Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
yofo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2008.01.29. 20:54
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: yofo »

Az alsó fém tartónak eredetileg van még egy toldása , azt nem látom a képen lévőn , azt pótolnod kell , és a felső csatlakozásnál nekem kellett két távtartót beépíteni .
Ha minden jól megy, holnap rakok fel fényképet.
Powered by Bambi MZ ts 250/1
Avatar
Fittboy
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.04.22. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250,250 ja és250
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Fittboy »

Köszönöm! Tehát akkor mindenféle toldó nélkül feltehető? :)
Avatar
yofo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2008.01.29. 20:54
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: yofo »

Ez egy krauzer k1-es , nekem ilyen van fent , nem lesz gondod a felrakással.
Powered by Bambi MZ ts 250/1
Avatar
Fittboy
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.04.22. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250,250 ja és250
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Fittboy »

Sziasztok!

Szerintetek ez a csomagtartó jó ETZ-re?

Kép

Válaszokat előre is köszönöm.
VS461
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2013.05.02. 21:59
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: VS461 »

Üdv!
Szivargyújtót szereltem a verdába. Egyelőre még nincs benne a dupla USB, mivel a kábeleket meg kellett hozzá rendelnem, de egy gyors teszt szerint működik. Ha megjönnek a kábelek, akkor az egészre húzok egy zsugorcsövet. A vezetékezést ez alapján csináltam:
Kép
A relét egy barátom forrasztotta fel próbanyákra - lehet, hogy kisebbre szabom majd dobozostól. Sajnos, kezd nagyon zsúfolt lenni az akkufedél meg az ülés alatti rész - érik az újrakábelezés, újragondolás.

KépKépKép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Dreamer írta:Megérkeztek a 0.5W!-os ledjeim, következik az index gyártás v3 :) 6W talán már elég lesz a sikerhez :)
Feszülten várjuk az eredményt! :)
A foncsorral mi a terved? Ahogy nézem a gyári ledes lámpákban egyenként vannak foncsorozva a ledek... Ilyen kínai ledes elemlámpákat lehetne kibelezni a célra... Vagy inkább az elhelyezéssel operálsz? Félgömb alakban szerintem hatásos lenne! :)
Kocsiba raktam ilyen stílusú ledeket helyzetjelzőbe, de hamar tönkrementek:
http://www.tinydeal.com/2pcs-ba15s-1156 ... 69360.html
Indexbe viszont talán nem melegszenek fel annyira a szakaszos működés miatt... Kíváncsian várom az élettartam tesztet!
TS powa!
Kép
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Megérkeztek a 0.5W!-os ledjeim, következik az index gyártás v3 :) 6W talán már elég lesz a sikerhez :)
Dreamer
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

zsakfos írta:Azt szerintem sokan örömmel vennék ha magának az izzónak a legyártását leirnád.
Pld ha jól értettem a videóból,akkor valamit esztergálni is kellett ott a foglalatnál?

Ha nekem már eleve nem lenne ledes ez a visszajelzőm,tutira elloptam volna az ötletet mert tetszik.

Mondjuk én 2 diódát forrasztottam a 2 visszajelző vezetékbe,de lehet még esetleg úgy is hogy olyan villogó relét vesz az ember aminek van külön visszajelző kivezetése.

Az biztos hogy a gyári megoldás nagyon halovány,engem már régóta zavart,úgyhogy tavaly nyáron ledesitettem a visszajelzőimet én is. :D
Ez az üresjelző,de a többi is ilyen erős(lehet kicsit eltúloztam a fényerőt,de legalább látom) :D



Kép
Elkészült a leírás, most van folyamatban, hogy felkerülhet-e az MZClub Hungary honlapjára!?
Dreamer
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

zsakfos írta: Köszönöm.
Ezt én már ismerem,olvastam,sőt a konkurencia is leirta ezt már rég.Sőt már csináltam ilyet régebben is :D

Viszont a videóban nem erről van szó.
Ott 10 mm-es led van és nem a régi izzó van megcsinálva ledesre,hanem ha jól értelmeztem,akkor az a foglalat amibe belemegy az izzó.
Végülis a cél ugyanaz,csak talán a videóban látott megoldásnál nagyobb hely van a szerelgetésre(forrasztásra) és talán a kevésbé ügyeskezűek is könnyebben megcsinálják.
Csak erre gondoltam,amikor kértem a leirást,na meg nem is magamnak,hiszen látható hogy nekem nincs rá szükségem,mert nekem már ledes régóta.
A videóban elhangozott (hibásan), hogy az ötlet és a kivitelezés Skac barátom műve, én csak után építettem az Ő segítségével. Készült fotó sorozat a gyártásról. Személyesen meglátogatom, hogy a szöveg is elkészüljön, és akkor közzéteszem. Akár ide is kikerülhetne cikként, csak nem tudom, hogy ki foglalkozik ezzel!?
Dreamer
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Gyula-bá írta: Igaz nem nekem szólt de itt van leírva: http://jawa.5mp.eu/web.php?a=jawa&o=QZp_fdLwSx
A műszerfal test és a test közé beépített, kapcsolóval rövidre zárható, ellenállással az éjszakai fényerő tetszőlegesen csökkenthető.
Köszönöm.
Ezt én már ismerem,olvastam,sőt a konkurencia is leirta ezt már rég.Sőt már csináltam ilyet régebben is :D

Viszont a videóban nem erről van szó.
Ott 10 mm-es led van és nem a régi izzó van megcsinálva ledesre,hanem ha jól értelmeztem,akkor az a foglalat amibe belemegy az izzó.
Végülis a cél ugyanaz,csak talán a videóban látott megoldásnál nagyobb hely van a szerelgetésre(forrasztásra) és talán a kevésbé ügyeskezűek is könnyebben megcsinálják.
Csak erre gondoltam,amikor kértem a leirást,na meg nem is magamnak,hiszen látható hogy nekem nincs rá szükségem,mert nekem már ledes régóta.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Dreamer írta:Ne csinaljatok mar! Ertem az iras lenyeget, nincs bedurcuzas meg ilyesmi! Hell finoman akart nyomas ala venni, szerintem nem viccelodesnek szanta! Ne veszekedjetek, ha verekedni is lehet :)! :)
Nem komolyan gondoltam látom te is leszürted a lényeget akkor. Igen látszik kik a viszonylag újak erre azok nem ismernek és a régik akik már igen! Na de ez már csal ilyen. Ha másképp már nem megy akkor jöhet a bunyó rajtam nem múlik! :D
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

zsakfos írta:Azt szerintem sokan örömmel vennék ha magának az izzónak a legyártását leirnád. ...
Igaz nem nekem szólt de itt van leírva: http://jawa.5mp.eu/web.php?a=jawa&o=QZp_fdLwSx
A műszerfal test és a test közé beépített, kapcsolóval rövidre zárható, ellenállással az éjszakai fényerő tetszőlegesen csökkenthető.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Azt szerintem sokan örömmel vennék ha magának az izzónak a legyártását leirnád.
Pld ha jól értettem a videóból,akkor valamit esztergálni is kellett ott a foglalatnál?

Ha nekem már eleve nem lenne ledes ez a visszajelzőm,tutira elloptam volna az ötletet mert tetszik.

Mondjuk én 2 diódát forrasztottam a 2 visszajelző vezetékbe,de lehet még esetleg úgy is hogy olyan villogó relét vesz az ember aminek van külön visszajelző kivezetése.

Az biztos hogy a gyári megoldás nagyon halovány,engem már régóta zavart,úgyhogy tavaly nyáron ledesitettem a visszajelzőimet én is. :D
Ez az üresjelző,de a többi is ilyen erős(lehet kicsit eltúloztam a fényerőt,de legalább látom) :D



Kép
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Ne csinaljatok mar! Ertem az iras lenyeget, nincs bedurcuzas meg ilyesmi! Hell finoman akart nyomas ala venni, szerintem nem viccelodesnek szanta! Ne veszekedjetek, ha verekedni is lehet :)! :)
Dreamer
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Gyula-bá írta:
hell írta:... Csak nektek csak most mivel nagyon jól szórakozom közben. ..
Aki azon szórakozik, hogy más ember megpróbál valamit létrehozni (még ha nem is tökéletest mert ilyen nincs) az nagyon primitív, buta ember :!:
Az meg még primitívebb és butább aki a szókiforgatást és szócsavarást és persze csak azt emeli ki amibe bele lehet kötni! És fogalma sincs mit jelentenek a mondat végén a smile-k azt már nem is említem.
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

hell írta:... Csak nektek csak most mivel nagyon jól szórakozom közben. ..
Aki azon szórakozik, hogy más ember megpróbál valamit létrehozni (még ha nem is tökéletest mert ilyen nincs) az nagyon primitív, buta ember :!:
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

koriadam írta:Sziasztok!

Rendszámos etz 250 endurot szeretnék építeni! Már az alapja meg van! Vajon elfogadnák műszakin ha hátul trophy első teleszkópok vannak és elől meg van toldva a gyári első villa és 21-es felnibe van fűzve a gyári kerékagy valamint krossz sárvédő van rajta? Ezen kívűl nincs láncvédő, index, és műszerfal! A kanyarodási szándékomat karjelzéssel jelezném és behajtható enduro tükröt tennék rá!
Hacsak nem tejesen hülyék (hozzá nem értők vagy korruptak) a vizsga biztosok akkor ez a motor nem fog levizsgázni.
Hacsak két évente (vizsgára) vissza nem építed legalább többé-kevésbé eredetire.
koriadam
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.11.16. 03:29

Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: koriadam »

Sziasztok!

Rendszámos etz 250 endurot szeretnék építeni! Már az alapja meg van! Vajon elfogadnák műszakin ha hátul trophy első teleszkópok vannak és elől meg van toldva a gyári első villa és 21-es felnibe van fűzve a gyári kerékagy valamint krossz sárvédő van rajta? Ezen kívűl nincs láncvédő, index, és műszerfal! A kanyarodási szándékomat karjelzéssel jelezném és behajtható enduro tükröt tennék rá!
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Dreamer írta: Nem fogtok nekem örülni. Az, hogy az ember saját maga szórakoztatására elkészít pár darabot...

Alkatrészbeszerzés, sorozatgyártás, papírmunka, postára járás, reklamációs darabok kezelése ez nem biznisz.

Saját szórakoztatásomra ezt raktam össze, de nagyon kis fényű továbbra is. Nem adom fel! :)
Ne add fel, fényerő dolgában esetleg segíthet az http://jawa.5mp.eu/web.php?a=jawa&o=QZp_fdLwSx oldal. Akkor viszont az éjszakai "tompítást" kell megoldanod mert a nagy fényerejű LED sötétben nagyon vakít.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Például egy olyan kezdése a dolgoknak pont megfelelő lett volna: Csak nektek csak most mivel nagyon jól szórakozom közben. És valami pici összeg. :twisted: :D Na, de persze jól van ez így...
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

hell írta: Én is azt várom valami jót mondjon... :D
Nem fogtok nekem örülni. Az, hogy az ember saját maga szórakoztatására elkészít pár darabot...

Alkatrészbeszerzés, sorozatgyártás, papírmunka, postára járás, reklamációs darabok kezelése ez nem biznisz.

Saját szórakoztatásomra ezt raktam össze, de nagyon kis fényű továbbra is. Nem adom fel! :)
Dreamer
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

kiszsebi írta:
hell írta:Nem tudom mit mondj valami biztatót annak mindenki örül! :D
:OFF
hajrá, hajrá!

:ON
Én is azt várom valami jót mondjon... :D
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

hell írta:Nem tudom mit mondj valami biztatót annak mindenki örül! :D
:OFF
hajrá, hajrá!

:ON
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Dreamer írta:
hell írta:
Az valóban nem kevés egy ledért...
Kb 500 Ft a teljes anyag + rezsiköltség. Egy foglalat összerakása kb 20 perc.

Na akkor erre mit mondjak? :O
Nem tudom mit mondj valami biztatót annak mindenki örül! :D
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Tetszik a videód Dreamer! =D> Ha lesz még valami, tedd fel légyszíves. Köszönjük! :smt023
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

hell írta:
Az valóban nem kevés egy ledért...
Kb 500 Ft a teljes anyag + rezsiköltség. Egy foglalat összerakása kb 20 perc.

Na akkor erre mit mondjak? :O
Dreamer
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Dreamer írta:
hell írta:Szép munka! Ha sorozatgyárts lesz lenne rá érdeklődő az tuti!
Pl. Egy 50 darabos széria esetleg megérheti, de ha belegondolsz, nem sok "haszon" lenne rajta. Ott kezdődik, hogy 415 Ft csak az ajánlott posta. :(

Szerintem kevés MZ-s adna mondjuk 1500 Ft-ot egy vacak Ledért. Nem ők "faszariak" mindenkinek kevés a pénze :(
Az valóban nem kevés egy ledért...
hollermz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.09.24. 20:46
MZ-d típusa: Mz Etz 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hollermz »

Sziasztok,hozzaertok segitsege kellene nekem Mz Etz 125-hez,az lenne a problemam,hogy mikor huzom neki,akkor olyan 5 ezres fordulat utan ledadog a motor es rangat.Atneztem a toltest,karburatort,benzincsovet,legszurot kitakaritottam-3 féle gyertyával probáltam,kipufogo is tokeletes.Nincs dugulas semmi sem.Ez gyujtas problema lehet ? Tirisztoros gyujtas van rajta.Egyik naprol a masikra kijott ez a problemam.Kerem aki tud valamit mondani vagy volt hasonlo helyzetbe,az irjon mar.Elore is koszonom ! :)
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

hell írta:Szép munka! Ha sorozatgyárts lesz lenne rá érdeklődő az tuti!
Pl. Egy 50 darabos széria esetleg megérheti, de ha belegondolsz, nem sok "haszon" lenne rajta. Ott kezdődik, hogy 415 Ft csak az ajánlott posta. :(

Szerintem kevés MZ-s adna mondjuk 1500 Ft-ot egy vacak Ledért. Nem ők "faszariak" mindenkinek kevés a pénze :(
Dreamer
VS461
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2013.05.02. 21:59
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: VS461 »

Sziasztok!

Egyik kollégám határozatlan időre rendelkezésemre bocsátott egy pár ónémet Krauser oldaldobozt (respekt érte!). Levittem a 251-hez, és elkezdtem gondolkodni, hogyan is menne fel. Ahogy a fenn lévő tartó áll, úgy a közbetét tartót kissé ferdén tudnám felrakni rá, előre lefelé dől, és a négy felfogatási pontból három éri el a motoron lévő fém tartót: elöl az alsó, hátul mindkettő. Mennyire jó ez így? További kérdést vetnek fel az irányjelzők, mivel útban vannak, valamint a kipufogó tartókonzolja, mivel az is útban van (és azt hiszem, a fém tartó mellső felső csavarhelyében van rögzítve). A közbetét tartó gyári csavarjai ráadásul M8-asok, amelyek nemigen mennek át a fém tartó furatain, de menetet lehetne beléjük vágni/fúrni.

Szóval, mi lenne a helyes módja a felszerelésnek (mennyire kell gányolni :D ), mielőtt a fél hátulját lebontanám?
Köszi!
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Szép munka! Ha sorozatgyárts lesz lenne rá érdeklődő az tuti!
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

zsakfos írta:
:smt023
Azóta kerültem egyet, és mondhatom a legnagyobb verőfényben is jól látszik a visszajelzés! :)
Dreamer
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Dreamer
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Valami készülődik... :)
Kép
Dreamer
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

allllli írta: Ezt a feszültség mérőt te csináltad, vagy bolti? Burkolatot hogy oldottad meg?
Ha süti a nap a kijelző panelt, nem félsz, hogy tönkreteszi? Vagy ennek nem árt úgy, mint az LCD kijelzőknek?
A műszer a távol keletről érkezett, elméletben időjárás álló kivitel. Ezt erősíti meg talán, hogy a műszer hátoldalán beöntött csatlakozások vannak.

A fénye nem túl erős, verőfényes nap esetén nem látható, csak ha árnyékolod. Szűrt fény, vagy felhős ég esetén látható, este sem túl fényes, nem zavaró.

Nem tudom mi lenne vele, ha pár hónapra kitenném a napra, megmondom neked őszintén, hogy annyira "olcsó" volt, hogy akkor sem nagyon fogok szomorkodni, ha kifakul, vagy tönkremegy. Szerintem egyébként a LED nem érzékeny a napfényre.

Ennek ellenére én bízok benne, hogy bírni fogja! :)
Dreamer
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: allllli »

Dreamer írta:Szépen gyarapszik a "műszerfalam":
Kép
Ezt a feszültség mérőt te csináltad, vagy bolti? Burkolatot hogy oldottad meg?
Ha süti a nap a kijelző panelt, nem félsz, hogy tönkreteszi? Vagy ennek nem árt úgy, mint az LCD kijelzőknek?
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

sunbim írta:LEDes helyzet/fék lámpa, indexek , "E,, nélküli búrák, xenon . Egy darabig kapirgálhat. :D Túl jó láthatóságért is bántják a szegény embert...
Hát Sunbin, én sem vagyok szabálymániás. Végignézve a motoromon, ami nem felel meg az előírásoknak, és emiatt le lehetne kaparni a címkét: villamerevítő, főfékhenger, lábtartó, üléstartó krauzerestül. na meg maga a blokk az engedély nélküli átalakítások netovábbja. DE. ezek mind javítottak a motoron valamilyen szempontból, anélkül hogy ártana másoknak.
viszont a ledes csodák 99%-ával drasztikusan romlik az index/fék/helyzetjelző láthatósága. konkrétan balesetveszélyes mértékben.
ugyanez csak fordítva a xenon. nem véletlen feltétel a fényszórómosó, meg az aktív szintszabályzás, mert az utólagps gagyixenonok tényleg durván tudnak vakítani.
E-jeles búráról meg nincs mit beszélni, mikor nem is kapni olyat :)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

LEDes helyzet/fék lámpa, indexek , "E,, nélküli búrák, xenon . Egy darabig kapirgálhat. :D Túl jó láthatóságért is bántják a szegény embert...
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Sajat motoromra fel nem tennem :), de a kolykoknek Simsonra nagyon meno... :( azon meg nem kapargassa a cimket a rendor bacsi.
Dreamer
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

zsakfos írta: A ledes féklámpás kollégák meg egyenesen a frászt hozták már rám nemegyszer túrán,az miatt hogy nem látszott rendesen ha fékeztek ](*,)

Ráadásul szerintem 12V-os rendszernél nincs is igazán szükség rá.
A féklámpás résszel nagyon egyetértek! (az index láthatóságával szintén) Kész életveszély egyes kollégák ledes "féklámpája"... De hát, ahogy felénk egy mondás tartja, addig jár a korsó a kútra, amíg hátulról egy autó le nem takarítja az útról... [/i] :smt086 :smt087

Azt csak apró betűvel jegyzem meg, hogy az utólagos ledesítés engedély nélküli átalakítás, a lámpatest E-minősítése azzal érvénytelenné válik, kvázi minősítetlen lámpák vannak a járművön, ami normál esetben műszakin bukást, egy igazoltatáskor pedig a rendőr általi címkelekaparást kellene hogy eredményezzen. (ahogy azt teljesen jogosan az utólagos xenonok esetén is megteszik hébe-hóba...)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Dreamer írta:
Sajnos pontosan tisztában vagyok azzal, hogy normál fényviszonyok között épphogy csak elégséges fényerőt produkál. (kb mint a robogókban a 10W-os izzó).
Nem véletlen kérdezték.
Sajnos a legtöbb otthon készitett ledes irányjelző elég gyengusz nappal.Ráadásul pont az irányjelzőnél lényeges lenne az oldalról való láthatóság,ami a ledes indexeknél nem az igazi.
Nem állitom hogy nincs olyan ledes index MZ-n ami mondjuk relative jó,de ritka.
Túrákon nagyon szépen látni(illetve pont hogy nem látni :D ) hogy ki van ledes lámpákkal és ki a hagyományossal.
A ledes féklámpás kollégák meg egyenesen a frászt hozták már rám nemegyszer túrán,az miatt hogy nem látszott rendesen ha fékeztek ](*,)
Én is próbálkoztam ezzel,talán még meg is vannak a paneljeim,de nagyon gyorsan visszatettem a hagyományos izzókat.
Ráadásul szerintem 12V-os rendszernél nincs is igazán szükség rá.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Szépen gyarapszik a "műszerfalam":
Kép
Dreamer
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

tiger1342 írta: Like!
De miért nem kinti fényben fotózod? Rendeltetési fényviszonyok közt az érdekes, hogy látszik-e...?
Hűűű ez egy jogos kérdés. ŐŐŐ azért bent, mert bent van a tápegységem, persze ez így f*szság.

Sajnos pontosan tisztában vagyok azzal, hogy normál fényviszonyok között épphogy csak elégséges fényerőt produkál. (kb mint a robogókban a 10W-os izzó).

Ez csak tanulmány, szerintem sorozatban sosem fog készülni.
Dreamer
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Dreamer írta:Ma készítettem két tanulmányt az egyik helyi motoros boltosnak.
Kép

Kép
A kerekből még két sor led hiányzik, mert elfogyott :(
Like!
De miért nem kinti fényben fotózod? Rendeltetési fényviszonyok közt az érdekes, hogy látszik-e...?
TS powa!
Kép
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Ma készítettem két tanulmányt az egyik helyi motoros boltosnak.
Kép

Kép
A kerekből még két sor led hiányzik, mert elfogyott :(
Dreamer
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Dreamer írta: Na. Azt mondta a vizsgabiztos bácsi, hogy nem nagyon foglalkoznak vele. Ne legyen nagyon fakó, matt, és működjön.
Egyébként az én kerek indexemben vannak valami írások (utángyárira gondolok), azt mondja szélsőséges esetben jó az. Úgysem lehet elolvasni mi van benne :)
Viszont a szögletesben tuti, hogy egy egy kumma írás nincs :(

Kép

Itten pedig a gyári jellegű:
Kép

Kép
Köszi! Nekem az 1. verzió van.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

nagydivad írta:
Dreamer írta: Ha itthon lesz a sas, akkor lövök pár képet a hátsó búrákról, azok még ehte gyáriak.
Nekem szerencsére nem volt gond a furatok helyével, passzoltak, bár én tettem tömítést a búra és a lámpatest közzé.
Ok!
Én is tettem tömítést. :)
Na. Azt mondta a vizsgabiztos bácsi, hogy nem nagyon foglalkoznak vele. Ne legyen nagyon fakó, matt, és működjön.
Egyébként az én kerek indexemben vannak valami írások (utángyárira gondolok), azt mondja szélsőséges esetben jó az. Úgysem lehet elolvasni mi van benne :)
Viszont a szögletesben tuti, hogy egy egy kumma írás nincs :(

Kép

Itten pedig a gyári jellegű:
Kép

Kép
Dreamer
PGabor
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.07.08. 19:00
MZ-d típusa: Mz Etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: PGabor »

Üdv mindenkinek!Nincs valakinek kölcsön egy órára egy kuplung kis fogaskerék lehúzó szerszámja?Budapest és környékiek előnyben mert Dunakeszin lakom.Hálás köszönet.Gábor
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Dreamer írta: Ha itthon lesz a sas, akkor lövök pár képet a hátsó búrákról, azok még ehte gyáriak.
Nekem szerencsére nem volt gond a furatok helyével, passzoltak, bár én tettem tömítést a búra és a lámpatest közzé.
Ok!
Én is tettem tömítést. :)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég