Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Nekiálltam én is oldaltámaszt faragni.
Fűrésszel szépen szét lehet szabdalni az öntvényt csak már meguntam az életem mire végeztem vele... Teljesen befejezni nem is tudtam, majd holnap talán már végzek vele...
De legalább a kuplungom elkészült, már harmad gáznál többet is húzhatok, nem csúszik meg :mrgreen:
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Alfa, ott hiányzik egy ellenanya a hátsóvilla tengelyéről!
Nem szokott kilazulni? Én pótolnám a helyedben.....
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Jah tényleg, most hogy mondod :D
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Alfa írta:Levettem több mint a felét annak a tömbnek, ne feledd :D Szerszámgép nélkül eléggé nehéz, mondjuk flex csiszolóval tudom elképzelni, a felfekvő felületet talán reszelővel?

Ha csak simán ott az oldaltámasz, valóban beleakar a berúgókar.
Vagy marad a jó öreg vasfűrész, az alut jól viszi. :mrgreen:
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Levettem több mint a felét annak a tömbnek, ne feledd :D Szerszámgép nélkül eléggé nehéz, mondjuk flex csiszolóval tudom elképzelni, a felfekvő felületet talán reszelővel?

Ha csak simán ott az oldaltámasz, valóban beleakar a berúgókar.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Alfa írta:Nah átraktam a sztendert a lengővilláról középre, nevezetesen a hátsó lábtartóra.

Itten egy kép:

Kép
Nagyon kafa lett!
Én is gondolkodtam rajta hogy át kellene rakni középre,van itthon 2-3 db utángyártott oldaltámaszom, van miből mókolni. Csak ahogy próbálgattam odarakni mellé nekem úgy tűnt hogy berúgáskor nagyon zavaró lenne. Szerencsére akkor mégsem :)
De így nagyon jól néz ki! Délután én is alkotok rá egyet :)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nah átraktam a sztendert a lengővilláról középre, nevezetesen a hátsó lábtartóra.

Itten egy kép:

Kép

A sima utángyártottat marogatni kell picit (mondjuk a tömb több mint felét, ízlés szerint. + a kilógó részt ami pozícionálja), de egyébként semmi változtatást nem igényel. A hátsó lábtartó fémjéből kicsit ki kell venni (flex xD) hogy a rugó ne pattogjon rajta, és a csavarját ki kell cserélni anya + megfelelő hosszúságú menetes szárra (ugye a lábtartó sajna szegecselt, nem szétszedhető h csavart cseréljünk. le kell vágni vasfűrésszel...).

Érdemes úgy csinálni, hogy odapróbáljuk, és a kilógó részt (ami nincs fedésben a hátsó lábtartó vázcsövével) megjelöljük alkoholos filccel, és ott nem marjuk ki. Így nem tud fizikailag sem elfordulni. Szerintem zsír lett, olyan mintha odatervezték volna. A csövet egyáltalán nem terheli meg ha rádől a moci, kb 1mm az elmozdulás, szemmel csak akkor látható ha erőltetjük.

Hátrányok: A középsztenderhez nehéz hozzáférni lábbal, de megoldható, csak megszokás kérdése. Kicsit nagy szögben dönt (mondjuk 10-15 fok), ami szintén nekem szokatlan, de itt már ugye nem számít, nem csavar el semmit. Lehet hosszítani ha valakit mégis zavar :twisted:

Berúgni be lehet tőle, közelében sincs a dolog, a lábtartó működésén meg észre se venni a dolgot. Kb 20 mm el kerül kintebb.
Knight22
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.06.04. 18:31
MZ-d típusa: etz 251

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Knight22 »

üdv. Az lenne a kérdésem hogy mz es 175/2 tipusnál a dugatyura hány gyűrű megy 2 vagy 3?
Kösz.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Alfa írta:Iszonyatosan nehéz megcsinálni. Az ilyen félidomok (és egyéb fix fejidomok) alapja, hogy a vázból a 2 villaszár között jön ki egy masszív zártszelvény tartó, a kormánycső teljes szélességében, ami tartja az egészet. Na most az MZ villa túl keskeny, elfordulásnál beleütközik minden, ami ott áll ki előrefele. Így csak oldalt lehet felrakni bármit is, egy keretszerűséggel (nameg amúgy is ott a vázat hegeszteni kb jegy a koporsóba), de azzal meg az a baj hogy nagyon nagy a kilengése, túl nehéz rá a gyári lámpa (nekem van egy szögletes Yamaha lámpám is, az is túl nehéz). Bölcsővázasítani kell, ahhoz kell ismert anyagú acélcső vagy zártszelvény, és profi hegesztő (AWI vagy CO)- és hajlítómunka. Az egészet a vázcsövekbe csak bele kell illeszteni persellyel és csavarokkal (semmiképp sem hegesztéssel!)

Ha ezek megvannak, akkor szinte bármilyen, méretben stimmelő idomot fel lehet rakni a tartóra, de a vezetékelés miatt erősen ajánlott a gyári lámpát használni. Körlámpás idomok viszont nem nagyon vannak, így csinálni kell, de mivel anyagtechnológiai mérnök vagyok (kompozit szakirány), ha valaki megcsinálja a keretet, én bármikor ráfaragok olyan idomot, amilyen csak kell :lol:
Ok, köszi a kimerítő választ! Szerintem a felfogatás megoldható, de biztosan csak több ponton megtámasztva oldható meg. Kétoldalról a villát megkerülve, a tank alól, elöl középen meg valami vékonyabb darabbal a felső villakiflihez közel a vázra..... Vezetékezés, az nem egyszerű.....
Lehet hogy maradok ennél a vitorlánál? :-k
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Iszonyatosan nehéz megcsinálni. Az ilyen félidomok (és egyéb fix fejidomok) alapja, hogy a vázból a 2 villaszár között jön ki egy masszív zártszelvény tartó, a kormánycső teljes szélességében, ami tartja az egészet. Na most az MZ villa túl keskeny, elfordulásnál beleütközik minden, ami ott áll ki előrefele. Így csak oldalt lehet felrakni bármit is, egy keretszerűséggel (nameg amúgy is ott a vázat hegeszteni kb jegy a koporsóba), de azzal meg az a baj hogy nagyon nagy a kilengése, túl nehéz rá a gyári lámpa (nekem van egy szögletes Yamaha lámpám is, az is túl nehéz). Bölcsővázasítani kell, ahhoz kell ismert anyagú acélcső vagy zártszelvény, és profi hegesztő (AWI vagy CO)- és hajlítómunka. Az egészet a vázcsövekbe csak bele kell illeszteni persellyel és csavarokkal (semmiképp sem hegesztéssel!)

Ha ezek megvannak, akkor szinte bármilyen, méretben stimmelő idomot fel lehet rakni a tartóra, de a vezetékelés miatt erősen ajánlott a gyári lámpát használni. Körlámpás idomok viszont nem nagyon vannak, így csinálni kell, de mivel anyagtechnológiai mérnök vagyok (kompozit szakirány), ha valaki megcsinálja a keretet, én bármikor ráfaragok olyan idomot, amilyen csak kell :lol:
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Alfa írta:Idom? hol? milyen? :D
Szép széles vitorla..... valami általánosan elterjedt régebbi kisipari modell. A oldalon fent van a képeimnél.
Alfa mint idom fanatikus, nincs valami jó mintád egy pofás fejidomra (egyéb motorokon félidomnak becézik) kb.: a Suzuki bandit régebbi változatára hasonlító darab érdekelne. Példa:http://home.comcast.net/~madmax96/bandit2003.jpg
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Máté »

sziasztok!

több mz-nél láttam hogy a szögletes sárga indexbúrát (etz 251) kicserélte átlátszóvá. nem tudjátok hol lehet kapni?
köszi előre is
Máté
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Idom? hol? milyen? :D
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Üdv vizimotorosok!
A Gyurm@ túrán kérdezte valaki tőlem hogy az idomomról lehetne-e mintát venni, mert úgy gondolja kellene többeknek is.
Aktuális még a dolog?
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Hali van egy MZ Ts 125 motor ahhoz vettem egy gyári kormánykiflit alsó felső+ a rúd nah és van egy darab anya a felső kormány kifli fölött és annyi. Az lenne a kérdés ,csak ez az egy anya fogja az egészet ez nem jár le magától vagy van valami más is ami rákontrázza? Hosszabb útra indulok vele és nem akarom hogy azzal kelljen bíbelődni egy képnek nagyon örülnék vagy link nek?! Előre is köszönöm!
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

KrisszETZ251 írta: Az még pontosan nincs kitalálva, de szerintem valami műgyanta alapú kétkomponensű festék.
Ha szinterezni akarod a vázat, akkor arra nagyon figyelj, hogy ha megtakarítod a vázat, akkor fém tisztának kell lennie és 3 óránál többet nem szabad szabad levegőn lennie mert megkapja a pára és dúrni fogja le a szintert, meg annak az a baja, hogy nem tudsz alá alapozni korrózióvédelmet, mert akkor nem tapad rá a festék. ](*,)
Tényleg! ](*,)
És jut eszembe akkor javítani sem tudom az esetleg lekopott festéket. :evil:
Elvetem akkor a színter festést.
Avatar
KrisszETZ251
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.11.19. 19:07
MZ-d típusa: ETZ 251 ETZ 250
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KrisszETZ251 »

Gyurmooo írta:Bárcsak már az enyém is itt tartana... :-"
Mondjuk én szinterezni akarom a vázat, a motor-dekniket és a sárvédőket, esetleg a teleszkópot is. :-k
Milyen festéket használsz majd?
Az még pontosan nincs kitalálva, de szerintem valami műgyanta alapú kétkomponensű festék.
Ha szinterezni akarod a vázat, akkor arra nagyon figyelj, hogy ha megtakarítod a vázat, akkor fém tisztának kell lennie és 3 óránál többet nem szabad szabad levegőn lennie mert megkapja a pára és dúrni fogja le a szintert, meg annak az a baja, hogy nem tudsz alá alapozni korrózióvédelmet, mert akkor nem tapad rá a festék. ](*,)
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Bárcsak már az enyém is itt tartana... :-"
Mondjuk én szinterezni akarom a vázat, a motor-dekniket és a sárvédőket, esetleg a teleszkópot is. :-k
Milyen festéket használsz majd?
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

KrisszETZ251 írta:Teljes felújításba kezdtem, lassan következik a váz festése, egyenlőre csak az alapozás volt, itt egy kis ízelítő. :D
Kép
Ez a közvetlen alapozás a sörétezés után.



Kép
Itt meg kijavítottam más színűvel azokat a helyeket ahol, nehezen elérhető, meg hegesztés van, ez mind ecsettel van, majd kap még egy vékony fújt alapozót és utána a fényezés. 8)
szép lesz :smt023 :D
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
KrisszETZ251
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.11.19. 19:07
MZ-d típusa: ETZ 251 ETZ 250
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KrisszETZ251 »

Teljes felújításba kezdtem, lassan következik a váz festése, egyenlőre csak az alapozás volt, itt egy kis ízelítő. :D
Kép
Ez a közvetlen alapozás a sörétezés után.



Kép
Itt meg kijavítottam más színűvel azokat a helyeket ahol, nehezen elérhető, meg hegesztés van, ez mind ecsettel van, majd kap még egy vékony fújt alapozót és utána a fényezés. 8)
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: horhaus »

Stravkó írta:
horhaus írta: Nekem a /1-en a hátsó lábtartón van. A dobozoktól nem fértem hozzá hátul.
Kép
A középállvány használatában nem akadályoz? Úgy látszik,hogy fölhajtott állapotban pont nem férsz hozzá. Javíts ki,ha tévedek!
Kicsit macerássabb, de ritkábban használom. Nem mert nehéz, hanem mert az oldalsztendert könnyebb. Megszoktam már, hogy nem a végére lépek, hanem kb közép tájon nyomom le.
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

horhaus írta:
festékes írta:Sziasztok! Valahol olvastam,hogy lehet oldaltámaszt fabrikálni a gépre,középre a lábtartóhoz.Ha van ötlet vagy valaki tudja,hol található a leirás megköszönöm.
Nekem a /1-en a hátsó lábtartón van. A dobozoktól nem fértem hozzá hátul.
Kép
A középállvány használatában nem akadályoz? Úgy látszik,hogy fölhajtott állapotban pont nem férsz hozzá. Javíts ki,ha tévedek!
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Tényleg szuper! =D>
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

horhaus írta:
festékes írta:Sziasztok! Valahol olvastam,hogy lehet oldaltámaszt fabrikálni a gépre,középre a lábtartóhoz.Ha van ötlet vagy valaki tudja,hol található a leirás megköszönöm.
Nekem a /1-en a hátsó lábtartón van. A dobozoktól nem fértem hozzá hátul.
Kép
Zseniális!! :D A hátsó lábtartóról lejövő acél tartóra még nem is gondoltam. Az egyik vázcsőre terveztem, de az nem volt valami jó megoldás...
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: horhaus »

festékes írta:Sziasztok! Valahol olvastam,hogy lehet oldaltámaszt fabrikálni a gépre,középre a lábtartóhoz.Ha van ötlet vagy valaki tudja,hol található a leirás megköszönöm.
Nekem a /1-en a hátsó lábtartón van. A dobozoktól nem fértem hozzá hátul.
Kép
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Sziasztok! Valahol olvastam,hogy lehet oldaltámaszt fabrikálni a gépre,középre a lábtartóhoz.Ha van ötlet vagy valaki tudja,hol található a leirás megköszönöm.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: conus »

ügyes esztergályossal perselyeztesd meg :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Valaki tipp MZ Ts kormányon lévő kuplung kar nak az az aluminium rész a kormányon abba megszakadt a menet mit tudok vele csinálni ha átfúromés úgy teszem bele a csavart anyával akkor a kuplung kar nem megy a helyére valakinek valami tipp ilyen maszekolós? Előre is köszi
Avatar
Haribo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.08.30. 21:07
MZ-d típusa: TS 250/1, ES 250/2
Tartózkodási hely: Vác (és környéke)
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Haribo »

Igen, Trophy-n ilyen - axiális - csapágyak voltak még. De érdekes variáció lehet TS vázzal.. :lol:
Fuhrpark:
Simson SR2 E ('63),
MZ ES 175 ('58),
MZ ES 125/1 ('69),
MZ ES 250/2 ('72),
MZ TS 250/1 ('80),
MZ TS 250/1 A ('78)
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

hát a villája az beztos TS é és biztos nem etz, trophy de a kormány felépítése lehetséges nem tudom csak azt hogy maszek járgány:P
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: conus »

nem trophy-é ez? ott még talán ilyen kormánycsapágyak voltak... :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Hát nekem ilyennel volt összetéve csak eltünt az egyik:S (Lehetséges nektek van igazatok mert ez igen igen maszekolt motor volt előző gazdájánál) én is a rajzok nagy részén ilyen kúpos csapágyat leltem de ebbe nem olyan volt az száz rendes golyók voltak XD
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bela700 »

A simsonban van ilyen és a kerékpárban.MZ-ben még én sem találkoztam ilyennel. :?:
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nekem sincs benne semmi ilyesmi, és teljesen normálisan működik... ETZ 250, de ha jól tudom a kérdés erre is vonatkozott :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Kép
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

bomber93 írta:És tudod mozgatni a kormányt vagy megállsz kereszteződésbe és elfordítod a motort :?: :D
Ezt most nem értem. :-k Miért ne tudnám elforditani?
2 db 6006-os csapágy van alul-felül és a 2 csapágy közt egy távtartó cső.
Alul sem és felül sem található olyan karika amit mutattál.A kiflik közvetlenül a csapágy belső gyűrűjével érintkeznek.
Ennyi. :-"
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Boge
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2010.03.20. 21:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Becsehely

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Boge »

Sziasztok!
Ha valaki tud oldaldobozokra SUDHAUS S150 típusú zárakat (2 db ) kérem értesítsen.

Köszi
"nem letudni akarom az utat, hanem gyönyörködni benne"
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

bomber93 írta:És tudod mozgatni a kormányt vagy megállsz kereszteződésbe és elfordítod a motort :?: :D
:smt043 :smt044
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

És tudod mozgatni a kormányt vagy megállsz kereszteződésbe és elfordítod a motort :?: :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

bomber93 írta:Sziasztok az lenne a kérdésem hogy, van a kormánykifli azon van alul és felül is csapágysor (MZ ts ) és van egy ilyen erős acél karika amikre felfekszik a csapágy a a rúd tetején és és alján egyaránt megtalálható 30mm a belső átmérője. Valaki meg mondaná nekem ,hogy az ETZ kormánykiflijében lévő rúd is így épül e fel és ha igen az azon lévő ilyen vas karikával pótolható-e a TS rúdja? Előre is köszi!
Kép
Nekem Ts-em van,de nem emlékszem hogy lett volna ilyen karika az enyémben amikor raktam össze. #-o
Akkor lehet az enyémből hiányzik? :-k
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy, van a kormánykifli azon van alul és felül is csapágysor (MZ ts ) és van egy ilyen erős acél karika amikre felfekszik a csapágy a a rúd tetején és és alján egyaránt megtalálható 30mm a belső átmérője. Valaki meg mondaná nekem ,hogy az ETZ kormánykiflijében lévő rúd is így épül e fel és ha igen az azon lévő ilyen vas karikával pótolható-e a TS rúdja? Előre is köszi!
Kép
Avatar
Haribo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.08.30. 21:07
MZ-d típusa: TS 250/1, ES 250/2
Tartózkodási hely: Vác (és környéke)
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Haribo »

Köszi az észrevételt, teljesen igazad van!
Fuhrpark:
Simson SR2 E ('63),
MZ ES 175 ('58),
MZ ES 125/1 ('69),
MZ ES 250/2 ('72),
MZ TS 250/1 ('80),
MZ TS 250/1 A ('78)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Srácok!

Színekkel óvatosan a monitoron.... Nem mindegy hogy van beállítva. Ugye RGB (Red, Green, Blue), szóval ha pl kékből kicsit több van akkor sötétebbnek látod az árnyalatot. Nekem a VeiwSonichoz adtak spec kalibráló progit, elvileg ez színhelyes.

Szóval élőben, napfényen látod a tényleges színt.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Haribo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.08.30. 21:07
MZ-d típusa: TS 250/1, ES 250/2
Tartózkodási hely: Vác (és környéke)
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Haribo »

Gyurmooo írta:
Haribo írta: Na igen.. ezt az oldalt én is megtaláltam (azért KÖSZI SZÉPEN!), és pont ezt furcsálltam én is, hogy ami ES 250/2-höz van jelölve, az túl sötétnek tűnik, az ETZ 125 meg mitől lenne a Trophy-é..?! :) Lehet, hogy "kártyázás" lesz a vége egy színminta alapján..? :S
ITT nézd meg a RAL 5010-et! A http://simantik.de oldalán túl sötét az 5010.
Édesapám ES 150/2 motorja ilyen volt, ha a 250/2 is azonos színű kék, akkor ez kell Neked.
Első ránézésre ilyen lehetett édesapád motorja? Mert ha igen, akkor úgy néz ki, hogy megegyezik és tényleg lehet az a szín, amit Te mondasz.


Kép
Fuhrpark:
Simson SR2 E ('63),
MZ ES 175 ('58),
MZ ES 125/1 ('69),
MZ ES 250/2 ('72),
MZ TS 250/1 ('80),
MZ TS 250/1 A ('78)
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Haribo írta: Na igen.. ezt az oldalt én is megtaláltam (azért KÖSZI SZÉPEN!), és pont ezt furcsálltam én is, hogy ami ES 250/2-höz van jelölve, az túl sötétnek tűnik, az ETZ 125 meg mitől lenne a Trophy-é..?! :) Lehet, hogy "kártyázás" lesz a vége egy színminta alapján..? :S
ITT nézd meg a RAL 5010-et! A http://simantik.de oldalán túl sötét az 5010.
Édesapám ES 150/2 motorja ilyen volt, ha a 250/2 is azonos színű kék, akkor ez kell Neked.
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nyakas »

ha a menet megserult ,menetreszelovel probalkozz es akkor nem kell kipreselni :wink:
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bambi »

bomber93 írta:Sziasztok az lenne a kérdésem MZ TS első kormánykifl alsó részéből hogyan lehet kiműteni a rudat mert menetvágó drága az esztergagépbe meg nem fér be kiflivel együtt előre is köszönöm!
Én préssel szoktam
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Sziasztok az lenne a kérdésem MZ TS első kormánykifl alsó részéből hogyan lehet kiműteni a rudat mert menetvágó drága az esztergagépbe meg nem fér be kiflivel együtt előre is köszönöm!
Avatar
Haribo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.08.30. 21:07
MZ-d típusa: TS 250/1, ES 250/2
Tartózkodási hely: Vác (és környéke)
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Haribo »

Gyurmooo írta:
Haribo írta:Sziasztok!

Nagy Trophy-hoz lenne szükségem - a lehető legpontosabb - kék színkódra (ha valaki tudja a pirosat, arra is kíváncsi lennék). És ha tudtok olyan helyet Bp-Vác vonzáskörzetében, ahol jó áron ki is keverik nekem, az is jöhet! ;) Nagyon köszönöm! Üdv.Haribo (haribo@totalcar.hu)
Kattints ide: Eredeti MZ színek

Vagy erre:
http://www.simantik.de/mz-farben.shtml

Mivel nem tudom Te melyik kékre gondolsz, nézd meg!
:wink:
Szerk.: szerintem Neked a RAL 5010-re lesz szükséged. :mrgreen:
Na igen.. ezt az oldalt én is megtaláltam (azért KÖSZI SZÉPEN!), és pont ezt furcsálltam én is, hogy ami ES 250/2-höz van jelölve, az túl sötétnek tűnik, az ETZ 125 meg mitől lenne a Trophy-é..?! :) Lehet, hogy "kártyázás" lesz a vége egy színminta alapján..? :S
Fuhrpark:
Simson SR2 E ('63),
MZ ES 175 ('58),
MZ ES 125/1 ('69),
MZ ES 250/2 ('72),
MZ TS 250/1 ('80),
MZ TS 250/1 A ('78)
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Haribo írta:Sziasztok!

Nagy Trophy-hoz lenne szükségem - a lehető legpontosabb - kék színkódra (ha valaki tudja a pirosat, arra is kíváncsi lennék). És ha tudtok olyan helyet Bp-Vác vonzáskörzetében, ahol jó áron ki is keverik nekem, az is jöhet! ;) Nagyon köszönöm! Üdv.Haribo (haribo@totalcar.hu)
Kattints ide: Eredeti MZ színek

Vagy erre:
http://www.simantik.de/mz-farben.shtml

Mivel nem tudom Te melyik kékre gondolsz, nézd meg!
:wink:
Szerk.: szerintem Neked a RAL 5010-re lesz szükséged. :mrgreen:
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég