Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Sarokcsiszolóval, csiszolótárcsás feltéttel.[/quote]



Legyező csiszolókorongal?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

dkari írta:
hell írta:Nekem nem kell még egy komplet ülés az tény. Van már két ülésem itthon csak mind a kettőnek az elején oda a szivacs a hátulja atom. Nem akartam szétvágni őket de akkor muszály lesz. A kettőből lesz egy vágom rágom harapom azt majd lesz belőle valami. Sokfajta szivacsot próbáltam már, de rosz volt mind. Ahogy irták minimális ideig jó volt....

Végül is ebből lehet valami :) Mondjuk az biztos hogy szivacsot vágni nem a legegyszerűb. Szikével meg vasfűrész lappal szoktam.
De nem bánnám ha valaki tud okosabb módszert :!:
Sarokcsiszolóval, csiszolótárcsás feltéttel.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

dkari írta:
hell írta:Nekem nem kell még egy komplet ülés az tény. Van már két ülésem itthon csak mind a kettőnek az elején oda a szivacs a hátulja atom. Nem akartam szétvágni őket de akkor muszály lesz. A kettőből lesz egy vágom rágom harapom azt majd lesz belőle valami. Sokfajta szivacsot próbáltam már, de rosz volt mind. Ahogy irták minimális ideig jó volt....

Végül is ebből lehet valami :) Mondjuk az biztos hogy szivacsot vágni nem a legegyszerűb. Szikével meg vasfűrész lappal szoktam.
De nem bánnám ha valaki tud okosabb módszert :!:
Úgytűnik sok választás nem maradt...
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

hell írta:Nekem nem kell még egy komplet ülés az tény. Van már két ülésem itthon csak mind a kettőnek az elején oda a szivacs a hátulja atom. Nem akartam szétvágni őket de akkor muszály lesz. A kettőből lesz egy vágom rágom harapom azt majd lesz belőle valami. Sokfajta szivacsot próbáltam már, de rosz volt mind. Ahogy irták minimális ideig jó volt....

Végül is ebből lehet valami :) Mondjuk az biztos hogy szivacsot vágni nem a legegyszerűb. Szikével meg vasfűrész lappal szoktam.
De nem bánnám ha valaki tud okosabb módszert :!:
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Nekem nem kell még egy komplet ülés az tény. Van már két ülésem itthon csak mind a kettőnek az elején oda a szivacs a hátulja atom. Nem akartam szétvágni őket de akkor muszály lesz. A kettőből lesz egy vágom rágom harapom azt majd lesz belőle valami. Sokfajta szivacsot próbáltam már, de rosz volt mind. Ahogy irták minimális ideig jó volt....
Avatar
kudlaty2007
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2012.12.25. 01:33
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 83'
Tartózkodási hely: Poland - Kraków - Rymanów Zdrój

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kudlaty2007 »

dkari írta:Egy ilyet találtam, igaz utángyártott török de az ár nem rosz: http://www.motoralkatresz24.hu/webshop- ... at?nezet=0


nem is néz ki rosszul??!! :) ..éééés az ára is barátinak tűnik??? A kérdés már csak a minőség,és a tartósság :-o ???[/quote]


Mivel a törökök még sokáig gyártották az etz-t (vagy még talán ma is?) lehet nem rossz. Én legalább is azt vettem észre hogy amit utángyártott török alkatrészt veszek mz-hez az elég jó.[/quote]

Better take this quilted, better looks. Almost like the original. Here's pores, which I did. I established this quilted - better to fake this.
Jobb ezt a steppelt, jobban néz ki. Majdnem, mint az eredeti. Itt a pórusokat, amit meg is tettem. Hoztam létre ezt a steppelt - jobb, ha ezt a hamis
http://p1.bikepics.com/2012%5C09%5C18%5 ... 72-800.jpg
http://www.bikepics.com/pictures/2441505/
http://www.bikepics.com/pictures/2448787/
https://www.youtube.com/user/kudlaty2007

I use google translator: Polish - Hungarian

Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. Polak, Węgier, dwa bratanki i do szabli i do szklanki
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Egy ilyet találtam, igaz utángyártott török de az ár nem rosz: http://www.motoralkatresz24.hu/webshop- ... at?nezet=0[/quote]



nem is néz ki rosszul??!! :) ..éééés az ára is barátinak tűnik??? A kérdés már csak a minőség,és a tartósság :-o ???[/quote]


Mivel a törökök még sokáig gyártották az etz-t (vagy még talán ma is?) lehet nem rossz. Én legalább is azt vettem észre hogy amit utángyártott török alkatrészt veszek mz-hez az elég jó.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: szketo »

dkari írta:Nem mondod olyan helyen árulják. :twisted: Nálunk van kárpitos de szivacs nincs. Én még etz ülésszivacsot nem láttam sehol mert ha láttam volna már rég megvettem volna...


Egy ilyet találtam, igaz utángyártott török de az ár nem rosz: http://www.motoralkatresz24.hu/webshop- ... at?nezet=0[/quote]



nem is néz ki rosszul??!! :) ..éééés az ára is barátinak tűnik??? A kérdés már csak a minőség,és a tartósság :-o ???
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

A gyári szivacs úgy van keményre, formára sütve. Sima bútorkárpitos szerintem nem tud ilyet csinálni...
Én is vettem annó "ágyszivacsot", a helyi kárpitos ezt ajánlotta, hogy ez a legkeményebb... Amennyire tudtam, keményre tömtem, ragasztottam, stb. Első 20 percben baromi jó, 1 óra után viszont emlékezetből lerajzolod a szivacs alatti fémlapot... :D

Valaki hirdetett itt az oldalon egyedi ülés gyártást. Szerintem érdemes lenne rákérdezni...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Nem mondod olyan helyen árulják. :twisted: Nálunk van kárpitos de szivacs nincs. Én még etz ülésszivacsot nem láttam sehol mert ha láttam volna már rég megvettem volna...[/quote]



Egy ilyet találtam, igaz utángyártott török de az ár nem rosz: http://www.motoralkatresz24.hu/webshop- ... at?nezet=0
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: szketo »

Sziasztok! Ülés szivacs témában én is érdeklődtem az Albertirsai kárpitos cégnél és közölték hogy tudnak szivacsot is cserélni a részleteket meg beszéljük.Ebben maradtunk.Nekem is elég öreg és már rugalmasságát is elvesztette így hát cserére szorul.Csak azt akarom ezzel én is mondani hogy nem feltétlenül kell szivacsot külön keresned,venned, hisz ahol újra húzzák az ülés huzatod ott nagy valószínűséggel a szivacsra is lesz megoldás. :)
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

dkari írta:Aha igen de ilyet hol lehet beszerezni?



Olyan helyen ahol kárpitos anyagokkal foglalkoznak :D . Nálunk Kebu bútor a nevük. Árulnak bútort műbőrt szivacsot.
Biztos van a környéketeken hasonló. De véleményem szerint nem lesz olcsóbb mint egy új kifejezetten tz ülésszivacs.
Vagy talán a neten nézz körbe.[/quote]


Nem mondod olyan helyen árulják. :twisted: Nálunk van kárpitos de szivacs nincs. Én még etz ülésszivacsot nem láttam sehol mert ha láttam volna már rég megvettem volna...
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Aha igen de ilyet hol lehet beszerezni?[/quote]




Olyan helyen ahol kárpitos anyagokkal foglalkoznak :D . Nálunk Kebu bútor a nevük. Árulnak bútort műbőrt szivacsot.
Biztos van a környéketeken hasonló. De véleményem szerint nem lesz olcsóbb mint egy új kifejezetten tz ülésszivacs.
Vagy talán a neten nézz körbe.
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

dudi írta:sziasztok. az ülésemet szeretném rendbe vágni új huzat stb.... azt szeretném megtudni hogyan puhíthatnék a z ülésen mert nekem kemény. hosszabb úton fárasztó . ha valaki csinált már hasonlót kérem segitsen. még eredeti a huzat is gyári. előre is köszi .. üdv dudi

Cseréljetek Hell kollégával, neki úgy is túl puha :mrgreen:
dudi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.05.29. 07:22
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dudi »

sziasztok. az ülésemet szeretném rendbe vágni új huzat stb.... azt szeretném megtudni hogyan puhíthatnék a z ülésen mert nekem kemény. hosszabb úton fárasztó . ha valaki csinált már hasonlót kérem segitsen. még eredeti a huzat is gyári. előre is köszi .. üdv dudi
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

gesszti írta:
hell írta:Valaki adhatna valami nagyon jó megoldási tippet. Ülés szivacsom eléggé oda van ki mivel szokta kitömni, hogy jó legyen?
Kárpitos szivacs.
Aha igen de ilyet hol lehet beszerezni?
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Köszönöm! Közben visszanézegettem és találtam képeket is a felfogatásról. Látom a gyári tartófüleket is le szokták vágni. Legalább is tz sárvédőnél. Mert láttam ts-re felrakva is ott meg volt hagyva a gyári fül.


Az ülése nem tudom milyen a tz-n. Ha tömör akkor sokat nem tehetsz vele. Vagy jó állapotú kevés km-es használt, vagy új szivacs. Nekem a jawan nem tömör hanem "rácsos" szerkezetű, azt lehet tömöríteni úgy hogy a lukakba teszel még szivacsot. A kis ts-em ülése volt nekem kényelmetlen hiába jó állapotú a szivacs, gyárilag nem túl kényelmes főleg az én derekamnak. Erre raktam fel jawa ülést az asszony meg vart rá huzatot. Nem feltűnő hogy nem gyári ülés de hihetetlen a különbség. A jawanak nagyon kényelmes az ülése.

Így néz ki:


Kép


Ui:A kipufogó nem az aminek látszik. Saját készítés.
Avatar
gesszti
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2012.04.02. 08:45
MZ-d típusa: MZ TS 250 standard
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gesszti »

hell írta:Valaki adhatna valami nagyon jó megoldási tippet. Ülés szivacsom eléggé oda van ki mivel szokta kitömni, hogy jó legyen?
Kárpitos szivacs.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Én kifelejtettem egy alátétet de már igazodott a merevítő a villához. :D

Valaki adhatna valami nagyon jó megoldási tippet. Ülés szivacsom eléggé oda van ki mivel szokta kitömni, hogy jó legyen?
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Alátétekkel szoktuk kihézagolni annyira, hogy éppen ne érjen hozzá a telószárhoz.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Hali!

Villamerevítővel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy a képeken egyenesnek látszik a felfogatási rész. Ha tényleg egyenes akkor hogyan van a telónál felfogatva? Gondolok arra hogy a telószáron lévő felfogató fülek és a merevítő közt hézag marad mert a merevítő hozzá ér a telőszárhoz?
Remélem érthetően írtam.
menku.j
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.01.05. 17:59

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: menku.j »

kudlaty2007 írta:
menku.j írta:Üdv!
Nem igazán vagyok gyakorlott a fórumozásban, ezért elnézést, ha valamit nem jól csinálok, esetleg, ha nem jó helyre írok, stb...
Én egy kis segítséget szeretnék kérni. Azt szeretném tudni, hogy a 150-es etz "banán" tank kompatibilis-e a 250-es etz és a 125-ös etz tankkal, szóval, hogy fel lehet-e tenni rájuk?? Válaszotokat előre is köszönöm!
János
It fits. Some just reprocess such etz 250 to 251, but no has just a gap between the seat and the tank. This can be overcome, for example by changing Kanuni m sitting on the seat or fake.
Ez illik. Bizonyos csak újrafeldolgozására ilyen ETZ 250-251, de nem is csak a szakadék az ülés és a tank. Ezt meg lehet oldani, például a változó Kanuni m ül az ülésen vagy hamis.
Köszönöm szépen lengyel barátomnak a választ!
Éljen a magyar - lengyel barátság!
menku.j
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.01.05. 17:59

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: menku.j »

kudlaty2007 írta:
menku.j írta:Üdv!
Nem igazán vagyok gyakorlott a fórumozásban, ezért elnézést, ha valamit nem jól csinálok, esetleg, ha nem jó helyre írok, stb...
Én egy kis segítséget szeretnék kérni. Azt szeretném tudni, hogy a 150-es etz "banán" tank kompatibilis-e a 250-es etz és a 125-ös etz tankkal, szóval, hogy fel lehet-e tenni rájuk?? Válaszotokat előre is köszönöm!
János
It fits. Some just reprocess such etz 250 to 251, but no has just a gap between the seat and the tank. This can be overcome, for example by changing Kanuni m sitting on the seat or fake.
Ez illik. Bizonyos csak újrafeldolgozására ilyen ETZ 250-251, de nem is csak a szakadék az ülés és a tank. Ezt meg lehet oldani, például a változó Kanuni m ül az ülésen vagy hamis.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: szketo »

K.Imi írta:Valamelyik nap barkácsoltam egy szerszámos dobozt a motorra :)

kellett hozzá alu elsősegély doboz, postaláda zár pár szegecs meg egy saválló lemez darab meg hajlítva

(még a motorra rögzítése folyamatban, meg azért le lesz polírozva stb)

Kép

Kép

Kép

Kép


Hát ez tökéletes!! Nagyon ügyes megoldás :D Gratula!!
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
kudlaty2007
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2012.12.25. 01:33
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 83'
Tartózkodási hely: Poland - Kraków - Rymanów Zdrój

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kudlaty2007 »

menku.j írta:Üdv!
Nem igazán vagyok gyakorlott a fórumozásban, ezért elnézést, ha valamit nem jól csinálok, esetleg, ha nem jó helyre írok, stb...
Én egy kis segítséget szeretnék kérni. Azt szeretném tudni, hogy a 150-es etz "banán" tank kompatibilis-e a 250-es etz és a 125-ös etz tankkal, szóval, hogy fel lehet-e tenni rájuk?? Válaszotokat előre is köszönöm!
János
It fits. Some just reprocess such etz 250 to 251, but no has just a gap between the seat and the tank. This can be overcome, for example by changing Kanuni m sitting on the seat or fake.
Ez illik. Bizonyos csak újrafeldolgozására ilyen ETZ 250-251, de nem is csak a szakadék az ülés és a tank. Ezt meg lehet oldani, például a változó Kanuni m ül az ülésen vagy hamis.
http://www.bikepics.com/pictures/2441505/
http://www.bikepics.com/pictures/2448787/
https://www.youtube.com/user/kudlaty2007

I use google translator: Polish - Hungarian

Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. Polak, Węgier, dwa bratanki i do szabli i do szklanki
menku.j
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.01.05. 17:59

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: menku.j »

Üdv!
Nem igazán vagyok gyakorlott a fórumozásban, ezért elnézést, ha valamit nem jól csinálok, esetleg, ha nem jó helyre írok, stb...
Én egy kis segítséget szeretnék kérni. Azt szeretném tudni, hogy a 150-es etz "banán" tank kompatibilis-e a 250-es etz és a 125-ös etz tankkal, szóval, hogy fel lehet-e tenni rájuk?? Válaszotokat előre is köszönöm!
János
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nyakas »

:smt023
kudlaty2007 írta:Én nem dohányzom: D. De tudjuk használni egy zseblámpát például - az autó szivargyújtó aljzat - cső. Vagy cb rádió.

http://www.atrix.pl/userdata/gfx/6788f7 ... 7953c1.jpg
:smt023
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Valamelyik nap barkácsoltam egy szerszámos dobozt a motorra :)

kellett hozzá alu elsősegély doboz, postaláda zár pár szegecs meg egy saválló lemez darab meg hajlítva

(még a motorra rögzítése folyamatban, meg azért le lesz polírozva stb)

Kép

Kép

Kép

Kép
MZ ETZ 251e '89
Avatar
kudlaty2007
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2012.12.25. 01:33
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 83'
Tartózkodási hely: Poland - Kraków - Rymanów Zdrój

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kudlaty2007 »

A makacs aljzat lehet szerelni a kormánykeréken. De akkor elveszíti eredetisége - mint aki azt akarja, hogy a funkcionális MZ a hosszú távú, és őt az eredeti állapot -, mert a kupakot kiterjed a socket.
Például, ilyen:

http://sklep.mad-riders.com/_var/gfx/12 ... 481d04.jpg
http://www.bikepics.com/pictures/2441505/
http://www.bikepics.com/pictures/2448787/
https://www.youtube.com/user/kudlaty2007

I use google translator: Polish - Hungarian

Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. Polak, Węgier, dwa bratanki i do szabli i do szklanki
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Ez a szivargyujtós kütyü mikor bent van a kupakot vissza lehet tenni?
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

xxgabikaxx írta:
zsakfos írta:xxgabikaxx!

Ügyes vagy.

Nekem amióta van szivargyújtóm a motoron,azóta túrákon van nálam egy ilyen:

Kép

Ebben benne van ugyebár a vezérlő elektronika is meg a visszajelző led is.
Köszönöm az elismerést! :)

Igen ezt már láttam több helyen is,de én feleslegesnek tartottam a szivargyújtót.Bár tény,hogy több kütyüt lehet rá kötni mint egy USB portra. (Mellékesen hála az égnek,hogy én egyáltalán nem dohányzom :) )
Szerintem ez az USB dolog elég igényes megoldásnak tűnik,ugyanis én nem szeretem a gányolást,szeretem minél igényesebben megoldani hogy pofás legyen a végeredmény :)

Egy dolog kell még erre az USB-s dologra.Egy jól záró kupak vagy hasonló.Azt még ki kell találnom.
Nem akarok senkit megsérteni de szerintem is praktikusabb egy szivargyújtó aljzat. Még is csak minimum kettő (akár tizenkettő) az egyben :D
Avatar
kudlaty2007
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2012.12.25. 01:33
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 83'
Tartózkodási hely: Poland - Kraków - Rymanów Zdrój

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kudlaty2007 »

Én nem dohányzom: D. De tudjuk használni egy zseblámpát például - az autó szivargyújtó aljzat - cső. Vagy cb rádió.

http://www.atrix.pl/userdata/gfx/6788f7 ... 7953c1.jpg
http://www.bikepics.com/pictures/2441505/
http://www.bikepics.com/pictures/2448787/
https://www.youtube.com/user/kudlaty2007

I use google translator: Polish - Hungarian

Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. Polak, Węgier, dwa bratanki i do szabli i do szklanki
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

zsakfos írta:xxgabikaxx!

Ügyes vagy.

Nekem amióta van szivargyújtóm a motoron,azóta túrákon van nálam egy ilyen:

Kép

Ebben benne van ugyebár a vezérlő elektronika is meg a visszajelző led is.
Köszönöm az elismerést! :)

Igen ezt már láttam több helyen is,de én feleslegesnek tartottam a szivargyújtót.Bár tény,hogy több kütyüt lehet rá kötni mint egy USB portra. (Mellékesen hála az égnek,hogy én egyáltalán nem dohányzom :) )
Szerintem ez az USB dolog elég igényes megoldásnak tűnik,ugyanis én nem szeretem a gányolást,szeretem minél igényesebben megoldani hogy pofás legyen a végeredmény :)

Egy dolog kell még erre az USB-s dologra.Egy jól záró kupak vagy hasonló.Azt még ki kell találnom.
Avatar
kudlaty2007
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2012.12.25. 01:33
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 83'
Tartózkodási hely: Poland - Kraków - Rymanów Zdrój

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kudlaty2007 »

By kábel - extra biztosíték, adtam 2A, akkor a biztosíték doboz - 16A a pozitív az akkumulátor. Tudjuk használni egy cső egy nagy FIAT 125 -, de ez nem. Kellett kombinálni más. Én hozzá csatlakozót on / off. Hogyan kell használni könnyebb, majd a turn-on. Megteheti azt a gombot.
Nekem is van egy hátlapot a telefonra, kormánykerékre szerelt szolgál navigáció.
http://p1.bikepics.com/2012%5C07%5C19%5 ... 10-800.jpg
http://p1.bikepics.com/2012%5C09%5C18%5 ... 75-800.jpg
http://www.bikepics.com/pictures/2441505/
http://www.bikepics.com/pictures/2448787/
https://www.youtube.com/user/kudlaty2007

I use google translator: Polish - Hungarian

Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. Polak, Węgier, dwa bratanki i do szabli i do szklanki
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

xxgabikaxx!

Ügyes vagy.

Nekem amióta van szivargyújtóm a motoron,azóta túrákon van nálam egy ilyen:

Kép

Ebben benne van ugyebár a vezérlő elektronika is meg a visszajelző led is.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

kudlaty2007 írta:Kerül sor, csak a fészek ... Ezen a ponton telepített egy könnyebb autó.
http://p1.bikepics.com/2012%5C12%5C30%5 ... 44-800.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=ERZp7rZ7Ytc
http://www.youtube.com/watch?v=85zX7XlajyQ
Jobb egy másik hely.
Nagyon praktikus :D !
Avatar
kudlaty2007
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2012.12.25. 01:33
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 83'
Tartózkodási hely: Poland - Kraków - Rymanów Zdrój

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kudlaty2007 »

Kerül sor, csak a fészek ... Ezen a ponton telepített egy könnyebb autó.
http://p1.bikepics.com/2012%5C12%5C30%5 ... 44-800.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=ERZp7rZ7Ytc
http://www.youtube.com/watch?v=85zX7XlajyQ
Jobb egy másik hely.
http://www.bikepics.com/pictures/2441505/
http://www.bikepics.com/pictures/2448787/
https://www.youtube.com/user/kudlaty2007

I use google translator: Polish - Hungarian

Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. Polak, Węgier, dwa bratanki i do szabli i do szklanki
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

xxgabikaxx írta:Sziasztok!

Barkácsoltam egy kicsit ezen a szép tavaszi napon és gondoltam megosztom veletek hátha tudok segíteni ezzel valakinek.

A kis 125-ös MZ-re nem találtam megfelelő védőkupakot a kormányanya eltakarásához, ezért született ez az ötlet:

http://kepfeltoltes.hu/120225/DSC_0056_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120225/DSC_0057_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120225/DSC_0058_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120225/DSC_0059_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120225/DSC_0061_ ... es.hu_.jpg

Arra gondoltam,hogy mivel sokszor kihajtva felejtem az oldalsó sztendert, ezért kellene egy visszajelző lámpa.Körülnéztem egy kicsit itt-ott és találtam egy olajos doboz kupakot ami éppen akkora mint az anya és tökéletesen rászorul.A "P" visszajelzőt egy bontásra ítélt teherautóból szedtem ki, aminek a kerületét belevágtam a kupakba és beleragasztottam.
Ez annyira nem is volt nehéz feladat. A művelet a lenti érzékelővel,kapcsolóval bonyolódott. Rábukkantam egy nagyon régi kiszuperált fénymásológépre amiben voltak különböző mikrokapcsolók. Amit a képen láttok az egy jó kis kapcsoló. Egy sima mágnest érzékel a kapcsoló és ha a mágnes előtte van akkor kapcsol be.Na hát ennek örültem,hogy ilyen kütyüt találtam ebben a fénymásolóban :) Már csak egy kis lakatos munka kellett az érzékelő lemez tartójához meg egy kis vezetékezés és készen is lett a sztendervisszajelző lámpa :)
:)
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

sunbim írta:
xxgabikaxx írta:Sziasztok!
Mivel az ünnepek elég unalmasak és nagyon motorozni sem lehet, ezért nekiálltam egy régi tervemnek.
...
Örülök,hogy elolvastad a kis cikkemet!
Ha esetleg van valamilyen tanácsod azt szívesen fogadom!

U.i.:Remélem Sub-ee nem olvassa el mert a haja égnek áll :D
Van tanácsom. :D

A feszültségátalakítón a beállító potit forraszd ki (ebben az állásban amikor 5v-ot ad) , mérd be
...

Egyébként tényleg ötletes.

...

Ha ,,P"-be teszed a TZ-t tényleg világít a lámpa? :wink: :-# ...az ott mi?
És külön még rajzoltál is nekem :) Ezt a megtiszteltetést :) Majd átrágom amit írtál,bár elég zavaros :)

A "P" visszajelzőről írtam ide barkács topikba.Ha érdekel keresd vissza => Elküldve: 2012.02.25. 19:15 8.oldalon :)

Még egyszer köszi a tanácsodat!
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

xxgabikaxx írta:Sziasztok!
Mivel az ünnepek elég unalmasak és nagyon motorozni sem lehet, ezért nekiálltam egy régi tervemnek.
...
Örülök,hogy elolvastad a kis cikkemet!
Ha esetleg van valamilyen tanácsod azt szívesen fogadom!

U.i.:Remélem Sub-ee nem olvassa el mert a haja égnek áll :D
Van tanácsom. :D

A feszültségátalakítón a beállító potit forraszd ki (ebben az állásban amikor 5v-ot ad) , mérd be
Kép
1-2 és 2-3 pont közötti értékek. És cseréld le ehhez legközelebbi értékű fix ellenállásokra, visszaforrasztás után ki impregnálnám. 2Komponensű műgyantával, amibe belemártod a komplett panelt, v. leecseteled , így pára és vízálló lesz. Nem lesz működési hiba, nem megy tönkre, rohad szét, ... olyan hamar :D .
Vaaagy egy olcsóbb megoldás és hasonló jó, beleteszed egy kis műanyag dobozkába a panelt és telenyomod szilóval légmentesen.

Egyébként tényleg ötletes.

...

Ha ,,P"-be teszed a TZ-t tényleg világít a lámpa? :wink: :-# ...az ott mi?
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Nagyon ráértél :D de jó lett jól néz ki az USB foglalat is :smt023
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Sziasztok!
Mivel az ünnepek elég unalmasak és nagyon motorozni sem lehet, ezért nekiálltam egy régi tervemnek.

Nem használok külön GPS-t ezért a telefonomat használom ami sokszor lemerül.Voltunk Balatonkörúton is pl (bár ott nemigen lehet eltévedni :) ) és akkor is sajna hamar lemerült.Ezért kitaláltam,hogy miért ne lehetne buherálni egy USB töltőt a kis ETZ-mre :) Mivel én nem vagyok valami nagy műszerész zseni,ezért a lehető legegyszerűbb megoldást kerestem.

Elsőnek rendeltem kínából egy ilyen kis kütyüt: http://www.ebay.com/itm/LM2596-DC-Step- ... 3ccda2eae7
400 ft-ért ami szinte ingyen van ahhoz képest hogy itthon 1500ft-ért adnak egy ilyet.

Feszültség konverter vagy miféle :) Mivel kimértem,hogy az USB 5V-ot ad a telónak, ezért csak ezzel a kütyüvel belőttem az 5V-ot. (A kék kis szenzor tetején van egy kis csavar,rádugtam a 12V-ot és azt a csavart addig tekergettem ameddig a mérőműszer 5V-ot nem mutatott) Ehhez kb nulla műszerésztudás is elég :D
http://mcextreme.atw.hu/mzusb/mz1.jpg

Ez a kis kütyü elfért a lámpabúrában:
http://mcextreme.atw.hu/mzusb/mz2.jpg

(A nyomtatott áramkör hátuljára ragasztottam egy vastag szigetelést,hogy még véletlenül se legyen zárlatos a búra miatt)

Mivel én sokat szórakozok számítógépes cuccokkal,ezért volt nekem itthon egy USB panelem amit a számítógép hátuljába lehet tenni pót USB foglalatként.Ezt ketté vágtam és szépen szimmetrikusan a kormány két felére erősítettem fel.
http://mcextreme.atw.hu/mzusb/mz3.jpg
http://mcextreme.atw.hu/mzusb/mz4.jpg
http://mcextreme.atw.hu/mzusb/mz5.jpg
Ezt is megfelelően kellett szigetelni,mert különben az 5V helyett 12V-ot kapott az USB.

Mivel nem akartam,hogy állandó feszültséget kapjon a kis konverter,ezért egy rejtett kapcsolót is beiktattam.
http://mcextreme.atw.hu/mzusb/mz6.jpg

Végül ha már van két USB foglalat a motoron,nekem meg van egy ilyen kis walki-talki-m ami igen hasznos lehet ha többen motorozunk
http://mcextreme.atw.hu/mzusb/mz7.jpg
ezért (bár ezt még nem csináltam meg) erre is kötök egy USB kábelt és már nem is kell bajlódnom az állandó elemtöltögetéssel.

Az USB foglalatot többször teszteltem mérőműszerrel nehogy a telefonban kárt tegyen.Motor járása közben,húztam a gázt is neki de az 5V stabil maradt.Majd még egy pici LED-et szeretnék elhelyezni az USB foglalaton,hogy jelezze ha áram alatt van a foglalat.

Örülök,hogy elolvastad a kis cikkemet!
Ha esetleg van valamilyen tanácsod azt szívesen fogadom!

U.i.:Remélem Sub-ee nem olvassa el mert a haja égnek áll :D
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

a képek sajnos nem igazán adják vissza azt, hogy mekkora füst is volt valójában :mrgreen:

tartottam azért tőle, hogy valamelyik jó akaróm feljelent [-o<

de hála istennek mire az izzás elért a folytásig addigra lett egy kis szellő, a füst elkezdett oszlani és én sem fulladtam meg a végére :D
MZ ETZ 251e '89
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Ez durva :mrgreen: valahol a vasöntöde és a sugárhajtómű között 8)
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Kipufogót égettem megint, de csak este került rá sor sajnos

5,1 kg volt égetés előtt, holnap lemérem mennyire csökkent... :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Valaki tudja esetleg ezeknek a gyári tiszta tömege? ETZ 250-es kipuffról van szó
MZ ETZ 251e '89
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

bambi írta:
dkari írta:Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy a kis ts (125-150) első sárvédője és a nagy ts (250/1) első sárvédője között van e különbség?

Képen a formájuk ugyan olyan viszont nem tudom a méretük is az e?
Nincs különbség

Köszönöm!
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bambi »

dkari írta:Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy a kis ts (125-150) első sárvédője és a nagy ts (250/1) első sárvédője között van e különbség?

Képen a formájuk ugyan olyan viszont nem tudom a méretük is az e?
Nincs különbség
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy a kis ts (125-150) első sárvédője és a nagy ts (250/1) első sárvédője között van e különbség?

Képen a formájuk ugyan olyan viszont nem tudom a méretük is az e?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Hoppá ezt jól megkaptam! :twisted:
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

Úgy látom nagyon vicces kedved van! :P :D

...de ez már nem barkácsolás téma....[/quote]

Valahogy veled szemben sose vagyok vicces kedvemben... :twisted: :D[/quote]

Úgy látom veled nem lehet értelmesen beszélgetni! .....és mire fel ez a megtisztelés!???
Nem fogom zokon venni, ha Te nem válaszolsz majd a hozzászólásaimra! :P
Itt lezártam a beszélgetést, mert ez már végképp nem barkács téma! Ha valami bajod van, akkor írd meg PÜ-be vagy csinálj amit akarsz....
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég