Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

sub-ee írta:
Szia

Jónak kell lennie, van már többeknek is ez az újfajta gyújtása és elégedettek vele nagyon.

Most hogy így írod, hogy megszakítóval is volt ilyen problémád, nem lehet, hogy a generátor forgórészed van elrakva? Küldd ma el a telefonszámod és megbeszéljük telefonon, hogy mi a teendő ezesetben. Illetve mennyire eltoltan adja a szikrát.

Üdv.: Sub-ee

Persze én tudom,hogy jó a gyújtás, és azt is,hogy az én gépemmel van probléma,csak nem jövök rá,hogy mi az. Esetleg ha lesz időd akkor megoldhatjuk skype+webkammal is.Úgy legalább látod is és nem vakon segítesz.Legalább is szerintem úgy egyszerűbb.

Annyira már nem sürgős, nekem hétvége is oké.

Nagyon köszönöm,hogy ilyen segítőkész vagy! Rendes tőled/tőletek!
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

xxgabikaxx írta:Sziasztok!

A minap rendeltem subee-töl Hall gyújtást a 125 ETZ-mre. A szerkezettel semmi gond nincs.bekötöttem és ad szikrát,minden rendben. Nagyon igényesen meg van csinálva az egész cucc,le a kalappal.

Viszont az istenért sem tudom beállítani. Valamiért mindig az alsó holtponton vagy ahhoz közel ad szikrát,akár hova tologatom az alaplapipanelt. Videót is készítettem,hogy hogyan van feltéve,szerintem a beszereléssel nincs semmi probléma: http://youtu.be/wstFWWwO50A

Sajnos csak indikátor óra áll rendelkezésemre,bár elvileg azzal is be lehetne lőni.

Emlékszem,régen már volt ilyen gondom a régi megszakítós gyújtásomnál.Ugyan úgy alul adta a szikrát.Akkor azt javasoltátok,hogy a megszakítót ami állítja pici csavar, azzal fullra toljam közel a bütyökhöz,akkor működött.

Nem nagyon szeretném mókolni ezt a gyújtást mert tényleg faxányosan össze van rakva.Remélem máshol van a probléma.

Hasznos tanácsokat előre is köszönöm!
Szia

Jónak kell lennie, van már többeknek is ez az újfajta gyújtása és elégedettek vele nagyon.

Most hogy így írod, hogy megszakítóval is volt ilyen problémád, nem lehet, hogy a generátor forgórészed van elrakva? Küldd ma el a telefonszámod és megbeszéljük telefonon, hogy mi a teendő ezesetben. Illetve mennyire eltoltan adja a szikrát.

Üdv.: Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat és a segítségeket!!

Mivel nem itthon van a paripa ezért max holnap vagy hétvégén tudom ezeket megnézni.

Szétkapom és mindenről részletes videót/képet készítek. Úgy talán többet tudtok segíteni. :)

(Gondoltam arra is,hogy talán amikor főtengelyt csináltattam meg,ott ronthattak el valamit,de szerintem azt csak egyféleképpen lehet összenyomatni :) )


Ezért szeretem ezt a klubbot,tele van segítőkész emberekkel. Tervezem,hogy talán idén már részt tudok venni a Bakonytúrán.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Tényleg ott a videó. :shock: 8-[
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

MrDok írta:Én nem értek a villanyhoz, de ha már megszakítóval is ilyen volt, akkor talán a forgórész/főtengely környékén kéne keresni a hibát! Gondolom valamelyik pozicionáló nincs a helyén, vagy rossz helyen van............
- ez idáig rendben is volna, csak azt nem tudom miért nekem címezted? Én nem kérdeztem semmit.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Gyula-bá írta:
xxgabikaxx írta:DE van rajta egy led,mármint a dobozon.Az alapján próbáltam beállítani. ( a kis doboz az aksi tetején van)
- bocs, nem vettem észre, továbbra is csak azt tudom javasolni, hogy kérdezd a gyártót.
Én nem értek a villanyhoz, de ha már megszakítóval is ilyen volt, akkor talán a forgórész/főtengely környékén kéne keresni a hibát! Gondolom valamelyik pozicionáló nincs a helyén, vagy rossz helyen van............
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Gabi.
Szereld le a generátor forgórészt, és nézd meg nincs e mókolás a pozícionáló horonnyal, v. a főtengelyen a stift környékén.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

xxgabikaxx írta:DE van rajta egy led,mármint a dobozon.Az alapján próbáltam beállítani. ( a kis doboz az aksi tetején van)
- bocs, nem vettem észre, továbbra is csak azt tudom javasolni, hogy kérdezd a gyártót.
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Gyula-bá írta:
xxgabikaxx írta:istenért sem tudom beállítani. Valamiért mindig az alsó holtponton vagy ahhoz közel ad szikrát,akár hova tologatom az alaplapipanelt.
- nem tudom mi van elszúrva mert ellentétben ezzel : http://jawa.5mp.eu/web.php?a=jawa&o=MiAOPBfM37 az általad vásárolt gyújtás nem tartalmaz beállító LED-et, műszer nélkül nem lehet megmondani, hogy mikor kapcsol a Hall jeladó, kérdezd a gyártót.
DE van rajta egy led,mármint a dobozon.Az alapján próbáltam beállítani. ( a kis doboz az aksi tetején van)
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

KILL3R etz írta:De amúgy miféle videó?
- második bekezdés vége, figyelj jobban :lol: :lol:
xxgabikaxx írta:Viszont az istenért sem tudom beállítani. Valamiért mindig az alsó holtponton vagy ahhoz közel ad szikrát,akár hova tologatom az alaplapipanelt. Videót is készítettem,hogy hogyan van feltéve,szerintem a beszereléssel nincs semmi probléma: http://youtu.be/wstFWWwO50A
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Jó szemed van ha ezt videóról megmondod... :twisted:

De amúgy miféle videó? :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

KILL3R etz írta:Vagy a generátorod van 180fokkal elforgatva feltéve, és ezért rossz helyen van a pozícionáló stift,
- nekem ugyan nincs Mz-m, de a videón úgy látom, hogy a generátor nincs elforgatva, ha mégis javítsatok ki.
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

xxgabikaxx írta:istenért sem tudom beállítani. Valamiért mindig az alsó holtponton vagy ahhoz közel ad szikrát,akár hova tologatom az alaplapipanelt.
- nem tudom mi van elszúrva mert ellentétben ezzel : http://jawa.5mp.eu/web.php?a=jawa&o=MiAOPBfM37 az általad vásárolt gyújtás nem tartalmaz beállító LED-et, műszer nélkül nem lehet megmondani, hogy mikor kapcsol a Hall jeladó, kérdezd a gyártót.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Vagy a generátorod van 180fokkal elforgatva feltéve, és ezért rossz helyen van a pozícionáló stift, vagy fordítva van benne a mágnes a gyújtás forgórészében. (Nem a mágneses tér megszűnésekor gyújt, hanem annak létrejöttekor)
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Sziasztok!

A minap rendeltem subee-töl Hall gyújtást a 125 ETZ-mre. A szerkezettel semmi gond nincs.bekötöttem és ad szikrát,minden rendben. Nagyon igényesen meg van csinálva az egész cucc,le a kalappal.

Viszont az istenért sem tudom beállítani. Valamiért mindig az alsó holtponton vagy ahhoz közel ad szikrát,akár hova tologatom az alaplapipanelt. Videót is készítettem,hogy hogyan van feltéve,szerintem a beszereléssel nincs semmi probléma: http://youtu.be/wstFWWwO50A

Sajnos csak indikátor óra áll rendelkezésemre,bár elvileg azzal is be lehetne lőni.

Emlékszem,régen már volt ilyen gondom a régi megszakítós gyújtásomnál.Ugyan úgy alul adta a szikrát.Akkor azt javasoltátok,hogy a megszakítót ami állítja pici csavar, azzal fullra toljam közel a bütyökhöz,akkor működött.

Nem nagyon szeretném mókolni ezt a gyújtást mert tényleg faxányosan össze van rakva.Remélem máshol van a probléma.

Hasznos tanácsokat előre is köszönöm!
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

allllli írta:Kérdéls, ha nem piros, hanem fehér (meleg fehér) superflux ledet teszek bele, az jó? Nem üt át nagyon a fehér? Szerintem nem, de várnám más véleményét is!
- szerintem nem érdemes kísérletezni a fehér fényű LED-ekkel, létezik nagy fényerejű vörös, narancs,stb. LED is és semmivel sem drágább mint a fehér fényű. I Segítség a : http://jawa.5mp.eu/web.php?a=jawa&o=M9ESxlapyg oldalon.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

allllli írta:Segítsetek!

Hol mérjem a feszültséget, ha beállítom a fesszabályzót?
A 61 és D- vezetékek között 14,4 V-nál nem lesz nagyobb a fesz. Viszont így beállítva az akksinál csak 13 V a max fesz.
Ha meg az akksinál mérve állítom be a 14,4 V-ot, akkor a 61 és D- között már 16 V-nál jár.
DF és D- között mindkét esetben kb. 7-9V mérhető.
Jól van ez így?

Na sok helyre új sarukat tettem, diódahidat, biztosítéktáblát pici drótkefével megsúroltam (a csatlakozásokat), normálisan bekötöttem a kábeleket rajz alapján, mert egy csomó minden nem oda volt kötve ahova kellene, felcserélve, direktbe rákötve stb. A biztik: 3db 16A-es volt benne, de az akksi negatív nem. Kicserléltem őket normális értékekre. Ha jól tudom akksi+(16A),akksi-(16A), indexrelé(4A), DF(2A)
Ezek után már nincs kontakthiba: az akksinál és a diódahíd kimenetén(61) is 14,4 V a feszültség.
Remélem ezután a melegindítási probléma is megszűnik és a 0,4mm-es gyertyahézagot visszaállíthatom 0,6-ra. (kénytelen voltam kisebbre venni, mert melegen 0,6 mm-nél nem volt elégséges a szikra és nem indult be. 0,4-re állítva viszont bármikor indult, de így beköpi a gyertyát, nem öntisztuló.)
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

szili83 írta:Sziasztok!
LED-esítésen töröm a fejemet. A hátsó lámpa lenne a célpont. A tropyn nem is gond, mivel amúgy is kicsi a fényereje.

Kérdéls, ha nem piros, hanem fehér (meleg fehér) superflux ledet teszek bele, az jó? Nem üt át nagyon a fehér? Szerintem nem, de várnám más véleményét is!

Szerintem se látszana annyira a piros búra alatt, hogy fehér ledek világítanak. De próbáld ki h leveszed a búrát és alávilágítasz egy ledes elemlámpával.
Avatar
szili83
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.08.14. 06:51
MZ-d típusa: MZ ES125/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szili83 »

Sziasztok!
LED-esítésen töröm a fejemet. A hátsó lámpa lenne a célpont. A tropyn nem is gond, mivel amúgy is kicsi a fényereje.

Kérdéls, ha nem piros, hanem fehér (meleg fehér) superflux ledet teszek bele, az jó? Nem üt át nagyon a fehér? Szerintem nem, de várnám más véleményét is!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

ETZ sajna nem műxik akksi nélkül. Ha veszel a lehető legnagyobb amperszámút vedd ami befér a helyére, meg persze amire tellik. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
szabolcsurasag
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.03.31. 13:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szabolcsurasag »

Sziasztok!
Kezdő vagyok MZ ügyben, meg mindenféle bütykölési ügyben. Olyan kérdésem lenne, hogy van egy ETZ 125ösöm de nincs benne aksi, el lehet indítani azt anélkül is, vagy szerezzek be egyet mindenképp? Szerintem 12v-os a járgány, mert az első fényszóróra az van írva
Köszi.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Igen próbáltam,2-vel de nem volt jó mondjuk az egyik az sztem rossz mert a másik motoron se jó, de ahogy írtam mechanikussal meg ezt csinálja, :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
atesz155
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.08.16. 18:25
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: atesz155 »

Andrá$ írta:
hell írta:Ha nem dobod ki akkor sem lesz baj az 100% nekem évek óta bent van az elektronikussal és semmi baj nincs belőle... :twisted:
De nekem az elektronikussal ki sem alszik a töltés lámpa,
akkor ott valami nagyon el van kötve, vagy rossz a fesz.szabályzó. Próbáltad már másik elektromossal is?
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

hell írta:Én az etz kolegának irtam!
Jah bocsi azért nem értettem kicsit :oops:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Én az etz kolegának irtam!
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

hell írta:Ha nem dobod ki akkor sem lesz baj az 100% nekem évek óta bent van az elektronikussal és semmi baj nincs belőle... :twisted:
De nekem az elektronikussal ki sem alszik a töltés lámpa,
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Ha nem dobod ki akkor sem lesz baj az 100% nekem évek óta bent van az elektronikussal és semmi baj nincs belőle... :twisted:
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sziasztok,Kellene egy kis segítség mert tanácstalan vagyok,TS 150-esel megint töltés gondok, át lett nézve minden meg ugye régebben állórész szénkefe csere stb... de megint nem jó már 2 db teljesen más elektronikus fesszabályzót kipróbáltam de nem lett jó, az egyiket a másik motoron azon se működött, majd visszatettem a régi mechanikusat, van hogy elindítom és nem alszik ki a töltés lámpa,ha angyobb gázt húzok akkor se ellenben ha elengedem a gázt (nincs rajta alapjárat) a lefulladás határán kb kialszik a lámpa utána gázt adok mentem vele kipróbáltam nem égett de ha kihúztaom kicsit tovább úgy redesen pl 3.-ba gondolt egyet és megint égett majd le lassítottam nem adtam nagy gázt és megint elaludt,de van hogy elindítom egyből kialszik vagy hogy több idő kell neki,ha nem ég a lámpa a töltés kb 6,2-6,7V között van baloldali alsó "fülön" állítotam odébb nem is keveset de nem ment 7V fölé így se a töltés.Most már csinált olyat, hogy alacsony fordulaton állóhelybe (nem égett a töltésellenörző lámpa) és mintha ki k hagyott volna a gyújtás pedig a lámpa nem égett van hogy meg is állt.
Nincs ötletem mitől lehet :roll: már idegesítő de nagyon. ](*,)
valakinek valami ötlete? :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
kudlaty2007
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2012.12.25. 01:33
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 83'
Tartózkodási hely: Poland - Kraków - Rymanów Zdrój

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kudlaty2007 »

MZ ETZ - Voltomierz, Woltmeter, Woltmérő | Part 2/2

http://www.youtube.com/watch?v=CRdhV-Dww3U
http://www.bikepics.com/pictures/2441505/
http://www.bikepics.com/pictures/2448787/
https://www.youtube.com/user/kudlaty2007

I use google translator: Polish - Hungarian

Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. Polak, Węgier, dwa bratanki i do szabli i do szklanki
atesz155
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.08.16. 18:25
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: atesz155 »

allllli írta:Mire való az ülés alatt az egyenirányító környékén az a kondenzátornak tűnő kondenzátor? :) a motor elektromos kapcsolási rajzában miért nincs benne?
Benne van a kapcsolási rajzban, és a zavar szűrés a feladata.
Ha már elektromos fesz. szabályzód van, akkor nyugodtan kidobhatod a kukába :)
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

allllli írta:a motor elektromos kapcsolási rajzában miért nincs benne?
- benne van, lásd Szocimotorosokk/Friss letöltések/148. old(?).
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Arra gondolsz ami a ős feszabhoz volt ami a szikrázás menteítésért volt ott? Vagy valami ilyesmit mondott a Szabi annó! :twisted: :) Ha elektronikus feszab van akkor nem szükséges én bennehagytam elfér....
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

Mire való az ülés alatt az egyenirányító környékén az a kondenzátornak tűnő kondenzátor? :) a motor elektromos kapcsolási rajzában miért nincs benne?
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

MrDok írta:
allllli írta:Épp most fogom vinni műszakira a motort és addig nincs kedvem szétkapni, úgyh jó ha az akksinál mérve állítom be a 14,4 V-ot? Csak nem okoz semmit a 61-es pont magasabb feszültsége, végülis eddig is úgy jártam.
Szerintem egyszerűb bazt a pár darab sarut megigazítani mint a fesszabot átállítani, aztán vissza..............
De te tudod. :wink:

Az a baj, hogy már leszedtem minden sarut, megtisztogattam, összébnyomtam, kontaktsprével befújtam és visszaraktam+biztosítékokat is és ennek ellenére valahol gebasz van... ezért írtam h a műszakiig nem babrálok vele mert tuti szétszedném és mindent aprólékosan rajz alapján visszaraknám.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

allllli írta:Épp most fogom vinni műszakira a motort és addig nincs kedvem szétkapni, úgyh jó ha az akksinál mérve állítom be a 14,4 V-ot? Csak nem okoz semmit a 61-es pont magasabb feszültsége, végülis eddig is úgy jártam.
Szerintem egyszerűb bazt a pár darab sarut megigazítani mint a fesszabot átállítani, aztán vissza..............
De te tudod. :wink:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

Épp most fogom vinni műszakira a motort és addig nincs kedvem szétkapni, úgyh jó ha az akksinál mérve állítom be a 14,4 V-ot? Csak nem okoz semmit a 61-es pont magasabb feszültsége, végülis eddig is úgy jártam.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

Gyula-bá írta:
allllli írta:A 61 és D- vezetékek között 14,4 V-nál nem lesz nagyobb a fesz. Viszont így beállítva az akksinál csak 13 V a max fesz.
Ha meg az akksinál mérve állítom be a 14,4 V-ot, akkor a 61 és D- között már 16 V-nál jár.
- a dióda híd kimenetén (61? , nem tudom) és az akku pluszon ugyanazt a 14,4 V-ot kell mérned, ha nem akkor a vezetékezésben érintkezési hiba van.

ettől féletem... :?
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

allllli írta:A 61 és D- vezetékek között 14,4 V-nál nem lesz nagyobb a fesz. Viszont így beállítva az akksinál csak 13 V a max fesz.
Ha meg az akksinál mérve állítom be a 14,4 V-ot, akkor a 61 és D- között már 16 V-nál jár.
- a dióda híd kimenetén (61? , nem tudom) és az akku pluszon ugyanazt a 14,4 V-ot kell mérned, ha nem akkor a vezetékezésben érintkezési hiba van.
atesz155
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.08.16. 18:25
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: atesz155 »

Jó a gyertyakép :)

Kép
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

Segítsetek!

Hol mérjem a feszültséget, ha beállítom a fesszabályzót?
A 61 és D- vezetékek között 14,4 V-nál nem lesz nagyobb a fesz. Viszont így beállítva az akksinál csak 13 V a max fesz.
Ha meg az akksinál mérve állítom be a 14,4 V-ot, akkor a 61 és D- között már 16 V-nál jár.
DF és D- között mindkét esetben kb. 7-9V mérhető.
Jól van ez így?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Így van, kidobni nem szabad. Sose lehet tudni hova kelhet még... :)
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

pempelli írta:akkor kuka
- dehogy kuka, UAZ csapásmérőbe és egyéb ócskavasakba ez való. :mrgreen:
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: pempelli »

hell írta:Olyan valami én ahol láttam 175 - 225 volt irva szóval ja olyan valami az...
akkor kuka
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Olyan valami én ahol láttam 175 - 225 volt irva szóval ja olyan valami az...
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: pempelli »

gabsic írta:
pempelli írta:Srácok kezembe akadt 5 db gyertya ezek milyen gyertyák és a hőértékük mi lehet
SUPER SPARK PLUGS
Kép

Kép

Kép
Google a barátod! ;)
"flash point fp12 spark plug"-ra az első találat ez a táblázat:
http://www.flashpoint-direct.co.uk/scrc.htm
Egyébként nekünk is van ilyen márkájú gyertyánk, még szoc időből maradt gyertyák közt, tehát vagy kispókhoz, vagy Robi52-es kapához lett véve :)
Kerestem de nem találtam,hőértéke mennyi lehet?200 ?
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: gabsic »

pempelli írta:Srácok kezembe akadt 5 db gyertya ezek milyen gyertyák és a hőértékük mi lehet
SUPER SPARK PLUGS
Kép

Kép

Kép
Google a barátod! ;)
"flash point fp12 spark plug"-ra az első találat ez a táblázat:
http://www.flashpoint-direct.co.uk/scrc.htm
Egyébként nekünk is van ilyen márkájú gyertyánk, még szoc időből maradt gyertyák közt, tehát vagy kispókhoz, vagy Robi52-es kapához lett véve :)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Nekünk is van itthon valahol összefutottam ilyennel a multkorában majd megnézem(ha előkerül ebben az életben még) azon hátha van valami irva... :D

Vagy van ilyesmit találtam:

http://www.mesebelivandor.eoldal.hu/fen ... jpg.-.html

Talán ha jól látom ez az NGK B6HS megfelelője. Ha meg rosszul láttam majd kiigazítanak... :D
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Lóri írta:Pempelli!

Ilyen gyertyát legutoljára UAZ csapásmérőben láttam a honvédségnél, nem is olyan régen.(Ott dolgozom). Hőértékét tekintve fogalmam sincs milyenek, bár lehet az Mz-be nem tenném bele... Bár ki tudja...
Pedig valami Angol gyertya az van a dobozán.
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Pempelli!

Ilyen gyertyát legutoljára UAZ csapásmérőben láttam a honvédségnél, nem is olyan régen.(Ott dolgozom). Hőértékét tekintve fogalmam sincs milyenek, bár lehet az Mz-be nem tenném bele... Bár ki tudja...
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Guliverkli
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.04.02. 11:44
MZ-d típusa: TS 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Guliverkli »

Kösz a választ! Tényleg kicsit hosszúak a vezetékek, erre nem is gondoltam. Majd kicsit visszább húzom őket, remélem úgy jó lesz. Gyújtás egyébként gyári van rajta.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég