Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

zsakfos írta:Ilyen tiszta a gyári zsír új dobozából kivett hengerem sem volt.Nem semmi.Nagyon csecse. \:D/ =D> :smt023

De azért csak kiderült hogy nem elég csak úgy körbefújkálni egyszer,azt mindjárt ilyen lesz ugye? :twisted:
Kiderült....:D De hála istennek nem borult ki, pedig 251-es henger. :lol:
MZ ETZ 251e '89
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

hell írta:Aha akkor nem volt az csak annyi... :D "egy napot ázott a henger mosóporos, langyos vízben" ezt hogy csináltad mindíg langyos maradt a víz? :D :twisted:
A lényeg nagyon szép munka gratulálok hozzá!
Kösz!!
Lényegében többször kell fújkálni Cillit Bang-gel, kicsit kefézni, plusz öblíteni. :D
Ja a mosóporos langyos víz.... Van ilyen célra egy "lavorom" amibe bele raktam a hengert, plusz a mosóport. Forraltam vizet vagy 10 litert, ráöntöttem a "kopaszra". :mrgreen: Utána vegyes tüzelésű kazán tetejére felraktam.... a többit azt hiszem leírtam. :)
MZ ETZ 251e '89
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

K.Imi írta:Én hideg zsíroldót fújtam mindenfelé....... Eredmény:
Kép



Ilyen tiszta a gyári zsír új dobozából kivett hengerem sem volt.Nem semmi.Nagyon csecse. \:D/ =D> :smt023

De azért csak kiderült hogy nem elég csak úgy körbefújkálni egyszer,azt mindjárt ilyen lesz ugye? :twisted:
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Aha akkor nem volt az csak annyi... :D "egy napot ázott a henger mosóporos, langyos vízben" ezt hogy csináltad mindíg langyos maradt a víz? :D :twisted:
A lényeg nagyon szép munka gratulálok hozzá!
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

bambi írta:
K.Imi írta:Én hideg zsíroldót fújtam mindenfelé....... Eredmény:
Kép
Szép lett
Köszi, anno (vagy 2 éve) takarítás után nálad lett fúrva ez a henger. :)
MZ ETZ 251e '89
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Szinte semmi extra nem volt pluszba.
A folyamat úgy nézett ki, hogy Cillit Bang-gel (narancssárga) körbefújtam, nagyjából körbe keféztem, vártam 10-15 percet és lemostam. Ezt tiszta vizes öblítés után, megismételtem még egyszer. Ezután kb egy napot ázott a henger mosóporos, langyos vízben. Amiatt, hogy a henger bordák tövén kicsit hátha oldódik az olajos, poros, saras, ráégett trutyi (túl sokra ezzel nem mentem).
Ezut elvittem a hengert MOL kútra, nagynyomásúval meg mostam a bordák közét, de ezzel se lettem teljesen kész. Bordák közé fúltam még Cillit Bang-et. Majd fog kefe, ecset segítségével kitakarítottam minden zegzugot.
Valójában a Cillit Bang végezte a melót, meg egy kis "sikálás". A mosás, áztatás csak öblítésre volt jó.

Hengerfejjel ugyan ezt csináltam:

Kép

Kép

Kép
MZ ETZ 251e '89
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

K.Imi írta:Én hideg zsíroldót fújtam mindenfelé....... Eredmény:
Kép
És még mit? Kipróbáltam, de a poros nyomában nincs az eredménye ennek a tiédhez képest....
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bambi »

K.Imi írta:Én hideg zsíroldót fújtam mindenfelé....... Eredmény:
Kép
Szép lett
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Én hideg zsíroldót fújtam mindenfelé....... Eredmény:
Kép
MZ ETZ 251e '89
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

[quote="z25z"]És egy újabb kísérlet, korom mechanikai behatás nélküli eltávolítása (kefe, csiszolópapír stb nélkül):
Egyszer mikor nem volt más kéznél a kályha üvegét well done st. moritz hideg zsíroldóval takarítottam le és meglepően jól bevált. Most kipróbáltam a motornál is: ráfúj 10 percig áll, majd rongygyal letöröl:


Fasza lett!
Amúgy erre a legegyszerűbb az EGR tisztító,ha dízelhez valót veszel az még hatékonyabb,annyi hogy gumira ne menjen meg lakkozott felületre,csak ráfújod hagyod állni és letörlöd róla.
(bár nekem még a gumialkatrészbe se tett kárt ha ráment)
Én konkrétan ezt használtam sokat,jól eltaknyolt városi dízeleknél is jól teljesített:
http://sprayshop.superwebaruhaz.hu/winn ... ml-t246729

Amúgy aki azt oldalt csinálja elég "egyszerű" ember lehet,a leírásban: minden benzines motorhoz,a palackon meg ott virít: for all diesel engine azért ehhez kell ész. :D
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

nem maszkoltam, hanem próbáltam úgy fújni, hogy a lehető legkevesebb menjen az égéstér mellé, ami mellé ment azt viszont azonnal letöröltem
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

z25z írta:És egy újabb kísérlet, korom mechanikai behatás nélküli eltávolítása (kefe, csiszolópapír stb nélkül):
Egyszer mikor nem volt más kéznél a kályha üvegét well done st. moritz hideg zsíroldóval takarítottam le és meglepően jól bevált. Most kipróbáltam a motornál is: ráfúj 10 percig áll, majd rongygyal letöröl:


(a képfeltöltés nem jelenleg nem működik ezért linket tettem be)


https://picasaweb.google.com/1182944053 ... 2572279650
Csak a koromra fújtad, a többit lemaszkoltad? Én hengert pucoltam vele nemrég (persely persze vastagon bezsírozva és nyílások ronggyal bedugva, ahhoz nem érhet) de 10 percig nem mertem rajtahagyni mert már nagyon szaga volt fél perc után is :)
A polírozott felületeken nyomot hagy hamar, de a mattot nem bántotta nekem sem 1-2 perc után lemosva.
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

"...az ETZ hengerfej csavarját 34 Nm kell meghúzni.De vajon ,a /1-MZ csavarját mennyivel?"

Hol találtad a 34 Nm?
ETZ 25nm +0; -2 nm az előírt, ahány könyvben csak láttam.

A TS 250/1-nek, 17nm-nek adták meg (MZ hogyan tovább), amúgy szerintem csak 6-os, emiatt rendeltem 12.9-es anyacsavarokat TS-hez (MSZ EN 24014 szerint)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

És egy újabb kísérlet, korom mechanikai behatás nélküli eltávolítása (kefe, csiszolópapír stb nélkül):
Egyszer mikor nem volt más kéznél a kályha üvegét well done st. moritz hideg zsíroldóval takarítottam le és meglepően jól bevált. Most kipróbáltam a motornál is: ráfúj 10 percig áll, majd rongygyal letöröl:


(a képfeltöltés nem jelenleg nem működik ezért linket tettem be)


https://picasaweb.google.com/1182944053 ... 2572279650
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Zsaki! Ez nagyon faszányos lett! :D
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Más.

Ma megint volt menetjavitás.A tartalék főfékhengerem tükörmenete.Frankón sikerült.
Viszont akartam egy próbát csinálni hogy mennyit bír egy ilyen javitott menet.Van itthon egy kidobásra itélt blokkfelem,na mondom egy acélcsavarnak látszó 6-os csavart(szám nem volt a fejében,de olyan csúcsos széle volt)egy távtartóval,addig akartam húzni,amíg ki nem jön a menet a blokkból nyomatékkulccsal.
Hát bezzeg most faszán tartott a menet és elszakadt inkább a csavar ](*,)
Holnap veszek egy tuti acélcsavart a csavarboltban és megint megpróbálom.
Képek a menetjavitásról.
A szarráment menet:
Kép

A betétnek vágott menet:


Kép

Betétbehajtás:


Kép

A kész menet:


Kép
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Miki milyen nyomatékkulcsod van?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

aronpfabian írta:
A TS 125 könyvében benne van, ott "legfeljebb 1,3 kpm"-et írnak, tehát a 10 Nm nem tűnik túl kevésnek. Ezek 5.8-as szilárdságú hornyos csavarok, aluöntvény menetben, ha sokkal erősebben húznád, mindkettő károsodna.
Mondjuk én kézzel szoktam meghúzni érzéssel,csak olyan kevéskének tűnt ez a 10Nm
De akkor ennyi.
Nem fogom ezután sem nyomatékkulccsal húzni,de legalább tudom az értékét.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: szketo »

aronpfabian írta:
zsakfos írta:Köszi.

Akkor ezek szerint,mivel külön nem írják,a blokkösszefogató csavarokat 10Nm-el kell meghúzni? :-k
A TS 125 könyvében benne van, ott "legfeljebb 1,3 kpm"-et írnak, tehát a 10 Nm nem tűnik túl kevésnek. Ezek 5.8-as szilárdságú hornyos csavarok, aluöntvény menetben, ha sokkal erősebben húznád, mindkettő károsodna.
Nos, igen. Bocsánat nem szeretnék a ,,felnőttek,,dolgába belecsipogni,ép a mi nap jutottam odáig ,hogy a blokk csavarokat,mondván.. ki kellene próbálni a vadi új nyomaték kulcsomat,,hát adj neki.((( Jó nem ez volt az első próbálkozás természetesen))) :oops: Nem tudtam pontosan milyen nyomatékkal is kell lehúzni a csavarokat,ám megszakítás előtt egy fél perccel,, :^o ,-így tanultam annak idején,szóval a kezemben lévő beidegződött nyomatékot, a kulcsra vittem át. Először csak 5-6 Nm,Ááá..ez kevés...-így gondoltam.Aztán óvatosan,próbálkoztam a 8-Nm-rel, és végül a 9-10 Nm méternél álltam meg,innentől már féltem,, 8-[ többet ne bírnának el csavarok, vagy is hát a blokkban lévő menet,és ezzel a nyomatékkal húztam meg minden csavart . \:D/
Köszönöm én is a táblázatot, :smt023 bár az ETZ- javítási könyvében találtam néhány adatot erről,de csak elvétve van egy két fontos adat. A YouTube is van néhány adat, de nem minden. Példának okáért az tudva lévő hogy az ETZ hengerfej csavarját 34 Nm kell meghúzni.De vajon ,a /1-MZ csavarját mennyivel?. :-k Hiszen annak a tőcsavarja, ha jól emlékszem 8-as. Így annak a 34 Nm igen húzós lenne. =; Minden bizonnyal megszakadna a gyönyörtől. :smt017 Szóval a táblázat szerint én 20-26 Nm körül bátorkodnék. Lényeges lehet az a szempont is hogy lehetőleg gyári, és még tovább menve új csavar legyen, mert egy agyon használt már nem biztos hogy kibírná ez a sportos dolgot.
De, javítsatok ki ha rosszul értelmezném. :-$ :smt006
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

zsakfos írta:Köszi.

Akkor ezek szerint,mivel külön nem írják,a blokkösszefogató csavarokat 10Nm-el kell meghúzni? :-k
A TS 125 könyvében benne van, ott "legfeljebb 1,3 kpm"-et írnak, tehát a 10 Nm nem tűnik túl kevésnek. Ezek 5.8-as szilárdságú hornyos csavarok, aluöntvény menetben, ha sokkal erősebben húznád, mindkettő károsodna.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Köszi.

Akkor ezek szerint,mivel külön nem írják,a blokkösszefogató csavarokat 10Nm-el kell meghúzni? :-k
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

tess :-)
Kép

Kép

mondjuk nekem valamiért a hengerfej anya 26 Nm kicsit kevésnek tűnik :smt017

ezt most találtam a neten, akkor tényleg ennyi csak

http://www.go4cassens.wg.am/anzugsmomente/
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Zizi.
Erről jut eszembe.
Egyszer összeszedted a csavarmeghúzási nyomatékok adatait és még itt együtt próbáltuk kigondolni mi mi lehet?
Ne kelljen már keresgetnem.Betudnád ide másolni?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:nahh kész lettem a hengerfejjel
kívülről:

Kép

belülről:


Kép


Kár, hogy előtte nem csináltam képet, kb félig volt meg a menet és az is hullámos-egyenetlen. Nem tudom mennyit bírt volna még.

Nagyon frankó lett. =D> :smt023
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

nahh kész lettem a hengerfejjel
kívülről:

Kép

belülről:


Kép


Kár, hogy előtte nem csináltam képet, kb félig volt meg a menet és az is hullámos-egyenetlen. Nem tudom mennyit bírt volna még.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Értem, köszi.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

sell írta:Egész pofás ez a készlet, végülis mennyi betétet mellékeltek méretenként? Azért van jópár darab ahogy látom. Pótlólagos betétek amúgy milyen áron vannak?
Bevallom őszintén nem számoltam meg őket
Aztán meg mivel 2-en vettük haverral,elvitettem vele,mert a faterja is kiváncsi :)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

sell írta:Pótlólagos betétek amúgy milyen áron vannak?
méretfüggő 80-240 -ig láttam
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Egész pofás ez a készlet, végülis mennyi betétet mellékeltek méretenként? Azért van jópár darab ahogy látom. Pótlólagos betétek amúgy milyen áron vannak?
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:Nahh tök jó! Az ne zavarjon, hogy milyen mély. (de ha nagyon, akkor köszörüld le :twisted: )Azt a kis gyűrűt ami a száron van, van benne egy kis csavar azzal odapozicionálod ahova akarod, és akkor rögtön nem megy le a betét tövig a behajtón. Azzal tudod azt beállítani a különböző 1-2,5 d betétekhez is.
Igen arra rájöttem,de a bevágás akkor is hosszú.Elég lett volna mondjuk a betét szálátmérőjének mondjuk a 4X-ese is.Most mondtam egy példát.
Mert pld ilyen helyeken amúgy felesleges lenne az ütköző hisz látja az ember amikor a helyén van a betét.
Az legfeljebb a mélyen fekvő meneteknél kellene ahol nem látod.Magyarul ha nem lenne ilyen hosszan bevágva,akkor ennél a munkánál megspóroltam volna az ütköző beállitást.Mert most csak azért kellett beállitanom mert előbb leért a behajtó a fenékre minthogy benn lett volna végig a spirál.
Na de ez nem akkora dolog,csak feleslegesnek érzem azt a hosszú bevágást a behajtón.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Nahh tök jó! Az ne zavarjon, hogy milyen mély. (de ha nagyon, akkor köszörüld le :twisted: )Azt a kis gyűrűt ami a száron van, van benne egy kis csavar azzal odapozicionálod ahova akarod, és akkor rögtön nem megy le a betét tövig a behajtón. Azzal tudod azt beállítani a különböző 1-2,5 d betétekhez is.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Megjött a menetjavitó.
Mindjárt megerősitettem mindkettő tükörtartómat.
2 menetjavitás után nagy beszámolót nem tudok írni.
Jól lehet vele dolgozni,nem bonyolult(mitől lenne az?)bár egy dolgot nem értek.
Nem értem minek vágtak bele olyan hosszan a behajtóba? :-k

Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsakfos 2016.02.09. 19:00-kor.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: szketo »

Dgergely írta:Akkor fojtás is vagy rosszul gondolom?
Á dehogy!?. :roll: :^o Szerintem ne is tedd vissza. [-X Így legalább tudni fogod,amikor ismét beindított a motort, miért is van az benne,és mi a feladata. :-k
További jó munkát!
üdv:szketo
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Akkor fojtás is vagy rosszul gondolom?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bambi »

zsakfos írta:
Dgergely írta:Sziasztok!
Most szedtem szét az egész mz-t megy homokozásra a váz. Találtam a vázban benne egy hosszúkás gumi csövet, nem tudom kitalálni, hogy mire lehet, vagy hogy fontos-e. Ha tudjátok mire van légyszi segítsetek.
Kép
Így néz ki.
Fontos.
Az a szívórendszer egyik alkatrésze.
Szívászajcsökkentő gumi
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Dgergely írta:Sziasztok!
Most szedtem szét az egész mz-t megy homokozásra a váz. Találtam a vázban benne egy hosszúkás gumi csövet, nem tudom kitalálni, hogy mire lehet, vagy hogy fontos-e. Ha tudjátok mire van légyszi segítsetek.
Kép
Így néz ki.
Fontos.
Az a szívórendszer egyik alkatrésze.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Sziasztok!
Most szedtem szét az egész mz-t megy homokozásra a váz. Találtam a vázban benne egy hosszúkás gumi csövet, nem tudom kitalálni, hogy mire lehet, vagy hogy fontos-e. Ha tudjátok mire van légyszi segítsetek.
Kép
Így néz ki.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

Sziasztok.
Valaki meg tudná mondani a TS 125/150 motor széthúzó célszerszáma különbözik E az ETZ 125/150 től? Gondolok itt furatok helyére vagy egy az egybe ugyan az?
Ts-hez célszerszámom az már van csak ETZ nincs amire felpróbálhatnám.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xl2 »

rend ben le irom amint kész a polirozása csak az kérdéses mikor lesz kész mert aki poliroz anak sosincs ideje de ha jövö honap ba se lesz kész akor el hozom töle és max feketére lefestem és bele probálom majd és le irom a végeredményt
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Atilla »

xl2 írta:a rugo utat azt nem néz tem ugy hogy a álitásomat viszavonom ha nem hejes elnézésr a révedésért
A rugóút még hagyján, de milyen a hossza a tengelytől a tetejéig? Az azért rendesen el tudja rontani a futómű geometriát, ha változtatjuk. Na meg az NSR 125 és a 250-es MZ súlya sem egy kategória...
Persze bármi megtörténhet, még az is hogy jobb lesz. De nem tűnik túl valószínűnek.
Azért kíváncsi vagyok, ha belepróbálod írd le milyen lett.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xl2 »

a rugo utat azt nem néz tem ugy hogy a álitásomat viszavonom ha nem hejes elnézésr a révedésért
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xl2 »

hali nos én simsonom ba teszem a honda nsr 125 villámat de ha már kéznél volt úgy voltam vele hogy bele próbálom a mz ts 250 villa kifli j-ébe a villát és belement és nem is kotyogót tovább nem néztem hogy milyen lenne de ha gondolod ha visszajön a polírozótól akkor meg nézem milyen lenne vele a mz ts 250 gép is
simson egyébként így mutat vele ez nem az enyém hanem más simsonja de
ja meg toló merő vel meg néztem hogy hány mm méteres és 35 mm es volt
itt a kép simson ba hogy mutat http://www.kephost.com/image/Sykz
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

xl2 írta:akinek pattog a MZ Ts-e az tegyen a motorjába Honda NSR 125-ös első teleszkópot. Nem kell semmit sem módosítani, mivel az is 35 mm-es, így az MZ villakiflibe mindenféle módosítás nélkül belemegy. Az MZ sárvédőt meg úgy kell felfogatni, hogy szerzel 2 db Simson sárvédő felfogató bilincset, és elviszed az esztergályoshoz, hogy esztergálja ki a teleszkóphoz.

Az MZ kerék fékpálcáját meg a Honda NSR teleszkópon található fékmunkahenger felfogató helyére fogassuk fel. Így lesz egy jó csillapítással rendelkező MZ, ami arányaiban a régi formáját megtartotta, de a pattogás megszűnik.

Versenyzőknek is ajálom ezt a megoldást. "
Rákeresve a 125-ös NSR-re, azt írja a Wiki, hogy 118 mm első rugóúttal. Az ETZ-knél ez a könyve szerint 185 mm... Azért ebben érzek némi különbséget. Mit szóltok hozzá?
Ja, a versenyzőknek (MZ Kupa) ez nem jó megoldás: http://mzracing.hu/index.php?option=com ... 1&Itemid=6
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xl2 »

akinek pattog a MZ Ts-e az tegyen a motorjába Honda NSR 125-ös első teleszkópot. Nem kell semmit sem módosítani, mivel az is 35 mm-es, így az MZ villakiflibe mindenféle módosítás nélkül belemegy. Az MZ sárvédőt meg úgy kell felfogatni, hogy szerzel 2 db Simson sárvédő felfogató bilincset, és elviszed az esztergályoshoz, hogy esztergálja ki a teleszkóphoz.

Az MZ kerék fékpálcáját meg a Honda NSR teleszkópon található fékmunkahenger felfogató helyére fogassuk fel. Így lesz egy jó csillapítással rendelkező MZ, ami arányaiban a régi formáját megtartotta, de a pattogás megszűnik.

Versenyzőknek is ajálom ezt a megoldást. "
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

kiszsebi írta:
OFF
Doki!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A számítógépeken futó böngészőknek a jobb szélén szokott lenni egy csík, aminek a tetején egy csúcsával felfelé, az alján pedig lefelé álló háromszögecske van, mint egy nyíl, közöttük pedig egy változó méretű téglalap. A képernyő ezen részét hívják függőleges gördítősávnak. Na, ezt kell a megfelelő irányba csúsztatni (felfelé, ha a régebbi hozzászólások fent, lefelé, ha ezek lent vannak). :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Egyébként kérdésednek itt a linkje is:
viewtopic.php?f=13&t=79#p121938

ON

Ebben sajnos én nem tudok segíteni, sőt, valamit nekem is ki kell találnom a középső Krauser dobozom zárásához...
Jóvanna, mostanmékemegszóniazemberthanem Számítógepizseni? :mrgreen: :mrgreen:
Pü-ben írj, milyen zárad van, böngészem a témát rendesen.......
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Úgy látszik különböző böngészőket használunk?
Nálam mindkettő kérdéses hsz megvan.
Az enyém is meg Mrdok-é is.
Tiszta hisztisek vagytok :mrgreen: :lol:
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

MrDok írta: Legutoljára tegnap a esti "van e krauser doboz 509 -es zárhoz kulcsa valakinek" kérdésem.....
Nem hat meg. Ez van. :mrgreen:
OFF
Doki!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A számítógépeken futó böngészőknek a jobb szélén szokott lenni egy csík, aminek a tetején egy csúcsával felfelé, az alján pedig lefelé álló háromszögecske van, mint egy nyíl, közöttük pedig egy változó méretű téglalap. A képernyő ezen részét hívják függőleges gördítősávnak. Na, ezt kell a megfelelő irányba csúsztatni (felfelé, ha a régebbi hozzászólások fent, lefelé, ha ezek lent vannak). :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Egyébként kérdésednek itt a linkje is:
viewtopic.php?f=13&t=79#p121938

ON

Ebben sajnos én nem tudok segíteni, sőt, valamit nekem is ki kell találnom a középső Krauser dobozom zárásához...
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

MrDok írta:
z25z írta: Mai művem:
...
Kép
Amúgy mindenki úgy csinálja ahogy jólesik, nem kötelező érvényű parancs ez, csak egy javaslat. Hátha. :wink:
Én nem így csináltam!

Nálam belül van az önzárós kontra anya. :lol:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:Olyan van igen. Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy mi van ha a menet amibe be kellene tenni hosszabb,mint a kapható leghosszabb betét. Pl. első villa villanyakban az alsó rögzítőcsavarok na az kb 50-60 mm. De addig túrtam a netet, amíg nagyjából kikövetkeztettem a megoldást, mert konkrétan sehol nem találtam erre vonatkozóan adatot. Ezek a betétek három féle hosszban kaphatók 1, 1,5 és 2d jelöléssel. A szám az átmérővel arányos vagyis a kapató leghosszabb betét az az átmérő 2-szerese, vagyis 8-as menethez 16 mm a leghosszabb. Néhol azt írják, hogy nem lehet kettőt betenni egymás után, máshol azt, hogy megoldható. De ha jól következtettem akkor az a lényeg, hogy nincs is sok jelentősége 8 menetnél hosszabbat beletenni, mert hagyományos meneteknél pl a húzóerő 50%-a az első meneten van majd csökken és a 4-ik menet után már 6% alatt van érdemi teherviselés nélkül. Ezzel szemben a heli-coil jobban elosztja ott a 6-ik menetnél csökken 10% alá. De hiába lenne akár 20 menet a 8-ik után már nem nagyon "játszik" a menetszám.
Na jól van nem bolygatom tovább a témát :D
Csak annyit tennék hozzá hogy én találtam 2,5 D hosszút is M8-ból.Az 20 mm.Igaz az sincs 50-60 mm.
Amúgy szerintem minden további nélkül utána lehet hajtani a kövi betétet is.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

MrDok írta: Nekem is potyogott már ki menet közben az a csavar. Nem vagyok vele egyedül.
Zsaki kedvéért képen is:
Köszi,de kb 2x irtam hogy már leesett és értettem amit írtál.
A csavar meg nem potyog ki ha megvan húzva és le van kontrázva.
Kizárólag ha a tulaj elhibázta és nem húzta meg,mint én.
Egyébként az ötleted jó és logikus.Sőt még én is teszek hozzá egy plusz előnyt a gyárihoz képest.
Kerék vagy fékszereléskor nem az aluminiumból kell ki és betekerni a csavart,ezzel is meghosszabbitva a benne levő menet élettartamát. :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég