Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

Na akkor egy olyanban én is benne vagyok!
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

allllli írta:Egyébként van benne valami, amire tippeltek, hogy a trafó a ludas. Nem is csodálkoznék rajta. Tavaly vettem újonnan. Megszakítós gyújtással használtam. Most februárban jöttem rá, hogy a forgórészem vége el van ferdülve és így imbolyogva jár. Ezért a a 140 fokos előírt zárásszög helyett 320 fokos zárásszöggel dolgozott a trafóm. Ezek után örültem, hogy még egyáltalán működik, de ezek szerint kezdi feladni a harcot. És most talán meg is van a hiba, hogy miért olajos az egész motorom hátulja...mert nem tökéletes a szikra energia és így az égés sem és nem ég el az olaj rendesen. Gondolom én! :D
Kép

Itt meg is kérdezném, hogy milyen trafót javasoltok?
Kisiparit vegyek vagy keressek valahol használt DDR-eset?
Kisipariból Taiwani vagy Magyar vagy....?
Japán kell oda neked is amiről beszéltünk itt nemrég...
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

Egyébként van benne valami, amire tippeltek, hogy a trafó a ludas. Nem is csodálkoznék rajta. Tavaly vettem újonnan. Megszakítós gyújtással használtam. Most februárban jöttem rá, hogy a forgórészem vége el van ferdülve és így imbolyogva jár. Ezért a a 140 fokos előírt zárásszög helyett 320 fokos zárásszöggel dolgozott a trafóm. Ezek után örültem, hogy még egyáltalán működik, de ezek szerint kezdi feladni a harcot. És most talán meg is van a hiba, hogy miért olajos az egész motorom hátulja...mert nem tökéletes a szikra energia és így az égés sem és nem ég el az olaj rendesen. Gondolom én! :D
Kép

Itt meg is kérdezném, hogy milyen trafót javasoltok?
Kisiparit vegyek vagy keressek valahol használt DDR-eset?
Kisipariból Taiwani vagy Magyar vagy....?
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

nyemi írta:
allllli írta: Bosch Iridiumos gyertyával tökéletes az alapjárat, a kipörgés, a teljesítmény, szóval minden. Ezzel használom minden nap és nem lehet rá panaszom, tényleg szépen viselkedik a motor. Szép őzbarna. Eddig oké.
Szia .
Nagyon kíváncsi lennék arra az irídiumos gyertyára amit használsz (esetleg kép?).
Főleg az árára , és hogy van e benne ellenállás?
Mérd már meg nekem.
Előre is köszönőm.
1245 Ohm az ellenállása.
Árat nem tudok mondani, mert ingyen kaptam. Turbós VW-ben volt eredetileg
Csak ez van ráírva, hogy BOSCH meg VW. 260-as vagy 280-as hőértékű.


Kép

Kép

Kép
Avatar
nyemi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2009.08.20. 16:45
MZ-d típusa: simson
Tartózkodási hely: Csabacsűd

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nyemi »

allllli írta: Bosch Iridiumos gyertyával tökéletes az alapjárat, a kipörgés, a teljesítmény, szóval minden. Ezzel használom minden nap és nem lehet rá panaszom, tényleg szépen viselkedik a motor. Szép őzbarna. Eddig oké.
Szia .
Nagyon kíváncsi lennék arra az irídiumos gyertyára amit használsz (esetleg kép?).
Főleg az árára , és hogy van e benne ellenállás?
Mérd már meg nekem.
Előre is köszönőm.



Kép
Köszönöm a képet Gyula-bá (tyám).
Soha nem találkoztam olyan motorral, amit nem kedveltem.:)
You Tube oldalam:http://www.youtube.com/user/ignitionyemi
MSD Plazma DC CDI gyújtásé a Jövő.
Avatar
moyos
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2009.02.22. 13:18
MZ-d típusa: ES 150/1 (kisTrophy)
Tartózkodási hely: Martonvásár

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: moyos »

pampo89 írta:1km után kb lefulladt lehörgött! Már elég régóta késes biztosítékaim vannak és egyik sem beteg. Nem mutat semmit nálam azt jelenti hogy sem a töltés jelző sem az üresjelző sem világít :)
Tipp: gyújtáskapcsoló.
markopolo94
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.04.14. 16:50
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: markopolo94 »

allllli írta:
markopolo94 írta:Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, legutóbb mikor mentem az Etz-vel nem pörgött ki normálisan és durrogott is , mostmár be sem indul és csak durrog. :( Szerintetek mi a gond? Előre is köszi! :)
Ellenőrizd a gyújtásod nem-e mászott el (megszakítóhézag, előgyújtás) vagy gyertyát cseréld ki, gyertyapipát, gyertyakábelt is ellenőrizd, esetleg a biztosítékokat és a sarukat a kábelcsatlakozásoknál.
köszönöm szépen! mostmár minden oké ;)
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

allllli írta:Valami nincs rendben a gyújtásommal. (ETZ 150)
Elektronikus gyújtás van benne.
Előgyújtás: FHP előtt 2,5mm.

Bosch Iridiumos gyertyával tökéletes az alapjárat, a kipörgés, a teljesítmény, szóval minden. Ezzel használom minden nap és nem lehet rá panaszom, tényleg szépen viselkedik a motor. Szép őzbarna. Eddig oké.

Viszont bármilyen más gyertyával siralmas.
2 db régi Isolator gyertyával meg sem nyikkan.
Brisk gyertyával megnyikkan és annyi.
Pedig ezek biztos, hogy jók, mert használtam régebben.
Vettem bele tegnap vadi új NGK gyertyát (B8HS), ezzel beindul, viszont durrog, fullad, néha egy pillanatra kipörög, aztán alig akar életben maradni. Szaggat, rángat. Elindulni sem lehet vele, mert nem bírja.
Ma kivettem egy működő 250-es ETZ-ből az NGK gyertyát és ugyan az a tünet.
Visszateszem bele a Bosch-t és ismét semmi baja.
Tehát csak a Bosch iridiumosat szereti, - ami turbós VW-ben szolgált - de azt nagyon. Normális ez?
Mi lehet ennek az oka, hogy "átlagos" gyertyával használhatatlan a motor?
Én elsőre trafót mondanék. Ha jól tudom, az irídiumosnak kisebb feszkó is elég az átütéshez, normál fesszel pedig erősebb szikrát csinál. Tehát neked kisebb a feszültséged, mint a normál, azaz a normál gyertyákat nem bírja átütni.
De áramhoz nem értek, majd a hozzáértők megcáfolnak, ha szükséges. :))
TS powa!
Kép
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

Valami nincs rendben a gyújtásommal. (ETZ 150)
Elektronikus gyújtás van benne.
Előgyújtás: FHP előtt 2,5mm.

Bosch Iridiumos gyertyával tökéletes az alapjárat, a kipörgés, a teljesítmény, szóval minden. Ezzel használom minden nap és nem lehet rá panaszom, tényleg szépen viselkedik a motor. Szép őzbarna. Eddig oké.

Viszont bármilyen más gyertyával siralmas.
2 db régi Isolator gyertyával meg sem nyikkan.
Brisk gyertyával megnyikkan és annyi.
Pedig ezek biztos, hogy jók, mert használtam régebben.
Vettem bele tegnap vadi új NGK gyertyát (B8HS), ezzel beindul, viszont durrog, fullad, néha egy pillanatra kipörög, aztán alig akar életben maradni. Szaggat, rángat. Elindulni sem lehet vele, mert nem bírja.
Ma kivettem egy működő 250-es ETZ-ből az NGK gyertyát és ugyan az a tünet.
Visszateszem bele a Bosch-t és ismét semmi baja.
Tehát csak a Bosch iridiumosat szereti, - ami turbós VW-ben szolgált - de azt nagyon. Normális ez?
Mi lehet ennek az oka, hogy "átlagos" gyertyával használhatatlan a motor?
szabados
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.06.14. 17:59
MZ-d típusa: MZ TS 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szabados »

allllli írta:
szabados írta:Sziasztok segítséget szeretnék kérni Etz 250 nincs töltés egyáltalán mit nézzek esetleg miért nem lehet mi lehet az oka a töltés vissza jelző folyamatosan világit dióda sort ki mértem műszerész vagyok. Állórész tekercsei között az ellenállás 1.3 Ohm test felé szakadás van forgórész ellenállása 4.2 Ohm gerjesztő áram erőssége 150mA er gerjesztő feszültség terheletlen állapotban 2.5Volt Esetleg ha valaki tud mérő pontokat hol milyen értékeket kéne mérni azt meg köszönném!

https://www.youtube.com/watch?v=yhBuD4IJiss

56 perc 40 mp-nél jön az a rész, ami neked kell.
Nagyon szépen köszönöm a választ a videó sokat segít hétvégén ki lámpázom de először veszek 2 szénkefét.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

markopolo94 írta:Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, legutóbb mikor mentem az Etz-vel nem pörgött ki normálisan és durrogott is , mostmár be sem indul és csak durrog. :( Szerintetek mi a gond? Előre is köszi! :)
Ellenőrizd a gyújtásod nem-e mászott el (megszakítóhézag, előgyújtás) vagy gyertyát cseréld ki, gyertyapipát, gyertyakábelt is ellenőrizd, esetleg a biztosítékokat és a sarukat a kábelcsatlakozásoknál.
markopolo94
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.04.14. 16:50
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: markopolo94 »

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, legutóbb mikor mentem az Etz-vel nem pörgött ki normálisan és durrogott is , mostmár be sem indul és csak durrog. :( Szerintetek mi a gond? Előre is köszi! :)
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Na én amondó vagyok keres valami megbízható helyen (nehogy megvicceljenek majd vele :D ) valami jó trafót és küldj nekem egy árajánlatott mennyiért tudnál szerezni olyat!
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

szabados írta:Sziasztok segítséget szeretnék kérni Etz 250 nincs töltés egyáltalán mit nézzek esetleg miért nem lehet mi lehet az oka a töltés vissza jelző folyamatosan világit dióda sort ki mértem műszerész vagyok. Állórész tekercsei között az ellenállás 1.3 Ohm test felé szakadás van forgórész ellenállása 4.2 Ohm gerjesztő áram erőssége 150mA er gerjesztő feszültség terheletlen állapotban 2.5Volt Esetleg ha valaki tud mérő pontokat hol milyen értékeket kéne mérni azt meg köszönném!

https://www.youtube.com/watch?v=yhBuD4IJiss

56 perc 40 mp-nél jön az a rész, ami neked kell.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

szabados írta:Sziasztok segítséget szeretnék kérni Etz 250 nincs töltés egyáltalán mit nézzek esetleg miért nem lehet mi lehet az oka a töltés vissza jelző folyamatosan világit dióda sort ki mértem műszerész vagyok. Állórész tekercsei között az ellenállás 1.3 Ohm test felé szakadás van forgórész ellenállása 4.2 Ohm gerjesztő áram erőssége 150mA er gerjesztő feszültség terheletlen állapotban 2.5Volt Esetleg ha valaki tud mérő pontokat hol milyen értékeket kéne mérni azt meg köszönném!
Forgórész: 4,2 ohm +-0,3 ohm
Egyes fázisok: 0.32 ohm

Állórész kellene megvizsgálni 12V/24V próbalámpával.
Dreamer
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

szabados írta:Sziasztok segítséget szeretnék kérni Etz 250 nincs töltés egyáltalán mit nézzek esetleg miért nem lehet mi lehet az oka a töltés vissza jelző folyamatosan világit dióda sort ki mértem műszerész vagyok. Állórész tekercsei között az ellenállás 1.3 Ohm test felé szakadás van forgórész ellenállása 4.2 Ohm gerjesztő áram erőssége 150mA er gerjesztő feszültség terheletlen állapotban 2.5Volt Esetleg ha valaki tud mérő pontokat hol milyen értékeket kéne mérni azt meg köszönném!
Vagy megkeresed a szocimororoson vagy a veteranforum.hu oldalon a szerelesi kezikonyvet ott minden ertek le van irva, vagy kicsit kesobb (ha nem lenne meg) megirom neked!
Dreamer
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

hell írta:
KILL3R etz írta:Amondó vagyok, hogy figyelgessük az aukciókat, aztán ha lesz olyan, ami olcsóbb, vagy free shippinges, akkor arra csapjunk le. :P
Nekem mindegy csak haladjunk mert tiszta sík ideg vagyok milyen lesz vele a gépállat! :twisted: :D Persze ökör összeget nem akarok fizetni vagy már nem is tudom... :D

Bár azért oda kell itt figyelni a figurára. :D

http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/r ... afa_terhek
Nem dicsekvesbol mondom, de en hetente tobbszor kapok csomagokat fokent tavol keletrol. Eddig kopkopkop sosem kellett vamot fizetni.

Ha meg eubol jon, ott plane nincs vam!
Dreamer
szabados
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.06.14. 17:59
MZ-d típusa: MZ TS 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: szabados »

Sziasztok segítséget szeretnék kérni Etz 250 nincs töltés egyáltalán mit nézzek esetleg miért nem lehet mi lehet az oka a töltés vissza jelző folyamatosan világit dióda sort ki mértem műszerész vagyok. Állórész tekercsei között az ellenállás 1.3 Ohm test felé szakadás van forgórész ellenállása 4.2 Ohm gerjesztő áram erőssége 150mA er gerjesztő feszültség terheletlen állapotban 2.5Volt Esetleg ha valaki tud mérő pontokat hol milyen értékeket kéne mérni azt meg köszönném!
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: pempelli »

:D
KILL3R etz írta:Ez a trafó azért jó, mert jó. De tényleg, nem lesz 2x olyan erős, nem fog fele annyit enni, de még csak stabilabb sem lesz...

Ugyanazt tudja mint a gyári trafó, csak valószínű tovább lesz jó. Vagy nem... :D
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ez a trafó azért jó, mert jó. De tényleg, nem lesz 2x olyan erős, nem fog fele annyit enni, de még csak stabilabb sem lesz...

Ugyanazt tudja mint a gyári trafó, csak valószínű tovább lesz jó. Vagy nem... :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

KILL3R etz írta:Amondó vagyok, hogy figyelgessük az aukciókat, aztán ha lesz olyan, ami olcsóbb, vagy free shippinges, akkor arra csapjunk le. :P
Nekem mindegy csak haladjunk mert tiszta sík ideg vagyok milyen lesz vele a gépállat! :twisted: :D Persze ökör összeget nem akarok fizetni vagy már nem is tudom... :D

Bár azért oda kell itt figyelni a figurára. :D

http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/r ... afa_terhek
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zudori »

Akkor legyen szíves Valaki!
Magyarázza el nekem mik is ezek a csoda trafók? Miért is jók? Nekem most az a kicsi hagyományos trafó van benne. Hall elemes elektronikus gyújtásom van.
Egyébként én is beszállnék egy ilyen trafózásba, csak tudjam mi is ez... :)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Amondó vagyok, hogy figyelgessük az aukciókat, aztán ha lesz olyan, ami olcsóbb, vagy free shippinges, akkor arra csapjunk le. :P
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

zsakfos írta:Hell,Killer és akit még érdekelhet.
Nagyon szivesen megrendelem a trafókat ha jók.
Nekem is kellene egy db,bár az én trafómmal nincs baj évek óta,de egy tartalék megbízható nem ártana.
Szóval ha valaki dob egy konkrét ebay-es linket,akkor én megveszek annyi db-ot ahány igény van rá.
Csak tutira jó legyen a motorjainkhoz.
Na én benne vagyok a buliban! Bár hogy mennyire jó a mienkhez azt csak az itten írottakból az évek alattiból szürtem le. Meg ugyen a mester is ajánlotta neki minden további nélkül elhiszem. És az elektronikus gyári gyujtáshoz is jó azt mondják. Én trafóm is még gyári, de egyszer megfordult az egyik lába és gyengélkedett egy kicsit majd addig fordigattam a lábát jó lett volt szikra ismét :) , de a fene tudja mennyire tökéletes mát így megérett a cserére. Ha tényleg lesz valami jó biznisz jó árban ami a kérdés akkor én benne vagyok 1-2 darab engem is érdekelne!
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Hell,Killer és akit még érdekelhet.
Nagyon szivesen megrendelem a trafókat ha jók.
Nekem is kellene egy db,bár az én trafómmal nincs baj évek óta,de egy tartalék megbízható nem ártana.
Szóval ha valaki dob egy konkrét ebay-es linket,akkor én megveszek annyi db-ot ahány igény van rá.
Csak tutira jó legyen a motorjainkhoz.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sunbim »

SRicsi írta:Szeretnék kicserélni az égőket ledesre ebayen lehet kapni amit csak simán beleteszek nem kell átalakítgatnihttp://www.ebay.com/itm/2-X-1156-BA15S- ... 2ed0c74ef1 semmit ehez kell egy új index relé meg feszültségszabályzó? Egyenirányító mi célt szolgál benne? Előre is köszi a válaszokat.
Egyenirányító biztosan nem kell, az MZ elektromos rendszere egyenáramú!
Indexrelé másik kell mert az izzós azaz 2x21W az nem fog működni, vagy rosszul. A lednek sokkal kisebb az áramfelvétele .
Ehhez a ledes égőhöz való relé kellene, ami az esetleges hibát is kijelzi ,a kontrollégővel, és ehhez az áramfelvételhez van méretezve.

Hány lumen fényerőt tudnak ezek? Érdekes hogy semmi ilyesmit nem látok, pedig ez az egyik legfontosabb adat lenne.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

hell írta:
tiger1342 írta: TEK MP06-ra az ebay több találatot is hoz:
http://www.ebay.de/itm/VFR-750-RC36-TEC ... 3385417c3e
De TEC-re is hoz párat. :)))
http://www.ebay.de/itm/Zundspule-TEC-MP ... 43c81fa288
Nem tűnik egetverő összegnek...
Aha nem sok valóban, csak én nem vágom az e-bay rendelést ahogy mondtam így engem gyorsan átvágnak. :D
Na mindegy ha vámon nem fogják meg amit még ki kell derítenem akkor lehet megrendeltetem ismerőssel. Mert itt annó kérdeztem esetleg valaki tud-e szerezni, de nem volt válasz rá...
Irj egy pu-t meglatom mit tehetek...
Dreamer
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

tiger1342 írta:
hell írta: Köszönöm ez elég meggyőző infó volt!
TEK MP06-ra az ebay több találatot is hoz:
http://www.ebay.de/itm/VFR-750-RC36-TEC ... 3385417c3e
De TEC-re is hoz párat. :)))
http://www.ebay.de/itm/Zundspule-TEC-MP ... 43c81fa288
Nem tűnik egetverő összegnek...
Aha nem sok valóban, csak én nem vágom az e-bay rendelést ahogy mondtam így engem gyorsan átvágnak. :D
Na mindegy ha vámon nem fogják meg amit még ki kell derítenem akkor lehet megrendeltetem ismerőssel. Mert itt annó kérdeztem esetleg valaki tud-e szerezni, de nem volt válasz rá...
SRicsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.04.07. 19:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: SRicsi »

tiger1342 írta:a: Re: Elektronika
SRicsi írta:
Arra irányult a kérdésem, hogy kicseréljem e subee-félére többi elektronikus dolgot tőle rendelem
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

SRicsi írta:Szeretnék kicserélni az égőket ledesre ebayen lehet kapni amit csak simán beleteszek nem kell átalakítgatnihttp://www.ebay.com/itm/2-X-1156-BA15S- ... 2ed0c74ef1 semmit ehez kell egy új index relé meg feszültségszabályzó? Egyenirányító mi célt szolgál benne? Előre is köszi a válaszokat.
Szerintem nem kell új fesszab, de relé kelleni fog, ha még a régi fajta bimetálos van.
Egyenirányítót passzolom, gondolom valahova olyan kell. :)
TS powa!
Kép
SRicsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.04.07. 19:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: SRicsi »

Szeretnék kicserélni az égőket ledesre ebayen lehet kapni amit csak simán beleteszek nem kell átalakítgatnihttp://www.ebay.com/itm/2-X-1156-BA15S- ... 2ed0c74ef1 semmit ehez kell egy új index relé meg feszültségszabályzó? Egyenirányító mi célt szolgál benne? Előre is köszi a válaszokat.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

hell írta: Köszönöm ez elég meggyőző infó volt!
TEK MP06-ra az ebay több találatot is hoz:
http://www.ebay.de/itm/VFR-750-RC36-TEC ... 3385417c3e
De TEC-re is hoz párat. :)))
http://www.ebay.de/itm/Zundspule-TEC-MP ... 43c81fa288
Nem tűnik egetverő összegnek...
TS powa!
Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

dkari írta:
tiger1342 írta: Nekem csak Yamaha trafóról van képem, de hátha segít. (Bár ez CDI trafó.)

Kép

Nekem ilyen "rendszer" van a kis Ts-en, nagyon klafa :mrgreen:
Egyetértek! Amióta berakattam (2 éve talán), nem nagyon volt levéve a dekni, meg a gyertyára sem emlékszem már, hogy milyet raktam bele. Pontosabban a berakás után 2 héttel pipacsere volt, mert ami hozzá volt, folyton leesett, de az NGK pipa megoldotta a gondot. Azóta is halogatom a késes biztosíték tartó beépítését... :)
TS powa!
Kép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

kiszsebi írta:
Nekem két motoromban is ilyen van, az egyikkel Németországot is megjártam, gyári elektronikus gyújtással.
Talán tartósabb, mint a most kapható "DDR"-esek.
Köszönöm ez elég meggyőző infó volt!
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Nekem két motoromban is ilyen van, az egyikkel Németországot is megjártam, gyári elektronikus gyújtással.
Talán tartósabb, mint a most kapható "DDR"-esek.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

KILL3R etz írta:Ez az. :wink:

Ha rendelnél egy ilyen 4es pakkot, akkor szólj. :roll:
Nekem egy darab is bőven elég lenne! :D Roppantul gondolkozok rajta ideje lenne már beszerezni egy ilyet. Már csak az a kérdés gyári elektronikus gyujtáshoz is jó vagy csak a megszakítóshoz!? Ja és persze majd valakit keríteni kell aki vágja az e-bay-t mert én nem foglalkozok vele. :D Ha valaki(k) még benne lenne és elosztanánk akkor beszélhetünk róla mennyi lenne az annyi...
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ez az. :wink:

Ha rendelnél egy ilyen 4es pakkot, akkor szólj. :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Gyula-bá írta:
hell írta:... Ne nekem szerezze meg ezt az örömet, hanem az emberiségnek! ...
Most már az egész emberiség nevében beszélsz, :D tudod még fokozni :?:
A szófacsarás mesterének természetesen!

És legyen mibe belekötni valami ilyesmiről lenne szó, hogy megválaszoljam magam remélhetőleg!

http://www.ebay.com/itm/COIL-IGNITION-V ... 20e06f7219
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

hell írta:... Ne nekem szerezze meg ezt az örömet, hanem az emberiségnek! ...
Most már az egész emberiség nevében beszélsz, :D tudod még fokozni :?:
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Gyula-bá írta:
hell írta:Akkor ideje lenne talán ha elhuzna kedves Gyula! Mert mindenki rohadtul unja ...
Más nevében nem ildomos nyilatkozni. [-X
Köszönőn az udvarias felkérést :roll:, nem szerzem meg neked ezt az örömet. :D
Megtehetem! :twisted:
Hála a nagyon jó istennek ittmarad közöttünk kedves Gyula! Ne nekem szerezze meg ezt az örömet, hanem az emberiségnek! Természetesen én is megköszönöm így illik, hogy hihetetlenül kedves mint mindíg! Majd más megkéri előbb utobb, de az nem lesz ilyen udvarias van egy sanda gyanum... :D
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

hell írta:Akkor ideje lenne talán ha elhuzna kedves Gyula! Mert mindenki rohadtul unja ...
Más nevében nem ildomos nyilatkozni. [-X
Köszönőn az udvarias felkérést :roll:, nem szerzem meg neked ezt az örömet. :D
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: dkari »

Ezekszerint senkinek nincs róla fotója, akkor mindegy...[/quote]
Nekem csak Yamaha trafóról van képem, de hátha segít. (Bár ez CDI trafó.)

Kép[/quote]


Nekem ilyen "rendszer" van a kis Ts-en, nagyon klafa :mrgreen:
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Köszönöm a fotót! Nem tud az milyen amilyet én keresek azért kérdeztem, de nemhiszem ilyen.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

hell írta:
hell írta:Valaki esetleg lőne nekem egy fotót a vfr trafójáról aki használ olyat? Nagyon megköszönném. Vagy ha van egy képe róla valahonnan az is nagyon jó lenne!
Ezekszerint senkinek nincs róla fotója, akkor mindegy...
Nekem csak Yamaha trafóról van képem, de hátha segít. (Bár ez CDI trafó.)

Kép
TS powa!
Kép
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Gyula-bá írta:
hell írta:...
Úgy néz ki, hogy egy ideje magaddal "beszélgetsz", nem unod még? :D Én nagyon. :evil:
Ha unod, ne nézd/olvasd. :-k
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Gyula-bá írta:
hell írta:...
Úgy néz ki, hogy egy ideje magaddal "beszélgetsz", nem unod még? :D Én nagyon. :evil:
Akkor ideje lenne talán ha elhuzna kedves Gyula! Mert mindenki rohadtul unja már a szánalmas lenéző viselkedést!
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

hell írta:...
Úgy néz ki, hogy egy ideje magaddal "beszélgetsz", nem unod még? :D Én nagyon. :evil:
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

hell írta:Valaki esetleg lőne nekem egy fotót a vfr trafójáról aki használ olyat? Nagyon megköszönném. Vagy ha van egy képe róla valahonnan az is nagyon jó lenne!
Ezekszerint senkinek nincs róla fotója, akkor mindegy...
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

sunbim írta:
SRicsi írta:Az elektronikája is jó vagy az más? Bocs a sok kérdésért most vettem meg az első Mz-met egy pajtából 15 éve áll van rajta tennivaló :D
Ugyan az, trafó is.
Kérdezz bàtran , bàrmit, bàrmennyit. Edzettek 3vagyunk. :mrgreen:
De persze csak a jó izlés határain belől(szakszerűen megfogalmazva a dolgokat nem játék ez :D ), mert nehogy jöjjön az akinek nem szabad kimondani a nevét, mert az lebaszarint mint állat! Ez is hozzá kellett volna fűzni! :twisted: :D
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sunbim »

SRicsi írta:Az elektronikája is jó vagy az más? Bocs a sok kérdésért most vettem meg az első Mz-met egy pajtából 15 éve áll van rajta tennivaló :D
Ugyan az, trafó is.
Kérdezz bàtran , bàrmit, bàrmennyit. Edzettek vagyunk. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sunbim 2014.04.09. 07:05-kor.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 64 vendég