Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sziasztok,,
talán jó helyre írom, Valaki mosott már ki motoros kesztyűt? vastagabb bőr protektoros kesztyűről lenne szó.Vagy hogyan szoktátok tisztítani a belsejét? mosogép gondolom durva, de a bőrnek nem tesz jót a sok víz mert bekeményedik nem?vagy össze is menne? :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Én se bízok ebben, de a próbán atom stabilnak tünt. :D Hamarosan elválik. Most a majd tökig érő hóban stopoltam a projektet...
Féknyereg felső csavarjára meghosszabítva is gondoltam lehetne vele valamit kezdeni esetleg még(elég erősnek tűnik)...
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Na közben rájöttem, hogy nem akarok hajlítható lemezt, azokban sosem bíztam. Inkább az egyik sárvádő csavarra rakok egy csonkot, amit csavarozni lehet a Z alakú lemezhez, így azt kell leszedni kerékcsere előtt, de cserébe tökéletesen merev.

Hell: jól néz ki 8)
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Én valami ilyesmire gondoltam bár a mágnes az még nem lesz egyszerű, de ha a két küllő közé egy dupla lemezt kicsit hajlítok elméletileg a távolság is rendben lesz. Na de majd elválik még... :)
Fentebb nem merem tenni mert akkor már ha kicsit dubálja a sarat esetleg olyan lesz a terep nagyon berakja gyors.
Ha ez a lemez meg elhajlik akkor mindennek vége... :twisted: :D Plusz még körbetekerem 1 réteg szigetelő szalaggal és talán kész.

Kép
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Mérnöki gondolkozás... :wink: :D :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Jó meglátás :twisted:

Na majd holnap kiderül végülis hogy lesz...
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Nem fogod tudni betenni a kereket. Vagyis kivenni... [-X
A gumi jóval szélesebb, mint a ráf, és a sárvédő se túl széles...

Érdemesebb hosszabb szárú "Z"-t csinálni, hogy félre tudd hajtani. A rövid nem fog annyit engedni sztem. :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Na megszületett a tökéletes megoldás :mrgreen:

Egy sima hűtőmágnes mágnesét használom. Palma tex ragasztóval ráragasztok egyik felére egy gumilapot, ami pont akkora (vagy nagyobb). A gumilapot pedig hozzáragasztom a felnihez. Na most, ez a ragasztó ha jól van alkalmazva olyan erős, hogy a gumilap hosszában hasad ketté ha az ember le akarja szedni, azaz tartani fog.

Az egyik sárvédő csavarhelyről lehozok egy vasat, ennek így csak pár centisnek kell lennie. Úgy rendezem el, hogy a végére gyorskötözőzött jeladó épp jó pozícióba kerüljön. Mivel a jeladót elvileg a bringa villaszárra kell tenni, mindig van rajta kötözőnek való furat, általában 2 is. A vas rövid, tehát nem rezonál be.

Ha az ember jó helyre rakja, védve is van a mágnes. A héten kivitelezem 8)
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Hoppá hoppá erre nem is gondoltam a szalag. Nem rosz ötlet...

Szerk.: Ez az ötlet is elvetve. Ha felteszem a küllőre a lemezt beleér a nyeregbe a mágnes... Hihetelen reménykedtem elférne,de nem. Így mostmár nem tudom ismét... :D
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Nekem ugyanígy van fent. Ráadásul hilti-szalaggal. :roll: Gyóaz! :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Azért tettem a tárcsa felé mert ott a legkisebb a hely és jobban védve van(nyeregre nem birtam stabilan felfogatni a jeladót). Egy Z alakú lemezzel megoldva atom erős anyagból a sárvédő csavarra van most. Ha az elszabadul ott véletlenül akkor lesz mulatság nem kicsi. :D A másik oldalt nagy távolságok miatt nem is nagyon próbáltam. A tárcsacsavar átfúrásán is gondlkoztam(ahogy egyszer már említetted Alfa), de akkor ropantul meggyengülne és talán könyebben törne vagy bármi(bár ez lehet hülyeség :D). Meg nagyon hosszú csavar kellene. De ennyire nem akartam belemenni. Sokat járok tökön, babon át (peca és egyebek) így nem akartam ilyen hosszú megoldásokba belemenni. Ott ha valami felakad akkor vinne mindent. :D Majd rakok fel képeket a lemezes megoldásról ha összejön. Eddig az talán jónak tűnik. De ez a mágnes dolog hajjaj. 3-4mm távolság tartása vagy kisebb nem egyszerű. Lesz kokányolás ha csak a jeladós gyujtás meg nem bolondítja. (Eszméletlen egy rosz kis alu van a mágnes körül.) Ha igen akkor a vezeték toldása és hátra vitel meg ismét fasza lesz, de sok választás nem marad. Másfajta mágnesem meg nincs itthon nem is tudom nagyon hol lehetne beszerezni ami ide jó lehetne. Halottam én is FBS-l mágnest felragasztani a felnire majd valahogy oda fabrikálni a jeladót. Vagy a fene se tudja már, hogy lenne a fasza... :D
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

hell írta:Rá vagyok ragadva erre a részre. :D Figyelem ki milyem megoldással rakta fel a mágnest. Ne sajnáljatok képet felrakni. Előre is köszönöm! :D

Ime pár kép a kis rafináltról. Pláne ez a fajta mágnes a rafinált. Arról a kis gyenge vezetékről már nem is beszélek ami a jeladóból jön. Finom műszer. :D

Kép

Kép
Pontosan ilyen órám van :mrgreen: Nagyon fasza.

Én a villaszárra simán 2 gyorskötözővel raktam a féktárcsa csavarral egy magasságba a jeladót. Na most, az egyik féktárcsa csavart hosszabbra cseréltem, belefúrtam, majd abba vágtam M4 menetet, majd abba M4 menetes szár (anyával kontrázva), ez pedig már kompatibilis másik oldalon a mágnes menetével.

Előny: fasza, atomrobbanást is túlél
Hátrány: crosskerék felrakásakor át kell helyezni, macera.

Amire átállok: Féknyereg légtelenítőhöz a jeladót, küllőhöz egy random, konyhában talált mágnest. ebből van annyi, amennyi első kerekem :mrgreen:

Hosszútávú terv: Z alakú lemez.
Avatar
Cat
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.17. 12:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Tiszakécske

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Cat »

Jut fejembe..
Miért a tárcsa felett van?
Másik oldal?
nekem is a másik oldalon van...
Amúgy nekem pl azért van a linkelt kép szerint mert a mágnes nem fogatható fel motorküllőre csak bringáéra..
Élni életveszélyes dolog és eddig még mindenki belehalt!
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

hell írta:Nem gondoltam volna, de ez a rohadék bicikli óra már kikészít. Nem egyszerű feltenni. De a jeladó már nagyából megvan pár órás kinlódás után(veszélyesen a tárcsa felett van a sárvédő csavarnál fogatva de atom erős anyagból :D ) már csak a mégnes van hátra de az megrígat úgyérzem... Holnap az első teszt két kis lemezcsíkkal a küllők közé felcsavarozva a mágnessel középen. Egyszerűen nem tudok olyan megoldást ami könnyű legyen és a távolságot is jó legyen. Remélem azért valaki megkímél addig és elárul valami hadititkot amivel egyszerűen jól meg lehet oldani ezt a mágnest...
Nem tudom segít de én egyszer láttam olyan megoldást ahol a mágnes fémragasztóval a kerék agyra(tárcsa fékkel ellenkező oldalra) volt ragasztva a vevő meg a teleszkóp alsó szárára egy egyszerű fém építő"lemez darabbal ezt dobfékesnél is meg lehet csinálni bár ott kisebb a hely(ha van takaró fedél) .Ott útba sincs és a távolság is kicsi, ráadásul alig észrevehető és nem kell a küllők közt babrálni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kupi 2013.03.20. 19:56-kor.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
Cat
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.17. 12:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Tiszakécske

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Cat »

hell írta:Nem gondoltam volna, de ez a rohadék bicikli óra már kikészít. Nem egyszerű feltenni. De a jeladó már nagyából megvan pár órás kinlódás után(veszélyesen a tárcsa felett van a sárvédő csavarnál fogatva de atom erős anyagból :D ) már csak a mégnes van hátra de az megrígat úgyérzem... Holnap az első teszt két kis lemezcsíkkal a küllők közé felcsavarozva a mágnessel középen. Egyszerűen nem tudok olyan megoldást ami könnyű legyen és a távolságot is jó legyen. Remélem azért valaki megkímél addig és elárul valami hadititkot amivel egyszerűen jól meg lehet oldani ezt a mágnest...

Barkács, de műxik :D
http://i.imgur.com/cFUUEWq.jpg
Élni életveszélyes dolog és eddig még mindenki belehalt!
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Nem gondoltam volna, de ez a rohadék bicikli óra már kikészít. Nem egyszerű feltenni. De a jeladó már nagyából megvan pár órás kinlódás után(veszélyesen a tárcsa felett van a sárvédő csavarnál fogatva de atom erős anyagból :D ) már csak a mégnes van hátra de az megrígat úgyérzem... Holnap az első teszt két kis lemezcsíkkal a küllők közé felcsavarozva a mágnessel középen. Egyszerűen nem tudok olyan megoldást ami könnyű legyen és a távolságot is jó legyen. Remélem azért valaki megkímél addig és elárul valami hadititkot amivel egyszerűen jól meg lehet oldani ezt a mágnest...
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: allllli »

zsakfos írta:Nekem nagyon tetszik ez a fajta megoldás. :smt023 Gratula.
Esetleg a 12-es csavar helyett lehetne danamidból esztergáltatni ha van rá lehetősége az embernek.
Jó volna... :wink:
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Rá vagyok ragadva erre a részre. :D Figyelem ki milyem megoldással rakta fel a mágnest. Ne sajnáljatok képet felrakni. Előre is köszönöm! :D

Ime pár kép a kis rafináltról. Pláne ez a fajta mágnes a rafinált. Arról a kis gyenge vezetékről már nem is beszélek ami a jeladóból jön. Finom műszer. :D

Kép

Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hell 2013.03.19. 21:52-kor.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Nekem nagyon tetszik ez a fajta megoldás. :smt023 Gratula.
Esetleg a 12-es csavar helyett lehetne danamidból esztergáltatni ha van rá lehetősége az embernek.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: allllli »

kiszsebi írta:
allllli írta:...Igen a Z alakú lemez lehet egyszerűbb :D
azért a 12-es csavar elég nagy súly a centírozáshoz :-k :-k :-k :-k
Sajnos az első kerekem, ha szabadon hagyom forogni mindig ugyanabba a helyzetbe fordul. Ugye alul van a súlyosabb rész. Én is gondoltam erre, tehát pontosan az ellenkező oldalra tettem a 12-es csavart. Valamennyire kiegyensúlyozza, mert nem venni észre h centírozatlan lenne. Nem rázkódik meg semmi, negatív hatását nem lehet érezni, úgyh jó :D
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

allllli írta:...Igen a Z alakú lemez lehet egyszerűbb :D
azért a 12-es csavar elég nagy súly a centírozáshoz :-k :-k :-k :-k
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: allllli »

...Igen a Z alakú lemez lehet egyszerűbb :D
Avatar
Cat
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.17. 12:39
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Tiszakécske

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Cat »

Üdv
Nálam is ilyen "Z" alaku lemez van a sárvédő felfogatástól..
Illetve egy bringaküllőn a mágnes és az odakötegelve a motorküllőhöz...
http://i.imgur.com/cQ9ioJ6.jpg
http://i.imgur.com/cFUUEWq.jpg
Élni életveszélyes dolog és eddig még mindenki belehalt!
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: allllli »

Na én így oldottam meg. Lehet hülyén néz ki de a funkcióját betölti. Az a lényeg. Egy 12-es csavarba flexel vágtam végig egy nútot, majd ezt anyával odarögzítettem a küllőhöz. A 12-es csavar fejébe meg befúrtam és 8-as menetet vágtam bele. Abba van becsavarva ez a kis mégnes.
A nút vége meg beleakad a másik oldali küllőbe, így nem tud elfordulni. Az anya eddig nem lazult meg, de nézegetem azért :D A jeladó meg simán a villához van téve.
Kép

Kép
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Alfa írta:Pl én a motorn ülve azzal nem tudtam berúgni, folyton belerúgtam.

Más. Nyomassatok egy képet pls akinek bringaórája van és a küllőre tette a mágnest, hogy oldottátok meg a jeladó felszerelését a villaszárra?
Csináltam egy "Z" alakú lemezt, aminek egyik vége a sárvédő egyik felfogató csavarjánál volt, ment lefele egyenesen kb 4cm-t, jött egy vízszintes rész, aztán újra lefordult függőlegesre a kerék mellett, oda volt kötegelve a jeladó.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: allllli »

Alfa írta:Nyomassatok egy képet pls akinek bringaórája van és a küllőre tette a mágnest, hogy oldottátok meg a jeladó felszerelését a villaszárra?
Holnap lefényképezem és teszek fel képet róla.
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: horhaus »

[quote="Alfa"]Pl én a motorn ülve azzal nem tudtam berúgni, folyton belerúgtam.




Motoron ülve én anélkül sem :( Valószínűleg bennem van a hiba.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Most képet hirtelen nem tudok bányászni, de a féknyereg légtelenítő csavarjához kötegeltem azt kész. :) Nem kellett pótalkatrészt, távtartót készíteni hozzá.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Pl én a motorn ülve azzal nem tudtam berúgni, folyton belerúgtam.

Más. Nyomassatok egy képet pls akinek bringaórája van és a küllőre tette a mágnest, hogy oldottátok meg a jeladó felszerelését a villaszárra?
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: horhaus »

Alfa írta:
tiger1342 írta: Erről tudnál egy képet rakni?
Én is azt néztem ki, hogy hosszabb lábtartó csavarokkal fel lehetne oda rakni egy konzolt, amire akár a gyári oldaltámasz is kerülhetne.
Gondolkodtam még hajtogatott oldaltámaszon is, és akkor a konzol teljesen bentre is kerülhetne, de statikailag jobb, ha minél kijjebb van a csukló.
Hali! A gyári nem fér oda, mert útban van a berúgókarnak, amúgy az utas lábának kényelmes, csak épp te nem tudsz tőle indítani :mrgreen: Le kell marni belőle valamennyit, és egy peremet is csinálni kell elfordulás ellen (brezon nem jó, nekem is onnan kiindulva repedt szét.

Amúgy már majdnem kész a cucc, régi fröccsöntő szerszámból csináltam. felpróbáltam, faszán működik, már csak az említett peremet kell belemarni, de addig még nem jutottam el. Persze majd rakok képet is 8)


Nekem a gyári van a hátsó lábtartó csavarján már néhány éve, valóban kicsit útban van, de még mindig sokkal kényelmesebb mint a régi helyén.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

tiger1342 írta: Erről tudnál egy képet rakni?
Én is azt néztem ki, hogy hosszabb lábtartó csavarokkal fel lehetne oda rakni egy konzolt, amire akár a gyári oldaltámasz is kerülhetne.
Gondolkodtam még hajtogatott oldaltámaszon is, és akkor a konzol teljesen bentre is kerülhetne, de statikailag jobb, ha minél kijjebb van a csukló.
Hali! A gyári nem fér oda, mert útban van a berúgókarnak, amúgy az utas lábának kényelmes, csak épp te nem tudsz tőle indítani :mrgreen: Le kell marni belőle valamennyit, és egy peremet is csinálni kell elfordulás ellen (brezon nem jó, nekem is onnan kiindulva repedt szét.

Amúgy már majdnem kész a cucc, régi fröccsöntő szerszámból csináltam. felpróbáltam, faszán működik, már csak az említett peremet kell belemarni, de addig még nem jutottam el. Persze majd rakok képet is 8)
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Alfa írta: De már készül az utódja jóféle ötvözött acélból, na az elpusztíthatatlan lesz. Ismétlem: használati értékben verhetetlen a gyárhoz képest. Ja igen. Sokat ültem rajta amikor le volt támasztva, ami kivégezte, az egy kb 40 fokos emelkedőn való leállítás volt offroadon.
Erről tudnál egy képet rakni?
Én is azt néztem ki, hogy hosszabb lábtartó csavarokkal fel lehetne oda rakni egy konzolt, amire akár a gyári oldaltámasz is kerülhetne.
Gondolkodtam még hajtogatott oldaltámaszon is, és akkor a konzol teljesen bentre is kerülhetne, de statikailag jobb, ha minél kijjebb van a csukló.
TS powa!
Kép
Avatar
moyos
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2009.02.22. 13:18
MZ-d típusa: ES 150/1 (kisTrophy)
Tartózkodási hely: Martonvásár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: moyos »

Atilla írta:De hiszen az egy sima 50-es körmös kulcs.
Bármelyik szerszámboltba kapni.
És annak a gyári kulccsal ellentétben jó anyaga van.
Igaz, a gyári MZ az szerelővassal kombinált, ami hasznos lehet.
Én börzén nézegettem pár alkalommal - amikor épp eszemben volt. Nem találtam. Haveromnak van, de nem akar megválni tőle, és csak hétvégeken tudunk összefutni. A maró-tokmánykulcs mint írtam tökre jó volt rá. Gondoltam felírom a számát, és veszek. De mégis olcsóbb, ha legyártom. Pláne ha nem kerül semmibe.
Lényeg, hogy van kulcsom immár. Összeraktam a kipuffot, aksi kell a gépbe és start :)
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Atilla »

De hiszen az egy sima 50-es körmös kulcs.
Bármelyik szerszámboltba kapni.
És annak a gyári kulccsal ellentétben jó anyaga van.
Igaz, a gyári MZ az szerelővassal kombinált, ami hasznos lehet.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

moyos írta:Sziasztok!
Ma bevittem melóhelyre a kipufogóhollandert, mert össze-vissza karistoltam már csőfogóval. Odaadtam a marósoknak, leszedték a ronda részét. Megkérdezték, hogy hogyan lehetett így elbarmolni? Mondtam, hogy nem sikerül körmös kulcsot szereznem hozzá.
Az egyik rápróbálta a marógép tokmánykulcsát. Telibe illeszkedett. Kezembe nyomta, hogy csináljak egyet. Kerestünk anyagot. 3as vaslemezre esett a választás. Lehet hogy magukban jót röhögtek, hogy majd nekibénázok, aztán otthagyom, mivel nem tudom megcsinálni. Körülrajzoltam, kivágtam, reszelgettem. Tök passzentos a hollanderre. Itthon össze is raktam gyorsan a kipufogót rendesen.
Jól tetted,tavaly nyáron az Érdi motoros börzén 3000Ft volt az ára és csak egy eladónál volt egy pár. Néztem is nagyot,ennyiért én is kireszelném ha nem lenne meg a gyári amire ezután nagyon vigyázok.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
moyos
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2009.02.22. 13:18
MZ-d típusa: ES 150/1 (kisTrophy)
Tartózkodási hely: Martonvásár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: moyos »

Sziasztok!
Ma bevittem melóhelyre a kipufogóhollandert, mert össze-vissza karistoltam már csőfogóval. Odaadtam a marósoknak, leszedték a ronda részét. Megkérdezték, hogy hogyan lehetett így elbarmolni? Mondtam, hogy nem sikerül körmös kulcsot szereznem hozzá.
Az egyik rápróbálta a marógép tokmánykulcsát. Telibe illeszkedett. Kezembe nyomta, hogy csináljak egyet. Kerestünk anyagot. 3as vaslemezre esett a választás. Lehet hogy magukban jót röhögtek, hogy majd nekibénázok, aztán otthagyom, mivel nem tudom megcsinálni. Körülrajzoltam, kivágtam, reszelgettem. Tök passzentos a hollanderre. Itthon össze is raktam gyorsan a kipufogót rendesen.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bambi »

geri922 írta:nem csak ezen az egy képen láttam már :cry:
Első teleszkóp merevítőt is sok MZ-n láthatsz,azok sem gyáriak.Sajna ez a kiemelő is házi készítésű lesz.
geri922
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.08.21. 15:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: geri922 »

nem csak ezen az egy képen láttam már :cry:
Avatar
occsike87
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.12.13. 16:31
MZ-d típusa: Mz etz 125
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: occsike87 »

Szerintem igényes házi gyártmány:lol:
geri922
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.08.21. 15:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: geri922 »

Hello azt szeretném meg kérdezni hogy a képen látható valami :) amivel a teleszkóp ki van emelve, hol lehet olyat be szerezni vagy mi a neve ? Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

occsike87 írta:Mivel hatalmas a távolság a villa és a küllő között ezért nem telljesen előre néz a szenzor, hanem a küllők felé. És a gyári mágnes nem volt elég erős ezért másik mágnest használtam. De álló helyzetben is produkálja a számolást amikor a mágnes a közelében sincs úgyhogy szerintem nem az.
Állítsd függőleges helyzetbe a jeladót.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
occsike87
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.12.13. 16:31
MZ-d típusa: Mz etz 125
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: occsike87 »

Mivel hatalmas a távolság a villa és a küllő között ezért nem telljesen előre néz a szenzor, hanem a küllők felé. És a gyári mágnes nem volt elég erős ezért másik mágnest használtam. De álló helyzetben is produkálja a számolást amikor a mágnes a közelében sincs úgyhogy szerintem nem az.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

occsike87 írta:Szétszedtük és megcsináltuk vezetékesre. Pontos meg minden, de annyira mikrokapcsot raktak a jelvevő szenzorba, h adott fordulaton csupán a motor rezgésére is érzékel ( pl 2-3000 es fordulaton pontosan tud mérni, alatta fölötte beremeg a szenzor és max sebességet mutat )
Első hiba megoldva. Jöhet a következő. Én valami hall szenzorra gondoltam. Valami egyéb ötlet esetleg?
Hogy áll a jeladó? Állítsd függőlegesre, úgy jónak kell lennie. Nekem a kerék rázkódása is kapcsolta először, aztán igazítottam. :lol:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
occsike87
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.12.13. 16:31
MZ-d típusa: Mz etz 125
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: occsike87 »

1 hónapos NGK gyertya. Szerintem nem az de köszi8-)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Nekem a haldokló gyertyám csinált ilyet. Bár ez az óra annyival okosabb volt, hogy 2mp után újraindította magát...
Először azt hittem kontaktos, aztán végleg megállt a motor, gyertyacsere, és azóta jó az óra is... :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
occsike87
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.12.13. 16:31
MZ-d típusa: Mz etz 125
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: occsike87 »

Szétszedtük és megcsináltuk vezetékesre. Pontos meg minden, de annyira mikrokapcsot raktak a jelvevő szenzorba, h adott fordulaton csupán a motor rezgésére is érzékel ( pl 2-3000 es fordulaton pontosan tud mérni, alatta fölötte beremeg a szenzor és max sebességet mutat )
Első hiba megoldva. Jöhet a következő. Én valami hall szenzorra gondoltam. Valami egyéb ötlet esetleg?
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Meg kell próbálni zavarszűrt gyertyával/pipával. De nem tuti hogy jó lesz... Valószínű a környezete is zavarni fogja.
Inkább próbáld meg kicseréltetni egy vezetékesre. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
occsike87
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.12.13. 16:31
MZ-d típusa: Mz etz 125
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: occsike87 »

Hali. Vettem egy kerékpáros km órát a mocira. Láttam a dobozán h hátul van 2 kis érzékelő tüske. Megörültem ( mondván vezetékes és nem szól majd bele a gyújtás, max toldok bele ha rövid ) mire kiderült h vezeték nélküli csak vezetékes jeladóval figyeli a pedálfordulatot :mad:
Azért reménykedtem h nem vesznek össze, de tévedtem. Járó motornál max sebességet mutat az óra.
Le tudom valahogy úgy árnyékolni, h a jeladót azért lássa? Sikerült már valakinek hasonló? Köszi előre is :mrgreen:
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: m-tom »

geri922 írta:Hello azt szeretném meg kérdezni hogy a Kuplung kinyomó pálcához a kis golyó a jobb oldali deknihez kell ahol a tengely van ?
Igen.
geri922
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.08.21. 15:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: geri922 »

Hello azt szeretném meg kérdezni hogy a Kuplung kinyomó pálcához a kis golyó a jobb oldali deknihez kell ahol a tengely van, szóval oda ahol a bovden dolgozik ?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára geri922 2013.02.21. 15:51-kor.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 49 vendég