Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

hell írta:...Valaki tud olyan helyet ahol be lehet szerezni valami vadálat mágnest? Vagy ha otthon lenne valakinek elfekvőben valami kis darab veszett erős az is érdekelne. ....
Rossz merevlemezt szerelj szét, abban van...
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Próbáltam más értékekkel is, de nem fasza valami. Most 1950mm adtam meg neki(elméletileg ekkora a kerék). Max. 3999 lehet. Szóval nem tudom tesztelgetek...
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: allllli »

hell írta:Nem semmi ez a bicikli óra ma volt időm. Felragasztottam tegnap egy táblamágnest a felnire epokitt-l ami oda is ragadt mára mint az állat, de még így sem jó. Most kb. 60km/h kinullázza magát az óra. És elmondhatom ismét elvesztettem a fonalat mi lehet a rosz. Itt már atom fix 3mm távolság van és mégsem jó. A küllőn is valami közel 90km/h ért el. Elképzelhető hogy gyenge a mágnes (a gyári is és ez is) motorra ehhez a sebességhez? Vagyis ez maradt az utolsó ötletem az lehet a hiba. Valaki tud olyan helyet ahol be lehet szerezni valami vadálat mágnest? Vagy ha otthon lenne valakinek elfekvőben valami kis darab veszett erős az is érdekelne. Erősebb mágnessel teszek még egy próbát ha nem akkor sem lesz jó nem kinlódok vele tovább....

Neonídium mágnes?? Az k*rva erős. Lehet rendelni pestről nem kerül sokba, meg sztem ajánlott levélként is megoldható a postázás.
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Perec »

Jól értek, ha nagyobb átmérőre teszed akkor kisebb sebességig mér? Próbáltad kisebb átmérőn is?
hell írta:Nem semmi ez a bicikli óra ma volt időm. Felragasztottam tegnap egy táblamágnest a felnire epokitt-l ami oda is ragadt mára mint az állat, de még így sem jó. Most kb. 60km/h kinullázza magát az óra. És elmondhatom ismét elvesztettem a fonalat mi lehet a rosz. Itt már atom fix 3mm távolság van és mégsem jó. A küllőn is valami közel 90km/h ért el. Elképzelhető hogy gyenge a mágnes (a gyári is és ez is) motorra ehhez a sebességhez? Vagyis ez maradt az utolsó ötletem az lehet a hiba. Valaki tud olyan helyet ahol be lehet szerezni valami vadálat mágnest? Vagy ha otthon lenne valakinek elfekvőben valami kis darab veszett erős az is érdekelne. Erősebb mágnessel teszek még egy próbát ha nem akkor sem lesz jó nem kinlódok vele tovább....
Kép
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Nemtudom, nekem tök random volt. Volt, hogy 2 napig nem volt semmi baja, utána meg 300méterenként újraindult. Fordulattól, helytől, sebességtől függetlenül... 8-[
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Új Denso van benne. Nem tudom. Alfa-nak ugyan ilyen órája van azt nem zavarja be. Azt hittem ha bezavarja akkor már a kezdetektől. Szóval nem tudom az tény ha 2mm tettem a gyári mágnest akkor tovább mért(magyarul minél közelebb annál jobb alapon). Ezért gondoltam a mágnesre ha erősebbett teszek rá akkor messzebbről is stabilabban dolgozna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hell 2013.05.16. 20:37-kor.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Szerintem a gyújtás zavarja meg. Mielőtt meghalt a gyertyám, nekem is hasonlót produkált, csak tök random. Új gyertyával megszűnt a bajság...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Nem semmi ez a bicikli óra ma volt időm. Felragasztottam tegnap egy táblamágnest a felnire epokitt-l ami oda is ragadt mára mint az állat, de még így sem jó. Most kb. 60km/h kinullázza magát az óra. És elmondhatom ismét elvesztettem a fonalat mi lehet a rosz. Itt már atom fix 3mm távolság van és mégsem jó. A küllőn is valami közel 90km/h ért el. Elképzelhető hogy gyenge a mágnes (a gyári is és ez is) motorra ehhez a sebességhez? Vagyis ez maradt az utolsó ötletem az lehet a hiba. Valaki tud olyan helyet ahol be lehet szerezni valami vadálat mágnest? Vagy ha otthon lenne valakinek elfekvőben valami kis darab veszett erős az is érdekelne. Erősebb mágnessel teszek még egy próbát ha nem akkor sem lesz jó nem kinlódok vele tovább....
szoszijani
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.24. 19:45
MZ-d típusa: mz etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: szoszijani »

köszönöm szépen a választ!
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

8-cas fúróval kifúrod a zárat és kiveszed, majd veszel egy újat bárhol és a helyére rakod. :)
szoszijani
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.24. 19:45
MZ-d típusa: mz etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: szoszijani »

Sziasztok lehet hogy rosz fórumba írok de nem láttam konkrétabb megnevezésűt
a problémám az lenne hogy nem jó a kormányzáram hogy hogyan lehet kicserélni?
válaszokat előre is köszönöm
janikamz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2013.05.04. 11:17
MZ-d típusa: etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: janikamz »

oksa, festés utàn teszek fel. az első sàrhànyó ívben levàgva felhúzva hàtsó teló kicserélve hosszabbra emiatt cross.megvan minden làmpa és működik.cafe racer a hàtsó sàrhànyó ívbe vàgva és ràengedve utcai gumira.javítanék inkàbb supermoto cafe racer.bàr az ülést nincs kedvem kicserélni mert az így tetszik. :-) az első teleszkóp pogàcsàzva így kapott plusz 4-5centit.felcsiszolva csak a színnel vagyok bajban mert fehéret nem akarok.airbrusht sem de mi illik igazàn egy etz-hez? fekete? almazöld? sàrga? esetleg variàlva? hmmmm...dilemma...
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

janikamz írta:Ez a fórum hasznos.Rengeteget lehet tanulni itt :-))) ma kész lettem az első teleszkópemeléssel.na most fasza az egész...krosszenduro keverve egy kis cafe racerrel. màr csak egy jó sportkormàny kell. :-) yessss :-)
Dobjál majd képet, el se tudom képzelni milyen egy Enduro / Cafe Racer... :)
TS powa!
Kép
janikamz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2013.05.04. 11:17
MZ-d típusa: etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: janikamz »

Ez a fórum hasznos.Rengeteget lehet tanulni itt :-))) ma kész lettem az első teleszkópemeléssel.na most fasza az egész...krosszenduro keverve egy kis cafe racerrel. màr csak egy jó sportkormàny kell. :-) yessss :-)
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

janikamz írta:vagy hülyébb volt a sràc mint én a mocihoz,vagy csak sz.rt rà....csak hajtotta.rengeteg időm és melóm van benne meló utàn éjfélig plusz hétvégék...de màr csak a golyót a rugót és a csvart új akksit olajkat kell belerakni és újra megy. :-)
Ezzel vagyunk így egy páran... :)
De hát valahogy olyan jó érzés "rendesen" megcsinálni valamit és élvezni a munka gyümölcsét! :)
TS powa!
Kép
janikamz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2013.05.04. 11:17
MZ-d típusa: etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: janikamz »

vagy hülyébb volt a sràc mint én a mocihoz,vagy csak sz.rt rà....csak hajtotta.rengeteg időm és melóm van benne meló utàn éjfélig plusz hétvégék...de màr csak a golyót a rugót és a csvart új akksit olajkat kell belerakni és újra megy. :-)
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

janikamz írta:igen màr utalt rà Killer.azért köszönöm. :-) sajnos rengeteg meló volt vele mert az előző tulaj nem szerette,ez làtszott is szegényen.viszont amit nem értek:anélkül a rugó és golyó nélkül hogy volt neki benne üres.... de 8ezerért mit vàrjak,ugye.. köszi a segítséget :-)
Hát oda lehet tolni a kart, csak semmi se rögzíti... :)
8 ezerért örülj, hogy van benne egyáltalán váltó! :DDD
TS powa!
Kép
janikamz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2013.05.04. 11:17
MZ-d típusa: etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: janikamz »

igen màr utalt rà Killer.azért köszönöm. :-) sajnos rengeteg meló volt vele mert az előző tulaj nem szerette,ez làtszott is szegényen.viszont amit nem értek:anélkül a rugó és golyó nélkül hogy volt neki benne üres.... de 8ezerért mit vàrjak,ugye.. köszi a segítséget :-)
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

janikamz írta:Igen,vagyis a vàzban :-). volt egy tsem is csak azutàn furi egy kicsit.sokat segítettél. még nem mentem a mocival mert romjaiból építem a vàzat meg màr talàltam hibàkat a blokkban is. a bibi hogy az üresjàrati golyó és rugó bemenetnél csak egy 19es fejű csavar van azt' csók. :-( az is valami kókler módon lereszelve.( làbtartóhoz lefközelebbi csavar.)
Hát anélkül a golyó nélkül meg mitől maradna meg üresben?
Váltót forgó kislánckerékkel próbálgatunk!
TS powa!
Kép
janikamz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2013.05.04. 11:17
MZ-d típusa: etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: janikamz »

Igen,vagyis a vàzban :-). volt egy tsem is csak azutàn furi egy kicsit.sokat segítettél. még nem mentem a mocival mert romjaiból építem a vàzat meg màr talàltam hibàkat a blokkban is. a bibi hogy az üresjàrati golyó és rugó bemenetnél csak egy 19es fejű csavar van azt' csók. :-( az is valami kókler módon lereszelve.( làbtartóhoz lefközelebbi csavar.)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Hali!

Úgy érted a blokk csak az asztalon van, és ott próbálgatod végig a fokozatokat?
Mert így normális amit leírtál. Mármint, hogy "késve" kattan be sebességbe. A lánc folyamatosan forgatja a kihajtás tengelyét...
Ugyanez igaz, a végiggangolgatásra is. Nem forog a behajtó tengely, nem találnak össze a fogak... Járó motornál, üzemszerű használat mellett nem lesz gond sztem... :wink:

Üres hiánya meg lehet az üresrögzítő rugó/golyó hiánya miatt.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
janikamz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2013.05.04. 11:17
MZ-d típusa: etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: janikamz »

Hi.Talàn jó helyre írok... az lenne a gondom,hogy a 150esemben nem tudok üreset kapcsolni.visszakattan 1esbe, ha lefele megyek 5töl akkor kettesbe.sokszor ha a vàltókart kifele feszítve gangolok no problem...plusz késik is a vàltàs minden sebességnél. ezt egy làgy kattanàs kísérivalaki tudna segíteni mi a baja? jaaa a motort nem indítottam. előre is köszi
Avatar
kobra
Alapító tag
Alapító tag
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2007.11.27. 19:47
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Reading (UK), Dunakeszi (HUN)

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kobra »

Zsebi ez elég morbid volt! :) Viszont ebből látszik, hogy már túltetted magad rajta.
Akkor jössz pincét építeni hozzám?? vagy mi van??? :D:D:D
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

sexi22 írta:Valaki nem tud nekem számbeütőt?
OFF
Ha jól célzol, akkor a gumipók! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Csak tegyél fel védőszemüveget :mrgreen:

;)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
sexi22
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:22
MZ-d típusa: etz125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sexi22 »

Valaki nem tud nekem számbeütőt?
Avatar
occsike87
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.12.13. 16:31
MZ-d típusa: Mz etz 125
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: occsike87 »

Köszi:mrgreen:
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

http://data.hu/get/6449448/mz_etz_125_1 ... asi_kk.pdf


Itt egy kis apróság! :) Ezt valamikor tavaly töltöttem le, azóta sehol nem találom ezt a példányt! Magyar javítási kéziköny, ETZ 125-hö!!! :D
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
sexi22
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:22
MZ-d típusa: etz125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sexi22 »

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, gondom hogy van egy 125 etz.
Sérült a váz és elvan csavarodva egy kicsit,
Hogyan tudnám a vázcserét lebonyolítani hogy az alvázszam se vésszen el?
Van ennek esetlek valami hivatalos útja is?
Segítséget előre is köszönöm!!!
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Troster »

Elvileg a szakkönyvek szerint 13"-t meghaladó kereket 5 grammos súlynál már centírozni kell.Gondoljatok a gépkocsikéra. A centírozás felső súlyhatára 100gramm. Ennyire érzékenyek rá. Főleg egy Etz első kerék villamerevítő nélkül. :-k
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Ezt én is így tudtam valahogy! Bár akkor KELL súlyozni sose lehet tudni... :twisted: :D
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: allllli »

hell írta:Minimális súlyokról van szó nem? Már ilyen kicsinél is kell a súlyozás?
Csak ha 250-el repesztesz. akkor talán megérzed :D
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Minimális súlyokról van szó nem? Már ilyen kicsinél is kell a súlyozás?
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Alfa írta:Na beüzemeltem a km órámat, végre képet is fogok rakni.

A lényege, hogy a mágnes a felnire van ragasztva. Sima hűtőmágnesből törtem, miután az alak megvan, rá kell ragasztani egy gumilapot (pl egy belsőből). Ezt kell utána a felnihez ragasztani, és kész.

Fontos a denszeszezés minden ragasztás előtt. Palma Tex ragasztót használtam, aminél nagyon fontos h hagyni kell és amikor már olyan mint ami megszáradt (kb 10p), akkor összenyomni. A jeladót egy kis darab laposvas tartja, ami a sárvédő egyik csavarjáról jön le.

A kerék gond nélkül cserélhető, és ha jól van ragasztva, a mágnes soha nem jön le "csak úgy".
Csak ne felejtsétek el a kereket utána súlyozni!
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

KILL3R etz írta:Csak a vizes kesztyűt nehogy tábortűz felett szárítsd.... :-" ](*,) :D
Jó lesz kulcstartó fityegőnek. :D
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Troster »

hell írta:MICSODA! Miféle barátság ez! :twisted: :D Ezt meg se halottuk... :twisted:
Kis mutáns lett a gép :D
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

MICSODA! Miféle barátság ez! :twisted: :D Ezt meg se halottuk... :twisted:
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Troster »

hell írta:Én feladom a külőre való feltételt az halott dolog ennél a fajta gyári márnesével legalábbis. Ma 89,4km/h volt a legjobb eredmény és utánnak kinullázta magát(minél nagyobb a sebesség annál jobban eltávolodik a mágnes). Nagyon várom a képeket hátha az a megoldás atom lesz. :)
Én ma börzén vettem egy 741km-t futott km órát, gyári spirált, és láncvédő burkolatot. Fel is szereltem, pontos mint a Doxa, és egyenlőre még nem kalimpátor. Úgyhogy most nekem a bringaóra megy pihenőre.. :D
A szépséghibája, hogy 251-es, így elég rövid a spirál, meg, hogy néz ki egy 251 -es óra egy 250-esen, de csak össze barátkozik a két tipus. :D
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Én feladom a külőre való feltételt az halott dolog ennél a fajta gyári márnesével legalábbis. Ma 89,4km/h volt a legjobb eredmény és utánnak kinullázta magát(minél nagyobb a sebesség annál jobban eltávolodik a mágnes). Nagyon várom a képeket hátha az a megoldás atom lesz. :)
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Na beüzemeltem a km órámat, végre képet is fogok rakni.

A lényege, hogy a mágnes a felnire van ragasztva. Sima hűtőmágnesből törtem, miután az alak megvan, rá kell ragasztani egy gumilapot (pl egy belsőből). Ezt kell utána a felnihez ragasztani, és kész.

Fontos a denszeszezés minden ragasztás előtt. Palma Tex ragasztót használtam, aminél nagyon fontos h hagyni kell és amikor már olyan mint ami megszáradt (kb 10p), akkor összenyomni. A jeladót egy kis darab laposvas tartja, ami a sárvédő egyik csavarjáról jön le.

A kerék gond nélkül cserélhető, és ha jól van ragasztva, a mágnes soha nem jön le "csak úgy".
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Úgyvan! :twisted: :D

Holnapra megköt a ragasztó és új teszt lesz ha kiderül ez a kütyü ennyit tud 7500Ft-t akkor lesz baj nem kevés. Bár Alfának tökéletes volt remélem én nem fogtam ki egy rosszat...
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Troster »

hell írta:Rafinált ez a biciklióra küllőmágnes dolog. 77km/h vége nem mér tovább az óra(alatta tökéletesen mindenhol addig bebizonyosodott az kilóméter órám atom pontos :D ). Menet közben az a tempó felett mintha eltávolodna a mágnes. Odargasztom mostmár... :twisted: Ha nem jön össze akkor az Alfa által említett megoldás következik... :D
Nem biztos, hogy a mágnes agond.Én pont így jártam az új Lidl-s termékkel, csak azért vettem meg mert ezen volt háttérvilágítás is.Ez 87,9-et mutat 70 felett. :D
Úgyhogy most levettem a Lidlst, visszaraktam rá a Tescóst, mert az a tuti, szeretem a minőségi termékeket. :lol:
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Rafinált ez a biciklióra küllőmágnes dolog. 77km/h vége nem mér tovább az óra(alatta tökéletesen mindenhol addig bebizonyosodott az kilóméter órám atom pontos :D ). Menet közben az a tempó felett mintha eltávolodna a mágnes. Odargasztom mostmár... :twisted: Ha nem jön össze akkor az Alfa által említett megoldás következik... :D
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

tiger1342 írta:
Andrá$ írta:Oké köszi,akkor majd átmosom.Most épp azzal szenvedek hogy jó legyen bélése mert az egyik ujja végén mintha kiszakadt volna a bélés belül és nyomja az ujjam és visszarakni a helyére vagy valami á... ](*,)
:smt013 nem egyszerű :roll:
Én anno fakanál nyelére húztam rá a kesztyű ujjait, úgy sikerült a bélést is kiegyengetni.
Először a nyélen kifordítottam, egyengettem, aztán ugyanezzel a módszerrel vissza.
Bélést javítani máshogy nem is lehet szerintem.
Tényleg jó módszer ki is próbálom mert valahogy meg kell javítanom
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Andrá$ írta:Oké köszi,akkor majd átmosom.Most épp azzal szenvedek hogy jó legyen bélése mert az egyik ujja végén mintha kiszakadt volna a bélés belül és nyomja az ujjam és visszarakni a helyére vagy valami á... ](*,)
:smt013 nem egyszerű :roll:
Én anno fakanál nyelére húztam rá a kesztyű ujjait, úgy sikerült a bélést is kiegyengetni.
Először a nyélen kifordítottam, egyengettem, aztán ugyanezzel a módszerrel vissza.
Bélést javítani máshogy nem is lehet szerintem.
TS powa!
Kép
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

Andrá$ írta:Oké köszi,akkor majd átmosom.Most épp azzal szenvedek hogy jó legyen bélése mert az egyik ujja végén mintha kiszakadt volna a bélés belül és nyomja az ujjam és visszarakni a helyére vagy valami á... ](*,)
:smt013 nem egyszerű :roll:
Mondjuk azzal szerintem számolj, hogy ha kimosod és van bélése, akkor az valószínű hogy ki fog mozdulni, majd vissza kell tömködni....
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Oké köszi,akkor majd átmosom.Most épp azzal szenvedek hogy jó legyen bélése mert az egyik ujja végén mintha kiszakadt volna a bélés belül és nyomja az ujjam és visszarakni a helyére vagy valami á... ](*,)
:smt013 nem egyszerű :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

KILL3R etz írta:Csak a vizes kesztyűt nehogy tábortűz felett szárítsd.... :-" ](*,) :D

Bőrápolásra a ricinus olaj fasza! Én a bőrkabátomat szoktam évente kétszer átkenni vele! Szerintem kicsit a kesztyűt is helyreteszi (mosás után), persze azért ne csurogjon belőle, nehogy utána csússzon, de egy vékony átkenés biztos jót tesz neki! Szerintem! ;)
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Csak a vizes kesztyűt nehogy tábortűz felett szárítsd.... :-" ](*,) :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Dénes írta:Mosógépben mostam... Sosem volt sok 10ezer Ft-os kesztyűm, valamint ha a mosásra kell fanyalodni, akkor már ugyis mindig százfelé volt szakadva amugyis. Szóval én további állagmegóváson és bőrkezelésen sosem gondolkoztam. :)
Nekem is csak sima 5ezer Ft-os de jó állapotú,nah majd akkor valahogy kimosom, csak azért féltem mosógéptől hogy össze vissza rángatja :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Mosógépben mostam... Sosem volt sok 10ezer Ft-os kesztyűm, valamint ha a mosásra kell fanyalodni, akkor már ugyis mindig százfelé volt szakadva amugyis. Szóval én további állagmegóváson és bőrkezelésen sosem gondolkoztam. :)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég