: De legalább most már nem fenyeget az a veszély, hogy hegyről lefele egy erős jobbos kanyarban fékezve levegőt pumpálok a rendszerbe.

Kép

Kép
Teccik! :!:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

z25z írta:Téli fejlesztés, utolsó fázis: döntött főfékhenger. Mivel nem tudok elszakadni a sportkormánytól (már 24-ik éve) ideje volt hozzá valót beszerezni. Aztán lehet hogy 2-3 év múlva megy vissza a gyári kormány és feleslegessé válik. --lassan a reggeli merevedés inkább a derekamban jelentkezik....-- :evil: De legalább most már nem fenyeget az a veszély, hogy hegyről lefele egy erős jobbos kanyarban fékezve levegőt pumpálok a rendszerbe.

Kép

Kép
Zizi! Úgy néz ki ez a műszerfal, mintha egy űrrepülő gépben lenne!!!
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Téli fejlesztés, utolsó fázis: döntött főfékhenger. Mivel nem tudok elszakadni a sportkormánytól (már 24-ik éve) ideje volt hozzá valót beszerezni. Aztán lehet hogy 2-3 év múlva megy vissza a gyári kormány és feleslegessé válik. --lassan a reggeli merevedés inkább a derekamban jelentkezik....-- :evil: De legalább most már nem fenyeget az a veszély, hogy hegyről lefele egy erős jobbos kanyarban fékezve levegőt pumpálok a rendszerbe.

Kép

Kép
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: amatőr »

Én azt tapasztaltam,hogy nem ugyanolyan %-ban csal különböző fesz. értékeknél. Pl.12 volt körül 8-9%-ot csal felfelé a "düvi"-s műszerem, 5-6 volt körül pedig 10-12%-ot. Tehát,ha kalibrálnám egy pontos műszerhez -egy bizonyos fesz.értéknél- lejjebb vagy feljebb megintcsak pontatlan lenne.
Amatőr,... a rádióamatőr
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Hy, igen ez egy érdekes dolog. Ha már mutat a műszer századot, akkor miért nem kalibrált, ha meg tudják , hogy nagy a szórás akkor miért eröltetik a századokat. Ezért volt jó az analóg műszer az annyira volt pontos amennyire pontosan lettudták olvasni. ;-)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

én sajnos már nem tudom a hajamat tépni :-" :lol: ééés igen igazad van ebben is, az a 0,14 az tényleg elenyésző, és nem is várok - ahogy volt róla szó - labor szintű pontosságot, de ha már van akkor inkább azt használnám, ami közelebb van a valósághoz :-) tudod én ilyen idióta vagyok :lol: el tudom képzelni magamról, hogy lemérem az autót és 14,03 helyett kapok egy 13,89-et és nekiállok kontaktokat takarítani.... :evil:
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

z25z írta:ok, meggyőztél, jó az érvelésed, akkor marad mindkettő :D ezekről lenne szó:
Hááát most azt találtam ki, hogy van egy nagyon intelligens :?: akkutöltőm egy 60W-os izzóval megmerítettem az aksit és aztán feltettem a töltőre. A töltő leírása szerint 14,4V lesz a max. töltőfesz. Na amelyik műszer 14,54-et (vagy 14,26-ot) mutat az lesz a huncut. De lehet, hogy úgy járok, hogy egyik sem lesz a 14,4 közelébe, akkor viszont én kapok agyfaszt :mrgreen: :mrgreen:
Ami a képeken látszik attól a 0,14V-os eltéréstől én is azt kapnék,lehet tépném a hajamat is! :wink:

Egyébként gratulálok a műszerfal világításhoz! F@sza lett!! :smt023 De vigyázz, bizonyos kutatások szerint a piros járművek vezetői agresszívabbak, ezért egyes biztosítók is magasabb felelősség biztosítási díjat szabnak meg.
...Dee a tankod-deknid az fekete nem? .. megúsztad! :mrgreen:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

ok, meggyőztél, jó az érvelésed, akkor marad mindkettő :D ezekről lenne szó:
Kép

Kép

Hááát most azt találtam ki, hogy van egy nagyon intelligens :?: akkutöltőm egy 60W-os izzóval megmerítettem az aksit és aztán feltettem a töltőre. A töltő leírása szerint 14,4V lesz a max. töltőfesz. Na amelyik műszer 14,54-et (vagy 14,26-ot) mutat az lesz a huncut. De lehet, hogy úgy járok, hogy egyik sem lesz a 14,4 közelébe, akkor viszont én kapok agyfaszt :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

z25z írta:Köszönöm a hozzászólásaitokat!
Arról van szó, hogy kaptam egy multimétert, egy fokkal komolyabbnak tűnik, mint amit eddig használtam, ezen van kapacitás? mérő állás is. (vagy nemtom mit lehet az mikro Farad állásban) A két műszerrel azonban ahogy sunbim is írta a 20V-s méréshatáron 0,14 V különbséget kapok ugyanazon áramforrásokon (eddig teszteltem: normál 1,5V tölthető 1,2V normál 9V elem és az akkut. Mindenhol stabilan megvan a 0,14V különbség. És nem tudom melyiknek higyjek. 2 műszer felesleges és nem tudom melyiket kellene megtartanom :-k
Mindkettőt! Mert elő fog fordulni olyan eset hogy egyszerre kell mérned feszültséget és átfolyó áramot is!
Kapacitást is lehet mérni akkor kondenzátorokat tudsz tesztelni, persze csak alacsony feszültségen. Azt nem mikor üt át vagy időszakosan mikor zárlatos stb. (pl gyújtás kondi)

Itthon is van 2-3 különféle márkájú és a háznál is asszem 2. Szintenként 1. :D ...jja és még egy az Mz ,,túraszerszámai,, között is. Jó ha van. Nem kér enni, ...ja de, már kellett elemet cserélnem bennük. :lol:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Köszönöm a hozzászólásaitokat!
Arról van szó, hogy kaptam egy multimétert, egy fokkal komolyabbnak tűnik, mint amit eddig használtam, ezen van kapacitás? mérő állás is. (vagy nemtom mit lehet az mikro Farad állásban) A két műszerrel azonban ahogy sunbim is írta a 20V-s méréshatáron 0,14 V különbséget kapok ugyanazon áramforrásokon (eddig teszteltem: normál 1,5V tölthető 1,2V normál 9V elem és az akkut. Mindenhol stabilan megvan a 0,14V különbség. És nem tudom melyiknek higyjek. 2 műszer felesleges és nem tudom melyiket kellene megtartanom :-k
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

KILL3R etz írta:Hálózati 230V? Az elég stabil kell legyen. :roll:
Áá, Kill, az állandóan hullámzik 0 és 230volt között. :mrgreen:
z25z írta:Uraim! Egy multimétert hogy lehet a legegyszerűbben ellenőrízni, hogy jól mér-e? Tudtok valamilyen fix áramforrást amivel lehet tesztelni? pl. egy vadi új bontatlan 1,5 voltos elem valójában 1,56 vagy valami hasonló?
Enyenfeszültség állásban? Lehet pár tized voltos eltérés pl 20V-os méréshatáron, ez normális. Ezek az olcsóbb 1-2eFt-os multiméterek labormérésekre nem alkalmasak.
Egy komolyabb műszerrel egyszerre mérve tudod csak megbízhatóan tesztelni a pontosságát. De gondolom ez nem áll rendelkezésre, azért kérdezed hogy hogyan lehetne másképp.
Még a stabilizátor ic-knek, zener diódáknak is akkora a szórása hogy nem igazán tekinthető referenciának. De talán egy fix feszültségű stab ic-t megmérhetsz, pl egy7809-t ha rákötsz akár az akkumulátorodra akkor a kimenetein kb 9V-ot mérhetsz.
http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=2w5mXatfT7
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Szerintem külső eszköz nélkül csak úgy lehet, hogy másik multiméterrel mért adattal "kalibrálod". Az 1.5V elemeknek sem állandó a feszültsége, ahogy az akksiknak sem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

sajna nem stabil 220-230 közötti értéken lesz valahol, de igazából nem is ez a magasság érdekelne. hanem a 12V körüli. Azt szeretném kizárni, hogy mondjuk 12,53 a valós és mondjuk 12,97 a mért.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Hálózati 230V? Az elég stabil kell legyen. :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Uraim! Egy multimétert hogy lehet a legegyszerűbben ellenőrízni, hogy jól mér-e? Tudtok valamilyen fix áramforrást amivel lehet tesztelni? pl. egy vadi új bontatlan 1,5 voltos elem valójában 1,56 vagy valami hasonló?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

z25z írta:Köszi fiuk. Dok: az előző próbálkozáskor én is fotópapírra nyomtatottat tettem fel, az nagyon gagyi lett. Ez ugyanaz az öntapadós technológia, mint a most elkészült club matrica csak matt védőfóliával. De igazad van, majd idővel kiderül :-)
Ja, hogy Te dekorossal csináltattad!
Az jó lesz!
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Nem hogy betoltad volna a szobába a melegre! 8)
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Köszi fiuk. Dok: az előző próbálkozáskor én is fotópapírra nyomtatottat tettem fel, az nagyon gagyi lett. Ez ugyanaz az öntapadós technológia, mint a most elkészült club matrica csak matt védőfóliával. De igazad van, majd idővel kiderül :-)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

z25z írta:Na mégiscsak módosítottam az óracsoporton...............
Szép lett!
Csak tartós is legyen..... nekem sikerült kifogni valami jóféle fotópapírt, aztán piros lett minden szín idővel.
Meg a nap is kiszívja, ezért viszonylag gyakran kell cserélgetni, 1-1.5 év.....
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:Érdekes, hogy led-et nem lehet fényképezni ezzel a telefonnal. Élőben olyan szép egyenletes, így képen nem jön át.
Kép

Kép
De átjön és kibaszott jól néz ki :) =D>
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Na mégiscsak módosítottam az óracsoporton. Így legalább egyformák. Minden számlap fehér és minden háttérvilágítás piros led lett. Még egyszer nem vágok bele az tuti. Legnagyobb cumi a mai behelyezés volt a hideg nem tett jót a vezetékeknek a régi saruk potyogtak lefele mint a huzat. Még a lámpabúrában lévőket is újra kellett raknom. Életemben nem krimpeltem annyit mint ma 11-15-ig. :evil: Érdekes, hogy led-et nem lehet fényképezni ezzel a telefonnal. Élőben olyan szép egyenletes, így képen nem jön át.
Kép

Kép
albatros
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016.09.17. 16:04
MZ-d típusa: ETZ250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Németország

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: albatros »

Szépjó estét mindenkinek!
Hátha valakit érdekel, hogy hogyan lehet aránylag olcsón,egyszerüen a hátsó oldalsztendert átalakítani,hogy magától felcsukódjon.
Itt van egy internetoldal. Az oldal német nyelvü, de a fotók magukért beszélnek.
http://www.simantik.de/seitenstaender-mz.shtml
Ez is egy megoldás. ( Itt németben a TÜV nem engedi meg az egyrúgós sztendert. )
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Úgy emlékszem együtt jött a műanyag mutatós órákkal, és a négyszög indexekkel és lámpával. Valaki majd esetleg kijavít, ha nem így van! De én így emlékszem.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, nem vagyok teljesen biztos benne, de emlékeim szerint 89-es évjárat mát fekete első sárvédővel volt, a hátsó az etz-ken tudtommal mind fekete volt.
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

Sziasztok!

Az érdekelne hogy etz-knél a sárvédőfényezésekről mit lehet tudni? Az érdekelne hogy mi a gyári színpárosítás vagy ha évjárathoz köthető akkor az is érdekelne. Gondolom nem összevissza volt azért :D
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

azzal a füleket idomítottam vissza a helyére :mrgreen:
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

z25z írta:És ha már tél akkor TMK, így ez is új köntöst kapott :-D
...

Kép

Zé, és a gumikalapáccsal simítottad ki a maradék gyűrődést a bőrön? :mrgreen:

...

Szép lett! :smt023
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

A LED nem olyan hullámhossz tartományt bocsát ki, mint a normál izzó. Hiányoznak belőle egyes hullámhosszok, s még számos oka van.
A lényeg a szem nem úgy érzékel, mint egy ccd. Túl is erőltethető vele a szem úgy hogy észre sem veszed, hasonlóan, mint amikor egy zajt folyamatosan hallasz pl a munkahelyeden és arra a frekvenciákra megsüketülsz, vagy károsodsz.
z25z írta:csalóka a kép, nem is értem így nézve, tényleg erősnek tűnik, pedig nem az. Már 1,5 éve fent van a töltésjelző és nagyon kellemes fénye van. Talán a színek miatt nem tud mit kezdeni vele a fényképezőgép, de élőben az a kék halványabb, mint a műszerfal, referenciaként nézd az üres és a töltésjelzőt, az tűnik a legerősebbnek és ugye az sem zavarja a szemünket.
ui.: gyújtáskapcsolóra kötöttem amikor tompítottat/távolságit kapcsolok.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

csalóka a kép, nem is értem így nézve, tényleg erősnek tűnik, pedig nem az. Már 1,5 éve fent van a töltésjelző és nagyon kellemes fénye van. Talán a színek miatt nem tud mit kezdeni vele a fényképezőgép, de élőben az a kék halványabb, mint a műszerfal, referenciaként nézd az üres és a töltésjelzőt, az tűnik a legerősebbnek és ugye az sem zavarja a szemünket.
ui.: gyújtáskapcsolóra kötöttem amikor tompítottat/távolságit kapcsolok.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

z25z írta:LED műszerfalvilágítás: pipa :D
Kép
Azt a kéket kösd tompított világításra, csak akkor világítson. Innen elég erősnek nézem, éjjel zavarni fog a motorozásban.
Én a refi visszajelzővel jártam így. Kisütötte a szemem az első alakalommal. Aztán visszavettem a fényerejét.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég