Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Andrá$ írta:Sziasztok, a 6V halogén égőm már meg van, a bontóval is beszéltem 1000Ft db-ja a bontott trabant lámpának, már csak az lenne a kérdésem hogy jobbos vagy balost hozzak? :roll: mert ugye valamivel más abba a kettő hogy az útra máshogy szórja a fényt a 2 :roll: vagy az teljesen mind1 MZ-re hogy jobbos vagy balos? :roll:
Az tök egyforma,csak a beállítás miatt szórja másképp.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sziasztok, a 6V halogén égőm már meg van, a bontóval is beszéltem 1000Ft db-ja a bontott trabant lámpának, már csak az lenne a kérdésem hogy jobbos vagy balost hozzak? :roll: mert ugye valamivel más abba a kettő hogy az útra máshogy szórja a fényt a 2 :roll: vagy az teljesen mind1 MZ-re hogy jobbos vagy balos? :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Az előgyújtást pedig 2.8-ra állítsd. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Brembo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.02.20. 16:16
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Orosháza

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Brembo »

Köszi! Holnap csere! ;-)
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Brembo!
Én a trafóra gyanakszom! 8)
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
Avatar
torgo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.10.10. 19:52
MZ-d típusa: MZ ES 125 Trophy1968
Tartózkodási hely: Fejér megye Mór

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: torgo »

Gexxx írta:
torgo írta:Helló!
Lenne egy kis gondom töltéssel, már kicseréltem mindent de hiába,kondit cseréltem így 2 órát tudok motorozni hogy nem merül le az aksi.Belehet állítani hogy többet tőlcsön vagy az akummlátorommal van a gond mert nem 12Ah-s hanem 4.
töltéshiba
- dinamóhiba
- feszszabályzó hiba
- vezetékhiba
- kókányolt, rosszul bekötött elektromos vezetékek
- a fentiek kombinációja
Helló!
Köszönöm szépen a segítséget a probléma megoldódott.Vezeték és bekötési hiba volt a gond.
Avatar
Brembo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.02.20. 16:16
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Orosháza

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Brembo »

Sziasztok!

Nem rég csatlakoztam a klubhoz. Régi álmom valósítottam meg, vettem egy MZ-t. Talán a következő MZ túrán én is részt vehetek.
Ez egy ETZ 125 moci, amit most próbálok beállítani.
Nemrég cseréltem benne főtengelycsapágyat, mert a régi annyira lógott benne, hogy a megszakítóhézag hol volt, hol nem.
Most már szépen pöfög...egy darabig.
Az a helyzet, hogy hiába a holtpont előtt 2mm megszakítónyitás, új kondi, új gyertya, tiszta karbi, a moci egy pár perc járatás után bedadog, szaggat. Felpörgetem, de olyan, mintha a gyújtás kihagyna, majd leáll és lő egyet a kipufogó. Nem tudom mihez kezdjek vele. Volna valakinek ötlete?
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

torgo írta:Helló!
Lenne egy kis gondom töltéssel, már kicseréltem mindent de hiába,kondit cseréltem így 2 órát tudok motorozni hogy nem merül le az aksi.Belehet állítani hogy többet tőlcsön vagy az akummlátorommal van a gond mert nem 12Ah-s hanem 4.
töltéshiba
- dinamóhiba
- feszszabályzó hiba
- vezetékhiba
- kókányolt, rosszul bekötött elektromos vezetékek
- a fentiek kombinációja
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Avatar
torgo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.10.10. 19:52
MZ-d típusa: MZ ES 125 Trophy1968
Tartózkodási hely: Fejér megye Mór

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: torgo »

Helló!
Lenne egy kis gondom töltéssel, már kicseréltem mindent de hiába,kondit cseréltem így 2 órát tudok motorozni hogy nem merül le az aksi.Belehet állítani hogy többet tőlcsön vagy az akummlátorommal van a gond mert nem 12Ah-s hanem 4.
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

jura györgy írta:sziasztok azt hogy eszi a gyújtótrafókat mit kell vagy érdemes megnézni? (megszakitós 12v ETZ) üdv. juragy
Túl nagy feszültség megy a trafóra, avagy állandó zárlat miatt átég a trafó belseje. (Felforrósodik)

Szerintem.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok azt hogy eszi a gyújtótrafókat mit kell vagy érdemes megnézni? (megszakitós 12v ETZ) üdv. juragy
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Troster »

Nekem is csak a rozsdás Isolátor vált be, sőt nekem van egy beszállítóm is, egy 84 éves bácsi, aki anno motorosboltban is dolgozott, és soha nem szeretett üres kistáskával hazajönni a munkából :D
Örült 100 forintért veszem tőle, de tényleg nekem sincs gondom a gyertyára, inkább vettem tőle egy nagyobb tételt, nehogy a végén még elfogyjon... 8)
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

István79 írta:
Alfa írta:BR8HSA van benne már lassan egy éve, azt is elfelejtettem h gyertyám van, és csak kb kétszerese az ára a legolcsóbb N14Cnek.

Nekem a TS 125 ben még a gyári 31éves isolátor gyertya van és még most is tökéletes. Csak a mai hulladék világban ilyet már nem gyártanak :cry: Volt egy rózsaszin bakony gyertyám,15éve találtam kajak rozsdásan,két hétig áztattam gázolajban mire használni tudtam,azóta már több mint 100 motorban teljesített nálam.( több haver is meg akarta venni 1-5eft közt,de sajnos Bécs-ben ott hagytam a simson túrán)
Hát ez a rohadt fogyasztói társadalom :D ! Nem kell nekik a tartós áru ezért kénytelenek a gyártók mindent eldobhatósra és egyszer használatosra készíteni :twisted:
István79
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.02.07. 19:01
MZ-d típusa: MZ TS 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: István79 »

Alfa írta:BR8HSA van benne már lassan egy éve, azt is elfelejtettem h gyertyám van, és csak kb kétszerese az ára a legolcsóbb N14Cnek.

Nekem a TS 125 ben még a gyári 31éves isolátor gyertya van és még most is tökéletes. Csak a mai hulladék világban ilyet már nem gyártanak :cry: Volt egy rózsaszin bakony gyertyám,15éve találtam kajak rozsdásan,két hétig áztattam gázolajban mire használni tudtam,azóta már több mint 100 motorban teljesített nálam.( több haver is meg akarta venni 1-5eft közt,de sajnos Bécs-ben ott hagytam a simson túrán)
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Alfa »

BR8HSA van benne már lassan egy éve, azt is elfelejtettem h gyertyám van, és csak kb kétszerese az ára a legolcsóbb N14Cnek.
István79
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.02.07. 19:01
MZ-d típusa: MZ TS 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: István79 »

z25z írta:ha egy nap alatt szarra ment 2 brisk 1500???? ert akkor ott valami mas baj is lesz...de persze mindenkinek szive joga mennyit kolt ra, ha van ravalo, akkor tedd es majd varjuk, a tapasztalatokat....
Nem, mert más gyertyákkal tökéletes.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: z25z »

ha egy nap alatt szarra ment 2 brisk 1500???? ert akkor ott valami mas baj is lesz...de persze mindenkinek szive joga mennyit kolt ra, ha van ravalo, akkor tedd es majd varjuk, a tapasztalatokat....
István79
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.02.07. 19:01
MZ-d típusa: MZ TS 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: István79 »

István79 írta:
z25z írta:Szemelyes tapasztalat? Van szerinted olyan elvetemult aki ilyet hasznal? :twisted: Akkor mar 290 ert egy N14C a maradek 5000-et meg beletankolom. Sztem tok felesleges ilyen kurva draga gyertyat beletenni, nem hiszem, hogy eszreveheto kulonbseg lenne, max. hogy tovabb birja. De hogy teljesitmenynovekedest meg uzemanyagcsokkenest eredmenyez afelol nagy ketsegeim vannak. :-k
Ha 2-3évet kibírna tökéletesen megérné.Az se jobb ha havonta veszek valami gagyit 800-1000ft-ért. Valamelyik nap vettem két brisket (1500ft) még aznap el is dobáltam mind a kettőt .
A teljesítmény növekedés és a fogyasztás abszolút nem érdekel.
István79
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.02.07. 19:01
MZ-d típusa: MZ TS 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: István79 »

z25z írta:Szemelyes tapasztalat? Van szerinted olyan elvetemult aki ilyet hasznal? :twisted: Akkor mar 290 ert egy N14C a maradek 5000-et meg beletankolom. Sztem tok felesleges ilyen kurva draga gyertyat beletenni, nem hiszem, hogy eszreveheto kulonbseg lenne, max. hogy tovabb birja. De hogy teljesitmenynovekedest meg uzemanyagcsokkenest eredmenyez afelol nagy ketsegeim vannak. :-k
Ha 2-3évet kibírna tökéletesen megérné.Az se jobb ha havonta veszek valami gagyit 800-1000ft-ért. Valamelyik nap vettem két brisket (1500ft) még aznap el is dobáltam mind a kettőt .
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: pempelli »

z25z írta:Szemelyes tapasztalat? Van szerinted olyan elvetemult aki ilyet hasznal? :twisted: Akkor mar 290 ert egy N14C a maradek 5000-et meg beletankolom. Sztem tok felesleges ilyen kurva draga gyertyat beletenni, nem hiszem, hogy eszreveheto kulonbseg lenne, max. hogy tovabb birja. De hogy teljesitmenynovekedest meg uzemanyagcsokkenest eredmenyez afelol nagy ketsegeim vannak. :-k
Hol veszel te 290-ért N14C?
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: z25z »

Szemelyes tapasztalat? Van szerinted olyan elvetemult aki ilyet hasznal? :twisted: Akkor mar 290 ert egy N14C a maradek 5000-et meg beletankolom. Sztem tok felesleges ilyen kurva draga gyertyat beletenni, nem hiszem, hogy eszreveheto kulonbseg lenne, max. hogy tovabb birja. De hogy teljesitmenynovekedest meg uzemanyagcsokkenest eredmenyez afelol nagy ketsegeim vannak. :-k
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

István79 írta:Használ valaki NGK BR8HIX gyertyát? Érdemes megvenni 4-5eft ért (a katalógusban nagyon jókat írnak róla) De érdekelne személyes tapasztalat.
Én nem mertem ilyen drága gyertyát venni bele nehogy megsértődjön! :twisted: :D
A 900Ft b8hs birja benne rendesen! :D
István79
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.02.07. 19:01
MZ-d típusa: MZ TS 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: István79 »

Használ valaki NGK BR8HIX gyertyát? Érdemes megvenni 4-5eft ért (a katalógusban nagyon jókat írnak róla) De érdekelne személyes tapasztalat.
Török Laci
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.07.27. 17:30
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Török Laci »

gabsic írta:
Török Laci írta:Üdv.
A kérdésem az lenne, hogy a Ts-nek és az Etz-nek megegyezik-e a gyújtáskapcsolójuk? Tegnap a kezembe tartottam két kapcsolót ami egyformán nézett ki, de nem egyezik a saruk száma. Az egyik fajta kapcsolón mindegyik állásnál volt saru sőt három saru két "kivezetásű volt. A másik egy saruval keveseb volt és itt szimpla saruk voltak a két "kivezetésűek helyett'.
A kevesebb sarus volt az ETZ.
ETZ-re jó a TS kapcsoló, fordítva már nem egészen. Illetve jó fordítva is, csak a "betolásos" állás nem fog működni, vagyis az a pozíció, amikor akksi nélkül tolással indul a TS. Az ETZ kapcsolókban ez a fokozat nincs bekötve.
Köszi mostmár legalább tudom hogy nem egyeznek.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Török Laci írta:Üdv.
A kérdésem az lenne, hogy a Ts-nek és az Etz-nek megegyezik-e a gyújtáskapcsolójuk? Tegnap a kezembe tartottam két kapcsolót ami egyformán nézett ki, de nem egyezik a saruk száma. Az egyik fajta kapcsolón mindegyik állásnál volt saru sőt három saru két "kivezetásű volt. A másik egy saruval keveseb volt és itt szimpla saruk voltak a két "kivezetésűek helyett'.
A kevesebb sarus volt az ETZ.
ETZ-re jó a TS kapcsoló, fordítva már nem egészen. Illetve jó fordítva is, csak a "betolásos" állás nem fog működni, vagyis az a pozíció, amikor akksi nélkül tolással indul a TS. Az ETZ kapcsolókban ez a fokozat nincs bekötve.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Török Laci
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.07.27. 17:30
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Török Laci »

Üdv.
A kérdésem az lenne, hogy a Ts-nek és az Etz-nek megegyezik-e a gyújtáskapcsolójuk? Tegnap a kezembe tartottam két kapcsolót ami egyformán nézett ki, de nem egyezik a saruk száma. Az egyik fajta kapcsolón mindegyik állásnál volt saru sőt három saru két "kivezetásű volt. A másik egy saruval keveseb volt és itt szimpla saruk voltak a két "kivezetésűek helyett'.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Ma be is szereztem az égőt Futártól 2db-ot akartam erre persze hogy csak 1 volt.. :? :roll: már csak a foncsor kell :)
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Szerintem nem lesz jó a vetített kép mindenféle átalakítóval... Vakítani is fogsz, meg te se fogsz látni... :?
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Üdv! Most láttam új IFA foncsort 1500 Ft-ért, ehhez viszonyítva vegyél bontottat!
A foncsorba bele lehet rakni átalakítóval, és olyan izzó is van ami halogén, de a régi foglalatba illik.......
A foncsorok állítólag nem szeretik, az enyémben is volt ilyen, de nem észleltem károsodást.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

elvileg bele lehet rakni vele, csak lehet hogy ugye a foncsor nem bírja, meg hát az üveg mások veri a fényt mint a halogén üveg sztem ebben van a lényeg de javítsatok ki, :roll:
én futárnál néztem 6V-os 35/35W-os halogén égőt
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

Andrá$ írta:
Troster írta:Én már elosztogattam ingyen azt a félzsáknyit ami volt, ha egy ezresnél többet kér érte az már rablás! :D
Akkor későn szóltam,nekem pont nem jutott :( :) hát én is 1000Ft környékére gondoltam. :roll:
Az eredeti foncsorba a halogén átalakítóval nem lehet belerakni a hologén izzót? Az átalakító 100ft.
Én most készülök a ts-be így belerakni a halogén izzót. Vagy a 35/35w-os halogén tönkreteszi a normál izzós foncsort?
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Troster írta:Én már elosztogattam ingyen azt a félzsáknyit ami volt, ha egy ezresnél többet kér érte az már rablás! :D
Akkor későn szóltam,nekem pont nem jutott :( :) hát én is 1000Ft környékére gondoltam. :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Troster »

Én már elosztogattam ingyen azt a félzsáknyit ami volt, ha egy ezresnél többet kér érte az már rablás! :D
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Troster írta:86 utáni trabi foncsort keress, az már H4.Ez az előtti.Amúgy gyárilag jöttek ki Pal lámpákkal, a csehekkel kóperáltak, de még Ruhla-ban csökkentett példányszámban gyártottak hazait is, végülis mindegy, mindkettő minőségileg ugyanolyan jó.
Szóval akkor ez nem jó, :? oké köszi ezt nem is tudtam akkor bontóba kerítek egy trabi foncsort amibe H4 van írva, nem lehet olyan drága :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Troster »

86 utáni trabi foncsort keress, az már H4.Ez az előtti.Amúgy gyárilag jöttek ki Pal lámpákkal, a csehekkel kóperáltak, de még Ruhla-ban csökkentett példányszámban gyártottak hazait is, végülis mindegy, mindkettő minőségileg ugyanolyan jó.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

van egy ugyanilyen lámpám azon jó a foncsor nincs baja, meg ez nem műszakis motorra lesz :D de köszi az infót a műszakisnál majd figyelek erre :D :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Andrá$ írta:Sziasztok. Nemrég volt téma, hogy TS-be 6V-os halogén égőt hogy kel hozzá trabi vagy más foncsor, egy trabantos ismerősömnek volt 2 trabija is a minap kaptam tőle egy "trabant foncsort" ami szerintem nem éppen az "Made in Czechoslovakia" felirattal és nincs benne semmi H4 felirat se csak más számok de a benne lévő égők 12V-osak, egy utángyártott trabant fényszóró lenne? :roll: .
Nemtudom ezzel az égővel jól működne a 6V 35/35W P45T halogén égő? :roll:
mert a héten hoznak 2 db ilyen égőt,
Szia! Nem akarok beleugatni, mert nem tudok hozzászólni a kérdésedhez, csak mondom, hogy a foncsorom hasonló állapotú volt és műszakin előírták a cserét, mert hogy nem tükröz rendesen... Nem találom már azt a lapot, de mindegy is, nem okoskodni akarok, csak mondom, hogy tudj róla, hogy van ilyen is.
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sziasztok. Nemrég volt téma, hogy TS-be 6V-os halogén égőt hogy kel hozzá trabi vagy más foncsor, egy trabantos ismerősömnek volt 2 trabija is a minap kaptam tőle egy "trabant foncsort" ami szerintem nem éppen az "Made in Czechoslovakia" felirattal és nincs benne semmi H4 felirat se csak más számok de a benne lévő égők 12V-osak, egy utángyártott trabant fényszóró lenne? :roll: .
Nemtudom ezzel az égővel jól működne a 6V 35/35W P45T halogén égő? :roll:
mert a héten hoznak 2 db ilyen égőt,

Előre is köszi a segítséget
Kép

Kép


Kép


Kép
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Főleg, ha egy pék az eladó a járműboltban. Márpedig manapság általában mindenki azt csinálja, amihez NEM ért.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

hali köszi az infót próbáltam 0,7 de ennyivel durrogott mint egy puska igaz azóta már 2x cseréltem trafót , a boltba meg azt mondták hogy gyárilag 0,4 van megadva üdv. juragy
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dénes »

0.6 "gyárilag".
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok csak azt szeretném meg tudni 250 esetében mennyi a gyertya elektróda hézagja ? jó a 0,4-0,5 ?üdv. juragy
István79
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.02.07. 19:01
MZ-d típusa: MZ TS 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: István79 »

Dargo írta:Üdv.

Van valakinek valamilyen tapasztalata a színezett üvegű index izzóval kapcsolatban? Jobban látható? Műszaki vizsgán kivágnak miatta?


Köszönöm a hozzászólásokat.

Ha az átlátszó búrában benne van az európa szabvány E betű jele akkor elfogadott. Az ízzót külön nem nézik meg.(mert gondolom átlátszó búrát szeretnél felrakni sárga ízzóval)
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: bela700 »

Dargo írta:Üdv.

Van valakinek valamilyen tapasztalata a színezett üvegű index izzóval kapcsolatban? Jobban látható? Műszaki vizsgán kivágnak miatta?


Köszönöm a hozzászólásokat.
Ha sárga az index búrád akkor nincs értelme a színes izzónak.Ha logikusan gondolkodsz, ha egy normál égő üvegjét megfestik valamilyen festékkel,akkor annak ha nem is sokkal de valamelyest csökken a fényereje a festék miatt.Ha meg fehér a búrád akkor úgyis csak színes izzót rakhatsz bele.A legtöbb mostani személyautóban is sárga izzók vannak de ott tükörrel erősítik a fényerőt.Ha erősíteni szeretnéd a fényerőt akkor béleld ki az index belsejét alufóliával vagy fújd ki krómfestékkel.Az valamennyit segít.
Dargo
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:35
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dargo »

Üdv.

Van valakinek valamilyen tapasztalata a színezett üvegű index izzóval kapcsolatban? Jobban látható? Műszaki vizsgán kivágnak miatta?


Köszönöm a hozzászólásokat.
Széles utat...


Üdv. Dárgo
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Troster írta:Zsakfos mindenesetre tanulságos az eseted, én is ipari rendszerrel mérek, ha van rá lehetőségem a cégtől megfújni :D
Amit észrevettem, hogy minden Lada töltésvisszajelző tökéletes! Ha csak körülbelüli értékre van szükség, vagy megszokja az ember a beosztását akkor tökéletes műszer!Végül is mechanikus... :lol:
Már régóta akarok magamnak egy ilyen töltésmérőt,úgyhogy most hogy szóbakerült már gugliztam is és találtam is orosz töltésjelzőt forgalmazókat.Nem Lada,hanem Mtz.
Szerintem rendelek is egyet magamnak. :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Troster »

Zsakfos mindenesetre tanulságos az eseted, én is ipari rendszerrel mérek, ha van rá lehetőségem a cégtől megfújni :D
Amit észrevettem, hogy minden Lada töltésvisszajelző tökéletes! Ha csak körülbelüli értékre van szükség, vagy megszokja az ember a beosztását akkor tökéletes műszer!Végül is mechanikus... :lol:
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Alfa »

kiszsebi írta:
Dargo írta: ...
Elkötés. Nézz meg egy kapcsolási rajzot, akkor kiderül.
Én arra tippelek hogy a refi visszajelző van elkötve az egyik index szállal. Indexbe a zöldfekete és a fehérfekete megy, refibe a kék és az óratokon testel, a világítás meg asszem a feketefehér és a test (barna mindenhol a test), de ebben nem vagyok biztos, mert nálam lila :mrgreen:

izzótartó foglalat meg minden motorosboltban kapható, Bp-n legalábbis.
István79
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.02.07. 19:01
MZ-d típusa: MZ TS 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: István79 »

Dargo írta:Helló

A kilóméter órámba szeretnék izzótartó foglalatot venni. Tudja valaki hogy hol lehet ilyet venni???

Kép


Köszi a segítséget
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 31540.html
Dargo
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:35
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dargo »

kiszsebi írta:
Dargo írta:Helló
Korszerűsíteni akartam a kilóméter órám, de közben bosszantó problémát okoztam magamnak. Az index visszajelző csak az egyik irányba hajlandó villogni. Mi okozza ezt a fajta jelenséget? És hogyan lehet orvosolni?


Köszi a hozzászólásokat
Elkötés. Nézz meg egy kapcsolási rajzot, akkor kiderül.
Sajnos nem elkötés, hanem valami tönkrement de csak sejtem hogy az izzó foglalat lehet. Arra lennék kíváncsi hogy van e valakinek ilyen jellegű tapasztalata.
Széles utat...


Üdv. Dárgo
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég