Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

A gumi lengéscsillapítónak passzosnak kell lennie, ha már lötyög, akkor a hajtás pofozza a gumit, hamarabb tönkreteszi. Anno egy gyári gumival a helyére kellett "püfölni" a kereket.
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Üdv Urak!

Teljes hajtást is kell cserélnem, kis és nagy lánckerék, no meg lánc. Minden meg is van, ám egy kérdés felvetődött bennem. Ami a motorban volt nagy lánckerék, abban ugyebár van egy gumibak, ebbe kapaszkodik bele a hajtott kerék. Ez szép passzos, nem lötyögött. Azonban van másik 2 ilyen lánckerekem, és ezekben mindben lötyög ez a gumibak. Nem is kicsit. A lánckeréken van a 3 kapaszkodó váll, ezektől körkörös irányban kb 2 mm-t tudom mozgatni. A bontott motorban alapból ilyen a gumibak és a lánckerék viszonya. A kérdés, hogy ez így használható ettől függetlenül? Továbbá az ördögi kérdés, hogy melyik az utángyártott? :)
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Láncvédő bakelitot festett már le valaki?
Megjött a postán épségben a gyári bakelit és gondoltam kicsit megsikálom, hogy tiszta legyen. Tiszta lett, de elbarnult a felülete kívül. :shock: Szilikonnal újra szép lett, de tudom ez időleges megoldás. Szerintetek érdemes lenne valamilyen fekete festékkel lefújnom, vagy csak rondább lesz és inkább maradjon a a jó öreg silikon spray?
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

KILL3R etz írta:Az alu rész gyári, de le lett esztergálva róla a lánckerék, és rástupekolva valami... :|
Furcsállottam a csavaros megoldást, amikor a többi fixen öntött. Talán ezért nem volt a motoron láncvédő. :? :?
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Az alu rész gyári, de le lett esztergálva róla a lánckerék, és rástupekolva valami... :|
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

KILL3R etz írta:Az utóbbi két lánckerék utángyártott szemét... :?
Talán ez? Ebben már benne van az MZ jel, csak már kissé tarajos a lánckerék.

http://pcbonto.hu/portal/Balatonmagyaro ... 42198.html

Sosem kellett kiszednem az enyémet, maximum a gumi lengéscsillapítót cseréltem ki. :?
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

végül is már mindegy, mert betettem új utángyártottat :S minden esetre köszönöm a segítségeket. Aztán ha esetleg valahol találok gyárit, akkor kicserélem.
Hogy lehet egyébként fénykép alapján megkülönböztetni őket?

Köszi.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Az utóbbi két lánckerék utángyártott szemét... :?
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

ambrusviktor írta: Nem :S sajnos nem én :S
azért reménykedek, hátha találok majd egyszer gyárit :)
Találtam egyet a Vaterán, nézd meg:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 85495.html
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Thorwald írta: Szerintem jól néz ki, minimális a kopása, még tűréshatárban benne lehet. Az oválisnál biztos jobb, de most látom már eladták. Te vagy a szerencsés?
Nem :S sajnos nem én :S
azért reménykedek, hátha találok majd egyszer gyárit :)
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

ambrusviktor írta:Egyébként ha már lánc és lánckerekeknél tartunk, akkor honnan lehet beszerezni adott esetben nem ovális hátsólánckereket?

Erről mi a véleményetek? http://www.pcbonto.hu/portal/Balatonmag ... 81473.html
Szerintem jól néz ki, minimális a kopása, még tűréshatárban benne lehet. Az oválisnál biztos jobb, de most látom már eladták. Te vagy a szerencsés?
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Seclusion írta:Ezer bocsánat! Nem figyeltem, és azt hittem, hogy a kuplungra keresel láncot! :) Szekunder láncot most próbálok venni, de még nincs eldöntve milyen legyen.
A kuplunglánc már rendben van, én mértem rosszul. Az RK láncról nem hallottam rosszat, Gabsic elégedett vele. Fontos, hogy árban még a megfizethető kategóriában van egy fiatal, lelkes MZ rajongó számára.
Hujber írta:Egy kis off: Thorwald, a felhasználónevednek van valami köze Thoreau Walden című könyvéhez?:)

Nem. Már régóta használom a Vaterán ezt a nevet, ha jól emlékszem a Csillagkapu sorozat ihlette. A Thor már foglalt volt és ez jutott eszembe, de már nem tudom konkrétan miről.
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Egy kis off: Thorwald, a felhasználónevednek van valami köze Thoreau Walden című könyvéhez?:)
Piros MZ ETZ 250
UDX
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Ezer bocsánat! Nem figyeltem, és azt hittem, hogy a kuplungra keresel láncot! :) Szekunder láncot most próbálok venni, de még nincs eldöntve milyen legyen.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Thorwald írta:Néztem, a DID lánc nagyon drága. A motor még rendszám nélküli, tehát csak "helyi" használatban van, később lesz műszakiztatva. Egyelőre elég lenne ehhez mérten megbízható és megfizethető lánc. Nem az enyém a motor, a kollégám a régi motorját újíttatja fel a fiának, aki ragaszkodik a mocihoz. Nem akarok olyan munkát kiadni a kezemből, amiben nem vagyok biztos, de az anyagiak sem korlátlanok, mert a srác saját zsebét terheli az alkatrészek ára. Az elején csak arról volt szó, hogy kidobja a harmadik sebességet. Ehhez képest - váltóalkatrészeken kívül - főtengely, csapágyak, szimmeringek, kuplung lamellák, kuplunglánc és kislánckerék, csere a blokkban. Ja, a kislánckerékhez lehúzószerszámot is kellett gyártatnom, a blokkszéthúzó saját kivitelezésben készült. A fékek a nullához közelítettek, ezért felszabályozás, ferodol csere, valamint az összes kerékcsapágy (zártra) cseréje, mert a porvédő gumigyűrűk az élet viharában eltűntek belőle. Most vettem gyári használt láncvédő burkolatot és még kell a lánc. Az első telóhoz még hozzá sem nyúltam, de ennek is nulla a csillapítása. Egészen röviden megindokolva, nem tudják a DID láncot megfizetni.

Keresgéltem még és találtam RK láncot. Erről van tapasztalata valakinek?
Jawa 250-en és 300as ETZ-n is RK 428H láncot használok évek óta. Messzemenően elégedett vagyok vele, ugyanúgy japán lánc mint a DID, szerintem minőségben is nagyjából azzal egy szinten van. Nekem 5800Ft volt egy ilyen lánc.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Néztem, a DID lánc nagyon drága. A motor még rendszám nélküli, tehát csak "helyi" használatban van, később lesz műszakiztatva. Egyelőre elég lenne ehhez mérten megbízható és megfizethető lánc. Nem az enyém a motor, a kollégám a régi motorját újíttatja fel a fiának, aki ragaszkodik a mocihoz. Nem akarok olyan munkát kiadni a kezemből, amiben nem vagyok biztos, de az anyagiak sem korlátlanok, mert a srác saját zsebét terheli az alkatrészek ára. Az elején csak arról volt szó, hogy kidobja a harmadik sebességet. Ehhez képest - váltóalkatrészeken kívül - főtengely, csapágyak, szimmeringek, kuplung lamellák, kuplunglánc és kislánckerék, csere a blokkban. Ja, a kislánckerékhez lehúzószerszámot is kellett gyártatnom, a blokkszéthúzó saját kivitelezésben készült. A fékek a nullához közelítettek, ezért felszabályozás, ferodol csere, valamint az összes kerékcsapágy (zártra) cseréje, mert a porvédő gumigyűrűk az élet viharában eltűntek belőle. Most vettem gyári használt láncvédő burkolatot és még kell a lánc. Az első telóhoz még hozzá sem nyúltam, de ennek is nulla a csillapítása. Egészen röviden megindokolva, nem tudják a DID láncot megfizetni.

Keresgéltem még és találtam RK láncot. Erről van tapasztalata valakinek?
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Thorwald írta:TS 125-höz milyen szekunder láncot ajánlotok, ami árban is emberi, de minőségben sem rossz.
Én anno a kis ETZ-mhez nem tudtam értelmes láncot venni. :/ Nagy az esély, hogy ide minőségi (drága) láncot kell venned, ha nem találsz bontottat megfelelő minőségben.
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Sziasztok.
TS 125-höz milyen szekunder láncot ajánlotok, ami árban is emberi, de minőségben sem rossz. Hallottam a DID-ről, de úgy tudom elég drága és van a rengeteg fajta favorit, de nem tudom melyik vált be nektek. Budapesten tudtok ehhez boltot is ajánlani? Egy darabig visszaolvastam a fórumot, de nem találtam infót rá.
Most vettem a Vaterán gyári használt, jó állapotban lévő láncvédő bakelitot, mert a motoron lévő utángyártott egy talicska szerves, büdös végtermék. A kihajtás előre-hátra szambázik a forgásirány szerint, valami eszkábált távtartója van, csodálkozom, eddig nem tekeredett fel a láncra.

Szerintetek ezzel mennyit lehetne még elmenni? :-k

Kép

Már azzal is sokat gyakorlatoztam, hogy a fénykép kedvéért így megálljon.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Egyébként ha már lánc és lánckerekeknél tartunk, akkor honnan lehet beszerezni adott esetben nem ovális hátsólánckereket?

Erről mi a véleményetek? http://www.pcbonto.hu/portal/Balatonmag ... 81473.html
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Szerintem a gyári csapágy legalább Koyo minőség volt... Ne hasonlítsuk már a 200-Ft-os cseh csapágyhoz...

Szerintem! :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: bela700 »

Jó abba a normál csapágy is.Annyit úgyis kibír mint a lánc,legfeljebb lánccserekor mindig leellenőrzöd
és ha kell kicseréled.A gyárban sem koyo-t vagy skf-et raktak bele mégis kibírtak egy pár 10 ezret.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Hát ha gyakran szeretsz cserélni akkor biztos... :D

Sztem min Koyo...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

festékes írta:Így van a hátsó lánckerékcsapágy nagyon tud szivatni a kerékcsapágyakról nem is beszélve,arról már külön doktori disszertációt írhatnék! :x
Egyébként terheléskor ilyenkor kattogó vagy sivító hangja is van szegénykének,legalábbis nálam ez volt!
Did lánc az nagyon bejött nekem, nyerő,erősített,én 7 rugóért vettem a télen postával együtt,egy kecskeméti futárcégnél,bocsi de a nevére már nem emlékszem :-k de a neten biztos rá tudsz keresni!
Az MZ mindenhol különös mégis mesteri érzékkel tud szivatni :) Egyébként ha esetleg cserés, akkor a hátsó kerékbe és a lánckerékbe jó a sima lengyel vagy cseh csapágy, nem kell skf ugye?
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: festékes »

Így van a hátsó lánckerékcsapágy nagyon tud szivatni a kerékcsapágyakról nem is beszélve,arról már külön doktori disszertációt írhatnék! :x
Egyébként terheléskor ilyenkor kattogó vagy sivító hangja is van szegénykének,legalábbis nálam ez volt!
Did lánc az nagyon bejött nekem, nyerő,erősített,én 7 rugóért vettem a télen postával együtt,egy kecskeméti futárcégnél,bocsi de a nevére már nem emlékszem :-k de a neten biztos rá tudsz keresni!
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

bela700 írta:
Nem lehet,hogy a hátsó lánckerék csapágya ment tönkre?Ha részlegesen összeszaladtak benne a golyók akkor az okozhat ilyen tüneteket.Nézd meg,egy próbát az is megér.
Lánccserénél ezt is megnézem majd akkor, mert akad benne ráció, bár meggyőztek, hogy a lánc a hasfájása, de ezt is meg fogom nézni, mert a kettő nem független egymástól...
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: bela700 »

Oké, csak nem tuti, hogy a lánccal van gond... és mint korábban írtam nagyobb esélye van, hogy a szeméttelepen landol a motor (na jó nem, hanem eladva alkatrésznek) minthogy még sokat költsek rá. De akkor itt leteszem a nagy fogadalmat, hogy ezt az utolsó 5000et ráköltöm, és hogyha most nem tudom rendesen huzamosabb ideig használni, akkor tényleg megválok tőle :S mert az utóbbi 1 év tényleg csak költés és szerelés volt, minimál motorozás...
Köszi![/quote]


Nem lehet,hogy a hátsó lánckerék csapágya ment tönkre?Ha részlegesen összeszaladtak benne a golyók akkor az okozhat ilyen tüneteket.Nézd meg,egy próbát az is megér.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

KILL3R etz írta:Elővételi jogot kérek!

30-at adok érte... még papír sem kell :D 8) :-" :D
Ok! 30 Deák Ferencért a tiéd :D
Azért még nem ásom el, de már kezd elszakadni a cérna..no, Rátok hallgatva, amikor járok Pesten veszek egy olyan láncot.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Elővételi jogot kérek!

30-at adok érte... még papír sem kell :D 8) :-" :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Ilyen ez a popszakma.. :) Vegyél 2 MZ-t, sose lesz vége a szerelésnek. :)
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

KILL3R etz írta:Ha 5-ért van DID akkor egyértelmű. Én 7-ért láttam a legolcsóbban, de az is megéri sztem...
Oké, csak nem tuti, hogy a lánccal van gond... és mint korábban írtam nagyobb esélye van, hogy a szeméttelepen landol a motor (na jó nem, hanem eladva alkatrésznek) minthogy még sokat költsek rá. De akkor itt leteszem a nagy fogadalmat, hogy ezt az utolsó 5000et ráköltöm, és hogyha most nem tudom rendesen huzamosabb ideig használni, akkor tényleg megválok tőle :S mert az utóbbi 1 év tényleg csak költés és szerelés volt, minimál motorozás...
Köszi!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ha 5-ért van DID akkor egyértelmű. Én 7-ért láttam a legolcsóbban, de az is megéri sztem...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Ugyanott vegyél DIDet 5k ért. Megéri.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Ezt ismeri valaki: http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=2967

? Vagy inkább aranyfavorit?
Tibi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:17
MZ-d típusa: MZ EZT 250 De Luxe

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Tibi »

sikerült leszdeni.. nagynehezen lefeszítettem.. mostmárcsak aztnemtudom hogy mi fogta oda ennyire ^^
"Born to be Wild" :)
Tibi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:17
MZ-d típusa: MZ EZT 250 De Luxe

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Tibi »

Amennyire emlékszem, van valahol egy fém karika, hasonlóan működik, mint a seager gyűrű. Azt le kell róla venni, utána sima ügy.[/quote]


levettem és ugyanúgy szorul.. egy darabig letudom ütni de onnantól teljesen beszorul :?
"Born to be Wild" :)
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Tibi írta:Üdv! Olyan kérdésem lenne hogy a hátsó fogaskerék agy mellöl a sebességmérő hajtás fogaskerekét hogy tudom leszedni?..mert az istenért nemakar lejönni :? menetes vagycsak egyszerüen rávan ütve? előre is köszi...
Amennyire emlékszem, van valahol egy fém karika, hasonlóan működik, mint a seager gyűrű. Azt le kell róla venni, utána sima ügy.
Tibi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:17
MZ-d típusa: MZ EZT 250 De Luxe

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Tibi »

Üdv! Olyan kérdésem lenne hogy a hátsó fogaskerék agy mellöl a sebességmérő hajtás fogaskerekét hogy tudom leszedni?..mert az istenért nemakar lejönni :? menetes vagycsak egyszerüen rávan ütve? előre is köszi...
"Born to be Wild" :)
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: smate »

csak azért kérdeztem mert eddig amikor kivettem a láncot és visszafűztem, közép sztenderdre állítva elejét lenyomva,toltam be a láncot rákap elkezdi húzni és mindig eltört a baketil
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Nekem a láncvédő tokozatra külön kitértek, ellenben az nem zavarta őket, hogy km óra meghajtás nincs bekötve. Szal sztem változó.
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Jogos!!
Bár mivel nincs szükség hitelesített kmórára, ezért jó lehet a 3 digit-es bringaóra..tesztelni úgyse fogják..
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Lóri írta:Üdv!

Annyira nem fontos, ám ha rajta van, nem tudnak kötekedni. Én elengedném, mint vizsgabiztos. De ez egyéni vizuális megítélés.
Akkor mi hajtaná a sebességmérőt? Mert az ugye kötelező tartozék.

Bár lehet egyéb megoldás is, viszont arról nincs infó...
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Üdv!

Annyira nem fontos, ám ha rajta van, nem tudnak kötekedni. Én elengedném, mint vizsgabiztos. De ez egyéni vizuális megítélés.
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: smate »

műszaki vizsgán rajta kell lenni a motoron a gumi láncvédőknek és a bakelitnek ? mi van akkor ha ezek nélkül használom a motort ?
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: young boys »

takzol írta:Jól van na...... :-)))))) Nem akarok én itt viszályt kelteni, főleg nem ok nélkül. Van ilyen, valóban "benéztem". Nem voltam valami "gyors reagálású" , amikor olvastam az első kiigazított bejegyzést. Rájöttem, hogy a primer láncra kaptam utalást . A célszerszám meg a két karom. Bevallom, azóta röhögök magamon, meg persze szégyenkezem is előttetek a rossz mondataimért. Young boys, kiszsebi és mindenki! Bocsánatot kérek Tőletek és remélem, hogy kapok tőletek segítséget ezután is. És természetesen az ugratásokra is fel vagyok készülve, megérdemlem. A szimmering cseréjéhez pedig hozzáfogok, kössz mindent.

Nincs itt semmi gáz...Belekerültél a közepébe...:D
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

OFF
takzol írta:Jól van na...... :-)))))) ...Van ilyen, valóban "benéztem". Nem voltam valami "gyors reagálású" ...Bevallom, azóta röhögök magamon, meg persze szégyenkezem is előttetek a rossz mondataimért. ...kapok tőletek segítséget ezután is. És természetesen az ugratásokra is fel vagyok készülve, megérdemlem. A szimmering cseréjéhez pedig hozzáfogok, kössz mindent.
azt hiszem, az ugratás nekem is járt :D

szerintem fogunk is kapni :mrgreen:
ON
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
takzol
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.10.03. 08:43
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: takzol »

Jól van na...... :-)))))) Nem akarok én itt viszályt kelteni, főleg nem ok nélkül. Van ilyen, valóban "benéztem". Nem voltam valami "gyors reagálású" , amikor olvastam az első kiigazított bejegyzést. Rájöttem, hogy a primer láncra kaptam utalást . A célszerszám meg a két karom. Bevallom, azóta röhögök magamon, meg persze szégyenkezem is előttetek a rossz mondataimért. Young boys, kiszsebi és mindenki! Bocsánatot kérek Tőletek és remélem, hogy kapok tőletek segítséget ezután is. És természetesen az ugratásokra is fel vagyok készülve, megérdemlem. A szimmering cseréjéhez pedig hozzáfogok, kössz mindent.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

OFF
zsakfos írta:Takzol ezt most rendesen benézted :D

young boys kiszsebit cikizte ki a betűzdelésekkel,mert pont az ellenkező oldalt szereltette volna veled :D

Úgyhogy abszolút semmi okod besértődni.
Sőt!
Visszaolvasva nagyon is korrekt segítő válaszokat kaptál.
:smt045 ](*,)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: young boys »

bela700 írta:Haverok között ez egy egészséges ugratás.
Én ennek is szántam...:)
És ezt az is tudja akinek szántam...
Itt nem szoktak elfajulni a beszólógatások...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Takzol ezt most rendesen benézted :D

young boys kiszsebit cikizte ki a betűzdelésekkel,mert pont az ellenkező oldalt szereltette volna veled :D

Úgyhogy abszolút semmi okod besértődni.
Sőt!
Visszaolvasva nagyon is korrekt segítő válaszokat kaptál.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: bela700 »

Hát én itt semmi modortalan betűzdelést nem olvastam.Haverok között ez egy egészséges ugratás.Ettől még sokkal több is bele szokott férni az ugratás kategóriába,szerintem. :lol: :-k :lol:
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 49 vendég