Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: conus »

Stravkó!

a foncsor üvegjébe nincs beütve E betű vagy ebbe a világító kukacba? :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Egyszer már tettem föl róla képet,de most nem találom. Majd újra lefotózom neked,amúgy nem én tettem bele,már úgy vettem. Egyenlőre nem szándékozom eladni,de majd szólok,ha mégis megválok tőle! Ja,és kék szinű az angyalszem!
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Stravkó!

Képet tudnál küldeni róla? És hogy építetted be?

Előre is köszi!

Esetleg nem eladó :?: :-k :)
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Nekem van ilyen fényszóróm,amiben "angel eye" van! Jól világít,nem zavar be a helyzetjelző,mondjuk az síküveges,és a foncsor van bordázva. A szakmai szleng kristálylámpának hívja. Természetesen E betű nincs benne. :-(
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Üdv!

Komoly kérdésem van :D Szerintetek egy ilyen cucc mennyire rontaná a halogén trabi foncsor fényszórását? (Helyzetjelző helyett raknám be.)
http://www.ioffer.com/i/01-02-01-BMW-5- ... -118040091
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
zoldo
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.10.03. 09:08
MZ-d típusa: etz250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zoldo »

Köszönöm a tanácsokat minden csatlakozást megszorítottam és valahol ráhibázhattam, mert most működik tompítottal is minden és nem áll le a moci. Tök jó. zoldo
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Jeami »

zsakfos írta:Na az árra azért nem innék mérget.Egyrészt 2 éve vettem,azóta változhatott az ára,meg hát már azért a memóriám sem a régi igy 40 felett.Viszont itt vannak aképek:a felső 2-t még szét is pattintottam hogy lásd miről is van szó.A jó ebben a fajtában hogy annyit és úgy pattintasz össze ahogy neked a legjobb,akár elhelyezésileg akár esztétikailag stb.
Kép

Kép

Kép

Kép

Szuper, köszönöm szépen! :D Most már mindent tudok, megnézem autósboltba! Kösz mégegyszer! :smt023
Motor, őrület
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

csikin írta:A gerjesztéshez hol kaptál 2A-es késes biztit?
BÓTBAN! :D
Komolyra forditva,most lebuktam.Nem 2A-es bizti van benne hanem 3A-es.Az van készletben bárhol.Sőt most éppen mindenféle van benne mert kivágattam párat amikor kisérletezgettem a ledekkel.Egyébként létezik 2A-es is de annyira én nem jártam utána.Tutira nem lesz baj ha 3A-es van benne.

http://www.mikoautosbolt.hu/content/view/48/79/
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

A gerjesztéshez hol kaptál 2A-es késes biztit?
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

:oops:
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

:D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsakfos 2009.10.06. 15:53-kor.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Na az árra azért nem innék mérget.Egyrészt 2 éve vettem,azóta változhatott az ára,meg hát már azért a memóriám sem a régi igy 40 felett.Viszont itt vannak aképek:a felső 2-t még szét is pattintottam hogy lásd miről is van szó.A jó ebben a fajtában hogy annyit és úgy pattintasz össze ahogy neked a legjobb,akár elhelyezésileg akár esztétikailag stb.
Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsakfos 2009.10.06. 15:55-kor.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

1500,- Ft volt az enyém. :D
Autósboltban vettem.
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Jeami »

Jeami írta:
zsakfos írta:Nekem késes biztitartóm van.Ha jól emlékszem 800 ft volt a 4db.Ez olyan pattintós,tetszőlegesen felhelyezhető,egymásba pattinthatók.Ha érdekel teszek fel képet.
Ez érdekelne, tegyél fel róla légy szíves...árban mennyi volt? A lenti cucc jónak tűnik csak elég borsos az ára szerintem..~ 5000 pénz :?
Lassan elfelejtek olvasni.. :mrgreen: szóval az árat már tudom, jöhet a kép! 8)
Motor, őrület
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Jeami »

zsakfos írta:Nekem késes biztitartóm van.Ha jól emlékszem 800 ft volt a 4db.Ez olyan pattintós,tetszőlegesen felhelyezhető,egymásba pattinthatók.Ha érdekel teszek fel képet.
Ez érdekelne, tegyél fel róla légy szíves...árban mennyi volt? A lenti cucc jónak tűnik csak elég borsos az ára szerintem..~ 5000 pénz :?
Motor, őrület
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Hello.
Kicseréltem a hagyományos Etz foncsort a motoromon Trabant H4 foncsorra.Nem nagy dolog,viszont csináltam pár képet róla és egy kis leirást.Ha valakit érdekel az innen leszedheti.
http://hevizms.extra.hu/download.php?view.20

Találni még 1-2 dolgot ott az oldalamon azt is nézzétek meg.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Nekem késes biztitartóm van.Ha jól emlékszem 800 ft volt a 4db.Ez olyan pattintós,tetszőlegesen felhelyezhető,egymásba pattinthatók.Ha érdekel teszek fel képet.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Ehhez hasonlót építettem be nemrég, plusz a bizt. tartó alját bekentem szilikonos trutyival. ;)
Egy hátránya van, kevés rajta a csatlakozó, de plusz két saru, két rövid kábel, és a probléma megoldva.
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nyakas »

:wink: nyugodtan beszerelheted,en mar raktam be funkcional :-({|=
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Jeami »

Kép

Ilyet próbált már valaki? Vagy van jobb? Az ára nem túl baráti,, :-k
Mostanában bárhogy hajlítgatom sokszor meglazulnak a biztik és ilyenkor menetközbe elmegy minden.. ](*,)
Jó lenne átalakítani késesre...mit ajánlotok? :roll:
Motor, őrület
Avatar
tomeeeee
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.07.24. 20:46
MZ-d típusa: ETZ150
Tartózkodási hely: Várgesztes

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tomeeeee »

Ma raktam teljesen össze a motrom és jó lett, be lehet az előgyújtást 0,4es megszakító hézaggal állítani, és magas fordulaton terhelésnél is abba hagyta a motor a rágó hangot. Főtengely csapágyakat kellett csak cserélnem. Gondoltam leírom hátha valaki ugyan ebben a cipőben jár... :wink:
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

zoldo írta:zoldo sziasztok egy olyan gondom van etz 250 el ha ráadom a tompított vagy hosszú fényt leáll amoci.De csak akkor ha a töltés lámpa kigyullad vagyis alacsony fordulatnál. Töltés van új forgórész fesz szabi is új szénkefékis akku is újak.Magasabb fordulaton tökéletesen működik minden. Ha van valakinek ötlete várnám. sziaszto előre is kösz. Zoldo
Szia

Ez azért van ,mert az izzónak induláskor elég nagy az áramfelvétele. A leállást az okozhatja, hogy nem elegendő a töltésed azon a fordulaton, ahol leáll a motor, vagy szimplán a csatlakozások eloxidálódtak már az évek során így ott tényleg nagy az áramfelvétel és elveszi a gyújtástól a világítás az áramot, így az nem tud tovább működni és leáll a motor.

Akkuprobléma is okozhatja (nincs elég kapacitása az akkunak)
Ezt akár simán a motoron ki tudod deríteni.

Felkapcsolod a világítást, úgy hogy nem jár a motor, ha az akku így 1 percen belül véletlenül lemerülne, akkor bizony oda van. Hülye teszt ez, de működik.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Gyurmooo írta:Új szénkefe, lehet nem érintkezik rendesen? :-k
Az új szénkefékről megvan a véleményem! Aki teheti, az vegyen hasonló méretű és kinézetű bronzkefét az autósboltban és alakítsa az MZ-hez. Ezek az utángyártott MZ szénkefék semmit nem érnek. Nem egyszer ütköztem már miattuk problémába (főleg a 6V-os rendszernél).

Alapvetően, ahol a grafitba be van préselve a vezeték, ott gyengülnek meg és elfelejtik vezetni az áramot.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

kisbocsi írta:Üdv!

Tudna nekem valaki képet küldeni szivargyujtó akksira kötésről?
Szia! Mire gondolsz?Lényegében egyszerűen egy olyan csatlakozót kötsz a szivargyújtó pozitivjára mint amilyen az akksi pozitivján van(rátűző saru,szemes saru stb,kinek milyen az akksija) azt rákötöd.Vagy kötheted bárhova ahol van pozitv és hely.Mindenképp célszerű úgy bekötni hogy gyújtás nélkül legyen benne energia.A test az meg szinte bárhova köthető a motoron csak valahogy legyen köze a vázhoz.Ennyi.Ja és biztositék nem árt ha van a pozitiv szálban.
Itt van pár fotó hogy én hogy oldottam meg:http://hevizms.extra.hu/download.php?view.11
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
kisbocsi
matekzokni
matekzokni
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2008.03.13. 12:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kisbocsi »

Üdv!

Tudna nekem valaki képet küldeni szivargyujtó akksira kötésről?
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Jeami »

waresz írta:
Jeami írta:Más: Az ETZ műszereket hogyan lehet szétszedni? Le lehet húzni az aljáról a gumi kúpokat? Azért kérdezem mert az enyémen pluszba van egy hőfokmérő (ami tök ugyanúgy van felfogatva a két műszer között, ugyanolyan gumi-kúpos aljával..egyedi cucc lehet vagy talán a TS-en vol itt töltésmérő?) és szeretném tudni hogy miért nem megy? Próbáltam a gumi alját szétszedni de nem akarom gyilkolni. Próbáljam meg kihúzni felfelé az egészet? :roll:
annyira sok ilyen műszertartót láttam már, és annyira igényes, hogy szerintem valaki anno gyárthatta, vagy valami extaként kapható lehetett. TShez köze sincs, etz cucc az.hőfokmérő, tankvisszajelző egyaránt baromság, egy sima közönséges idő órának van a legtöbb értelme benne,vagy feszültség mérő órának. szétszedni úgy kell ,hogy felfelé kihúzod a gumi tokbol a műszert. valószínűleg azért nem megy, mert nincs se szondája, se bekötve.
Igen, meglehetősen jó, nem gány a cucc, a műszer elviekben be van kötve mert visszakövettem a hengerfejig a kábelét, csak kíváncsi vagyok mi baja. Erre a szétszedési módar gondoltam én is csak gondoltam megkérdezem előtte az tuti. :smt023
Meg egyébként nálunk középiskolában volt egy jó mondása at osztálytársamnak gyakorlaton: ..Lepattintottam a műszer fedelét, aztán láttam hogy nem is pattintós.. :mrgreen: Na nem szeretnék így járni, ezért az óvatosság.. =;
Motor, őrület
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: waresz »

Jeami írta:Más: Az ETZ műszereket hogyan lehet szétszedni? Le lehet húzni az aljáról a gumi kúpokat? Azért kérdezem mert az enyémen pluszba van egy hőfokmérő (ami tök ugyanúgy van felfogatva a két műszer között, ugyanolyan gumi-kúpos aljával..egyedi cucc lehet vagy talán a TS-en vol itt töltésmérő?) és szeretném tudni hogy miért nem megy? Próbáltam a gumi alját szétszedni de nem akarom gyilkolni. Próbáljam meg kihúzni felfelé az egészet? :roll:
annyira sok ilyen műszertartót láttam már, és annyira igényes, hogy szerintem valaki anno gyárthatta, vagy valami extaként kapható lehetett. TShez köze sincs, etz cucc az.hőfokmérő, tankvisszajelző egyaránt baromság, egy sima közönséges idő órának van a legtöbb értelme benne,vagy feszültség mérő órának. szétszedni úgy kell ,hogy felfelé kihúzod a gumi tokbol a műszert. valószínűleg azért nem megy, mert nincs se szondája, se bekötve.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Jeami »

Más: Az ETZ műszereket hogyan lehet szétszedni? Le lehet húzni az aljáról a gumi kúpokat? Azért kérdezem mert az enyémen pluszba van egy hőfokmérő (ami tök ugyanúgy van felfogatva a két műszer között, ugyanolyan gumi-kúpos aljával..egyedi cucc lehet vagy talán a TS-en vol itt töltésmérő?) és szeretném tudni hogy miért nem megy? Próbáltam a gumi alját szétszedni de nem akarom gyilkolni. Próbáljam meg kihúzni felfelé az egészet? :roll:
Motor, őrület
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: coco »

Nekem is igy megy a feklampam miota megvettem a motort(2eve) Eleve szar volt mikor vettem s atjott a szomszed muhejbol az oreg s o mondta h ne szarozzak, inkabb csinaljam meg ezt es igaza volt :D :D Azota hozza se nyultam :D
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Jeami »

zsakfos írta:
KILL3R etz írta:Urak!

Aki a hátsó féklámpa kapcsolóval szív ne tegye... :lol:

Egyszerű a megoldás: arra a tengelyre ami a fékkulcsot mozgatja acélból tegyetek a hurkot, és a kiálló rész úgy hajlítsátok, hogy elérje a kapcsoló kivezetését. Szóval amikor rálépsz a fékre, akkor nekinyomja az érintkező kivezetésének az acélt. Lényegében ugyanaz mint belül csak ezt kb fél perc beállítani. és sose mászik el. Nekem a simón így van megoldva.

Csináltam egy képet róla:

Kép

Kicsit retkes... :oops: :D
Hú ez tök egyszerű és egyben nagyszerű megoldás.Imádom az ilyen brilliáns ötleteket.Még akár az útszélén is meglehet oldani igy a fékkapcsoló hibát,ha van egy kis drót meg fogó az embernél. :D :D :D
Ötletes! :) Kösz a hozzászólásokat végül is kicsit mázli alapon sikerült megcsinálnom: - A hátsó anyával rögzítettem, rá a kábelsarut és anyát...persze égett folyamatosan....kicsit lazítottam a hátsó fék pálcán..jó! =D> Nos röviden ennyi! 8)
Viszont a Simolino-n nekem is nemsokára hátsó fék kapcsoló csere lesz, lehet a fenti módszert alkalmazva... :D
Motor, őrület
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

KILL3R etz írta:Urak!

Aki a hátsó féklámpa kapcsolóval szív ne tegye... :lol:

Egyszerű a megoldás: arra a tengelyre ami a fékkulcsot mozgatja acélból tegyetek a hurkot, és a kiálló rész úgy hajlítsátok, hogy elérje a kapcsoló kivezetését. Szóval amikor rálépsz a fékre, akkor nekinyomja az érintkező kivezetésének az acélt. Lényegében ugyanaz mint belül csak ezt kb fél perc beállítani. és sose mászik el. Nekem a simón így van megoldva.

Csináltam egy képet róla:

Kép

Kicsit retkes... :oops: :D
Hú ez tök egyszerű és egyben nagyszerű megoldás.Imádom az ilyen brilliáns ötleteket.Még akár az útszélén is meglehet oldani igy a fékkapcsoló hibát,ha van egy kis drót meg fogó az embernél. :D :D :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dénes »

zoldo írta:zoldo sziasztok egy olyan gondom van etz 250 el ha ráadom a tompított vagy hosszú fényt leáll amoci.De csak akkor ha a töltés lámpa kigyullad vagyis alacsony fordulatnál. Töltés van új forgórész fesz szabi is új szénkefékis akku is újak.Magasabb fordulaton tökéletesen működik minden. Ha van valakinek ötlete várnám. sziaszto előre is kösz. Zoldo
Üdv, nálam akkor volt ilyen gond, amikor a hengerfej bordája elvágta a gyújtókábelt. (rossz helyen volt elvezetve)
Akkor (épp úton) beszigeteltem és ráhúztam vmi fém gyűrűt...azóta is úgy van. :) Bár lassan már a gyűrűt is elvágja a hengerfej..haha :D
Szóval érdemes megnézni a vezetékelést, gyertyapipa-gyújtókábel-trafó.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Urak!

Aki a hátsó féklámpa kapcsolóval szív ne tegye... :lol:

Egyszerű a megoldás: arra a tengelyre ami a fékkulcsot mozgatja acélból tegyetek a hurkot, és a kiálló rész úgy hajlítsátok, hogy elérje a kapcsoló kivezetését. Szóval amikor rálépsz a fékre, akkor nekinyomja az érintkező kivezetésének az acélt. Lényegében ugyanaz mint belül csak ezt kb fél perc beállítani. és sose mászik el. Nekem a simón így van megoldva.

Csináltam egy képet róla:

Kép

Kicsit retkes... :oops: :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Új szénkefe, lehet nem érintkezik rendesen? :-k
zoldo
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.10.03. 09:08
MZ-d típusa: etz250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zoldo »

zoldo sziasztok egy olyan gondom van etz 250 el ha ráadom a tompított vagy hosszú fényt leáll amoci.De csak akkor ha a töltés lámpa kigyullad vagyis alacsony fordulatnál. Töltés van új forgórész fesz szabi is új szénkefékis akku is újak.Magasabb fordulaton tökéletesen működik minden. Ha van valakinek ötlete várnám. sziaszto előre is kösz. Zoldo
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Jeami írta:Sziasztok! Tegnap nagy nehezen összeállt a gép csak a hátsó féklámpa kapcsoló beállítása mászott el..tegnap este forgattam de valahogy mindig égett...ha meg beállt és épp rögzítettem volna megint bekapcsolt.. mi a helyes beállítása ennek? :|
Szedd ki az egészet,nézd meg hogy működik és látni fogod mi a teendő.Ha minden része megvan a féklámpakapcsolónak akkor azzal semmi gond nincs hosszú évekig.Csak megfelelően be kell állitani és a csavaroknak funkcionálniuk kell.Ennyi.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: conus »

Jeami írta:Sziasztok! Tegnap nagy nehezen összeállt a gép csak a hátsó féklámpa kapcsoló beállítása mászott el..tegnap este forgattam de valahogy mindig égett...ha meg beállt és épp rögzítettem volna megint bekapcsolt.. mi a helyes beállítása ennek? :|
akkor azon a réz érintkezőn kell hajlítani óvatosan :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

Jeamy: Rakat sz_r az a féklámpakapcsoló nálam is a hátsó féknél (bár elsőfékemen is ilyen van és az ott jó). Egy ideje készülök megcsinálni csúszókapcsolósra.
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Jeami »

Sziasztok! Tegnap nagy nehezen összeállt a gép csak a hátsó féklámpa kapcsoló beállítása mászott el..tegnap este forgattam de valahogy mindig égett...ha meg beállt és épp rögzítettem volna megint bekapcsolt.. mi a helyes beállítása ennek? :|
Motor, őrület
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Hát akkor ez már eleve gyanúsan olcsó volt a maga 2500 ft-ával.Szerintem neked eleve rosszat adtak el azért volt ilyen olcsó. :-k Viszont alényeg hogy jó lett végre a töltésed. \:D/
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Nandor »

zsakfos írta:Hát nem tudom.Lehet nem egyről beszélünk.A mofakernél,ami köztudottan az olcsóbb boltok közé sorolandó,a 6V-os Magyar fesszabályzó 4270 ft.Szerintem azok nem olyan rosszak.http://mofaker.hu/?termek_id=30040

Na én ugyanezt vettem legutoljára 2500ft-ért és hamar be is szart. De lehet, hogy kifogtam egy hétfői gyártásut. :D :D :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Hát nem tudom.Lehet nem egyről beszélünk.A mofakernél,ami köztudottan az olcsóbb boltok közé sorolandó,a 6V-os Magyar fesszabályzó 4270 ft.Szerintem azok nem olyan rosszak.http://mofaker.hu/?termek_id=30040
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Nandor »

zsakfos írta: Nekem meg amig 6V-os volt a /1-em,akkor a mechanikus eredeti volt szar és amikor a boltban vettem a fekete dobozos elektronikus fesszabot a töltésem jó lett és egészen addig ilyen volt amig át nem épitettem a motort 12V-ra.Sőt amikor eladtam a fesszabot, az aki aki megvette,utána jelezte hogy nála is tökéletesen működik.Szóval nem lehet 1 esetből tanulságokat levonni.Elég fura hogy nálad 3 is tönkrement,mig sok embernél nagyon jól működik ez a fajta fesszab.A lényeg viszont hogy végre jó lett a töltésed,mindegy hogyan és milyen áron. :D :D :D
Részben igazad van mert megkérdeztem egy hozzáértő embert aki azt mondta, hogy ha 60ft-nyi alkatrész helyett 120ft-nyit raktak volna bele akkor akár még jó is lenne /persze ezt nem kell szó szerint érteni/. Régebben valóban jók voltak ezek az elektromosak /akkor még 5e-ért/ viszont elözönlötte a boltokat ez a 2500ft körüli ami viszont szar és gyakran olyan helyről származik ahol az MZ-ről még csak nem is hallottak. Az egyik például valamelyik távol keleti országból van, :!: már nem emlékszem hogy honnan de ha valakit érdekel akkor holnap megnézem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: z25z »

Ekecs írta:z25z
ha rossz a hézag:nehezen indul,gyenge a szikra,nincs erő.Szóval szutyok,na.
ez rendben van csak a kerdes nem erre vonatkozott :twisted:
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Nandor írta:Sziasztok

Sikerült szereznem egy eredeti mechanikus fesz. szabályzót. Felraktam úgy fellelt állapotban és rögtön megszűntek a töltés problémáim amikkel már márciustól szívok. A tanúság csak annyi, hogy ez idő alatt három elektronikus szabályzót vettem és mindegyik rövid időn belül tönkrement.
Azt tanácsolom mindenkinek, hogy messziről kerülje el a boltokban kapható 6v-os fekete dobozos /bár az egyik kék volt :D / 2500ft-os szabályzót, és vagy mechanikusat szerezzen vagy vegyen egy jó minőségű lehetőleg ismerős által készített elektronikusat.

Viszont lenne egy kérdésem is, még pedig az hogy hogyan lehet állítani a 6v-os mechanikuson valamint hogy kell karbantartani?
Nekem meg amig 6V-os volt a /1-em,akkor a mechanikus eredeti volt szar és amikor a boltban vettem a fekete dobozos elektronikus fesszabot a töltésem jó lett és egészen addig ilyen volt amig át nem épitettem a motort 12V-ra.Sőt amikor eladtam a fesszabot, az aki aki megvette,utána jelezte hogy nála is tökéletesen működik.Szóval nem lehet 1 esetből tanulságokat levonni.Elég fura hogy nálad 3 is tönkrement,mig sok embernél nagyon jól működik ez a fajta fesszab.A lényeg viszont hogy végre jó lett a töltésed,mindegy hogyan és milyen áron. :D :D :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Ekecs
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2008.07.07. 19:29
MZ-d típusa: ES 125/1
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Ekecs »

z25z
ha rossz a hézag:nehezen indul,gyenge a szikra,nincs erő.Szóval szutyok,na.
...végül is ketten maradnak:isten és a bor.
Avatar
Ekecs
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2008.07.07. 19:29
MZ-d típusa: ES 125/1
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Ekecs »

Nandor
Addig tartod karban,míg be nem szerelted :)
Ha így jó,nem kell piszkálni,a prespán-papír meglegyen a búrában.
Viszont ha szét kell húznod egyszer a dinamót,utána búra le,és a mozgó érintkezőt
kézzel 2-3x érintkeztesd az állóhoz,így rendezed a remanens mágnesességét.
Nálam örökös mint a nyomorúság.
...végül is ketten maradnak:isten és a bor.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: z25z »

regebben volt mar rola szo, de sztem meg a nagyon regi forumon, mert itt nem talalom, hogy mi a hatasa a megszakitohezagnak, van valaki aki emlekszik ra es leirna?
valami olyasmi remlik, hogy nagyobb hezag eseten kevesebb ideje van toltodni? a trafonak es az a szikra erosseget is befolyasolja vagy hogy is van ez? :roll:
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Sziasztok

Sikerült szereznem egy eredeti mechanikus fesz. szabályzót. Felraktam úgy fellelt állapotban és rögtön megszűntek a töltés problémáim amikkel már márciustól szívok. A tanúság csak annyi, hogy ez idő alatt három elektronikus szabályzót vettem és mindegyik rövid időn belül tönkrement.
Azt tanácsolom mindenkinek, hogy messziről kerülje el a boltokban kapható 6v-os fekete dobozos /bár az egyik kék volt :D / 2500ft-os szabályzót, és vagy mechanikusat szerezzen vagy vegyen egy jó minőségű lehetőleg ismerős által készített elektronikusat.

Viszont lenne egy kérdésem is, még pedig az hogy hogyan lehet állítani a 6v-os mechanikuson valamint hogy kell karbantartani?
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

Na tényleg ám!

Ez - és remélem jól értelmezem - olyan hogy pl. a H4 búrámban be vagyon írva hogy H4 60/55W (plusz 24V rendszer esetére is volt egy adat..).Tehát csak ezt a típusú és ilyen teljesítményű izzót használhatom adott fesz. rendszeren. Tiszta sor. Ennyi. Közel sem azt mondja ki hogy a járművemen csakis a gyári kiépítésnek megfelelő világító herkentyűt használhatok.
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 42 vendég