Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
kazstam
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.10.10. 08:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: kazstam »

zsakfos írta:
kazstam írta:
Megnéztem viszont rácsatolt akkutöltővel, és úgy már viszi az indexet bekapcsolt fényszóró mellett. \:D/
Attól függően, hogy milyen töltési fokozattal csinálom, változik a gyorsasága az indexnek. Természetesen begyorsul, ha lekapcsolom a fényszórót. :)
.
Na ez bizonyitja hogy nincs töltésed.Az akku meg már nem bírja önmagában.Ha kiveszed az akkut és feltöltöd rendesen,akkor ugyanúgy működni fog az index tompitottnál is.
A töltésed kell rendberakni,mert így elindulsz a motorral és nem biztos hogy haza is érsz vele.Sőt biztos hogy nem.
Neked is azt tudom javasolni hogy vegyél bontóban egy wartburg fesszabot és azt tedd be.
Köszönöm, rajta leszek az ügyön. :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

kazstam írta:
Megnéztem viszont rácsatolt akkutöltővel, és úgy már viszi az indexet bekapcsolt fényszóró mellett. \:D/
Attól függően, hogy milyen töltési fokozattal csinálom, változik a gyorsasága az indexnek. Természetesen begyorsul, ha lekapcsolom a fényszórót. :)
.
Na ez bizonyitja hogy nincs töltésed.Az akku meg már nem bírja önmagában.Ha kiveszed az akkut és feltöltöd rendesen,akkor ugyanúgy működni fog az index tompitottnál is.
A töltésed kell rendberakni,mert így elindulsz a motorral és nem biztos hogy haza is érsz vele.Sőt biztos hogy nem.
Neked is azt tudom javasolni hogy vegyél bontóban egy wartburg fesszabot és azt tedd be.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az ETZ 250, és a katonai ETZ 250 vezetékelésben megegyezik?

Köszi


Lóri
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
titok1
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.05.07. 19:59
MZ-d típusa: Mz Ts-125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: titok1 »

Ja tényleg ez nem a te motorod.
Én akkor is biztos kicserélném,ha esetleg kiderül hogy mégsem az a rossz.Csak nyer vele.
Szerintem egy ilyen elektronikus fesszab ezerszerte megbízhatóbb és pont azoknak való,akik nem akarnak karbantartani egy fesszabot :)
Mint pld én :)
Na meg akkor legfeljebb lesz egy tartalék fesszabja,ha mégsem az a rossz,az úgysem árt ha van nem?
Nem egy nagy pénz szerintem.Nekem bontóba 4-500 ft-ért adták.

ui:nekem mindkettő Mz-ben az van és tuti jók :)[/quote]

Ma újra ránéztem, fesz.szabályozó csere, az most már jó, de a gerjesztés ellenőrzése, amikor is a generátor DF kivezetése adná a testet, a próbalámpa másik oldalán pozitív lenne, semmi eredményt nem kaptam. amikor a forgórész szénkefe futófelületéhez tartottam a testet, akkor sem világított. Ez normális? mivel tudnám a gerjesztés működőképességét biztosan lepróbálni?
kazstam
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.10.10. 08:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: kazstam »

zsakfos írta:kazstam!

Ezt írtad:
Megmértem, álló motor indítás előtt az akku kb. 12,2 V. Bekapcsolt fényszóró és index mellett már csak 11,6 V-ra csökkent.
Beindítottam, index fel, ahogy írtam is, utána fényszóró. Stabilan 11,4 V körül állt.


Az első mondatodra mondtam azt hogy azok az értékek jók.Töltés nélkül álló motornál ez normálisnak mondható.
A második mondatodra a válasz viszont az hogy nincs töltésed.
Ettől még működnie kellene az indexnek szerintem,bár még sosem próbáltam mekkora az a minimum feszültség,amin még elmegy az index,de véleményem szerint 11V felett működnie kellene.
Ettől függetlenül az egész baj forrása a töltés hiánya lehet.
Próbálj ki egy olyat ha van normális akkutöltőd,hogy így a motoron bekötve csatlakoztasd a töltőt az akkura és úgy nézd meg álló motornál hogy megy e együtt az index és a tompitott.
Milyen indexreléd van,Gyári?
Üdv!

Igen, kicsit tömören fogalmaztam, sajnálom, hogy nem sikerült elsőre leírni jól. :?

Megnéztem viszont rácsatolt akkutöltővel, és úgy már viszi az indexet bekapcsolt fényszóró mellett. \:D/
Attól függően, hogy milyen töltési fokozattal csinálom, változik a gyorsasága az indexnek. Természetesen begyorsul, ha lekapcsolom a fényszórót. :)
Ez után levettem az ülést, és láttam, hogy a magyar elektronikus fesz. szabályzó van rajta.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

kazstam!

Ezt írtad:
Megmértem, álló motor indítás előtt az akku kb. 12,2 V. Bekapcsolt fényszóró és index mellett már csak 11,6 V-ra csökkent.
Beindítottam, index fel, ahogy írtam is, utána fényszóró. Stabilan 11,4 V körül állt.


Az első mondatodra mondtam azt hogy azok az értékek jók.Töltés nélkül álló motornál ez normálisnak mondható.
A második mondatodra a válasz viszont az hogy nincs töltésed.
Ettől még működnie kellene az indexnek szerintem,bár még sosem próbáltam mekkora az a minimum feszültség,amin még elmegy az index,de véleményem szerint 11V felett működnie kellene.
Ettől függetlenül az egész baj forrása a töltés hiánya lehet.
Próbálj ki egy olyat ha van normális akkutöltőd,hogy így a motoron bekötve csatlakoztasd a töltőt az akkura és úgy nézd meg álló motornál hogy megy e együtt az index és a tompitott.
Milyen indexreléd van,Gyári?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

kazstam írta:
Mielőtt kimentem megmérni, azt hittem, hogy 12-14V közötti töltést kell produkálnia. Csodálkoztam is, hogy még csak százados eltérés is alig van miközben alapjáraton jár a motor, hiába túráztattam.
Elnézést.Rosszat mondtam.
NEM JÓK AZ ÉRTÉKEK.
Nincs töltésed.
Ha fordulaton is 12V alatt marad a feszültség,akkor nincs töltés.
Viszont valamit rosszul írtál le vagy én értem félre.
Kizárt dolog hogy a feszültség ne változzon amikor világitást kapcsolsz.
Te azt írod hogy ugyanannyi a feszültség világitás nélkül mint világitással.Ez nem lehet.
Főleg hogy nincs töltésed.
Tuti hogy az akku már merülőfélben van és azért nem megy az index is világitáson.Az már sok neki.

Mérj egyet az akkunál így:
Járó motor-világitás bekapcsolva-index rákapcsolva
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
kazstam
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.10.10. 08:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: kazstam »

zsakfos írta:Akkor nem az a baj.
Ezek az értékek teljesen rendben vannak.
Mielőtt kimentem megmérni, azt hittem, hogy 12-14V közötti töltést kell produkálnia. Csodálkoztam is, hogy még csak százados eltérés is alig van miközben alapjáraton jár a motor, hiába túráztattam.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

titok1 írta:
Rendben, köszönöm a tanácsot. :) Ha sajátról lenne szó, megépíteném a cikk alapján fellelhető elektronikusat, a saját Mz-k (6v) azt kapták meg. Csak nem akarok senkinek ilyesmit csinálni, utána nehogy a köpködés menjen, ha mégse jó. Majd tanácsolom neki a Fesz.Szab. cserét.
Ja tényleg ez nem a te motorod.
Én akkor is biztos kicserélném,ha esetleg kiderül hogy mégsem az a rossz.Csak nyer vele.
Szerintem egy ilyen elektronikus fesszab ezerszerte megbízhatóbb és pont azoknak való,akik nem akarnak karbantartani egy fesszabot :)
Mint pld én :)
Na meg akkor legfeljebb lesz egy tartalék fesszabja,ha mégsem az a rossz,az úgysem árt ha van nem?
Nem egy nagy pénz szerintem.Nekem bontóba 4-500 ft-ért adták.

ui:nekem mindkettő Mz-ben az van és tuti jók :)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
titok1
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.05.07. 19:59
MZ-d típusa: Mz Ts-125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: titok1 »

Nyilvánvaló akkor szerintem hogy az a fesszab szar.
Ha a 61-es pontra pozitivot adunk(mint ahogy a videón is átdugja a piros kábelt),akkor a DF-en is megjelenik a pozitiv,mert belül összeköttetése van a 61 és a DF pontnak a kalapácson keresztül.Ilyenkor a próbalámpa világit ha az egyik vége a DF a másik meg testen van,ahogy a videóban is.
Ha nálad ez nem így van,akkor szar a fesszab.

Vegyél egy Wartburg fesszabot az sokkal megbízhatóbb és örök élet.Atomstabil feszültség és semmi karbantartás igény.
Bontókban érdemes venni egyrészt mert akkor eredetit gyárit kapsz nagy eséllyel,meg olcsó is. :)[/quote]

Rendben, köszönöm a tanácsot. :) Ha sajátról lenne szó, megépíteném a cikk alapján fellelhető elektronikusat, a saját Mz-k (6v) azt kapták meg. Csak nem akarok senkinek ilyesmit csinálni, utána nehogy a köpködés menjen, ha mégse jó. Majd tanácsolom neki a Fesz.Szab. cserét.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

titok1 írta:
1:03:50 aminél nekem semmi fel se villant... (kalapácsokat is hiába nyitottam/zártam.)
Nyilvánvaló akkor szerintem hogy az a fesszab szar.
Ha a 61-es pontra pozitivot adunk(mint ahogy a videón is átdugja a piros kábelt),akkor a DF-en is megjelenik a pozitiv,mert belül összeköttetése van a 61 és a DF pontnak a kalapácson keresztül.Ilyenkor a próbalámpa világit ha az egyik vége a DF a másik meg testen van,ahogy a videóban is.
Ha nálad ez nem így van,akkor szar a fesszab.

Vegyél egy Wartburg fesszabot az sokkal megbízhatóbb és örök élet.Atomstabil feszültség és semmi karbantartás igény.
Bontókban érdemes venni egyrészt mert akkor eredetit gyárit kapsz nagy eséllyel,meg olcsó is. :)



Kép
Kép
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
titok1
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.05.07. 19:59
MZ-d típusa: Mz Ts-125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: titok1 »

zsakfos írta:
titok1 írta:
Elvégeztem a videóban szereplő vizsgálatokat az adott 250-es ETZ-n, minden stimmel, kivéve a DF vizsgálatot. Ha a próbalámpával testre, illetve DF-re csatlakozok (Fesz. szabályozónál) akkor semmi jele áramnak. Ha a visszajelzőre adok pozitívot, illetve a próbalámpával csatlakozok testre, illetve DF-re akkor sincs áram. Esetleg, ha szaggatva adok pozitívat a DF-re külön szálról, fesz.szabályozót kiiktatva, akkor kéne töltésnek lennie? 2 fesz.szabályozóval is próbáltam, mind a kettőnél ugyanezek az eredmények. Válaszokat előre is köszönöm.
A kisfilmen a DF---D+ közé köti a lámpát és akkor kell halványan világitania.
1:03:15


Amúgy én beszereznék egy Wartburg fesszabot,mondjuk bontóból és azzal próbálkoznék.Olcsó és megbízható.
1:03:50 aminél nekem semmi fel se villant... (kalapácsokat is hiába nyitottam/zártam.)
kazstam
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.10.10. 08:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: kazstam »

zsakfos írta:
kazstam írta: Pontosan. Minden állásban megy álló és járó motornál, kivéve ha ég a tompított. Akkor meg se nyikkan.

Mikor mértem a feszültséget járó motor mellett az akku sarkain, akkor teljesen stabil volt a feszültség, még századra is. Nem változott se fel, se le.
Akkor teljesen felesleges indexrelét szerezned.
Ha az lenne hibás,akkor más helyzetben sem menne.

Elméletileg az égvilágon semmi köze nem kellene hogy legyen a tompitott/reflektor-nak az indexhez.
Valami elkötés lehet vagy nem tudom.

Töltés visszajelző meg kap egy pozitovot a gyujtáskapcsolóról 15/54 pont,meg kap egy szálat az egyenirányitó 61-es pontjáról.
Át fogom még nézni akkor kapcs. rajz alapján, mert ez nekem is furcsa, hogy pont ott nem megy.
Annyi miatt gondoltam másik indexrelét, ami elektronikus, hogy nagyobb fordulatnál begyorsul az index. Az elektronikus az kb azonos időintervallummal villogna.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

kazstam írta: Pontosan. Minden állásban megy álló és járó motornál, kivéve ha ég a tompított. Akkor meg se nyikkan.

Mikor mértem a feszültséget járó motor mellett az akku sarkain, akkor teljesen stabil volt a feszültség, még századra is. Nem változott se fel, se le.
Akkor teljesen felesleges indexrelét szerezned.
Ha az lenne hibás,akkor más helyzetben sem menne.

Elméletileg az égvilágon semmi köze nem kellene hogy legyen a tompitott/reflektor-nak az indexhez.
Valami elkötés lehet vagy nem tudom.

Töltés visszajelző meg kap egy pozitovot a gyujtáskapcsolóról 15/54 pont,meg kap egy szálat az egyenirányitó 61-es pontjáról.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

titok1 írta:
Elvégeztem a videóban szereplő vizsgálatokat az adott 250-es ETZ-n, minden stimmel, kivéve a DF vizsgálatot. Ha a próbalámpával testre, illetve DF-re csatlakozok (Fesz. szabályozónál) akkor semmi jele áramnak. Ha a visszajelzőre adok pozitívot, illetve a próbalámpával csatlakozok testre, illetve DF-re akkor sincs áram. Esetleg, ha szaggatva adok pozitívat a DF-re külön szálról, fesz.szabályozót kiiktatva, akkor kéne töltésnek lennie? 2 fesz.szabályozóval is próbáltam, mind a kettőnél ugyanezek az eredmények. Válaszokat előre is köszönöm.
A kisfilmen a DF---D+ közé köti a lámpát és akkor kell halványan világitania.
1:03:15


Amúgy én beszereznék egy Wartburg fesszabot,mondjuk bontóból és azzal próbálkoznék.Olcsó és megbízható.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
kazstam
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.10.10. 08:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: kazstam »

zsakfos írta:Akkor nem az a baj.
Ezek az értékek teljesen rendben vannak.
Érdekes hiba.
Ha jól értettem eddig.
Az indexed minden állásban működik álló és járó motornál is,kivéve ha lámpát kapcsolsz?
Ezt jól értem eddig?
Pontosan. Minden állásban megy álló és járó motornál, kivéve ha ég a tompított. Akkor meg se nyikkan.

Mikor mértem a feszültséget járó motor mellett az akku sarkain, akkor teljesen stabil volt a feszültség, még századra is. Nem változott se fel, se le.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Akkor nem az a baj.
Ezek az értékek teljesen rendben vannak.
Érdekes hiba.

Na mégegyszer:
Az indexed minden állásban működik álló és járó motornál is,kivéve ha lámpát kapcsolsz?
Ezt jól értem eddig?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Ha a visszajelző sem ég én akkor először ott keresgélnék nincs e szakadás valahol a körben.
kazstam
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.10.10. 08:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: kazstam »

zsakfos írta:Szar az akku és szar a töltésed is.
Amikor átkapcsolod világitásra és ráadod az indexet akkor mérj feszültséget az akkunál
Megmértem, álló motor indítás előtt az akku kb. 12,2 V. Bekapcsolt fényszóró és index mellett már csak 11,6 V-ra csökkent.

Beindítottam, index fel, ahogy írtam is, utána fényszóró. Stabilan 11,4 V körül állt.
Még nem nagyon mentem vele, de gondolom előbb utóbb kibukott volna, hogy lemerül az akkumulátor. A töltés visszajelző lámpám nem ég, ellenőrzöm majd hamarosan, hogy miért nem.

Az MZ szerelés Wiki oldalon olvastam az előbb, hogy létezik elektronikus fesszabályzó, ill index relé is. Rövidesen beszerzem őket úgy érzem. :D
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

z25z írta:Az úgy teljesen normális. Egyszerűen van egy fordulatszám, ami alatt a generátorok nem töltenek, majd valamelyik elektronikai szaki megmondja, hogy ez mekkora. A motornál ez látványosabb, mert a főtengelyen van a generátor, az autónál meg általában ékszíjjal/áttétellel hajtott és már alapjáraton forog annyit, hogy töltsön. Vagy valami ilyesmi.

Na ez igazán jó hír, igazából csak pislákol tehát nem ég folyamatosan, és szinte egy mm-t emelve a ford. már nem is pislákol
Etz 150 87'
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: z25z »

Az úgy teljesen normális. Egyszerűen van egy fordulatszám, ami alatt a generátorok nem töltenek, majd valamelyik elektronikai szaki megmondja, hogy ez mekkora. A motornál ez látványosabb, mert a főtengelyen van a generátor, az autónál meg általában ékszíjjal/áttétellel hajtott és már alapjáraton forog annyit, hogy töltsön. Vagy valami ilyesmi.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Üdv,

az mitől van, hogy alapjáraton a töltés lámpa kicsit "hunyorog" de ha egy mm-t mozdítok a gázkaron (emelem a fordulatot) már nem pislákol?
Etz 150 87'
titok1
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.05.07. 19:59
MZ-d típusa: Mz Ts-125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: titok1 »

aronpfabian írta:
titok1 írta:Tisztelt fórumozók! Egyik Mz-Etz-s társam bajba került töltést illetően. Mivel Mz-m van, de csak Ts-ek, minden elektromos dolgot kiviteleztem náluk, így majdhogy csaknem elvárással tekintenek rám, hogy tárjam fel a hibát. Sajnos a generátoros rendszerben nem vagyok annyira jártas. Kontaktokat néztem, próbálgattam, mértem, de eredményre nem tudtam jutni. Valaki nem tudna esetleg egy generátor hibafeltárási procedúrát leírni számomra? Gondolok a 3 fázis (tekercselés) szakadás vizsgálatára, gerjesztés ellenőrzésére, mit hogyan érdemes vizsgálni? E-mailben is szívesen fogadom a segítséget, tényleg fontos lenne. Előre is köszönöm, Üdv, Dénes (email: titok1@freemail.hu)
Az ETZ azért jó mert arról már készült oktatófilm is :) ha nem is érted a német szöveget, amit csinálnak elég szemléletes.
https://www.youtube.com/watch?v=4J70JChZ9e4&t=56m45s
Elvégeztem a videóban szereplő vizsgálatokat az adott 250-es ETZ-n, minden stimmel, kivéve a DF vizsgálatot. Ha a próbalámpával testre, illetve DF-re csatlakozok (Fesz. szabályozónál) akkor semmi jele áramnak. Ha a visszajelzőre adok pozitívot, illetve a próbalámpával csatlakozok testre, illetve DF-re akkor sincs áram. Esetleg, ha szaggatva adok pozitívat a DF-re külön szálról, fesz.szabályozót kiiktatva, akkor kéne töltésnek lennie? 2 fesz.szabályozóval is próbáltam, mind a kettőnél ugyanezek az eredmények. Válaszokat előre is köszönöm.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Szar az akku és szar a töltésed is.
Amikor átkapcsolod világitásra és ráadod az indexet akkor mérj feszültséget az akkunál
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
kazstam
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.10.10. 08:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: kazstam »

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Nem rég vettem egy ETZ 125-t, és a következő problémám van.

Ha áll a motor, az indexet bekapcsolom, akkor működik:
- bekapcsolt gyújtás mellet (nem ég se helyzetjelző, se tompítptt)
- bekapcsolt helyzetjelző mellett

Bekapcsolt tompított fény mellett viszont már nem működik.

Járó motornál szintén lekapcsolt helyzetjelző és világító helyzetjelző mellett működik, felkapcsolt tompított fény mellett viszont már nem.

Van esetleg valakinek ötlete, milyen jellegű probléma lehet?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: Tamás
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

pnlaci írta:
Norbedlee írta:Sziasztok!


Elkészült végre a biztosíték tábla csere! Még DDR volt benne ill. mind a 4db biztosíték 8A-s volt..



Kép
Szépen kivitelezett munka.Gratulálok. :D
Köszi! Illetve mindenkinek aki segített itt a fórumon =D>
Etz 150 87'
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Norbedlee írta:Sziasztok!


Elkészült végre a biztosíték tábla csere! Még DDR volt benne ill. mind a 4db biztosíték 8A-s volt..



Kép
Szépen kivitelezett munka.Gratulálok. :D
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Sziasztok!


Elkészült végre a biztosíték tábla csere! Még DDR volt benne ill. mind a 4db biztosíték 8A-s volt..



Kép
Etz 150 87'
titok1
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.05.07. 19:59
MZ-d típusa: Mz Ts-125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: titok1 »

aronpfabian írta:
titok1 írta:Tisztelt fórumozók! Egyik Mz-Etz-s társam bajba került töltést illetően. Mivel Mz-m van, de csak Ts-ek, minden elektromos dolgot kiviteleztem náluk, így majdhogy csaknem elvárással tekintenek rám, hogy tárjam fel a hibát. Sajnos a generátoros rendszerben nem vagyok annyira jártas. Kontaktokat néztem, próbálgattam, mértem, de eredményre nem tudtam jutni. Valaki nem tudna esetleg egy generátor hibafeltárási procedúrát leírni számomra? Gondolok a 3 fázis (tekercselés) szakadás vizsgálatára, gerjesztés ellenőrzésére, mit hogyan érdemes vizsgálni? E-mailben is szívesen fogadom a segítséget, tényleg fontos lenne. Előre is köszönöm, Üdv, Dénes (email: titok1@freemail.hu)
Az ETZ azért jó mert arról már készült oktatófilm is :) ha nem is érted a német szöveget, amit csinálnak elég szemléletes.
https://www.youtube.com/watch?v=4J70JChZ9e4&t=56m45s
Köszönöm szépen, eddig még nem volt rá szükségem, így nem is láttam. :) Érthető, hogy mit miért csinál, de legalább látom, és nem kezdek el a kivezetések között ellenállást méregetni. :)
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

titok1 írta:Tisztelt fórumozók! Egyik Mz-Etz-s társam bajba került töltést illetően. Mivel Mz-m van, de csak Ts-ek, minden elektromos dolgot kiviteleztem náluk, így majdhogy csaknem elvárással tekintenek rám, hogy tárjam fel a hibát. Sajnos a generátoros rendszerben nem vagyok annyira jártas. Kontaktokat néztem, próbálgattam, mértem, de eredményre nem tudtam jutni. Valaki nem tudna esetleg egy generátor hibafeltárási procedúrát leírni számomra? Gondolok a 3 fázis (tekercselés) szakadás vizsgálatára, gerjesztés ellenőrzésére, mit hogyan érdemes vizsgálni? E-mailben is szívesen fogadom a segítséget, tényleg fontos lenne. Előre is köszönöm, Üdv, Dénes (email: titok1@freemail.hu)
Az ETZ azért jó mert arról már készült oktatófilm is :) ha nem is érted a német szöveget, amit csinálnak elég szemléletes.
https://www.youtube.com/watch?v=4J70JChZ9e4&t=56m45s
titok1
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.05.07. 19:59
MZ-d típusa: Mz Ts-125

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: titok1 »

Tisztelt fórumozók! Egyik Mz-Etz-s társam bajba került töltést illetően. Mivel Mz-m van, de csak Ts-ek, minden elektromos dolgot kiviteleztem náluk, így majdhogy csaknem elvárással tekintenek rám, hogy tárjam fel a hibát. Sajnos a generátoros rendszerben nem vagyok annyira jártas. Kontaktokat néztem, próbálgattam, mértem, de eredményre nem tudtam jutni. Valaki nem tudna esetleg egy generátor hibafeltárási procedúrát leírni számomra? Gondolok a 3 fázis (tekercselés) szakadás vizsgálatára, gerjesztés ellenőrzésére, mit hogyan érdemes vizsgálni? E-mailben is szívesen fogadom a segítséget, tényleg fontos lenne. Előre is köszönöm, Üdv, Dénes (email: titok1@freemail.hu)
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

z25z írta:Uhh, nagyon fasza, köszönöm az infót. Jövök neked egy pár sörrel :-)
Majd a club partin találkozunk,amikor átveszitek az oklevelet. :mrgreen:
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: z25z »

Uhh, nagyon fasza, köszönöm az infót. Jövök neked egy pár sörrel :-)
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

z25z írta:Kicsit körülményes lenne. Netes rendelés volt. A lényeg, hogy úgy néz/ett ki, hogy tönkre ment az aksim. Az FB csoportban írtak dolgokat hogy lehet kideríteni kuka-e vagy sem. Az alapján viszont meg jónak tűnik. Lehet csak egy rossz kontakt miatt nem tudott feltöltődni a motorban...A lényeg hogy beszereztem egy újat, de ha a régi tényleg megúszta akkor nyilván nem kukázom ki, de addig nem is üzemelném be az újat. Fogalmam nincs meddig tárolható üzembe helyezés nélkül. Végül is a boltban is eláll évekig is akár, nem?
Szia Zizi.Na sikerült eljutnom a motoros boltba.Azt mondták amíg nem savazod fel addig akár nyolc-tíz évig is kibírja. Így hát elteheted tartaléknak egy pár évre. :D
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

popitty írta:Nos ezt okuláskén teszem közzé azoknak aki nem tudnák. Sokat küzdöttem a töltéssel. Valaki márkatárs írta, hogy ez az egész egy rendszer. Igaza van. Nos kicseréltem az akkut és minden helyre állt. Lett megfelelő töltésem. Pedig már a döntőt játszottam. Hát ennyit jelent a rossz akku cseréje. Ismét mindenkinek köszönöm a segítségét.
Ezért jó az MZ.Megtornásztatja az ember agyát,de rendesen! :D
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2013.06.22. 21:23
MZ-d típusa: MZ Ts 150
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: popitty »

Nos ezt okuláskén teszem közzé azoknak aki nem tudnák. Sokat küzdöttem a töltéssel. Valaki márkatárs írta, hogy ez az egész egy rendszer. Igaza van. Nos kicseréltem az akkut és minden helyre állt. Lett megfelelő töltésem. Pedig már a döntőt játszottam. Hát ennyit jelent a rossz akku cseréje. Ismét mindenkinek köszönöm a segítségét.
Avatar
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2013.06.22. 21:23
MZ-d típusa: MZ Ts 150
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: popitty »

Még annyit írj meg, hogy az állórészen a g.tekercset levetted vagy rajta van?
rokaazudvaron írta:Lehet előbb meg kéne próbálni kölcsönkérni valakitől egy fesszabot, felszerelni és kipróbálni! Aztán vásárolni! Van aki a "mechanikusra" esküszik, van aki az elektromosra. Én szoptam eleget a régi "mechanikussal", így szereltem be ezt a gedvát, ami jelenleg mükszik. Akku sarukon van mérve a feszültség. Alapjáraton és 4000-es fordulaton!
Kép

Kép

Kép
Avatar
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2013.06.22. 21:23
MZ-d típusa: MZ Ts 150
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: popitty »

Szia!
Nem bírok eredményre jutni ezzel a Szr-ral. Úgy jártam el ahogyan írtad, levettem a tekercset, kontaktávak megöntöztem a sarukat. Mértem egy feszültséget a szénkeféknél az 7,5 V és mértem az akkunál ott meg max 6,9 V. Hoztam egy új feszszabot és a helyzet ugyan ez, sőt az még 6,9 V-ot csak nagyobb fordulaton adott. Na megkockáztattam úja felszereltem a tekercset és mértem a feszkót. A szénkefén 7,5 - 7,8 V fordulat függvényében az akkunál 7,2 - 7, 6 V. Nem tudok mit tenni felszerelem a tekercset. Lesz ami lesz! Ha azonban még megnézhetek valamit ami kihatással lehet a töltésre a tekercs nélkül tedd meg, hogy megírod. Ez lesz a vége. Ha nincs marad a tekercs és a kockázat!
aronpfabian írta:
popitty írta:Ám visszaszereltem az állórészre a tekercset és hopp most vagy ezért vagy másért már egész alacsony fordulaton van töltésem. A dinamó szénkeféinél 7,5 V, az akku saruknál pedig csak 6,9 V és nem megy feljebb nagy fordulaton sem.
Ez a fesz.szab. cserés lesz, túl hamar lekapcsolja a gerjesztést ha csak tekerccsel jó.

Az ellenállástekercs a DF gerjesztőáram kikapcsolásakor közvetlenül a D+-ról ad (kisebb áramú) gerjesztést az állórésznek. Erre szükség van a mechanikus fesz.szab. esetén mert ott nem lehet megoldani a megfelelően gyors ki-be kapcsolást, így 3 állás van: kis fordulaton a DF a +-ra kapcsolva, közepes fordulaton a DF nyelv "lebeg" és az ellenállástekercs ad kisebb gerjesztőáramot, nagy fordulaton a DF testelve így a tekercs árama sem az állórészen át folyik.
Bővebben itt: https://www.youtube.com/watch?v=I4wjw6Do4PU (a 12. percig érdekes, utána az elméletről áttér az MZ-étől eltérő Csepel fesz.szab. konkrét felépítésére)

Az elektronikus fesz.szab. csak ki-be kapcsolja a DF-re a +6V-t, de ezt iszonyat gyorsan tudja megtenni, nincs szükség tekercsen át táplált "köztes" állapotra ami a relé kapcsolási késedelmét hivatott áthidalni, nincs is felkészítve ilyenre az elektronika: nem testeli a DF-et nagy fordulaton, mert a fesz.szab. irányából kaphat(na) csak áramot. Viszont ha fennmarad a tekercs, akkor a (fesz.szab. szempontjából) kikapcsolt állásban is további gerjesztést kap a dinamó, tartós nagy fordulatnál túlterhelődik, leéghet![/quote]
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: z25z »

Szuper, ezt nagyon megköszönném.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

z25z írta:Kicsit körülményes lenne. Netes rendelés volt. A lényeg, hogy úgy néz/ett ki, hogy tönkre ment az aksim. Az FB csoportban írtak dolgokat hogy lehet kideríteni kuka-e vagy sem. Az alapján viszont meg jónak tűnik. Lehet csak egy rossz kontakt miatt nem tudott feltöltődni a motorban...A lényeg hogy beszereztem egy újat, de ha a régi tényleg megúszta akkor nyilván nem kukázom ki, de addig nem is üzemelném be az újat. Fogalmam nincs meddig tárolható üzembe helyezés nélkül. Végül is a boltban is eláll évekig is akár, nem?
Zizi.Holnap beugrok a motorosboltba,úgy is arra járok és megtudakolom neked.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: hell »

Ugyan dehogy is küldjed nyugodtan azt is! Az új az azért csak új... :twisted: :D
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: z25z »

Kicsit körülményes lenne. Netes rendelés volt. A lényeg, hogy úgy néz/ett ki, hogy tönkre ment az aksim. Az FB csoportban írtak dolgokat hogy lehet kideríteni kuka-e vagy sem. Az alapján viszont meg jónak tűnik. Lehet csak egy rossz kontakt miatt nem tudott feltöltődni a motorban...A lényeg hogy beszereztem egy újat, de ha a régi tényleg megúszta akkor nyilván nem kukázom ki, de addig nem is üzemelném be az újat. Fogalmam nincs meddig tárolható üzembe helyezés nélkül. Végül is a boltban is eláll évekig is akár, nem?
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Szerintem kérdezd meg a kereskedőt.Ebbe ő a legilletékesebb.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: z25z »

Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy egy olyan akkut, ami gyári bontatlan csomagolásban van (szárazon töltött, savval feltöltendő) de nincs feltöltve savval, meddig lehet tárolni?
rokaazudvaron
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.09.16. 18:11
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: rokaazudvaron »

Lehet előbb meg kéne próbálni kölcsönkérni valakitől egy fesszabot, felszerelni és kipróbálni! Aztán vásárolni! Van aki a "mechanikusra" esküszik, van aki az elektromosra. Én szoptam eleget a régi "mechanikussal", így szereltem be ezt a gedvát, ami jelenleg mükszik. Akku sarukon van mérve a feszültség. Alapjáraton és 4000-es fordulaton!
Kép

Kép

Kép
Avatar
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2013.06.22. 21:23
MZ-d típusa: MZ Ts 150
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: popitty »

Kösz a segítség! Veszek egy új feszszabot.

aronpfabian írta:
popitty írta:Ám visszaszereltem az állórészre a tekercset és hopp most vagy ezért vagy másért már egész alacsony fordulaton van töltésem. A dinamó szénkeféinél 7,5 V, az akku saruknál pedig csak 6,9 V és nem megy feljebb nagy fordulaton sem.
Ez a fesz.szab. cserés lesz, túl hamar lekapcsolja a gerjesztést ha csak tekerccsel jó.

Az ellenállástekercs a DF gerjesztőáram kikapcsolásakor közvetlenül a D+-ról ad (kisebb áramú) gerjesztést az állórésznek. Erre szükség van a mechanikus fesz.szab. esetén mert ott nem lehet megoldani a megfelelően gyors ki-be kapcsolást, így 3 állás van: kis fordulaton a DF a +-ra kapcsolva, közepes fordulaton a DF nyelv "lebeg" és az ellenállástekercs ad kisebb gerjesztőáramot, nagy fordulaton a DF testelve így a tekercs árama sem az állórészen át folyik.
Bővebben itt: https://www.youtube.com/watch?v=I4wjw6Do4PU (a 12. percig érdekes, utána az elméletről áttér az MZ-étől eltérő Csepel fesz.szab. konkrét felépítésére)

Az elektronikus fesz.szab. csak ki-be kapcsolja a DF-re a +6V-t, de ezt iszonyat gyorsan tudja megtenni, nincs szükség tekercsen át táplált "köztes" állapotra ami a relé kapcsolási késedelmét hivatott áthidalni, nincs is felkészítve ilyenre az elektronika: nem testeli a DF-et nagy fordulaton, mert a fesz.szab. irányából kaphat(na) csak áramot. Viszont ha fennmarad a tekercs, akkor a (fesz.szab. szempontjából) kikapcsolt állásban is további gerjesztést kap a dinamó, tartós nagy fordulatnál túlterhelődik, leéghet![/quote]
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

popitty írta:Ám visszaszereltem az állórészre a tekercset és hopp most vagy ezért vagy másért már egész alacsony fordulaton van töltésem. A dinamó szénkeféinél 7,5 V, az akku saruknál pedig csak 6,9 V és nem megy feljebb nagy fordulaton sem.
[/quote]

Ez a fesz.szab. cserés lesz, túl hamar lekapcsolja a gerjesztést ha csak tekerccsel jó.

Az ellenállástekercs a DF gerjesztőáram kikapcsolásakor közvetlenül a D+-ról ad (kisebb áramú) gerjesztést az állórésznek. Erre szükség van a mechanikus fesz.szab. esetén mert ott nem lehet megoldani a megfelelően gyors ki-be kapcsolást, így 3 állás van: kis fordulaton a DF a +-ra kapcsolva, közepes fordulaton a DF nyelv "lebeg" és az ellenállástekercs ad kisebb gerjesztőáramot, nagy fordulaton a DF testelve így a tekercs árama sem az állórészen át folyik.
Bővebben itt: https://www.youtube.com/watch?v=I4wjw6Do4PU (a 12. percig érdekes, utána az elméletről áttér az MZ-étől eltérő Csepel fesz.szab. konkrét felépítésére)

Az elektronikus fesz.szab. csak ki-be kapcsolja a DF-re a +6V-t, de ezt iszonyat gyorsan tudja megtenni, nincs szükség tekercsen át táplált "köztes" állapotra ami a relé kapcsolási késedelmét hivatott áthidalni, nincs is felkészítve ilyenre az elektronika: nem testeli a DF-et nagy fordulaton, mert a fesz.szab. irányából kaphat(na) csak áramot. Viszont ha fennmarad a tekercs, akkor a (fesz.szab. szempontjából) kikapcsolt állásban is további gerjesztést kap a dinamó, tartós nagy fordulatnál túlterhelődik, leéghet!
Avatar
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2013.06.22. 21:23
MZ-d típusa: MZ Ts 150
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: popitty »

Hali!
Megnéztem a sz.keféket jók. Ám visszaszereltem az állórészre a tekercset és hopp most vagy ezért vagy másért már egész alacsony fordulaton van töltésem. A dinamó szénkeféinél 7,5 V, az akku saruknál pedig csak 6,9 V és nem megy feljebb nagy fordulaton sem.
Te hol mértél 7,2 - 7,5 V-ot a saruknál vagy a szénkeféknél.
A bet.állás egyébként nekem a gyújtáskulcs jobb oldali utolsó állása. Itt a fórumon van egy korábbi fotó is hogy a gy.kapcsoló melyik érintkezője a 61-es. (zsakfos)
rokaazudvaron írta:Először azt nézd már meg, hogy fasza erős-e a szénkefe rugója és kellő erővel nyomja-e a szénkefét neki a csúszógyűrűnek!Ez okozhat töltéscsökkenést elég erőteljesen! Utána a többi...
Ha gyorsan átváltok betolóba működő motornál akkor is leáll, de most már megkeresem azt a 61-es sarut! :)
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Patrik írta:
rokaazudvaron írta:Holnap húzok Pestre, de utána megkapod! Amúgy ugyanez a "márka"!! :)
Kép
Ebből a fajtából sikerült egymás után két rosszat venni,elsőre visszacseréltem másodszor már nem volt pofám egy 1000Ft-os szaron cigánykodni.
Na meg ez se gyári... ugyanolyan kisipari/kínai, esetleg más tákolja :(
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

Ebből a fajtából sikerült egymás után két rosszat venni,elsőre visszacseréltem másodszor már nem volt pofám egy 1000Ft-os szaron cigánykodni.[/quote]
Szerintem meg az a szemét, aki ilyet gyárt, és pénzt kér érte!
Én meg bele szaladtam egy Gyula bácsi féle agyon dícsért megszakító nélküli gyújtásba. Egy évig ment rendesen, utána folyamatosan szívatott.Visszatettem a megszakítót ( természetesen az országú szélén) Azóta megszűnt minden gondom!!!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 80 vendég