Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

MrDok írta:
dkari írta:

Az igazság hogy saját hibámból volt. #-o Már a motor összerakásánál felcseréltem a kettöt. A gond az volt hogy a megszakitós gyujtás simán működött igy is. Ezért fel se tünt hogy valami nem stimmel.
Dupla gyújtást tettél a mocira? 2 gyertyával?
Szimpla gyujtás van rajt. A trafón lévő két vezetéket cseréltem véletlen össze. Az 1-es re raktam a 15-ös ét és forditva.
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

revlimit írta:
dkari írta: remélem ez az amire gondoltál! lemezből alakitottam ki a gyári mintályára. a gond hogy bekötésnél fel lett cserélve a trafó 15-ös és 1-es csatlakozása :oops: amit az optos jeladó nem vett jó néven. most a Müller Szabi javitja. Aztán ujra megpróbáljuk... :shock:
Kép

Kép
Szia! Nekem is van kis TS 150 és ugyanez a Subee-féle gyula van hozzá, csak még pont ez a része hiányzik, szóval nagy köszi a képekért. Te a megszakítóbütyökből mennyit szedtél le, mert tapasztalatom szerint ha abból nem esztergányozok le akkor nem megy rá a kisdekli? Már úgy pöfögtetném a kicsit, pedig most vettem egy VFR400-at, ami egy állat, de az MZ-k nem mennek sehova ha zsíroskenyéren élek ebben a hónapban, akkor se. :D
Szia! Az igazság hogy én nem használtam fel a megszakitó bügyköt hanem egy csavar anya szerü darabbal helyettesitettem aminek az átmérőjét bereszeltem akkorára mint a bügyök eleje. A bevágást az éknek ugyanugy bereszeltem, és még mielőtt leszereltem volna a megszakitós bügyköt összejelöltem hogy az ék bemarás és a bügyök legmagasabb (0) része ugyanugy essen mint a gyárinál. Ez a darab 24mm-es hosszra.
Kép
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: DrV »

LED h4 izzónak a fénye milyen? ETZbe működne, szépen megvilágítaná az utat?

Gyetya alá kell alátét? Anélkül mennyit bírna a gyertya/motor? Arra már rájöttem, hogy nagyobb sűrítése lenne,de azt nem tudom, hogy mit szólna hozzá a motor. Egy ideig mindent kibír...
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
revlimit
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2008.04.15. 15:35
MZ-d típusa: TS 150 75'
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: revlimit »

dkari írta:
Alfa írta:Kíváncsi vagyok az optós konzol megoldásra, majd dobhatnál pár képet :)
remélem ez az amire gondoltál! lemezből alakitottam ki a gyári mintályára. a gond hogy bekötésnél fel lett cserélve a trafó 15-ös és 1-es csatlakozása :oops: amit az optos jeladó nem vett jó néven. most a Müller Szabi javitja. Aztán ujra megpróbáljuk... :shock:
Kép

Kép
Szia! Nekem is van kis TS 150 és ugyanez a Subee-féle gyula van hozzá, csak még pont ez a része hiányzik, szóval nagy köszi a képekért. Te a megszakítóbütyökből mennyit szedtél le, mert tapasztalatom szerint ha abból nem esztergányozok le akkor nem megy rá a kisdekli? Már úgy pöfögtetném a kicsit, pedig most vettem egy VFR400-at, ami egy állat, de az MZ-k nem mennek sehova ha zsíroskenyéren élek ebben a hónapban, akkor se. :D
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: young boys »

csikin írta:Na kb ilyen helyzetbe állítsd be és jó lesz:


Kép

Kép


Köszönöm a segítséget!
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

Na kb ilyen helyzetbe állítsd be és jó lesz:


Kép

Kép
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: young boys »

csikin írta:young boys:
Eredetileg van olyan a forgórészen...
Az enyémen még csak nyoma sincs...
Én meg voltam olyan ökör hogy nem jelöltem össze őket...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

young boys:
Eredetileg van olyan a forgórészen...
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: young boys »

Kellene egy kis segítség...
A megszakító bütyöknek hogyan kell állnia a felsőholtponthoz képest hogy ne hátra felé induljon a gépem?
Eddig 5-ből 3-szor hátra felé indult el...

Hogy miért nincs tájoló csap a generátor forgórészén...
Üdv YB
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

dkari írta:
MrDok írta:Igen, ez gond lehet! Sub-ee szépen elássa a számozást a műgyanta alá, nekem is sokáig tartott mire kitaláltam. Az oldalán néztem egy jeladót azon látszott a számozás, az alapján kötöttem be.


Az igazság hogy saját hibámból volt. #-o Már a motor összerakásánál felcseréltem a kettöt. A gond az volt hogy a megszakitós gyujtás simán működött igy is. Ezért fel se tünt hogy valami nem stimmel.
Dupla gyújtást tettél a mocira? 2 gyertyával?
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

Igen, ez gond lehet! Sub-ee szépen elássa a számozást a műgyanta alá, nekem is sokáig tartott mire kitaláltam. Az oldalán néztem egy jeladót azon látszott a számozás, az alapján kötöttem be.[/quote]



Az igazság hogy saját hibámból volt. #-o Már a motor összerakásánál felcseréltem a kettöt. A gond az volt hogy a megszakitós gyujtás simán működött igy is. Ezért fel se tünt hogy valami nem stimmel.
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

Alfa írta:Érdekes megoldás, ezek szerint te nem is egy sima megszakító alaplapot használtál, hanem az egészet megcsináltad lemezből? Mivel vágtad ki? Lézeresnek leadtad a rendelést? Műszaki rajzod esetleg van róla?

Mert én csak simán flex-el tudtam kivágni, alakítani, aztán hozzáilleszteni az alaplaphoz csavarral...
Hali! Én lemezvágo olloval vágtam ki. Azt hiszem 1.5-ös lemez. A megszakitos alaplaprol átjelöltem a lyukakat. Az ovális résznél a szélén kifurtam és türeszelővel kireszeltem az ovális formát. Spontán készült rajz nélkül.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

dkari írta:
Alfa írta:Kíváncsi vagyok az optós konzol megoldásra, majd dobhatnál pár képet :)
remélem ez az amire gondoltál! lemezből alakitottam ki a gyári mintályára. a gond hogy bekötésnél fel lett cserélve a trafó 15-ös és 1-es csatlakozása :oops: amit az optos jeladó nem vett jó néven. most a Müller Szabi javitja. Aztán ujra megpróbáljuk... :shock:
Kép

Kép
Igen, ez gond lehet! Sub-ee szépen elássa a számozást a műgyanta alá, nekem is sokáig tartott mire kitaláltam. Az oldalán néztem egy jeladót azon látszott a számozás, az alapján kötöttem be.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Érdekes megoldás, ezek szerint te nem is egy sima megszakító alaplapot használtál, hanem az egészet megcsináltad lemezből? Mivel vágtad ki? Lézeresnek leadtad a rendelést? Műszaki rajzod esetleg van róla?

Mert én csak simán flex-el tudtam kivágni, alakítani, aztán hozzáilleszteni az alaplaphoz csavarral...
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

Alfa írta:Kíváncsi vagyok az optós konzol megoldásra, majd dobhatnál pár képet :)
remélem ez az amire gondoltál! lemezből alakitottam ki a gyári mintályára. a gond hogy bekötésnél fel lett cserélve a trafó 15-ös és 1-es csatlakozása :oops: amit az optos jeladó nem vett jó néven. most a Müller Szabi javitja. Aztán ujra megpróbáljuk... :shock:
Kép

Kép
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Kíváncsi vagyok az optós konzol megoldásra, majd dobhatnál pár képet :)
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

KEHeS írta:Szevasztok, Üdv MZ-sek!

van pár éve egy 160asra fúrt 125ös TS Mz-m, sose tetszett az elektronikája, mert 6V.
Jólvan, nem törődtem vele, ez egy ilyen konstrukció...
lassan fél éve atomjaira kaptam a motort, amit lehetett felújítottam a gépen, szépítem, pofásítom, egyedivé teszem.
zsír új csatikból meg vezetékekből új kábelkorbácsot csináltam a mz-kékre, és a gyújtást és elektronikát 12V-ra akarom csinálni.
mit javasoltok?
felmegy e a kis Etz első szériás(dobfékes) megszakítós álló és forgórésze a Ts főtengelyre, ill elfér e a gyújtásdekli alatt?
avagy, érdemes e azzal görcsölnöm, h elvileg! ha a forgórészt 12V os akksival töltöm, és a diódahíd is 12V-os rendszerű, akkor az nekem tud e 12Vos gerjesztésre megfelelő váltóáramot adni?

Remélem 1-2 elektronikus zseni tud szolgálni okos ötlettel....
Szia! Nekem is 150-es ts-em van 6v-os. Én azt tervezem vele illetve a cuccok lassan megvannak meglesznek hozzá hogy az indexeket és a hátsólámpát ledesre alakitom. igy ha világitással is megyek az elsőlámpa égő lesz a legnagyobb fogyasztó kb60w és mellette a ledes index meg féklámpa nem terheli agyon. A gyujtást meg optikaira cserélem ami szintén kevesebb áramot fogyaszt mint a megszakitós. A gyujtás 8000ft volt az indexhez és a hátsólámpához a cuccot kit-ben vettem és én rakom össsze az 3000-be került. Mindezt Müller Szabitól van.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

akkor jó :D arra is gondoltam hogy mi van ha egyel nagyobbat veszek 13-asat de azt meg hátha az akksi nem bírja majd feltölteni :roll:
szóval inkább maradok egy márkásabb 11Ah-nál
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: young boys »

Andrá$ írta:Akkumlátor vásárlása előtt állok és érdekelne ,hogy mennyire számít egy Ah? mert ugye a gyári az 12Ah de mindenhol csak 11-s van nekem is ilyen volt benne meg ilyet is szándékozok venni :roll:
Érzékelni nem igen fogod az 1 Ah-t...
A 11 Ah-s kicsit kisebb indító áramot tud leadni de ez ugyebár az MZ-nél nem szempont...
Meg max 5-10 percel hamarabb merül le ha rajta hagyod a világítást :)
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Akkumlátor vásárlása előtt állok és érdekelne ,hogy mennyire számít egy Ah? mert ugye a gyári az 12Ah de mindenhol csak 11-s van nekem is ilyen volt benne meg ilyet is szándékozok venni :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kupi »

Nandor írta:
KEHeS írta: mindenesetre köszönöm, lehet maradok az egyszerűség kedvéért akkor a 6V-nál.
Nekem mindig is jobban tetszett a TS, de nagyon bosszantó tud lenni a 6v-os rendszer és a dobfék.
Mindkettő folyamatos küzdelem. :?
Így igaz de az az érem másik oldala,hogy így még nagyobb a retró"érzés és így eredeti 6 voltosan.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Nandor »

KEHeS írta: mindenesetre köszönöm, lehet maradok az egyszerűség kedvéért akkor a 6V-nál.
Nekem mindig is jobban tetszett a TS, de nagyon bosszantó tud lenni a 6v-os rendszer és a dobfék.
Mindkettő folyamatos küzdelem. :?
KEHeS
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.04.11. 17:56
MZ-d típusa: Mz Ts 125/160

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KEHeS »

kupi írta:
KEHeS írta:Szevasztok, Üdv MZ-sek!

van pár éve egy 160asra fúrt 125ös TS Mz-m, sose tetszett az elektronikája, mert 6V.
Jólvan, nem törődtem vele, ez egy ilyen konstrukció...
lassan fél éve atomjaira kaptam a motort, amit lehetett felújítottam a gépen, szépítem, pofásítom, egyedivé teszem.
zsír új csatikból meg vezetékekből új kábelkorbácsot csináltam a mz-kékre, és a gyújtást és elektronikát 12V-ra akarom csinálni.
mit javasoltok?
felmegy e a kis Etz első szériás(dobfékes) megszakítós álló és forgórésze a Ts főtengelyre, ill elfér e a gyújtásdekli alatt?
avagy, érdemes e azzal görcsölnöm, h elvileg! ha a forgórészt 12V os akksival töltöm, és a diódahíd is 12V-os rendszerű, akkor az nekem tud e 12Vos gerjesztésre megfelelő váltóáramot adni?

Remélem 1-2 elektronikus zseni tud szolgálni okos ötlettel....
Szia bár nem vagyok elektromos zseni"de van pár tíz éve TS MZ-m,én is gondoltam anno ilyenre sajnos nem jó a hír:nem lehet átalakítani 12V ra nem fér bele és nagyon drága is lenne ha úgy veszel mindent.Én letettem róla pedig mindenem meg volt(bontott 125 ETZ kompletten)ha jó a 6V is elég a célnak bár tudom nem a legtökéletesebb és nem is egy atomerőmű"' .

mindenesetre köszönöm, lehet maradok az egyszerűség kedvéért akkor a 6V-nál.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Jó ez a 6V így hogy van így talált ki :D így működött anno is :)
(mondom én..aztán nekem sem tökéletes lehet kéne egy új akksi de nem olcsó.. :roll: )
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kupi »

KEHeS írta:Szevasztok, Üdv MZ-sek!

van pár éve egy 160asra fúrt 125ös TS Mz-m, sose tetszett az elektronikája, mert 6V.
Jólvan, nem törődtem vele, ez egy ilyen konstrukció...
lassan fél éve atomjaira kaptam a motort, amit lehetett felújítottam a gépen, szépítem, pofásítom, egyedivé teszem.
zsír új csatikból meg vezetékekből új kábelkorbácsot csináltam a mz-kékre, és a gyújtást és elektronikát 12V-ra akarom csinálni.
mit javasoltok?
felmegy e a kis Etz első szériás(dobfékes) megszakítós álló és forgórésze a Ts főtengelyre, ill elfér e a gyújtásdekli alatt?
avagy, érdemes e azzal görcsölnöm, h elvileg! ha a forgórészt 12V os akksival töltöm, és a diódahíd is 12V-os rendszerű, akkor az nekem tud e 12Vos gerjesztésre megfelelő váltóáramot adni?

Remélem 1-2 elektronikus zseni tud szolgálni okos ötlettel....
Szia bár nem vagyok elektromos zseni"de van pár tíz éve TS MZ-m,én is gondoltam anno ilyenre sajnos nem jó a hír:nem lehet átalakítani 12V ra nem fér bele és nagyon drága is lenne ha úgy veszel mindent.Én letettem róla pedig mindenem meg volt(bontott 125 ETZ kompletten)ha jó a 6V is elég a célnak bár tudom nem a legtökéletesebb és nem is egy atomerőmű"' .
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: petrvs »

kiszsebi írta:
seagateh írta:...mert a gyújtás a negatívot szakítja meg ha minden igaz
Szerintem nézd meg jobban! Az akku a biztosíték után az ülés alatt le van testelve... Így mit tud megszakítani a gyújtáskapcsoló?
-...hát a pozitívot!
-És mi kell nekünk?
-12 V, lekapcsolt gyújtás mellett, ami eltűnik a gyújtással...
-No és hol találunk ilyet?
- Öööö.... :-k :shock: :idea: hát a gyújtáskapcsoló maga ilyen!! :oops:
- No ugye...
Kép

8-[
(Részlet Petrvs: Két MZ-s beszélget...anekdoták és műszaki megoldások c. könyvéből, Műszaki Könyvkiadó, 2062 ) :mrgreen:
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

seagateh írta:...mert a gyújtás a negatívot szakítja meg ha minden igaz
Szerintem nézd meg jobban! Az akku a biztosíték után az ülés alatt le van testelve... Így mit tud megszakítani a gyújtáskapcsoló?
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
KEHeS
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.04.11. 17:56
MZ-d típusa: Mz Ts 125/160

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KEHeS »

Szevasztok, Üdv MZ-sek!

van pár éve egy 160asra fúrt 125ös TS Mz-m, sose tetszett az elektronikája, mert 6V.
Jólvan, nem törődtem vele, ez egy ilyen konstrukció...
lassan fél éve atomjaira kaptam a motort, amit lehetett felújítottam a gépen, szépítem, pofásítom, egyedivé teszem.
zsír új csatikból meg vezetékekből új kábelkorbácsot csináltam a mz-kékre, és a gyújtást és elektronikát 12V-ra akarom csinálni.
mit javasoltok?
felmegy e a kis Etz első szériás(dobfékes) megszakítós álló és forgórésze a Ts főtengelyre, ill elfér e a gyújtásdekli alatt?
avagy, érdemes e azzal görcsölnöm, h elvileg! ha a forgórészt 12V os akksival töltöm, és a diódahíd is 12V-os rendszerű, akkor az nekem tud e 12Vos gerjesztésre megfelelő váltóáramot adni?

Remélem 1-2 elektronikus zseni tud szolgálni okos ötlettel....
satihr
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.04.09. 20:35
MZ-d típusa: etz 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: satihr »

Hali.vagy külön kapcsoló, vagy nyitó érintkezős relé....
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: seagateh »

Kellene nekem is egy kis segítség srácok beszereltem egy villogó ledet csak hogy lehetne azt megoldani hogy ha leveszem a gyújtást meg mindent akkor villogjon ha ráadom akkor ne? külön kapcsolóval? mert a gyújtás a negatívot szakítja meg ha minden igaz
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: seagateh »

nekem trafós xenon van benne 6000kelvines 35W tökéletesen működik :), a fényszórót lejebb kellett állítanom egy alátét segítségével :D
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
csdani
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2009.07.19. 13:08
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Lábatlan/Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csdani »

Sziasztok!

Valaki próbálta a xenont H4-esbe, és milyen eredménnyel? (Igazi ívkisülésest, trafóval, és nem izzószálas álxenont) Egyből belement a foglalatba? A trafó hova fért el?
Persze nem utolsósorban mibe fájt?
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: young boys »

smate írta:a megszakitónál volt a hiba elkoszosodott és nem érzékelt összezárást és így néha volt szikra néha nem
Na annak örülök hogy sikerült megjavítani...

Én (mivel jó a trafóm, a kábel, és új a pipa) úgy szoktam a gyertyát vizsgálni hogy gyújtás dekli le...gyertyát a pipába...gyújtást rákapcsolom...egy csavarhúzóval imitálom a motor forgását a megszakítónál...ha ez mind jó akkor már csak a gyújtás időpontot kell beállítani(ha jó a megszakító hézag) és brummmm....
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: smate »

a megszakitónál volt a hiba elkoszosodott és nem érzékelt összezárást és így néha volt szikra néha nem
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: smate »

a vezetékből lejebb vágtam, hogy kiérjen a drót része és így szikrázik, de még nem meg
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

smate írta:Helló, akkor minek van baja ha teljesen új gyertyával nincs szikra, de megy át rajta áram ?
Hát a gyertyának! A mai kor csodája! "Veddmegdobdelgyorsanvegyélmásikat" extra delux edition!
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: young boys »

smate írta:a pipában lévő tüske tiszta rozsda, és a vezetékből kb 15 rugásból egyszer jött szikra
Cseréld le őket...
Próba újra ugyan így...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: smate »

a pipában lévő tüske tiszta rozsda, és a vezetékből kb 15 rugásból egyszer jött szikra
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Perec »

A pipában van egy pár kiloohmos zavarszűrő, próbáld 200k-s ellenállásmérésben.
smate írta:a pipát, kábelt multiméterrel megmértem, az érintkezés mérésnél nem sípolt, de ment rajta át áram
Kép
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: smate »

köszi, holnap megnézem
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: young boys »

smate írta:a pipát, kábelt multiméterrel megmértem, az érintkezés mérésnél nem sípolt, de ment rajta át áram

A pipát meg a kábelt hiába méred multiméterrel...
Minimum a szigetelési ellenállás mérő kell hozzá...1500 V-os méréssel...
Vedd le a pipát a kábelt tedd a hengerfelyre de visszintesen...
rúgj rá és ha úgy van szikra akkor már csak 2 hiba lehet...
A pipa vagy a gyertya...
De szerintem a gyertya lesz a ludas...
Nekem decemberben 3 gyertyám ment ki 800 km alatt...volt amelyik csak 75 km-t birt...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: smate »

a pipát, kábelt multiméterrel megmértem, az érintkezés mérésnél nem sípolt, de ment rajta át áram
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: young boys »

smate írta:igazából mikor rárugtam és néztem h van-e szikra egyszer megrázott
Kábel?Gyertyapipa?Engem is rázott már meg rossz gyertya...
A villanynak van egy rossz szokása...Mindig a könnyebbik úton közlekedik...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: smate »

igazából mikor rárugtam és néztem h van-e szikra egyszer megrázott
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: young boys »

smate írta:Helló, akkor minek van baja ha teljesen új gyertyával nincs szikra, de megy át rajta áram ?
A kérdés hogy hol méred...
Ha a meneten akkor a gyertya az kuka...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: smate »

egy párhónapos gyertyával is rossz amivel 1 hete még ment
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

smate írta:Helló, akkor minek van baja ha teljesen új gyertyával nincs szikra, de megy át rajta áram ?
Nézd meg lehet másik gyertyával lesz. Előfordul hogy az uj gyertya is zárlatos.
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: smate »

Helló, akkor minek van baja ha teljesen új gyertyával nincs szikra, de megy át rajta áram ?
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

pviktor írta:Egy gyors kérdésem lenne, Trophy-ra fel lehet rakni a 150-es ETZ tirisztoros gyújtását? Köszönöm.
Szia! Gyújtás ügyben itt érdeklődj:http://sites.google.com/site/muellerele ... lektronika
Nekem az optikai gyujtás 8e volt.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

pviktor írta:Mennyi a piaci ára egy komplett gyári tirisztoros gyújtásnak(ETZ)?
Először is: Üdv!
Ezt lapozd végig:http://sites.google.com/site/muellerele ... lektronika
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 44 vendég