Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Ghostbikerboy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.07.28. 19:31
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 '91
Tartózkodási hely: Pocsaj

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Ghostbikerboy »

KILL3R etz írta:Üdv!

Ha úgy érzed egy zárral bentebb vagy, akkor nekem van 2 záram, de kulcs nincs hozzá :S Ha érdekel írj egy privátot, aztán megbeszéljük. :wink:
Miután kézhez kaptam a dobozt meglátjuk szükség lesz-e rá. Ha igen, küldök privátot! :wink:
Üdv.:
Ghost
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Papp-LAN írta:Sziasztok!
Itt a megoldás Gabsic egyre gondoltunk, megvárom amíg felrakod lefényképezed feltöltöd és ha nincs negatív tapasztalat már rendelem is , tényleg biztató!
Rendben, beszámolok majd róla! :wink:
Sajnos ezzel kicsit még várni kell, a múlt héten elkezdtem szerelgetni az ETZ-t, de mivel nem fűtött a garázs, ebben a -15fokban nem sok kedvem van hozzá, az előrejelzést elnézve jó 2 hét múlva fogok csak lépni ezügyben. :oops:
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Papp-LAN
Fireman
Fireman
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.11.12. 23:32
MZ-d típusa: ETZ-150/ETZ 251
Tartózkodási hely: Komló "Mecsek aszfaltjai"

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Papp-LAN »

Sziasztok!
Itt a megoldás Gabsic egyre gondoltunk, megvárom amíg felrakod lefényképezed feltöltöd és ha nincs negatív tapasztalat már rendelem is , tényleg biztató!
Dombnak négy,
Völgynek nyél!
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Most vettem a mofától ilyet:
http://www.mofaker.hu/termek/Oldaltamas ... te__202900" onclick="window.open(this.href);return false;
Ennek nem öntvény a tartója, hanem egyszerű laposvas, könnyebben megoldható a lábtartóhoz a hozzáapplikálása mint a sima etz oldaltámasznak. Mivel még nem csináltam meg (tegnap jött meg a cucc) ezért tapasztalatom nincs még róla, de ígéretesnek tűnik a cucc.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Üdv!

Ha úgy érzed egy zárral bentebb vagy, akkor nekem van 2 záram, de kulcs nincs hozzá :S Ha érdekel írj egy privátot, aztán megbeszéljük. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Ghostbikerboy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.07.28. 19:31
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 '91
Tartózkodási hely: Pocsaj

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Ghostbikerboy »

Sziasztok!

Napokban nagy keresésbe fogtam, hogy keressek megfelelő állapotú Krauser dobozokat. Nos a felhozatal igen szerény, alig találni belőlük egyet, kettőt.
Végül vettem egy példányt, igaz még nem érkezett meg. Két bibi van a dobozzal:

- Nem jó a felfogatás zára, szóval csavaroznom kell. Ez hosszú távon jó megoldásnak bizonyulhat? Valaki használja így közületek? Ha igen várok jó tanácsokat, hogyan csavarozzam fel, hogy az jó legyen. :)

- A legfőbb kérdésem pedig az, hogy magát a doboz zárát azt tudom valamivel pótolni ha nem jó? Ha igen, hogyan? Én dekli zárra gondoltam. Az eladó elmondása szerint megvan a kulcs, a zárak jelenleg azért nem működnek, mert már kicsit be vannak "fásulva".

Köszönöm a választ előre is! \:D/
Üdv.:
Ghost
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Sőt, ki is van öntve aluval.... :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Katonaiban én úgy tudom van plusz merevítés, ahogy Killerén is. Az én "katonaimon" nincsen ilyen merevítés.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

kiszsebi írta:
Alfa írta:...Katonai lábtartó: ha épp hozzá tudsz jutni... mivel felhajlik nem fog deformálódni...
[-X
Még "a Fi#azsoké" lábtartója is befogta a féket!
:-"
Az valami utángyártott katonai utánzat lehetett, az enyém sokkal durvábban volt edzve (ugratás és esés terén is), és épp egy pár mm-t kellett igazítani rajta. Nagyon masszív :mrgreen: MInt a katonai, még a színe is, csak nincs rajta a sztender. Aki ilyet szerez, az örökélet 8)
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Alfa írta:...Katonai lábtartó: ha épp hozzá tudsz jutni... mivel felhajlik nem fog deformálódni...
[-X
Még "a Fi#azsoké" lábtartója is befogta a féket!
:-"
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Papp-LAN írta:Sziasztok!
A következő kérdésem a hátsó tengelyről az oldaltámaszt, hogy lehet a bal első lábtartó vasára egyszerűen feltenni? Ha jól láttam képeket ott van valahogy rögzítve (nem tudok rendesen ránagyítani) tudtok segíteni megköszönöm Papp-LAN
Oldaltámaszt hegeszteni nem érdemes, el fog engedni.

Van pár variáció:

Utángyártott lábtartó tömbjéből le kell maratni (vasfűrész is faszán viszi ha marógép nincs) annyit h kb 10-15mm anyagvastagság maradjon, majd 4es helyezőcsappal simán felfogatható a hátsó lábtartó csavarjával oda. Ha a motor dőlése így túl nagy, le kell flexelni a végét és vascsővel hegeszthető, hosszabbítható. Így a hegesztés nem teherbíró elem, nem gáz. Enyém így van, én még talpat is hegesztettem rá az offroad részekhez h ne süllyedjen el.

Katonai lábtartó: ha épp hozzá tudsz jutni... mivel felhajlik nem fog deformálódni.

Középsztender tartó vázrész csövébe vascső (rúd) esztergálása, és arra applikálni lábtartót is kivitelezhető a dolog.

Lábtartó vasára bilinccsel feltenni: ez oké megoldás, de ha elgörbíti a menetszél a cuccot, a sztendered is odavan, nem praktikus.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Papp-LAN írta:Ez jónak tűnik köszönöm és várom a képeket!
Papp-LAN
Üdv! Azért, ha lehet inkább a hátsó lábtartóra tedd. 8) ha tudsz venni egy pannónia oldaltámaszt, annak a felfogatását tudod hegeszteni, és még szebb is mint az MZ csőtámasza, na meg erősebb.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Papp-LAN
Fireman
Fireman
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.11.12. 23:32
MZ-d típusa: ETZ-150/ETZ 251
Tartózkodási hely: Komló "Mecsek aszfaltjai"

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Papp-LAN »

Ez jónak tűnik köszönöm és várom a képeket!
Papp-LAN
Dombnak négy,
Völgynek nyél!
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

gabsic írta:
Papp-LAN írta:Sziasztok!
A következő kérdésem a hátsó tengelyről az oldaltámaszt, hogy lehet a bal első lábtartó vasára egyszerűen feltenni? Ha jól láttam képeket ott van valahogy rögzítve (nem tudok rendesen ránagyítani) tudtok segíteni megköszönöm Papp-LAN
A hátsó tengelyes oldaltámaszt inkább a hátsó lábtartóhoz szokás applikálni.
A katonai kivitelen volt az első lábtartóra hegesztve egy teljesen más konstrukciójú oldaltámasz.
A hátsótengelyest nem tudom mennyire lenne nyerő egyserűen előre tenni, az öntvényt hegeszteni problémás lehet.
Mivel ez nálam is felmerülő probléma, találtam egy lehetséges altrnatívát elviselhető áron, de míg nem 100%, addig nem fejteném ki. Holnap hozza a futár, ha látok benne fantáziát élőben is, akkor majd leírom ide.
Én pont most csináltam meg az enyémet ilyenre. Átépítem a ts emet cafe racer stílusba és ezért levettem a középső támaszt. Én úgy csináltam hogy volt itthon még egy lábtartóm amit berakva a helyére plusz az oldaltámasz "szélessége" levágtam. Én felfúrtam az oldaltámasz lukrészét ahol gyárilag a 16-os tengely átmegy, 20-as ra a lábtartócső átmérőlyére. Tulajdonképpen a kilógó levágott lábtartó csőre ráhúztam az oldalsztendert. Azután oldalról átfúrtam 8-as fúróval és csavart raktam bele majd a végénél a lábtartócsőnek belül összehegesztettem a csövet meg az oldalsztendert. Így nem fordul el és ha a hegesztés valamiért elenged a csavar megfogja. A lábtartócső belső részén úgy is van egy vágat amitől nem fordul el plusz a gyári bilincs. Még nincs összerakva a motor ezért nem tudok képet küldeni. De ha kész lesz felrakhatom!
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Papp-LAN írta:Sziasztok!
A következő kérdésem a hátsó tengelyről az oldaltámaszt, hogy lehet a bal első lábtartó vasára egyszerűen feltenni? Ha jól láttam képeket ott van valahogy rögzítve (nem tudok rendesen ránagyítani) tudtok segíteni megköszönöm Papp-LAN
A hátsó tengelyes oldaltámaszt inkább a hátsó lábtartóhoz szokás applikálni.
A katonai kivitelen volt az első lábtartóra hegesztve egy teljesen más konstrukciójú oldaltámasz.
A hátsótengelyest nem tudom mennyire lenne nyerő egyserűen előre tenni, az öntvényt hegeszteni problémás lehet.
Mivel ez nálam is felmerülő probléma, találtam egy lehetséges altrnatívát elviselhető áron, de míg nem 100%, addig nem fejteném ki. Holnap hozza a futár, ha látok benne fantáziát élőben is, akkor majd leírom ide.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Papp-LAN
Fireman
Fireman
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.11.12. 23:32
MZ-d típusa: ETZ-150/ETZ 251
Tartózkodási hely: Komló "Mecsek aszfaltjai"

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Papp-LAN »

Sziasztok!
A következő kérdésem a hátsó tengelyről az oldaltámaszt, hogy lehet a bal első lábtartó vasára egyszerűen feltenni? Ha jól láttam képeket ott van valahogy rögzítve (nem tudok rendesen ránagyítani) tudtok segíteni megköszönöm Papp-LAN
Dombnak négy,
Völgynek nyél!
Avatar
Zael86
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.05.04. 17:12
MZ-d típusa: EZT 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zael86 »

Samu írta:Mivel rövidebb a 125 és 251 váza és emiatt a tank is, hekkelni kell.

De ezekszerint megoldható...kisebből lehet nagyobbat csinálni! Köszi
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Samu »

Mivel rövidebb a 125 és 251 váza és emiatt a tank is, hekkelni kell.
Zael86 írta:Üdv! én is egykérdéssel fordulok hozzátok! 251es púpos tankja felhelyezhető-e 250 kockatankos kivitelére???? illetvel 125 púposé is jó-e? vagy módosítani kell hozzá??? köszike!
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Samu »

Igen ugyanaz az ülés!
Papp-LAN írta:Sziasztok! Az után érdeklődök a ETZ 251-s ülésének a mérete megegyezik a ETZ 125/150 ülés méretével??? Ha igen valakinek van elfekvőben ülésre szivacsa, megvenném reális áron?!
Köszönettel Papp-LAN
Avatar
Zael86
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.05.04. 17:12
MZ-d típusa: EZT 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zael86 »

Üdv! én is egykérdéssel fordulok hozzátok! 251es púpos tankja felhelyezhető-e 250 kockatankos kivitelére???? illetvel 125 púposé is jó-e? vagy módosítani kell hozzá??? köszike!
Avatar
Papp-LAN
Fireman
Fireman
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.11.12. 23:32
MZ-d típusa: ETZ-150/ETZ 251
Tartózkodási hely: Komló "Mecsek aszfaltjai"

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Papp-LAN »

Sziasztok! Az után érdeklődök a ETZ 251-s ülésének a mérete megegyezik a ETZ 125/150 ülés méretével??? Ha igen valakinek van elfekvőben ülésre szivacsa, megvenném reális áron?!
Köszönettel Papp-LAN
Dombnak négy,
Völgynek nyél!
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nyakas »

Pestifer írta:Sziasztok.
Nem találtam olyan témát, hogy 'váz', így ide írok, hogy Létezik-e ES 250/2-höz olyan képsorozat ami az Egész motort mutatja Nagy képekben, robbantott ábrákban, esetleg Létezik-e szerelési könyve is. (mert az ETZ-mnél sok haszna van), és a Trophy-nál is nagyon jó lenne ha ilyesmi lenne.

És a konkrét probléma az, hogy a lengőkar tengelye ANNYIRA be van rohadva, hogy konkrétan levágtam a lengőkart a vázról az alátétek mentén (kárt Nem okozva), és gy látható, hogy kb belegyógyult ez a tengely. Esetleg valami tanács, hogy a maradékot hogy bányásszam ki? (a melegítés és az eszetlen ütlegelés már megvolt)!

És ez miatt Is kellene valami könyv/kép, mert ugye kell majd új tengelyt esztergáltatnom. (vagy szereznem)...
A szervizkönyvtől még nem jön ki!
fúrd meg elöbb 8mm es fúróval átalig lehet két oldalról is, majd utána 16mm re fúrd, de ne átalig.középen maradjon vagy 20mm er .hegesztő pisztoly elövesz melegit tarts bele a furatba a pisztolyt mindkét oldalról , ne sajnáld, a furatba helyezz egy 15mm es csapot amit tudsz ütni. Másik oldalon támaszd alá!!! Mindkét felől próbáld ütni, ha nem jön ismét melegités, amikor kezd lehűlni wd40 et fújj rá bőven hagyd ázni, én egy napot hagytam ,majd melegitsd. kijööööön!! \:D/ én igy jártam minap, ahogy leirtad. Kb a meló össz visz 4 óra :D
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Troster »

1liter fékolaj befolyat a tengely mellett 3 napra, az megteszi a hatását :D
De lesznek még másnak is ötletei, azokra nem emlékszem #-o
Pestifer írta:Sziasztok
Nem találtam olyan témát, hogy 'váz', így ide írok, hogy Létezik-e ES 250/2-höz olyan képsorozat ami az Egész motort mutatja Nagy képekben, robbantott ábrákban, esetleg Létezik-e szerelési könyve is. (mert az ETZ-mnél sok haszna van), és a Trophy-nál is nagyon jó lenne ha ilyesmi lenne.

És a konkrét probléma az, hogy a lengőkar tengelye ANNYIRA be van rohadva, hogy konkrétan levágtam a lengőkart a vázról az alátétek mentén (kárt Nem okozva), és gy látható, hogy kb belegyógyult ez a tengely. Esetleg valami tanács, hogy a maradékot hogy bányásszam ki? (a melegítés és az eszetlen ütlegelés már megvolt)!

És ez miatt Is kellene valami könyv/kép, mert ugye kell majd új tengelyt esztergáltatnom. (vagy szereznem)...
Pestifer
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.01.31. 22:03
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Pestifer »

Sziasztok.
Nem találtam olyan témát, hogy 'váz', így ide írok, hogy Létezik-e ES 250/2-höz olyan képsorozat ami az Egész motort mutatja Nagy képekben, robbantott ábrákban, esetleg Létezik-e szerelési könyve is. (mert az ETZ-mnél sok haszna van), és a Trophy-nál is nagyon jó lenne ha ilyesmi lenne.

És a konkrét probléma az, hogy a lengőkar tengelye ANNYIRA be van rohadva, hogy konkrétan levágtam a lengőkart a vázról az alátétek mentén (kárt Nem okozva), és gy látható, hogy kb belegyógyult ez a tengely. Esetleg valami tanács, hogy a maradékot hogy bányásszam ki? (a melegítés és az eszetlen ütlegelés már megvolt)!

És ez miatt Is kellene valami könyv/kép, mert ugye kell majd új tengelyt esztergáltatnom. (vagy szereznem)...
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Á látom mások is szeretik a kompozitozást :mrgreen: Én csak kis fedeleket készítek így, meg apróbb kiegészítőket, na és a műszerfalam is ilyen =D>

Szép munka 8)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

nova001155 írta:Akkor van vele munka még bőven lehet vevő leszek egy ilyen re ha egyszer kész lesz. Mennyibe lesz kb az ára?
Ez egy jó kérdés. :P
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Akkor van vele munka még bőven lehet vevő leszek egy ilyen re ha egyszer kész lesz. Mennyibe lesz kb az ára?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

nova001155 írta:


Gratulálok szép munka ! Eladásra is lesz vagy csak saját célra?
Ha minden összejön, lesz eladó is, plexi forgalmazót kell keressek még, aki emberi áron ad 2mm-es barna, vagy szürke lapot. Meg persze még a negatív is készülőben van.....
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

MrDok írta:
nova001155 írta: Ez egész jól néz ki merre találtad?
Készítem. Ez az "ősminta" végső állapota, erről lesz egy negatív szerszám, ebbe pedig a végleges idom.

Kép
Gratulálok szép munka ! Eladásra is lesz vagy csak saját célra?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

nova001155 írta: Ez egész jól néz ki merre találtad?
Készítem. Ez az "ősminta" végső állapota, erről lesz egy negatív szerszám, ebbe pedig a végleges idom.

Kép
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

MrDok írta:Kép
Ez egész jól néz ki merre találtad?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Kép
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
RnG sanyi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:26
MZ-d típusa: Mz Etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: RnG sanyi »

Persze a nyíl jol van
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pempelli »

RnG sanyi írta:Nem lötyög elég paszos alíg birtuk össze rakni pedig már nem az első henger össze rakásom :S meg mintha felül kisebb lenne furat mert a dugot felülröl bele próbáltam és nem megy belee csak nehezen :S:S ja és a henger tetején kb 5 mm csík van mint ha felső gyűrű adigg menne fell de nem mart belee csak vonal van ....
Szerintem Hujber kolléga a nyílra gondolt a tetején
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

RnG sanyi írta:Nem lötyög elég paszos alíg birtuk össze rakni pedig már nem az első henger össze rakásom :S meg mintha felül kisebb lenne furat mert a dugot felülröl bele próbáltam és nem megy belee csak nehezen :S:S ja és a henger tetején kb 5 mm csík van mint ha felső gyűrű adigg menne fell de nem mart belee csak vonal van ....
Lehet hogy kicsit szoros lesz az nyáron...... nézd meg a nyílások éleit.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
RnG sanyi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:26
MZ-d típusa: Mz Etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: RnG sanyi »

Nem lötyög elég paszos alíg birtuk össze rakni pedig már nem az első henger össze rakásom :S meg mintha felül kisebb lenne furat mert a dugot felülröl bele próbáltam és nem megy belee csak nehezen :S:S ja és a henger tetején kb 5 mm csík van mint ha felső gyűrű adigg menne fell de nem mart belee csak vonal van ....
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Szerelési irányt figyelembe vetted a dugattyú beszerelésekor?!?!
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

RnG sanyi írta:Sziasztok ! Lenne egy olyan problémám hogy újra furratama hengert össze pakoltam és csörög .. tipikus tűgörgő hang ... kicseréltemm és láttam hogy bevanállva nem forog rendesen .. összeraktam a motort és ugyan úgy csörög a henger de nem is csörög inkább katogg és rázza motort is magasabb fordulaton, gyűrű nincs eltörve .. nem tudjátok mi lehet a baj???:S
Ahogy Csoka írja, ha a dugó nem lötyög a hengerben, lehet hogy csak a gyűrűk akadnak a csatornák éleiben. Kicsit meg kell kaparni (élét letörni).
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csoka »

Ne dobd el.Próbáld meg a csatornák széleit a henger belső oldalán letörni reszelővel,és vegyél egy új dugót hozzá.Szerintem egy próbát megér.
RnG sanyi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:26
MZ-d típusa: Mz Etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: RnG sanyi »

Hello énis erre gyanakodtamm csak sajna utolsó fúrás kukaa :S:(
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pempelli »

RnG sanyi írta:Sziasztok ! Lenne egy olyan problémám hogy újra furratama hengert össze pakoltam és csörög .. tipikus tűgörgő hang ... kicseréltemm és láttam hogy bevanállva nem forog rendesen .. összeraktam a motort és ugyan úgy csörög a henger de nem is csörög inkább katogg és rázza motort is magasabb fordulaton, gyűrű nincs eltörve .. nem tudjátok mi lehet a baj???:S
Hasonló volt nekem is a nyáron, elfúrták a hengert,több mint 2 század volt benne alul a 4 tized helyett.
Azért csörgött rettenetes volt mintha ki lenne a motor lelke sikerült velük gariba megcsináltatni.
RnG sanyi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:26
MZ-d típusa: Mz Etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: RnG sanyi »

Sziasztok ! Lenne egy olyan problémám hogy újra furratama hengert össze pakoltam és csörög .. tipikus tűgörgő hang ... kicseréltemm és láttam hogy bevanállva nem forog rendesen .. összeraktam a motort és ugyan úgy csörög a henger de nem is csörög inkább katogg és rázza motort is magasabb fordulaton, gyűrű nincs eltörve .. nem tudjátok mi lehet a baj???:S
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: m-tom »

Nem ide való, de igazán sehova se: meg tudná valaki mondani, mekkora a standard 250-es ETZ teljes hosszúsága?
Sajnos még nem ilyen áll a garázsban, hogy le tudnám mérni....

Köszi,
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Nekem a dekli kinyitása nem okoz gondot.... 8)
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ha már stupek, benevezek én is! :D

Motoremelő vol.: 1 \:D/

Kép



Kép

Racinghoz lesz, ne kelljen cipelni a bakot.... :D Amúgy az összeszerelésnél sem lesz hátrány... :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

Sziasztok!

Barkácsoltam egy ilyen praktikus kis dobozt:
Kép

Hogy mi ez? Töltőadapter!:
Kép

Mivel a motorjaimon a szivargyújtó fixre van kötve (azaz nem csak gyújtással együtt él), ezért csak bedugom a szivargyújtót a motor aljzatába, a dobozon belül rácsíptetem a töltő csipeszeit a kontaktfelületekre, és már töltök is; nincs akku ki- és visszaszerelés. Azért fontos megjegyezni, hogy az akkura rá van tolva a szuszogócsöve, és jól ki van vezetve a motor alá, ahogy kell.

A fejlesztés nem áll szabadalom alatt :wink:
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
nilsz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.01.05. 21:42
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nilsz »

pempelli írta:Alu rudat nem tud valaki szerezni?
30cm hosszú
8-10cm magas
8-10cm széles kellene
Ha valaki tud ne tartsa magában:)
Metalloglobus. Több címen van telepük,keress rá! Nilsz.
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Én meg tudnám szerelni a motort,de nincs műhelyem gyakorlatom meg időm! Ezért szerelőhöz vittem, és amióta felújította még gyertyát se cseréltem! Ha nincs rutinos segítséged ne fogj hozzá egy felújításhoz mert nem biztos hogy sikerül! 8)
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Így van, ahogy csoka mondja! Ha érdekel, mindenképp te szereld, nekem is a blokkfelújítás olyan 30ból kijön, úgy, hogy én csinálom. Igaz, már 2 hónapja csak szét van szedve, ennek több oka is van, de ha szerelőhöz viszem, sosem tanulom meg, merre hány méter... itt a fórumon pedig mindenben tudnak segíteni. Mellékesen nem cseszegetésből mondom, de jó ha odafigyelsz a helyesírásra, elég rossz volt olvasni amit írtál, és ha ezt megszokod, abból csak hátrányod lesz... Sok sikert a felújításhoz!
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csoka »

A tippem az,hogy tanuld meg a szerelést.A szerelők horror áron dolgoznak,és a magyarázataikat nem fogod érteni.Amikor rájönnek,hogy nem értesz hozzá,akkor lehúznak-átvernek.Kevés a becsületes szerelő,és néhány rohadék után,már nem fogsz megbízni senkiben,a motorod megútálod,mert azt gondolod,azért rossz és használhatatlan,mert MZ.Egy ilyen mindent átfogó blokk felújítás,alkatrész árban 30-50 000Ft,plusz ennyi a szerelési díj is hozzá.Néhány éve Cserven Tibit javasoltam volna,mert ő,az olasz kétüteműekre specializálódott,de egy ideje sok panaszt hallottam róla.Ezek a rossz hírek csak az egyik oldalról származnak,mert lehet olyan is a háttérben,hogy "azt az alkatrészt ne cseréld,mert nincs csak ennyi pénzem",ebben az esetben viszont a motor tulajdonos,a saját zsugorisága áldozata,és nem a szerelő a szaralak.Ha mégis vele akarod csináltatni,akkor Italmondo kft B.csaba a tűzoltóság mellett.Mezőberényben van egy Fehér Péter nevű 40 év körüli szerelő.Nem tudom vállal-e még javítást,vagy egyáltalán az országban lakik-e.Vele biztos jól járnál,mert lelki ismeretes,és felszerelése is van a szakszerű munkához.
Már tisztában vagy a várható árakkal,ha érdekel megkérdezem Fehér Peti apját,hol lakik,és csinál-e motort a fia.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég