Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
VS461
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2013.05.02. 21:59
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: VS461 »

Üdv!
Láncvédő barkácsolásán gondolkodom. Valami ilyesmit kellene lemezből kivágni:
Kép
Ezt hajta(t)nám és hegesztetném/forrasztatnám/melegíteném össze. A lengővillán rögzülne bilincsekkel, esetleg egy nyúlvánnyal a hátsó tengelyen.
Szerintetek miből kellene legyártatni? Alu- vagy acéllemez overkill lenne? Haverom ősi XJ600-asán valami lágyabb műanyag van.
nyuszivagyMcFly
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.07.19. 17:38
MZ-d típusa: ETZ 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nyuszivagyMcFly »

Sziasztok ETZ 150-re szeretnék oldaltartót rakni. Nézegettem milyen fajták vannak. Láttam, hogy más típusokra lehet találni, de konkrétan etz-re csak krauzert. Melyik más típusét tudnám felhasználni? Köszönet
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zsakfos írta:
tiger1342 írta:Ma elmentem átvenni a rendelést:


Kép Kép Kép
Na látod!Mégiscsak előbb fogtad a kezedben,mint én. :D

A tömitést te tetted rá,vagy adták hozzá?
Adták hozzá.
TS powa!
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

tiger1342 írta:Ma elmentem átvenni a rendelést:


Kép Kép Kép
Na látod!Mégiscsak előbb fogtad a kezedben,mint én. :D

A tömitést te tetted rá,vagy adták hozzá?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Ma elmentem átvenni a rendelést:


Kép Kép Kép
TS powa!
Kép
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

zsakfos írta:
gabsic írta:Ha valamelyik kémlelőablakos kolléga nem a jó blokkdeknijét akarja kifúrkálni, akkor van olyan balos deknim amiben az olajszintellenőrző csavar menetnél van a gebasz. Egyéb menetek hibátlanok. Érd pü-ben...
Na de mihez? /1-hez vagy Etz 250-hez van deknid?
De f.sz vagyok, tényleg, az a dekni ETZ-é.
TS-hez csak hibátlan deknim van.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

gabsic írta:Ha valamelyik kémlelőablakos kolléga nem a jó blokkdeknijét akarja kifúrkálni, akkor van olyan balos deknim amiben az olajszintellenőrző csavar menetnél van a gebasz. Egyéb menetek hibátlanok. Érd pü-ben...
Na de mihez? /1-hez vagy Etz 250-hez van deknid?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Ha valamelyik kémlelőablakos kolléga nem a jó blokkdeknijét akarja kifúrkálni, akkor van olyan balos deknim amiben az olajszintellenőrző csavar menetnél van a gebasz. Egyéb menetek hibátlanok. Érd pü-ben...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zsakfos írta:Székesfehérváron rendeltem.
Ja értem, akkor ez a különbség. :)
TS powa!
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

tiger1342 írta:
zsakfos írta:Most telefonáltak hogy megjött a kémlelőablak,mehetek érte.
Majd csak a hétvégén vagy a jövő hét elején lesz a kezemben,mert nem tudok érte menni személyesen,így a lányom megy be érte,viszont ő meg csak a hétvégén jön haza :(
Viszont ha már nálam lesz,minden beszerelési infot megosztok majd
Érdekes, nekem még nem jeleztek vissza... :(
Székesfehérváron rendeltem.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zsakfos írta:Most telefonáltak hogy megjött a kémlelőablak,mehetek érte.
Majd csak a hétvégén vagy a jövő hét elején lesz a kezemben,mert nem tudok érte menni személyesen,így a lányom megy be érte,viszont ő meg csak a hétvégén jön haza :(
Viszont ha már nálam lesz,minden beszerelési infot megosztok majd
Érdekes, nekem még nem jeleztek vissza... :(
TS powa!
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Most telefonáltak hogy megjött a kémlelőablak,mehetek érte.
Majd csak a hétvégén vagy a jövő hét elején lesz a kezemben,mert nem tudok érte menni személyesen,így a lányom megy be érte,viszont ő meg csak a hétvégén jön haza :(
Viszont ha már nálam lesz,minden beszerelési infot megosztok majd
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Ez kézenfekvő lenne. :wink: :D
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

sell írta:A belső anya mellett talán azért nem voksolnák, lazulás esetén inkább a kémlelő essen ki mint az anya keveredjen a kuplung alá. Sajna én ilyen pesszimista vagyok az átalakításokkal, nem vetem el őket, csak mindig töprengek rajta " mivan ha..."
Lebiztosítjuk sasszeggel! :D
TS powa!
Kép
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

A belső anya mellett talán azért nem voksolnák, lazulás esetén inkább a kémlelő essen ki mint az anya keveredjen a kuplung alá. Sajna én ilyen pesszimista vagyok az átalakításokkal, nem vetem el őket, csak mindig töprengek rajta " mivan ha..."
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

tiger1342 írta:
sell írta:Én is kíváncsi lettem, megmértem. Etz deklim nincs plussz, de Ts-é van, azt mértem, a szintjelző csavarnál megközelítőleg 4 mm. Viszont ha nem központosan lenne belefúrva, lehet hogy csisszre beleférne a szintjelző csavar belső vastagított tömbjébe ami a delki belső falától még 12mm-t kiáll. Belülről nézve máshol nemigen tudnám elképzelni, a merevítők miatt.
Pontosan erre gondoltam én is, hogy ez a cucc akkora, mint a szintjelző csavar hossza. M14-es a menet, ha körben van ekkora a vastagítás, akkor tuti nem lesz gond. Ha nincs, akkor majd gondolkodunk, béláim! :)
Kép
Az esélye 50% vagy pont sikerül vagy pont nem. :wink: Én a siker pártján vagyok. Majd írod milyen lett. Szurkolok jó legyen.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

sell írta:Én is kíváncsi lettem, megmértem. Etz deklim nincs plussz, de Ts-é van, azt mértem, a szintjelző csavarnál megközelítőleg 4 mm. Viszont ha nem központosan lenne belefúrva, lehet hogy csisszre beleférne a szintjelző csavar belső vastagított tömbjébe ami a delki belső falától még 12mm-t kiáll. Belülről nézve máshol nemigen tudnám elképzelni, a merevítők miatt.
Pontosan erre gondoltam én is, hogy ez a cucc akkora, mint a szintjelző csavar hossza. M14-es a menet, ha körben van ekkora a vastagítás, akkor tuti nem lesz gond. Ha nincs, akkor majd gondolkodunk, béláim! :)
Kép
TS powa!
Kép
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Én is kíváncsi lettem, megmértem. Etz deklim nincs plussz, de Ts-é van, azt mértem, a szintjelző csavarnál megközelítőleg 4 mm. Viszont ha nem központosan lenne belefúrva, lehet hogy csisszre beleférne a szintjelző csavar belső vastagított tömbjébe ami a delki belső falától még 12mm-t kiáll. Belülről nézve máshol nemigen tudnám elképzelni, a merevítők miatt.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

zsakfos írta:
De megmérem mindjárt,mert most már kiváncsi vagyok én is.
Na ez nem jött össze,csak gyújtásoldali deknim van itthon.Fele cuccom vidéken van édesanyámnál.
A gyújtásoldali dekni falvastagsága 3,5 mm.Ha a kupplungfelöli is ennyi,akkor az elég karcsú valóban.
Na majd meglátjuk,ugyanis hirtelen felindultságból rendeltem 1 kémlelő ablakot én is :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Alfa írta:Ha tényleg van 4mm a dekni, akkor persze, elviszi :mrgreen:
Gőzöm sincs hogy mennyi,csak úgy saccoltam :D
De megmérem mindjárt,mert most már kiváncsi vagyok én is.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Ha tényleg van 4mm a dekni, akkor persze, elviszi :mrgreen:
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Alfa írta:Én nem így csinálnám (mindennapi melómból tapasztalat). Ha van egy olajjal töltött karter (most tekintsünk el attól hogy a dekniről beszélünk :D) aminek az üzeme szakaszos (gyakran hűl és melegszik), ott legalább olyan vastag anyag kell, mintha egy adott menethez való szabványos anyát vennél. M14nél ez már több mint 10 mm, és ennyi vastagság tuti nincs.
Na igen ez így szép meg jó,csak éppen nincs ilyen hossza a cuccnak.
8 mm csak úgy hogy még a kúposra kialakitott tömitőfelület is benne van.
Nem tudom mennyi a dekni vastagsága,de úgy sacc/kb 4 mm.
Így kb annyi lógna ki,mint amennyi a deknibe is van.
Mivel a kémlelőablak anyaga is aluminium,szerintem bőven elég a dekni anyagába fúrt menet,vékony FBS-el bekenve,behajtva.
Tömitésnek meg egy alukarika azt csá.
Ha én rendelek,tutira nem bonyolitom túl és magamnak így csinálom meg.Van rá jó pár söröm hogy sosem lesz vele gond :D

De ha valami oknál fogva mégsem válna be a módszer,még mindig van rá lehetőség hogy másképp legyen megoldva.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Én nem így csinálnám (mindennapi melómból tapasztalat). Ha van egy olajjal töltött karter (most tekintsünk el attól hogy a dekniről beszélünk :D) aminek az üzeme szakaszos (gyakran hűl és melegszik), ott legalább olyan vastag anyag kell, mintha egy adott menethez való szabványos anyát vennél. M14nél ez már több mint 10 mm, és ennyi vastagság tuti nincs.

Meg lehet oldani persze alacsony anyával is, de nem a dekni anyagában. Úgy kéne, hogy csinálni egy passzos furatot, amibe belemegy a menetes rész (átesik rajta), majd a túloldalról (bentről) megtámogatni egy anyával, ami egy jó széles alátéttel szorít. Persze ide kell hely is, egyéni ízlés alapján lehet kiválasztani a pozíciót. A külső oldalról pedig egy tömítő alátét kell, ami általában egy teflonkarika.

Tehát a korrekt sorrend kívülről befele: Szintjelző csavar feje, teflon tömítőalátét, dekni anyaga, széles vas alátét (ez már a belső oldal), anya.

Meghúzni pedig még levett dekninél kell, lehet neki adni pluszban FBS-t vagy egyebet is. Utána ez már nem alkalmas olaj leeresztésére, de pl 250-es ETZ-n amúgy sem ezt használjuk, hanem az egyik alsó deknirögzítő csavart. Így precízen tudunk szintet is kiengedni, nem folydogál órákig, és amúgy ha sztenderen van, itt tudjuk az összes olajat is kiengedni. 125ösnél is biztos van hasonló hely.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

sell írta:Sziasztok, én is elgondolkodtam ezen a kémlelő ablakon. Jó ötlet. Nézegettem a rajzàt , kellene alá tömítőalàtét is, ez még kiemelne rajta 1-1.5 mm- ert, másik aggodalmam az lenne, milyen menet lehet rajta, (bele lehetne vágni a dekli vékony anyagàba) ?
Kérdés milyen vastag a dekni anyaga.
A menet 1,5 mm emelkedésű.
4,5 mm vastag dekni esetén már 3 menet fog,az meg bőven elég,de még 2 is.
Fbs-el megtámogatva megvan a menetragasztás és a tömités is egyben. :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

gesszti írta:
zudori írta:Csak van egy kis bibi, mert ugye, ha a szintellenörző csavar helyére tesszük, akkor hogyan fog a felesleg kifolyni? Ugye bár a leeresztő csavart, meg csak ritkán, igen ritkán tekergessük, ne follyon az az olaj!
TS-nél, ha az alsó deknicsavart kiveszem, ott ki lehet engedni az olajat.
Pontosan. Vagy nagy a leeresztő csavarral, ahogy minden más motoron is. Ha nem folyik, akkor olyan sokat nem kell töltögetni, de sokkal macerásabb kitekergetni a csavart, mint ránézni a szintre. Nívópálcát olcsóbb csinálni, de a terelőlemez miatt nem használható.
TS powa!
Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zsakfos írta:
tiger1342 írta:

Innen a Hansa-flextől rendeltem, bruttó 1000 Ft körül lesz, ha megjön. Itt vannak a boltjaik: http://www.hansa-flex.hu/fooldal.html
Na ezt már előbb is megtaláltam mint írtál,de pont azért kérdeztem rá mert azt hittem más oldalról rendeltél,mert itt én nem találok semmi rendelésre utaló jelet.
Vagy hogyan rendeltél?Telefonon?
Felhívtam őket, ott mondtak árat, és hogy mailben rendeljem. Elküldtem, visszaigazolták, kb 1 hét, mert rendelni kell.
TS powa!
Kép
Avatar
gesszti
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2012.04.02. 08:45
MZ-d típusa: MZ TS 250 standard
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gesszti »

zudori írta:Csak van egy kis bibi, mert ugye, ha a szintellenörző csavar helyére tesszük, akkor hogyan fog a felesleg kifolyni? Ugye bár a leeresztő csavart, meg csak ritkán, igen ritkán tekergessük, ne follyon az az olaj!
TS-nél, ha az alsó deknicsavart kiveszem, ott ki lehet engedni az olajat.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Sziasztok, én is elgondolkodtam ezen a kémlelő ablakon. Jó ötlet. Nézegettem a rajzàt , kellene alá tömítőalàtét is, ez még kiemelne rajta 1-1.5 mm- ert, másik aggodalmam az lenne, milyen menet lehet rajta, (bele lehetne vágni a dekli vékony anyagàba) ?
Avatar
pitypang18
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.05.12. 19:09
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pitypang18 »

Ugyan ez a kérdés fogalmazodott meg bennem tegnap.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zudori »

Szerintem is, most ellenőriztem az olajszintet, belement közel négy deci, most meg csöpög ki, pedig 3 lépésben lassan töltögettem, mindig csak keveset. 11.-óta csöpög! :D
Egy ilyen ablak és reggel csak pillantás, és hajrá!
Csak van egy kis bibi, mert ugye, ha a szintellenörző csavar helyére tesszük, akkor hogyan fog a felesleg kifolyni? Ugye bár a leeresztő csavart, meg csak ritkán, igen ritkán tekergessük, ne follyon az az olaj!
Avatar
gesszti
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2012.04.02. 08:45
MZ-d típusa: MZ TS 250 standard
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gesszti »

Ez a kémlelőablak krvajó ötlet! =D>
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

tiger1342 írta:

Innen a Hansa-flextől rendeltem, bruttó 1000 Ft körül lesz, ha megjön. Itt vannak a boltjaik: http://www.hansa-flex.hu/fooldal.html
Na ezt már előbb is megtaláltam mint írtál,de pont azért kérdeztem rá mert azt hittem más oldalról rendeltél,mert itt én nem találok semmi rendelésre utaló jelet.
Vagy hogyan rendeltél?Telefonon?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zsakfos írta:
tiger1342 írta:Épített már be valaki olajkémlelő ablakot a váltódeknibe? Túl sok volt az olajam, ki is csöppent a fordulat-kihajtásnál, aztán az ellenőrző csavart kitekerve leengedtem a felesleget. Viszont a dekni tömítésem nem 100-as, 1-2 csöpp marad a betonon, ezt szeretném megszüntetni mindenképp. De honnan fogom tudni, hogy kevés a szint? Mindig rátöltök és kifolyatom a felesleget? Most rendeltem egy ilyet, ha már úgyis le kell venni a deknit, berakom ezt is:
http://cat.hansa-flex.com/hu/pdf/904286
Kép Kép
M14-est rendeltem, az a legkisebb, 15 mm a teljes hossza, 7 mm-t lóg ki. A váltó tengely mögött a csavar is kb ennyit lóg ki, szerintem el fog férni. Vagy tegyem máshova, és hagyjam meg a gyári csavart is?
Na ez nekem is nagyon tetszik.
Egész pontosan honnan rendelted?
Berendelek egyet én is.
Szerintem a legjobb helye az eddigi csavar helyén lenne,azt a lyukat kell akkor csak kellő nagyságúra fúrni,nem kell semmit méricskélni.
Elférni meg tuti elfér,max annyival kicsit kihajlitod a váltókart azt csá. :D
Innen a Hansa-flextől rendeltem, bruttó 1000 Ft körül lesz, ha megjön. Itt vannak a boltjaik: http://www.hansa-flex.hu/fooldal.html
TS powa!
Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zudori írta:Ez az olajszint kémlelő tök jó ötlet, ha kész van, tegyél fel fotót!
Más:- látom Dellorto karburátor van fent. Mekkora a torokátmérő? Úgy tudom, hogy a 250-es eredeti torok átmérője 32-es vagy 34-es. Kérdésem, hogy a 28-as torokátmérőjú Dellorto jó-e a 250-es motorhoz?
PHBH30-as van fent, ez a gyári méret. 28-al ha jól tudom a nagy Trophy-t szerelték, de valszeg össze lehet barátkoztatni a többivel is.
TS powa!
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

tiger1342 írta:Épített már be valaki olajkémlelő ablakot a váltódeknibe? Túl sok volt az olajam, ki is csöppent a fordulat-kihajtásnál, aztán az ellenőrző csavart kitekerve leengedtem a felesleget. Viszont a dekni tömítésem nem 100-as, 1-2 csöpp marad a betonon, ezt szeretném megszüntetni mindenképp. De honnan fogom tudni, hogy kevés a szint? Mindig rátöltök és kifolyatom a felesleget? Most rendeltem egy ilyet, ha már úgyis le kell venni a deknit, berakom ezt is:
http://cat.hansa-flex.com/hu/pdf/904286
Kép Kép
M14-est rendeltem, az a legkisebb, 15 mm a teljes hossza, 7 mm-t lóg ki. A váltó tengely mögött a csavar is kb ennyit lóg ki, szerintem el fog férni. Vagy tegyem máshova, és hagyjam meg a gyári csavart is?
Na ez nekem is nagyon tetszik.
Egész pontosan honnan rendelted?
Berendelek egyet én is.
Szerintem a legjobb helye az eddigi csavar helyén lenne,azt a lyukat kell akkor csak kellő nagyságúra fúrni,nem kell semmit méricskélni.
Elférni meg tuti elfér,max annyival kicsit kihajlitod a váltókart azt csá. :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zudori »

Ez az olajszint kémlelő tök jó ötlet, ha kész van, tegyél fel fotót!
Más:- látom Dellorto karburátor van fent. Mekkora a torokátmérő? Úgy tudom, hogy a 250-es eredeti torok átmérője 32-es vagy 34-es. Kérdésem, hogy a 28-as torokátmérőjú Dellorto jó-e a 250-es motorhoz?
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Épített már be valaki olajkémlelő ablakot a váltódeknibe? Túl sok volt az olajam, ki is csöppent a fordulat-kihajtásnál, aztán az ellenőrző csavart kitekerve leengedtem a felesleget. Viszont a dekni tömítésem nem 100-as, 1-2 csöpp marad a betonon, ezt szeretném megszüntetni mindenképp. De honnan fogom tudni, hogy kevés a szint? Mindig rátöltök és kifolyatom a felesleget? Most rendeltem egy ilyet, ha már úgyis le kell venni a deknit, berakom ezt is:
http://cat.hansa-flex.com/hu/pdf/904286
Kép Kép
M14-est rendeltem, az a legkisebb, 15 mm a teljes hossza, 7 mm-t lóg ki. A váltó tengely mögött a csavar is kb ennyit lóg ki, szerintem el fog férni. Vagy tegyem máshova, és hagyjam meg a gyári csavart is?
TS powa!
Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

MrDok írta:
tiger1342 írta:Múlt héten ráfaragtam a polini adaptert a gépre. (Dellortohoz kellett, eddig gumi karikával volt a BVF méretére bővítve.) Sima köszörűvel addig köszörültem körbe-körbe, míg kiadta a méretet. Még a mélyedést is beleköszörültem a karbi mintájára, hogy ne tudjon lecsúszni. Ilyen lett:
Eddig jó, kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e jól belőni, teljesítmény/fogyasztás, stb.....
A tavalyi szezont ezzel a karbival motoroztam végig, eddig X8-as tű volt benne, ami kövérebb, mint a gyári, 126-os főfúvókával. Dinamikára nem volt panaszom, talán a felső tartományban laposodott el kicsit. Fogyi kereken 5 liter, jórészt városban. Koppott motor volt, most kapott egy fúrást, és inkább megvettem a gyári főfuvit, meg a gyári méretű X18 súbertűt, nehogy elszegényedjen a keverék, bejáratás után lehet majd belőni a szegényebb keveréket. Valszeg kisebb méret fog kelleni majd, de egyelőre marad ez. Fogyit most nem tudok mérni, mert megállt a km órám, de 3 tank benzin kimotorozok, akkor kb már lehet bátrabban húzgálni a gázt.
Eddig így volt felrakva, ha bármi van, gyorsan lehessen karbit cserélni:

Kép Kép
TS powa!
Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

MrDok írta:
tiger1342 írta:Múlt héten ráfaragtam a polini adaptert a gépre. (Dellortohoz kellett, eddig gumi karikával volt a BVF méretére bővítve.) Sima köszörűvel addig köszörültem körbe-körbe, míg kiadta a méretet. Még a mélyedést is beleköszörültem a karbi mintájára, hogy ne tudjon lecsúszni. Ilyen lett:
Eddig jó, kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e jól belőni, teljesítmény/fogyasztás, stb.....
A tavalyi szezont ezzel a karbival motoroztam végig, eddig X8-as tű volt benne, ami kövérebb, mint a gyári, 126-os főfúvókával. Dinamikára nem volt panaszom, talán a felső tartományban laposodott el kicsit. Fogyi kereken 5 liter, jórészt városban. Koppott motor volt, most kapott egy fúrást, és inkább megvettem a gyári főfuvit, meg a gyári méretű X18 súbertűt, nehogy elszegényedjen a keverék, bejáratás után lehet majd belőni a szegényebb keveréket. Valszeg kisebb méret fog kelleni majd, de egyelőre marad ez. Fogyit most nem tudok mérni, mert megállt a km órám, de 3 tank benzin kimotorozok, akkor kb már lehet bátrabban húzgálni a gázt.
TS powa!
Kép
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

tiger1342 írta:Múlt héten ráfaragtam a polini adaptert a gépre. (Dellortohoz kellett, eddig gumi karikával volt a BVF méretére bővítve.) Sima köszörűvel addig köszörültem körbe-körbe, míg kiadta a méretet. Még a mélyedést is beleköszörültem a karbi mintájára, hogy ne tudjon lecsúszni. Ilyen lett:
Eddig jó, kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e jól belőni, teljesítmény/fogyasztás, stb.....
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Múlt héten ráfaragtam a polini adaptert a gépre. (Dellortohoz kellett, eddig gumi karikával volt a BVF méretére bővítve.) Sima köszörűvel addig köszörültem körbe-körbe, míg kiadta a méretet. Még a mélyedést is beleköszörültem a karbi mintájára, hogy ne tudjon lecsúszni. Ilyen lett:

Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép
TS powa!
Kép
Avatar
gesszti
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2012.04.02. 08:45
MZ-d típusa: MZ TS 250 standard
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gesszti »

citcat írta: valamikor15-17évesen volt simsonom és ahoz volt egy festékes doboz méretű kütyü amit a kipuf. végére kellett tenni és máris el lehetett sunnyogni a csajszihoz szépen csendben nehogy az apucija felébredjen.
"festékes doboz méretű kütyü": 1 doboz redbull, hogy tudd tolni 3-4 háznyit. Ott már indíthatod, és nem fog apuci felébredni. ;-) :mrgreen:
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Dreamer írta:

A mi megoldásunkban szűk 80 cm.

Köszönöm
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

zsakfos írta: Megmérnéd nekem hogy így mennyi lett a legszélesebb ponton a távolság?
Magyarul mekkora kiskapun férsz még be? :D
A mi megoldásunkban szűk 80 cm.
Dreamer
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Ugyvan! Nagy gáz merev tekintet és nincs akadály! :twisted: :D
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zsakfos írta: Magyarul mekkora kiskapun férsz még be? :D
Ne becsüld alá az MZ erejét! [-X
Bő gázzal lehet akármilyen szűk az a kiskapu! :mrgreen:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Dreamer írta:Skac baratommal ma ezt a K1 Krauser Systemet takoltuk fel a sarkanyra, most mar nem lesz kifogas lehet hova pakolni!
Kép
Megmérnéd nekem hogy így mennyi lett a legszélesebb ponton a távolság?
Magyarul mekkora kiskapun férsz még be? :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

KILL3R etz írta:Offroad túrára ha jössz, vedd le... :lol:

Nekem is a lámpavasra volt támasztva, egy V alakú laposvassal, így tartott oldalirányban is, meg nyomásra is. De eltörött a sárvédő tartó fül a vázon, megereszkedett a sárvédő, ezzel az alátámasztás is, és egy komolyabb bukkanón elreccsent a jobb oldali rombusz tartó "bújtatós" része. :roll:
őőő a lámpavasra is... :)
Kép
Dreamer
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Offroad túrára ha jössz, vedd le... :lol:

Nekem is a lámpavasra volt támasztva, egy V alakú laposvassal, így tartott oldalirányban is, meg nyomásra is. De eltörött a sárvédő tartó fül a vázon, megereszkedett a sárvédő, ezzel az alátámasztás is, és egy komolyabb bukkanón elreccsent a jobb oldali rombusz tartó "bújtatós" része. :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

KILL3R etz írta:Csak el ne törd a műanyag tartót... ](*,) ](*,)
Nem feszül sehol, a hátsó lámpa mögött is meg van támasztva, hogy az oldal irányú erőket is felvegye. Mi a tapasztalat, hogyan lehet eltörni?

Kép
Kép
Dreamer
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég