Mit-hol javíttathatunk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok ha tud valaki segíteni Helikoil menetjavitásban annak hálás lenék Sárvár Celldömölk Sümeg háromszögben M6 fordulatmérőkihajtásnál van kiszakadva a menet a dekliből üdv juragy
Totocs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.07.05. 17:38
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: Totocs »

Köszönöm a segítséget.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: conus »

Totocs írta:Sziasztok. Újdonsűlt MZ tulajdonos vagyok.
És azt szeretném kérdezni h hova lehet berakni az egészségügyi csomagot és az égőkészletet, mivel a dekniben a szerszámkészlet szinte az egész helyet elfoglalja. Valamint arra lennék kíváncsi, h normális-e ha a láncvédőből csöpög az olaj, mert valaki azt mondta, h a lánc az kap valhonnan olajat és az normális így. De ha ez nem így van akkor szerintem a lánckerék tengely szimeringje ereszt.
Segítségeteket előre is köszönöm.
itt van erről leírás:
http://hu.wikibooks.org/wiki/Motor_szer ... 1srendszer
:-({|= :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: csikin »

Üdv Totocs!

Én nem hordok izzókat csak hosszabb útra hátizsákban. Az EÜ csomag egy nejlonzacskóba kötve simán befér az ülés és a hátsó sárvédő közé, az állandóan ott van. A csöpögés lehet attól hogy túl sok olajat öntöttél bele, vagy szimmering.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Totocs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.07.05. 17:38
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: Totocs »

Sziasztok. Újdonsűlt MZ tulajdonos vagyok.
És azt szeretném kérdezni h hova lehet berakni az egészségügyi csomagot és az égőkészletet, mivel a dekniben a szerszámkészlet szinte az egész helyet elfoglalja. Valamint arra lennék kíváncsi, h normális-e ha a láncvédőből csöpög az olaj, mert valaki azt mondta, h a lánc az kap valhonnan olajat és az normális így. De ha ez nem így van akkor szerintem a lánckerék tengely szimeringje ereszt.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

conus írta:sub-ee-t kérdezd meg hátha vállal ilyet. :-" :mrgreen:
Lehet vállal nem beszéltem vele csak az a baj van hogy ő is 60 km-re van :s egy olyan motorral aminek rossz a fékje meg alig van töltése nem biztos hogy neki akarok vágni.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: conus »

sub-ee-t kérdezd meg hátha vállal ilyet. :-" :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Üdv mindeki van Bácsbokod környékén vagy Baja környékén mz szerelő aki jól érti a villamosság meg a tárcsafék rejtelmeit ? :D
szerk.:Környéke kb 30km lehet 1 picivel több is 8)
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: feketemz »

feketemz írta:Sziasztok!
Most már úgy vagyok vele,hogy jóljönne nekem egy kis segítség.
A fő tengelyt a szimeringeket és valószinűleg az egész hegerfelyet kikellene cserélni. (aki összerakta nekem a motort azt mondta,hogy ezeket majd cserélni kell,mert pl a tengely az elvan ferdülve meg nem tudom már mit mondott,csak azt,hogy ezeket majd jólenne lecserélni..)
Aki tud az egy árat is írjon mellé és amint lessz annyi pénzem megbeszélünk egy időpontot és leviszem a motort.
Köszönöm
OK! MEGBESZÉLTÜK! :wink:
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Sziasztok!
Most már úgy vagyok vele,hogy jóljönne nekem egy kis segítség.
A fő tengelyt a szimeringeket és valószinűleg az egész hegerfelyet kikellene cserélni. (aki összerakta nekem a motort azt mondta,hogy ezeket majd cserélni kell,mert pl a tengely az elvan ferdülve meg nem tudom már mit mondott,csak azt,hogy ezeket majd jólenne lecserélni..)
Aki tud az egy árat is írjon mellé és amint lessz annyi pénzem megbeszélünk egy időpontot és leviszem a motort.
Köszönöm
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
affaire
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.04.18. 20:05
MZ-d típusa: Mz 250/1

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: affaire »

Szeged környékén megbízható szerelő vállal Mz simson stb motorok mindenféle szerelését.
Pontosan Makón...
Érdeklődni nálam pm-ben.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: bambi »

Tempter írta:Üdv!

Láttam, hogy korábban volt szó itt a fórumon a heli-coilos menetjavításról. Tudtok ajánlani valakit, akinek van hozzá szerszáma és foglalkozik ilyen javítással? Egy M10-es menetet kellene javítani egy alumíniumöntvényben (visszapillantó tükör tartókonzolja), de emiatt nem venném meg a teljes javítókészletet. Legjobb lenne a Dél-Dunántúlon, vagy Budapesten, vagy a kettő között bárhol.

Köszi.
Bp ha megfelel,
Helicoil és Würt javítóbetétem is van is van.
Avatar
punisher
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2009.12.30. 09:11
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Göd

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: punisher »

Keresek télire valaki szakit Göd vagy Vác környékén aki majd átnézné a masinát és esetleg több mint valószinű csapágy és szimering cserét is vállal.!
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Boge írta:Sziasztok.
Most vettem egy 251-est és át szeretném nézetni egy hozzáértő Szakival. Esetleg Zalában ismertek valakit?
Helló.
Szerintem menj el a Görbeihez (motoros bolt Zegen) sztem ő fog tudni adni valamilyen telefonszámot vagy segítséget. :roll: Cím: Zalaegerszeg, Petőfi út 9
Elérhetőség: 30/247-00-83
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Tempter
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.05.29. 15:35
MZ-d típusa: Suzuki ST400

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: Tempter »

Üdv!

Láttam, hogy korábban volt szó itt a fórumon a heli-coilos menetjavításról. Tudtok ajánlani valakit, akinek van hozzá szerszáma és foglalkozik ilyen javítással? Egy M10-es menetet kellene javítani egy alumíniumöntvényben (visszapillantó tükör tartókonzolja), de emiatt nem venném meg a teljes javítókészletet. Legjobb lenne a Dél-Dunántúlon, vagy Budapesten, vagy a kettő között bárhol.

Köszi.
Avatar
Boge
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2010.03.20. 21:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Becsehely

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: Boge »

Sziasztok.
Most vettem egy 251-est és át szeretném nézetni egy hozzáértő Szakival. Esetleg Zalában ismertek valakit?
"nem letudni akarom az utat, hanem gyönyörködni benne"
2stroke4ever
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.03.27. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: 2stroke4ever »

Sziasztok!
Tudnátok mondani olyan helyet Bp-en, ahol még foglalkoznak elnyalt kipufogómenet javításával?

kösz
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: HaPi »

bambi írta:
HaPi írta:Üdv Mindenkinek!
Ha vki tud Mosonmagyaróváron, ill környékén nagyon megbízható és hozzáértő szerelőt az írjon lécci. (Szerelőt tudok, csak annyira nem megbízható!) Ha esetleg Győrben tud azt is leírhatja.
Köszi!
Győrben a Németh motornál próbálkozz
Köszi bambi! :)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: bambi »

HaPi írta:Üdv Mindenkinek!
Ha vki tud Mosonmagyaróváron, ill környékén nagyon megbízható és hozzáértő szerelőt az írjon lécci. (Szerelőt tudok, csak annyira nem megbízható!) Ha esetleg Győrben tud azt is leírhatja.
Köszi!
Győrben a Németh motornál próbálkozz
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: HaPi »

Üdv Mindenkinek!
Ha vki tud Mosonmagyaróváron, ill környékén nagyon megbízható és hozzáértő szerelőt az írjon lécci. (Szerelőt tudok, csak annyira nem megbízható!) Ha esetleg Győrben tud azt is leírhatja.
Köszi!
skodri
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.12.25. 10:22
MZ-d típusa: Trophy ES 250/2

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: skodri »

Sziasztok!
Trophy 250/2-esem van. Ha ismertek Debrecenben egy megbízható, hozzáértő szerelőt megköszönném az elérhetőségét, visszaolvasva én nem láttam. Jó lenne Bambihoz felvinni (egyszer már telefonon is adott segítséget), de kicsit messze van.
Köszi!
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: z25z »

trophy írta:Helló samu. Velem még nem tárgyaltál mert én még uj vagyok. Nagyon megköszönném ha segitennél.Köszi Trophy

ez tetszett, jol elbeszelgettek egymas mellett :twisted: :twisted: :twisted:

na en nem voltam rest visszakeresni, ime egy regebbi hozzaszolasbol idezve:

zágon rudolf
galvanizáló mester
1085 bp, rökk szilárd u. 14.
tel.: 3-38-38-38
mob.: 20/436-3636

es trophy! egy tipp, amit Samu szeretett volna neked mondani, csak vagy nem jott le vagy jo ironikusan sikerult valaszolnod :P hasznald a keresot: ezen oldal tetejen a clublogo alatt kisse balra a keresesre klikk es a kulcsszavakhoz beirtam, hogy króm* a csillag karakter beillesztesevel mindent kilistaz ami úgy kezdődik, hogy króm pl.: krómos, krómozás, krómozó stb, aztan temanal megadod, hogy hol keressen pl szerviz topikban es hajra....

na udv
trophy
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.02.22. 15:34
MZ-d típusa: MZ trophy
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: trophy »

Helló samu. Velem még nem tárgyaltál mert én még uj vagyok. Nagyon megköszönném ha segitennél.Köszi Trophy
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: Samu »

Szia!

Már tárgyaltuk nemrég, keress vissza! Már nem emlékszem melyik topikban volt...

Samu
trophy írta:Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni abban hogy Pesten hol érdemes krómoztatni. Van egy trophy 250-esem és azt szeretném. Köszi.
trophy
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.02.22. 15:34
MZ-d típusa: MZ trophy
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: trophy »

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni abban hogy Pesten hol érdemes krómoztatni. Van egy trophy 250-esem és azt szeretném. Köszi.
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: horhaus »

Pécs messze van? Ott van több is.
lavez
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.02.07. 15:44
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: lavez »

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e ajánlani Tolna megyében megbízható Mz szerelőt.
Kuplung javítás illetve felújítás céljából.
A választ előre is köszönöm.
Weedow
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.11.30. 23:35
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: Weedow »

Köszönöm a gyors válaszokat a Pulz utcát azt én is tudtam csak részemről az a cég nem nyerte meg a tetszésemet a vad árakkal és az érdekes kiszolgálási móddal. Dorozsmairól hallottam már és megpróbálom azt ha sikerült akkor tájékoztatok mindenkit hogy hogy dolgoznak.
misi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.09.12. 12:46
MZ-d típusa: etz 250
Tartózkodási hely: nyárlörinc

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: misi »

Érdeklődnék hogy Szegeden vagy környékén hol fűznek és centíroznak kereket és hol tudnak szépen és baráti áron hengert fúrni, esetleg baráti árú krómozó is érdekelne.



amikor en kerestem par eve kimondottan centirozas motorkerekpar kerekre sehol, vegig kell jarni a biciklis uzleteket, hatha valamelyik bevallalja
hengerfuras: pulz utca, de megerne egy kerdest kiskundorozsman a szilva utcaban, simsonokat biztos, es allitolag nagyon szepen dolgozik, lehet bevallaljak az mz-t is
normalis kromozot mo.-n nehezen fogsz talalni, nekem protekcioval, jo helyen is csak 3 evig tartott a kromfelulet

Kecskemetén tudok ahol nekem is csinálták 2500Ft volt kerék centirozás és tojás kiszedés belöle.
Ajánlani tudom.Telefon szám:76/412-967 mobil:20/917-9681.Kecskemét Segesvári ut.17.(Mukertváros)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Weedow írta:Érdeklődnék hogy Szegeden vagy környékén hol fűznek és centíroznak kereket és hol tudnak szépen és baráti áron hengert fúrni, esetleg baráti árú krómozó is érdekelne.

amikor en kerestem par eve kimondottan centirozas motorkerekpar kerekre sehol, vegig kell jarni a biciklis uzleteket, hatha valamelyik bevallalja
hengerfuras: pulz utca, de megerne egy kerdest kiskundorozsman a szilva utcaban, simsonokat biztos, es allitolag nagyon szepen dolgozik, lehet bevallaljak az mz-t is
normalis kromozot mo.-n nehezen fogsz talalni, nekem protekcioval, jo helyen is csak 3 evig tartott a kromfelulet
Weedow
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.11.30. 23:35
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: Weedow »

Érdeklődnék hogy Szegeden vagy környékén hol fűznek és centíroznak kereket és hol tudnak szépen és baráti áron hengert fúrni, esetleg baráti árú krómozó is érdekelne.
szudan
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.08.05. 07:43
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: szudan »

Heló Máté!!! most olvastam hogy kész kábelkorbácsokat készítesz!!!
kérdésem az lenne hogy etz 125-ös motorhoz csinálsz-e és ha igen akkor mennyibe kerülne??
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Re:

Hozzászólás Szerző: bakimate »

kr írta:Máté! Nem te foglalkozol kábelkorbácsokkal? (Bocs ha téves!) 250-es Trophy-hoz mibe fájna?
Szia, bocs, hogy csak most válaszolok. Tudok készíteni 250-es Trophy-hoz is, csak kellene végre egy jó állapotú gyári köteg, vagy egy gyári motor mintának...
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
DEz94
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.08.01. 20:27
MZ-d típusa: MZ ts 125

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: DEz94 »

Üdv!
Nemrég vettem birtokba egy MZ ts 125-ös motort. Nagyapámtól örököltem, aki dédipapámtól örökölte:) sajnos 10 évet állt, viszont mindig kifogástalan volt, és jó állapotban van, már amennyire meg tudom ítélni. erősen belepte a por, ami nem gond, letakarítom.
a kérdésem az lenne, hogy mire érdemes odafigyelni a karbantartásnál. ugyan segítségemre lesz egy olyan ember, aki ért hozzá, de jó lenne ha kapnék hasznos tanácsokat. belenéztem a wikikönyvbe, ki fogom nyomtatni és át fogom tanulmányozni azt is.
előre is köszönöm
üdv
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re:

Hozzászólás Szerző: bambi »

kr írta:Köszönöm a reagálásokat!

Bambi! A tranyós gyújtás 6V-ra már megvan, +elektronikus fesszab, forgórész, egy rakat izzó, akksi. Indexem meg úgysem lesz. A generátorhoz meg faragni kell, úgyhogy ez olyan phase-II lesz ha a 6V-tal nem leszek megelégedve. Ha ülést cserélek rajta, az egyenirányítót se tudom hogy hova raknám.
Ami viszont fontosabb: foglalkozol még felújítással? Szeretném a váltóját megnézetni-ha kell rendbe hozatni, fõtengelyt, kuplungot felújíttattni. Dugattyút kivel lehet jó minõségben öntetni?

Máté! Nem te foglalkozol kábelkorbácsokkal? (Bocs ha téves!) 250-es Trophy-hoz mibe fájna? Még a gépmunkát vhogy megoldom, ami nekem gázos h nem ismerek 1 jó lakatost sem, aki festésre szépen elõ tudná készíteni a gépet. Festõrõl, krómozóról ne is beszéljünk.

Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

Rudi
Foglalkozunk felújítással :)
Avatar
John Grape
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.04.05. 16:36
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.

Re: Mit-hol javíttathatunk (kérésre)

Hozzászólás Szerző: John Grape »

Sziasztok sorstársak !

Kérem a segítségeteket, hátha van valakinek jó ötlete.

A gond az MZ-ETZ 150 gépem középállványával van.

Még az eredeti van fent csappal együtt és az alumínium öntvény furata az elmúlt 20 év alatt oválisra és jóval nagyobbra kopott aminek következtében az állványra állított motor egyrészt erősen billeg, másrészt attól tartok hogy az állvány a csapfuratnál esetleg el fog törni, mivel nagyon el van vékonyodva.

Új állványt az ára miatt nem tudok venni és arra gondoltam, hogy felperselyezéssel megoldható lenne a probléma.

Keresek erre vonatkozó ötleteket és olyan műhelyt ahol ezt megcsinálnák lehetőleg Délpesten, vagy legalább a Pesti oldalon.

Kérem szíves segítségeteket

Üdv

John Grape
A szó szerint öreg motoros
Az Öreg Cowboy
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

kr írta:Köszönöm a reagálásokat!

Bambi! A tranyós gyújtás 6V-ra már megvan, +elektronikus fesszab, forgórész, egy rakat izzó, akksi. Indexem meg úgysem lesz. A generátorhoz meg faragni kell, úgyhogy ez olyan phase-II lesz ha a 6V-tal nem leszek megelégedve. Ha ülést cserélek rajta, az egyenirányítót se tudom hogy hova raknám.
Ami viszont fontosabb: foglalkozol még felújítással? Szeretném a váltóját megnézetni-ha kell rendbe hozatni, fõtengelyt, kuplungot felújíttattni. Dugattyút kivel lehet jó minõségben öntetni?

Máté! Nem te foglalkozol kábelkorbácsokkal? (Bocs ha téves!) 250-es Trophy-hoz mibe fájna? Még a gépmunkát vhogy megoldom, ami nekem gázos h nem ismerek 1 jó lakatost sem, aki festésre szépen elõ tudná készíteni a gépet. Festõrõl, krómozóról ne is beszéljünk.

Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

Rudi
Jó dugattyús: Berta dugattyúüzem Levelezési cím: 6720 Szeged Pulz u.22. dugattyu.hu telszám: 62 486 469 Érdemes megsasolni.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Békés megyében (vagy ahol közeli helyen) szakembert keresek aki a szezon elõtt átnézni a vasat...
esetleg apróbb karbantartás (lánccsere stb stb)

Üdv
Etz 150 87'
Avatar
BigBigJoe
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2008.11.22. 17:32
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Somogy - Nagyatád

Hozzászólás Szerző: BigBigJoe »

Sziasztok!
Most vettem nemrég egy ETZ 250 - est. Jól megy, erõt is érzek benne, de tavaszra szeretném rendben tudni a mocit. Kissé hangosnak, zörgõnek érzem a blokkot, habár nincs összehasonlítási alapom, hogy ez mennyire gáz, vagy mennyire normális (ez az elsõ ETZ-m). Somogyban kellene egy hozzáértõ, aki segít ebben, és ha kell, "el is látja a baját"!

Köszi a segítséget!!
Avatar
kr
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.12.21. 22:54
MZ-d típusa: ES250/2 Zephyr 750
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: kr »

Köszönöm a reagálásokat!

Bambi! A tranyós gyújtás 6V-ra már megvan, +elektronikus fesszab, forgórész, egy rakat izzó, akksi. Indexem meg úgysem lesz. A generátorhoz meg faragni kell, úgyhogy ez olyan phase-II lesz ha a 6V-tal nem leszek megelégedve. Ha ülést cserélek rajta, az egyenirányítót se tudom hogy hova raknám.
Ami viszont fontosabb: foglalkozol még felújítással? Szeretném a váltóját megnézetni-ha kell rendbe hozatni, fõtengelyt, kuplungot felújíttattni. Dugattyút kivel lehet jó minõségben öntetni?

Máté! Nem te foglalkozol kábelkorbácsokkal? (Bocs ha téves!) 250-es Trophy-hoz mibe fájna? Még a gépmunkát vhogy megoldom, ami nekem gázos h nem ismerek 1 jó lakatost sem, aki festésre szépen elõ tudná készíteni a gépet. Festõrõl, krómozóról ne is beszéljünk.

Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

Rudi
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

bambi írta:Az ES 250/1 bronzperselyesek voltak
Bambi, és az ES250/2, az is bronzos?
bambi írta:De ha már szét lesz szedve és tranyos gyújtást szeretnél,miért nem szerelsz fel rá 12v generátort?Sokkal jobb lesz a gyújtás,üzembiztosabb lesz a motor,nem beszélve a maxi sok áramról amit kapsz
Jó ötlet!
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

kr írta:Hali!

Vettem egy jó állapotú, papíros ES 250/2-t, és csontra fel fogom újítani. ETZ-t TS-t már ismerem, ebben nem vagyok járatos, és örülnék ha tudnátok válaszolni 1-2 kérdésemre: Hol van a vázszám beütve? Illetve: miben különbözik a TS250 motorjától (váltó, fõtengely, hajtókar, henger) azt tudom h a hajtókar bronzperselyes(tûgörgõs lesz), ill a fõtengõcsapágy váltóolajos. Szeretném megfúratni 280-300 környékére. Van-e tapasztalatotok bármilyen felújító szettel. Minden infót nagyon szívesen veszek. Amúgy piros-fehér lesz, különálló ülésekkel (ES 250/1) index nélküli, kormányon is magasítok kb 2 centit, lábvédõvel, tranzisztoros gyújtással(na ez már megvan). És ha tudtok gépmunkára, festésre, krómozásra valakit aki jó minõségben dolgozik, ne tartsátok vissza(Borsod környékén!)

Köszi!
Az ES 250/1 bronzperselyesek voltak,de a ts 250 fõtengely vagy a hajtókar kompatibilis,és az mind tûgõrgõs.280-vagy 300-as dugót gyártatni kell,mert nem kapható.De ha már szét lesz szedve és tranyos gyújtást szeretnél,miért nem szerelsz fel rá 12v generátort?Sokkal jobb lesz a gyújtás,üzembiztosabb lesz a motor,nem beszélve a maxi sok áramról amit kapsz :D
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

Szia!

A vázszám a jobb hátsó sárvédõtartó nyúlványba van beütve.

Blokk különbségek a TS250-tõl: a hengeren a karburátor felé meg van növelve egy pár hõtõborda hossza, a blokk-közepeken kimagasló nyúlvány van felfelé, a karburátortakaró lemez miatt, és a blokk rögzítése miatt más az öntvény is (de ebben nem vagyok biztos), a kuplungoldali deknin plusz olajleeresztõ csavar van, TS250-en ez már nincs. Más a gyújtásoldali dekni is (TS250-ben "MZ" felirat.) Más a hengerfej is.

Ha jól tudom, az összes 250-es MZ felül tõgörgõs, csak a kicsik voltak bronzperselyesek '76 decemberéig.

MZ-k akár teljes felújítását is vállalom.

Üdv:
Baki Máté
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
kr
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.12.21. 22:54
MZ-d típusa: ES250/2 Zephyr 750
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: kr »

Hali!

Vettem egy jó állapotú, papíros ES 250/2-t, és csontra fel fogom újítani. ETZ-t TS-t már ismerem, ebben nem vagyok járatos, és örülnék ha tudnátok válaszolni 1-2 kérdésemre: Hol van a vázszám beütve? Illetve: miben különbözik a TS250 motorjától (váltó, fõtengely, hajtókar, henger) azt tudom h a hajtókar bronzperselyes(tûgörgõs lesz), ill a fõtengõcsapágy váltóolajos. Szeretném megfúratni 280-300 környékére. Van-e tapasztalatotok bármilyen felújító szettel. Minden infót nagyon szívesen veszek. Amúgy piros-fehér lesz, különálló ülésekkel (ES 250/1) index nélküli, kormányon is magasítok kb 2 centit, lábvédõvel, tranzisztoros gyújtással(na ez már megvan). És ha tudtok gépmunkára, festésre, krómozásra valakit aki jó minõségben dolgozik, ne tartsátok vissza(Borsod környékén!)

Köszi!
Avatar
Gyurm@
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2007.07.12. 23:32
MZ-d típusa: ETZ 300
Tartózkodási hely: Budakalász

Hozzászólás Szerző: Gyurm@ »

conus írta:Gyurm@!

A gyantakalapács vajon miiii? :?
Olyan mint a gumikalapács csak mûgyantából van a feje!!
Minden szerszámboltban lehet kapni van olyan is aminek a belsejében mozgó súly van hogy nagyobb legyen a húzása az ütésnek.
És mivel puhább mint az alu nem veri szét!!
Powered by Bambi -- ETZ 300
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Samu »

solyom78 írta:Sziasztok

Nem tud valaki Komárom Esztergom megyébe boltot van szerelõt?

Üdv :solyom

Széles úttat
Pisti61
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.09.14. 08:41
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: Pisti61 »

Hali

Keresek szerelot vagy akár hozzáérto magánszemélyt aki ETZ 250 - en be tudná állítani
a kuplungot Sárospatak és kornyéke .
Koszonom a segítséget a motort elvinném kocsival.
István
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Ha motor fõtengelyrõl van szó akkor ha jól tudom a fehér holló motorosboltban foglalkoznak vele! 8)
Avatar
motormanner
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2007.12.17. 18:40
Tartózkodási hely: Kuopio

fõtengely

Hozzászólás Szerző: motormanner »

Hali!

Tudtok valakit aki Szolnokon foglalkozik fõtengely felújítással???
Nem motorszerelõ kell...

Köcce!
Aki háttal áll a világnak, annak van a legnagyobb háttere!
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Hozzászólás Szerző: torokb »

mzclubhungary.com :arrow: balra menüben "szerelés" :arrow: lent "könyvek, kiadványok" közt van mindenféle ETZ-hez szerelési kézikönyv.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 48 vendég