Mit-hol javíttathatunk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Imi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.03.30. 16:03

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Imi »

Sziasztok!

Hajdú-Bihar megyében Debrecen-Berettyóújfalu környékén keresek szerelőt az ETZ-mhez.

Köszönettel: Imi
kovacssan88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016.11.17. 19:59
MZ-d típusa: mz

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: kovacssan88 »

Kellemes ünnepeket márkatársak!
Tegnap nagy meglepetés ért,este Kupi mester"elhozta a kész teljesen rendbe tett paripámat házhoz!
Szép karácsonyi meglepetés volt.
Este már nem volt lehetőségem kipróbálni de reggel a hidegbe szinte elsőre indult,a hangja szép van töltés égnek a lámpák.... kész csoda mehet műszakira.
Nem szeretek embereket magasztalni sem dicsőíteni de Szabó József (KUPI) egy talpig úriember ráadásul már értem miért hívják a környéken mesternek(amit ő nem szeret)kis újába van az MZ-es ahogy nála láttam a többi keleti márka legyen Babetta Simson Pannonia vagy Riga.
Ezt a nem kis melót ráadásul szinte köszönőmért a karácsonyi ünnepek alatt egy házfelújítás után csinálta meg nekem teljesen ismeretlennek,a szükséges alkatrészeket(gyáriakat)jelképes áron szerezte meg.
Az biztos :amíg ilyen emberek vannak a világon és itt az MZ.klubba addig él a márka és mennek a paripák.
Ezer köszönet még egyszer Szabó József Petendi márkatársnak és Moyos márkatársnak aki ajánlotta.
A rossz hír ahogy megtudtam talán az én paripám volt egyenlőre az utolsó ami megfordult a mester udvarába mivel elszegődött dolgozni mind kamionos a kupi művek meg bezár,sajnos sajnos.
Ma délelőtt hálám kifejezése végett meglátogattam kupit aki pont a saját motorjai között volt járatta őket ezt a képet a gyönyörű gyári as motorjával csináltam róla(az enyém soha nem lesz ilyen)

Kép
Kép
kovacssan88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016.11.17. 19:59
MZ-d típusa: mz

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: kovacssan88 »

Köszi már tudom ma voltam nála nagyon segítőkész a fiatalember(idősebnek képzeltem) el is vállalta a paripám elviekbe kegy hét és kész,a hengerbe volt beletörve a dugó de kap egy teljes felújítást és egy bontott használt de jó hengert kompletten és még járatni se kell.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: zudori »

[quote="kovacssan88"][quote="kiszsebi"][quote="aronpfabian"]

Tök is tök messze van hozzám ezért is keresek itt a közelembe akár el is tolnám egy két településnyit a motort ha más nincs,ez a márkatárs Kupi"ahogy halom már nem aktív (meghalt elköltözött külföldön van...)ki tudja a környékbeli márkatárs is őt ajánlotta de hozzátette már egy éve nem is látta pedig előtte sokat motorozott a tó körül.
Mindegy megpróbálom megkeresni hátha csak annyi a munkája,hogy nem tud motorozni és ide se jár fel.







Kupi él létezik, nem is olyan régen- szeptemberben voltam nála!
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, kívánom a további munka is haladjon hasonlóan olajozottan. Ez lessz az első motorod?
kovacssan88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016.11.17. 19:59
MZ-d típusa: mz

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: kovacssan88 »

aronpfabian írta:Ha csak a berúgószerkezettel van gond, akkor betolni lehet.

Sajnos általában a "csak kis javítás kell és menni fog" motorok esetében nem véletlenül nem csinálta meg az eladó a szükséges "kis" javítást hanem inkább megszabadult tőle :( apukádnak lesz igaza inkább, gondolom találkozott már ilyennel.
Igazad van sajnos be van állva az egész mind a gerely" egyébként karcmentes gyárias paripa 1982 TS 125 első tulajos volt hagyatékból valami papáé aki megkímélte"legalábbis az a barna képű nepper ezt állította"ezért nem is volt olcsó de megvettem mivel csak 50000km van benne.Viszont sikerült beszélnem kupival(nem halt meg nem települt ki csak elfoglalt építkezik) megígérte támogatja a projektem van műhelye alkatrésze szakértelme és szállítani is tud.Az a baj már csak ebben az évbe tud csak segíteni mivel a jövő évbe már nemzetközi kamion sofőr melót vállat.
Ha indul és megy a műszakit már talán én is meg tudom oldani.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Ha csak a berúgószerkezettel van gond, akkor betolni lehet.

Sajnos általában a "csak kis javítás kell és menni fog" motorok esetében nem véletlenül nem csinálta meg az eladó a szükséges "kis" javítást hanem inkább megszabadult tőle :( apukádnak lesz igaza inkább, gondolom találkozott már ilyennel.
kovacssan88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016.11.17. 19:59
MZ-d típusa: mz

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: kovacssan88 »

kiszsebi írta:
aronpfabian írta: A főoldal Piactér szekcióban megtalálod Bambi telefonszámát. Ő pesti.
Bokodi Áront tudom még ajánlani (Tök), őt Facebookon éred el
De ha ők messze lennének:
http://www.mzclubhungary.com/forum/memb ... file&u=188
Köszönöm Bambi mestert már ajánlották viszont a bajom hogy juttatom fel hozzá a paripát"gondolom a szállítása se olcsó azt nem is merem gondolni,hogy a mester eljön érte és a két szép szememért elszállítja és rendbe hozza mivel ahogy halottam ő szerelő ebből él tehát meg kell kérje az árát(ami természetes is hisz ebből él)viszont nekem most nem hiszem hogy futna rá.
Tök is tök messze van hozzám ezért is keresek itt a közelembe akár el is tolnám egy két településnyit a motort ha más nincs,ez a márkatárs Kupi"ahogy halom már nem aktív (meghalt elköltözött külföldön van...)ki tudja a környékbeli márkatárs is őt ajánlotta de hozzátette már egy éve nem is látta pedig előtte sokat motorozott a tó körül.
Mindegy megpróbálom megkeresni hátha csak annyi a munkája,hogy nem tud motorozni és ide se jár fel.
Köszönöm a tippet.
Látom azért vannak környékbeli MZ-sek: Moyos,Szepi meg még páran ráadásuk mind kis MZ vel,gondolom ti ismeritek is egymást személyesen és szoktatok jókat motorozni,ha elkészül a paripa szívesen csatlakozok hozzátok.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

aronpfabian írta: A főoldal Piactér szekcióban megtalálod Bambi telefonszámát. Ő pesti.
Bokodi Áront tudom még ajánlani (Tök), őt Facebookon éred el
De ha ők messze lennének:
http://www.mzclubhungary.com/forum/memb ... file&u=188
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

kovacssan88 írta:Sziasztok új vagyok itt és a motorozás világában is ezért szeretnék segítséget kérni,a héten vettem nem is olcsón egy öreg de jó állapotú ts mz-t 125 ös papíros.Jogsim már van a korlátos de még soha nem motoroztam a vizsga óta egyáltalán nem voltam motor közelébe de nagyon szeretném érezni a szabadságot.
A motor nem indul sajnos meg se tudom rúgni akitől vettem azt mondta valami pár forintos rugó van oda benne(apám szerint ennyivel nem úszom meg)és ráadásul én mind informatikus nem is konyítok a témához.
Tudna esetleg valaki egy jó szerelőt,márkatársat,bárkit aki nem kér el egy vagyont(drága szerelőkkel ma beszéltem borzalom mit mondtak) de meg is lehet bízni benne ráadásul nem is az ország másik végébe leledzik.....Tudom sok és nagy kérés de hátha valaki tud és akar segíteni egy szerencsétlen de lelkes motoros palántának,én helyileg a velencei tó mellett Velence városba élek(igaz csak egy éve ezért nem ismerek senkit)jó lenne a környékből valaki egy márkatárs mondót valakit valami kuplung vagy hasonló nevet aki ezen a környéken tevékenykedett sok évig és értett is hozzá de eltűnt mind a kámfor(ez a márkatárs ajánlotta ezt a klubbot is sajnos ő nem tud a szerelésbe segíteni).
Ha valaki tudna ebben a talpra állításba segíteni szakértelmével szerszámaival és műhelyével(itt nincs lehetőség szerelni)esetleg a műszaki vizsgát is megoldaná emberi pénzből azt szenté avatnám.
Előre is köszönöm Kovács Sándor Velence.
A főoldal Piactér szekcióban megtalálod Bambi telefonszámát. Ő pesti.
Bokodi Áront tudom még ajánlani (Tök), őt Facebookon éred el
kovacssan88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016.11.17. 19:59
MZ-d típusa: mz

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: kovacssan88 »

Sziasztok új vagyok itt és a motorozás világában is ezért szeretnék segítséget kérni,a héten vettem nem is olcsón egy öreg de jó állapotú ts mz-t 125 ös papíros.Jogsim már van a korlátos de még soha nem motoroztam a vizsga óta egyáltalán nem voltam motor közelébe de nagyon szeretném érezni a szabadságot.
A motor nem indul sajnos meg se tudom rúgni akitől vettem azt mondta valami pár forintos rugó van oda benne(apám szerint ennyivel nem úszom meg)és ráadásul én mind informatikus nem is konyítok a témához.
Tudna esetleg valaki egy jó szerelőt,márkatársat,bárkit aki nem kér el egy vagyont(drága szerelőkkel ma beszéltem borzalom mit mondtak) de meg is lehet bízni benne ráadásul nem is az ország másik végébe leledzik.....Tudom sok és nagy kérés de hátha valaki tud és akar segíteni egy szerencsétlen de lelkes motoros palántának,én helyileg a velencei tó mellett Velence városba élek(igaz csak egy éve ezért nem ismerek senkit)jó lenne a környékből valaki egy márkatárs mondót valakit valami kuplung vagy hasonló nevet aki ezen a környéken tevékenykedett sok évig és értett is hozzá de eltűnt mind a kámfor(ez a márkatárs ajánlotta ezt a klubbot is sajnos ő nem tud a szerelésbe segíteni).
Ha valaki tudna ebben a talpra állításba segíteni szakértelmével szerszámaival és műhelyével(itt nincs lehetőség szerelni)esetleg a műszaki vizsgát is megoldaná emberi pénzből azt szenté avatnám.
Előre is köszönöm Kovács Sándor Velence.
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

Sziasztok!
Trophy km órát hol lehetne felújíttatni?
Napszívta a számlap és a színes visszajelzők sincsenek benne.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziaszto nem tudja valai a zirci mühely cimét telefonszámlát álitólag ott jól dolgoznak? üdv. juragy
Szia Gyuri !

Talán ők tudnak segíteni, mivel ez is egy zirci szervíz, csak éppen autós ( http://www.ringszerviz.hu/kapcsolat.html ) vagy a jófogáson keressél zirci motorhirdetéseket és kérj tőlük segítséget, mert ők ismerhetik a helyi jó műhelyeket. Persze ez csak ötlet, lehet, hogy itt is van valaki aki segíteni tud. ( Üdv.: Tóni )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziaszto nem tudja valai a zirci mühely cimét telefonszámlát álitólag ott jól dolgoznak? üdv. juragy
Avatar
MrSummertime89
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.23. 21:51
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: MrSummertime89 »

Kedves Motorostársak!

Sajnos régi jól dolgozó szerelőm visszavonult, így magunkra maradtunk a géppel.
Ismertek e Szombathelyen valakit, aki egy első dobféket helyre tesz?
(nagyon kimentek a "divatból" ezek a gépek, lassan Úri luxus lesz egy MZ fenntartása, ha nem szerelő az ember maga)
Avatar
snipe
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.08. 09:30
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: snipe »

Patrik írta:Mint írtam az elektromos részében szívesen segítek így a töltés problémában is,illetve bár miben ami nem a blokk nagymértékű megbontásával jár,szóval a sebességváltó problémát passzolnám,célszerszámok és idő hiányában nem gányolok bele más motorjába.

Ha rászánod magad arra,hogy széthúzd a blokkot szezon közepén akkor megdumálom a sráccal akit említettem,Ő olcsón és jól megcsinálja összerakott már egy pár keleti gépet.
Nem szívesen szánom rá magam a széthúzásra, de kénytelen leszek, mert így nem nagy élmény motorozni, főleg ha városban megy az ember és váltogatni kell. Erre szerintem augusztus végén kerülne sor, mert a műszakim nemsokára lejár és előtte el akarom intézni.
Ha a töltés problémában segítenél azt megköszönném.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Mint írtam az elektromos részében szívesen segítek így a töltés problémában is,illetve bár miben ami nem a blokk nagymértékű megbontásával jár,szóval a sebességváltó problémát passzolnám,célszerszámok és idő hiányában nem gányolok bele más motorjába.

Ha rászánod magad arra,hogy széthúzd a blokkot szezon közepén akkor megdumálom a sráccal akit említettem,Ő olcsón és jól megcsinálja összerakott már egy pár keleti gépet.
Avatar
snipe
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.08. 09:30
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: snipe »

Patrik írta:Szia!
Hát Nyiregyen nem könnyű jó motorszerelőt találni,nemhogy jót,egyáltalán motorszerelőt.
Vannak ugye Karsaiék,de azt ki bírja-akarja kifizetni?

Én mindent magamnak csinálok rajta,főleg az elektromos részét,ha a blokkba nagyon bele kell belenyúlni akkor egy fehértói srác segítségét szoktam kérni ne több cucca van Etz blokkhoz (célszerszám).

Ha gondolod írd meg mi a teendő a motorral és talán tudunk segíteni itt a fórumon,ha nem akkor személyes találkát is össze tudunk hozni ha arról van szó,és segítek,illetve ha a blokkot akarod felújítani egyeztetek a fehértói sráccal és ha rábólint megadom a számát.
Szia!

Szóval a következő problémáim vannak a motorral:
- nehezen, de inkább már nem is veszi a kettest,
- töltés vacakol,
- megnövekszik a motor rezonanciája 2000-es fordulat körül amit elvileg az okozhat, hogy a hengernél a gumigyűrű megkeményedett és ki kellene cserélni.

Igazából mivel laikus vagyok a motorszereléshez magam nem kezdenék bele. Nem tudom a fenti problémák közül miben tudnál esetleg segíteni.
Nekem még a Hatzel téri szervizt javasolták, de igazából nem szeretném a gatyám is rákölteni ha nem muszáj.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Szia!
Hát Nyiregyen nem könnyű jó motorszerelőt találni,nemhogy jót,egyáltalán motorszerelőt.
Vannak ugye Karsaiék,de azt ki bírja-akarja kifizetni?

Én mindent magamnak csinálok rajta,főleg az elektromos részét,ha a blokkba nagyon bele kell belenyúlni akkor egy fehértói srác segítségét szoktam kérni ne több cucca van Etz blokkhoz (célszerszám).

Ha gondolod írd meg mi a teendő a motorral és talán tudunk segíteni itt a fórumon,ha nem akkor személyes találkát is össze tudunk hozni ha arról van szó,és segítek,illetve ha a blokkot akarod felújítani egyeztetek a fehértói sráccal és ha rábólint megadom a számát.
Avatar
snipe
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.08. 09:30
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: snipe »

kelly írta:Sziasztok!
Nyíregyházán vagy környékén keresnék hozzáértő szerelőt, aki egy 250-es ETZ-t összerakna. Tavaly szétszereltem felújítás miatt. Le van fényezve, a hiányzó alkatrészeket megvettem, de sajnos lebetegedtem és nem tudom összerakni.
Elérhetőségem: 70/4500254

Sziasztok!

Csatlakoznék az előttem szólóhoz én is keresek egy jó szerelőt Nyíregyházán, mert nem régen vettem motort és lenne pár javítanivaló dolog rajta.

Milán
nemes1001
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.10.27. 08:37
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: nemes1001 »

Sziasztok!
250-es tropy hengert szeretnék hüvelyeztetni.Tud valaki Ajka illetve Pàpa környékén valakit,aki ezt megoldanà nekem?
stv
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013.05.22. 14:58
MZ-d típusa: ts 250

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: stv »

Köszi a válszokat. :D
Felraktam a krétaporos megoldással, viszont sehogy nem sikerül beállítanom a kuplungot.
Nem értem mi a f.sz baja lehet. Tanács van esetleg?
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: z25z »

A főtengely azért elég kemény anyagból van, jó esetben ha leforgott, akkor nem a főtengely nyalódott, el, hanem a kuplungagy. Első körben én azt cserélném.
Anno nekem is leforgott, (1994) ifjú csikó voltam, jött a sufnituning: savazás, jól felütve stb. Csak szar volt, ráadásul a kolhozmódszerrel felütve hézagolás szevasz, nem is volt az a szép fütyülős MZ hangja. De aztán új kuplungagy, megfelelő nyomatékkal rá és teszi a dolgát...
Avatar
Vörcsi
Aki 1:25-be keveri
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2008.08.22. 16:22
MZ-d típusa: ES250/2 TS125 GS500
Tartózkodási hely: Nagykõrös

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Vörcsi »

stv írta:Üdv!

Szerintetek mennyibe fájna, egy TS 250 blokk "rendbe tétele", ha leforgott a kuplung?
Főtengely csere mindenféleképp kell?Vagy felújítható? ..... :roll:
Van egy módszer ami nekem a kis TS-nél is bevált: Krétaporral kell felrakni a kúpra kuplungot/lánckereket.
Drasztikus lépések előtt ildomos ezt kipróbálni.
ES250/2 Trophy 1973, TS125 1981
'09 Gyurma, Tátra, Mecsek; '10 Tátra; 2011 Tátra; '12 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '14 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '15 Pilis, Vértes-Gerecse, Holmz, Zala; '16 Pilis, és még jó sok...
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

stv írta:Üdv!

Szerintetek mennyibe fájna, egy TS 250 blokk "rendbe tétele", ha leforgott a kuplung?
Főtengely csere mindenféleképp kell?Vagy felújítható? ..... :roll:
Hali!Én jártam már egyszer ugyanúgy mint te.(ano XX. sz.)És elég volt csak annyi hogy felüssem egy enyhe de
határozott ütéssel.Mivel kúpos a főtengely ez bejön többnyire.Ha ezután se jó akkor ráérsz még más alternatívát
keresni szerintem. :)
Üdv : Laci.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
stv
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013.05.22. 14:58
MZ-d típusa: ts 250

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: stv »

Üdv!

Szerintetek mennyibe fájna, egy TS 250 blokk "rendbe tétele", ha leforgott a kuplung?
Főtengely csere mindenféleképp kell?Vagy felújítható? ..... :roll:
Avatar
Vörcsi
Aki 1:25-be keveri
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2008.08.22. 16:22
MZ-d típusa: ES250/2 TS125 GS500
Tartózkodási hely: Nagykõrös

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Vörcsi »

Ezt a kört már megjártam és az az illető csak 250-es ETZ karbikat csinál, de egy simson áráért megcsinálná a két karbimat... Így más alternatíva után néznék és segítséget szeretnék kérni ebben.
ES250/2 Trophy 1973, TS125 1981
'09 Gyurma, Tátra, Mecsek; '10 Tátra; 2011 Tátra; '12 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '14 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '15 Pilis, Vértes-Gerecse, Holmz, Zala; '16 Pilis, és még jó sok...
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: zudori »

Vörcsi írta:Sziasztok!

Volna két karbim amit szeretnék megperselyeztetni, mert már csörögnek rendesen. Az egyik egy 150-es 24mm-es ETZ karbi a másik meg egy 22mm-es Jikov karbi. Eléggé ritkaság, de repül vele a kis TS, csak eléggé odavan már alapjáraton úgy zörög hogy elnyom mindent.

Tudnátok adni egy olyan belevaló esztergás elérhetőségét aki foglalkozik ilyennel? Budapest vagy Kecskemét-Cegléd közeli lenne a legjobb.

Előre is köszi!
Vedd fel a kapcsolatot Bambi Mesterrel, neki van egy kapcsolata, aki ilyen karburátoros dolgokkal foglalkozik.
Avatar
Vörcsi
Aki 1:25-be keveri
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2008.08.22. 16:22
MZ-d típusa: ES250/2 TS125 GS500
Tartózkodási hely: Nagykõrös

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Vörcsi »

Sziasztok!

Volna két karbim amit szeretnék megperselyeztetni, mert már csörögnek rendesen. Az egyik egy 150-es 24mm-es ETZ karbi a másik meg egy 22mm-es Jikov karbi. Eléggé ritkaság, de repül vele a kis TS, csak eléggé odavan már alapjáraton úgy zörög hogy elnyom mindent.

Tudnátok adni egy olyan belevaló esztergás elérhetőségét aki foglalkozik ilyennel? Budapest vagy Kecskemét-Cegléd közeli lenne a legjobb.

Előre is köszi!
ES250/2 Trophy 1973, TS125 1981
'09 Gyurma, Tátra, Mecsek; '10 Tátra; 2011 Tátra; '12 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '14 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '15 Pilis, Vértes-Gerecse, Holmz, Zala; '16 Pilis, és még jó sok...
Avatar
Márton
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2014.07.14. 22:19
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Márton »

zudori írta:Nagyon egyszerűen, írsz neki! Privátban, megtalálod az MZ Club honlapján,Piactér - MZ szervíz, ott van a logo- Bambi Team. Rákattintasz, privát-üzenetek, onnan már megy.

De itt a telefonszáma is: 20/3420977


Oké! Köszönöm! :)
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: zudori »

Nagyon egyszerűen, írsz neki! Privátban, megtalálod az MZ Club honlapján,Piactér - MZ szervíz, ott van a logo- Bambi Team. Rákattintasz, privát-üzenetek, onnan már megy.

De itt a telefonszáma is: 20/3420977
Avatar
Márton
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2014.07.14. 22:19
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Márton »

zudori írta:
Márton írta:Sziasztok!
Igaz, új főtengelyt kapott a kis ETZ, de a régit egyszer meg akarom csináltatni. Tűgörgő csere + csapágy felület felrakás.
Kinél érdemes érdeklődni, illetve mennyibe kerülhet ez a művelet? Eltenném tartaléknak, mert sose lehet tudni. :)
Keresd Bambit, szerintem ebben Ő a Te embered!
Hogy tudom Őt elérni?
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: zudori »

Márton írta:Sziasztok!
Igaz, új főtengelyt kapott a kis ETZ, de a régit egyszer meg akarom csináltatni. Tűgörgő csere + csapágy felület felrakás.
Kinél érdemes érdeklődni, illetve mennyibe kerülhet ez a művelet? Eltenném tartaléknak, mert sose lehet tudni. :)
Keresd Bambit, szerintem ebben Ő a Te embered!
Avatar
Márton
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2014.07.14. 22:19
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Márton »

Sziasztok!
Igaz, új főtengelyt kapott a kis ETZ, de a régit egyszer meg akarom csináltatni. Tűgörgő csere + csapágy felület felrakás.
Kinél érdemes érdeklődni, illetve mennyibe kerülhet ez a művelet? Eltenném tartaléknak, mert sose lehet tudni. :)
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Szolnok közelében Nyakast keresd! Ő törökszentmiklósi!
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
kpali
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.02.02. 22:13
MZ-d típusa: etz 250

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: kpali »

Sziasztok!
250-es etzm van, Bács-Kiskun Megyében keresek hozzáértő szerelőt.
Segítséget előre is köszönöm!
TareszHUN
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.05.22. 13:49
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: TareszHUN »

Hello. MZ TS125 höz keresnék szerelőt Szolnok közelében vagy Szolnok megyén belül.
Előre is köszi.
holiday
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.23. 20:29
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: holiday »

Köszönöm a válaszokat! Megoldódott a probléma, ingyen adtak egy másik forgalmit és ebben már Es 250/2 ként szerepel. :)
Tib76
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.07.09. 18:49
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Tib76 »

Sziasztok!

Kisvárda környékén keresnék megbízható MZ szerelőt, olyat aki kisebb "restaurálásra" is kapható...(TS125)
Ha tudtok valakit legyetek szívesek megadni az elérhetőségét!
Köszönöm!
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Az enyém a forgalmi szerint oldalkocsis,de a kutya se foglalkozik vele.
A számok a fontosak a többivel nem foglalkoznak.
behan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.10.27. 18:21
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: behan »

holiday írta:Sziasztok! Megvan a nagy Trophynak a műszakija. A forgalmiba viszont nem Es 250/2 es ként szerepel hanem Ts 250- ként. Azt mondták hogy olyan régi a motor hogy Es-t nem lehetett választani. A számítógépes rendszer pedig nagyon új. Járt már valaki hasonlóan? Lehet ebből valami problémám?
Problémád nem lesz,mivel hivatalos helyen jegyezték be,legfeljebb eladásnál a vevő fog akadékoskodni.
Nekem van egy 250-es ETS-m,mely a forgalmiban TS-ként szerepel 1974 óta.Akkoriban nem nagyon ismerték csak a TS-t,és így a rendőrhatóság embere akkoriban azt jegyezte be,és azóta is így szerepel.
NKH-nál lehetne kérvényezni a felülvizsgálatot,és az ott kiállitott íratok alapján már az okmányirodában helyesen bejegyeznék a forgalmiba,igaz plusz költségért. :D
holiday
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.23. 20:29
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: holiday »

Sziasztok! Megvan a nagy Trophynak a műszakija. A forgalmiba viszont nem Es 250/2 es ként szerepel hanem Ts 250- ként. Azt mondták hogy olyan régi a motor hogy Es-t nem lehetett választani. A számítógépes rendszer pedig nagyon új. Járt már valaki hasonlóan? Lehet ebből valami problémám?
holiday
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.23. 20:29
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: holiday »

Sziasztok! Nagy Trophynál a gázmarkolaton ki kellett vágnom a markolatot borító gumit, hogy a csavart meg lehessen húzni. Ezt lefelé lehetne forgatni hogy ne látszódjon? Ti hogy oldottátok meg? Előre is köszönöm a válaszokat!
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Vagy csináltatsz egyet motorosboltban.
Nekem volt egy baromi hosszú,elvileg etz kuplung bovdenem de mindenre jó volt csak etz-re nem.
Egy cseresznyés kólájér megcsinálták. :D
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Üdv!

A Trophynál a gázbowden a lámpa, és a tank között jön át, gyárilag. Kérdésedből azt a következtetést vonom le, hogy utángyári a bowden. Sajnos azt nem tudod a gyári helyén elvinni, mert rövid, így marad a szarul kinézős, nekem is így van...
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
holiday
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.23. 20:29
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: holiday »

Köszönöm a választ! A gázbowdent a nagy Trophynál hol vigyem el hogy ne szoruljon? Most szabadon van és elég rosszul néz így ki. Előre is köszönöm!
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Szia!

A Trophy-tól ne várj csodákat! Ez nem TS, vagy ETZ kategória. Valamit tudsz javítani a helyes gyújtás beállítással, illetve a karbi beállításával, de nem fog úgy menni egyik Trophy sem, mint egy TS. A blokk némely tekintetben megegyezik, de mégsem.


Üdv Lóri
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
holiday
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.23. 20:29
MZ-d típusa: mz ts 125

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: holiday »

Sziasztok! Ma állt össze a nagy trophy. Én eddig mz-k közül csak 125 ts el mentem. Kicsit többet vártam ettől a motortól. 1es 2esben jól húz a 3. 4. viszont már hosszab. 80ig elég jól fölgyorsult utánna viszont már csak ballagot. Nem akartam 3. ba visszadobni. Van itt akinek ilyen motorja van? Tudom hogy mai szemmel kicsit lusták, nem is akarom hajtani de lehet hogy karbi beállítási probléma van. Előrre is köszönöm a válaszokat!
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: szketo »

holiday írta:Sziasztok! Bocsi hogy ide írok! Van itt valakinek OT rendszámos MZ je? Nagyon szigorúak a feltételei? Előre is köszönöm!
Szia!Bocs csak most találtam rá kérdésedre. Nos, pont abban a vizsga bázison voltam én is az MZ-vel,amit a videón is látsz. lehető leg közelebb kell állnia az eredetihez. Nem csak motor számot meg váz számot néznek ,egyezni kell a két fél blokk öntés számának is. Az az ha az egyik 015- a másiknak 016-nak kell lennie.Tehát nem 015-meg 023..például. .Néznek mindent a lámpa burát,benne a feliratot,és minden apróságot. Fontos.. LEGYEN NÁLAD MŰSZAKI DOKUMENTÁCIÓ,a motorról.Szokták kérni..Úgy képzeld el az egészet mint egy eredet vizsgát csak picit körültekintőbben végzik..Lehet a motorodon utánagyártott alkatrész is de, az egyezzen meg az eredeti formával.. Pl: kipufogó,vagy lámpa bura stb.stb..Minimális dolgot elfogadnak mit a sárvédő gumi toldatot.Ha tökéletesen felkészteted,minden az akkori gyártási évnek megfelelően néz ki,ami esetenként bizonyítani is tudsz ha valami kétes lenne a vizsga biztosok számára,akkor semmilyen kudarc nem érhet. Remélem már e levelem után túl is vagy rajta.Ha még sem sok sikert kívánok! Írj nyugodtan, ha tudok segítek.
Közben rátaláltam képekre is.Az ülésen lévő mappában pedig természetesen a műszaki dokumentáció és minden ami a vizsgára kelhet.
Kép

Kép
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Mit-hol javíttathatunk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Üdv DarkRider150 !

Kérdésedre: Bambi , Elérhetősége: Budapest, IX. kerület, Gubacsi út 6/c. Tel.: +36 20 342 0977
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég